Ranking 9 najlepszych paneli prysznicowych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Panel prysznicowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Długi i ciepły prysznic po męczącym dniu to jeden z najlepszych możliwych sposobów zrelaksowania swojego ciała. Czynność może być przyjemniejsza, gdy zdecydujemy się na zakup i montaż nowoczesnych paneli prysznicowych. Wśród polecanych modeli znalazł Corsan Tosca A052, który ze względu na aluminiową powierzchnię, występuje w kilku wersjach kolorystycznych. Panel nie będzie przeciekał, ponieważ nie ma doklejanych boków. Umożliwia on komfortową kąpiel z uwagi na duży zasięg jego pracy. Trzeba zaznaczyć, że montaż sprzętu i jego późniejsze użytkowanie jest stosunkowo łatwe. Na drugim miejscu znalazł się ActimaMore panel prysznicowy ARAC.ML9304E. Jest to panel wykonany z wytrzymałych materiałów, które zabezpieczono przed powstawaniem kamienia. Cechuje go bardzo staranne wykonanie, z dbałością o najdrobniejsze detale.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

9 najlepszych paneli prysznicowych. Opinie w 2020 roku

 

Poniżej znajduje się ranking paneli prysznicowych, w którym opisaliśmy kilka najbardziej popularnych modeli. Dokładne opisy produktów z pewnością będą pomocne przy wyborze najlepszego urządzenia do wymarzonej łazienki. Odpowiedni sprzęt sprawi, że relaks podczas kąpieli będzie bardziej komfortowy.

 

Panel prysznicowy narożny

 

1. Panel prysznicowy Corsan Tosca A052

 

Panel prysznicowy Corsan Tosca perła A-052 możesz zamontować na ścianie lub narożnie, przy pomocy przykręcanych metalowych uchwytów. Produkt wykonano z aluminium, co w połączeniu z mosiądzem i szlachetną stalą nierdzewną daje solidny i praktycznie bezawaryjny model. Wymiary produktu to: 136 cm  x 11 cm.

Zaletą panelu Corsan jest duży zasięg deszczownicy (48 cm). Odpowiednie rozmieszczenie punktów hydromasażu gwarantuje dużą wydajność i zapewnia użytkownikowi relaksujący masaż. Narożny panel prysznicowy wyposażono w prysznic ręczny, pokryty warstwą chromu. Geometryczny kształt sprawia, że słuchawka dobrze współgra z innymi elementami natrysku. Ponadto została ona wykonana w technologii Corsan anti calc, która ułatwia usuwanie osadu z kamienia. 

Estetyczne wykonanie oraz użycie najlepszych materiałów do produkcji to zalety, które zawierają liczne, pozytywne opinie o panelach prysznicowych. Wielu konsumentów uważa Corsan Tosca perła A-052 za dobry model o prostej budowie. 

 

 

 

 

Panel prysznicowy z termostatem

 

2. Actima More Panel Prysznicowy ARAC.ML9304E

 

Actima More ARAC.ML9304E to odpowiedni panel do nowocześnie urządzonej łazienki. Wymiary produktu to: 150 cm x 18 cm. Panel prysznicowy ma 5 źródeł wody: Głowicę górną, słuchawkę prysznicową, 3 dysze natryskowe, kaskadę i wylewkę, które zapewniają komfort podczas kąpieli. 

Wszystkie elementy modelu Actima More wykonano ze stali szlachetnej, którą pokryto warstwą chromowaną. Użyte materiały sprawiają, że panel prysznicowy jest odporny na zniszczenie oraz uszkodzenia mechaniczne na skutek działania gorącej wody. Ten panel prysznicowy z termostatem jest odporny na korozję. Zaletą modelu jest możliwość montażu nie tylko na płaskiej ścianie, ale również w narożu. Panel prysznicowy jest odpowiedni do większości łazienek. Wyposażono go w czuły termostat. Pozwala to na precyzyjne ustawienie temperatury wody podczas kąpieli. 

Jak pokazuje ranking paneli prysznicowych, kupując ten model, można mieć pewność, że inwestuje się w dobrej jakości sprzęt. Dla wielu konsumentów to jeden z najlepszych modeli na rynku, który nie jest trudny w obsłudze. 

 

 

 

 

Panel prysznicowy czarny

 

3. Panel prysznicowy Axel Kerra

 

Jeśli chcesz kupić czarny panel prysznicowy, który elegancko będzie się prezentował w łazience, przeczytaj opis modelu Novoterm Kerra Axel. Produkt ma wymiary: 140 cm x 26 cm, możemy go zamontować w dowolnym miejscu na ścianie. Sprzęt wyposażono w 2 ruchome dysze z hydromasażem i systemem antywapiennym. 

Choć model jest pozbawiony termostatu, test paneli prysznicowych wykazał, że z łatwością możemy ustawić optymalną temperaturę wody. Wykonano go z ABS, co sprawia, że sprzęt jest odporny na zarysowania. Produkt ma jeden rodzaj strumienia w słuchawce prysznicowej oraz deszczownicy, który zapewnia oszczędność wody. 

Jeśli masz wątpliwości, czy model Axel Kerra sprawdzi się w Twojej łazience, polecamy zapoznać się z opiniami użytkowników. Wielu konsumentów chwali nowoczesny wygląd i wytrzymałość materiałów użytych do produkcji. Jak przyznają, atutem panelu jest nieskomplikowany montaż. Funkcja hydromasażu pozwala na komfortową kąpiel i relaks po ciężkim dniu.  

 

 

 

 

Panel prysznicowy biały

 

4. Panel Natryskowy z Hydromasażem Alto Corsan A-017M

 

Panel Natryskowy z Hydromasażem Alto Corsan A-017M ma biały kolor, charakteryzuje się funkcjonalnością i nowoczesnym stylem. Model wyposażono w dwa punkty hydromasażu. Bardzo wydajne dysze gwarantują oszczędny i przyjemny masaż. Wymiary sprzętu: 150 cm x 19 cm. 

Produkując urządzenie, producent kierował się przede wszystkim bezawaryjnością. Model wykonano z nierdzewnej stali szlachetnej, mosiądzu, aluminium, a także ceramicznych zaworów. Zapewnia to szczelność i trwałość na lata. W deszczownicy zastosowano technologię anti calc, która zabezpiecza natrysk przed osadzaniem się kamienia. Natrysk wyposażono w ręczny, okrągły prysznic montowany za pomocą uchwytu. 

Ten biały panel prysznicowy jest pozytywnie oceniany przez wielu użytkowników, którzy wskazali Alto Corsan za świetny wybór dla osób ceniących oryginalne rozwiązania w nowoczesnym stylu. Sprzęt jest łatwy w montażu, mocuje się go za pomocą uchwytów przykręcanych do ściany. Zastosowane materiały i technologia sprawiają, że model jest łatwy w pielęgnacji.

 

 

 

Panel prysznicowy Castorama

 

5. Cooke&Lewis Panel Prysznicowy Ileana 140 X 20 Cm

 

Cooke&Lewis panel prysznicowy Ileana 140 X 20 cm to dobry panel prysznicowy, który białym kolorem rozjaśni wystrój każdej łazienki. Model zapewnia komfort w użytkowaniu, gdyż pozwala na prawidłową dystrybucję wody. Wymiary produktu to: 140 cm x 20 cm.

Sprzęt ma 4 wydajne dysze natryskowe, które pozwalają na szybki relaks. Do produkcji modelu wykorzystano stal oraz aluminium, co gwarantuje, że powierzchnia materiału nie zostanie pokryta rdzą, kamieniem, czy zaciekami. Panel prysznicowy Castorama łatwo się czyści, wystarczy użycie tradycyjnych środków chemicznych. Jego szczególnym elementem jest praktyczna półka, na której możemy postawić potrzebne podczas kąpieli kosmetyki. Model obsługuje się dwoma pokrętłami wykonanymi z metalu, co zwiększa ich trwałość. 

Według opinii użytkowników to dobry i tani panel prysznicowy. Materiały, z których wykonano model, dają gwarancję długiego użytkowania. 

 

 

 

 

Panel prysznicowy z hydromasażem

 

6. Panel Natryskowy z Hydromasażem Invena Mauritius Exe AK-60-001

 

Panel natryskowy z hydromasażem Invena Mauritius Exe AK-60-001 wyróżnia się eleganckim designem, który nada charakteru i odpowiedniego klimatu każdej łazience. Model ma 6 ruchomych dysz oraz natrysk ręczny i górny, które zapewniają komfort użytkowania. Jego wymiary to: 140 cm x 20 cm.

Panel prysznicowy z hydromasażem wykonano z wytrzymałej stali nierdzewnej. Jest to materiał odporny na uszkodzenia spowodowane uderzeniem bądź temperaturą. Warstwa ochronna, którą pokryto natrysk, zabezpiecza przed powstawaniem kamienia czy korozji. Produkt wyposażono w deszczownicę o bardzo szerokim zasięgu strumienia. W modelu możliwa jest regulacja intensywności hydromasażu, tak aby dopasować ją do własnych preferencji. 

Inwestując w panel natryskowy Invena, mamy zapewnioną wysoką jakość i solidność wykonania. Model znalazł się w rankingu, ponieważ zyskał przychylność użytkowników.  

 

 

 

 

Panel prysznicowy z deszczownicą

 

7. Panel Natryskowy bez Termostatu Deante Neo Soft NRO 351K

 

Wiele osób poleca zakup panelu natryskowego bez termostatu Deante Neo Soft NRO 351K. Jest to produkt w klasycznej stylistyce, który bardzo dobrze prezentuje się w każdej łazience. Wymiary sprzętu to: Wysokość – 140 cm, szerokość 15 cm, grubość – 7 cm.

Prosty model składa się z: 2 dysz natryskowych, baterii mieszaczowej, górnej okrągłej głowicy natryskowej oraz węża natryskowego o długości 150 cm. Każdy z elementów wykonano ze stali nierdzewnej, pokrytej warstwą farby w kolorze aluminium. Producent wyposażył panel prysznicowy z deszczownicą w system anti calc, który przeciwdziała osadzaniu się kamienia. Takie zastosowanie na słuchawce prysznicowej przedłuża jej trwałość i niezawodność działania.

Atutem modelu jest niska cena, co przekonało do zakupu wielu konsumentów. Uniwersalny montaż ścienny lub narożny sprawia, że panel prysznicowy można zainstalować wszędzie, co doceniają posiadacze małych łazienek.

 

 

 

 

Panel prysznicowy Grohe

 

8. Zestaw Prysznicowy z Termostatem Grohe Aquatower 3000 27026000

 

Osobom, które chcą w nowoczesnym stylu urządzić łazienkę, polecamy zwrócić szczególną uwagę na Zestaw Prysznicowy z Termostatem Grohe Aquatower 3000 27026000. Jest to panel prysznicowy o eleganckim designie, który wykończono aluminiową powłoką zewnętrzną. 

Szybki powrót do formy i pełną regenerację po męczącym dniu zapewnia zintegrowany w jednym systemie ręczny prysznic górny i cztery regulowane otwory boczne z 24 dyszami. Panel prysznicowy Grohe ma wbudowany przełącznik Aquadimmer, który umożliwia regulację strumienia wody. Wszystkie prysznice są wyposażone w system anti calc, który przeciwdziała osadom wapiennym.

Dla wielu osób to najlepszy produkt. Konsumenci chwalą w nim możliwość montażu zarówno ściennego, jak i narożnego. Sprzęt wyposażono w termostat, więc nie ma konieczności nieustannego ustawiania żądanej temperatury. Jest to niewątpliwie cecha, która przemawia za zakupem panelu prysznicowego marki Grohe.

 

 

 

 

Panel prysznicowy z wylewką

 

9. Panel Prysznicowy Corsan Araga S011 z Wylewką

 

W naszym zestawieniu musiał pojawić się panel prysznicowy Corsan Araga S011 z wylewką. Jest to panel ze stalowym korpusem o wymiarach: 145 cm x 23 cm. Jego waga wynosi 10 kg. Długość węża słuchawki prysznicowej wynosi 150 cm. Produkt ma możliwość montażu ściennego i narożnego.

Panel wyposażono w okrągłą deszczownicę z 96 punktami natrysku. Dodatkowo umieszczono na nim 6 równoległych punktów natryskowych, z których każdy ma po 10 dysz. Model ma wbudowany system anti calc, który odpowiada za brak osadu z kamienia.

Konsumentom spodobał się panel prysznicowy z wylewką z uwagi na duży wysięg deszczownicy, który od ściany wynosi 50 cm. Zapewnia to komfortowe i odprężające branie prysznica. Użytkownicy chwalą produkt za elegancki wygląd i bardzo dobre wykonanie. Są to cechy, które najczęściej pojawiają się w opiniach na temat tego panelu prysznicowego z wylewką.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki panel prysznicowy kupić?

 

Panel prysznicowy to element wyposażenia kabiny bądź wanny w nowoczesnej łazience. Można go zamontować zamiast zwykłej słuchawki prysznicowej lub zintegrować z nią. Do produkcji używa się zazwyczaj stali, drewna i tworzywa sztucznego. Jaki jest najlepszy panel prysznicowy i co należy brać pod uwagę przy wyborze, aby nie żałować zakupu? Jaki produkt zaspokoi najlepiej potrzeby estetyczne, funkcjonalne i użytkowe? Poniżej umieściliśmy kilka wskazówek, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji. 

Dlaczego warto zainwestować w panel prysznicowy?

Panel prysznicowy to gotowy i kompletny do zawieszenia na ścianę produkt. Co ważne, takie urządzenie można zamontować w już istniejącej łazience, co działa z pewnością na jego korzyść. Na płycie panelu zamontowane są dysze, zawory, słuchawki, a także w zależności od modelu różnego rodzaju dodatkowe akcesoria. Woda, która wypływa z wymienionych elementów, może mieć różne natężenie. W czasie kąpieli na przykład po dniu ciężkiej i stresującej pracy możemy dokładnie wymasować ciało, poprawiając krążenie krwi i zmniejszając napięcie mięśni. Masaż strumieniem wody działa rozluźniająco i antydepresyjnie.

Za zakupem panelu prysznicowego przemawia montaż, który jest stosunkowo prosty. Trzeba go przymocować do ściany i podłączyć do instalacji. Sprzęt bardzo dobrze prezentuje się w każdej łazience. Panel prysznicowy z reguły ma więcej funkcji niż tradycyjna słuchawka prysznicowa.

 

Wygląd 

Wygląd jest pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę podczas zakupu. Produkt ma być praktyczny, ale powinien również dobrze się prezentować. Obecnie producenci promują prostą formę, minimalizm, pozbywają się zbędnych elementów. Nie oznacza to, że nowoczesne modele nie są dostępne. Należy pamiętać, iż nietypowe panele nie pasują do każdej łazienki.

Wybór materiałów, z których wykonuje się panele, jest stosunkowo duży. W zależności od preferencji mamy do wyboru modele zrobione z: Aluminium, kamienia sztucznego i naturalnego, stali szczotkowanej, szkła hartowanego, drewna egzotycznego czy wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

 

Praktyczność i budowa – jaki panel prysznicowy wybrać?

Ważną rzeczą jest budowa sprzętu oraz funkcjonalność. Aby dokonać trafnego wyboru, należy dobrze przemyśleć, gdzie zamontujemy panel. Jeżeli chcemy go umieścić w wannie, warto zastanowić się nad modelem mającym wlewkę do wanny. W sytuacji, kiedy wybieramy panel dla osoby starszej, można zainwestować w taki, który będzie miał siedzisko. Jeśli stawiamy na komfort, zdecydujmy się na zakup produktu z baterią termostatyczną.

Istotną sprawą jest również budowa modelu. Do głównych części należą: Głowica, bateria, słuchawka prysznicowa i dysze. Słuchawka może być jedno- bądź wielofunkcyjna. Ta druga daje możliwość natrysku: Miękkiego, deszczowego, masującego, a także pozwala regulować go w zależności od potrzeb. Dysze zazwyczaj są wbudowywane w panel albo umieszczone na przegubach, dzięki czemu można kontrolować kierunek wody. 

 

Rozmieszczenie dysz 

Dysze są jednym z ważniejszych elementów panelu prysznicowego. Rozmieszcza się je tak, aby wypływający strumień wody masował ciało. Zazwyczaj dysz jest sześć lub osiem, ale są firmy, które produkują modele z czterema, trzema i dwiema dyszami. Element montuje się w dwóch pionowych rzędach i równych odległościach. Takie rozmieszczenie zalecane jest przez specjalistów, aby masować mięśnie położone symetrycznie po obu stronach kręgosłupa. Wpływa to pozytywnie na nasze ciało i dobre samopoczucie.

Masaż 

Strumienie wody wypływające z panelu mają różne działanie na nasz organizm, w zależności od ustawionej temperatury i rodzaju wody. Jedną z najstarszych, a zarazem naturalnych metod leczenia jest hydromasaż. Pomaga na dolegliwości stawów i kręgosłupa, a także odpręża zmęczone mięśnie i działa antydepresyjnie. W kosmetyce ma zastosowanie nawilżające, dzięki zabiegowi cera jest sprężysta i wygląda na młodszą.

Na panelu prysznicowym mamy kilka możliwości masażu do wyboru, zaczynając od typowego wodnego masażu biczowego, przez masaż rozluźniający i pobudzający, który uzyskamy, kierując dysze na bolące i napięte mięśnie. 

 

Termostat

Decydując się na model z termostatem, nie ma ryzyka, że poparzymy się strumieniem wody. Często mamy problem z ustawieniem optymalnej temperatury. Termostat odpowiada za sterowanie mechanizmem odpowiedzialnym za mieszanie wody ciepłej z zimną. Dzięki temu z dysz zawsze wydostaje się strumień o odpowiedniej temperaturze.

 

Dodatkowe funkcje – co wyróżnia najlepszy panel prysznicowy?

W każdym modelu jest miejsce na kosmetyki i przybory kąpielowe. Bogatsze wersje mogą być wyposażone w wylewkę bidetową montowaną w ich dolnej części. Dla większego komfortu w niektórych modelach montuje się krzesła lub podnóżki. Panele mogą być oświetlone lampami halogenowymi znajdującymi się w górnej części konstrukcji.

 

Panele prysznicowe w dobrych cenach

Panele prysznicowe można kupić już za około 300 zł. Im więcej produkt ma praktycznych rozwiązań i nowoczesnych technologii, tym jest droższy. Koszt niektórych modeli może przekraczać kwotę 1500 zł. Wśród tanich produktów możemy znaleźć dobre urządzenie, które będzie dla nas najlepszym. Przy dokonywaniu wyboru trzeba zwrócić uwagę na wszystkie, wspomniane wyżej kwestie.

 

 

FAQ

 

P: Jak zamontować panel prysznicowy?

Montaż panelu nie jest trudnym zadaniem. Zwykle nie ma konieczności dokonywania gruntowych przeróbek związanych z instalacją wodną. Większość modeli nadaje się do montażu przyściennego, jednak są również takie, które montuje się w narożniku. Znaczna większość to modele natynkowe, czyli takie, które montuje się na ścianie. Wówczas wystarczy przy pomocy wężyków przyłączeniowych złączyć je z końcami, które doprowadzają wodę. Sprzęt przytwierdza się do ściany przy użyciu uchwytów mocujących, ich rodzaj zależy od tego, z czego wykonano ścianę. Ustalając ułożenie każdego uchwytu, należy pamiętać, aby górna głowica była umiejscowiona minimum 15 cm powyżej głowy podczas kąpieli, a górne dysze poniżej barków. Ostatnim etapem instalacji jest podłączenie węża do uchwytu słuchawki prysznicowej.

 

P2: Jak wyczyścić panel prysznicowy?

Pielęgnacja paneli prysznicowych nie jest trudna. Jeśli chcemy na bieżąco utrzymać je w czystości, wystarczy usuwać wapienny osad za pomocą wilgotnej szmatki nasączonej płynem do naczyń bądź wodą z mydłem. Możemy również zastosować środek, który sporządzimy własnoręcznie w domu. Trzeba jedynie w równych proporcjach połączyć wodę z octem i już mamy gotowy środek do czyszczenia. Należy pamiętać, aby przy pielęgnacji panelu zrezygnować z preparatów ściernych i szorstkich gąbek. Dotyczy to wszelkiego rodzaju mleczek, proszków czy detergentów, które zawierają alkohol lub kwasy, gdyż mogą zmatowić jego powierzchnię.

P3: Jak odkamienić panel prysznicowy?

Czynność odkamieniania najlepiej jest wykonać, używając naturalnych składników, które najczęściej mamy w domu. Najpopularniejszy domowy roztwór to woda z octem w proporcji 1:1. Za pomocą spryskiwacza rozprowadzamy go na panelu, chwilę czekamy. Po kilku minutach należy przetrzeć panel. Jeśli w sprzątaniu przeszkadza nam zapach octu, do czyszczenia możemy użyć takich produktów, jak kwasek cytrynowy, woda utleniona lub soda oczyszczona. Wystarczy, że do około 200 ml wody dodamy 2 łyżeczki kwasku cytrynowego i wymieszanym płynem spryskamy panel w naszej łazience. Dobrze na usunięcie kamienia działa również papka przygotowana z sody oczyszczonej, wody i octu.

 

P4: Jak wysoko zamontować panel prysznicowy?

Wysokość, na jakiej chcemy zamontować panel prysznicowy, powinna być uzależniona od wzrostu osób z niego korzystających. Drugim elementem, który powinniśmy uwzględnić, jest wysokość ścianek prysznicowych. Lepiej, gdy model nie będzie spoza nich wystawał. Jest to ważne, aby woda z deszczownicy nie rozpryskiwała się  po całej łazience. Poza tym komfort kąpieli również będzie większy. Przy dostosowaniu wysokości trzeba mieć na uwadze, aby panel zasłaniał wszystkie przyłącza wody. Jeśli uda się ustalić jego docelowe miejsce instalacji, następnym krokiem jest odrysowanie otworów na kołki do zaczepów, a następnie montaż na ścianie.

 

P5: Jak podłączyć panel prysznicowy?

Kiedy znajdziemy miejsce docelowe, w którym przymocujemy panel prysznicowy, trzeba zaznaczyć położenie otworów do wywiercenia. Następnie odpowiednim wiertłem należy wywiercić otwory na śruby i przymocować wspornik montażowy do ściany, używając odpowiednich elementów. Z boku panelu mocujemy wąż natrysku do wylotu. Elastyczne przewody, które doprowadzają wodę, trzeba podłączyć do głównego źródła. Zanim przymocujemy produkt do ściany, sprawdźmy, czy nie ma wycieków w rurach doprowadzających wodę. Przymocujmy cały panel do ściany, wieszając go na wsporniku montażowym. Kiedy będzie on na swoim miejscu, sprawdźmy, czy wszystko działa poprawnie, po czym uszczelnijmy całość, używając silikonu sanitarnego.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments