Ranking 10 najlepszych drzwi zewnętrznych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

 

Drzwi zewnętrzne – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po sprawdzeniu trendów zakupowych i zadowolenia klientów z dokonanych zakupów jednoznacznie możemy stwierdzić, że drzwi zewnętrzne Pantor Fagot 01 90 to model najchętniej obecnie kupowany przez klientów. Jest on w bardzo przystępnej cenie i oferuje odporność wilgociową, termiczną i akustyczną, zatem dobrze sprawdzi się w domkach jednorodzinnych. Użytkownicy chwalą też, że drzwi są kompletnie wyposażone, z klamką, szyldami, zamkami, etc., więc zaraz po montażu można rozpocząć użytkowanie. Istotne jest też to, że każdy zakupi odpowiedni wariant otwierania drzwi, bo producent oferuje wszelkie opcje w tym zakresie. Modelem popularnym w drugiej kolejności są drzwi zewnętrzne pełne Fobos polskie. Dostępne są one w kilku kolorach, wykonano je z tłoczonej blachy i pokryto folią PCV.

10 najlepszych drzwi zewnętrznych. Opinie w 2023 roku

 

Decyzja, co do wyboru drzwi zewnętrznych nigdy nie powinna zapaść zbyt szybko i pochopnie. Powinniśmy przywiązywać dużą uwagę nie tylko do ich wyglądu, ale również jakości, ponieważ to od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo nasze i całego domu. Odpowiedni model zarówno dobrze się prezentuje, jak też stanowi skuteczną ochronę przed włamywaczami. Prezentowany przez nas ranking drzwi zewnętrznych uwzględnia produkty, które zasługują na zainteresowanie.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drzwi są wykonane ze stali i powleczone nanocząsteczkami lakieru proszkowego, a następnie powierzchnia jest utwardzana przez polimeryzację. Metoda ta daje powierzchnię odporną na zarysowania i promienie UV. Drzwi są dostępne w jednej szerokości – 90 cm oraz kolorach antracyt, orzech i złoty dąb.

Wady

Klienci żałują, że drzwi są dostępne w jednym tylko wymiarze i niewielkiej gamie kolorystycznej. Tym samym nadają się wyłącznie do klasycznych stylizacji bez dozy fantazji i urozmaicenia.

Podsumowanie

Zakupiony zestaw zawiera skrzydło drzwiowe, framugę oraz aluminiowy próg. Klient dodatkowo otrzymuje szereg akcesoriów jak klamki z szyldami, szyldy do zamka górnego, 2 wkładki w systemie jednego klucza, a także system uszczelek wokół futryny jak i przy progu.

Drugi wybór

Zalety

To pełne skrzydło z blachy głęboko tłoczonej o bardzo eleganckim profilu. Wraz ze skrzydłem kupowana jest ościeżnica z progiem i wszelkie akcesoria potrzebne do montażu.

Wady

Wśród akcesoriów producent nie przewidział montażu wizjera. Nie ma przygotowanego otworu pod jego montaż, nie ma też dołączonego wizjera. Osoby, dla których ten element jest niezbędny, muszą zamontować go samodzielnie.

Podsumowanie

Drzwi są dostępne w 4 wersjach kolorystycznych i wszelkich możliwych wariantach ich otwierania. Wnętrze wypełnione jest izolacją z polistyrenu. Model wyposażono w 3 bolce antywyważeniowe.

Rozważ też

Zalety

Drzwi zostały zaprojektowane w efektowny sposób oraz zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa przed wyważeniem przez zastosowanie dolnego i górnego zamka trzybolcowego, a także sześciu stałych bolców antywyważeniowych. Do tego wypełnienie płytą twardego polistyrenu spienionego sprawia, że są bardzo wytrzymałe. Drzwi są dostępne w kilku kolorach oraz posiadają lustro weneckie.

Wady

Klienci zgłaszają, że jedyną istotną wadą drzwi jest fakt, że po zakupie wymagają wywiercenia otworów przy montażu, co wymaga włożenia dodatkowej pracy.

Podsumowanie

Produkt nie tylko prezentuje się bardzo dobrze, ale również gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Drzwi są wytrzymałe, a dodatek w postaci lustra weneckiego sprawia, że są szczególnie interesującym wyborem.

 

 

Drzwi zewnętrzne do domu

 

1. Stalowe Drzwi Zewnętrzne Pantor Fagot 01 90

 

Stalowe drzwi zewnętrzne Pantor Fagot 01 90 to model cieszący się dużym zainteresowaniem klientów między innymi dlatego, że to popularna szerokość 90 cm używana do wielu domostw. W centralnym miejscu skrzydła umieszczono przeszklenie z powłoką nano. Drzwi zostały wykonane w systemie standard 55, co oznacza, że grubość skrzydła ma właśnie 55 mm. W komplecie klient kupuje skrzydło drzwiowe, ościeżnicę wraz z uszczelką na całym obwodzie, a także próg aluminiowy, klamki i 2 wkładki z kluczami.

Co ciekawe drzwi mają dwa zamki, które otwiera jeden klucz. Drzwi zewnętrzne do domu wyposażono w 3 bolce wyważeniowe i trójdzielne zawiasy, wewnątrz jako izolację zastosowano spieniony polistyren. Drzwi są dostępne w 3 kolorach: Złoty dąb, orzech i antracyt. Skrzydło zawsze jest w tym samym kolorze. Ościeżnica wykonana z blachy ocynkowanej, w systemie FRAME CLICK pozwala na szybki montaż. Kierunek otwierania drzwi jest możliwy do wyboru przez klienta przy zakupie. Przy otwieraniu ich na zewnątrz domu, jest możliwość zakupu pasującego okapnika. 

Stalowe drzwi zewnętrzne Pantor Fagot 01 90 to model, który klienci upatrzyli sobie najbardziej. Cieszy się ogromnym powodzeniem wśród osób budujących domy.

 

Zalety

Kompletność wyposażenia: Drzwi przyjeżdżają do klienta z kompletnym oprzyrządowaniem. Mamy tu nie tylko skrzydło i ościeżnicę z progiem, ale też komplet klamek z szyldami i 2 wkładki z kluczami. 

System jednego klucza: Do obu wkładek dostarczanych wraz z drzwiami pasuje ten sam klucz. Ogranicza to znacznie ilość kluczy w kieszeni.

System antywłamaniowy: Drzwi zyskały także zabezpieczenie antywłamaniowe. Składają się na nie zamontowane 3 bolce wyważeniowe oraz trójdzielne zawiasy. 

Odporna powłoka: Powierzchnię zabezpieczono nanocząsteczkowym lakierem proszkowym, a następnie utwardzono przez polimeryzację. Po takich zabiegach powłoka jest odporna na promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne.

Izolacja: Wnętrze o grubości 55 mm wypełniono spienionym polistyrenem stanowiącym izolację od zimna z zewnątrz, a ponadto zimne powietrze zatrzymują uszczelki zamontowane na całym obwodzie. 

 

Wady

Uboga kolorystyka: Drzwi są dostępne jedynie w trzech odmianach kolorystycznych. Jest to złoty dąb, orzech i antracyt. Miłośnicy pozostałych kolorów muszą poszukać innego modelu.

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne antracyt

 

2. Drzwi Zewnętrzne Pełne Fobos Polskie Antracyt Białe

 

Drzwi zewnętrzne pełne Fobos są sprzedawane z szerokością skrzydła 80 lub 90 cm, a grubość skrzydła każdego wymiaru wynosi 56 mm. Skrzydło jest wykonane z blachy głęboko tłoczonej o grubości 0,5 – 07 mm i oklejone PCV Renolit o strukturze odpornej na warunki atmosferyczne. Okleinowana jest również składana ościeżnica stalowa. Drzwi są dostępne w 4 wersjach kolorystycznych: Białym, orzechowym, w kolorze dąb złoty i antracyt.

Również ze względu na otwieranie klient znajdzie tu każdy z możliwych wariantów: Otwierane drzwi do środka, na zewnątrz, z zawiasami po lewej albo prawej stronie. Te drzwi zewnętrzne stalowe są również wyposażone w niezbędne akcesoria. Użytkownik wśród dołączonych elementów znajdzie klamkę, zamki z wkładkami i próg z uszczelką. Oba zamki, zarówno dolny, jak i górny ma 3 bolce. Zastosowano tu także 3 regulowane zawiasy Z-5 16 mm, oraz 3 bolce antywyważeniowe. Wewnątrz skrzydła znajduje się wypełnienie docieplające z polistyrenu o przenikalności cieplnej U=1,36W/m2*K.

Drzwi zewnętrzne do domu to ważny element każdego mieszkania, dlatego musi być dobrany starannie. Wielu klientów poleca drzwi zewnętrzne pełne Fobos polskie antracyt białe.

 

Zalety

Szeroka oferta: Drzwi są dostępne w wersji o szerokości 80 i 90 cm. Ponadto można je kupić w 4 wersjach kolorystycznych: Złoty dąb, antracyt, orzech i biały, a także z zawiasami po lewej, albo prawej stronie i otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. 

Dobre ocieplenie: Drzwi wewnątrz mają wypełnienie docieplające. Skrzydło o grubości 65 mm wypełniono polistyrenem, który ma przenikalność cieplną U=1,36W/m2*K.

Zabezpieczenie antywłamaniowe: Jako zabezpieczenie przeciwko włamaniom zastosowano dwa zamki trzy bolcowe, a także trzy zawiasy klasy 7 oraz 3 bolce antywyważeniowe. 

Elegancja: Drzwi wykonano z blachy głęboko tłoczonej. Skrzydło jest pełne o eleganckim tłoczeniu i niezależnie od kolorystyki wygląda bardzo elegancko.

Akcesoria: Wraz ze skrzydłem drzwiowym i ościeżnicą klient otrzymuje klamkę, 2 zamki z wkładkami, zawiasy i próg z uszczelką. 

 

Wady

Brak wizjera: Producent nie przewidział wyposażenia swoich drzwi w wizjer. Osoby, dla których ten element jest niezbędny muszą samodzielnie go dokupić i wywiercić w drzwiach otwór. 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe

 

3. Drzwi Lewe, Prawe na Zewnątrz Lukar 140 cm

 

Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe Lukar 140 cm to interesujący wybór, który cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów. Co szczególnie ważne, wytrzymałość drzwi jest gwarantowana przez wypełnienie płytą twardego polistyrenu spienionego. Jeśli natomiast chodzi o system antywłamaniowy, te drzwi zewnętrzne stalowe zapewniają zabezpieczenie przeciwwyważeniowe w za sprawą dolnego i górnego zamka trzybolcowego oraz sześciu stałych bolców antywyważeniowych.

To sprawia, że drzwi są bardzo trudne do sforsowania. Ponadto, produkt prezentuje się również bardzo dobrze pod kątem estetycznym, a także jest dostępny w kilku różnych kolorach (złoty dąb, orzech i antracyt). Dodatkowe udogodnienie stanowi zastosowanie w drzwiach lustra weneckiego, które nadaje im specjalnego charakteru.

Drzwi lewe, prawe na zewnątrz Lukar 140 cm to dobre i tanie drzwi zewnętrzne, po które chętnie sięgają klienci. Ich wysoka jakość jest potwierdzona przez wielu kupujących.

 

Zalety

Twarde wypełnienie: Trwałość drzwi zapewnia wypełnienie płytą twardego polistyrenu spienionego.

Estetyka: Drzwi zostały zaprojektowane w przyjemny dla oka sposób.

Lustro weneckie: Zastosowanie tego rozwiązania tworzy interesujący efekt lustrzanego odbicia z dwóch stron drzwi.

Kilka kolorów: Drzwi można zakupić w kolorach: złoty dąb, orzech oraz antracyt.

Bolce przeciwwyważeniowe: Drzwi wyposażone są w dolny i górny zamek trzybolcowy oraz sześć stałych bolców antywyważeniowych.

 

Wady

Brak wywierconych otworów: Klienci zgłaszają, że podczas montażu drzwi wymagają wywiercenia otworów we własnym zakresie.

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne stalowe

 

4. Drzwi lewe, prawe na zewnątrz Pantor Boston 90 cm

 

Drzwi lewe, prawe na zewnątrz Pantor Boston 90 cm cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Decydując się na zakup tego produktu, możesz oczekiwać dobrej wytrzymałości, którą zapewnia wypełnienie w postaci spienionego polistyrenu oraz SYSTEM 72 Platinum Plus. Drzwi mają również system antywłamaniowy, który tworzą 3 bolce antywyważeniowe.

Ze względu na fakt, że producent umieścił w nich okapnik, drzwi są odporne na zawilgocenie w dolnych partiach skrzydła. Co więcej, drzwi gwarantują wiele wariantów otwierania, ponieważ można je otwierać od prawej i lewej strony zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz.

To wysokiej jakości produkt, który spełnił oczekiwania już wielu klientów. Użytkownicy chętnie sięgają po drzwi lewe, prawe na zewnątrz Pantor Boston 90 cm. Ze względu na swoje zalety, produkt jest bardzo często polecany.

 

Zalety

Odporność na włamania: 3 stałe bolce przeciwwyważeniowe sprawiają, że drzwi mają skuteczny system antywłamaniowy.

Trwałość: Zarówno wypełnienie drzwi za pomocą spienionego polistyrenu, jak i SYSTEM 72 Platinum Plus sprawiają, że drzwi są długotrwałe.

Okapnik: Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że dolne partie skrzydła są zabezpieczone przed wilgocią.

Warianty otwierania: Drzwi można otwierać na zewnątrz oraz od wewnątrz zarówno od lewej, jak i prawej strony.

 

Wady

Osobne klucze: Zastosowanie odmiennego zamka górnego i dolnego sprawia, że drzwi wymagają dwóch innych kluczy.

 

 

 

 

Drzwi wejściowe zewnętrzne

 

5. Drzwi Zewnętrzne Gerda Optima Tt 60 Tokio 2A Tmma

 

Drzwi zewnętrzne Gerda Optima Tt 60 Tokio 2A Tmma to model przeznaczony do budownictwa jednorodzinnego, ale drzwi sprawdzą się też jako drzwi zewnętrzne do mieszkania w budynkach wielorodzinnych. W standardzie drzwi mają grubość skrzydła 61 mm, szerokość 80/90E oraz wysokość wynoszącą 2025 mm.

Skrzydło drzwiowe Optima Tt 60 Tokio 2A Tmma wykonano z wykorzystaniem ramiaka trójwarstwowego i zaopatrzono je w uszczelkę dwukomponentową. Jako izolację wewnętrzną wykorzystano modyfikowany grafitem ekspandowany polistyren. Perforowana ościeżnica drzwi, wykonana ze stali, zawiera uszczelkę.

Skrzydło wraz z ościeżnicą jest dostępne w kolorach złoty dąb i antracyt. Drzwi są dostarczane z bogatym wyposażeniem podstawowym, więc po montażu są gotowe do eksploatacji. Drzwi zewnętrzne Gerda Optima Tt 60 Tokio 2A Tmma możemy kupić w 2 dostępnych w standardzie kolorach: złoty dąb i antracyt.

 

Zalety

Wyposażenie: W standardzie klient otrzymuje skrzydło drzwiowe wraz z ościeżnicą i uszczelkami, próg aluminiowy, zamek górny 6 GERDA ZW500 z trzema ryglami, dolny 7 GERDA ZW1000 również z trzema ryglami, zaczep zamka – regulowany, zawiasy 2D – regulowane oraz trzy bolce antywyważeniowe i klamkę. 

Zabezpieczenie antykradzieżowe: Zarówno zamek górny, jak i dolny jest atestowany przez firmę GERDA i posiada 3 rygle antywłamaniowe. Jako system antywyważeniowy w drzwiach funkcję spełniają trzy bolce dołączone do produktu. 

System jednego klucza: Oba zamki, górny – klasy 6 GERDA ZW500 jak i dolny – klasy 7 GERDA ZW1000 zostały wykonane w systemie jednego klucza. Oznacza to , że każdy z domowników otworzy jednym kluczem drzwi niezależnie, na który zamek zostaną zamknięte. 

 

Wady

Uboga kolorystyka: Drzwi są oferowane wyłącznie w dwóch kolorach złoty dąb i antracyt. Producent nie oferuje innych kolorów na zamówienie.

 

 

 

 

Drzwi drewniane zewnętrzne

 

6. Drzwi zewnętrzne drewniane płytowe Drewmak DPC1

 

Osobom, którym marzą się drzwi drewniane zewnętrzne polecamy zapoznać się z produktem drzwi zewnętrzne drewniane płytowe Drewmak DPC1. W standardzie są one wykonane w obramowaniem dębowym i wypełnieniem sosnowym, za dopłata jednak można kupić drzwi wykonane w całości z dębu.  Standardową grubość skrzydła producent zaplanował na 72 mm i jest to rama z drewna klejonego warstwowo wzmocniona stalowym profilem od strony zamka oraz wypełniona pianką termoizolacyjną. Skrzydło oklejono naturalną okleiną pięciowarstwową, wodoodporną sklejką o grubości 9 mm, a następnie trzykrotnie pomalowaną farbami wodnymi.

Do produktu dołączono 2 niezależne zamki, trzy antywyważeniowe zawiasy, blokady antywyważeniowe i próg drewniany z nakładką aluminiową. Wymiary zewnętrzne drzwi przy zakupie rozmiaru „90” wynoszą: wysokość 209 cm, szerokość 100 cm. Producent dopuszcza też szereg zmian i udogodnień za dodatkową opłatą. Elementy spośród jakich klient może wybierać to większa grubość drzwi (82 mm) dołączenie klamki i wkładek w systemie jednego klucza, malowanie kolor RAL lub w dwóch różnych kolorach, wyposażenie modelu w samozamykacz, elektro zaczep czy wizjer. 

W standardzie drzwi zewnętrzne drewniane płytowe Drewmak DPC1 są sprzedawane jako drzwi zewnętrzne 90 cm, ale producent dopuszcza wiele zmian za dodatkową opłatą. 

 

Zalety

Materiał wykonania: Drzwi są wykonywane z połączenia dębu i sosny, a także wzmocnień metalowych. To bardzo solidne wykonanie, istnieje też możliwość wyboru wykonania drzwi wyłącznie z dębu wzmocnionego metalem. 

Izolacyjność: Drzwi w standardzie mają podwyższone parametry izolacyjności ich przenikalność ciepła wynosi Ud= 1,0 W/m2K. Ich powłoka jest też specjalnie impregnowana, a kolejno trzykrotnie malowana farbami wodnymi.

System antywłamaniowy: Producent zastosował tu 2 niezależne zamki, 3 wysokiej jakości zawiasy i blokady antywyważeniowe. Zawiasy są regulowane w trzech płaszczyznach. 

 

Wady

Akcesoria: W standardzie znajdują się wyłącznie zamki, aby zacząć użytkowanie drzwi trzeba dokupić również klamkę, czy na przykład wizjer.  

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne metalowe

 

7. Polskie Drzwi Zewnętrzne Metalowe Apollo Lux 

 

Polskie drzwi zewnętrzne metalowe Apollo Lux to propozycja do domu, biura czy magazynu. W skład kompletu wchodzi skrzydło o grubości 55 mm, ościeżnica w kolorze skrzydła i próg z uszczelką. Skrzydło wykonano z blachy ocynkowanej, odpornej ogniowo, o grubości 0,5 mm. Wewnątrz skrzydło wypełniono styropianem uzyskując ich wysoką izolacyjność termiczną. Ponadto produkt wyposażono również w trzy zawiasy trójdzielne i dwa zamki trójbolcowe.

Drzwi zewnętrzne metalowe do zamontowania potrzebują otworu montażowego o 110 cm szerokości i 209 cm wysokości. Skrzydło wykończono okleiną PCV o drewnopodobnym wyglądzie i odporności na promieniowanie UV. Kolorystykę drzwi klient może dobrać samodzielnie w taki sposób, aby pasowała do stolarki okiennej. Jako zabezpieczenia antywłamaniowe zastosowano dwa zamki wyposażone w trzy bolce, oraz bolce antywyważeniowe umieszczone od strony zawiasów. W razie potrzeby producent zapewnia, że istnieje możliwość podcięcia skrzydła do żądanego wymiaru.  

Polskie drzwi zewnętrzne metalowe Apollo Lux są wybierane do budynków użyteczności publicznej, biur, domów i magazynów. 

 

Zalety

Niezwykła trwałość: Skrzydło wykonano ze stali ocynkowanej przeciwogniowo. Zewnętrzna warstwa to okleina PCV odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. 

Izolacja termiczna: Wnętrze skrzydła wypełnia spieniony polistyren charakteryzujący się dużą twardością i doskonałą izolacyjnością. Izolacja dobrze spełnia wymagania przy drzwiach zewnętrznych. 

Zabezpieczenie antywłamaniowe: Produkt wyposażono w dwa zamki trójbolcowe i trzy zawiasy trójdzielne spełniające wymagania drzwi antywłamaniowych. 

 

Wady

Brak akcesoriów: W kupowanym zestawie klient otrzymuje skrzydło drzwiowe, ościeżnicę i próg z uszczelką. Nie ma tu żadnego wyposażenia, jak klamka, wkładka z zamkiem czy wizjer. 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne Gerda

 

8. Drzwi Zewnętrzne Gerda TT Optima 60

 

Stawiając na drzwi zewnętrzne Gerda TT Optima 60, możemy spodziewać się przede wszystkim stojącej na wysokim poziomie wytrzymałości, wielu dostępnych akcesoriów przy zakupie oraz przyjemnej dla oka estetyki. Co szczególnie ważne, podczas produkcji drzwi wykorzystano wysokiej jakości drewno oraz stal, przez co ich konstrukcja jest solidna oraz śmiało można ją określić mianem długotrwałej.

Warto również wspomnieć o atrakcyjnym wyglądzie tych drzwi. Stoi on na bardzo dobrym poziomie i dobrze współgra z nowoczesną estetyką. Co więcej, po zakupie drzwi klient otrzyma wszelkie niezbędne akcesoria. Są to próg ALU, ościeżnica Perfotherm i osprzęt w postaci klamki MB-B i klamki BLOK.

Drzwi zewnętrzne Gerda TT Optima 60 zostały wykonane w sposób, który spełnia oczekiwania klientów. Przedstawiamy ich najważniejsze zalety i wady.

 

Zalety

Solidna konstrukcja: Wysokiej jakości drewno oraz stal wykorzystane do stworzenia drzwi tworzą mocną oraz trwałą konstrukcję.

Dostępne akcesoria: Akcesoria dostarczane klientów przy zakupie drzwi uwzględniają próg ALU, ościeżnicę Perfotherm oraz osprzęt w postaci klamki MB-B i klamki BLOK.

Estetyka: Drzwi zostały zaprojektowane w zgodzie z nowoczesnymi standardami, przez co prezentują się bardzo ładnie.

 

Wady

Dwa kolory: Przy zakupie drzwi użytkownicy mogą spodziewać się tylko dwóch kolorów. Są to antracyt oraz złoty dąb.

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne 90 cm

 

9. Drzwi prawe na zewnątrz Pantor 90 cm

 

Drzwi prawe na zewnątrz Pantor 90 cm to model o szerokości 90 cm, grubości 72 mm z pionowo biegnącym przeszkleniem. Model ten sprawdzi się jako drzwi wejściowe zewnętrzne do domu lub do mieszkania i jest dostępny w wielu wariantach dotyczących sposobu otwierania. Wraz ze skrzydłem i ościeżnicą klient otrzymuje 2 wpuszczane zamki i 2 uszczelki, próg wykonany z PVC, ceownik PVC wraz z uszczelką, zawiasy 3D – dwudzielne regulowane.

Te drzwi zewnętrzne 90 cm są wykonane z blachy 0,5 mm – skrzydło i blachy 1,2 mm – ościeżnica, oraz zostało pokryte kolorem za pomocą technologii NanoAdvance. Dostępne kolory to złoty dąb szlachetny, orzech szlachetny i antracyt.

Drzwi prawe na zewnątrz Pantor 90 cm to model, który zda egzamin jako drzwi wejściowe do domu lub do mieszkania. 

 

Zalety

Opcje otwierania: Producent oferuje wszystkie opcje otwierania – zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz, drzwi prawe i lewe. Opcję wybiera się przy dokonywaniu zakupu. 

Technologia NanoAdvance: To sposób zabezpieczania powierzchni drzwi przed działaniem czynników atmosferycznych. Polega ona na powlekaniu powierzchni nanocząsteczkami lakieru proszkowego i kolejno utwardzanie go metodą polimeryzacji. Taka powierzchnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie promieni UV. 

Wyposażenie: Drzwi wyposażono obok samego skrzydła w ościeżnicę, a także próg, zamki, wkładki i klamki oraz szereg uszczelek. Zestaw stanowi więc kompletne drzwi gotowe do montażu i użytkowania. 

 

Wady

Zamki: Drzwi nie są oferowane w systemie jednego zamka. Oznacza to, że użytkownik będzie zmuszony do używania dwóch różnych kluczy – innego do zamka górnego i innego do dolnego.

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne Hormann

 

10. Drzwi Zewnętrzne Hörmann ZK ISO Pełne Uniwersalne 70 LM342762

 

Drzwi zewnętrzne Hörmann ZK ISO pełne uniwersalne 70 LM342762 ze względu na swój antracytowy kolor i brak elementów ozdobnych określone zostały jako „techniczne”, ale nie ma przeciwwskazań, aby umieścić je jako drzwi wejściowe do domu czy mieszkania. Drzwi zewnętrzne Hormann wykonano ze stali i ocieplono wewnątrz styropianem.

Klienci przekazują, że jest to wystarczająca izolacja akustyczna, a także zabezpieczająca przed wtargnięciem zimna z dworu. Producent deklaruje dostępność drzwi otwieranych w dowolną stronę, ich waga transportowa wynosi 31 kg, więc z odbiorem drzwi zamówionych w Internecie poradzi sobie nawet jedna osoba. Szerokość skrzydła wynosi 70 cm, wraz z ościeżnicą jest to 80 cm. 

Drzwi zewnętrzne Hörmann ZK ISO pełne uniwersalne 70 LM342762 wykonane ze stali charakteryzuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

 

Zalety

Wyposażenie: Klient otrzymuje wraz z ocieplonym skrzydłem ościeżnicę kątową, zamek z kluczem budowlanym, uszczelkę, klamkę i zawiasy.

Uniwersalność wykorzystania: Drzwi można zakupić w różnych wariantach otwierania: Na zewnątrz, do środka, prawe i lewe. 

Gwarancja: Producent udziela 2 letnią gwarancję na swój produkt – daje to poczucie bezpieczeństwa i pewność jakości zakupionego produktu. 

 

Wady

Kolorystyka: Drzwi określone jako techniczne, sprzedawane są wyłącznie w kolorze szarym, nie ma opcji poza standardem i zamówienia ich w innych kolorach.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie drzwi zewnętrzne kupić ?

 

Decyzja, dotycząca wyboru drzwi zewnętrznych posiadających nowoczesne rozwiązania nie może zapaść zbyt pochopnie. Często to właśnie one są pierwszą, rzucającą się w oczy wizytówką naszego domu. Poza tym to właśnie one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo wszystkich domowników i znajdującego się w środku wyposażenia. Dziś przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jakie drzwi zewnętrzne wybrać. Znajdziesz tu wskazówki, na co w szczególności powinno się zwracać uwagę w czasie zakupów.

Klasa drzwi

W domach i mieszkaniach zastosowanie znajdują drzwi o klasie od 1 do 4. Zanim konkretny produkt trafi na rynek, musi on przejść szereg testów, na podstawie których uzyskuje określony certyfikat. W ten sposób sprawdza się również, czy dany model spełnia podstawową, europejską normę PN-EN 14351-1+A1:2010.

Klasa 1 to standardowe drzwi, które są w stanie wytrzymać napór włamywaczy używających wyłącznie siły fizycznej. Klasa 2 to modele o podwyższonej wytrzymałości. Stanowią one dobrą ochronę domu przed włamywaczami, którzy używają nie tylko siły fizycznej, ale także prostych narzędzi. Klasa 3 obejmuje produkty antywłamaniowe i zapewniają ochronę przed włamywaczami, którzy mają różnego rodzaju proste narzędzia, jak również łom. Najlepszą ochronę dla domu stanowią natomiast drzwi klasy 4. Będą one niezwykle trudną przeszkodą dla włamywaczy, nawet z bardzo dużym doświadczeniem. Uznaje się je za trudne do sforsowania nawet przy pomocy wiertarki, pilarki i innych urządzeń.

Istnieją również drzwi klasy 5 i 6, jednak stosuje się je przede wszystkim na komendzie policji, w banku oraz podobnych instytucjach.

Sposób otwierania

Chcąc wybrać najlepsze drzwi zewnętrzne musimy się poważnie zastanowić, w jaki sposób będą się one otwierać. Pod tym względem do wyboru mamy modele otwierane do wewnątrz oraz na zewnątrz. W przypadku mieszkań w blokach lepszym wyborem częściej okazują się być drzwi, które otwierają się do wewnątrz. Takie rozwiązanie nie tylko wpływa na poziom bezpieczeństwa i utrudnienie osobom trzecim włamanie się do środka, ale także zapewnienie drożności drogi w przypadku ewakuacji.

W domach jednorodzinnych lepiej sprawdzają się natomiast drzwi otwierane na zewnątrz. Są one znacznie wygodniejsze. Poza tym nie zablokują one drogi ewakuacji w przypadku pożaru lub innych zdarzeń, tak jak może się to dziać w bloku.

 

Drzwi lewe lub prawe

Wbrew pozorom, podjęcie decyzji, czy kupić drzwi lewe, czy może jednak prawe, bywa niekiedy bardzo kłopotliwe i problematyczne. Dla wielu osób duże znaczenie ma fakt, po której stronie znajduje się klamka, ponieważ może to ułatwiać lub czasem utrudniać otwieranie drzwi.

W przypadku modeli lewych klamka będzie się znajdowała po stronie prawej (od strony widocznych zawiasów), a więc w tej sytuacji łatwiej będzie się nam je otwierało ręką lewą. W drzwiach prawych klamka umiejscowiona jest po stronie lewej (od strony widocznych zawiasów) i łatwiej się je otwiera prawą ręką. Wybór odpowiedniej strony otwierania może mieć wpływ m.in. na poziom utraty ciepła w zimie. Dlatego też nie możemy bagatelizować znaczenia tej cechy drzwi.

 

Materiał wykonania

Na rynku natkniemy się na drzwi wykonane z różnych materiałów. Jednym z popularniejszych nadal jest oczywiście drewno, ponieważ wyróżnia się ono dobrymi właściwościami izolacyjnymi i potrafi tłumić hałas z zewnątrz. Drzwi zewnętrzne drewniane są jednak dość podatne na wilgoć i działanie warunków atmosferycznych. Dlatego też trzeba pamiętać o regularnej konserwacji tego materiału.

Ze względu na to, że drzwi drewniane są dość kosztowne, wielu producentów tworzy także modele zastępcze, wykonane z płyty MDF lub HDF. Imitują one drewno, są znacznie tańsze, a w dodatku nie wymagają konserwacji. Mogą one jednak wyglądać mniej estetycznie lub nie spełniać wszystkich oczekiwań.

Na rynku dostępne są także drzwi wykonane z PVC lub włókna szklanego. Drzwi zewnętrzne z PCV są nie tylko tanie, ale także łatwe do utrzymania w czystości oraz wytrzymałe. Ich dodatkową zaletą są też właściwości termoizolacyjne i dźwiękochłonne. Często są one wykończone okleinami imitującymi drewno, dlatego nie wszystkim przypadną one do gustu.

Z kolei drzwi wykonane z włókna szklanego są bardzo stabilne, nie wgniatają się i wyglądają bardziej stylowo niż produkty z PVC. Mogą być one ozdabiane w różny sposób. Często producenci wzbogacają ich wygląd o ornamenty lub ciekawe wytłoczenia.

Drzwi zewnętrzne stalowe zwykle są używane jako magazynowe czy otwierajace pomieszczenia gospodarcze i piwnice, podobnie jak drzwi zewnętrzne aluminiowe, które zyskują coraz wiecej uznania klientów.

 

Rozmiar

Większość dostępnych w sklepach modeli drzwi wejściowych nie różni się za bardzo pod względem rozmiarów. Najczęściej ich wysokość oscyluje wokół wartości 200 cm. Jeżeli chcemy zadbać o komfort wchodzenia i wychodzenia z domu, nie powinniśmy wybierać drzwi o mniejszej wysokości. Z kolei ich szerokość będzie najczęściej wynosić od 80 cm do 90 cm i jest to wartość optymalna. Pomieszczenia użyteczności publicznej są wyposażone w drzwi zewnętrzne 100 cm lub nawet wiecej, ale w przypadku mieszkania drzwi zewnętrzne 80 cm moga okazać się wystarczającym wyborem.

Jeśli mamy na to ochotę, możemy również zdecydować się na drzwi zewnętrzne antywałamaniowe wykonywane na zamówienie. Będą one miały wskazane przez nas wymiary, dzięki czemu będą idealnie pasować do domu. Niemniej takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

 

Waga

Poza rozmiarem drzwi zewnętrznych, liczy się także ich waga. Jest ona uzależniona głównie od materiału wykonania. Najcięższe będą modele drewniane, zwłaszcza jesli są to drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe, a najlżejsze te wykonane z włókna szklanego i PCV. Pamiętajmy też, że na wagę wpływa klasa bezpieczeństwa. Im wyższa ona będzie, tym dany produkt staje się cięższy. Wynika z tego, że drzwi klasy 4 będą znacznie cięższe niż klasy 1, ponieważ mają one więcej antywłamaniowych zabezpieczeń.

Przeszklenia

Wpływ na to, jakie drzwi zewnętrzne są najlepsze, może mieć także obecność lub brak przeszkleń. Zazwyczaj modele służące do wchodzenia i wychodzenia z domu są przeszklone częściowo. Wbrew pozorom, takie produkty nie zawsze ułatwiają włamywaczom dostanie się do środka, ponieważ szyby w takim przypadku są nieco mocniejsze. Zastosowanie znajdują zarówno szyby przezroczyste, jak i matowe oraz półprzezroczyste.

Pamiętajmy jednak, że przeszklone drzwi zewnętrzne 90 cm, nie zawsze będą pasować do elewacji domu. Ponadto jeśli rzeczywiście boimy się włamań i chcemy zabezpieczyć swój dobytek, lepiej wybierzmy produkt pozbawiony przeszkleń.

 

Design

Drzwi zewnętrzne powinny mieć nie tylko odpowiednią klasę bezpieczeństwa, ale i odpowiedni design. Szukając właściwego modelu zawsze starajmy się brać pod uwagę m.in. kolor elewacji. Dzięki temu uda nam się dobrać najwłaściwszy produkt, który nie będzie kontrastował z wyglądem ścian. Na szczęście mamy na rynku tak dużą różnorodność produktów w tym segmencie, że z pewnością znajdziemy idealne drzwi odpowiadające naszym potrzebom. Dużym powodzeniem cieszą się drzwi zewnętrzne w kolorze antracyt.

 

Drzwi zewnętrzne w dobrych cenach

Najtańsze dostępne w sklepach OBI drzwi zewnętrzne kosztują ok. 700-1000 zł, w zależności od materiału wykonania oraz szeregu wykorzystanych zabezpieczeń. Zazwyczaj jednak na zakupy będziemy musieli przeznaczyć nieco więcej, zwłaszcza jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie oraz wyższym poziomie bezpieczeństwa. Średnio dobrej jakości drzwi od renomowanych producentów kosztują powyżej 2-3 tysięcy złotych. Można też sprawdzić ofertę na drzwi zewnetrzne w sklepach Leroy Merlin, a także co w sekcji “drzwi zewnetrzne” znajduje się w Allegro.

 

 

Jak zamontować drzwi zewnętrzne?

 

Montaż drzwi zewnętrznych nie jest trudny i możemy samodzielnie przymocować skrzydło. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie popełnić błędu. Zebraliśmy więc praktyczne informacje na temat samodzielnego montażu drzwi zewnętrznych. Zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi.

Montowanie drzwi a rodzaj ściany

W zależności od tego, czy ściana jest jedno-, dwu- bądź trójwarstwowa, montaż skrzydła drzwiowego będzie wyglądał nieco inaczej. Nie wystarczą nam więc informacje o tym, jakie drzwi zewnętrzne są polecane pod względem praktyczności i estetyki. Musimy też wiedzieć, jak zbudowany jest nasz dom.

W ścianie jednowarstwowej ościeżnica ma być osadzona w połowie grubości muru, a w dwuwarstwowej – jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (tak, aby utworzony z materiału izolacyjnego węgarek osłaniał mniej więcej 2/3 wysokości ościeżnicy). W ścianach trójwarstwowych drzwi powinny być zamontowane w warstwie izolacji termicznej. W tym przypadku nie możemy jednak użyć zwykłych kołków rozporowych czy kotew. Kiedy mamy gotowy otwór na skrzydło, musimy do ościeżnicy przyspawać płaskowniki, a dopiero później przymocować je do warstwy konstrukcyjnej muru przy użyciu kołków rozporowych.

 

Co będzie nam potrzebne do montażu?

Zanim podejmiemy się montażu drzwi przygotujmy wszystkie potrzebne sprzęty, narzędzia i akcesoria. Są to przede wszystkim: młotek, drewniane kliny, poziomica, nóż, wiertarka, taśma malarska, kołki rozporowe oraz pianka montażowa. Upewnijmy się też, że wszystkie elementy zostały dołączone do skrzydła. Jeśli po rozpakowaniu drzwi zauważymy, że w zestawie brakuje pewnych elementów, należy zgłosić to do sklepu i wstrzymać się z montażem.

 

Jak osadzić ościeżnicę w ścianie?

Jednym z najbardziej solidnych sposobów na osadzanie ościeżnicy w ścianie jedno- i dwuwarstwowej jest wykorzystanie kotew, które są na stałe do niej przymocowane. Chcąc wykorzystać tę metodę musimy kupić drzwi już podczas budowy domu, ponieważ wspomniane kotwy należy wmurować w trakcie wznoszenia ściany.

W nowym, jak też remontowanym domu, gdy mamy gotowy otwór drzwiowy, możemy zdecydować się na montaż z użyciem kołków rozporowych. Jeśli natomiast wymieniamy tylko stare skrzydło na nowe, istnieje możliwość montażu nowej ościeżnicy na starej, pod warunkiem, że jest stabilnie osadzona w murze. Inaczej nasz dom nie będzie odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem.

Montaż drzwi zewnętrznych krok po kroku

Kiedy już umieściliśmy ościeżnicę w otworze drzwiowym i wypoziomowaliśmy ją, możemy wywiercić w niej otwory. Kolejny krok to wbicie kołków i wkręcenie w nie śrub, po trzy w każdym pionowym elemencie ościeżnicy (są to tzw. stojaki). Całą konstrukcję powinniśmy usztywnić rozporami z desek. Na tym etapie możemy już sięgnąć po piankę montażową, która uszczelni szczeliny powstałe pomiędzy murem a ościeżnicą. Jeżeli nie chcemy zabrudzić żadnego ze stojaków, możemy zabezpieczyć je taśmą malarską. Musimy pamiętać, że po pewnym czasie pianka montażowa podwaja swoją objętość, dlatego szczeliny powinniśmy wypełnić tylko do połowy.

Po upływie 24 godzin należy odkleić taśmę i ewentualnie odciąć nadmiar pianki. Teraz możemy przymocować zawiasy do ościeżnicy i klamki do drzwi. Ostatnia czynność to zawieszenie skrzydła. Warto poprosić przy tym innego domownika o pomoc.

 

Jak podczas montażu nie zniszczyć drzwi?

Montowanie drzwi zewnętrznych nie jest bardzo trudne, ale trzeba zachować ostrożność, aby nie uszkodzić przypadkowo skrzydła. Należy dopilnować, aby ościeżnica była zamocowana w ścianie stabilnie, z zachowaniem wszystkich pionów i poziomów. Niemniej ważne jest sprawdzenie stanu otworu drzwiowego – powinien być dokładnie oczyszczony, poza tym nie może mieć dużych ubytków.

 

 

FAQ

 

P1: Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

Zastanawiając się nad tym, jakie drzwi zewnętrze kupić, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy skupić się na tym, aby wybrany model dobrze chronił przed chłodem i dźwiękami z zewnątrz. Ważna jest oczywiście także estetyka wykonania. Drzwi zewnętrzne są niejako wizytówką naszego domu i powinny współgrać z elewacją i elementami, takimi jak okna czy rynny. Do wyboru są drzwi zewnętrzne zrobione z różnych materiałów: Aluminium, stali, włókna szklanego i drewna. Kupując drzwi do swojego domu, należy też zwrócić na to, jak wysoką ochronę przed włamaniem zapewniają. Dostępne w sklepach produkty można podzielić na 6 klas odporność, od RC 1 do 6. Im wyższa liczba, tym lepsza odporność na włamanie.

 

P2: Jak odnowić metalowe drzwi zewnętrzne?

Mając metalowe drzwi zewnętrzne, można je odnowić, nie wydając przy tym dużo pieniędzy. Ponadto renowacja takich drzwi nie jest trudna. Do pracy potrzebna jest przede wszystkim wysokiej jakości farba. Jej wybór powinien być przemyślany, bo od tego zależy uzyskany efekt. W sklepach dostępne są farby do metalu w różnych kolorach, więc wybór tej odpowiedniej nie powinien być trudny. Przed przystąpieniem do malowania należy odpowiednio przygotować drzwi. Przede wszystkim trzeba je wyczyścić i usunąć z nich ewentualnego plamy, a także rdzę. Do tego potrzebny będzie gruboziarnisty papier ścierny. Po pozbyciu się wszystkich nieczystości należy jeszcze raz przetrzeć całą powierzchnię produktu, a po jej wyschnięciu, zmatowieniu i usunięciu kurzu, rozpocząć malowanie.

P3: Kiedy montować drzwi zewnętrzne?

Pytaniem często zadawanym przez osoby budujące dom jest to, kiedy montować drzwi zewnętrzne. Jeśli zdecydujemy się na zbyt wczesną instalację, narażamy produkt na uszkodzenie. Do takie sytuacji może dojść nawet przy wykonywaniu zwykłych prac budowlanych, dlatego też należy wstrzymać się z tą inwestycją. Chcąc zabezpieczyć budowę i to, co znajduje się w środku, na początku prac można zainwestować w drzwi tymczasowe, które można kupić w przystępnej cenie. Drzwi właściwie, czyli te, które montujemy z chęcią używania ich przez wiele lat, należy zainstalować po zakończeniu wszelkich prac mokrych w środku.

 

P4: Jak ocieplić drzwi zewnętrzne?

Nie każde drzwi zewnętrzne chronią tak dobrze przed niskimi temperaturami, jakbyśmy tego oczekiwali. Część modeli wymaga dodatkowej izolacji. Jak ocieplić drzwi zewnętrzne? Do tego zadania można wykorzystać materiały, takie jak: Wełna mineralna, pianka poliuretanowa czy styropian. Pianka jest polecana do wszystkich typów drzwi, wełna najlepiej sprawdza się w przypadku modeli zrobionych ze stali lub aluminium. Styropian będzie odpowiedni do drzwi aluminiowych. Chcąc zadbać o to, aby zimno nie dostawało się przez drzwi, należy też sprawdzić stan wszystkich uszczelek i w razie konieczności je wymienić.

 

P5: Jakie drzwi zewnętrzne do bloku?

Drzwi montowane w bloku mają tę przewagę nad modelami do domów jednorodzinnych, że nie są narażone na bezpośrednie działanie czynników zewnętrznych np. deszczu czy mrozu. Istotną kwestią przy ich wyborze jest jednak to, aby gwarantowały dobrą izolację akustyczną. To jeden z najważniejszych czynników, którym należy się kierować w trakcie zakupów. Warto pamiętać, że z klatki korzysta wiele osób, więc nieraz dobiegają z niej różne hałasy, także w nocy czy wcześnie rano. Drzwi zewnętrzne z dobrą izolacją akustyczną zmniejszają ten problem.

 

 

Dodaj komentarz

8 KOMENTARZ

Jarek

September 24, 2022 at 7:29 pm

u mnie drzwi stalowe z KMT. Kupiłem ja jesień w ubiegłym roku model suprtherm 90. Ich izolacja termiczna jest na bardzo wysokim poziomie przez co drzwi są energooszczędne. Dobrze wykonane i solidne. Fajnie się prezentują w pasywnym domu. Polecam

Odpowiadać
Adam

October 26, 2022 at 8:06 pm

Zdecydowanie drzwi powinny być bardzo dobrze wykonane, do tego posiadać odpowiednią izolację, która jest ciągła. Dodatkowo liczy się dla mnie to, że drzwi są grube, ale jednocześnie lekko się otwierają. Generalnie nie warto kupować drzwi marketowych, potem można mocno żałować, a problemy są już na etapie montażu

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

October 28, 2022 at 12:08 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

October 7, 2022 at 5:35 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Artur

June 24, 2022 at 11:09 am

Ja mam drzwi aluminiowe do domu pasywnego i sprawdzają się odpowiednio. Mało kto mówi, że do budownictwa pasywnego też mogą takie drzwi być, ale muszą spełniać konkretnie parametry. Nasz model Lar z Aluhaus właśnie takie spełnił. Dostaliśmy zielone światło do architekta więc zamówiliśmy je. Po kilku miesiącach mieszkania w domu pasywnym bardzo cieszę się, że na taki typ budownictwa się zdecydowaliśmy. Polecam, szkoda tylko, że czasy do budowy domu niepewne.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

July 18, 2022 at 6:55 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
Leonia

October 16, 2021 at 8:04 pm

Mieszkam w bloku i do mieszkania mam drzwi akustyczne z KMT. Zależało mi na porządnych drzwiach, żeby dobrze tłumiły wszelakie odgłosy dochodzące z klatki schodowej. Te sprawdzają się bardzo dobrze. Dodatkowo super wyglądają, kolor dobrany odpowiednio i ładnie komponują się z całym mieszkaniem

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

November 2, 2021 at 5:24 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać