Ranking 13 najlepszych wideodomofonów w 2023

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

 

Wideodomofon – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wciąż myślisz nad wyborem wideodomofonu? Sprawdź REV VD1, sprzęt, który zadowolił już dużą liczbę konsumentów. Zaletą produktu, często wspominaną przez użytkowników, jest możliwość nagrywania obrazu. Kamera reaguje od razu wtedy, kiedy coś się przed nią poruszy. Wszystkie nagrania pojawiają się też w smartfonie, który można łatwo połączyć z modelem. Dobra jakość dźwięku oznacza, że nie będziesz się zastanawiał, co mówi do Ciebie osoba stojąca pod drzwiami. Na uwagę zasługuje również Orno OR-VID-IP-1045, wideodomofon, który można łatwo zawiesić na ścianie. Model wyróżnia się tym, że jest solidnie wykonany, nie trzeba się obawiać, że zostanie on zniszczony przez czynniki zewnętrzne.

13 najlepszych wideodomofonów. Opinie w 2023 roku

 

Poniższy ranking wideodomofonów zawiera produkty wykonane z różnych materiałów, z różnymi funkcjami oraz o odmiennym designie. Dokładnie przeczytaj opisy poniższych produktów, może wśród nich znajduje się ten model, którego potrzebujesz. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kamera zaczyna nagrywać wyłącznie po wyczuciu ruchu, więc karta SD nie jest zaśmiecona. Ze względu na możliwość połączenia z telefonem nawet poza domem możesz kontrolować, co się dzieje w jego otoczeniu. Sprzęt odznacza się dobrą jakością dźwięku.

Wady

Według opinii niektórych użytkowników model nie jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej, jeżeli postawisz go w miejscu, gdzie nie ma do niego dostępu deszcz i nie może być zniszczony przez niesprzyjające czynniki pogodowe.

Podsumowanie

Jest to model bezprzewodowy, który łączy się z innymi urządzeniami przez sieć Wi-Fi. Sprzętem można sterować z pomocą aplikacji na smartfona, którą wystarczy ściągnąć na telefon. Urządzenie ma kamerę oraz mikrofon.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt nie jest zbyt duży, więc umieszczenie go na ścianie nie będzie problemem. Jest to szczególnie łatwe, ponieważ ma on specjalny system zaczepiania o ścianę. Jakość dźwięku sprawia, że zrozumienie rozmówcy nie jest trudne. Urządzenie jest solidnie wykonane.

Wady

Dołączony do zestawu pilot nie ma zbyt mocnego sygnału, więc sprzęt nie zawsze szybko reaguje. W rezultacie będziesz musiał wcisnąć przycisk kilka razy, aby uruchomić lub wyłączyć wybraną przez siebie opcję.

Podsumowanie

Wymiary wideodomofonu wynoszą 5 cm x 13 cm x 3 cm. Steruje się nim z pomocą pilota lub aplikacji na telefon. Sprzęt działa od razu po tym, jak połączy się z siecią Wi-Fi.

Rozważ też

Zalety

Wiele ciekawych funkcji sprawia, że wideodomofon jest bardzo atrakcyjny. Ma on kolorowy wyświetlacz, więc można dokładnie przyjrzeć się twarzy odwiedzającego. Urządzenie jest płaskie oraz dobrze wykonane, czynniki zewnętrzne go nie uszkodzą.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że widoczność w nocy nie jest zbyt dobra. Sprzęt nagrywa niewyraźny obraz, z którego później trudno jest rozpoznać daną osobę lub inne przedmioty. Nadaje się on raczej do użytkowania w dzień.

Podsumowanie

Przekątna ekranu wynosi 7 cali. Dokładne wymiary sprzętu to 23 cm x 14 cm x 2,1 cm. Intuicyjne menu sprawia, że wybranie odpowiednich funkcji nie stanowi żadnego problemu.

 

Wideodomofon bezprzewodowy

 

1. Bezprzewodowy wideodomofon REV VD1 

 

REV VD1 to sprzęt, który spełni większość Twoich wymagań. Ten bezprzewodowy wideodomofon łączy się ze smartfonem, w rezultacie będziesz wiedział dokładnie, co dzieje się w domu, nawet jeżeli nie będzie Cię na miejscu. Do tego celu musisz pobrać darmową aplikację na jeden z systemów: iOS lub Android. 

Ten dobry i tani wideodomofon jest zasilany bateriami, a ładowanie ich zajmuje jedynie kilka godzin. Podoba się to osobom, które nie chcą robić zbyt długich przerw w obserwacji swojego otoczenia. Wideodomofon bezprzewodowy po naładowaniu działa nawet przez kilka miesięcy. Zarówno stacja bazowa, jak i element umieszczany przy drzwiach ma mikrofon oraz głośnik, więc można swobodnie kontaktować się z odwiedzającym. Jest to kwestia często chwalona przez użytkowników. 

Test wideodomofonów wykazuje, że urządzenie ma dobrą kamerę, która wyraźnie przedstawia to, co dzieje się przed drzwiami lub bramą. Kamera zaczyna nagrywać wtedy, kiedy wyczuje ruch, nie tracisz więc pamięci na karcie SD na nagrywanie pustego obrazu, a każda osoba czy zwierzę, jak stanie przy furtce, zostanie nagrana. 

 

 

 

 

Wideodomofon IP

 

2. Wideodomofon mobilny Orno OR-VID-IP-1045 

 

Jeśli nie chcesz męczyć się z montażem wideodomofonu, wybierz Orno OR-VID-IP-1045. Sprzęt ma specjalny system zaczepowy, dzięki któremu zamontowanie na ścianie to kwestia kilku minut. Ten wideodomofon IP ma wymiary 5 cm x 13 cm x 3 cm. Nie jest on zbyt duży, więc nie będzie szpecił budynku. 

Przed włączeniem urządzenie musisz podłączyć do sieci internetowej, tylko tak możesz poprawnie korzystać z wideodomofonu. Steruje się nim z pomocą pilota albo aplikacji na telefon, którą można ściągnąć na smartfony z systemem iOS oraz Android. Według wielu konsumentów jest to wygodne rozwiązanie. 

Urządzenie ma kamerę, która rejestruje to, co dzieje się przed drzwiami. Może ona robić zdjęcia, a także nagrywać w nocy. Ta druga opcja jest możliwa dzięki lampom na podczerwień. W rezultacie możesz czuć się bezpiecznie nawet po zachodzie słońca. Jakość dźwięku jest dość dobra, wyraźnie słychać rozmówcę, który znajduje się pod drzwiami. 

 

 

 

 

Wideodomofon Orno

 

3. Zestaw wideodomofonowy Orno OR-VID-VP-1028

 

Polecamy Orno OR-VID-VP-1028, jeden z bardziej zaawansowanych wideodomofonów. Z jego pomocą możesz bez przeszkód obserwować to, co dzieje się przed Twoimi drzwiami. Umożliwi Ci to kolorowa kamera. Wymiary urządzenia wynoszą 23 cm x 14 cm x 2,1 cm. Ten wideodomofon Orno jest płaski, nie wyróżnia się zbytnio na ścianie domu. 

Użytkownikom podoba się to, że do wyboru jest kilka rodzajów dzwonków do drzwi. Można  wybrać ten, który wydaje się najładniejszy lub najmniej irytujący. Urządzenie jest zasilane prądem, nie musisz więc go ładować i czekać, aż ponownie będzie zdatny do użytkowania. 

Obraz podlega regulacji, można zadecydować o jasności oraz jaki powinien mieć kontrast. Sterowanie jest bardzo łatwe, na ekranie oraz na stacji bazowej znajdują się przyciski, które odpowiadają danej funkcji. Warto dodać, że rozmówcę słychać wyraźnie, ponieważ model ma tryb głośnomówiący. Do zestawu można dokupić dodatkowe monitory, zwiększając tym samym możliwości sprzętu.

 

 

 

 

Wideodomofon Eura

 

4. Wideodomofon jednorodzinny Eura VDP-10A3 JUPITER

 

Eura VDP-10A3 JUPITER to często wybierany domofon, który z pewnością przyda się w każdym domu jednorodzinnym. Jest to sprzęt, dzięki któremu możesz obserwować, kto przychodzi pod Twoje drzwi oraz zawiadomi Cię, jeżeli ktoś chce się z Tobą skontaktować. Do wyboru jest aż 16 różnych dźwięków gonga, możesz wybrać ten najładniejszy oraz głośny na tyle, że zauważysz przybysza.

Ten wideodomofon Eura zapewnia bezpieczeństwo. W zestawie znajdują się specjalne breloki, które umieszczone w odpowiednim miejscu na telefonie, pozwalają na otworzenie drzwi. Poza tym istnieje możliwość ustawienia kodu, z pomocą którego również można dostać się do domu. Użycie więcej niż jednej metody zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko włamania.

Wyświetlacz ma przekątną 7 cali, a jego obraz jest wyraźny. Użytkownicy doceniają to, że podczas rozmowy z gościem można mu zrobić zdjęcia przy domofonie. W pamięci może znajdować się nawet 100 zdjęć. Oprócz tego warto wiedzieć, że jakość dźwięku jest wysoka, dokładnie usłyszysz każde słowo gościa.

 

 

 

 

Wideodomofon Vidos

 

5. Zestaw wideodomofon Vidos ze stacją bramową S50D i monitorem M670W

 

Interesuje Cię proste urządzenie, które dobrze spełnia swoje zadanie? Zainwestuj w Vidos M670W-S1/S50D M670W-S1/S50D, wideodomofon Wi-Fi, dzięki któremu możesz łatwo kontrolować sytuację przed Twoimi drzwiami. Instrukcja obsługi sprzętu jest napisana w języku polskim, co ułatwia instalację i obsługę.

W zestawie znajdują się akcesoria montażowe, nie musisz ich kupować osobno. Ekran jest kolorowy i ma przekątną 7 cali. Dzięki niemu wyraźnie zobaczysz, kto Cię odwiedził. Ten wideodomofon Vidos pozwala też sterować bramą, co bardzo podoba się większości użytkowników. Dodatkowo można ustawić kod na drzwi do domu, co zapewnia bezpieczeństwo.

Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, ponieważ każdy przycisk jest dobrze opisany. Warto też zaznaczyć, że dobra jakość dźwięku sprawia, że można łatwo porozumieć się z gościem czekającym przy drzwiach. Do zestawu można dołączyć kilka kamer, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Zainstalowanie ich nie stanowi problemu.

 

 

 

 

Wideodomofon przewodowy

 

6. Wideodomofon Eura-Tech VDP-16A3 Syriusz

 

Eura-Tech VDP-16A3 SYRIUSZ to wideodomofon przewodowy, który został wybrany przez wiele osób. Jest to urządzenie dość proste, lecz idealnie spełnia swoją funkcję. Jedną z części najlepiej umieścić tam, gdzie najczęściej przebywasz w domu. Drugą z nich bezpośrednio obok drzwi lub bramy. Model ten może pomóc w sprawnym kontrolowaniu otwierania się bramy oraz drzwi.

Najczęściej chwalonym elementem jest kamera. Gwarantuje ona dobrej jakości obraz, nawet w nocy. Dzięki lampom podczerwieni można też obserwować, co się dzieje w nocy. Jedną z użyteczniejszych funkcji jest możliwość robienia zdjęcia rejestrowanego przez kamerę obrazu. Pamięć wystarcza na 100 zdjęć.

Wideodomofon jest solidnie wykonany oraz zapewnia bezpieczeństwo całej rodzinie. Poza tym obsługa urządzenia nie sprawi Ci problemu, jego przyciski są dobrze oświetlone, więc będziesz wiedział, co nacisnąć. Współczynnik ochrony IP 44 daje pewność, że zestaw nie zostanie uszkodzony przez warunki atmosferyczne. Użytkownikom podoba się również możliwość regulacji głośności dźwięku oraz obrazu. 

 

 

 

 

7. Zestaw wideodomofonowy 2-rodzinny Orno OR-VID-VP-2005

 

Wideodomofon dwurodzinny Orno OR-VID-VP-2005 pozwoli Ci sterować bramą oraz zachować bezpieczeństwo w przypadku kontaktu z gośćmi. W zestawie znajduje się odbiornik, do którego zwracają się goście. Znajdziesz w nim mikrofon, który przesyła dźwięk do odbiornika znajdującego się w domu. Dźwięk jest na tyle czysty, że można wychwycić każde słowo.

Na odbiorniku jest umieszczony także panel z cyferkami, na którym można ustalić swój własny kod. W rezultacie użytkownicy czują się bezpiecznie. Co więcej, w zestawie znajdują się breloki, które są dopasowane do odbiornika. Włożone w odpowiednie miejsce sprawiają, że brama automatycznie się otwiera. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

W zestawie jest również kamera, która pozwala zobaczyć osobę będącą blisko bramy lub drzwi. Dodatkowo można robić zdjęcia, więc w przypadku włamania ma się bardzo twarde dowody. Opinie o wideodomofonach tej marki zachęcają do zakupu. Dotykowy panel sterowania sprawia, że ustawienia można łatwo zmieniać, a co ważne nie trzeba ich zbyt długo szukać.

 

 

 

 

Wideodomofon Commax

 

8. Commax White/Drc-40K Wideodomofon 7 z Kamerą Natynkową CDV70HDRC40K

 

NotiOne to mały, dyskretny i uniwersalny lokalizator Bluetooth, który ułatwi nam odnalezienie zarówno zagubionych kluczy, jak i uciekającego pupila czy roweru albo auta. Dostępny w estetycznym, niebieskim kolorze jest kompatybilny z darmową aplikacją w smartfonie, dzięki czemu z łatwością znajdziemy swoją zgubę. Lokalizator wyposażony jest w diodę i sygnał dźwiękowy, które ułatwiają odnalezienie zaginionego przedmiotu.

Zasięg urządzenia jest bardzo duży i obejmuje całą Polskę, co na pewno ułatwi poszukiwania w przypadku skradzionego roweru czy rasowego psa. Sukcesem lokalizacji jest ciągłość nadawania sygnału przez lokalizator (co w tym modelu – w związku z większą żywotnością baterii – jest możliwe przez dłuższy okres czasu).

Użytkownicy chwalą sobie ten model za staranność i solidność wykonania, co przekłada się na jego trwałość i odporność na uszkodzenia. Ceniony jest także za skuteczność i dokładność wskazań, a także za niewielkie rozmiary, co ułatwia dyskretne mocowanie.

 

 

 

 

9. El Home MARS VDP-18A3

 

El Home MARS VDP-18A3 to wideodomofon, który został wyposażony w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala. Z tego względu możemy szybko sprawdzić, kto dzwoni do drzwi. Sprzęt ma kamerę z kątem widzenia 46 stopni. Model jest przystosowany do montażu natynkowego. Nie trzeba się obawiać, że moduł wewnętrzny ulegnie awarii na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zapobiega temu ochronny daszek.

Wymiary wideomonitora to: 13,6 cm x 14,3 cm x 1,9 cm. Urządzenie ma tryb nocny, dlatego także po zmroku widzimy, kto dzwoni do drzwi. Pozwalają na to wbudowane diody LED. Głośnomówiący monitor został wyposażony w pokrętła. Służą one do regulacji poziomu głośności dźwięków, jasności oraz nasycenia kolorów widzianego obrazu.

Obsługa urządzenia nie jest trudna, podobnie, jak jego montaż. Osoby, które kupiły prezentowany model twierdzą, że kamera gwarantuje dobrej jakości, wyraźny obraz. Ponadto kaseta wideodomofonu jest wandaloodporna i niewielka, nie zajmuje zbyt dużo miejsca na ścianie.

Sprzęt El Home MARS VDP-18A3 jest przeznaczony do montażu natynkowego. Wymiary wideomonitora to: 13,6 cm x 14,3 cm x 1,9 cm. To model z 4,3-calowym wyświetlaczem.

 

Zalety

Wandaloodporna kaseta: Montowana na zewnątrz kaseta jest wodoodporna. Ma ona specjalny daszek chroniący moduł wewnętrzny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Zapewnia dobrej jakości obraz: Kamera o kącie widzenia 46 stopni zapewnia dobrej jakości obraz, więc możemy rozpoznać, kto dzwoni do drzwi.

Umożliwia obsługę drugiego wejścia: To model, który jest na tyle użyteczny, że pozwala na obsługę drugiego wejścia do domu, przykładowo bramy wjazdowej na posesję.

16 melodii dzwonka: Sposób dzwonienia urządzenia możemy dopasować do swoich potrzeb. Do wyboru mamy 16 różnych melodii dzwonka.

Tryb nocny: Sprzęt dobrze sprawdza się nie tylko w dzień, ale i w nocy. Wyposażono go w 6 diod LED umożliwiających podgląd otoczenia przed domem po zmroku.

 

Wady

Nie ma trybu fotograficznego: Nie jest to sprzęt, który robi zdjęcia osobom dzwoniącym do drzwi podczas naszej nieobecności. Wideodomofon nie ma trybu fotograficznego, nie nagrywa też filmów.

 

 

 

 

10. Legrand 369220

 

Możliwość zdalnego otwarcia dwóch zamków posiada model Legrand 369220. Jest on przeznaczony do użytku w domkach jednorodzinnych, ale ma możliwość rozbudowy do użycia go przez dwie rodziny. Tak samo mamy tu opcję dokupienia i podłączenia dodatkowej kamery i dodatkowego panelu zewnętrznego.

A dostarczany w zestawie panel zewnętrzny ma wymiary 161 x 100 x 37 mm, a wyświetlacz montowany w domu 167 x 238 x 26 mm. Przy wyświetlaczu znajdują się 4 przyciski, które odpowiednio służą do odbioru wywołania z zewnątrz, otwarcia furtki, otwarcia bramy oraz do aktywacji panelu zewnętrznego. Znajduje się tu również przycisk do włączania oświetlenia.

Maksymalne oddalenie panelu sterowania od zewnętrznego nie może przekroczyć 100 metrów. Użytkownik w tym modelu może również regulować rodzaj sygnału wywołania, głośność rozmowy, oraz regulować obraz na wyświetlaczu. W skład zestawu wchodzą, obok panelu zewnętrznego i wewnętrznego, zasilacz i akcesoria montażowe. Klienci pozostawiający opinie o wideodomofonach Legrand 369220 wyrażają zadowolenie z zamontowanej w nim kamery szerokokątnej 95°, a także dobrej jakości obrazu na wyświetlaczu.

Wideodomofon Legrand 369220 ma ekran o wymiarach: 16,7 cm x 23,8 cm x 2,6 cm, a wielkość panelu zewnętrznego to: 16,1 cm x 10 cm x 3,7 cm. W zestawie znajdują się potrzebne akcesoria montażowe.

 

Zalety

Łatwe dostosowywanie: Urządzenie można z łatwością dostosować do swoich potrzeb. Istnieje możliwość regulacji głośności, jak również ustawienia określonych parametrów obrazu. Warto dodać, że obsługa sprzętu nie jest trudna.

Odporność na uszkodzenia: Do produkcji Legrand 369220 wykorzystano dobrej jakości materiały. Urządzenie wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak również jest wysoce bezawaryjne.

Możliwość rozbudowania: Jeśli chcemy, możemy rozbudować wideodomofon o dodatkowy panel zewnętrzny czy kamerę. W ten sposób mamy możliwość zyskania sprzętu z większą ilością funkcji.

Dodatkowe akcesoria: W komplecie otrzymujemy potrzebne do montażu akcesoria, więc nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy, aby przystąpić do instalacji urządzenia.

 

Wady

Słaba jakość obrazu w nocy: W niektórych recenzjach pojawia się informacja, że jakość obrazu wyświetlanego w nocy nie jest najlepsza.

 

 

 

 

11. Genway F-S7V11

 

Z większością zadań w domku jednorodzinnym poradzi sobie również wideodomofon Genway F-S7V11. Został on zaopatrzony w zabezpieczenia antystatyczne i przeciw wyładowaniom atmosferycznym. W zestawie znajduje się jeden moduł zewnętrzny i wewnętrzny, ale urządzenie pozwala na podłączenie w sieć dwa panele zewnętrzne i trzy monitory serii F. W przypadku podłączenia kilku monitorów, rozszerza się funkcjonalność urządzenia o interkom umożliwiający rozmowę pomiędzy poszczególnymi monitorami.

Panel zewnętrzny jest wykonany ze stali nierdzewnej z elementami aluminium. Jest on wyposażony w kamerę Sony o kącie widzenia 72,8 stopni. Kamera jest zaopatrzona w białe diody pozwalające na odczytanie czytelnego obrazu nocą. Panel zewnętrzny może pracować w przedziale temperatur od -40 do +70 stopni Celsjusza. Wewnętrzny panel zawiera monitor kolorowy o wielkości 7 cali.

Przy monitorze znajduje się regulacja głośności rozmowy, dzwonka, a także ustawień obrazu. Jak czytamy w opiniach klientów przekazują oni, że jest to dobry i tani wideodomofon. A dzięki dodatkowemu zasilaczowi 12 V, który steruje elektrozaczepem jest niezawodny w zdalnym otwieraniu furtki i bramy.

GENWAY F-S7V11 to wideodomofon z monitorem o wymiarach: 14,2 cm x 21,6 cm x 2,3 cm. Model wykonano ze stali nierdzewnej i aluminium.

 

Zalety

Odporność na działanie wysokich i niskich temperatur: Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze do -40 st. C. do +70 st. C. Oznacza to, że sprzęt działa sprawnie bez względu na panującą za oknem pogodę.

Wielkość ekranu: Dołączony do zestawu ekran ma przekątną 7 cali, więc jest stosunkowo duży. Dodatkową zaletą jest wysoka jakość monitora. To wszystko sprawia, że wyświetlany na ekranie obraz jest przejrzysty.

Oszczędność energii: Wideodomofon w czasie czuwania pobiera 0,5 W prądu, a podczas pracy – 1,32 W. Uznaje się go za energooszczędny.

 

Wady

Obsługa: Z racji tego, że sprzęt ma sporo funkcji z początku jego użytkowanie może sprawiać nieco kłopotu. Warto przed przystąpieniem do korzystania z urządzenia dokładnie przeczytać dołączoną do opakowania instrukcję obsługi.

 

 

 

 

12. Orno OR-VID-VT-1030

 

Model Orno OR-VID-VT-1030 to nowoczesne i rozbudowane urządzenie do użytku jako wideodomofon. Mamy tu 7 calowy, kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i dotykowej obsłudze. Ustawienia pozwalają na zmianę jasności i ostrości obrazu, a także wybór jednego z 12 dzwonków przywoławczych, a także wybrania innego rodzaju do wizyty z zewnątrz i do interkomu.

Głośność dzwonka można ustawić inaczej w porze dziennej i nocnej. Model ten pozwala też na seryjny zapis zdjęć w systemie 1, 4 lub 8. Zdjęcia są zapisywane na wewnętrznej pamięci wielkości 120 MB. A dodatkowo model posiada kieszeń na kartę pamięci o pojemności 2,4GB. Wymiary monitora wynoszą: 225 x 125 x 23 mm. Panel zewnętrzny ma zabezpieczenie dotyczące warunków atmosferycznych na poziomie IP55. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej i zaopatrzony w specjalny daszek chroniący przyciski i kamerę.

Mamy tu także jasne diody LED oświetlające przestrzeń przed kamerą w nocy. Wymiary tego panelu wynoszą 49 x 137 x 28 mm. Użytkownikom szczególnie podoba się możliwość podglądu obszaru działania kamery bez wywołania zewnętrznego, a także możliwość rozbudowy zestawu o dodatkowe monitory i kamery.

Wideodomofon Orno OR-VID-VT-1030 ma monitor o wymiarach: 22,5 cm x 12,5 cm x 2,3 cm. Jest to urządzenie przeznaczone do montażu natynkowego.

 

Zalety

Daszek ochronny: Do zestawu dołączono daszek ochronny, który dodatkowo zabezpiecza sprzęt przed negatywnym wpływem złych warunków atmosferycznych.

Ustawianie głośności dzwonka: Użytkownik może ustawi preferowaną głośność dzwonka osobno na dzień i noc.

Jakość obrazu: Wyświetlany na ekranie obraz ma zadowalającą jakość – tak twierdzą konsumenci, którzy mieli okazję przetestować sprzęt. Istotne jest również to, że można ustawiać kontrast, co wpływa na przejrzystość obrazu.

 

Wady

Uchwyt do montażu monitora: Pojedyncze osoby wskazują, że znajdujący się w komplecie uchwyt przeznaczony do montażu monitora jest wykonany z podatnych na uszkodzenia materiałów.

Dotykowy ekran: Zdarza się, że dotykowy ekran się zacina, co może okazać się męczące podczas obsługi urządzenia.

 

 

 

 

13. Eura HELIOS

 

Polskie menu obsługi ma model Eura HELIOS. Ma on kolorowy monitor o wielkości 4,3 cala o rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Wymiary monitora wynoszą 143 x 136 x 18.5 mm i waży 280 g. Wideodomofon może obsłużyć jeden lokal o dwóch wejściach. Zewnętrzna kaseta, o wymiarach 122 x 43 x 46 mm i wadze 160 g jest zbudowana ze stopu aluminium.

Została ona wyposażona w kamerę o kącie widzenia w poziomie 52 stopni. Mamy tu także 5 białych, LEDowych świateł do oświetlenia terenu nocą. Nad kamerą jest zbudowany daszek ochronny. A współczynnik ochrony przeciwwilgociowej wynosi tu IP44. Producent podaje, że jego urządzenie może skutecznie pracować w temperaturze od -15 stopni do +50 stopni Celsjusza. A użytkownik ma możliwość wybrania jednego z 16 zaprogramowanych dzwonków przywoławczych.

Po naciśnięciu przycisku rygla, otwarcie bramki następuje w ciągu 3 sekund. Panel sterowania znajduje się poniżej monitora i składa się z 4 przycisków. Dzięki temu obsługa jest prosta i intuicyjna. I właśnie ta prostota obsługi zwróciła uwagę klientów, którzy zakupili ten model.

Eura HELIOS to dobry wideodomofon do 350 zł. Monitor ma wymiary: 14,3 cm x 13,6 cm x 1,85 cm.

 

Zalety

Obraz w trybie nocnym: Nie musisz się martwić o to, że w nocy wyświetlany na ekranie obraz nie będzie czytelny. Model wyposażono w 5 diod LED w kolorze białym, które mają odpowiednio dużą moc.

Różne dźwięki dzwonka: Aby lepiej dopasować urządzenie do naszych potrzeb możemy wybrać 1 z 16 dostępnych dźwięków dzwonka.

 

Wady

Montaż: Zdaniem pewnej grupy Internautów instalacja sprzętu jest skomplikowana i osoba z niewielkim doświadczeniem nie poradzi sobie z montażem Eura HELIOS.

Czytnik linii papilarnych: Prezentowany model nie ma czytnika linii papilarnych, co dla niektórych osób może okazać się sporym minusem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wideodomofon kupić?

 

Wideodomofon to sprzęt, który nie tylko pozwala na wygodne otwieranie bramki na posesję, ale także zwiększa bezpieczeństwo domowników. Dzięki niemu możemy zobaczyć, kto dzwoni do domu i dzięki temu uniknąć wpuszczenia na swój prywatny teren osób niepożądanych. Po zapoznaniu się z pierwszą częścią artykułu, czyli poradnikiem zakupowym, pozbędziesz się wątpliwości, jaki wideodomofon wybrać.  

 

 

Sposób podłączenia

Biorąc pod uwagę sposób podłączenia, dostępne na rynku urządzenia możemy zaklasyfikować do trzech grup:

dwuprzewodowe – potrzebujemy tylko dwóch żyłek, żeby połączyć panel zewnętrzny z monitorem. To odpowiedni wybór do budynków, gdzie znajduje się tzw. instalacja starego typu, czyli właśnie na dwie żyły;

wieloprzewodowe – do podłączenia wymagają kilku przewodów, minimum 4. Tego typu sprzętu uważa się za niezawodne i sprawne, ale trzeba pamiętać, że każda dodatkowa funkcja (np. otwieranie bramy) wymaga zastosowania kolejnej żyłki;

sieciowe – monitoruje się je za pośrednictwem komputera, smartfona lub tabletu. Urządzenia te wymagają podłączenia do wybranej sieci internetowej. Aby nimi zarządzać, zwykle konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji.

 

Liczba lokatorów

Najlepszy wideodomofon jest w pełni dostosowany do potrzeb jego użytkowników. Szukając odpowiedniego modelu, trzeba uwzględnić, przy jakim budynku ma być zamontowany. Są sprzęty przeznaczone zarówno do domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Te drugie są bardziej rozbudowane, gdyż muszą być przystosowane do obsługi dużej ilości mieszkań.

 

Kaseta

Kaseta, czyli panel zewnętrzny wideodomofonu, musi być dopasowany pod względem wielkości do słupka, na którym ma się znaleźć. Warto pamiętać, że jej szerokość nie ma wpływu na jakość dźwięku czy obrazu. Robiąc zakupy, trzeba dokładnie przeanalizować zalecenia producenta dotyczące sposobu montażu kasety. W ten sposób dowiemy się, na jakiej wysokości powinna się ona znaleźć i w jaki sposób trzeba ją przymocować do słupka. Możemy wyróżnić panele podtynkowe i natynkowe. Większą popularnością cieszą się te drugie.

Nowoczesne kasety są wyposażone w kilka przydatnych elementów zwiększających komfort użytkowania. To głównie: klawiatura służąca do wpisywania kodu, czytnik linii papilarnych, a także czytnik breloków zbliżeniowych lub kart RFID. Ponieważ panel znajduje się na zewnątrz, musi wykazywać odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, przede wszystkim deszczu oraz wysokich i niskich temperatur. Dobrze, jeśli będzie on wyposażony w diody podczerwieni, bo wtedy kamera będzie rejestrowała wyraźny obraz nie tylko w dzień, ale również w nocy.

 

Monitor – jaki jest najlepszy wideodomofon?

Montowany w domu monitor powinien przede wszystkim mieć odpowiednią wielkość. Do wyboru mamy sprzęty z ekranem w rozmiarze od 3 cali do nawet 10 cali, więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem tego odpowiedniego. Wyświetlający się obraz musi być wyraźny, inaczej będziemy mieć problem z oceną, czy znamy osobę, która chce wejść na posesję. Zazwyczaj monitor pozwala na samodzielną regulację jasności, kontrastu kolorów, a także głośności dzwonka i rozmowy, więc sposób jego działania dopasujemy do własnych potrzeb.

 

Prowadzenie rozmowy

Pod względem sposobu prowadzenia rozmowy wyróżnia się wideodomofony ze słuchawką i zestawem głośnomówiącym. Większość osób decyduje się na drugą opcję, bo można wygodnie porozmawiać z dzwoniącą osobą. Jednak w takich miejscach jak recepcja czy biuro bardzo dobrze sprawdzają się sprzęty słuchawkowe, gdyż pozwalają na zachowanie poufności podczas prowadzenia rozmów.

 

 

Zasilanie

Wideodomofony najczęściej są zasilane prądem stałym z zewnętrznego zasilacza o napięciu 12 V. To gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Poza tym nie musimy pamiętać o regularnej wymianie baterii, co w przypadku często używanego sprzętu (np. w budynku wielorodzinnym) byłoby uciążliwe.

 

Dostępne funkcje

Podstawowe funkcje, jakie ma wideodomofon, to zwykle samodzielne ustawianie melodii dzwonka, regulacja kąta widzenia kamery oraz regulacja czasu otwarcia wejścia. Coraz częściej takie urządzenia nie tylko wyświetlają na żywo to, co dzieje się przy bramie, ale także robią zdjęcia oraz nagrywają krótkie filmy podczas naszej nieobecności w domu. Po powrocie możemy więc sprawdzić, kto dzwonił do drzwi. Pliki mogą zapisywać się we wbudowanej pamięci wideodomofonu lub karcie pamięci (pod warunkiem, że urządzenie zostało wyposażone w czytnik takich nośników).

 

Wideodomofony w dobrych cenach

To, jak dużo wydamy na zakup wideodomofonu, uzależnione jest od różnych czynników, w tym: sposobu montażu panelu zewnętrznego, wielkości monitora, liczby dostępnych funkcji czy przeznaczenia. W sklepach jest wiele stosunkowo tanich urządzeń, które kosztują kilkaset złotych, a także znacznie droższych, powyżej 1000 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa wideodomofon?

Wideodomofon jest urządzeniem, które przesyła obraz i dźwięk. Działa na podobnej zasadzie co domofon. Umożliwia komunikację i zidentyfikowanie osoby, która chce wejść do domu. Dzięki wbudowanej kamerze możemy zobaczyć i usłyszeć człowieka, który stoi przed drzwiami lub bramką. Ułatwi to kontrolowanie osób, które będą chciały wejść na posesję, a przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo. Warto zatroszczyć się o to, aby obraz i dźwięk przesyłane przez wideodomofon były zapisywane na nośniku pamięci. W wypadku próby wtargnięcia na posesję lub podszycia się pod, na przykład, kuriera, będziemy dysponować materiałem dowodowym, który pozwoli na zidentyfikowanie i schwytanie sprawcy.

 

 

P2: Ile żył ma wideodomofon?

Najczęściej, aby doprowadzić instalację wideodomofonu, potrzebny jest przewód z minimum 4 żyłami. Warto jednak wybrać kabel, który będzie miał 6 lub 8 żył. Dzięki temu, w wypadku, gdy jedna z nich ulegnie przerwaniu, będziemy mogli użyć tych wolnych, które nie były wykorzystane. To także możliwość późniejszego przyłączenia innych podzespołów (opcji otwierania furtki, bramy).

 

P3: Jak zamontować wideodomofon?

Przed rozpoczęciem instalacji należy wyłączyć główny bezpiecznik i pamiętać, aby nigdy nie montować sprzętu w wilgotnych miejscach. Przed wyborem odpowiednich przewodów warto zapoznać się ze schematem, który dołączony jest do urządzenia. Do instalacji wideodomofonu potrzebny będzie przewód (lub kabel koncentryczny). Sprzęt musimy podłączyć do obwodu elektrycznego chronionego przez bezpiecznik. Przed montażem (jeżeli jest to konieczne) należy wykonać wykop pomiędzy domem a miejscem zainstalowania kasety bramofonowej (aby w nim umieścić osłonę kabla). Później musimy dokładnie zmierzyć długość przewodów, potrzebną do połączenia kasety z unifonem w domu, aby móc umieścić je w osłonie. Gdy już tego dokonamy, czeka nas instalowanie kasety bramofonowej na specjalnie przygotowanym słupie. Po umieszczeniu jej w wykonanym otworze należy ustalić miejsca połączeń przewodów na płytce kasety, a następnie przyciąć i przyłączyć je zgodnie ze schematem montażu. Wewnątrz domu należy określić położenie na ścianie aparatu, dzięki któremu będziemy mogli identyfikować przybywające osoby. Unifon powinien być zainstalowany na wysokości 150 cm (mierząc od podłogi), aby każdy mógł z niego swobodnie korzystać.

 

P4: Ile przewodów ma wideodomofon?

Do zainstalowania wideodomofonu będziemy potrzebować jednego przewodu. W montowaniu istotna jest liczba żył znajdujących się w kablu. Minimalna wynosi 4, jednak warto zdecydować się na przewód zawierający więcej żył (6 lub 8), aby mieć kilka w zapasie. Na zewnątrz należy stosować przewody żelowe w powłoce z polietylenu (tak zwane czarne). Gwarantują one, że wraz z biegiem czasu przewód nie utraci swoich pierwotnych właściwości i nie będziemy musieli wymieniać go na nowy. Wybierając kable wewnętrzne, nie musimy martwić się ich powłoką, więc zwykłe, w białej obudowie będą najlepszą opcją (a do tego tańszą w porównaniu do tych w czarnej powłoce).

 

 

P5: Ile kosztuje wideodomofon?

Ceny wideodomofonów wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jak nowoczesny sprzęt chcemy kupić i jakich opcji potrzebujemy. Te z bardziej zaawansowaną technologią będą droższe, ponieważ zawierają rozbudowane funkcje użytkowe. Niektóre modele mają czytnik linii papilarnych. Funkcja pozwala na wprowadzenie do systemu odcisków palców, dzięki czemu domownicy lub inne upoważnione przez nas osoby będą mogły wchodzić na posesję bez konieczności użycia dzwonka lub kluczy. Oczywiście takie sprzęty są zdecydowanie droższe.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Commax Wideodomofon Z Pamięcią 7” Cdv-71Be + Drc-4Chc/Rfid

 

Commax CDV-71BE + DRC-4CHC/RFID to dobry wideodomofon, który jest bardzo często chwalony przez konsumentów. Powodem jego popularności jest solidne wykonanie. Odbiornik oraz kamerę zrobiono z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które jest odporne na niezbyt korzystne warunki atmosferyczne. Odbiornik umiejscawia się przy bramie, a w zestawie znajdują się breloki, które automatycznie ją otwierają.

Stacja bazowa do montażu w domu jest wyposażona w kolorową kamerę, która dokładnie pokazuje to, co dzieje się przed bramą. Dzięki specjalnym lampom można również obserwować, co się dzieje w nocy. Użytkownikom podoba się bardzo prosta obsługa oraz to, że ten wideodomofon Commax nie jest wyposażony w zbyt wiele przycisków, które mogą utrudnić korzystanie z urządzenia.

Element znajdujący się w domu jest wyposażony w słuchawkę, przez którą można porozmawiać z gościem. Założenie wideodomofonu nie jest trudne i nie wymaga żadnych dodatkowych zdolności. Warto jednak wybrać miejsce, w którym możesz szybko podejść do stacji dokującej oraz, gdzie można zobaczyć przybysza. 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ