Choinka sztuczna na pniu – Poradnik zakupowy, ranking i test
Wybór odpowiedniej sztucznej choinki to duże wyzwanie szczególnie dlatego, że każdemu zależy na tym, aby zakupione drzewko wyglądało, jak najbardziej naturalnie. Użytkownicy polecają model Premium o wysokości 180 cm wykonany z połączenia naturalnego i syntetycznego materiału. Korona choinki zrobiona jest z niepalnego PVC w kolorze ciemnozielonym. Naturalny pień sosnowy jest osadzony na podstawie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu drzewko można szybko ustawić na właściwym miejscu. Polecanym produktem jest także choinka diamentowa My Christmas Tree o wysokości 220 cm. Igliwie wykonane z folii PVC oraz giętkiego drutu o średnicy 2,5 mm pozwala na bogate przybranie. Gałązki ozdobione są masą perłową, imitują kryształki lodu, dzięki czemu drzewko wygląda bardzo naturalnie.
3 najlepszych sztucznych choinek na pniu. Opinie w 2025 roku
Tabela porównawcza
Drugi wybór
Sztuczna choinka z gęstym igliwiem pomalowanym na końcach na kolor biały imitujący śnieg leżący na gałązkach. Sosnowy pień jest odpowiednio wysuszony, jednak zachowuje optymalną wilgotność, aby kora nie odpadała. Wewnątrz pnia znajduje się metalowy wkład ułatwiający dopasowanie wszystkich elementów.
Wysoka na 220 cm sztuczna choinka wymaga stabilnej podstawy. Stojak dołączony do zestawu nie zapewnia odpowiedniej podpory i wymaga dodatkowego wzmocnienia w miejscu łączenia się pnia z podstawą.
Sprzedawana na naturalnym pniu z drewna sosnowego choinka ma wysokość wynoszącą aż 220 cm. Średnica drzewka to 90 cm, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Sosnowy pień ma wysokość 80 cm i jest osadzony na podstawie wykonanej z tworzywa sztucznego.
1. Choinka Sztuczna na Naturalnym Pniu 180 cm Premium
Gęsta i bardzo trwała sztuczna choinka jest wykonana z dbałością o każdy szczegół. Igliwie zrobione z niepalnego materiału PVC sprawia, że korona wygląda bardzo naturalnie. Ozdobiona sztucznym śniegiem i drobnymi kryształkami imitującymi lód wygląda, jak prawdziwa sosna diamentowa. Gałązki wykonane z drutu można dowolnie formować i układać.
Sztuczne drzewko sprzedawane jest wraz ze stojakiem wykonanym z tworzywa sztucznego. Drewniany pień o wysokości 65 cm poddano procesowi fumigacji, który polega na usunięciu szkodników i zabezpieczeniu materiału przed ewentualnym pojawieniem się insektów. Wysokość drzewka wynosi 180 cm, a samej korony 115 cm. Szerokość stojaka to 45 cm, a całej choinki 90 cm.
Osoby, które zakupiły model na naturalnym pniu zwracają uwagę na precyzyjne wykonanie oraz wygląd drzewka.
Sztuczne drzewko sprzedawane wraz ze stojakiem oraz pniem wykonanym z naturalnego drewna sosnowego sprawia wrażenie naturalnej choinki pochodzącej z lasu. Wysokość korony wynosi 115 cm, a drewnianego pnia 65 cm. Całość ma wysokość wynoszącą 180 cm oraz szerokość 90 cm.
Zalety
Proporcje: Drewniany pień ma 65 cm wysokości, a korona 115 cm wysokości, dzięki czemu całość wygląda bardzo naturalnie.
Gęstość korony: Zielona część ma wysokość 115 cm oraz szerokość 90 cm. Gałązki są gęsto rozmieszczone i można je swobodnie formować.
Ozdoby: Gałązki są zakończone kryształkami i sztucznym śniegiem imitującymi kawałki lodu.
Impregnowany pień: Drewniany pień poddano procesowi fumigacji polegającemu na eliminacji szkodników oraz ochronie przed insektami.
Igliwie z PVC: Choinka ma gęste igliwie wykonane z niepalnego PVC, co jest bardzo ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Wady
Stojak: Stojak wykonany z tworzywa sztucznego wymaga wzmocnienia między pniem a podstawą.
2. Choinka Diamentowa na Pniu Sztuczna 220 cm MyChristmasTree Premium
Wysoka choinka na naturalnym pniu jest odpowiednia do pomieszczenia o większej przestrzeni, gdzie niewielkie drzewko będzie słabo widoczne. Igliwie wykonane z dobrej jakości folii PVC w ciemnozielonym kolorze w połączeniu z sosnowym pniem wygląda bardzo naturalnie. Gałązki na drucie o grubości 2,5 mm pozwalają się formować, a końcówki igieł pomalowane na biało przypominają leżący śnieg.
Drzewko ma 220 cm wysokości oraz naturalny pień o wysokości 80 cm. Korona choinki ma aż 140 cm wysokości, dzięki czemu można ją bogato ozdobić wedle upodobań. Drewniany pień jest odpowiednio wysuszony, jednak zachowuje optymalną wilgotność, która zapobiega odpadaniu kory.
Konsumenci poszukujący wysokiej na ponad 2 metry choinki chętnie wybierają modele na naturalnym pniu, ponieważ zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne.
Wysokie drzewko choinkowe o wymiarach 220 cm, wysokości oraz 90 cm szerokości ma koronę wykonaną z grubego drutu, oraz niepalnej folii PVC. Sosnowy pień jest odpowiednio wysuszony i wzmocniony metalowym wkładem ułatwiającym złożenie elementów.
Zalety
Ozdobne gałązki: Końcówki gałązek przyozdobiono masą perłową, która wygląda jak kryształki lodu.
Folia PVC: Igliwie wykonano z niepalącej się folii PVC w kolorze ciemnozielonym.
Pień sosnowy: Drzewko wygląda bardzo naturalnie dzięki wykonanemu z sosny pniu.
Trwałość: Sztuczne igliwie przymocowano do drutu bardzo solidnie, dzięki czemu choinka nie gubi igieł.
Wady
Niestabilny stojak: Podstawa wykonana z tworzywa sztucznego wymaga wzmocnienia w miejscu, gdzie sosnowy pień styka się ze stojakiem.
3. Choinka Sztuczna na Pniu Sosna Diamentowa 160 cm
Sztuczna choinka z ozdobnym igliwiem pokrytym białymi kryształkami wygląda, jak naturalne drzewko w zimie. Elementy dekoracyjne imitują szron oraz subtelnie odbijają światło z lampek choinkowych. Gałązki można bez przeszkód formować, dzięki zastosowaniu giętkiego drutu, który wytrzyma pod ciężarem ozdób wykonanych ze szkła lub ceramiki.
Wysokość drzewka wynosi 160 cm, przy czym korona ma 100 cm, a podstawa tylko 60 cm. Takie proporcje sprawiają, że wygląda bardzo naturalnie. Szerokość u samego dołu korony wynosi 55 cm, a szerokość podstawy 36 cm. Ilość przymocowanych gałązek wynosi 137 sztuk.
Konsumenci posiadający choinkę na naturalnym pniu o wysokości 160 cm zwracają uwagę na gęste igliwie, które można wygodnie formować. Do drzewka przymocowano szyszki stanowiące element dekoracyjny.
Sztuczna sosna diamentowa na naturalnym pniu ma wysokość 160 cm. Gałązki można dowolnie układać w zależności od potrzeb oraz powiesić na nich ciężkie ozdoby. Drzewko sprzedawane jest wraz ze stojakiem oraz płótnem jutowym.
Zalety
Gęstość: Liczba gałązek składających się na koronę wynosi 137 sztuk.
Proporcje: Korona ma wysokość 100 cm, a podstawa wraz z pniem 60 cm, dzięki czemu drzewko jest proporcjonalne.
Pień: Sosnowy pień o wysokości 60 cm sprawia, że choinka wygląda na naturalną.
Wady
Przymocowane szyszki: Producent na stałe przymocował szyszki, które stanowią element dekoracyjny. Nie każdemu podoba się taka ozdoba.
Jaką choinkę sztuczną na pniu wybrać?
Wbrew pozorom, sztuczna choinka nie zawsze prezentuje się gorzej, niż żywa. Często wygląda ona znacznie lepiej, a dodatkowo nie gubi igieł, dlatego nie musimy ich sprzątać (co czasem okazuje się dość trudne). Ponieważ w sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, wybór dobrej jakości produktu bywa kłopotliwy. Poniższy poradnik z kilkoma wskazówkami z pewnością ułatwi Ci zakup. Na jego końcu umieściliśmy specjalny ranking 3 sztucznych choinek na pniu.
Sztuczne, świąteczne drzewko skrywa wiele zalet. Do jego podstawowych atutów należy zaliczyć m.in.: trwałość, łatwość w przechowywaniu i przystrajaniu bombkami czy światełkami. W przeciwieństwie do żywej choinki, ta sztuczna nie ma kłujących igieł, którymi możemy się skaleczyć. Poza tym nie jest ona pokryta żywicą, więc nie osiada na niej tak szybko kurz. Po zakończeniu bożonarodzeniowego okresu takie drzewko wystarczy owinąć folią lub zapakować w pudełko i schować do szafy.
Najlepsza sztuczna choinka na pniu w 2025 roku wygląda elegancko i wprowadza w domu prawdziwy, świąteczny nastrój. Obecnie mamy bardzo duży wybór tego typu produktów, dlatego pod względem designu z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy sztuczne jodły, świerki i sosny o różnej wysokości. Niektóre z nich są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, a więc nie tylko zielonej, ale i np. białej czy czarnej. Często takie choinki są oprószone sztucznym śniegiem lub już przybrane ozdobami, więc nie musimy już kupować bombek.
Robiąc zakupy powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar produktu. Choć większości z nas marzy się drzewko sięgające do sufitu, nie każdy może sobie na takie pozwolić. W tej kwestii wiele zależy od metrażu pomieszczenia. Do bardzo małego pokoju polecamy zakup niewielkiego modelu. Ustawienie bardzo dużej choinki mogłoby ograniczyć naszą swobodę ruchów. To często negatywnie wpływa na świąteczny nastrój domowników. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku są np. drzewka przeznaczone do ustawienia na biurku czy półce. Nie zabierają one dużo przestrzeni, a jednocześnie ozdabiają pomieszczenie.
Najlepsze sztuczne choinki na pniu mają stabilny stojak oraz igliwie wykonane z wysokiej jakości materiału. Najlepiej w tej roli sprawdza się folia PCV. Gałązki powinny być uplecione na grubym drucie, inaczej po powieszeniu dużych i ciężkich ozdób ugną się i połamią. To z kolei sprawi, że na kolejne Boże Narodzenie ponownie będziemy musieli kupić świąteczne drzewko.
Jak zrobić sztuczną choinkę na pniu?
Chcesz zachwycić swoich bliskich i zaproszonych do domu gości oryginalną choinką? Możesz samodzielnie zrobić sztuczne drzewko bożonarodzeniowe na pniu. Nie jest to zbyt trudne zadanie i nie wymaga artystycznych zdolności (choć bez wątpienia mogą się przydać). Sprawdź, jak krok po kroku wykonać sztuczną choinkę z prawdziwym pniem.
Zalety sztucznej choinki na pniu
Nie każdy z nas może postawić w swoim domu żywą choinkę na święta. Choć prawdziwe, świąteczne drzewko pięknie pachnie, to po kilku tygodniach trzeba je wyrzucić ze względu na obsypujące się igły. O sztucznych choinkach mówi się, że są ekologiczne, ponieważ nadają się do użytku przez kilka sezonów. Również samodzielnie zrobione drzewko na pniu można schować i wyjąć tuż przed kolejnym Bożym Narodzeniem. To doskonała dekoracja do domu i biura. Zaletą samodzielnie robionej choinki jest to, że możemy zdecydować o jej wysokości, w efekcie czego z pewnością zmieści się w wybranym miejscu. Ponadto do jej wykonania można zaangażować wszystkich domowników, w tym dzieci, co pozwoli miło i kreatywnie spędzić czas z bliskimi.
Potrzebne przedmioty
Przygotowując poprzednie części artykułu chcieliśmy podpowiedzieć, jaka sztuczna choinka na pniu jest polecana przez konsumentów. Jednak pomyśleliśmy, że samodzielnie zrobione drzewko może sprawić więcej radości domownikom i pozwolić wprowadzić do domu prawdziwą bożonarodzeniową atmosferę.
Aby własnoręcznie zrobić świąteczne drzewko musimy przygotować kilka niezbędnych przedmiotów. Podstawowym elementem jest pień, może być nim grubsza gałązka znaleziona w lesie lub parku. Nie trzeba jej intensywnie oczyszczać i zdzierać kory, gdyż wtedy z pewnością nie będzie uwalniała pięknego zapachu. Jeżeli pień będzie dodatkowo pokryty żywicą, wtedy spostrzeżenie, że bożonarodzeniowa choinka nie jest żywa nie będzie takie proste.
Do zrobienia drzewka będzie nam dodatkowo potrzebny: styropian wycięty na kształt stożka (w sklepach są gotowe, uformowane w ten sposób), mocny klej (np. nakładany na gorąco), sztuczne gałązki iglaków lub girlanda oraz farba w zielonym kolorze.
Robimy sztuczną choinkę na pniu – od czego zacząć?
Pierwszym krokiem do zrobienia efektownie wyglądającej choinki na pniu jest pomalowanie styropianowego stożka zieloną farbą. Dzięki temu uda nam się uniknąć białych prześwitów, które mogą pojawić się nawet po przyozdobieniu drzewka dużą ilością dekoracji. Następnie należy nabić stożek na pień. Aby go przy tym nie uszkodzić dobrze jest wykonać w nim otwór przy pomocy nożyczek lub ostrego nożyka (uważajmy, aby się nie skaleczyć). Kiedy korpus choinki jest już gotowy możemy zacząć przyklejać do niego naszykowane wcześniej gałązki, przykładowo świerku lub sosny. Czasami konieczne będzie ich przycięcie, choć nie należy z tym przesadzać. Różnej długości gałęzie pozwalają uzyskać kształt prawdziwej, rosnącej w lesie choinki.
Jak udekorować sztuczną choinkę na pniu?
Kiedy upewnimy się, że klej utrzymujący na miejscu gałązki lub girlandę jest już suchy, możemy przejść do udekorowania swojego drzewka. Osobom preferującym minimalizm polecamy ograniczenie się jedynie do światełek, zwłaszcza jeśli choinka nie jest za duża. Jeżeli ma to być bogato ozdobione drzewko, nie ma przeszkód, abyśmy sięgnęli po kolorowe bombki i łańcuchy. Dekoracje także możemy przygotować samodzielnie wykorzystując do tego kolorowe arkusze papieru, szyszki, wstążki itp. (ograniczeniem jest tak naprawdę nasza wyobraźnia). Na koniec możemy delikatnie spryskać końcówki gałązek sztucznym śniegiem, który będzie imitował szron. To sprawi, że choinka będzie bardziej realistycznie wyglądać i nikt od razu nie domyśli się, że jest sztuczna.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ