Ranking 14 najlepszych pryszniców bez brodzika w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Prysznic bez brodzika – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli przeprowadzasz remont łazienki, jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie prysznica. Popularne są m.in. kabiny bez brodzika, a ciekawym modelem jest Double My Space 70×90 N Rea. Został on wykonany z transparentnego szkła Crystal Clear o grubości 6 mm. To dobry wybór dla tych, którzy mają niewielką łazienkę i problem z rozmieszczeniem w niej poszczególnych elementów wyposażenia. Wartą uwagi propozycją jest także Kabina Prysznicowa z Hydromasażem Novellini Nexis 120×80. Model ma specjalne dysze, które służą do masażu. Prysznic z użyciem dysz pozwala na odprężenie się na przykład po ciężkim i męczącym dniu. Oprócz tego kabina ma także funkcję sauny parowej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Drzwi zostały pokryte powłoką Easy Clean Duble, w efekcie czego znacznie ułatwione jest utrzymanie ich w czystości. Są one dwuczęściowe i składane na ścianę, dlatego umożliwiają zaoszczędzenie miejsca w łazience.

Wady

Niektórzy konsumenci zwracają uwagę na przezroczyste ścianki, na których z czasem mogą powstawać niechciane zacieki, jeśli zapomnimy o regularnym czyszczeniu prysznica.

Podsumowanie

Wymiary prysznica to: 70 cm – szerokość, 90 cm – długość i 190 cm – wysokość. Możliwa jest regulacja i wybór szerokości ścianek, więc bez problemu dobierzesz je zgodnie ze swoimi potrzebami. Bardzo ułatwi to instalację prysznica, zwłaszcza w małych łazienkach.

Drugi wybór

Zalety

Model ma wiele udogodnień, takich jak sauna parowa, radio z dwoma głośnikami, czy też składane siedzisko z oparciem. Znacząco ułatwia ono korzystanie z prysznica, zwłaszcza osobom z problemami z poruszaniem się.

Wady

Według konsumentów obsługa prysznica (a zwłaszcza jego dodatkowych funkcji) bywa czasami kłopotliwa i ciężka, ponieważ jest zbyt skomplikowana.

Podsumowanie

Dokładne wymiary prysznica wynoszą: 120 cm x 80 cm x 227 cm. Szerokość wejścia to 52 cm. Szkło, z którego zostały wykonane drzwi, ma grubość 8 mm, a ścianka boczna – 5 mm. Kabina ma prostokątny kształt, a jej wnętrze zostało wykończone drewnem.

Rozważ też

Zalety

Prysznic jest wykonany z transparentnego, bezpiecznego hartowanego szkła o grubości 8 mm. Kabina nie ma zakamarków i w bardzo łatwy sposób możesz utrzymać ją w czystości.

Wady

W opiniach kupujących możemy przeczytać, że prysznic nie sprawdzi się w każdej łazience, ponieważ do jego zainstalowania wymagane są konkretnie określone warunki (jest on montowany w rogu pomieszczenia).

Podsumowanie

Profile i rurki dołączone do zestawu umożliwiają dokładne zamontowanie prysznica w łazience. W zestawie znajduje się wspornik i profil umożliwiający zamocowanie kabiny do ściany. Jej wymiary to: szerokość – 80 cm i wysokość – 200 cm. Model jest uniwersalny, więc możesz zamontować go zarówno z lewej, jak i z prawej strony.

 

 

14 najlepszych pryszniców bez brodzika. Opinie w 2024 roku 

 

Poniżej znajdziesz ranking pryszniców bez brodzika. Zostały w nim przedstawione w czytelny sposób informacje dotyczące poszczególnych produktów. Mamy nadzieję, że pomoże on w wyborze produktu odpowiadającego Twoim potrzebom.

 

Prysznic bez brodzika w bloku

 

1. Kabina Prysznicowa Double My Space 70×90 N Rea

 

Model Double My Space 70×90 N Rea to ciekawy prysznic bez brodzika do mieszkania w bloku, który możesz zainstalować w małej łazience. Jego wymiary to: 70 cm – szerokość, 90 cm – długość i 190 cm – wysokość. Istnieje możliwość regulacji i wybór szerokości ścianek, więc bez problemu dobierzesz odpowiedni model do Twojej łazienki i ilości wolnej przestrzeni, którą dysponujesz.

Drzwi są pokryte specjalną powłoką, która ułatwia czyszczenie, w efekcie czego w bardzo łatwy sposób utrzymasz je w czystości. Oprócz tego mają one funkcję składania na ścianę, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w łazience.

Konsumenci pozytywnie oceniają ten prysznic bez brodzika do mieszkania w bloku. Zwracają szczególną uwagę na możliwość dopasowania wymiarów ścianek, a także na składane drzwi, dzięki którym umożliwione jest zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika z deszczownicą

 

2. Novellini Nexis Kabina Prysznicowa z Hydromasażem 120×80

 

W kategorii prysznic bez brodzika z deszczownicą bardzo dobrą pozycją okazał się model Novellini Nexis Kabina Prysznicowa z Hydromasażem 120×80. Jego dokładne wymiary są równe: 120 cm x 80 cm x 227 cm. Szerokość wejścia to 52 cm. Kabina ma kształt prostokąta, a jej wnętrze zostało wykończone drewnem. Szkło, z którego zostały wykonane drzwi, ma grubość 8 mm, natomiast ścianka boczna – 5 mm.

Prysznic ma wiele nowoczesnych funkcji, takich jak sauna parowa czy też hydromasaż. To bardzo przydatne opcje, które pozwalają odprężyć się po ciężkim i stresującym dniu. Oprócz tego wewnątrz kabiny znajdują się dwa głośniki z radiem, a także specjalne, rozkładane siedzisko, ułatwiające korzystanie z prysznica osobom starszym czy też niepełnosprawnym.

Według kupujących to bardzo dobry produkt. Konsumenci chwalą sobie udogodnienia, które pozwalają na przyjemne spędzanie czasu i odprężenie się podczas kąpieli. Nie można zapomnieć także o rozkładanym siedzisku, które jest bardzo pomocne w wielu sytuacjach.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika z zasłoną

 

3. Kabina Sea-Horse EASY IN 80×200 BK251T08

 

Jeżeli obiektem Twoich poszukiwań jest prysznic bez brodzika z zasłoną, to powinien zainteresować Cię model Sea-Horse EASY IN 80×200 BK251T08. Wymiary ścianki to: 100 cm x 200 cm. Jest ona wykonana z hartowanego szkła transparentnego o grubości 8 mm. To kabina przyścienna typu walk in (to, tak zwana, kabina otwarta. W jej skład wchodzą duże tafle szkła bez drzwi i ruchomych elementów).

Prezentowana kabina jest uniwersalna. Możesz umieścić ją w dowolnym miejscu w łazience. Do zestawu dołączone są wszystkie elementy potrzebne do zamontowania prysznica (aluminiowe profile i uchwyty).

Oceny kupujących są pozytywne. Dużą wagę przywiązują oni do uniwersalności kabiny. Nie można zapomnieć także o tym, że możesz umieścić ją w dowolnym miejscu w Twojej łazience, co jest bardzo wygodne.

 

 

 

 

Nowoczesny prysznic bez brodzika

 

4. Kabina prysznicowa Walk In Indre 140×90 Besco

 

Model Walk In Indre 140×90 Besco to interesujący, nowoczesny prysznic bez brodzika. Jego wymiary to: 140 cm x 90 cm x 195 cm. Szkło zostało pokryte niewidoczną warstwą ochronną Besco ProCleanTo, która zapobiega zatrzymywaniu się na niej kropel wody, w efekcie czego nie powstają zacieki, zmniejszony jest też rozwój bakterii.

Obecność regulowanych profili umożliwia dokładne dopasowanie kabiny do konkretnej łazienki, w tym nawet do nierównych ścian. Wszystkie elementy konstrukcji zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje solidność i odporność na uszkodzenia.

Opinie o prysznicach bez brodzika marki Besco są pozytywne. Za istotną zaletę przedstawionego modelu konsumenci uznają łatwość w utrzymaniu go w czystości. Oprócz tego nie można zapomnieć o możliwości dopasowania kabiny do konkretnego pomieszczenia.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika mała łazienka

 

5. Novellini Young 2.0 2G Drzwi prysznicowe uchylne 59-61×200 cm

 

Utrudnieniem w doborze odpowiedniej kabiny może być mała łazienka. Prysznic bez brodzika, taki jak model Novellini Young 2.0 2G, może okazać się dobrym rozwiązaniem. Jego wymiary to: 60 cm x 200 cm. Został on wykonany z przezroczystego szkła o grubości 6 mm.

Kabina ma drzwi uchylne (wahadłowe). Będzie ona bardzo dobrze pasowała do wielu wnętrz. To dobry prysznic bez brodzika przystosowany do montażu w małej łazience.

Zdaniem konsumentów to dobry prysznic bez brodzika. Sprawdzi się on w małych łazienkach. Produkt ma wysoką klasę bryzgoszczelności. Kabina jest bardzo dobrze zabezpieczona, więc podczas mycia nie zachlapiesz przypadkowo łazienki.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika i kabiny

 

6. Hoesch Sensamare Delight Kabina prysznicowa 170x116cm

 

Hoesch Sensamare Delight to prysznic bez brodzika i kabiny. Ma on wymiary: 170 cm x 116 cm x 226,4 cm. Jednoczęściowa szyba została wykonana ze szkła hartowanego o grubości 10 mm. Powłoka Everclean ułatwia utrzymanie jej w czystości.

Daszek został wykonany ze szkła i znajduje się w nim deszczownica (chromowana) oraz oświetlenie wraz z automatycznym przełącznikiem kolorów. Na tylnej szybie umieszczono 8 dysz masażowych na plecy, słuchawkę prysznicową, zawór termostatyczny i zawór zamykający.

Kupujący chwalą sobie ten produkt za jego solidne wykonanie. Nie można pominąć łatwości utrzymania czystości dzięki specjalnej powłoce, a także elementów dodatkowych, takich jak oświetlenie, które tworzy przyjemny nastrój w łazience i pozwala się odprężyć. Oprócz tego na pochwałę zasługuje obecność efektywnie działających dysz do masażu.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika odpływ liniowy

 

7. Sea Horse EASY IN Walk-In Szkło Przejrzyste Profil BK253T09

 

Jeśli szukasz kabiny narożnej, to warto zainteresować się modelem Sea Horse EASY IN Walk-In Szkło Przejrzyste Profil BK253T09. Jej ściany wykonane są z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 8 mm. Wymiary kabiny wynoszą 90 cm x 200 cm.

Profile umożliwiające montaż kabiny są chromowane. W spornikach możliwa jest regulacja ich długości od 998 mm – 1020 mm. Zawiasy mają funkcję podnoszenia ścianek bocznych (są wykonane ze szkła o grubości 6 mm). Ten prysznic bez brodzika ma odpływ liniowy, o czym należy pamiętać podczas montażu.

Test pryszniców bez brodzika wykazał, że to jedna z lepszych kabin narożnych. Kupujący pozytywnie oceniają prezentowany model. Najbardziej cenią sobie łatwy montaż i czytelną instrukcję instalacji.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika Castorama

 

8. Cooke&Lewis Onega 80 x 80 x 190 cm

 

Dobry i tani prysznic bez brodzika to model Cooke&Lewis Onega 80 x 80 x 190 cm. Kabina jest wyposażona w przesuwne drzwi, dzięki czemu woda podczas mycia nie będzie wyciekać na podłogę. Profile są chromowane, a szyby przezroczyste, co nadaje modelowi ładny wygląd i pozwala go dopasować do każdej łazienki, niezależnie od wystroju.

Kształt kabiny to kwadrat o wymiarach: 80 cm x 80 cm. Jej wysokość wynosi 190 cm. Szyby wykonane są ze szkła o grubości 5 mm. Kabina została stworzona z solidnych materiałów, więc będzie ona odporna na możliwe uszkodzenia. Będzie mogła służyć Ci przez wiele lat.

Według wielu użytkowników to bardzo dobry prysznic bez brodzika ze sklepu Castorama. Konsumenci zwracają szczególną uwagę na solidność konstrukcji, a także na wygląd, który będzie pasował do wielu łazienek.

 

 

 

 

Prysznic bez brodzika na podwyższeniu

 

9. Radaway Essenza New PTJ 90 Drzwi prysznicowe 90×200 cm

 

Interesującą propozycją jest Radaway Essenza New PTJ 90. To prysznic bez brodzika montowany na podwyższeniu. Komplet składa się z dwóch elementów, czyli ścianek i drzwi. Zostały one wykonane ze szkła o grubości 6 mm. Kabina  jest pokryta powłoką EasyClean, która znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości.  

Istnieje możliwość montażu listwy progowej, która nie tylko zabezpieczy prysznic, ale nada mu także bardziej estetycznego wyglądu. Kabinę można zainstalować zarówno na posadzce, jak i na wcześniej przygotowanym brodziku.

Kupujący uważają, że to godna uwagi kabina narożna. Pięciokątny kształt brodzika nadaje prysznicowi unikalny wygląd, który będzie pasował do wielu łazienek. Model jest łatwy w utrzymaniu czystości.

 

 

 

 

 

10. Rea Fold Profil Chrom

 

Rea Fold Profil Chrom to kabina produkowana przez firmę o ponad 20 letniej tradycji. Firma wyspecjalizowała się w produkcji kabin prysznicowych, więc możemy być pewni o wysokiej jakości ich produktów. Opisywana kabina jest przeznaczona do montażu na brodziku, który należy zakupić oddzielnie. Model ten jest wykonany z 6 mm hartowanego szkła, którego powierzchnia jest pokryta powłoką hydrofobową ułatwiającą czyszczenie.

Wymiary kabiny wynoszą 80 cm x 80 cm, a jej wysokość to 190 cm i jest ona przystosowana do montażu w narożniku łazienki. Oba zewnętrzne boki otwierają się w taki sposób, że są rozsuwane na zewnątrz i składane w pół. Taki sposób pozwala na oszczędność miejsca małej łazienki. Wszelkie dodatki, typu uchwyt czy zawiasy są elegancko chromowane, a na złączu obu części drzwi jest zamontowana magnetyczna uszczelka zapewniająca dokładne domknięcie drzwi podczas kąpieli.

Klienci, którzy używają tego modelu przekazują, że kabina sprawdza się na małej powierzchni, bo zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie jest funkcjonalna, wytrzymała i ładna.

Rea Fold to kabina prysznicowa o wymiarach: 80 cm x 80 cm x 190 cm. Produkt przeznaczony jest do montażu na brodziku lub posadzce.

 

Zalety

Możliwość całkowitego złożenia drzwi: Ciekawym rozwiązaniem jest to, że drzwi Rea Fold można złożyć do powierzchni ściany, zyskując tym samym większą przestrzeń. Jest to szczególnie istotne, kiedy chcemy dokładnie wyczyścić wnętrze kabiny.

Czyszczenie: Z racji tego, że model pokryto powłoką EasyClean, czyszczenie produktu przebiega bardzo szybko.

Szkło: Wykorzystane do produkcji kabiny szkło hartowane jest wytrzymałe i wykazuje dużą odporność na zarysowania.

Uszczelki: Z uwagi na to, że zastosowane do produkcji uszczelki są bardzo dobrej jakości, woda nie wylewa się poza obszar kabiny. W rezultacie nie tracimy czasu na ścieranie podłogi bezpośrednio po wzięciu prysznica.

Design: Rea Fold to produkt o prostym kształcie i stonowanym wyglądzie. To sprawia, że kabinę można łatwo dopasować do łazienek o różnym wystroju.

 

Wady

Chromowane elementy: Konsumenci wskazują, że chromowe elementy nie są odpowiednio zabezpieczone. W związku z tym po pewnym czasie mogą stracić swój atrakcyjny wygląd.

 

 

 

 

11. Deante Kerria KTK 042P

 

Kabina Deante Kerria KTK 042P charakteryzuje się tym, że jej boki można całkiem rozłożyć na dwie ściany łazienki. Dlatego sprawdzi się doskonale na małych powierzchniach. Gdy nie używana, może pozostać otwarta, co optycznie zwiększy powierzchnię łazienki. Kabinę tę można montować na brodziku, który trzeba oddzielnie zakupić, lub bez brodzika bezpośrednio przy podłodze odpowiednio wyprofilowanej do prawidłowego odpływu wody.

Kabina jest wykonana ze szkła hartowanego grubości 6 mm i jest zaopatrzona w listwy przyścienne oraz metalowe i chromowane zawiasy i uchwyty, a także specjalną listwę przypodłogową zapobiegającą wypływowi wody spod kabiny. Powłoka szklana jest też pokryta specjalną powłoką Active Cover ułatwiającej utrzymanie szkła w czystości. Wymiary kabiny to 80 cm x 80 cm, a jej wysokość to 190 cm.

Osoby korzystające na co dzień z tej kabiny uważają, że dzięki łamanej funkcji drzwi kabina zyskuje atrakcyjny design. Dodatkowo taka forma otwierania pozwala na łatwiejszy dostęp do kabiny osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją ruchu.

Kabina prysznicowa bez brodzika Deante Kerria KTK 042P ma wymiary: 80 cm x 200 cm. Model ma kwadratowy kształt. Produkt zrobiono m.in. ze szkła hartowanego.

 

Zalety

Odpowiednia dla osób niepełnosprawnych: Z uwagi na to, że prezentowana kabina jest montowana bezpośrednio do podłoża, stanowi dobry wybór dla osób niepełnosprawnych. Nie ma wysokiego brodzika, co ułatwia wejście pod prysznic.

Składanie do środka: Drzwi składają się do środka, dzięki czemu model Deante Kerria KTK 042P jest chętnie wybierany do małych łazienek.

Estetyczny wygląd: Elementy montażowe, które niejednokrotnie wyglądają niezbyt estetycznie, zostały odpowiednio zamaskowane. W rezultacie kabina wygląda atrakcyjnie i pasuje także do elegancko urządzonych wnętrz.

Ciche zamknięcie: Osoby, które zdecydowały się kupić prezentowany produkt, zwracają uwagę na ciche zamknięcie drzwi. Ich zdaniem zwiększa to komfort użytkowania kabiny.

 

Wady

Czyszczenie: Na ściankach ze szkła hartowanego pozostają zacieki z wody. W związku z tym, jeśli chcemy zachować idealną czystość prysznica, musimy pamiętać o jego regularnej pielęgnacji.

 

 

 

 

12. Sea Horse EASY IN Walk-In BK251T09

 

Nasz ranking kabin prysznicowych bez brodzika, zawiera również model kabiny typu walk-in. Jest to ostatnio coraz chętniej wykorzystywany sposób osłony prysznica. Taki sposób nie odgradza prysznica od reszty łazienki całkowicie, bo model walk-in to jedynie jedna szyba kabiny prysznicowej. Jest ona przeznaczona do montażu w narożniku łazienki i można ją zamontować do istniejącego brodzika, lub bez niego. Rozwiązanie cieszy się powodzeniem nie tylko ze względu na modę, ale również niższą cenę od kabin całkowicie zamykanych.

Tutaj mamy jedną taflę szklaną o wymiarach 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Tafla jest wykonana ze szkła hartowanego o grubości 8 mm i montuje się ją do ściany. W zestawie klient otrzymuje również metalowy wspornik, który przymocowany do drugiej ściany wspiera górną krawędź tafli szklanej.

Opinie o kabinach prysznicowych bez brodzika pozostawione przez użytkowników przedstawiają nam ten model, jako solidną kabinę typu walk-in z przystępną ceną. Klienci nie mają też uwag dotyczących wytrzymałości modelu, a także podkreślają jej atrakcyjny wygląd.

Sea Horse EASY IN BK251T09 to dobra kabina prysznicowa bez brodzika do 600 zł. Wymiary modelu są następujące: 90 cm x 200 cm.

 

Zalety

Łatwe czyszczenie: Ze względu na to, że kabina ma mało elementów (model walk-in) i prostą budowę, jej dokładne czyszczenie nie zajmuje dużo czasu. Istotną zaletą jest fakt, że wszelkie zabrudzenia pojawiające się na jej powierzchni można łatwo usunąć.

Szkło hartowane: Produkt zrobiono z dobrego gatunkowo szkła hartowanego. Jest ono wytrzymałe, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania kabiny. Na powierzchni szkła nie widać zarysowań.

Uniwersalny design: Kabina będzie pasowała do każdego wnętrza – tak twierdzi większość konsumentów. Model będzie dobrze wyglądał w łazienkach urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i nieco bardziej eleganckim.

 

Wady

Montaż: Z racji tego, że montaż Sea Horse EASY IN BK251T09 jest nieco skomplikowany, nie każdy sobie z nim poradzi. Jeśli nie mamy doświadczenia, lepiej skorzystać z pomocy fachowca.

 

 

 

 

13. Deante Kerria KTK 041

 

O kształcie kwadratu z bokiem 90 cm i wysokości 200 cm jest kabina Deante Kerria KTK 041. Jej szkło to 6 mm grubość hartowane z powłoką Active Cover utrudniającą przywieranie do niej zabrudzeń. Model ten możemy zamontować na istniejącym brodziku, bądź całkowicie bez brodzika, ułatwia to dołączona specjalna listwa progowa drzwi.

Mamy tu drzwi łamane, otwierane do środka, a wszelkie elementy montażowe są zamaskowane. Kabina ta ma możliwość całkowitego rozłożenia drzwi i pozostawienia ich przylegających do ściany łazienki. Dzięki takiej operacji, bardzo mała łazienka zyskuje dobre miejsce do kąpieli, a jednocześnie, gdy nieużywana, nie zajmuje łazienkowej przestrzeni.

Dodatkowo brak ram wokół skrzydeł kabiny powoduje, że otwarte na ściany łazienki wyglądają bardziej naturalnie. Według użytkowników zaś, jest to kabina łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki powłoce zapobiegającej przywieraniu brudu wystarczy jedynie powierzchnię szklaną przetrzeć gąbką i spłukać, aby uzyskać lśniące szkło. Ponadto jest to model wyjątkowo funkcjonalny w małej przestrzeni.

Kabina prysznicowa bez brodzika Deante Kerria KTK 041P ma wymiary: 90 cm x 90 cm x 200 cm. Model zrobiono z 6 mm szkła transparentnego.

 

Zalety

Brak zacieków: Na powierzchni kabiny nie powstają nieestetyczne zacieki z wody. Nie trzeba więc poświęcać dużo czasu na pielęgnację Deante Kerria KTK 041P.

Drzwi: Jak wskazują opinie Internautów, wykonanie drzwi prysznicowych jest bardzo dobre. Działają one płynnie, a zamykanie do środka pozwala oszczędzić nieco miejsca.

Profile: W zestawie znajdują się profile, które umożliwiają odpowiedni montaż kabiny i pozwalają wyrównać ewentualną krzywiznę ścian.

 

Wady

Szkło: W niektórych opiniach można przeczytać, że zastosowane do produkcji szkło nie jest idealnie przeźroczyste, ma lekko brązowy odcień. To powoduje, że ułożone na ścianie płytki wyglądają nieco inaczej.

Chromowane elementy: Na chromowanych elementach po jakimś czasie pojawiają się drobne zarysowania i odbarwienia.

 

 

 

 

14. Radaway EOS II KDD 3799460-01R

 

Radaway EOS II KDD 3799460-01R to wyjątkowa kabina narożna o wahadłowych drzwiach otwieranych zarówno do wnętrza, jak i na zewnątrz. Jest ona przystosowana do montażu na istniejącym brodziku lub bez niego i ma wymiary 80 cm x 80 cm o wysokości 195 cm. Przejrzyste szkło hartowane ma grubość 6 mm i jest zabezpieczone powłoką Easy Clean chroniącą szkło przed osadzaniem się brudu. Producent dopuszcza za dopłatą wyposażyć kabinę w szkło innego koloru, jak brązowe, satynowe lub grafitowe.

Kabina została również wyposażona w system umożliwiający niwelację krzywizny ściany, więc jeśli ściany Twojej łazienki odbiegają od ideału, to kabina ta powinna spełnić Twoje oczekiwania. Dodatkowo elementy konstrukcyjne są wykonane w metalu pokrytego chromem, co dodaje elegancji całej konstrukcji. W przypadku chęci stworzenia indywidualnego wzoru na szkle producent udostępnia opcję wygrawerowania szyby za dodatkową opłatą.

A co piszą użytkownicy o tym modelu? Dobra i tania kabina prysznicowa bez brodzika, takie, między innymi widzimy komentarze. Klientom podoba się również to, że drzwi otwierają się w nietypowy, wahadłowy sposób, co stwarza nowe możliwości designu.

Radaway EOS II KDD 3799460-01R to kabina prysznicowa bez brodzika zrobiona z przezroczystego szkła. Wymiary produktu to: 80 cm x 195 cm.

 

Zalety

Powłoka ułatwiająca czyszczenie: Kabina ma powłoką EasyClean, która ułatwia utrzymanie modelu w czystości. Nie trzeba mocno szorować powierzchni prysznica, aby pozbyć się zabrudzeń.

Otwieranie drzwi: Warto zaznaczyć, że drzwi w modelu można otwierać zarówno do zewnątrz, jak i do wewnątrz. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Sprawia ono, że kabina nadaje się także do bardzo małych łazienek.

 

Wady

Mała odporność na zarysowania: Użyte do produkcji Radaway EOS II KDD 3799460-01R szkło nie wykazuje dużej odporność na zarysowania, dlatego trzeba uważać podczas czyszczenia kabiny.

Uchwyty na drzwiach: Zamontowane na drzwiach uchwyty ślizgają się w dłoniach, co może nieco przeszkadzać w użytkowaniu prysznica.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki prysznic bez brodzika kupić?

 

Prysznic bez brodzika jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających małą łazienkę lub taką, w której ciężko jest zaplanować i zagospodarować miejsce armaturą. Taka kabina to bardzo ciekawa opcja, mająca wielu zwolenników. Zastanawiasz się jaki prysznic bez brodzika jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym poradniku.

Wymiar

Przed zakupem prysznica bez brodzika należy dokonać dokładnych pomiarów miejsca, w którym ma się on znaleźć. To bardzo ważne, ponieważ znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego modelu. Jeżeli tego nie zrobisz, może się okazać, że zakupiony prysznic jest zbyt duży i nie zmieści się w łazience. W takim przypadku może okazać się, że drogi model, który zakupiłeś, nie będzie pasował wymiarami do wnętrza.

 

Otwarty czy zamknięty

Istnieją dwa typy kabin:

  • otwarta – inaczej typu „walk-in” (w jej skład wchodzą duże tafle szkła bez drzwiczek i innych ruchomych elementów);
  • zamknięta – ma ona drzwiczki i cała jej konstrukcja jest zamknięta (woda pozostaje w środku, a konstrukcja przypomina pudełko).

Wybór zależy od Twoich upodobań. Warto mieć na uwadze, że kabinę typu „walk-in” można umieścić w każdym miejscu. To bardzo wygodna opcja, jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca w łazience lub po prostu trudno jest wygospodarować wystarczającą ilość powierzchni na zamkniętą kabinę. 

 

Odpływ

Jeżeli wybierzesz prysznic bez brodzika, pamiętaj o tym, że do jego zamontowania potrzebny jest odpływ liniowy. Już na etapie projektowania łazienki należy wziąć to pod. Jeśli tego nie uczynisz w późniejszym czasie będziesz musiał przeprowadzić generalny remont łazienki, aby dostosować odpływ do rodzaju montowanej kabiny.

 

Czyszczenie

Aby prysznic zachował swój pierwotny wygląd, należy regularnie go czyścić. W niektórych modelach tafla szkła jest pokryta specjalną warstwą, która ma za zadanie zapobiegać powstawaniu zacieków. Warto pamiętać o dokładnym czyszczeniu wszystkich elementów, aby nie doprowadzić do zakamienienia (na przykład zawiasów). Regularna pielęgnacja pozwoli Ci cieszyć się ładnym i czystym wyglądem prysznica.

Dodatkowe udogodnienia – co wyróżnia najlepszy prysznic bez brodzika

Niektóre modele mają wiele ciekawych funkcji, które nie tylko pozwalają na dokładnie umycie się, ale także na odpoczynek i relaks. Jedną z takich opcji jest hydromasaż. W takiej kabinie są zamontowane dodatkowe dysze od wody, które mają za zadanie wykonać masaż ciała. Oprócz tego ciekawą funkcją jest sauna parowa. Pozwala ona zrelaksować się po ciężkim dniu. To dobry sposób na odstresowanie i odpoczynek. Niektóre kabiny mają także wbudowane specjalne rozkładane siedzisko. To bardzo ułatwia umycie się na przykład osobie z problemami zdrowotnymi, która nie jest w stanie ustać. Jaki prysznic bez brodzika wybrać? Jest to w pełni uzależnione do tego, czego potrzebujesz. Jeżeli chcesz, aby Twój model miał udogodnienia, to warto zainwestować w taki, który ma wiele dodatkowych funkcji.

 

Prysznice bez brodzika w dobrych cenach

Cena prysznica bez brodzika uzależniona jest od materiałów, z których został wykonany, a także od dodatkowych funkcji i udogodnień, które znacznie wpływają na komfort użytkowania. Najtańsze modele to koszt około 500 zł. Zazwyczaj podstawowe wersja nie ma dodatkowych opcji, które mogą pozwolić na zrelaksowanie się i odpoczynek. Najdroższe prysznice bez brodzika to koszt nawet 25 000 złotych. Takie modele mają wiele dodatkowych udogodnień (hydromasaż, sauna parowa, rozkładane siedzisko), wpływających na komfort użytkowania. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zamontować prysznic bez brodzika?

Prysznic bez brodzika najczęściej jest montowany na specjalnych profilach i rurach przytwierdzonych do ścian i podłogi. Ważne jest, aby dokładnie przygotować posadzkę przed jego zainstalowaniem. Należy zatroszczyć się o to już na etapie projektowania łazienki, ponieważ jeżeli tego nie zrobisz, konieczne może być kucie płytek, a nawet podłoża pod nimi, aby dobrze wyprofilować podłogę. Wszystkie wskazówki związane z montażem znajdują się w instrukcji dołączonej przez producenta. Każda z szyb odgradzających kabinę umieszczana jest w aluminiowych ramach. Oprócz tego zabezpieczana jest specjalnymi uszczelkami i zawiasami. Czasami konieczne jest wywiercenie otworów w aluminiowych ramach, aby dokładnie dopasować szyby.

P2: Jakie są wady prysznica bez brodzika?

Jedną z głównych wad prysznica bez brodzika jest kłopotliwy montaż. Jeżeli chcesz zainstalować go w istniejącej już łazience, konieczne jest wykonanie generalnego remontu. Wynika to z tego, że, taki prysznic wymaga odpowiednio wyprofilowanej podłogi i rozprowadzenia instalacji odpływowej. Oprócz tego montaż  kabiny powinien być wykonany przez fachowców, którzy znają się na instalacji tego typu pryszniców, aby wszystko przebiegło w poprawny sposób. Samodzielny montaż jest ryzykowny, ponieważ możesz wykonać go niewłaściwie. Jeżeli zdecydujesz się na otwarty prysznic bez brodzika (kabina walk-in) musisz pamiętać, że nie będzie się on nagrzewał tak, jak kabina zamknięta. Jeżeli nie lubisz niskim temperatur, to może przeszkadzać Ci to w codziennym korzystaniu z niego.

 

P3: Jak zabezpieczyć prysznic bez brodzika?

Ważną kwestią w instalowaniu prysznica bez brodzika jest zabezpieczenie podłogi znajdującej się pod nim. W tym celu należy dobrać odpowiedni klej i fugi, które będą miały właściwości wodoodporne. Warto także zadbać o izolację przeciwwilgociową. Zapobiegnie ona nie tylko przedostaniu się wilgoci pod płytki, ale także zalaniu niższej kondygnacji budynku. Na podłogę należy położyć tradycyjną warstwę uszczelniającą (na przykład papę lub powłokę bitumiczną). Innymi miejscami, które są narażone na zalanie i trzeba o nich pamiętać, są krawędź odpływu liniowego, krawędzie ścian i podłóg oraz miejsca wychodzenia rur ze ścian. Można zabezpieczyć je specjalną taśmą uszczelniającą.

 

P4: Gdzie kupić prysznic bez brodzika?

Prysznic bez brodzika możesz kupić w sklepach internetowych. Wiele stron ma szeroką ofertę zarówno  tańszych, jak i droższych modeli. Oprócz tego sklepy stacjonarne z armaturą łazienkową proponują wiele ciekawych pryszniców w różnej cenie. W takich miejscach otrzymasz kompleksową pomoc i porady. Dzięki temu uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania od specjalistów.To bardzo ważne, aby dopasować prysznic do swoich  oczekiwań, a przede wszystkim do układu łazienki, aby wybór był trafiony.

P5: Ile kosztuje prysznic bez brodzika?

Najtańsze prysznice bez brodzika to koszt około kilkuset złotych. Wykonane są one zazwyczaj ze słabszej jakości materiałów. Najdroższe modele mogą kosztować nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ich cena wynika z  zastosowania różnych dodatkowych funkcji i udogodnień, które podnoszą komfort użytkowania. Do nich zalicza się na przykład sauna parowa czy też hydromasaż, który pozwala odprężyć się po ciężkim i stresującym dniu. Oprócz tego materiały, z których wykonano droższe kabiny, są solidniejsze. Wykończenie wnętrza takiego prysznica jest bardzo estetyczne.

 

 

Nowoczesne pomysły na łazienkę z prysznicem bez brodzika

 

Cechami charakterystycznymi nowocześnie urządzonych pomieszczeń są otwarte przestrzenie oraz minimalizm. Zastosowanie dużych oraz jednolitych materiałów może znacznie optycznie powiększyć łazienkę. Wybór prysznica bez brodzika jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pozwala wyeliminować tworzenie niepotrzebnych podziałów, a także zakamarków, w których może osadzać się trudny do wyczyszczenia brud.

 

Kabiny walk-in

Jednym z ostatnich trendów aranżacji łazienek są kabiny walk-in. Ich charakterystyczną cechą jest brak brodzika. Tego typu prysznice są zazwyczaj instalowane we wnękach lub kątach łazienek. Kabina jest oddzielona od pozostałej części pomieszczenia szklaną szybą. Elementem, który najbardziej przyciąga uwagę, jest brak drzwi. Największymi zaletami takich kabin jest wygoda oraz duża, niczym nieograniczona przestrzeń. Modele walk-in montowane są do ścian lub ścian oraz sufitu poprzez dołączone do zestawu ramiona lub z wykorzystaniem specjalistycznych profili.

 

Zalety prysznica bez brodzika

Prysznic bez brodzika jest zazwyczaj wybierany do pomieszczeń o nowoczesnej aranżacji wnętrz. Jest on nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale także bardzo stylowy. Największą zaletą tego prysznica jest łatwość korzystania z niego. Dzięki temu, że nie występują w nim progi, to nawet dzieci, osoby w podeszłym wieku oraz ludzie z różnego rodzaju dysfunkcjami ruchowymi mogą z niego bez problemu korzystać. Dodatkowym atutem jest także łatwość w utrzymaniu w czystości. Wystarczy umyć płytki oraz kabinę prysznica. Tego typu produkty dobrze sprawdzają się w małych łazienkach, ponieważ można je zainstalować na przestrzeni o dowolnej wielkości. Często wykorzystuje się do nich wnęki. Kabiny można znaleźć w różnych wariantach, dlatego z łatwością dopasowuje się je do własnych potrzeb oraz dostępnej przestrzeni. 

Wady prysznica bez brodzika

Powinno się także pamiętać, że jak większość rzeczy, prysznic bez brodzika ma wady. Bardzo istotne jest to, aby w łazience znajdowała się instalacja, która umożliwia podłączenie odpływu liniowego. Często zdarza się, że w przypadku remontu łazienki przerobienie istniejącej instalacji do odpływu liniowego jest praktycznie niemożliwe. W takiej sytuacji konieczny jest całkowity remont pomieszczenia. Kolejną wadą jest to, że nieprawidłowo zamontowany prysznic może spowodować wydostawanie się wody z kabiny, a przez to doprowadzić do zalania łazienki. W takim przypadku najważniejsza jest hydroizolacja. Wykonanie tego elementu warto powierzyć zaufanemu specjaliście, który miał już do czynienia z taką instalacją.

 

Gdzie warto zainstalować tego typu prysznic?

Nowoczesny prysznic bez brodzika cechuje się elegancją oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Dzięki instalacji odpływu liniowego można zrezygnować z tworzenia progu, który ma na celu zabezpieczenie przed rozlaniem się wody w całej łazience. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach, w których jest do dyspozycji niewielka przestrzeń. Kiedy wybierze się model bez brodzika, nie ma progu, a tym samym łazienka zostaje optycznie powiększona. Zapewnia to także pełny komfort poruszania się. Kabina znajdzie swoje zastosowanie także w bardziej przestronnych pomieszczeniach. Zamieszczone na podłodze syfony można zakupić w różnych rozmiarach, pasujących do wielu aranżacji. W nowoczesnych łazienkach najlepiej sprawdzają się pokrywy wykonane ze stali nierdzewnej. Nadają one stylowy akcent urządzanemu wnętrzu. Istnieje także możliwość wykończenia pokrywy drobnymi płytkami. Pozwoli to utrzymać spójność wykonanej aranżacji.

Prysznice bez brodzika, czyli połączenie stylowego designu z innowacyjną technologią

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów odpływów liniowych. Występują one w różnych wersjach wzorniczych, dlatego też każdy powinien znaleźć produkt, który będzie jak najlepiej dopasowany do wnętrza urządzanej łazienki. Odpływy są bardzo praktycznym rozwiązaniem, co jest widoczne zarówno podczas instalacji, jak i późniejszego użytkowania. Można je z łatwością utrzymać w czystości. Producenci dbają o to, aby były one wykonane z najwyższej jakości materiałów, które ponadto są bezpieczne (nie mają ostrych krawędzi). W sklepach można zakupić odpływ o różnej wielkości oraz kształcie.

 

Jaki zestaw natryskowy sprawdzi się najlepiej w przypadku prysznica bez brodzika?

Każda kabina prysznicowa wyposażona jest w zestaw natryskowy. W przypadku pryszniców bez brodzika najlepiej sprawdzają się modele podtynkowe. Są one bardzo dobrym dopełnieniem całkowitej aranżacji wnętrza. Słyną one z tego, że nie zajmują dużo miejsca, a ponadto dobrze komponują się z minimalistyczną formą zamontowanej kabiny.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ