Ranking 10 najlepszych drzwi zewnętrznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.10.21

 

Drzwi zewnętrzne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po sprawdzeniu trendów zakupowych i zadowolenia klientów z dokonanych zakupów jednoznacznie możemy stwierdzić, że drzwi zewnętrzne Gaja 90P z ościeżnicą to model najchętniej obecnie kupowany przez klientów. Jest to model w bardzo przystępnej cenie oferujący odporność wilgociową, termiczną i akustyczną, zatem dobrze sprawdzą się w domkach jednorodzinnych. Użytkownicy chwalą też, że drzwi są kompletnie wyposażone, z klamką, wizjerem, zamkami, etc., więc zaraz po montażu można rozpocząć użytkowanie. Istotne jest też to, że każdy zakupi odpowiedni wariant otwierania drzwi, bo producent oferuje wszelkie opcje w tym zakresie. Modelem popularnym w drugiej kolejności są drzwi zewnętrzne pełne Fobos polskie. Dostępne są one w kilku kolorach, wykonano je z tłoczonej blachy i pokryto folią PCV.

10 najlepszych drzwi zewnętrznych. Opinie w 2021 roku

 

Decyzja, co do wyboru drzwi zewnętrznych nigdy nie powinna zapaść zbyt szybko i pochopnie. Powinniśmy przywiązywać dużą uwagę nie tylko do ich wyglądu, ale również jakości, ponieważ to od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo nasze i całego domu. Odpowiedni model zarówno dobrze się prezentuje, jak też stanowi skuteczną ochronę przed włamywaczami. Prezentowany przez nas ranking drzwi zewnętrznych uwzględnia produkty, które zasługują na zainteresowanie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drzwi wykonano z blachy i oklejono PCV w kolorze drewna. Drzwi są dostępne w szerokości 80 i 90, a także wszystkich wariantach otwierania: do wewnątrz i na zewnątrz, w prawo i lewo.

Wady

Niestety wykończenie okleiną wykonaną z PCV pokazuje, że drzwi pochodzą z niższej półki cenowej. Okleina w żadnej mierze nie przypomina prawdziwego drewna czy okleiny drewnianej.

Podsumowanie

Skrzydło drzwiowe jest zaizolowane termicznie i akustycznie. Jego wnętrze wypełnia wełna mineralna. W komplecie użytkownik otrzymuje pełny osprzęt do montażu i natychmiastowego użytkowania.

Drugi wybór

Zalety

To pełne skrzydło z blachy głęboko tłoczonej o bardzo eleganckim profilu. Wraz ze skrzydłem kupowana jest ościeżnica z progiem i wszelkie akcesoria potrzebne do montażu.

Wady

Wśród akcesoriów producent nie przewidział montażu wizjera. Nie ma przygotowanego otworu pod jego montaż, nie ma też dołączonego wizjera. Osoby, dla których ten element jest niezbędny, muszą zamontować go samodzielnie.

Podsumowanie

Drzwi są dostępne w 4 wersjach kolorystycznych i wszelkich możliwych wariantach ich otwierania. Wnętrze wypełnione jest izolacją z polistyrenu. Model wyposażono w 3 bolce antywyważeniowe.

Rozważ też

Zalety

To model dwuskrzydłowy wypełniony spienionym polistyrenem jako izolacją. Dwa wielopunktowe zamki z cylindrycznymi wkładkami zabezpieczają dostęp. Uzupełnione są one bolcami antywyważeniowymi.

Wady

Według słów klientów szybki umieszone w obu skrzydłach drzwi są trudne w czyszczeniu. Niewielkie okienka nie pozwalają na wygodny dobrego dostęp do ich umycia.

Podsumowanie

Capital Toronto Inox Duo to stalowe drzwi dostępne w kilku kolorach. Produkt pokryty jest okleiną PCV o grubości 1,7 mm. Drzwi dostępne są w dwóch rozmiarach: 110 cm i 130 cm.

 

Drzwi zewnętrzne do domu

 

1. Drzwi Zewnętrzne Gaja 90P z Ościeżnicą

 

Drzwi zewnętrzne Gaja 90P z ościeżnicą to model obecnie sprzedający się bardzo dobrze, a także uzyskujący dobre opinie użytkowników. Drzwi zewnętrzne wejściowe są przeznaczone do użytku w domach i mieszkaniach, jako drzwi wejściowe i są sprzedawane w wersji o szerokości 90 cm i 80 cm, a także egzemplarze otwierane w prawo i lewo, do wewnątrz i na zewnątrz. W komplecie użytkownik znajdzie klamkę z długim szyldem i rozetę zamka górnego.

W standardzie znajduje się też zamek główny, komplet kluczy, wizjer i zestaw montażowy. Skrzydło jest także w komplecie z ościeżnicą, którą wyposażono w metalowy próg. Zarówno drzwi, jak i ościeżnicę wykończono okleiną PCV w kolorze złoty orzech. Grubość skrzydła wynosi 45 mm i zewnątrz zostało ono zaizolowane wełną mineralną, wykonano je z blachy o grubości 0,6 mm. Ościeżnica jest wykonana z blachy o grubości 1,2 mm. Drzwi mają chowane zawiasy oraz zaopatrzono je w 2 bolce antywyważeniowe, oraz 9 rygli. Wielu użytkowników jest zdania, że to najlepsze drzwi zewnętrzne z tej półki cenowej. 

Drzwi Zewnętrzne Gaja 90P z ościeżnicą cieszą się dużym powodzeniem klientów, czy słusznie wyróżniają ten model?

 

Zalety

Rozmiarówka: Drzwi są dostępne jako modele o szerokości 80 i 90 cm. Również można dobrać model zamykany w lewo lub w prawo, a także na zewnątrz i do wewnątrz. Zatem każdy z użytkowników dobierze model do swojego wejścia. 

Izolacja: Skrzydło drzwi o grubości 45 mm w całości wypełniono wełną mineralną, która zapewnia dobra izolacyjność akustyczną i termiczną. Drzwi sprawią się więc jako wejście do domu z zewnątrz. 

System antywłamaniowy: Aby drzwi służyły jako model antywłamaniowy, producent skonstruował je w taki sposób, że zawiasy są ukryte, a także wyposażył je w 2 bolce antywyważeniowe i 9 rygli.

Kompletność: Drzwi, obok koniecznej do montażu ościeżnicy, zostały też wyposażone w 2 zamki (wkładki) z kompletem kluczy, klamkę z szyldem, metalowy próg, wizjer oraz zestaw montażowy. 

Solidność: Długi okres użytkowania skrzydło zawdzięcza solidnej blasze o grubości 0,6 mm, z jakiej jej wykonano, ościeżnica została zrobiona z blachy o grubości 1,2 mm.

 

Wady

Okleina: Okleina z PVC nie jest w stanie imitować naturalnego drewna. Jakkolwiek jest ona odporna na warunki atmosferyczne, to jednak wizualnie znacznie odbiega od odpowiedników z drewna.

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne antracyt

 

2. Drzwi Zewnętrzne Pełne Fobos Polskie Antracyt Białe

 

Drzwi zewnętrzne pełne Fobos są sprzedawane z szerokością skrzydła 80 lub 90 cm, a grubość skrzydła każdego wymiaru wynosi 56 mm. Skrzydło jest wykonane z blachy głęboko tłoczonej o grubości 0,5 – 07 mm i oklejone PCV Renolit o strukturze odpornej na warunki atmosferyczne. Okleinowana jest również składana ościeżnica stalowa. Drzwi są dostępne w 4 wersjach kolorystycznych: Białym, orzechowym, w kolorze dąb złoty i antracyt.

Również ze względu na otwieranie klient znajdzie tu każdy z możliwych wariantów: Otwierane drzwi do środka, na zewnątrz, z zawiasami po lewej albo prawej stronie. Te drzwi zewnętrzne stalowe są również wyposażone w niezbędne akcesoria. Użytkownik wśród dołączonych elementów znajdzie klamkę, zamki z wkładkami i próg z uszczelką. Oba zamki, zarówno dolny, jak i górny ma 3 bolce. Zastosowano tu także 3 regulowane zawiasy Z-5 16 mm, oraz 3 bolce antywyważeniowe. Wewnątrz skrzydła znajduje się wypełnienie docieplające z polistyrenu o przenikalności cieplnej U=1,36W/m2*K.

Drzwi zewnętrzne do domu to ważny element każdego mieszkania, dlatego musi być dobrany starannie. Wielu klientów poleca drzwi zewnętrzne pełne Fobos polskie antracyt białe.

 

Zalety

Szeroka oferta: Drzwi są dostępne w wersji o szerokości 80 i 90 cm. Ponadto można je kupić w 4 wersjach kolorystycznych: Złoty dąb, antracyt, orzech i biały, a także z zawiasami po lewej, albo prawej stronie i otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. 

Dobre ocieplenie: Drzwi wewnątrz mają wypełnienie docieplające. Skrzydło o grubości 65 mm wypełniono polistyrenem, który ma przenikalność cieplną U=1,36W/m2*K.

Zabezpieczenie antywłamaniowe: Jako zabezpieczenie przeciwko włamaniom zastosowano dwa zamki trzy bolcowe, a także trzy zawiasy klasy 7 oraz 3 bolce antywyważeniowe. 

Elegancja: Drzwi wykonano z blachy głęboko tłoczonej. Skrzydło jest pełne o eleganckim tłoczeniu i niezależnie od kolorystyki wygląda bardzo elegancko.

Akcesoria: Wraz ze skrzydłem drzwiowym i ościeżnicą klient otrzymuje klamkę, 2 zamki z wkładkami, zawiasy i próg z uszczelką. 

 

Wady

Brak wizjera: Producent nie przewidział wyposażenia swoich drzwi w wizjer. Osoby, dla których ten element jest niezbędny muszą samodzielnie go dokupić i wywiercić w drzwiach otwór. 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe

 

3. Capital Kraina Drzwi Toronto Inox Duo

 

Produkt Capital Kraina Toronto Inox Duo wyróżnia się głównie tym, że jest to model dwuskrzydłowy. Został on wypełniony pianką poliuretanową, która gwarantuje bardzo dobrą izolację termiczną. Ponadto znajduje się tutaj regulowany zaczep zamka głównego, w efekcie łatwo można regulować domknięcie skrzydła.

Ten model wygląda efektownie za sprawą przeszkleń na obu skrzydłach. Do wyboru w tym przypadku są szyby reflex, lustro weneckie lub oryginalne szyby o nazwie Aurora i Clara. Jego producent oferuje także szeroką gamę kolorystyczną skrzydeł, dzięki czemu można znaleźć idealny model dopasowany do wystroju domu. Drzwi dostępne są w dwóch rozmiarach: 110 cm i 130 cm.

Konsumenci, którzy wybrali ten produkt doceniają w nim m.in. to, że zamknięcie drzwi w tym przypadku stanowią dwa wielopunktowe zamki wpuszczane razem z europrofilowymi wkładkami cylindrycznymi. Cały system ryglowania dopełniają też dołączane do zestawu bolce przeciwwyważeniowe, co przekłada się na bardzo duży poziom bezpieczeństwa całego domu.

Drzwi wejściowe Capital Toronto Inox Duo dostępne są w kilku kolorach. Produkt pokryty jest okleiną PCV o grubości 1,7 mm.

 

Zalety

Wypełnienie: Drzwi zostały wypełnione spienionym polistyrenem. Dzięki temu przez produkt nie przenika chłodne powietrze ani wilgoć, co gwarantuje bardzo dobrą termoizolację.

Staranne wykonanie: Do produkcji modelu wykorzystano m.in. dobrej jakości stal. Powierzchnia drzwi została zabezpieczona okleiną PCV. Dlatego też drzwi wyglądają, jak nowe przez długi czas – nie ma na nich przebarwień ani zarysowań.

Design: Wiele osób uważa, że prezentowany produkt ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale też bardzo ładnie wygląda. W związku z tym model wpływa na wygląd domu i powoduje, że ten prezentuje się bardziej atrakcyjnie.

 

Wady

Czyszczenie: Drzwi mają niewielkie okienka, które w opinii części Internautów są trudne w czyszczeniu. Na powierzchni szkła pojawiają się trudne do usunięcia zabrudzenia.

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne stalowe

 

4. Drzwi Stalowe Wikęd Wzór 26

 

Drzwi antywłamaniowe Wikęd Wzór 26 zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Wyposażono je w okucia wykonane ze stali nierdzewnej. Materiałem wykonania skrzydła jest dobra gatunkowo ocynkowana stal. Drzwi zewnętrzne Wikęd wypełniono pianką poliuretanową. Dostępne są w kilku różnych wersjach kolorystycznych, m.in. białej i antracytowej.

Skrzydło zostało pokryte drewnopodobnym laminatem. Wykazuje ono odporność na zarysowania, jak również negatywne działanie promieni UV. Do drzwi dodawana jest ościeżnica, która minimalizuje utratę ciepła z wnętrza domu (może być wykonana z aluminium lub stali). W komplecie znajdziemy klamkę, uszczelki, dwie wkładki oraz zamek.

Jak wynika z opinii konsumentów, drzwi zewnętrzne, dostępne między innymi w sklepach Castorama, są wyjątkowo solidne i wytrzymałe. Na długo zachowują estetyczny wygląd. Model ma zawiasy 3D, które można samodzielnie wyregulować, nie sprawia to żadnych trudności. Warto dodać, że skrzydło jest dostępne w trzech rozmiarach – o szerokości 80 cm, 90 cm oraz 100 cm. Jego grubość wynosi 5,4 cm.

Wikęd Wzór 26 to drzwi, które są dostępne w trzech rozmiarach – o szerokości 80 cm, 90 cm i 100 cm. Grubość skrzydła to 5,4 cm, a jego materiałem wykonania jest ocynkowana stal.

 

Zalety

Zapewniają bezpieczeństwo: To drzwi antywłamaniowe wyposażone w 3 bolce. To oznacza, że zapewniają one odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Kilka wersji kolorystycznych: Skrzydło jest pokryte laminatem. Samodzielnie możemy zdecydować, w jakim będzie kolorze. Do wyboru mamy kilka opcji, m.in.: antracyt, mahoń, biel oraz orzech.

Odporność na zarysowania: Drzwi wykazują zwiększoną odporność na zarysowania, a także na negatywne działanie promieni UV.

Zawiasy 3D: To model z zawiasami 3D, które możemy samodzielnie wyregulować. Nikomu nie powinno to sprawić problemu.

Niewielka utrata ciepła: Do drzwi jest dołączona ościeżnica (aluminiowa lub stalowa, do wyboru), która minimalizuje utratę ciepła.

 

Wady

Nieatrakcyjny wygląd: Według niektórych osób skrzydło nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Takie opinie pojawiają się zwłaszcza na temat modelu w wersji antracytowej.

 

 

 

 

Drzwi wejściowe zewnętrzne

 

5. Drzwi Wejściowe Pol-Skone B-30.0

 

Drzwi o nazwie Pol-Skone B-30.0 posiadają skrzydło o grubości 56 mm. Wykonany z drewna ramiak został obłożony dwiema płytami HDF, które odpowiadają za solidność i wytrzymałość. Wypełnieniem jest tu z kolei specjalna konstrukcja Pol-Skone. Ponadto model ten jest dostępny w wielu różnych wersjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie go do swojego domu.

Na konstrukcję tych drzwi składa się również ościeżnica (standardowo stała sosnowa, do wyboru jest też jednostronnie regulowana) oraz próg wykonany z drewna dębowego, którego wysokość wynosi 20 mm. W zestawie znajdują się m.in. 3 zawiasy czopowe oraz 5 bolców antywyważeniowych.

W przypadku tego modelu uwagę konsumentów przykuł przede wszystkim prosty, ale elegancki wygląd produktu, dobra jakość wykonania oraz solidność. Opisywane drzwi idealnie nadają się do zastosowania w wielomieszkaniowym budownictwie, mogą one zapewnić też odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Drzwi wejściowe Pol-Skone B-30 W0 są dostępne w kilku rozmiarach. Produkt można zamontować tak, aby otwierał się do wewnątrz lub na zewnątrz.

 

Zalety

Ościeżnica i próg: W zestawie znajduje się ościeżnica i próg. W efekcie możemy rozpocząć montaż drzwi tuż po ich zakupie (bez konieczności wydawania pieniędzy na potrzebne do instalacji elementy).

Design: Produkt ma gładką powierzchnię i prosty wygląd. Użytkownik ma do wyboru kilka kolorów m.in. orzech, kasztan czy jesion polski. W związku z tym prawdopodobnie każdy znajdzie model, który będzie pasował do jego mieszkania.

 

Wady

Tłumienie dźwięków: W niektórych komentarzach można przeczytać, że drzwi mogłyby lepiej tłumić dźwięk z zewnątrz.

Zarysowania: Konsumenci twierdzą, że powierzchnia modelu powinna być lepiej zabezpieczona. Stosunkowo szybko na drzwiach zaczynają pojawiać się niewielkie zarysowania.

 

 

 

 

Drzwi drewniane zewnętrzne

6. Drzwi zewnętrzne drewniane płytowe Drewmak DPC1

 

Osobom, którym marzą się drzwi drewniane zewnętrzne polecamy zapoznać się z produktem drzwi zewnętrzne drewniane płytowe Drewmak DPC1. W standardzie są one wykonane w obramowaniem dębowym i wypełnieniem sosnowym, za dopłata jednak można kupić drzwi wykonane w całości z dębu.  Standardową grubość skrzydła producent zaplanował na 72 mm i jest to rama z drewna klejonego warstwowo wzmocniona stalowym profilem od strony zamka oraz wypełniona pianką termoizolacyjną. Skrzydło oklejono naturalną okleiną pięciowarstwową, wodoodporną sklejką o grubości 9 mm, a następnie trzykrotnie pomalowaną farbami wodnymi.

Do produktu dołączono 2 niezależne zamki, trzy antywyważeniowe zawiasy, blokady antywyważeniowe i próg drewniany z nakładką aluminiową. Wymiary zewnętrzne drzwi przy zakupie rozmiaru „90” wynoszą: wysokość 209 cm, szerokość 100 cm. Producent dopuszcza też szereg zmian i udogodnień za dodatkową opłatą. Elementy spośród jakich klient może wybierać to większa grubość drzwi (82 mm) dołączenie klamki i wkładek w systemie jednego klucza, malowanie kolor RAL lub w dwóch różnych kolorach, wyposażenie modelu w samozamykacz, elektro zaczep czy wizjer. 

W standardzie drzwi zewnętrzne drewniane płytowe Drewmak DPC1 są sprzedawane jako drzwi zewnętrzne 90 cm, ale producent dopuszcza wiele zmian za dodatkową opłatą. 

 

Zalety

Materiał wykonania: Drzwi są wykonywane z połączenia dębu i sosny, a także wzmocnień metalowych. To bardzo solidne wykonanie, istnieje też możliwość wyboru wykonania drzwi wyłącznie z dębu wzmocnionego metalem. 

Izolacyjność: Drzwi w standardzie mają podwyższone parametry izolacyjności ich przenikalność ciepła wynosi Ud= 1,0 W/m2K. Ich powłoka jest też specjalnie impregnowana, a kolejno trzykrotnie malowana farbami wodnymi.

System antywłamaniowy: Producent zastosował tu 2 niezależne zamki, 3 wysokiej jakości zawiasy i blokady antywyważeniowe. Zawiasy są regulowane w trzech płaszczyznach. 

 

Wady

Akcesoria: W standardzie znajdują się wyłącznie zamki, aby zacząć użytkowanie drzwi trzeba dokupić również klamkę, czy na przykład wizjer.  

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne metalowe

 

7. Polskie Drzwi Zewnętrzne Metalowe Apollo Lux 

 

Polskie drzwi zewnętrzne metalowe Apollo Lux to propozycja do domu, biura czy magazynu. W skład kompletu wchodzi skrzydło o grubości 55 mm, ościeżnica w kolorze skrzydła i próg z uszczelką. Skrzydło wykonano z blachy ocynkowanej, odpornej ogniowo, o grubości 0,5 mm. Wewnątrz skrzydło wypełniono styropianem uzyskując ich wysoką izolacyjność termiczną. Ponadto produkt wyposażono również w trzy zawiasy trójdzielne i dwa zamki trójbolcowe.

Drzwi zewnętrzne metalowe do zamontowania potrzebują otworu montażowego o 110 cm szerokości i 209 cm wysokości. Skrzydło wykończono okleiną PCV o drewnopodobnym wyglądzie i odporności na promieniowanie UV. Kolorystykę drzwi klient może dobrać samodzielnie w taki sposób, aby pasowała do stolarki okiennej. Jako zabezpieczenia antywłamaniowe zastosowano dwa zamki wyposażone w trzy bolce, oraz bolce antywyważeniowe umieszczone od strony zawiasów. W razie potrzeby producent zapewnia, że istnieje możliwość podcięcia skrzydła do żądanego wymiaru.  

Polskie drzwi zewnętrzne metalowe Apollo Lux są wybierane do budynków użyteczności publicznej, biur, domów i magazynów. 

 

Zalety

Niezwykła trwałość: Skrzydło wykonano ze stali ocynkowanej przeciwogniowo. Zewnętrzna warstwa to okleina PCV odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. 

Izolacja termiczna: Wnętrze skrzydła wypełnia spieniony polistyren charakteryzujący się dużą twardością i doskonałą izolacyjnością. Izolacja dobrze spełnia wymagania przy drzwiach zewnętrznych. 

Zabezpieczenie antywłamaniowe: Produkt wyposażono w dwa zamki trójbolcowe i trzy zawiasy trójdzielne spełniające wymagania drzwi antywłamaniowych. 

 

Wady

Brak akcesoriów: W kupowanym zestawie klient otrzymuje skrzydło drzwiowe, ościeżnicę i próg z uszczelką. Nie ma tu żadnego wyposażenia, jak klamka, wkładka z zamkiem czy wizjer. 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne Gerda

 

8. Drzwi Zewnętrzne Gerda W9N Wenecja

 

Drzwi zewnętrzne Gerda W9N Wenecja ma grubość skrzydła drzwiowego 61 mm i wykonano je wykorzystując ramiak trójwarstwowy i uszczelkę dwukomponentową. Ościeżnica natomiast to stal PERFOTHERM z perforacją i uszczelką. Skrzydło wypełniono polistyrenem ekspandowanym modyfikowanym grafitem. Jak wspomniano, grubość skrzydła wynosi 61 mm, wysokość to 2025 mm, a szerokość klient może dobrać w wersji 80 lub 90E. Drzwi zewnętrzne Gerda klient może zakupić w bogatej kolorystyce. Mamy tu do wyboru kolory takie jak: Biały, złoty dąb, mahoń, antracyt, ciemny antracyt, jasny orzech, orzech alpejski, orzech brazylijski, winchester i stalowo szary.

W wyposażeniu standardowym producent dołącza zamek górny trzy ryglowy klasy 6 GERDA ZW500, zamek główny 3-ryglowy klasy 7 GERDA ZW1000, 3 bolce antywyważeniowe, zawiasy 2D regulowane, również regulowany zaczep zamka i próg aluminiowy lub drewniany do wyboru przez klienta. Producent przewidział też szereg opcji dodatkowych za dodatkową opłatą. Wśród nich znajduje się możliwość dokupienia klamki z wkładkami czy wizjer. 

Drzwi zewnętrzne Gerda W9N Wenecja to cel zakupu niejednego klienta. Sprawdzają się one w domku jednorodzinnym jako drzwi wejściowe.

 

Zalety

Trwała, szczelna konstrukcja: Skrzydło drzwiowe zostało wzmocnione ramiakiem trójwarstwowym, doszczelnione uszczelką dwukomponentową, stalowa ościeżnica również została wyposażona w uszczelkę. 

Izolacja: Wewnątrz skrzydła zastosowano jako wypełnienie izolacyjne ekspandowany polistyren modyfikowany grafitem. To zapewnia dobrą izolacyjność.

Wyposażenie: W wyposażeniu standardowym obok skrzydła drzwiowego i ościeżnicy klient znajdzie 2 zamki, główny i górny, regulowany zaczep zamka, zawiasy regulowane 2D, próg aluminiowy bądź drewniany i 3 bolce antywyważeniowe.  

 

Wady

Brak klamki: Aby rozpocząć użytkowanie drzwi, konieczne jest wyposażenie ich w klamkę, bo producent dołącza ją wyłącznie za dodatkową opłatą.

Ciepła ościeżnica: Co prawda producent oferuje możliwość zakupu aluminiowej ciepłej ościeżnicy z wypełnieniem komory termicznej, ale klient musi dokonać dodatkowej opłaty, bowiem nie jest ona oferowana w standardzie. 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne 90 cm

 

9. Drzwi Zewnętrzne Sofia 01 z Szybą Antracyt 90

 

Drzwi zewnętrzne Sofia 01 z szybą antracyt 90 są wykonane ze stali, a następnie oklejone folią PCV w kolorze antracyt. W skład kompletu wchodzi skrzydło z ościeżnicą, próg, 2 wkładki w systemie jednego klucza, 2 zamki, 2 uszczelki, klamki i szyldy. Grubość blachy z jakiej wykonano skrzydło wynosi 0,5 mm, pokryto ją okleiną o grubości 0,18 mm. Grubość blachy, z której wykonano ościeżnicę wynosi od 1,2 do 1,5 mm, ją również oklejono folią PCV, a grubość okleiny to 0,08 mm.

Grubość skrzydła, jak określa producent, wynosi 56 mm. Zastosowane wykończenie folią PCV gwarantuje odporność skrzydła i ościeżnicy na działanie promieniowania UV. Jako wypełnienie, które stanowi izolację termiczną i dźwiękową zastosowano spieniony polistyren. Drzwi zewnętrzne antracyt są dostępne w wymiarze 90 cm, a ich dokładne wymiary wraz z ościeżnicą wynoszą 990 X 2075 mm. Są one też dostępne w wersji prawej. Klienci, którzy kupili ten model, zwykle wybierali go, ponieważ zainteresował ich design produktu i umieszczone pionowo trzy małe okienka, które uatrakcyjniają ich wygląd, a także pełnią rolę wizjera. 

Drzwi Zewnętrzne Sofia 01 z Szybą Antracyt 90 to drzwi, które kupił niejeden klient szukający drzwi wykonanych z blachy stalowej. 

 

Zalety

Kompletność zestawu: Drzwi są sprzedawane wraz z całym zestawem akcesoriów potrzebnych do montażu i użytkowania. Producent nie zapomniał o zamkach, klamkach, wkładkach i uszczelkach. 

Trwałość: Grubość blachy skrzydła 0,5 mm i ościeżnicy 1,2 mm gwarantują trwałość zastosowanych elementów. 

Izolacja: Skrzydło drzwiowe wypełniono spienionym polistyrenem, który stanowi dobrą izolację zarówno termiczną, jak i akustyczną. 

 

Wady

Brak wariantów kolorów: Drzwi są oklejone okleiną w kolorze antracyt. Klient nie ma możliwości wybrania innego koloru.

Jakość wykonania: Część klientów zgłasza, że jakość wykonania elementów jest słaba, zamki niedopasowane, słabej jakości uszczelki. 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne Hormann

 

10. Drzwi Przeciwpożarowe Hormann T-30 900 x 2000 mm

 

Jeśli interesują Cię dobre i tanie drzwi zewnętrzne, zachęcamy do zapoznania się z modelem Hormann T30 Pełne 90. Charakteryzuje go klasyczny, prosty wygląd. To produkt techniczny, certyfikowany i ognioodporny, który jest przeznaczony do obiektów, gdzie należy wydzielić strefę pożarową. Zastosowano w nim konstrukcję ze stali oraz wypełnienie z wełny mineralnej, co przekłada się na dobrą izolację cieplną i akustyczną.

Opisywane drzwi wyróżniają się 30-minutową wytrzymałością na działanie temperatury o wysokości 820 st. C. To model jednoskrzydłowy, który otwiera się na prawą stronę. Do zestawu dołączana jest nie tylko klamka i zamek, ale także elementy niezbędne do montażu, takie jak ościeżnica kątowa.

Konsumenci twierdzą, że produkt ten zasługuje na uwagę głównie ze względu na możliwość zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Wskazany przez producenta czas, przez jaki jest on odporny na działanie bardzo wysokiej temperatury sprawia, że może on zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia w czasie ewakuacji.

Drzwi zewnętrzne Hormann T30 to model przeciwpożarowy. Produkt sprzedawany jest w zestawie z ościeżnicą kątową, uszczelką, klamką i zamkiem.

 

Zalety

Wypełnienie: Drzwi zostały wypełnione wełną mineralną. Materiał ten wykazuje dobre właściwości termoizolacyjne, jak również stanowi zabezpieczenie przed nadmiernym hałasem z zewnątrz.

Wykończenie: Model został pomalowany proszkowo. W związku z tym wykazuje dużą odporność na zarysowania, jak również działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych (wilgoć, promienie słoneczne).

Dodatkowe akcesoria: Konsumenci doceniają to, że w zestawie znajdują się wszystkie, niezbędne do montażu elementy. Nie trzeba więc wydawać dodatkowych pieniędzy, aby kupić potrzebne akcesoria.

Wytrzymałość: Producent podaje, że drzwi wytrzymują ok. 30 minut w temperaturze do 820 st. C. W efekcie model zapewni nam bezpieczeństwo, jeśli w budynku wybuchnie pożar.

 

Wady

Kolor: Z uwagi na to, że drzwi mają biały kolor widać na nich wszelkie zabrudzenia. Konsumenci wskazują, że aby utrzymać produkt w idealnej czystości trzeba go często myć.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie drzwi zewnętrzne kupić ?

 

Decyzja, dotycząca wyboru drzwi zewnętrznych posiadających nowoczesne rozwiązania nie może zapaść zbyt pochopnie. Często to właśnie one są pierwszą, rzucającą się w oczy wizytówką naszego domu. Poza tym to właśnie one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo wszystkich domowników i znajdującego się w środku wyposażenia. Dziś przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jakie drzwi zewnętrzne wybrać. Znajdziesz tu wskazówki, na co w szczególności powinno się zwracać uwagę w czasie zakupów.

Klasa drzwi

W domach i mieszkaniach zastosowanie znajdują drzwi o klasie od 1 do 4. Zanim konkretny produkt trafi na rynek, musi on przejść szereg testów, na podstawie których uzyskuje określony certyfikat. W ten sposób sprawdza się również, czy dany model spełnia podstawową, europejską normę PN-EN 14351-1+A1:2010.

Klasa 1 to standardowe drzwi, które są w stanie wytrzymać napór włamywaczy używających wyłącznie siły fizycznej. Klasa 2 to modele o podwyższonej wytrzymałości. Stanowią one dobrą ochronę domu przed włamywaczami, którzy używają nie tylko siły fizycznej, ale także prostych narzędzi. Klasa 3 obejmuje produkty antywłamaniowe i zapewniają ochronę przed włamywaczami, którzy mają różnego rodzaju proste narzędzia, jak również łom. Najlepszą ochronę dla domu stanowią natomiast drzwi klasy 4. Będą one niezwykle trudną przeszkodą dla włamywaczy, nawet z bardzo dużym doświadczeniem. Uznaje się je za trudne do sforsowania nawet przy pomocy wiertarki, pilarki i innych urządzeń.

Istnieją również drzwi klasy 5 i 6, jednak stosuje się je przede wszystkim na komendzie policji, w banku oraz podobnych instytucjach.

Sposób otwierania

Chcąc wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne musimy się poważnie zastanowić, w jaki sposób będą się one otwierać. Pod tym względem do wyboru mamy modele otwierane do wewnątrz oraz na zewnątrz. W przypadku mieszkań w blokach lepszym wyborem częściej okazują się być drzwi, które otwierają się do wewnątrz. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na poziom bezpieczeństwa i utrudnienie osobom trzecim włamanie się do środka, ale także zapewnienie drożności drogi w przypadku ewakuacji.

W domach jednorodzinnych lepiej sprawdzają się natomiast drzwi otwierane na zewnątrz. Są one znacznie wygodniejsze. Poza tym nie zablokują one drogi ewakuacji w przypadku pożaru lub innych zdarzeń, tak jak może się to dziać w bloku.

 

Drzwi lewe lub prawe

Wbrew pozorom, podjęcie decyzji, czy kupić drzwi lewe, czy może jednak prawe, bywa niekiedy bardzo kłopotliwe i problematyczne. Dla wielu osób duże znaczenie ma fakt, po której stronie znajduje się klamka, ponieważ może to ułatwiać lub czasem utrudniać otwieranie drzwi.

W przypadku modeli lewych klamka będzie się znajdowała po stronie prawej (od strony widocznych zawiasów), a więc w tej sytuacji łatwiej będzie się nam je otwierało ręką lewą. W drzwiach prawych klamka umiejscowiona jest po stronie lewej (od strony widocznych zawiasów) i łatwiej się je otwiera prawą ręką. Wybór odpowiedniej strony otwierania może mieć wpływ m.in. na poziom utraty ciepła w zimie. Dlatego też nie możemy bagatelizować znaczenia tej cechy drzwi.

 

Materiał wykonania

Na rynku natkniemy się na drzwi wykonane z różnych materiałów. Jednym z popularniejszych nadal jest oczywiście drewno, ponieważ wyróżnia się ono dobrymi właściwościami izolacyjnymi i potrafi tłumić hałas z zewnątrz. Drzwi zewnętrzne drewniane są jednak dość podatne na wilgoć i działanie warunków atmosferycznych. Dlatego też trzeba pamiętać o regularnej konserwacji tego materiału.

Ze względu na to, że drzwi drewniane są dość kosztowne, wielu producentów tworzy także modele zastępcze, wykonane z płyty MDF lub HDF. Imitują one drewno, są znacznie tańsze, a w dodatku nie wymagają konserwacji. Mogą one jednak wyglądać mniej estetycznie lub nie spełniać wszystkich oczekiwań.

Na rynku dostępne są także drzwi wykonane z PVC lub włókna szklanego. Drzwi zewnętrzne z PCV są nie tylko tanie, ale także łatwe do utrzymania w czystości oraz wytrzymałe. Ich dodatkową zaletą są też właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Często są one wykończone okleinami imitującymi drewno, dlatego nie wszystkim przypadną one do gustu.

Z kolei drzwi wykonane z włókna szklanego są bardzo stabilne, nie wgniatają się i wyglądają bardziej stylowo niż produkty z PVC. Mogą być one ozdabiane w różny sposób. Często producenci wzbogacają ich wygląd o ornamenty lub ciekawe wytłoczenia.

Drzwi zewnętrzne stalowe zwykle są używane jako magazynowe czy otwierajace pomieszczenia gospodarcze i piwnice, podobnie jak drzwi zewnętrzne aluminiowe, które zyskują coraz wiecej uznania klientów.

 

Rozmiar

Większość dostępnych w sklepach modeli drzwi wejściowych nie różni się za bardzo pod względem rozmiarów. Najczęściej ich wysokość oscyluje wokół wartości 200 cm. Jeżeli chcemy zadbać o komfort wchodzenia i wychodzenia z domu, nie powinniśmy wybierać drzwi o mniejszej wysokości. Z kolei ich szerokość będzie najczęściej wynosić od 80 cm do 90 cm i jest to wartość optymalna. Pomieszczenia użyteczności publicznej są wyposażone w drzwi zewnętrzne 100 cm lub nawet wiecej, ale w przypadku mieszkania drzwi zewnętrzne 80 cm moga okazać się wystarczającym wyborem.

Jeśli mamy na to ochotę, możemy również zdecydować się na drzwi zewnętrzne antywałamaniowe wykonywane na zamówienie. Będą one miały wskazane przez nas wymiary, dzięki czemu będą idealnie pasować do domu. Niemniej takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

 

Waga

Poza rozmiarem drzwi zewnętrznych, liczy się także ich waga. Jest ona uzależniona głównie od materiału wykonania. Najcięższe będą modele drewniane, zwłaszcza jesli są to drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe, a najlżejsze te wykonane z włókna szklanego i PCV. Pamiętajmy też, że na wagę wpływa klasa bezpieczeństwa. Im wyższa ona będzie, tym dany produkt staje się cięższy. Wynika z tego, że drzwi klasy 4 będą znacznie cięższe niż klasy 1, ponieważ mają one więcej antywłamaniowych zabezpieczeń.

Przeszklenia

Wpływ na to, jakie drzwi zewnętrzne są najlepsze, może mieć także obecność lub brak przeszkleń. Zazwyczaj modele służące do wchodzenia i wychodzenia z domu są przeszklone częściowo. Wbrew pozorom, takie produkty nie zawsze ułatwiają włamywaczom dostanie się do środka, ponieważ szyby w takim przypadku są nieco mocniejsze. Zastosowanie znajdują zarówno szyby przezroczyste, jak i matowe oraz półprzezroczyste.

Pamiętajmy jednak, że przeszklone drzwi zewnętrzne 90 cm, nie zawsze będą pasować do elewacji domu. Ponadto jeśli rzeczywiście boimy się włamań i chcemy zabezpieczyć swój dobytek, lepiej wybierzmy produkt pozbawiony przeszkleń.

 

Design

Drzwi zewnętrzne powinny mieć nie tylko odpowiednią klasę bezpieczeństwa, ale i odpowiedni design. Szukając właściwego modelu zawsze starajmy się brać pod uwagę m.in. kolor elewacji. Dzięki temu uda nam się dobrać najwłaściwszy produkt, który nie będzie kontrastował z wyglądem ścian. Na szczęście mamy na rynku tak dużą różnorodność produktów w tym segmencie, że z pewnością znajdziemy idealne drzwi odpowiadające naszym potrzebom. Dużym powodzeniem cieszą się drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt.

 

Drzwi zewnętrzne w dobrych cenach

Najtańsze dostępne w sklepach OBI drzwi zewnętrzne kosztują ok. 700-1000 zł, w zależności od materiału wykonania oraz szeregu wykorzystanych zabezpieczeń. Zazwyczaj jednak na zakupy będziemy musieli przeznaczyć nieco więcej, zwłaszcza jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie oraz wyższym poziomie bezpieczeństwa. Średnio dobrej jakości drzwi od renomowanych producentów kosztują powyżej 2-3 tysięcy złotych. Można też sprawdzić ofertę na drzwi zewnetrzne w sklepach Leroy Merlin, a także co w sekcji “drzwi zewnetrzne” znajduje się w Allegro.

 

 

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

 

Montaż drzwi zewnętrznych nie jest trudny i możemy samodzielnie przymocować skrzydło. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie popełnić błędu. Zebraliśmy więc praktyczne informacje na temat samodzielnego montażu drzwi zewnętrznych. Zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi.

Montowanie drzwi a rodzaj ściany

W zależności od tego, czy ściana jest jedno-, dwu- bądź trójwarstwowa, montaż skrzydła drzwiowego będzie wyglądał nieco inaczej. Nie wystarczą nam więc informacje o tym, jakie drzwi zewnętrzne są polecane pod względem praktyczności i estetyki. Musimy też wiedzieć, jak zbudowany jest nasz dom.

W ścianie jednowarstwowej ościeżnica ma być osadzona w połowie grubości muru, a w dwuwarstwowej – jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (tak, aby utworzony z materiału izolacyjnego węgarek osłaniał mniej więcej 2/3 wysokości ościeżnicy). W ścianach trójwarstwowych drzwi powinny być zamontowane w warstwie izolacji termicznej. W tym przypadku nie możemy jednak użyć zwykłych kołków rozporowych czy kotew. Kiedy mamy gotowy otwór na skrzydło, musimy do ościeżnicy przyspawać płaskowniki, a dopiero później przymocować je do warstwy konstrukcyjnej muru przy użyciu kołków rozporowych.

 

Co będzie nam potrzebne do montażu?

Zanim podejmiemy się montażu drzwi przygotujmy wszystkie potrzebne sprzęty, narzędzia i akcesoria. Są to przede wszystkim: młotek, drewniane kliny, poziomica, nóż, wiertarka, taśma malarska, kołki rozporowe oraz pianka montażowa. Upewnijmy się też, że wszystkie elementy zostały dołączone do skrzydła. Jeśli po rozpakowaniu drzwi zauważymy, że w zestawie brakuje pewnych elementów, należy zgłosić to do sklepu i wstrzymać się z montażem.

 

Jak osadzić ościeżnicę w ścianie?

Jednym z najbardziej solidnych sposobów na osadzanie ościeżnicy w ścianie jedno- i dwuwarstwowej jest wykorzystanie kotew, które są na stałe do niej przymocowane. Chcąc wykorzystać tę metodę musimy kupić drzwi już podczas budowy domu, ponieważ wspomniane kotwy należy wmurować w trakcie wznoszenia ściany.

W nowym, jak też remontowanym domu, gdy mamy gotowy otwór drzwiowy, możemy zdecydować się na montaż z użyciem kołków rozporowych. Jeśli natomiast wymieniamy tylko stare skrzydło na nowe, istnieje możliwość montażu nowej ościeżnicy na starej, pod warunkiem, że jest stabilnie osadzona w murze. Inaczej nasz dom nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem.

Montaż drzwi zewnętrznych krok po kroku

Kiedy już umieściliśmy ościeżnicę w otworze drzwiowym i wypoziomowaliśmy ją, możemy wywiercić w niej otwory. Kolejny krok to wbicie kołków i wkręcenie w nie śrub, po trzy w każdym pionowym elemencie ościeżnicy (są to tzw. stojaki). Całą konstrukcję powinniśmy usztywnić rozporami z desek. Na tym etapie możemy już sięgnąć po piankę montażową, która uszczelni szczeliny powstałe pomiędzy murem a ościeżnicą. Jeżeli nie chcemy zabrudzić żadnego ze stojaków, możemy zabezpieczyć je taśmą malarską. Musimy pamiętać, że po pewnym czasie pianka montażowa podwaja swoją objętość, dlatego szczeliny powinniśmy wypełnić tylko do połowy.

Po upływie 24 godzin należy odkleić taśmę i ewentualnie odciąć nadmiar pianki. Teraz możemy przymocować zawiasy do ościeżnicy i klamki do drzwi. Ostatnia czynność to zawieszenie skrzydła. Warto poprosić przy tym innego domownika o pomoc.

 

Jak podczas montażu nie zniszczyć drzwi?

Montowanie drzwi zewnętrznych nie jest bardzo trudne, ale trzeba zachować ostrożność, aby nie uszkodzić przypadkowo skrzydła. Należy dopilnować, aby ościeżnica była zamocowana w ścianie stabilnie, z zachowaniem wszystkich pionów i poziomów. Niemniej ważne jest sprawdzenie stanu otworu drzwiowego – powinien być dokładnie oczyszczony, poza tym nie może mieć dużych ubytków.

 

 

FAQ

 

P1: Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

Zastanawiając się nad tym, jakie drzwi zewnętrze kupić, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy skupić się na tym, aby wybrany model dobrze chronił przed chłodem i dźwiękami z zewnątrz. Ważna jest oczywiście także estetyka wykonania. Drzwi zewnętrzne są niejako wizytówką naszego domu i powinny współgrać z elewacją i elementami, takimi jak okna czy rynny. Do wyboru są drzwi zewnętrzne zrobione z różnych materiałów: Aluminium, stali, włókna szklanego i drewna. Kupując drzwi do swojego domu, należy też zwrócić na to, jak wysoką ochronę przed włamaniem zapewniają. Dostępne w sklepach produkty można podzielić na 6 klas odporność, od RC 1 do 6. Im wyższa liczba, tym lepsza odporność na włamanie.

 

P2: Jak odnowić metalowe drzwi zewnętrzne?

Mając metalowe drzwi zewnętrzne, można je odnowić, nie wydając przy tym dużo pieniędzy. Ponadto renowacja takich drzwi nie jest trudna. Do pracy potrzebna jest przede wszystkim wysokiej jakości farba. Jej wybór powinien być przemyślany, bo od tego zależy uzyskany efekt. W sklepach dostępne są farby do metalu w różnych kolorach, więc wybór tej odpowiedniej nie powinien być trudny. Przed przystąpieniem do malowania należy odpowiednio przygotować drzwi. Przede wszystkim trzeba je wyczyścić i usunąć z nich ewentualnego plamy, a także rdzę. Do tego potrzebny będzie gruboziarnisty papier ścierny. Po pozbyciu się wszystkich nieczystości należy jeszcze raz przetrzeć całą powierzchnię produktu, a po jej wyschnięciu, zmatowieniu i usunięciu kurzu, rozpocząć malowanie.

P3: Kiedy montować drzwi zewnętrzne?

Pytaniem często zadawanym przez osoby budujące dom jest to, kiedy montować drzwi zewnętrzne. Jeśli zdecydujemy się na zbyt wczesną instalację, narażamy produkt na uszkodzenie. Do takie sytuacji może dojść nawet przy wykonywaniu zwykłych prac budowlanych, dlatego też należy wstrzymać się z tą inwestycją. Chcąc zabezpieczyć budowę i to, co znajduje się w środku, na początku prac można zainwestować w drzwi tymczasowe, które można kupić w przystępnej cenie. Drzwi właściwie, czyli te, które montujemy z chęcią używania ich przez wiele lat, należy zainstalować po zakończeniu wszelkich prac mokrych w środku.

 

P4: Jak ocieplić drzwi zewnętrzne?

Nie każde drzwi zewnętrzne chronią tak dobrze przed niskimi temperaturami, jakbyśmy tego oczekiwali. Część modeli wymaga dodatkowej izolacji. Jak ocieplić drzwi zewnętrzne? Do tego zadania można wykorzystać materiały, takie jak: Wełna mineralna, pianka poliuretanowa czy styropian. Pianka jest polecana do wszystkich typów drzwi, wełna najlepiej sprawdza się w przypadku modeli zrobionych ze stali lub aluminium. Styropian będzie odpowiedni do drzwi aluminiowych. Chcąc zadbać o to, aby zimno nie dostawało się przez drzwi, należy też sprawdzić stan wszystkich uszczelek i w razie konieczności je wymienić.

 

P5: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku?

Drzwi montowane w bloku mają tę przewagę nad modelami do domów jednorodzinnych, że nie są narażone na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych np. deszczu czy mrozu. Istotną kwestią przy ich wyborze jest jednak to, aby gwarantowały dobrą izolację akustyczną. To jeden z najważniejszych czynników, którym należy się kierować w trakcie zakupów. Warto pamiętać, że z klatki korzysta wiele osób, więc nieraz dobiegają z niej różne hałasy, także w nocy czy wcześnie rano. Drzwi zewnętrzne z dobrą izolacją akustyczną zmniejszają ten problem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ