Najlepszy wideodomofon Orno

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

 

 

Wideodomofony Orno – Ranking

 

 

Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045

 

Orno ARCUS MEMO OR-VID-IP-1045 to nowoczesny model, który obsługuje się przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Aby wideodomofon mógł poprawnie działać, potrzebuje stałego połączenia z siecią internetową.

Produkt składa się z kasety wideo z kamerą do montażu natynkowego. Do kompletu dołączony jest też daszek ochronny. Dzięki temu, że wideodomofon oświetlony jest diodami IR, umożliwia widzenie w nocy. Możemy dokonać obserwacji otoczenia kamery oraz zdalnie zwalniać elektrozaczep. Mamy możliwość zapisu nagranych filmów i zdjęć w pamięci smartfona.

Sposób montażu tego modelu jest natynkowy. Konsumenci, którzy zakupili produkt, uważają, że sprostał ich oczekiwaniom. Jest to urządzenie zarazem funkcjonalne, jak i nowoczesne. Użytkownicy twierdzą, że dzięki temu produktowi czują się bardziej bezpiecznie i komfortowo.


 

 

 

 

Orno Solda Mem Or-Vid-Xl-1047

 

Urządzenie Orno Solda Mem Or-Vid-Xl-1047 przeznaczone jest dla domów jednorodzinnych i działa bezprzewodowo. Produkt ma wyświetlacz o przekątnej 2,5 cala – możliwa jest płynna regulacja głośności rozmowy i jasności monitora.

Wideodomofon wyposażono w moduł pamięci wewnętrznej monitora. Zapisuje on około 50 kolorowych zdjęć – zarówno w trybie ręcznym, jak i automatycznym. Dzięki temu, że sprzęt ma wbudowane diody LED, mamy możliwość obserwacji również w nocy. Ten wideodomofon Orno w dobrej cenie ma akumulator wbudowany w słuchawkę oraz funkcję przybliżenia – zooming. Co więcej, model ma tryb głośnomówiący.

Zasięg produktu sięga 75 m w terenie otwartym. Panel zewnętrzny jest wodoodporny. Uruchamianie się sygnału alarmowego w sytuacji próby usunięcia kamery zostało docenione przez wiele osób. Użytkownicy zgodnie uznają, że produkt Orno Solda Mem Or-Vid-Xl-1047 jest wykonany z dobrej jakości i mocnych materiałów.


 

 

 

 

Orno 7 OR-VID-EX-1033

 

Jeżeli poszukujesz urządzenia, które jest nowoczesne i oryginalne, to zestaw Orno 7 OR-VID-EX-1033 jest dobrym wyborem. Model jest przeznaczony do samodzielnego montażu w domach jednorodzinnych. Ten wideodomofon oparto na 2 żyłowym systemie połączeń – to znaczy, że taka liczba kabli potrzebna jest do montażu tego modelu.

Monitor jest płaski, bezsłuchawkowy i głośnomówiący z kolorowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 7 cali. Co ważne, menu urządzenia sterowane jest dotykowo i dostępne jest w 2 językach: angielskim i polskim. Możemy regulować wszystkie parametry: kolor obrazu, jasność, głośność rozmowy i dzwonka, który ma 12 typów melodii. Możemy podglądać to, co dzieje się w polu kamery, bez konieczności wywoływania z panelu zewnętrznego.

Obudowa urządzenia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Montaż jest natynkowy, a oświetlenie jasnymi diodami LED sprawia, że możemy widzieć obraz w nocny. Orno 7 OR-VID-EX-1033 to model chętnie wybierany przez konsumentów, którzy cenią go za solidną konstrukcję, duże możliwości oraz to, że cały zestaw ładnie się prezentuje.


 

 

 

Jaki wideodomofon Orno wybrać?

 

Wideodomofon jest produktem podobnym do domofonu, jednakże oprócz rozmowy z osobą dzwoniącą pozwala też na jej obserwację – ma to związek z zastosowaniem kamery. Chcesz kupić taki sprzęt, ale nie jesteś przekonany, który model wybrać i co wziąć pod uwagę przy zakupach? Z pomocą przychodzi poniższy poradnik. Znajdziesz w nim kilka wskazówek i ranking produktów cieszących się sporą popularnością.

 

 

Wideodomofony możemy podzielić ze względu na liczbę kabli potrzebnych do ich montażu: dwuprzewodowe i wieloprzewodowe. Te pierwsze wykorzystywane są w starszych budynkach, gdzie nie ma możliwości poprowadzenia nowego okablowania, a wieloprzewodowe – czyli połączenie wykonywane 4 żyłami (kolejne dodatkowe funkcje w urządzeniu wymuszają przyłączenie większej liczby kabli tak, aby wszystko mogło prawidłowo działać). Takie rozwiązanie gwarantuje niezawodność i dużą sprawność instalacji.

Jeżeli do dyspozycji mamy tylko wąski słupek, to również panel musi być wąski. Warto zaznaczyć, że najwęższe panele mieszczą się na słupkach o szerokości 6 cm. Zwykle wideodomofon montowany jest na wysokości 160 cm, a kamery, które mają regulowany kąt widzenia, można zamontować trochę niżej lub wyżej. Jeżeli mamy miejsce na większe urządzenie, warto pomyśleć o montażu wersji podtynkowej. Wystaje ona tylko minimalnie poza płaszczyznę podłoża. Ten rodzaj produktu trudniej uszkodzić.

Najlepszy wideodomofon Orno w 2023 roku ma wbudowany czytnik kart zbliżeniowych. Ta funkcja zastępuje tradycyjne klucze, a karta mieści się w portfelu. Ważny jest także wybór monitora, jednakże przy tym elemencie powinniśmy się kierować przede wszystkim własny poczuciem estetyki, gustem oraz możliwościami finansowymi i przyszłymi potrzebami. W

Wiele osób podkreśla, że najlepsze wideodomofony Orno mają różne funkcje, jak: otwieranie bramy, pamięć, wyjścia na inny monitor czy dodatkowej kamery. Wszystkie mają za zadanie zwiększyć nasze bezpieczeństwo. W przyszłości również może przydać się funkcja przekazywania połączeń na telefony komórkowe.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ