Elektryczne łapki na muchy ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych gadżetów do radzenia sobie z owadami, w tym z muchami oraz komarami. Jeżeli nie jesteś pewien, który wybrać, to my podpowiadamy, że wielu konsumentów zdecydowało się na CBM HX, solidnie wykonaną elektryczną łapkę na muchy, dzięki której możesz szybko pozbyć się wszystkich insektów ze swojego mieszkania. Korzystanie z niej jest łatwe, wystarczy jedynie zbliżyć ją do owada. Co ciekawe, ma ona kształt rakiety, jak większość elektrycznych łapek. Taki kształt ułatwia „polowanie” na komary, ponieważ można je również złapać w locie. Dla użytkownika łapka jest zupełnie bezpieczna, jej napięcie jest śmiercionośne tylko dla małych owadów. Jeżeli nie interesuje Cię taki produkt, to może zainteresuje Cię Model na Owady. Ten sprzęt również jest dobrze wykonany, a na dodatek jest lekki, więc nie musisz się martwić, że machanie nim Cię zmęczy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W razie potrzeby urządzenie możemy szybko umyć, jego obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego. Produkt jest lekki, a ponadto niewielki, więc możemy go zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd czy do ogrodu.

Wady

Według niektórych konsumentów siatka, przez którą przepływają impulsy elektryczne, jest zbyt mała i dlatego możemy mieć problem z szybkim pozbyciem się latających w domu insektów (zwłaszcza jeśli jest ich dużo).

Podsumowanie

Model wygląda estetycznie i jest łatwy w obsłudze. Co ważne, to bezpieczna w użytkowaniu łapka. Ma ona dobrze wyprofilowaną i długą rękojeść, którą pokryto antypoślizgowym materiałem. To zapobiega wyślizgiwaniu się urządzenia z dłoni i zwiększa komfort użytkowania.

Drugi wybór

Zalety

Łapka jest wyposażona w siatkę elektryczną, przez którą przepływają elektryczne impulsy o napięciu 400 V. To sprawia, że urządzenie szybko i skutecznie zwalcza muchy, osy, komary i inne owady. Sprzęt ma kompaktowe wymiary. W zestawie są 2 zasilające akumulatorki.

Wady

Pojawiają się opinie, że urządzenie czasami wyślizguje się z dłoni. Trzeba więc mocno chwycić produkt, aby podczas wymachiwania nie wypadł na podłogę (mógłby się przez to zniszczyć).

Podsumowanie

Sprzęt zwalcza muchy, ale i komary, osy, szerszenie, mole itp. To doskonała alternatywa dla środków owadobójczych w aerozolu, które mają nieprzyjemny zapach i szkodliwe substancje w składzie. Produkt dostępny jest w kilku różnych kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim oraz zielonym.

Rozważ też

Zalety

Model ma świetnie wyprofilowaną rękojeść, którą pokryto dodatkowo powłoką o antypoślizgowych właściwościach. Nie ma ryzyka, że łapka przypadkowo wyślizgnie się z dłoni. Użytkowanie sprzętu jest komfortowe i co ważniejsze, bezpieczne. Na pewno nie porazimy się prądem.

Wady

Za wadę urządzenia uznaje się to, że przycisk odpowiadający za jego wyłączanie i włączanie czasami się zacina. To powoduje, że nie możemy szybko uruchomić sprzętu, kiedy zauważymy, że w domu pojawiły się owady.

Podsumowanie

Produkt wyposażono w siatkę z metalu. Przepływają przez nią ładunki elektryczne, ich napięcie wynosi 400 V. Aby sprawdzić, czy łapka jest włączona, wystarczy zerknąć na diodę LED na rękojeści. Urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia.

 

 

Najlepsze elektryczne łapki na muchy w 2024 roku

 

Masz dość latających w Twoim domu owadów? Poniższy ranking elektrycznych łapek na muchy prezentuje produkty, które bez wątpienia pomogą w rozwiązaniu Twojego problemu. Do zestawienia wytypowaliśmy sprzęty, które skutecznie zwalczają zarówno muchy, jak i komary, mole czy osy.

 

Nasze zalecenia

 

CBM HX

 

CBM HX to model zasilany dwiema bateriami AA (ewentualnie przystosowanymi do ponownego ładowania akumulatorkami). Łapka ma czarno-żółtą obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego, w razie konieczności z łatwością ją umyjemy. Produkt waży 235 g, dlatego nie będziemy mieć problemu z utrzymaniem go w dłoniach.

Wymiary sprzętu to: 44 cm x 18 cm, a siatki (paralizatora): 19 cm x 16 cm. Aby włączyć łapkę, wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie. Wbudowana dioda LED sygnalizuje nam pracę modelu. Urządzenie przyda się w każdym domu. Z jego pomocą uda nam się bez dużego wysiłku zwalczyć muchy oraz inne uciążliwe insekty.

Konsumenci chwalą model CBM HX za skuteczne działanie. Każdy owad, który zbliży się do paralizatora, zostanie porażony prądem. Łapka jest bezpieczna w użytkowaniu, a ponieważ jej rękojeść została pokryta antypoślizgową powłoką, możemy ją pewnie chwycić. Wiele osób uważa, że produkt estetycznie się prezentuje.

CBM HX to pułapka w kształcie rakietki do tenisa. Jest ona zasilana sieciowo, neutralizuje insekty z pomocą napięcia elektrycznego. Na obudowie znajduje się światełko LED, informujące o pracy akcesorium.

 

Zalety

Łatwe korzystanie z produktu: Sprzęt ma kształt rakiety do tenisa. Można nim łatwo operować, szczególnie że jest on lekki oraz na tyle szeroki, że można łatwo trafić w komara.

Skuteczność: Produkt nie musi nawet dotknąć komara, aby go unicestwić. Wystarczy, że przybliżymy rakietkę do insekta, za jednym razem można zneutralizować kilka owadów.

Dobre wykonanie: Wielokrotne machanie akcesorium w pomieszczeniu w żadnym wypadku nie sprawi, że zostanie on uszkodzony. Wzmocniona siatka zapewnia solidność.

Wygoda: Uchwyt łapki jest dobrze wyprofilowany, aby użytkownikom było łatwo go trzymać.

Bezpieczeństwo użytkowania: Prąd jest na tyle lekki, że nie jest niebezpieczny dla człowieka. Jeżeli przez przypadek dotkniesz rakietkę, poczujesz jedynie mrowienie. Dla komarów produkt jest jednak zabójczy.

 

Wady

Obecność kabla: Ze względu na kabel nie będziesz mógł swobodnie dosięgnąć do każdego miejsca.

 

 

 

 

Model na Owady


Model na Owady to przyrząd, z którego pomocą szybko pozbędziesz się wszystkich komarów ze swojego pomieszczenia. Pułapka ma formę rakiety do tenisa. Ze względu na kształt korzystanie z pułapki nie jest skomplikowane. Wystarczy przybliżyć ją do owada lub po prostu machnąć, jak podczas grania w tenisa.

Wielu osobom podoba się dobrze wyprofilowany uchwyt. Jest on dodatkowo obłożony miękkim materiałem, co daje pewność, że podczas korzystania z akcesorium się nie zranisz. Warto wspomnieć, że sprzęt jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, można go nawet dotknąć, a on nie zrobi Ci krzywdy.

Sprzęt jest dobrze wykonany, szczególnie siatka, która ma za zadanie neutralizować wszystkie owady. Na obudowie znajduje się lampka LED, która pokazuje, czy urządzenie jest podłączone czy nie. Sprzęt jest zasilany sieciowo, jego kabel jest długi.

Model na Owady to pułapka w kształcie rakiety tenisowej. Jest ona dostępna w kilku kolorach. Przez siatkę przewodzone są impulsy elektryczne, które neutralizują owady.

 

Zalety

Łatwość korzystania: Wystarczy, że przyłożysz sprzęt do owada, już nawet z kilku centymetrów zostanie on zneutralizowany. Możesz również dotknąć go w locie.

Ładny design: Pułapka wygląda, jak rakieta. Nie przypomina typowej pułapki na owady. Jest dostępna w kilku kolorach, więc można wybrać tę, która wygląda najładniej.

Produkt nie przeszkadza: Rakieta nie jest nasączona żadnym płynem, a podczas korzystania z niej nie wytwarza dziwnych dźwięków. Może być podłączona do gniazdka i nie będzie przeszkadzać użytkownikom.

Łatwe uruchamianie: Na rączce rakiety znajduje się przycisk, dzięki któremu można uruchomić pułapkę. Wystarczy więc go trzymać, aby pozbyć się insektów. Kiedy przestajesz go trzymać, sprzęt automatycznie przestaje działać.

 

Wady

Lampka LED: Niektórzy użytkownicy zgłaszają awarie lampek LED niedługo po zakupie. Żarówki nie są zbyt dobrej jakości.

 

 

 

 

Model na Komary

 

Jedną z najlepszych pułapek na owady jest Model na Komary, czyli sprzęt, dzięki któremu bardzo szybko możesz pozbyć się insektów. Zaletą jest to, że nie musisz czekać, aż same wpadną do pułapki, sam możesz wziąć ją w dłoń, aby unicestwić owada.

Dobrze oceniane jest wykonanie sprzętu. Trzy warstwy siatek, przez które przechodzi prąd są zabezpieczone przed zniszczeniem, dlatego nawet uderzając komara w powietrzu nie zniszczysz ich. Użytkownikom podoba się również wygoda korzystania z modelu, ma on dobrze wyprofilowany uchwyt, który jest miękki.

Przyrząd jest zasilany sieciowo. Na uchwycie znajduje się światełko LED, które pokazuje, czy aktualnie produkt jest włączony. Aby sprzęt zadziałał należy nadusić przycisk, który również znajduje się na uchwycie. Warto pamiętać, że przez cały czas użytkowania trzeba go trzymać. Sprzęt ładnie się prezentuje.

Model na Komary może pomóc unicestwić nie tylko komary, ale też wszystkie inne owady w domu. Jest on zasilany bateryjnie i sieciowo. Wykonano go z plastiku i z siatki.

 

Zalety

Wygoda użytkowania: Przybliżając lub bezpośrednio dotykając produktem do owada zostaje on unicestwiony.

Zasilanie: Rakieta jest zasilana dwoma sposobami, sieciowo oraz bateryjnie. Możesz korzystać z nich obu, w zależności od tego, jakie masz aktualnie potrzeby.

Skuteczność: Wiele osób uważa, że produkt jest skuteczny i pozwala łatwo pozbyć się wszelkich owadów.

 

Wady

Kolor: Ładny kolor produktu po pewnym czasie niestety blaknie. Jest on dostępny w kilku kolorach, które, szczególnie kiedy wystawione na słońce stają się blade.

 

 

 

 

Esperanza ANNIHILATOR

 

Urządzenie Esperanza ANNIHILATOR jest zasilane 2 bateriami AA. Łapka wyposażona jest w siatkę, przez którą przepływają impulsy elektryczne o napięciu nawet do 1200 V. Oznacza to, że z pomocą produktu szybko pozbędziemy się wszystkich uciążliwych owadów, również tych dużych jak np. szerszenie. Warto podkreślić, że to model w 100% bezpieczny w użytkowaniu.

Produkt można użytkować w domu, ogrodzie, a nawet na wczasach. To dobra i tania elektryczna łapka na muchy, która elegancko się prezentuje, a do tego jest solidna. Sprzęt dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Ponadto model jest komfortowy w użytkowaniu, gdyż wystarczy zbliżyć go do owadów na pewną odległość, a te zwabione usiądą na siatce i zostaną porażone prądem.

Jak wynika z recenzji konsumentów, urządzenie działa niezawodnie przez długi czas. Z uwagi na sposób zasilania, z łapki można korzystać w dowolnym miejscu. Często podkreślanym atutem modelu jest też to, że działa efektywnie i nie musimy rozpylać w domu aerozoli mających w składzie szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych substancje.

Polecamy Esperanza ANNIHILATOR, czyli pułapkę w kształcie rakiety. Jest to elektryczna łapka na muchy do 40 zł.

 

Zalety

Łatwe korzystanie: Ze względu na kształt korzystanie z pułapki jest łatwe. Wystarczy złapać ją w dłoń, jak rakietę oraz przybliżyć lub uderzyć owada.

Design: Produkt jest dostępny w kilku kolorach, możesz wybrać taki, który podoba Ci się najbardziej lub taki, który pasuje do Twojego wnętrza.

Zachowanie czystości: Dzięki temu, że nie musisz uderzać żadnym przedmiotem po ścianach, nie musisz martwić się o pobrudzenie ich podczas neutralizacji owadów.

 

Wady

Wykonanie obręczy: Niektórzy użytkownicy zauważają, że obręcz pułapki nie jest zbyt dobrze wykonana i po pewnym czasie zaczyna się odwarstwiać. Nie wygląda to estetycznie.

Większe owady: Większe owady, takie jak trzmiele są zbyt duże, aby zneutralizować je rakietą. Dzieje się tak, ponieważ ma ona minimalne napięcie.

 

 

 

 

Singercon 2300V

 

Do neutralizowania owadów możesz wykorzystać Singercon 2300V, czyli pułapkę w kształcie rakiety. Taki kształt sprawia, że pozbycie się owadów z pomieszczenia jest łatwe. Moc produktu jest na tyle duża, że nawet po przybliżeniu rakiety do komara, ten zostaje zneutralizowany. Nie bój się jednak, Ty sam nie zostaniesz porażony, ponieważ napięcie jest małe, a na dodatek rakieta jest zabezpieczona.

Będziesz wiedział, czy sprzęt jest włączony po tym, że na jego uchwycie pali się czerwona lampka. Rakieta jest lekka, nie waży nawet 0,5 kg. Korzystanie z niej z pewnością będzie przyjemne, a Ty będziesz mógł pozbyć się komarów i innych owadów na dobre.

Operowanie sprzętem jest łatwe, nie musisz się tego specjalnie uczyć, ważne jednak, abyś dokładnie przeczytał instrukcję obsługi. Użytkownikom podoba się sposób, w jaki można neutralizować komary oraz to, że obsługa jest łatwa. Wielu z nich poleca produkt.

Singercon 2300V to pułapka na komary. Jej wymiary wynoszą 52 cm x 3 cm x 21 cm. Sprzęt jest wykonany z plastiku oraz z siatki.

 

Zalety

Zabezpieczenie: Pułapka nie jest niebezpieczna dla samych użytkowników, siatka porażająca prądem jest zabezpieczona.

Wygoda użytkowania: Aktywne neutralizowanie owadów może być dla niektórych lepszym pomysłem niż ustawianie zasadzek. Z kolei test elektrycznych łapek na muchy wykazał, że korzystanie z modelu jest wygodne.

 

Wady

Przycisk: Przycisk, który trzeba trzymać podczas korzystania ze sprzętu jest dość twardy, uważany jest za niewygodny.

Wykonanie: Pułapka została wykonana z dość słabego plastiku. Uważaj, abyś nie uderzył przypadkiem o ścianę, ponieważ sprzęt może ulec uszkodzeniu.

 

 

 

 

Jaką elektryczną łapkę na muchy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Muchy czy komary nierzadko są bardzo uciążliwe. Sposobów na pozbycie się ich z domu jest wiele, jednak nie wszystkie są tak samo skuteczne i bezpieczne. Zamiast rozpylać aerozol z niebezpiecznymi substancjami w składzie, możemy wypróbować elektryczną łapkę. To niewielkie urządzenie, które razi insekty prądem, w efekcie czego giną. Jesteś ciekawy, jaką elektryczną łapkę na muchy wybrać? Zapoznaj się więc z naszym poradnikiem zakupowym pełnym praktycznych wskazówek.

 

 

Zalety elektrycznych łapek na muchy

Sprzęty takie jak elektryczne łapki na muchy swoim wyglądem przypominają nieco rakietę do gry w badmintona czy tenisa ziemnego. Są one jednak znacznie mniejsze, w efekcie czego także lżejsze i bardziej poręczne. Mając tego typu urządzenie w domu, możemy szybko pozbyć się wszystkich uciążliwych insektów (i to bez plam na ścianach, meblach czy firankach). Mowa tu nie tylko o muchach, ale i komarach, molach spożywczych, osach czy szerszeniach, które trudno jest bezpiecznie wywabić z pomieszczenia. Elektryczna łapka jest wyposażona w specjalną siatkę, przez którą przepływają impulsy elektryczne o dużym napięciu (od 400 V do nawet 1200 V). Każdy owad, który jej dotknie, ginie więc w wyniku porażenia prądem. W przeciwieństwie do zwykłej łapki nie musimy czekać, aż insekty usiądą na stole lub innej powierzchni, aby można było w nie uderzyć. Elektryczny produkt pozwala na pozbycie się owadów w locie, nawet kilku na raz.

 

Zasilanie

Elektryczne łapki są zasilane bateriami AA, ewentualnie przystosowanymi do ponownego ładowania akumulatorkami. To oznacza, że nie musimy podłączać urządzenia do prądu, aby działało. Jest to więc wygodny w użytkowaniu produkt, który możemy wykorzystać nie tylko w domu, ale i poza nim – w ogrodzie, na tarasie czy wakacyjnym wyjeździe nad jeziorem. Wystarczy jedynie pamiętać o regularnej wymianie baterii lub ich ładowaniu, co nie powinno być zbyt kłopotliwe.

 

Materiał wykonania

Obudowa urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego, więc w razie potrzeby możemy ją szybko umyć miękką ściereczką. Aby zminimalizować ryzyko przypadkowego wypadnięcia łapki z dłoni, jej rękojeść pokrywa się zwykle antypoślizgową powłoką. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy pewnie chwycić sprzęt, a do tego bez trudu nim manewrować. Z kolei siatka przewodząca impulsy jest wykonana z metalu. Pamiętajmy, że najlepsza elektryczna łapka na muchy jest wytrzymała, dlatego nie zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji.

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Choć łapka skutecznie zwalcza latające w domu owady, to nie powinniśmy się obawiać, że dla nas także jest niebezpieczna w użytkowaniu. Plastikowa rączka produktu nie przewodzi prądu, więc nie trzeba się martwić, że sprzęt porazi nas prądem. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby nie dotykać metalowej siatki, gdy urządzenie jest włączone. Poza tym powinniśmy przechowywać łapkę w odpowiednim miejscu, czyli z dala od wilgoci, łatwopalnych płynów oraz gazów. Producenci często podkreślają, że elektryczne modele nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów. Jest to bezpieczniejsza metoda pozbywania się z domu owadów niż stosowanie środków w formie aerozolu, w składzie których znajdziemy np. cypermetrynę negatywnie wpływającą na nasz układ nerwowy.

 

Wymiary i waga

Elektryczne łapki nie są zbyt dużymi urządzeniami. Ich długość przeważnie nie przekracza 25 cm. Z kolei średnica metalowej siatki wynosi ok. 22 cm, czasami nieco mniej. Wynika z tego, że produkty te są poręczne i łatwe w przechowywaniu. Sprzęt z pewnością nie zajmie dużo miejsca w walizce, jeżeli postanowimy zabrać go ze sobą w podróż. Nie powinien on też nadmiernie obciążać naszego bagażu. Takie łapki przeciętnie ważą nie więcej niż 400 g.

 

 

Obsługa

Większość produktów jest tak łatwa w obsłudze, że od razu po zakupie możemy skutecznie zwalczać insekty przy pomocy wybranego sprzętu. Na rękojeści urządzenia jest przycisk, wystarczy go wcisnąć, aby przez siatkę zaczęły przepływać impulsy elektryczne. O tym, czy sprzęt jest włączony, informuje nas niewielka dioda LED na obudowie. Wpływ na to, jaka elektryczna łapka na muchy jest najlepsza, ma kilka czynników, jednak łatwość obsługi dla wielu konsumentów jest jednym z najważniejszych.

 

Elektryczne łapki na muchy w dobrych cenach

Często mówi się, że elektryczne łapki na muchy są znacznie droższe niż te zwykłe, ale nie do końca jest to prawda. Te niewielkie urządzenia przeważnie kosztują nie więcej niż 30 zł, dlatego nie jest to zbyt duży wydatek. Wyjątkiem są sprzęty oferowane przez znanych producentów. Dobrej jakości łapki, wyposażone np. w latarkę zwabiającą insekty, niekiedy kosztują ponad 60 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ