Baterie prysznicowe z termostatem ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

Grohe Grohtherm 800 34558000 okazała się najlepszą i najczęściej wybieraną przez konsumentów baterią prysznicową z termostatem. Postanowiliśmy więc przybliżyć nowym użytkownikom jej charakterystyczne cechy i funkcje. To model natynkowy wykorzystujący wiele innowacyjnych technologii. Jest on ekologiczny i pozwala na skuteczne zmniejszenie zużycia wody, dzięki czemu decydując się na niego możemy też zmniejszyć swoje rachunki. Ponadto dzięki niemu można swobodnie regulować temperaturę wody, a to poprawia komfort, jak również bezpieczeństwo użytkowania. Produkt ten jest łatwy w obsłudze i z pewnością poradzą sobie z nim także dzieci. Wygląda on bardzo elegancko, a ze względu na materiał wykonania, jest on dodatkowo odporny na zarysowania i inne zniszczenia, jakie mogą powstać w trakcie jego użytkowania. Jeżeli ta bateria nie przypadła Ci jednak do gustu lub jest niedostępna, zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu Deante Begonia BCB 04BT. Uplasował się on na drugim miejscu pod względem popularności i wyróżnia się wyjątkowo małym przepływem wody oraz funkcjonalnością.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ponieważ bateria została pokryta chromowaną powłoką efektownie się błyszczy. Co więcej, wykazuje ona odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania. Zastosowanie technologii EcoJoy pozwala na zmniejszenie zużycia wody, nawet o 50%. Możemy lepiej zadbać o środowisko naturalne.

Wady

Mimo że w zestawie znajdziemy elementy niezbędne do zamontowania armatury w łazience, część osób uważa, że nie jest to zbyt łatwa czynność.

Podsumowanie

Model jest łatwy w obsłudze i wszyscy domownicy mogą bez przeszkód ustawić optymalną temperaturę wody. Bateria jest łatwa do utrzymania w czystości i solidna. Blokada SafeStop zapobiega przypadkowemu zwiększeniu temperatury powyżej 38 st. C, co pozwala uniknąć poparzenia.

Drugi wybór

Zalety

To wygodny w użytkowaniu model, z obsługą którego nikt z nas nie powinien mieć problemu. Głowica została wykonana z solidnej ceramiki, można ją obracać (do 90 stopni). To uniwersalny element armatury, pasuje niemal do każdej łazienki.

Wady

Kupujący twierdzą, że pokrętła zostały wykonane z mało solidnego materiału, dlatego mogą szybko się zniszczyć. Większość osób narzeka też na to, że przekręcanie pokręteł wymaga użycia dużej siły.

Podsumowanie

Bateria została wyposażona w blokadę zapobiegającą przypadkowemu zwiększeniu temperatury do ponad 38 st. C. To model zaliczany do I klasy głośności, co oznacza, że wypływający strumień nie generuje zbyt dużego hałasu. Możemy bez obaw wziąć prysznic wcześnie rano lub późnym wieczorem.

Rozważ też

Zalety

Bateria jest przystosowana do montażu podtynkowego, dlatego nie musimy się martwić, że wpłynie negatywnie na wystrój łazienki. W zestawie otrzymujemy wszystkie akcesoria potrzebne do instalacji, takie jak zawór odcinająco/przełączający, tuleję czy rozetę.

Wady

Zamontowanie podtynkowej armatury jest czasochłonne. Najpierw trzeba przygotować w ścianie wnękę o odpowiedniej wielkości, z czym możemy sobie nie poradzić samodzielnie.

Podsumowanie

Model elegancko wygląda i co ważne, łatwo się go myje. Zabezpieczenie przy 40 st. C skutecznie zapobiega poparzeniu. Montaż baterii pozwala na zmniejszenie zużycia wody, a tym samym wysokości rachunków. To dobra propozycja dla osób starających się dbać o środowisko.

 

 

Najlepsze baterie prysznicowe z termostatem w 2023 roku

 

Bateria prysznicowa z termostatem dla wielu jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup zwykłego produktu tego typu. Pozwala ona na szybsze ustawienie optymalnej temperatury wody, poza tym jest łatwa w obsłudze i zapewnia bezpieczeństwo. Choć ma ona wiele zalet, wybór tej właściwej nie zawsze jest taki prosty. Przedstawiamy ranking baterii prysznicowych z termostatem, który podpowie Ci, którymi modelami warto się zainteresować.

 

Nasze zalecenia

 

Grohe Grohttherm 800 34558000

 

Grohe Grohtherm 800 34558000 to natynkowa bateria prysznicowa z termostatem, którą charakteryzuje wiele innowacyjnych technologii. Poprawiają one komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Model ten został pokryty chromową powłoką, dzięki której jest on odporny na zarysowania, a dodatkowo dobrze się prezentuje.

Produkt jest ekologiczny i pozwala zadbać o środowisko. Zastosowano w nim specjalny system zmniejszenia zużycia wody o nazwie Grohe EcoJoy, co pozwala skutecznie zmniejszyć rachunki za wodę. Ponadto bateria została wyposażona w pokrętło umożliwiające regulację strumienia przepływu wody, ma ona też specjalny przycisk oszczędnościowy Grohe EcoButton.

Konsumenci przekonują, że produkt jest wart zakupu, ponieważ w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do montażu, takie jak przyłącza S, czy metalowa rozeta. Dzięki temu nie trzeba już samemu szukać tych elementów. Ponadto bateria ta jest łatwa w obsłudze i pozwala skutecznie zmniejszyć ilość zużywanej wody.

Bateria prysznicowa Grohe Grohttherm 800 34558000 ma ceramiczną głowicę. Jest to model dwuuchwytowy.

 

Zalety

Zmniejsza zużycie wody: Na uwagę zasługuje technologia EcoJoy pozwalająca znacząco zmniejszyć zużycie wody. Jest to korzystne nie tylko z uwagi na możliwość obniżenia rachunków, ale też pozytywny wpływ na środowisko.

Precyzyjny termostat: Model wyposażono w precyzyjny termostat. Jest on na tyle czuły, że użytkownik ma zapewnioną idealną temperaturę wody. Za skuteczność działania termostatu odpowiada technologia TurboStat.

Bezpieczeństwo użytkowania: Bateria łazienkowa ma blokadę SafeStop, która uniemożliwia przypadkowe zwiększenie temperatury. W związku z tym mamy zagwarantowaną skuteczną ochronę przeciw oparzeniom.

Sprawnie działające pokrętła: Sprzęt ma sprawnie działające pokrętła, które bardzo łatwo można ustawić w odpowiedni sposób. W efekcie istnieje możliwość idealnego dopasowania temperatury wody do naszych preferencji.

Design: Produkt ma prosty i elegancki design. Model łatwo dopasować do wystroju łazienki i znajdujących się w niej akcesoriów.

 

Wady

Czyszczenie: Choć Grohe Grohttherm 800 34558000 ma gładką powierzchnię, jego czyszczenie jest czasochłonne. Czasami zdarza się, że pojawiający się na powierzchni modelu osad trudno usnąć.

 

 

 

 

Deante Begonia BCB 04BT

 

Jeżeli interesuje Cię dobra i tania bateria prysznicowa z termostatem, zwróć szczególną uwagę na model Deante Begonia BCB 04B. To produkt ścienny dwuuchwytowy, którego klasa przepływu oznaczona została literą A. Oznacza to, że przepływ wody w tym przypadku wynosi mniej niż 15 litrów na minutę. Z kolei hałas, jaki wydaje on w czasie użytkowania jest mniejszy niż 20 dB, a więc biorąc prysznic nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom.

Bateria wyposażona została w ceramiczną głowicę o kącie obrotu 90 st. Wybierając ją możemy precyzyjnie ustawić temperaturę wody, dzięki czemu nie będzie ona ani zbyt zimna, ani za gorąca. To pozytywnie wpływa na komfort użytkowania, a także bezpieczeństwo nasze oraz najmłodszych użytkowników.

Konsumenci doceniają opisywany produkt za estetyczny wygląd, wysoką jakość, jak również łatwość obsługi. Dobrze prezentuje się on w łazience urządzonej praktycznie w każdym stylu, a poza tym jest dość w łatwy w montażu.

Deante Begonia BCB 04BT to bardzo dobra bateria prysznicowa z termostatem do 250 zł. Otwór montażowy wynosi 0,5 cala.

 

Zalety

Cicha praca: Dla wielu użytkowników duże znaczenie ma to, że prezentowany model działa cicho (jest zaliczany do I grupy akustycznej). Hałas, który jest generowany w trakcie wypływania wody nie przekracza 20 dB, dlatego możemy bez problemu zrelaksować się w trakcie kąpieli.

Gładka powierzchnia: Bateria ma gładką powierzchnię, co wpływa na łatwość jej czyszczenia. Pojawiające się na niej zabrudzenia można szybko usunąć i nie trzeba do tego stosować silnych detergentów.

Montaż: Model Deante Begonia BCB 04BT jest łatwy w montażu. W zestawie znajduje się czytelna instrukcja, a także akcesoria przydatne w trakcie instalacji (m.in. wężyki przyłączeniowe).

Estetyczne wykonanie: Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów. Wygląda on estetycznie i nie jest podatny na zarysowania.

 

Wady

Pokrętło: W niektórych recenzjach można przeczytać, że po pewnym czasie użytkowania pokrętło nieco się obluzowuje.

 

 

 

 

Hansgrohe Ecostat E chrom 15708000

 

Produkt o nazwie Hansgrohe Ecostat E chrom 15708000 to bateria z termostatem, która wyposażona została w zawór odcinająco-przełączający. Jest ona przeznaczona do montażu podtynkowego. Dodatkowo ma ona zabezpieczenie przy 40 st. C, co wpływa na jej wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie użytkowania. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet dzieci mogą brać bezpiecznie prysznic, a ryzyko poparzenia zbyt gorącą wodą jest ograniczone.

Ten model ma regulowane ograniczenie temperatury, a przepływ wody przy ciśnieniu 3 bar nie przekracza 26 litrów na minutę. W efekcie możemy zmniejszyć zużycie wody, a co za tym idzie – również wysokość rachunków. Do zestawu dołączana jest m.in. rozeta, uchwyt i tuleja, więc baterię można po zakupie od razu zamontować.

Według konsumentów produkt zasługuje na uwagę ze względu na możliwość dużych oszczędności w kwestii codziennego zużycia wody. Ponadto wyróżnia się on wyjątkowo eleganckim designem, dzięki któremu idealnie pasuje do każdej łazienki.

Bateria prysznicowa Hansgrohe Ecostat E chrom 15708000 ma wymiary: szerokość – 15,5 cm i odległość od ściany – 8,3 cm. Jest to model z dwoma uchwytami.

 

Zalety

Zabezpieczenie: Aby zagwarantować użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo w trakcie kąpieli baterię wyposażono w ogranicznik, który nie pozwala na przypadkowe zwiększenie temperatury wody powyżej 40 st. C.

Zestaw montażowy: W komplecie znajdują się wszystkie potrzebne akcesoria montażowe. Opakowanie zawiera uchwyty, tuleję, rozetę, jednostkę instalacyjną i zawór odcinająco-przełączający. Z opinii konsumentów wynika, że montaż Hansgrohe Ecostat E chrom 15708000 przebiega bez większych problemów.

Łatwa regulacja temperatury wody: Pokrętła służące do regulacji temperatury wody działają płynnie. Można łatwo ustawić je w odpowiedniej pozycji. Test baterii prysznicowych Hansgrohe Ecostat E chrom 15708000 wykazał, że pokrętła są dobrze wyprofilowane, więc łatwo je chwycić, nawet kiedy mamy wilgotne dłonie.

 

Wady

Rozeta: Kupujący zwracają uwagę na to, że rozeta została wykonana z plastiku. Jak wiadomo, tego rodzaju materiał nie jest tak odporny na uszkodzenia mechaniczne, jak np. stal.

 

 

 

 

KFA Standard 576-012

 

Model KFA Standard 576-012 jest baterią dwuuchwytową wykonaną z mosiądzu, dzięki czemu jest ona wyjątkowo wytrzymała i odporna na korozję. Maksymalna temperatura wody w tym przypadku nie przekracza 65 st. C, co pozwala wyeliminować ryzyko poparzenia w czasie brania prysznica. Jest ona dostępna w kolorze chromu, prezentuje się elegancko i pasuje do łazienek urządzonych w różnym stylu.

Produkt jest bardzo ekologiczny. Wpływ na to ma przede wszystkim dość niska wartość przepływu wody, która wynosi 18 litrów na minutę. Decydując się na zakup tej baterii mamy więc szansę zmniejszyć zużycie wody i zadbać o środowisko.

Konsumenci, którzy kupili opisywany produkt zgodnie twierdzą, że jest on wyjątkowo dobrej jakości. Poza tym w jego przypadku nie jest odczuwalna zmiana ciśnienia wody i szybko można ustawić odpowiednią temperaturę, co zwiększa komfort użytkowania. W zestawie znajdują się niezbędne elementy do montażu, więc nie trzeba ich kupować samodzielnie.

KFA Standard 576-012 to bateria prysznicowa z regulatorem termostatycznym. Model wyposażono w dwa uchwyty.

 

Zalety

Mosiądz: Do wykonania produktu wykorzystano dobry gatunkowo mosiądz, czyli materiał wykazujący dużą odporność na zarysowania, a także inne uszkodzenia mechaniczne.

Pielęgnacja: W wielu opiniach można przeczytać, że pielęgnacja baterii prysznicowej nie jest trudna. Powierzchnia modelu jest gładka, więc brud nie osadza się w szczelinach.

Jakość wykonania: Jak wskazuje producent, baterię prysznicową wykonano z zachowaniem normy PN-EN 1111. Jest to dowód na bezpieczeństwo użytkowania, a także sprawność działania KFA Standard 576-012.

 

Wady

Kształt pokręteł: Gdyby pokrętła były lepiej wyprofilowane, ich odkręcenie z pewnością okazałoby się prostsze.

Montaż: Pewna grupa kupujących przyznaje, że montaż modelu jest skomplikowany, a dołączona do zestawu instrukcja nie stanowi dużego ułatwienia.

 

 

 

 

Deante Cascada Multi-Box NAC 09CT

 

Deante Cascada Multi-Box NAC09CT jest produktem podtynkowym w kolorze błyszczącego chromu. To bateria prysznicowa jednouchwytowa, która wykonana została z mosiądzu i chromowanego plastiku. Wpływa to na jej dużą wytrzymałość, odporność na korozję i różnego rodzaju zadrapania, czy drobne uszkodzenia.

Klasa przepływu wody w tym przypadku określona została literą A. Należy przez to rozumieć, że przepływ wody nie przekracza 15 litrów na minutę, a to wpływa na zmniejszenie rachunków i pozwala bardziej zadbać o środowisko. Produkt zaliczany jest do grupy akustycznej do 20 dB, więc nie jest on zbyt głośny.

Opinie o bateriach prysznicowych z termostatem tego producenta najczęściej są bardzo pozytywne. Ten model również cieszy się uznaniem konsumentów, głównie ze względu na elegancki design i wysoką jakość wykonania. Dodatkowo ten nowoczesny produkt stworzono na podstawie filozofii PROECO, dzięki czemu zużycie wody można zmniejszyć nawet o 50%.

Bateria prysznicowa Deante Cascada Multi-Box NAC 09CT ma wymiary: 58 cm x 20 cm x 9,2 cm. Długość węża natryskowego jest równa 150 cm.

 

Zalety

Słuchawka: Bateria jest sprzedawana w zestawie ze słuchawką. Jest ona bardzo lekka, więc korzystanie z niej jest wygodne.

Gwarancja: Producent udziela 7-letniej gwarancji na szczelność i niezawodne działanie korpusu i głowicy ceramicznej. Kupując Deante Cascada Multi-Box NAC 09CT mamy pewność, że inwestujemy w dobrej jakości produkt.

 

Wady

Zacieki z wody: Na powierzchni baterii pojawiają się nieestetycznie wyglądające zacieki z wody. Aby zachować idealną czystość modelu trzeba często przecierać go szmatką.

Montaż: Większość osób chcąc zamontować model decyduje się na skorzystanie z usług fachowców. Instalacja baterii jest czasochłonna i skomplikowana.

 

 

 

 

Jaką baterię prysznicową z termostatem kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Bateria prysznicowa z termostatem to ciekawa alternatywa dla zwykłej baterii. Zapewnia ona stałą temperaturę wody wypływającej w czasie brania prysznica i jest bezpieczna w użytkowaniu. Ma ona znacznie więcej zalet, które z pewnością poznamy, kiedy zdecydujemy się na jej zakup. Wybór najlepszego produktu nie zawsze jednak jest taki prosty. Dlatego też stworzyliśmy nasz poradnik, dzięki któremu przekonasz się, jaką baterię prysznicową z termostatem wybrać, by był to trafiony zakup.

 

 

Zalety baterii prysznicowej z termostatem

Bateria prysznicowa z termostatem jest rozwiązaniem, które skrywa wiele zalet. Po pierwsze, gwarantuje ona bezpieczeństwo użytkowania. Jej obudowa pod wpływem nawet gorącej wody nie nagrzeje się, dzięki czemu możemy wyeliminować ryzyko poparzenia, zwłaszcza w przypadku najmłodszych domowników. Poza tym nie ma tu ryzyka poparzenia gorącą wodą, jeżeli w wyniku awarii instalacji zabraknie w niej zimnej wody.

Taka bateria to również szansa na zmniejszenie zużycia wody. W przypadku zwykłych produktów tego typu ustawienie odpowiedniej temperatury wody zwykle zajmuje nam kilkadziesiąt sekund. W przypadku modeli z termostatem ten czas skraca się do zaledwie kilku sekund. To skutecznie ogranicza straty wody i może wpłynąć na zmniejszenie rachunków.

Bateria z termostatem to również gwarancja prostej obsługi. Wystarczy raz ustawić optymalną temperaturę na pokrętle, na drugim będziemy już tylko regulować strumień wody w czasie brania prysznica. Co więcej, niektóre modele mają od razu zaznaczoną na pokrętle temperaturę najbardziej odpowiednią do brania prysznica i najczęściej jest to 38 st. C.

 

Głowica

Podczas wyboru idealnej baterii prysznicowej z termostatem należałoby zwrócić uwagę na jej kilka podstawowych elementów, przede wszystkim głowicę. To najważniejsza część jej konstrukcji, która wpływa na szczelność oraz jakość całego produktu. To również ona odpowiada za możliwość regulacji strumienia, a także mieszania wody ciepłej z zimną. Sprawdzajmy w szczególności średnicę tego elementu. Najpopularniejsze na rynku modele mają średnicę 40 mm, często spotyka się także te 35 mm. Pamiętajmy, że im większa będzie średnica, tym większy może być strumień przepływającej wody.

 

Materiał wykonania korpusu

Korpusy baterii prysznicowych z termostatem mogą być wykonane z różnych materiałów, głównie z mosiądzu, stali szlachetnej lub niklu. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej odporne na korozję i wytrzymałe. Mogą one stanowić ciekawy dodatek do wnętrz urządzonych w różnym stylu, także retro, czy rustykalnym.

Baterie ze stali szlachetnej są również trwałe, odporne na zarysowania, łatwe do utrzymania w czystości, a także ekologiczne. Najlepiej wybierać produkty wykonane z materiału o przetestowanej szczelności. One także dopasowują się do wnętrz urządzonych w niemal dowolnym stylu. Z kolei modele wykonane z niklu mają charakterystyczny połysk i wykazują dużą odporność na zarysowania. To, jaka bateria prysznicowa z termostatem jest najlepsza dla nas pod względem materiału wykonania, zależeć będzie głównie od naszych preferencji i budżetu.

 

Wydajność przepływu

Każda z dostępnych na rynku baterii ma określoną klasę ekologiczną. Na jej podstawie będziemy wiedzieć, jaka jest jej wydajność przepływu wody na sekundę. Zazwyczaj te wartości oznacza się za pomocą literek, a każda z nich ma przypisany dokładny przepływ wody:

*Z – ≤ 0,15l wody/s

*A – ≤ 0,25l/s

*S – ≤ 0,33l/s

*B – ≤ 0,42l/s

*C – ≤ 0,50l/s

*D – ≤ 0,63l/s.

Wynika z tego, że najbardziej ekologiczna będzie bateria oznaczona literą Z. Tak oznaczone są jednak wyłącznie modele bezdotykowe i jednouchwytowe, które posiadają specjalne eko-przyciski i eko-blokady.

 

Deszczownica

Deszczownica ma wielu zwolenników. Dla wielu osób najlepsza bateria prysznicowa z termostatem powinna zawierać ten element. Zazwyczaj montuje się go na ścianie lub pod sufitem, a woda leci bardzo szerokim strumieniem. Jeżeli sami chcemy mieć w łazience deszczownicę, poszukajmy modelu, który dodatkowo ma opcję ręcznego natrysku. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie napełnić w łazience wiadro, czy umyć małe dziecko.

 

 

Design

Design przy zakupie baterii z termostatem powinien mieć mniejsze znaczenie niż materiał wykonania, czy wydajność przepływu, jednak wiele osób zwraca na ten element równie dużą uwagę. Oczywiście ten produkt powinien w pewien sposób pasować do reszty wystroju łazienki i dobrze współgrać z wybraną przez nas kabiną prysznicową. Dostępne na rynku produkty są obecnie tak różnorodne, że z pewnością uda nam się znaleźć ten właściwy. Do wyboru mamy zarówno baterie w stylu retro, jak i te bardziej nowoczesne, minimalistyczne.

 

Baterie prysznicowe z termostatem w dobrych cenach

Baterie prysznicowe z termostatem różnią się między sobą cenami. Jest to uzależnione nie tylko od samego producenta, ale także materiału wykonania, czy dodatków dołączonych w zestawie. Najtańsze produkty tego typu kosztują średnio 100-300 zł.

Kiedy zależy nam na modelu o nieco lepszej jakości, gdzie w zestawie znajduje się również np. deszczownica, będziemy musieli zapłacić więcej. Zwykle takie modele kosztują powyżej 400 zł. W sklepach możemy znaleźć też produkty, których ceny przekraczają 1000 zł. Cechuje je wyjątkowa jakość, elegancki design i wiele dodatkowych opcji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ