Ranking 5 najlepszych zestawów podtynkowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Zestawy podtynkowe – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Zestaw podtynkowy GROHE Rapid SL 38827000 zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu. Po analizie komentarzy konsumentów okazało się, że to właśnie ten model zyskał najwięcej pochlebnych recenzji. Wynika to m.in. z tego, że w komplecie poza samym stelażem znajdziemy wszystkie niezbędne elementy do jego montażu (możemy więc poradzić sobie z tą czynnością samodzielnie). Produkt jest zaliczany do I klasy głośności, co oznacza, że spłukiwaniu wody nie towarzyszy zbyt duży, przeszkadzający innym domownikom, hałas. Co więcej, zestaw marki GROHE nie wymaga całkowitego demontażu w przypadku awarii, ponieważ naprawy można przeprowadzać przez otwór rewizyjny. Drugie miejsce należy do modelu Geberit Duofix 111.320.00.5. W zestawie jest: stelaż podtynkowy, elementy montażowe, a także obudowa ochronna otworu serwisowego. Produkt pozwala na samodzielne ustawienie ilości spłukiwanej wody, w efekcie czego zyskujemy możliwość ograniczenia jej zużycia. Zachęcamy do przeczytania dalszej części naszego zestawienia, aby poznać pozostałe wyróżnione zestawy podtynkowe. Sprawdź, które modele są godne uwagi.


5 najlepszych zestawów podtynkowych. Opinie w 2024 roku

 

Druga część naszego artykułu to ranking zestawów podtynkowych, w którym umieściliśmy opisy polecanych przez konsumentów produktów. Jesteśmy pewni, że wśród naszych propozycji jest model spełniający Twoje oczekiwania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W zestawie są wszystkie niezbędne elementy do montażu armatury, takie jak przyłącze wody, kątowniki, a nawet przycisk spłukujący. Produkt jest solidny, poza tym pozwala na ciche spłukiwanie wody (jest zaliczany do I klasy głośności).

Wady

Konsumenci narzekają głównie na to, że pokryty błyszczącą, chromowaną powłoką przycisk spłukujący trzeba często czyścić, ponieważ zostają na nim ślady palców.

Podsumowanie

W komplecie znajdziemy zestaw GROHE Fresh, który pozwala na wygodne umieszczanie odświeżających kostek w rezerwuarze. Montaż produktu jest bardzo prosty, podobnie jak naprawianie usterek. Nie trzeba w tym celu demontować stelaża, mamy do niego łatwy dostęp przez otwór rewizyjny. Co więcej, przyłącze wody możemy zamontować z lewej lub prawej strony.

Drugi wybór

Zalety

Stelaż ma uniwersalne przyłącze wody (pasujące do systemu MeplaFix), możemy je podłączyć i obsługiwać bez specjalistycznych narzędzi. Zestaw daje nam również możliwość samodzielnego ustawienia ilości spłukiwanej wody, co oznacza, że możemy zmniejszyć jej zużycie.

Wady

W komplecie nie otrzymujemy przycisku spłukującego, dlatego musimy dobrać go samodzielnie, co może okazać się stosunkowo trudne. Może to też wymagać ponownego wyjścia na zakupy.

Podsumowanie

Produkt doskonale pasuje do małych misek WC, mających niewielką powierzchnię przylegania z akcesoriami. Zestaw obejmuje takie elementy jak: przyłącze wody, kolanko spłuczki, rurkę ochronną, króćce przyłączeniowe oraz materiał mocujący. Stelaż jest wyjątkowo solidny, a jego montaż nie zajmuje dużo czasu.

Rozważ też

Zalety

Model jest przystosowany do dwudzielnego spłukiwania wody, co pozwala nam na ograniczenie jej zużycia, jak również na zmniejszenie rachunków. Poza podtynkowym stelażem otrzymujemy bezkołnierzową miskę WC, która jest łatwa w czyszczeniu i odporna na uszkodzenia.

Wady

Użytkownicy zauważyli, że miska WC jest mała, co nie wszystkim osobom odpowiada (zwłaszcza tym, którym zależy na jak największym komforcie korzystania z toalety).

Podsumowanie

Stelaż został wyposażony w ramę pozwalającą na regulację wysokości i głębokości montażu. Podczas spłukiwania woda obmywa wnętrze miski, usuwając tym samym wszystkie zanieczyszczenia. W razie pojawienia się usterki zestaw możemy naprawić przez otwór serwisowy.

 

1. Zestaw podtynkowy GROHE Rapid SL 38827000

 

W skład kompletu GROHE Rapid SL 38827000 wchodzi: stalowa rama, kątowniki, mata wyciszająca, zestaw GROHE Fresh oraz przycisk spłukujący Skate Cosmopolitan. Wysokość zabudowy to w tym przypadku 113 cm. Model jest przeznaczony do montażu przyściennego lub w ścianie szkieletowej. Przyłącze wodne możemy podłączyć z lewej lub prawej strony, w zależności od naszych potrzeb.

To armatura należąca do I klasy głośności, a więc hałas spuszczanej wody nie powinien przeszkadzać innym domownikom. Dołączony zestaw GROHE Fresh pozwala na wygodne umieszczenie kostek odświeżających w rezerwuarze. Naprawy można przeprowadzać przez otwór rewizyjny, a więc nie ma potrzeby całkowitego demontażu produktu. Przycisk spłukujący został pokryty powłoką chromowaną.

Ze względu na to, że niemal wszystkie opinie o zestawach podtynkowych oferowanych przez markę GROHE są pochlebne, coraz więcej konsumentów decyduje się na zakup tych produktów. Przedstawiony model jest chwalony przede wszystkim za łatwy montaż. W komplecie są wszystkie niezbędne do tego elementy. Poza tym stelaż jest wyjątkowo solidny i cicho pracuje.

Komplet GROHE Rapid SL 38827000 jest zaliczany do I klasy głośności. W jego skład wchodzi: stelaż, zestaw adaptacyjny, przycisk spłukujący, kątowniki oraz mata wyciszająca.

 

Zalety

Wszystkie potrzebne elementy: W komplecie otrzymujemy wszystkie niezbędne elementy do montażu, dlatego nie musimy kupować poszczególnych części osobno.

Otwór rewizyjny: W przypadku, gdy zestaw ulegnie awarii można go łatwo naprawić poprzez otwór rewizyjny (nie ma potrzeby demontowania całego stelaża).

Cichy przepływ wody: Spłukiwaniu wody nie towarzyszy duży hałas, co wynika z zastosowania specjalnej konstrukcji zaworu (technologia Whisper). Potwierdzono to, przeprowadzając test zestawów podtynkowych.

Łatwe podłączenie wody: Zestaw został zaprojektowany w taki sposób, że przyłącze wody możemy zamontować z prawej, jak i lewej strony, zależnie od własnych potrzeb.

Elastyczne wężyki: Połączenie przycisku spłukującego z zaworem jest bardzo proste, służą do tego elastyczne wężyki.

 

Wady

Konieczność częstego czyszczenia przycisku: Pokryty chromem przycisk spłukujący wymaga częstego czyszczenia, gdyż zostają na nim mało estetyczne ślady po palcach.

 

 

 

 

2. Zestaw podtynkowy Geberit Duofix 111.320.00.5

 

Produkt Geberit Duofix 111.320.00.5 jest przeznaczony do zabudowy w ścianie gipsowo-kartonowej, ewentualnie w ścianie wolnostojącej z płyt gipsowo-kartonowych i profili. Zestaw obejmuje m.in.: wsporniki montażowe, przyłącze wody, obudowę ochronną otworu serwisowego, rurkę ochronną i materiał mocujący.

Co ważne, model mogą wybrać osoby mające w łazience małą miskę WC, z niewielką powierzchnią przylegania z akcesoriami. Podtynkowa spłuczka ma izolację przeciwroszeniową. Przyłącze wody jest uniwersalne i pasuje do systemu MeplaFix, można je zamontować i obsługiwać bez użycia narzędzi. Poza tym możemy swobodnie ustawić ilość wody spłukującej, aby dopasować działanie zestawu do swoich preferencji.

Konsumenci uważają, że opisany wyżej model jest solidny i niezawodny. Poza szybkim montażem, wśród atutów zestawu wymienia się również dopracowanie wszystkich detali, możliwość regulacji wsporników pod nogi montażowe (w zakresie od 0 cm do 20 cm) oraz cichą pracę.

Zestaw Geberit Duofix 111.320.00.5 jest przystosowany do montażu przed ścianą, jak i w lekkiej zabudowie gipsowo-kartonowej. Komplet składa się m.in. z przyłącza wody, wsporników montażowych, rurki ochronnej, materiału mocującego i kolanka spłuczki.

 

Zalety

Pasuje do małej miski WC: Zestaw pasuje nawet do bardzo małej miski WC, dlatego jest uważany za uniwersalny.

Solidność: Stelaż jest bardzo solidny, dlatego nie trzeba się obawiać, że po pewnym czasie konieczna okaże się jego wymiana na nowy.

Uniwersalne przyłącze wody: Zestaw ma uniwersalne przyłącze wody, które podłącza się bez użycia specjalistycznych narzędzi. Z pewnością każdy z nas poradzi sobie z tą czynnością.

Możliwość ustawienia ilości spłukiwanej wody: Sami możemy ustalić ilość spłukiwanej wody, a tym samym nieco zmniejszyć jej zużycie. Fabryczne ustawienia to 3 l i 6 l.

 

Wady

Brak przycisku spłukującego: W zestawie nie znajdziemy przycisku spłukującego, należy dokupić go samodzielnie. Niektórzy konsumenci przyznają, że dopasowanie tego elementu sprawiło im kłopot.

 

 

 

 

3. Roca GAP PRO Zestaw podtynkowy

 

Roca GAP PRO to zestaw podtynkowy o wymiarach: długość – 54 cm, wysokość – 112 cm oraz szerokość – 34,7 cm. W komplecie poza stelażem z kolankiem odpływowym i elementami mocującym otrzymujemy też bezkołnierzową miskę sedesową. Całość jest przystosowana do dwudzielnego spłukiwania wody, dlatego możemy bez przeszkód kontrolować jej zużycie i zmniejszyć wysokość rachunków. Fabryczne ustawienie to 3/6 litrów, możemy je zmienić na 2/4 litry lub 3/4,5 litra.

Ze względu na to, że miska sedesowa nie ma kołnierza, utrzymanie jej w czystości jest wyjątkowo proste. Warto dodać, że w czasie spłukiwania woda obmywa jej całą powierzchnię, co pozwala usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Stelaż przeznaczony jest do zabudowy lekkiej z wykorzystaniem płyt kartonowo-gipsowych. Ma on ramę z regulacją wysokości oraz głębokości montażu.

Zestaw jest chwalony m.in. za możliwość zmniejszenia zużycia wody w domu oraz bezproblemową naprawę przez otwór rewizyjny (bez konieczności demontowania stelaża). Wielu konsumentom podoba się to, że miska sedesowa nie ma charakterystycznego zagłębienia pod krawędzią, w którym często pozostają zanieczyszczenia i rozwijają drobnoustroje.

Roca GAP PRO to zestaw składający się z kilku elementów, w tym stelażu i miski sedesowej. Jego wymiary to: 54 cm x 112 cm x 34,7 cm.

 

Zalety

Łatwość w utrzymaniu w czystości: Miska sedesowa nie ma kołnierza i utrzymanie jej w czystości nie stanowi problemu. Wynika to z tego, że miska nie ma zakamarków, w których gromadziłyby się zanieczyszczenia.

Trzy ustawienia spłukiwania: To my decydujemy o tym, jak dużo wody będziemy spłukiwać po skorzystaniu z toalety. Do wyboru mamy trzy różne ustawienia, czyli: 2 i 4 l, 3 i 4,5 l oraz 3 i 6 l.

Uniwersalność: Zestaw pasuje do łazienki o większym, jak i mniejszym metrażu. Białą miskę WC można bez trudu dopasować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, niezależnie od wystroju.

 

Wady

Za mała miska: Niektórzy kupujący uważają, że miska sedesowa powinna być nieco większa, wtedy korzystanie z toalety byłoby bardziej komfortowe.

 

 

 

 

4. Zestaw podtynkowy Cersanit Parva Clean On S701-067

 

W komplecie Cersanit Parva Clean On S701-067 znajdziemy stelaż o solidnej konstrukcji oraz zawieszaną miskę sedesową z innowacyjną technologią CleanOn. Dzięki niej toaleta będzie przez cały czas czysta. Podczas spłukiwania woda dokładnie obmywa wewnętrzną powierzchnię muszli, usuwając tym samym wszystkie zanieczyszczenia. Stelaż ma regulowaną głębokość montażu w zakresie od 15,5 cm do 23,5 cm.

Zestaw obejmuje również przycisk spłukujący pokryty chromowaną, błyszczącą powłoką. Wymiary stelaża to: wysokość – od 112 cm do 129 cm, szerokość – 40 cm oraz głębokość – 16,5 cm. Z kolei miska ma wymiary: głębokość – 51 cm i szerokość – 34,5 cm, waży 16,4 kg.

Model Cersanit Parva Clean On S701-067 jest sprzedawany w komplecie także z wolnoopadającą, łatwo wypinaną deską sedesową wykonaną z duroplastu. Maksymalne obciążenie stelaża to 400 kg, co według konsumentów świadczy o jego dużej wytrzymałości. Montaż zestawu nie powinien być zbyt kłopotliwy.

Zestaw Cersanit Parva Clean On S701-067 składa się ze stelaża, miski WC, deski oraz przycisku spłukującego. Jego maksymalne obciążenie wynosi ok. 400 kg.

 

Zalety

Fresh System: Stelaż ma specjalny koszyczek, w którym można umieścić kostki odświeżające. To pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny.

Łatwy montaż przycisku spłukującego: Przycisk spłukujący możemy zamontować nie tylko pionowo, ale i poziomo. Wynika to z zastosowania dwóch otworów rewizyjnych.

Oszczędne spłukiwanie: Podczas spłukiwania nie musimy zużywać zbyt dużo wody. Do wyboru mamy trzy ustawienia, a więc 2 i 4 l, 3 i 5 l oraz 3 i 6 l.

 

Wady

Za głośne spłukiwanie wody: Konsumenci przyznają, że spłukiwaniu wody towarzyszy stosunkowo duży hałas. Przeszkadza to domownikom, którzy mają sypialnię tuż przy łazience.

Szybko brudzący się przycisk spłukujący: Przycisk spłukujący szybko się brudzi. Pokryto go błyszczącą warstwą chromu, na której dobrze widoczne są ślady po palcach.

 

 

 

 

5. Koło Nova Zestaw podtynkowy Pro Biały M33103 + Slim 2

 

Chcielibyśmy zaprezentować Koło Nova Pro Biały M33103 + Slim 2 – dobry i tani zestaw podtynkowy, w skład którego wchodzą: stelaż oraz wisząca miska WC. Komplet waży 28 kg i jest przystosowany do dwudzielnego spłukiwania wody (3/6 litra). Głębokość montażu produktu można regulować w zakresie od 10,5 cm do 15,5 cm.

Wymiary stelaża to: wysokość – 113 cm i szerokość – 50 cm, a miski: długość – 53 cm, szerokość – 35 cm oraz wysokość – 33,2 cm. Z montażem zestawu nie powinniśmy mieć dużego problemu, ponieważ dołączono do niego wszystkie niezbędne elementy, takie jak zawór kątowy 1/2 cala do przyłączenia wody czy rury przyłączeniowe.

Konsumenci chętnie kupują model Koło Nova Pro Biały M33103 + Slim 2, ponieważ miska została wykonana z wytrzymałej ceramiki sanitarnej. Stelaż również jest solidny, z zamontowaniem go możemy poradzić sobie samodzielnie. Produkt jest funkcjonalny, a poziom hałasu generowany podczas spłukiwana na tyle niski, że nie będzie przeszkadzał domownikom.

Koło Nova Pro Biały M33103 + Slim 2 to dobry zestaw podtynkowy do 600 zł. W jego skład wchodzi miska WC oraz stelaż.

 

Zalety

Uniwersalny stelaż: Stelaż ma wymiary: 113 cm x 50 cm. Jest on bardzo wytrzymały i do tego uniwersalny. W razie potrzeby możemy zmienić miskę WC na inną, także taką przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych (nie musi być tej samej marki).

Nie zajmuje dużo miejsca: Komplet jest często polecany do łazienki o niewielkim metrażu. Głębokość zabudowy stelaża wynosi 10,5 cm, w efekcie czego nie ogranicza on wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

 

Wady

Brak deski i przycisku: Niektóre elementy musimy dokupić samodzielnie. Mowa tu o desce, jak również przycisku spłukującym.

Nie ma powłoki ułatwiającej czyszczenie: Kupujący narzekają, że miska nie została pokryta powłoką ułatwiającą jej czyszczenie, zapobiegającą także namnażaniu się bakterii.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki zestaw podtynkowy kupić?

 

Zestaw podtynkowy to doskonały wybór ze względu na to, że stelaż jest ukryty w ścianie, a pomieszczenie wygląda bardziej estetycznie i możemy je w ciekawy sposób zaaranżować. Jak jednak wybrać dobry zestaw podtynkowy, który będzie solidny i niezawodny? Odpowiedź na to pytanie poznasz po przeczytaniu tego poradnika.

Rodzaje

W zestawach podtynkowych najważniejszym elementem jest stelaż. Możemy wyróżnić jego dwa rodzaje – do zabudowy lekkiej i ciężkiej. Modele klasyfikowane do pierwszej wspomnianej grupy są przeznaczone do montażu w ścianach gipsowo-kartonowych, ich mocowanie jest łatwe i szybkie. Konstrukcja produktów do zabudowy lekkiej jest oparta na wykonanej ze stali ramie samonośnej. Z tego powodu można je zamocować na ściance instalacyjnej, w ścianie działowej, ewentualnie masywnej. W tym przypadku otrzymujemy dodatkowo specjalne wsporniki, które znacząco ułatwiają samodzielny montaż.

Stelaż do zabudowy ciężkiej przeznaczony jest do zamocowania w ścianie murowanej i wymaga wykonania obmurówki oraz założenia tynku. Nie powinno się montować tego typu produktów na ścianach gipsowo-kartonowych, ponieważ zbyt mocno by na nie napierały. Montaż modeli do zabudowy ciężkiej jest bardziej skomplikowany, ale takie stelaże są nieco tańsze. Wpływ na to, jaki zestaw podtynkowy jest najlepszy do naszej łazienki, ma przede wszystkim rodzaj ścian. Montaż nieodpowiedniego produktu może przyczynić się do problemów z wytrzymałością i nośnością całej zabudowy.

 

Wymiary

Aby zdecydować, jaki zestaw podtynkowy wybrać, należy sprawdzić dokładne wymiary stelaża. Wtedy będziemy wiedzieć, jak dużo miejsca w łazience potrzebujemy na założenie WC. Przeważnie szerokość dostępnych w sklepach modeli mieści się w zakresie od 30 cm do 50 cm, a długość – od 10 cm do nawet 50 cm. Natomiast wysokość stelaża podtynkowego to zwykle ponad 110 cm (czasami możemy sami ją wyregulować, dobrze dopasowując tym samym produkt do swojej łazienki).

 

Akcesoria

Do stelaża powinny być dołączone wszystkie niezbędne akcesoria przeznaczone do montażu. To pozwoli nam zamocować produkt od razu po zakupie. W zestawie podtynkowym najczęściej znajdziemy takie elementy jak: przyłącze wody, rurkę ochronną, materiał mocujący, wsporniki montażowe, a także obudowę ochronną otworu serwisowego.

 

Miska WC

Czasami do stelaża dołączona jest miska WC. To ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ koszt zakupu takiego kompletu zwykle jest mniejszy niż w przypadku, gdy dobieramy te elementy osobno. Miska powinna być wykonana z solidnej ceramiki sanitarnej. Obecnie najbardziej popularne są modele tzw. bezkołnierzowe. Podczas spłukiwania woda obmywa ich wnętrze i dociera do wszystkich zakamarków, co pozwala na usunięcie zanieczyszczeń. Taka miska jest łatwa do utrzymania w czystości, a do tego nie należy się obawiać o rozwój bakterii i innych mikroorganizmów. Niekiedy do zestawu jest także dołączona dopasowana deska (np. wolnoopadająca), niemniej jednak zwykle musimy ją dokupić samodzielnie. Nie musi to być wada, ponieważ możemy dobrać taki produkt, który w pełni odpowiada naszym preferencjom.

 

Spłukiwanie wody

Najlepszy zestaw podtynkowy powinien dawać nam możliwość wyboru jednego z kilku dostępnych trybów spłukiwania wody. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest małe i duże spłukiwanie, jednak polecamy taki model, który ma też funkcję Stop. Wtedy będziemy mogli zatrzymać przepływ strumienia w dowolnym momencie.

Równie istotne jest to, czy zestaw umożliwia samodzielną regulację ilości spłukiwanej wody. Fabryczne ustawienie to 3/6 litrów, do wyboru zazwyczaj mamy też inne opcje, jak 3/4,5 litra albo 2/4 litry. Mamy więc możliwość ograniczenia zużycia wody w domu, a jednocześnie zmniejszenia rachunków (to również szansa na zadbanie o środowisko naturalne).

Przycisk spłukujący

Nie zawsze przycisk spłukujący jest dołączony do stelaża podtynkowego, ale bez niego korzystanie z toalety nie jest możliwe. Element ten zwykle jest wykonany ze stali nierdzewnej (tańsze modele z ABS, czyli tworzywa sztucznego) i pokryty chromowaną powłoką, może mieć błyszczące lub matowe wykończenie. Warto sprawdzić, czy w razie konieczności można zmienić przycisk spłukujący na inny. To część, która jest najbardziej narażona na zużycie, dlatego powinniśmy mieć możliwość jej łatwej wymiany.

 

Zestawy podtynkowe w dobrych cenach

Cena za zestaw podtynkowy uzależniona jest od tego, ile elementów w nim znajdziemy. Modele z przyłączem wody, wspornikami, rurami przyłączeniowymi itp., ale bez miski WC, kosztują średnio do 600 zł. W kompletach kosztujących ponad 700 zł znajdziemy nie tylko wspomnianą miskę, ale i dopasowany przycisk spłukujący, a nawet deskę sedesową. Bardzo tanie zestawy podtynkowe często są słabej jakości, a ich naprawa okazuje się bardzo trudna lub niemożliwa, w efekcie czego nieuniknione jest zburzenie zabudowy. Lepiej więc zainwestować w produkt renomowanej marki, który będzie niezawodnie działać przez długi czas.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ