Ranking 5 najlepszych trutek na szczury i myszy w 2022

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Trutka na szczury i myszy — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli zmagasz się z problemem gryzoni niszczących przedmioty i zapasy pożywienia, dobrze sprawdzi się trutka Ratimor Brodifakum 1 kg. Jest szczególnie polecana do spółdzielni mieszkaniowych i dla profesjonalnych deratyzatorów. Ma formę kostek, które można łatwo porcjować i rozstawiać w miejscu przebywania gryzoni. Trutka zachęca myszy i szczury do jedzenia, jest dla nich atrakcyjniejsza niż dostępne obok pożywienie. Działa szybko i już po dwóch dniach uśmierca zwierzę. Jeśli nie masz pewności, czy gryzonie wybiorą trutkę zamiast innego pożywienia, możesz zdecydować się na preparat w płynie Toxan 1l. Dodaje się go do wody. Może być stosowany zarówno w budynkach, jak i na otwartej przestrzeni.

5 najlepszych trutek na szczury i myszy. Opinie w 2022 roku

 

Gryzonie to jedne z najczęściej pojawiających się w domach i budynkach szkodników. Mogą niszczyć nie tylko przedmioty, ale także zapasy jedzenia. Walka ze szkodnikami może okazać się trudna, dlatego, aby szybko się z nimi rozprawić, warto zainwestować w dobrą trutkę. Skuteczny preparat, choć może kosztować więcej, pomoże pozbyć się problemu gryzoni. Ranking trutek na szczury i myszy zawiera polecane przez innych użytkowników, skuteczne produkty.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Trutka na gryzonie Ratimor ma formę kostek, które można wygodnie podzielić na odpowiednie porcje. Jest skuteczna, działa już po dwóch dniach. Zawiera substancje, które sprawiają, że wydaje się dla gryzoni atrakcyjniejsza od normalnego pożywienia. Jest bezpieczna dla ludzi, ponieważ ma gorzki posmak, który zapobiega przypadkowemu połknięciu kostki.

Wady

Kostki, choć mają gorzki posmak, nie zniechęcają zwierząt domowych, które często połykają trutkę. Dlatego trzeba je pilnować po rozstawieniu preparatu w pomieszczeniach, w których przebywają.

Podsumowanie

Profesjonalni deratyzatorzy, czy pracownicy spółdzielni mieszkaniowych będą zadowoleni z trutki na gryzonie w formie wygodnych do zaaplikowania kostek. Umieszcza się je w specjalnych karmnikach. Trutka działa szybko i skutecznie. Po skończonej deratyzacji można ją łatwo usunąć. Jest bezpieczna dla ludzi.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą trutki Toxan jest jej forma — płynny preparat dodaje się do wody, co zwiększa szanse skutecznej deratyzacji. Wydajne opakowanie wystarcza na długo. Trutkę można stosować zarówno w budynkach, jak i wokół nich oraz na otwartym terenie. Preparat ma gorzki posmak, więc jest mniejsze prawdopodobieństwo, że człowiek spożyje trutkę przez przypadek.

Wady

Trutką można nasączać różne produkty spożywcze, jednak wtedy nie jest ona tak atrakcyjna dla gryzoni. W efekcie spada prawdopodobieństwo, że mysz lub szczur zjedzą zatruty pokarm.

Podsumowanie

Trutka w płynie nadaje się do skutecznego pozbywania się szkodników z budynków, przynależnych do nich terenów, a także parków i parkingów. Miesza się ją z wodą, co sprawia, że proces deratyzacji przynosi większe efekty niż w przypadku tradycyjnych preparatów. Gorzki smak zapobiega połknięciu przez człowieka.

Rozważ też

Zalety

Trutka w formie pasty jest łatwa w użyciu. Można ją rozstawić w dowolnym miejscu, w którym przebywają gryzonie. Ma dużą skuteczność, zaczyna działać niemal od razu. Zwierzę umiera jednak po ok. 48 godzinach, więc preparat nie wzbudza podejrzliwości u zwierząt. Wydajne, kilogramowe opakowanie zawiera wiele pojedynczych saszetek.

Wady

Trutkę w formie pasty często zjadają inne zwierzęta, także domowe pupile. Dlatego po rozstawieniu jej w pomieszczeniu, należy zwracać uwagę na psy i koty w pobliżu.

Podsumowanie

Pasta z trującą substancją to wydajny sposób na pozbycie się gryzoni z budynków przemysłowych i gospodarczych. Pojedyncze saszetki można rozkładać w miejscu przebywania szkodników. Już po ok. dwóch dniach zwierzę, które zjadło trutkę, zaczyna odczuwać skutki działania preparatu. Wydajne opakowanie wystarcza na długo.

 

1. Trutka na Myszy Ratimor Brodifakum 1 kg

 

Jeśli prowadzisz działalność deratyzacyjną lub masz duży budynek gospodarczy, w którym założyły swoje gniazdo gryzonie, dobrym wyborem będzie trutka na myszy Ratimor Brodifakum. W jednym opakowaniu znajduje się aż 1 kg preparatu, który wystarcza na długo. Trutka na myszy ma w składzie silną substancję — brodifacoum. Jest to specjalistyczny środek, który powoduje zaburzenia krzepnięcia krwi. Trutka działa więc już po dwóch dniach od spożycia jej przez gryzonia. Dostępna jest w formie kostek, które można w łatwy sposób dawkować.

Forma trutki pozwala także kontrolować, czy została ona nadgryziona przez mysz lub szczura. W składzie znajdują się preparaty, które zwiększają atrakcyjność środka dla gryzoni. Nawet jeśli w pobliżu znajduje się inne pożywienie, trutka na myszy jest zachęcająca dla zwierzęcia. Preparat jest bezpieczny dla ludzi, ponieważ ma dodatek gorzkiej substancji Bitrex.

Opinie o trutkach na szczury i myszy Ratimor są pozytywne. Jest skuteczna i łatwa w użyciu. Forma trutki pozwala odpowiednio dawkować kostki, w zależności od potrzeb. Można ją szybko posprzątać po skończonej deratyzacji.

Trutka na myszy Ratimor Brodifakum 1 kg ma w składzie 0,029 g/kg brodifacoum oraz Bitrex. Ma wysoką skuteczność i przez długi czas zachowuje swoje działanie. 

 

Zalety

Łatwe dawkowanie: Trutka w formie kostek jest łatwa w dawkowaniu, można ją dokładnie rozmieścić w miejscach zagnieżdżenia się gryzoni.

Atrakcyjna dla gryzoni: Trutka zawiera substancje, które sprawiają, że gryzonie chętnie ją spożywają, nawet jeśli w pobliżu znajduje się także inny pokarm.

Bezpieczna dla ludzi: Dodatek Bitrexu sprawia, że trutka ma gorzki posmak, więc nikt nie zje jej przez przypadek.

Mocne i szybkie działanie: Trutka działa szybko, pierwsze objawy pojawiają się u gryzonia już po 2 dniach od spożycia.

Łatwe sprzątanie: Po skończonej deratyzacji preparat można łatwo usunąć z każdego miejsca.

 

Wady

Przyciąga zwierzęta domowe: Produkt jest atrakcyjny nie tylko dla gryzoni, ale także dla zwierząt domowych, dlatego trzeba uważnie pilnować pupili.  

 

 

 

 

2. Trutka na Gryzonie Toxan 1l

 

Trutka na gryzonie Toxan 1 l ma formę płynu, który pozwala w łatwy sposób pozbyć się myszy i szczurów. Można wykorzystywać ją zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz, a także na otwartej przestrzeni — w ogrodach, parkach, czy na parkingach. Trutka na szczury i myszy działa szybko i skutecznie. Jest to trutka mumifikująca, czyli mająca działanie wysuszające. Opakowanie o pojemności 1 l wystarcza na deratyzację w całym budynku lub wokół niego. 

Trutka na szczury i myszy ma formę płynu, dlatego jest skuteczniejsza niż inne preparaty granulowane. Nie musi konkurować z innym dostępnym pożywieniem jak produkty w paście, czy kostkach. Trutka na szczury w płynie dodawana jest bowiem do wody i rozstawiana w specjalnych poidełkach. Odpowiednie karmniki można ustawić w budynku oraz na zewnątrz. Ponieważ w trutce znajduje się specjalna substancja o gorzkim smaku, człowiek nie spożyje jej przez przypadek.

Preparat Toxan pozytywnie zakończył test trutek na szczury i myszy. Pomaga pozbyć się gryzoni z budynki i otoczenia, dlatego chętnie polecają go użytkownicy. Jest łatwy w użyciu i skuteczny.

Trutka na gryzonie Toxan 1 l ma w składzie 0,005% bromadiolone w postaci antykoagulantu jednodawkowego 2. generacji.

 

Zalety

Łatwa w użyciu: Trutkę wystarczy nalać do specjalnych karmników, które rozstawia się w odpowiednich odległościach od siebie.

Wydajne opakowanie: Duże, 1-litrowe opakowanie wystarcza na przeprowadzenie deratyzacji w całym budynku i otoczeniu.

Bezpieczna dla ludzi: Ze względu na swój gorzki posmak trutka jest bezpieczna dla ludzi, ponieważ nikt nie spożyje jej przez przypadek.

Duża skuteczność: Ponieważ preparat wlewa się do wody, istnieje większe prawdopodobieństwo, że trutka zostanie połknięta przez gryzonia niż w przypadku tradycyjnych produktów.

 

Wady

Traci niektóre właściwości przy nasączaniu: Preparatem można nasączać także kawałki pożywienia, jednak wtedy przestaje być atrakcyjna dla gryzoni.  

 

 

 

 

3. Muribrom Fresh Bait trutka na gryzonie w worku 1 kg

 

W budynkach przemysłowych, gospodarczych i komercyjnych dobrze sprawdzi się mumifikująca trutka na szczury i myszy, pasta 1 kg. Każda porcja zapakowana jest w formie saszetki, dlatego można łatwo rozmieścić trutkę w miejscach bytowania gryzoni. Działanie zabójczej substancji jest niemal natychmiastowe — zaczyna ona działać zaraz po spożyciu. Zwierzę nie wyczuwa tego jednak przez 48 h, dopiero po tym czasie mumifikująca trutka na myszy i szczury zaczyna działać w pełni. W rezultacie inne gryzonie chętnie spożywają preparat, nie czując w nim zagrożenia.

Pasta jest atrakcyjna dla gryzoni, wyczuwają ją nawet z dużych odległości. Wysuszająca trutka na myszy i szczury zawiera substancję o gorzkim posmaku. W rezultacie człowiek nie spożyje jej przypadkowo. Pastę umieszcza się w specjalnych karmnikach w pobliżu miejsca, w którym zagnieździły się szkodniki. Trutka na myszy i szczury działa także na inne gryzonie, dlatego łatwo pozbędziesz się na przykład nornic.

Użytkownicy, którzy zastosowali trutkę w formie pasty, są zadowoleni z zakupu. Jest skuteczna i łatwa w rozmieszczaniu. Zawiera substancje zachęcające gryzonie do jedzenia, co zwiększa szansę na całkowite wytępienie szkodników.

Mumifikująca trutka na szczury i myszy, pasta 1 kg ma w składzie bromadiolon w proporcji 0,005 g na 1 kg oraz zniechęcający do spożycia dla ludzi benzoesan denatonium.

 

Zalety

Łatwe użycie: Trutka w formie pasty jest łatwa w użyciu i dawkowaniu, wystarczy umieścić ją w specjalnych karmnikach.

Wydajne opakowanie: W jednym opakowaniu znajduje się aż 1 kg pasty, co pozwala przeprowadzić skuteczną deratyzację.

Szybki czas działania: Trutka zaczyna działać niemal od razu po spożyciu, jednak śmierć zwierzęcia następuje po 48 godzinach, co nie wzbudza podejrzliwości innych gryzoni.

 

Wady

Nie odstrasza innych zwierząt: Zawarta w trutce substancja, która ma na celu zniechęcenie do przypadkowego spożycia, nie działa na większość zwierząt domowych, trzeba więc pilnować swoich pupili.  

 

 

 

 

4. Trutka na Myszy i Szczury Ratimor 3kg

 

Trutka na myszy i szczury Ratimor 3 kg jest skuteczna, ponieważ wykorzystano w niej sprężone okruchy zbóż. Są one atrakcyjne dla gryzoni i zachęcają je do spożycia zabójczej substancji. Trutka na szczury i myszy ma formę granulatu, można więc łatwo rozsypać ją w miejscu bytowania szkodników. Jest skuteczna, działa już po pierwszym spożyciu. W efekcie deratyzacja przebiega szybko i sprawnie. 

Skuteczna trutka na szczury dobrze sprawdza się w budynkach przemysłowych, komercyjnych i gospodarstwach rolnych. Jest szczególnie polecana dla profesjonalnych deratyzatorów. Ratimor to bezpieczna dla ludzi trutka na szczury. Granulat zawiera preparat o nieprzyjemnym, gorzkim smaku, który zapobiega przypadkowemu spożyciu. Trutka jest wydajna, już 1 kg wystarcza na skuteczną deratyzację budynku i terenu wokół niego.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na granulat Ratimor podkreślają, że jest to dobra trutka na szczury. Działanie zawartej w niej substancji widoczne jest już po kilku dniach. Wydajne opakowanie wystarcza na deratyzację dużego budynku.

Trutka na myszy i szczury Ratimor 3 kg ma w składzie bromadiolon w proporcji 0,05 g na 1 kg oraz Bitrex, który zniechęca ludzi do przypadkowego spożycia.

 

Zalety

Wydajne opakowanie: Trutka w formie granulatu wystarcza na zwalczenie szkodników na dużej powierzchni.

Bezpieczna dla ludzi: Trutka zawiera Bitrex, który nadaje jej gorzki smak, co eliminuje ryzyko przypadkowego połknięcia przez ludzi.

Atrakcyjna dla gryzoni: Zawartość okruchów zbóż sprawia, że gryzonie chętnie zjadają zatruty granulat.

 

Wady

Nieodporna na wilgoć: Trutka pod wpływem wilgoci traci swoje właściwości, dlatego musi być stosowana w suchych, zabezpieczonych miejscach.

Nie nadaje się do budynków gospodarstw rolnych: Trutki nie można stosować w miejscach, w których przechowywane są produkty roślinne.  

 

 

 

 

5. Bros Kostka Na Myszy i Szczury 100g 

 

W domach jednorodzinnych, garażach i budynkach gospodarczych, warto wykorzystać Bros kostkę na myszy i szczury w 100-gramowym opakowaniu. W środku znajdują się specjalnie woskowane kostki, co zapewnia im odporność na wilgoć i pleśń. W efekcie trutka na szczury Bros długo zachowuje swoje właściwości. Już jedna dawka woskowanych kostek zapewnia skuteczną deratyzację pomieszczeń. Trutka ma właściwości mumifikujące, czyli wysuszające. Zwierzę umiera szybko, już po kilku dniach od spożycia kostki.

Dobra i tania trutka na szczury i myszy może być stosowana również w pomieszczeniach, w których przechowywana jest żywność. Nadaje się do piwnic, kuchni, pomieszczeń produkcyjnych. Kostki Bros mają dużą wydajność, do zwalczenia małych gryzoni wystarczą już 2 kostki.

Dobra trutka na szczury i myszy do 10 zł jest nie tylko tania, ale także wydajna i skuteczna. Potwierdzają to zadowoleni konsumenci. Kostki można łatwo dawkować, w zależności od potrzeb. Trutka wykazuje szybkie działanie, już po kilku dniach gryzonie znikają.

Bros kostka na myszy i szczury 100 g zawiera 12 kostek. Produkt biobójczy sprawdza się do użytku indywidualnego, jak i w profesjonalnych firmach deratyzacyjnych.

 

Zalety

Woskowana powłoka: Kostki są odporne na działanie wilgoci i pleśni, dlatego przez długi czas zachowują swoje właściwości.

Łatwe porcjowanie: Trutka w formie małych kostek jest łatwa w dawkowaniu, można ją umieścić w dowolnym miejscu.

 

Wady

Atrakcyjna dla zwierząt domowych: Kostki trutki mogą zostać łatwo połknięte przez zwierzęta domowe, dlatego trzeba je nieustannie pilnować.

Nie sprawdza się na inne gryzonie: Oprócz myszy i szczurów, kostka nie zwalcza takich gryzoni jak nornice.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaką trutkę na szczury i myszy kupić?

 

Gryzonie, a przede wszystkim szczury i myszy, to częsty problem w budynkach przemysłowych, komercyjnych i gospodarczych. Często pojawiają się także w domach, szczególnie tam, gdzie przechowywana jest żywność. Walka z nimi może okazać się uciążliwa i nieskuteczna. Jeśli więc zastanawiasz się, jaka jest najlepsza trutka na szczury i myszy oraz na co zwrócić uwagę wybierając preparat biobójczy, dowiesz się tego z naszego przewodnika.

Substancja biobójcza

Tym, co sprawia, że dany preparat to najmocniejsza trutka na szczury o szybkim działaniu jest użyta substancja biobójcza. Obecnie najczęściej stosowane są środki chemiczne z grupy antykoagulantów. Przede wszystkim wykorzystuje się bromadiolon. Ma on działanie zaburzające krzepliwość krwi. W efekcie po spożyciu trutki zawierającej tę substancję zwierzę dosłownie wysycha od środka. Użycie trutek nie należy więc do najbardziej humanitarnych sposobów walki z gryzoniami. Gdy wszystkie inne środki deratyzacji zawiodą lub skupisko zwierząt jest bardzo duże, dopiero ostatecznym rozwiązaniem powinna być trutka na szczury. Skład preparatu może być wzbogacony o substancje, które sprawiają, że preparat jest atrakcyjny dla gryzoni. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy trutka umieszczona jest przy innych źródłach pożywienia.

 

Forma preparatu

Wiele osób zastanawia się, jaką trutkę na szczury wybrać. Do wyboru jest wiele różnych preparatów w formie tabletek, kostek, płynu lub granulatu. Czym się kierować podczas zakupu? Przede wszystkim miejscem, w którym przebywają gryzonie, ich ilością oraz tym, czy w pobliżu znajdują się inne zwierzęta. 

♦ Pasty — jedną z najpopularniejszych postaci trutek na gryzonie jest pasta. Zwykle odpowiednie dawki pakowane są w mniejsze saszetki, co ułatwia podzielenie preparatu na porcje. W środku mogą znajdować się tłuszcze lub substancje, które zachęcają gryzonie do jedzenia. Pastę układa się w specjalnych karmnikach.

♦ Granulat — często spotykaną trutką na myszy i szczury jest także granulat. Preparat w takiej formie jest prosty w użyciu i ma szybkie działanie. Sprawdza się w budynkach przemysłowych i komercyjnych.

♦ Kostki — trutka w formie kostek jest najłatwiejsza w użyciu. Poszczególne porcje można łatwo wydzielić i rozłożyć w różnych miejscach w zależności od zapotrzebowania. Kostki mogą mieć woskowaną powierzchnię, co zabezpiecza je przed wilgocią i pleśnią. Taka forma to najlepsza trutka na szczury i myszy do pomieszczeń takich jak piwnice, czy budynki gospodarcze.

♦ Płyn — trutki na szczury i myszy dostępne są także w formie płynu. Dolewa się go do wody lub nasącza dowolne artykuły spożywcze. Warto jednak pamiętać, że umieszczając trutkę w wodzie, istnieje ryzyko, że połkną ją również inne zwierzęta.

 

Szybkość działania

Wybierając trutkę, warto zwrócić uwagę, jaką ma ona szybkość działania. W większości preparatów jest to ok. 48 godzin. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na proces deratyzacji, ale także, aby można było pozbyć się gryzoni w możliwie humanitarny sposób. Trutka niszczy organy wewnętrzne zwierzęcia i umiera ono na skutek wewnętrznego krwotoku. Szybki czas działania skraca cierpienie szczura lub myszy.

Ceny trutek na szczury i myszy

Trutki na szczury i myszy w dobrych cenach można znaleźć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Większość preparatów przeznaczona jest do użytku profesjonalnego, szczególnie w spółdzielniach mieszkaniowych oraz firmach deratyzacyjnych. Do domów jednorodzinnych i gospodarstw przeznaczone są przede wszystkim trutki w formie kostek. Można znaleźć je za mniej niż 10 zł. Jedno opakowanie zwykle wystarcza na pozbycie się gryzoni. Preparaty w formie granulatu kosztują ok. 20 zł. Trutki w płynie lub paście mogą mieć wyższe ceny, sięgające 35 zł. Najdroższe są kostki, kosztują nawet 50 zł. Warto jednak pamiętać, że na cenę wpływa także wielkość pojemnika. Trutki można znaleźć w różnych opakowaniach, dostosowując ich pojemność do swoich potrzeb. Do użytku domowego wystarczą nieduże pojemniki preparatu. Jeśli prowadzisz firmę lub chcesz pozbyć się gryzoni w budynku przemysłowym, możesz zdecydować się na większe opakowanie, nawet 3-kilogramowe.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa trutka na szczury?

Trutka na szczury może mieć różną formę. Najczęściej spotykane preparaty są w postaci granulatu, pasty, kostek lub płynu. Mysz lub szczur zjada trutkę, która wydaje mu się atrakcyjnym źródłem pożywienia. Następnie oddala się, ponieważ preparat nie działa natychmiast. Dopiero po kilku dniach, zwykle dwóch, zwierzę zaczyna odczuwać objawy. Większość trutek ma działanie mumifikacyjne. Oznacza to, że preparat wysusza zwierzę od środka, więc podczas rozkładu nie wydziela się nieprzyjemny zapach. Większość trutek zawiera bromadiolon. Jest to substancja o działaniu przeciwkrzepliwym. Po jej spożyciu powoduje krwotok wewnętrzny w organizmie zwierzęcia, które umiera po kilku dniach od zjedzenia. Środki o działaniu natychmiastowym są stosowane przede wszystkim przez firmy deratyzacyjne. 

P2: Pies zjadł trutkę na szczury — jakie są objawy?

Trutki na szczury mają za zadanie przyciągać gryzonie. Niestety w wielu przypadkach okazują się one atrakcyjne również dla zwierząt domowych. Zatrucie się psa środkiem biobójczym to częsty przypadek. Objawami spożycia trutki przez zwierzę domowe są: Krwawienie z nosa, dziąseł lub odbytu, krew w moczu, stolec o dziwnym kolorze — najczęściej zielonym lub niebieskim, wodobrzusze, wymioty, biegunka lub zaparcia. Oprócz tego zwierzę jest niespokojne i lękliwe. Jeśli podejrzewasz, że pies zjadł trutkę na gryzonie, należy niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii. Oprócz wywołania wymiotów zwierzęciu podaje się także odpowiednie leki. Są to przede wszystkim tabletki przeciwzakrzepowe, witaminy i różnego rodzaju składniki odżywcze.  

 

P3: Jakie działanie na człowieka ma trutka na szczury?

W niektórych przypadkach może zdarzyć się, że człowiek zatruje się preparatem do zwalczania gryzoni. Najbardziej narażone są dzieci, które mogą połknąć trutkę. Popularna substancja, bromadiolon daje specyficzne objawy. Należą do nich: Senność i ospałość, powiększona śledziona, blade błony śluzowe, przekrwienie oczu. Substancja ta powoduje przede wszystkim niedobór płytek krwi, zaburzenie krzepnięcia, niedokrwistość. W przypadku połknięcia trutki należy w pierwszych godzinach wywołać wymioty. Przede wszystkim trzeba udać się do lekarza, który poda odpowiednie antidotum, czyli witaminę K. Może także zalecić transfuzję krwi. Stosując preparaty biobójcze, należy zachować szczególną ostrożność i uważać, aby nie dostały się ona do organizmu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ