Alarm domowy – przewodnik zakupowy, ranking i test
Szukasz pewnego i solidnego rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa w domu podczas swojej nieobecności? Z pewnością może Cię zainteresować Zestaw Lark Smart Home Security LS-100. Alarm łączy w sobie intuicyjność i prostotę obsługi z zaawansowanymi możliwościami rozbudowy systemu. Model pozwala w szybki sposób sprawdzić, kto i kiedy aktywował bądź dezaktywował alarm. Jego działanie można również kontrolować poprzez smartfon. Jeżeli jednak poszukujesz alarmu, którym obejmiesz większy obszar niż tylko dom, a jest on równie łatwy w obsłudze co poprzedni model, sprawdź Przewodowy system alarmowy Satel Perfecta 16 z 7 czujkami Bosch. Można go rozszerzyć o dodatkowe czujki z najróżniejszymi funkcjami.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Dużym atutem systemu jest łatwość obsługi. Wszystkie akcje na głównym terminalu można wykonać za pomocą przycisków, lecz bardziej intuicyjną opcją jest korzystanie z aplikacji na smartfonie. Dla wszystkich domowników można przygotować specjalne klucze, które w łatwy sposób identyfikują konkretnego użytkownika i rozbrajają alarm.
System alarmowy obsługuje tylko technologię bezprzewodową. Oznacza to, że jeżeli włamywacz będzie posiadał zagłuszacz sygnału bezprzewodowego, urządzenie prawdopodobnie nie będzie mogło poinformować użytkownika o włamaniu.
Zestaw składa się z centralki, dwóch czujek ruchu, czujki drzwiowej oraz okiennej. Otrzymujemy również dwa piloty oraz klucze zbliżeniowe, którymi rozłożymy zestaw na części. Centrala potrafi obsłużyć jednocześnie kilkadziesiąt czujek, co sprawia, że bezproblemowo można ją rozbudować o wiele funkcji.
Drugi wybór
W zestawie otrzymujemy dużą ilość czujek. Dzięki nim można objąć ochroną znacznie większy obszar niż sam budynek mieszkalny. Do zalet modelu należy zaliczyć duże możliwości rozbudowy systemu, nie tylko przewodowo, ale też bezprzewodowo. Moduł GSM/GPRS pozwala na współpracę alarmu z aplikacją w telefonie.
Chcąc zamocować centralę, należy wziąć pod uwagę to, że montuje się ją pod tynkiem. Najlepiej zamontować ją na uchwycie wkręcanym w ścianę, który trzeba dokupić osobno.
Oprócz standardowego wyposażenia system ma 7 czujek oraz zewnętrzną diodę sygnalizującą. Jest dodatkowo zabezpieczony przed otwarciem pokrywy lub wyrwaniem ze ściany. Alarm nie blokuje ani nie osłabia sygnału radiowego.
9 najlepszych alarmów domowych. Opinie w 2024 roku
Wybranie alarmu domowego nie musi być trudnym zadaniem. Ochrona domu jest bardzo ważna, więc produkt tego typu musi być solidny. Potrzebne informacje na temat zakupu takich akcesoriów zawiera ranking alarmów domowych. Poniżej znajdziesz opisy, które naprowadzą Cię na wybór odpowiedniego produktu.
Alarm domowy bezprzewodowy
- 1. Zestaw Lark Smart Home Security LS-100
- 2. Profesjonalny system alarmowy GUARDIAN III
- 3. Przewodowy system alarmowy Satel Perfecta 16 z 7 czujkami Bosch
- 4. Ropam NEOGSM-IP Kmpletny Alarm SMS 8 Czujek Ruchu
- 5. Alarm Satel CA-4 LED 1xLC-100 PI
- 6. Zestaw Alarmowy w Pełni Bezprzewodowy Satel Perfecta 16-WRL
- 7. System Alarmowy GSM Alarm Bezprzewodowy + Syrena
- 8. Profesjonalny system alarmowy McDowell RED I
- 9. Kompletny System Alarmowy Wi-Fi DVS DVS-SHS250-W
- Przewodnik zakupowy – Jaki alarm domowy kupić?
- FAQ
1. Zestaw Lark Smart Home Security LS-100
Czy poszukujesz dobrego zestawu ochronnego dla swojego domu, który wygodnie się obsługuje i równie łatwo instaluje? Jeśli tak, to koniecznie przyjrzyj się zestawowi Lark Smart Home Security LS-100. Jest to bardzo komfortowy w użyciu bezprzewodowy alarm domowy, którego obsługi mogą się nauczyć nawet dzieci. Urządzenie zawiera kompletny zestaw, którego już od zaraz można użyć do zabezpieczenia domu.
Komplet zawiera: panel kontrolny, dwa czujniki ruchu, czujkę drzwiową oraz okienną, dwa piloty do obsługi bezprzewodowej oraz dwa klucze pozwalające na rozpoznanie użytkownika i rozbrojenie alarmu. Do zamontowania sprzętu nie potrzeba wzywać specjalistów ani przeciągać wielu metrów kabli. Wszystkie połączenia są w technologii bezprzewodowej, co nie tylko pozwala na łatwy montaż, ale też na równie szybką rozbudowę.
System można kontrolować tradycyjnymi sposobami, ale również można nim sterować poprzez smartfona. Dzięki slotowi kart SIM można skorzystać z niego jak z telefonu i ustawić opcję wysyłania powiadomień o ewentualnych włamaniach na wskazany numer. Użytkownicy uważają, że dzięki alarmowi czują się bezpiecznie.
2. Profesjonalny system alarmowy GUARDIAN III
Masz dość plątaniny kabli wiążącej się z montażem standardowego systemu alarmowego? Chcesz to sobie ułatwić i nie martwić się o swój dom, a jednocześnie uniknąć wzywania specjalistów od ustawiania alarmu? Jeżeli tak, koniecznie sprawdź profesjonalny system alarmowy GUARDIAN III.
Opisywany bezprzewodowy alarm domowy jest jednym z prostszych modeli w montażu i obsłudze. Cały proces mocowania urządzenia jest intuicyjny, a jeżeli mamy jakieś problemy, można zawsze skorzystać ze szczegółowo opisanej instrukcji obsługi. Do tego interfejs jest w języku polskim. Alarm można obsługiwać przez tradycyjny, choć nowocześnie wyglądający terminal z dużym, czytelnym panelem, ale też poprzez aplikację na smartfona z system Android lub iOS.
W zestawie wraz z panelem będącym jednostką centralną alarmu otrzymujemy dwa breloki zbliżeniowe RFID oraz tyle samo pilotów do kontroli alarmu, 5 czujników ruchu, jeden czujnik drzwiowy oraz syrenę przewodową. Pozytywne opinie o alarmach domowych tej marki zachęcają do kupna produktu, ponieważ jest on dobrze wykonany i niezawodny.
Alarm domowy przewodowy
3. Przewodowy system alarmowy Satel Perfecta 16 z 7 czujkami Bosch
Jeśli od zestawu alarmowego w swoim domu lub firmie oczekujesz wysokiej skuteczności, dużych możliwości rozbudowy o kolejne czujniki oraz dobrej ochrony przed sabotażem systemu, to dobrym pomysłem będzie rozważenie zakupu przewodowego systemu alarmowego Satel Perfecta 16 z 7 czujkami Bosch.
Ten konkretny model pozwala na łatwą rozbudowę swoich funkcji poprzez podłączanie wielu czujników różnego rodzaju: kolejne czujniki ruchu i drzwiowe, czujniki dymu i pożaru, a nawet montaż prostych kamer przemysłowych. Dostajemy 7 czujek ruchu, syrenę alarmową oraz terminal i centralę systemu. Jest ona przystosowana do montażu na ścianie za pomocą kołków rozporowych lub zestawu podtynkowego. Łatwy montaż jest aspektem najczęściej cenionym przez domowników.
Kupując jakikolwiek przewodowy alarm domowy, warto pamiętać, że wymaga on dokładnego rozplanowania, gdzie znajdą się czujki i kable. Można skorzystać z pomocy profesjonalistów, ale da się to także zrobić samemu. Satel Perfecta ma szereg zabezpieczeń, informujących domowników na przykład o próbie sabotażu alarmu. Wbudowany moduł sieci komórkowej pozwala na połączenie systemu alarmowego ze smartfonem poprzez specjalną aplikację.
4. Ropam NEOGSM-IP Kmpletny Alarm SMS 8 Czujek Ruchu
Jeżeli zastanawiałeś się, jaki zestaw alarmowy kupić do domu lub firmy, tak aby nie był on słabej jakości, lecz mógł służyć przez wiele lat, nie psując się, warto rozważyć zakup modelu Ropam NEOGSM-IP Kompletny Alarm SMS 8 Czujek Ruchu. Sprzęt jest w stanie zapewnić stabilną pracę oraz jest odporny na fałszywe alarmy.
Model można również integrować bez problemu z innymi urządzeniami, tworząc system automatyki domowej. Pomimo tego, że alarm jest przewodowy, pozwala na łączenie się z domową siecią Wi-Fi i wysyłanie komunikatów prosto na Twój telefon. Jeżeli nie masz zasięgu, ten sam cel można osiągnąć, wkładając do urządzenia kartę SIM. Wtedy jest to alarm domowy z powiadomieniem SMS.
Urządzenie, podobnie jak inne tego typu, ma własną aplikację do kontroli jego działania. Za jej pomocą, po uprzednim podłączeniu sprzętu, można również sterować automatyką domową: ustawiać temperaturę termostatu, odsłaniać i zasłaniać rolety, włączać światła i tym podobne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, chwalone przez wielu konsumentów.
Alarm domowy Satel
5. Alarm Satel CA-4 LED 1xLC-100 PI
Jeżeli cenisz sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, prostotę obsługi, wysokie możliwości rozbudowy i wiele elementów w zestawie, to warto zastanowić się nad zakupem sprzętu Satel Ca-4 LED 1xLC-100 PI. Zestaw stanowi alarm domowy Satel w postaci centrali w obudowie uniwersalnej, w której znajduje się również akumulator UPS 12 V.
Dodatkowo model jest zabezpieczony przed szarpnięciem obudowy oraz wyrwaniem ze ściany. Do zestawu jest dołączony czujnik ruchu, sygnalizator dźwiękowo-świetlny oraz użyteczny terminal. Za sprawą możliwości rozbudowywania o nowe funkcje, urządzenie może zapewniać bezpieczeństwo w naszym domu lub innym budynku, który chcemy zabezpieczyć.
Cały system jest przewodowy, co oznacza, że należy go odpowiednio zamontować w ścianie, za pomocą kołków rozporowych albo używając stelażu podtynkowego. Warto tu wspomnieć o wysokiej jakości czujkach, które otrzymujemy w zestawie. Mogą one wykrywać i rozpoznawać zwierzęta, jak również ludzi oraz reagować na znajdujące się w budynku osoby. Jest to sprzęt ceniony za solidne wykonanie.
6. Zestaw Alarmowy w Pełni Bezprzewodowy Satel Perfecta 16-WRL
Satel Perfecta 16-WRL to sprzęt solidny, z intuicyjnym sterowaniem. Jest on połączeniem znanej technologii firmy Satel z wygodą i łatwością obsługi, jaką zapewniają sieci bezprzewodowe.
Ten dobry i tani alarm domowy jest wyposażony w system, który składa się z kilku części, a mianowicie centrali alarmowej wraz z akcesoriami, transformatora i akumulatora żelowego (wszystko jest odpowiednio rozmieszczone w uniwersalnej obudowie). Do nich otrzymujemy kilka czujek oraz sygnalizator zewnętrzny, ale w razie potrzeby możemy też wybrać zestaw rozbudowany o inne elementy.
Urządzenia firmy Satel wyróżniają się wysokimi możliwościami rozbudowywania ich o kolejne funkcje. Podobnie jest w tym modelu, a dzięki technologii bezprzewodowej można w łatwy sposób podłączyć kolejne czujki. Możemy również dodać do centrali kartę SIM, za sprawą której otrzymamy powiadomienie na smartfona, jeśli nasz dom właśnie okrada złodziej. Wytrzymały akumulator pozwoli na działanie alarmu przez długi czas, a ciągła praca jest chwalona przez domowników.
Alarm domowy z powiadomieniem GSM
7. System Alarmowy GSM Alarm Bezprzewodowy + Syrena
Osobom, które preferują proste i niedrogie rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa swojego domu, możemy polecić model System Alarmowy GM Alarm Bezprzewodowy + Syrena. Ten alarm domowy z powiadomieniem GSM charakteryzuje się głównie tym, że szybko powiadamia nas o ewentualnym włamaniu do domu poprzez kartę SIM, którą podłączamy bezpośrednio do urządzenia.
Dzięki karcie SIM jesteśmy w stanie natychmiastowo się dowiedzieć, czy naszego domu nie odwiedził intruz. Możemy ustawić maksymalnie do sześciu numerów, z którymi system połączy się w razie włamania. Do centrali można podłączyć wiele innych czujników, pozwalając na zbudowanie zaawansowanej instalacji alarmowej, która będzie mogła informować nie tylko o włamaniach czy wybiciu szyby, ale również pożarze, zaniku zasilania, odcięciu linii telefonicznej, wycieku gazu czy zalania.
Oprócz samej jednostki w zestawie otrzymujemy czujnik otwierania drzwi, czujnik ruchu, syrenę alarmową oraz dwa piloty do sterowania urządzeniem. Warto zaznaczyć, że sprzęt współpracuje z kartami SIM z dowolnej sieci, a test alarmów domowych udowodnił, że jego praca jest płynna, dlatego model jest ceniony przez konsumentów
8. Profesjonalny system alarmowy McDowell RED I
Jeśli szukasz dobrego alarmu bezprzewodowego, który będzie bezproblemowo i stabilnie powiadamiał Ciebie i Twoich bliskich, jak również firmę ochroniarską o włamaniu do domu, zastanów się, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie czasem urządzenie McDowell RED I.
Ten alarm domowy z powiadomieniami na telefon może bez najmniejszych przeszkód wysłać wiadomość o ewentualnym zdarzeniu dziejącym się pod naszą nieobecność w domu łącznie na sześć numerów. Jest to możliwe za sprawą modułu GSM, w który zostało wyposażone urządzenie. Systemem tym można sterować za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie. Znacznie poprawia to komfort użytkowania systemu.
Do alarmu możemy podłączyć wiele różnych czujników, a także przewodowe i bezprzewodowe urządzenia, zwiększając tym samym jego możliwości. Bez dopływu prądu akumulator wytrzyma do sześciu godzin. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy również czujniki ruchu, czujki otwarcia okno-drzwi, syrenę przewodową oraz dwa piloty do alarmu. Sprzęt jest ceniony przez domowników za możliwość rozbudowy i spersonalizowania.
Alarm domowy Wi-Fi
9. Kompletny System Alarmowy Wi-Fi DVS DVS-SHS250-W
Wymagając prostoty w obsłudze i intuicyjności, a jednocześnie chcąc zapewnić sobie i bliskim wysoki poziom bezpieczeństwa, dobrym pomysłem będzie kupno systemu Wi-Fi DVS-SHS250-W. Jest to prosty w użyciu alarm domowy Wi-Fi, który obsługuje się smartfonem i za pomocą inteligentnych menedżerów, takich jak Amazon Alexa i Google Home.
Centrala jest bardzo mała i choć nie ma żadnego wyświetlacza ani klawiatury, w aplikacji można łatwo ustawić sposób jej działania. Alarm jest łatwy w instalacji, a wbudowana bateria wystarcza na wiele godzin pracy, bez zewnętrznego zasilania. Jest on też wyposażony w zabezpieczenia antysabotażowe, informujące użytkownika, gdy ktoś spróbuje odinstalować system.
Ten dobry alarm domowy obsłuży maksymalnie do 24 różnych czujek i detektorów oraz 8 pilotów. Każdemu elementowi można nadać odrębne nazwy, co bardzo pomaga w zorientowaniu się, jakie czujniki chroniące budynek posiadamy. W zestawie, oprócz standardowego wyposażenia, otrzymujemy czujnik magnetyczny i czujnik ruchu.
Przewodnik zakupowy – Jaki alarm domowy kupić?
Planujesz dłuższy wyjazd i chcesz, aby Twój dom był bezpieczny? Powinieneś zainwestować w alarm domowy. Urządzenie to będzie Cię alarmować o momencie wtargnięcia osób niepowołanych. Wiele, produkowanych obecnie systemów alarmujących jest kompatybilnych ze smartfonami, dzięki czemu powiadamiają nas o sytuacji zagrożenia poprzez aplikację. Kiedy zdecydujesz się na zakup tego urządzenia, z pewnością będziesz zastanawiał się, jaki jest najlepszy alarm domowy, dlatego przygotowaliśmy poradnik. Zawarliśmy w nim wszystkie informacje, które są najbardziej istotne i pomocą Ci w zakupie odpowiedniego modelu.
Rodzaje
Jeśli nie wiesz, jaki alarm domowy wybrać, zaprezentujemy Ci dostępne na rynku rodzaje tego urządzenia. Możemy wyróżnić model bezprzewodowy oraz przewodowy. Obie z wymienionych propozycji są bardzo dobre i sprawdzają się w zabezpieczaniu domu. Główną różnicą, która występuje między nimi, jest sposób montażu oraz cena. Jeżeli urządzenie ma być zamontowane w nowym, niewybudowanym jeszcze domu, warto zdecydować się na przewodową wersję (składa się ona z centrali, czujek, sygnalizatorów, manipulatorów i detektorów), ponieważ wiąże się to z montażem okablowania. Czujniki takiego rodzaj alarmu możemy zainstalować w każdym pomieszczeniu obiektu budowlanego. Są one odporne na zakłócenia oraz są łatwiejsze w instalacji. Zasilane są energią elektryczną. W przypadku, gdy chcemy zainstalować alarm w wybudowanym już domu, najłatwiejszą i najbardziej praktyczną opcją będzie wykorzystanie alarmu bezprzewodowego (działa on za sprawą fal radiowych i jest zasilany bateriami albo akumulatorem, niektóre modele informują o stanie baterii, i o tym czy jest ona rozładowana, lub zużyta). Taki wybór pozwoli na zaoszczędzeniu na niepotrzebnych pracach remontowych.
Wyposażenie systemu alarmowego
Najlepszy alarm domowy składa się z centrali alarmowej, czujek, sygnalizatora oraz manipulatora, a czasem także z urządzeń, które przekazują informacje o stanie systemu, przy pomocy sieci telefonii stacjonarnej, komórkowej, radiolinii (do zdalnego uruchamiania oraz wyłączania stanu czuwania alarmu przy pomocy pilota) lub Internetu. Możliwe jest również występowanie przycisków napadowych, które gwarantują mieszkańcom monitorowanego obiektu wywołanie alarmu w momencie, gdy czują się zagrożeni.
Centrala alarmowa
Centrala alarmowa jest głównym elementem systemu alarmującego. Służy przede wszystkim do odbierania sygnału z czujek oraz przycisków, przetwarzania ich, sygnalizuje ich stan, a w chwili, gdy alarm jest uzbrojony, włącza sygnał alarmowy. Dodatkowo sprzęty mogą mieć takie funkcje jak: obsługa oraz programowanie przy pomocy telefonu komórkowego, zapisywanie w pamięci zdarzeń, dzięki czemu mamy możliwość sprawdzenia, kiedy alarm był włączany lub wyłączany, wysyłanie powiadomień na telefon o zadziałaniu alarmu, a także samokontrola centrali oraz informowanie o usterkach.
Czujnik ruchu
Czujnik to część alarmu domowego, która powoduje wzbudzenie urządzenia w momencie wykrycia ruchu, przez jedną z czujek w jej polu widzenia. Obecnie dostępne są czujki: podczerwieni (aktywne oraz pasywne), ultradźwiękowe, wibracyjne, interakcyjne, mikrofalowe, zbicia szyby, a także magnetyczne. Większość konsumentów wybiera głównie pasywne czujki podczerwieni, które reagują na zmiany natężenia promieniowania cieplnego, oraz czujki dualne, które są dodatkowo wyposażone w detektor mikrofalowy (umożliwia on możliwość wyeliminowania alarmów, które wynikają ze zmiany temperatury w pomieszczeniach, w których się znajdują).
Manipulatory
W kontroli nad centralą alarmową pomaga nam manipulator. Umieszczany jest on zazwyczaj w łatwo dostępnych miejscach, aby umożliwić użytkownikowi załączenie oraz wyłączenie czuwania. Urządzenie to dostarcza nam wielu informacji o alarmach, awariach itd. Możliwe jest także wydawanie różnych poleceń, które umożliwiają zaprogramowanie centrali.
Sygnalizatory
Jest to element, który informuje nas o sytuacji alarmowej przy pomocy alarmu świetlnego lub dźwiękowego. Wyróżniamy sygnalizatory: akustyczne (sygnalizacja dźwiękowa), optyczne (sygnalizacja świetlna) oraz optyczno-akustyczne (sygnalizacja dźwiękowa oraz świetlna).
Alarmy domowe w dobrych cenach
Obecnie w sprzedaży dostępny jest bardzo duży wybór alarmów domowych. W zależności od rodzaju, ilości czujników oraz marki, konsument może je nabyć w bardzo różnorodnych cenach. Ich rozbieżność jest duża, ponieważ najtańszy model można zakupić za ok. 100-150 zł, a w przypadku bardziej zaawansowanego urządzenia będziemy musieli wydać nawet do 1500 zł. Ostateczny wybór zależy głównie od użytkownika, a także od obiektu (w głównej mierze od jego wielkości), w którym ma być zamontowany alarm.
FAQ
P1: Jak wyłączyć alarm?
Jeżeli z różnych powodów chciałbyś wyłączyć alarm w swoim systemie, bo wymieniasz go na inny model lub przeszkadza Ci w codziennych czynnościach, jest na to pewien sposób. Można bezpiecznie odłączyć sprzęt od prądu. Na początku, aby urządzenie nie wydało alarmu z powodu sabotażu, należy odłączyć jego wewnętrzny akumulator. To, gdzie się on znajduje, zależy od rodzaju panelu. Dla systemów bezprzewodowych bateria zwykle jest umieszczona z tyłu urządzenia. Wystarczy wtedy wyjąć ją z obudowy. Następnie odłączamy główny zasilacz od gniazdka elektrycznego. Potem sprawdzamy, czy urządzenie bezpiecznie się wyłączyło. Jeśli klawiatura nie świeci się, to znak, że odłączenie przebiegło pomyślnie.
P2: Jaka działa alarm domowy?
Wiele osób zastanawia się, jakie technologie skrywają w sobie nowoczesne systemy bezpieczeństwa domowego, które z biegiem lat stały się skomplikowane. Jednakże wciąż działają one w bardzo prosty sposób. Głównym elementem całego systemu jest jednostka centralna, która powinna zostać ukryta w trudno dostępnym miejscu, tak aby potencjalny włamywacz nie odgadł, gdzie się znajduje. To ona odpowiada za włączenie lub wyłączenie alarmu, gdy niebezpieczeństwo się już oddaliło. Następnie mamy terminal, którym uzbrajamy bądź rozbrajamy alarm za pomocą kodu dostępu. Do niego może zostać podpięty szereg różnych detektorów, a więc od czujników ruchu, przez czujniki dymu aż po kamery przemysłowe.
P3: Ile prądu pobiera alarm domowy?
Dobierając pod swój dom odpowiedni system alarmowy, można zastanawiać się, ile prądu będzie pobierać. Ile energii elektrycznej może pobierać typowy alarm domowy? Tutaj odpowiedź zależy od wielu czynników: ilości podłączonych czujników, czasu, na jaki uzbrajamy urządzenie, aby działało w pełnej gotowości czy pasywnego czasu pobierania prądu. Jednakże możemy oszacować pobór energii elektrycznej na podstawie tabliczki znamionowej. Jak to zrobić? Odczytujemy moc urządzenia, mnożymy razy 24 godziny i uzyskany wynik jeszcze raz mnożymy, tym razem razy ok. 30 dni (tyle ma miesiąc). Uzyskujemy wtedy informację, jak dużo prądu teoretycznie pobiera posiadany przez nas alarm domowy.
P4: Co to jest alarm domowy?
Ostatnimi czasy możemy się natknąć na nowoczesne systemy alarmowe, mogące nas informować za pomocą powiadomienia na smartfonie, czy do domu włamał się intruz. Warto zapoznać się z podstawową definicją kryjącą się za słowem „system alarmu domowego”. Tego typu urządzenie przede wszystkim ma za zadanie informować nas, czy do zabezpieczonego nim budynku nie wdarł się włamywacz. Odpowiada za to szereg czujników, które służą do wykrywania ruchu czy otwarcia drzwi, te najnowocześniejsze robią zdjęcia i pokazują na nagraniu, kto próbuje dostać się właśnie do naszego domu. Alarmy domowe mogą również powiadamiać służby bezpieczeństwa.
P5: Ile kosztuje alarm domowy?
Decydując się na zakup systemu alarmowego do swojego domu, jednym z wielu czynników decydujących o zakupie odpowiedniego modelu jest jego cena. Ta uzależniona jest od parametrów technicznych oraz ilości funkcji urządzenia. Ile będziemy musieli zapłacić za kupno systemu alarmowego? W zależności od liczby dostępnych opcji, roku produkcji, zastosowanych technologii i udogodnień, ceny mogą okazać się bardzo zróżnicowane. Jeżeli zestaw założymy samodzielnie, to nie zapłacimy zbyt wiele, to wydatek od 150 złotych wzwyż. Jednakże wtedy mamy tylko podstawowe czujniki, bez kamer. Jeśli chcemy mieć również monitoring, to warto założyć go samodzielnie, albo zwrócić się o pomoc do firmy specjalistycznej. Większą kwotę wydamy, jeśli chcemy postawić na profesjonalną ochronę.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ