Baterie prysznicowe z deszczownicą ranking  

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

Jeśli szukasz baterii prysznicowej z deszczownicą, to świetnie trafiłeś. Chcieliśmy właśnie polecić baterię, która obecnie cieszy się największym zainteresowaniem klientów. Wiele osób już ten model zakupiło, a Ci co go używają są zdania, że dobrze ulokowali swoje pieniądze i zakup był udany. Mowa o modelu Grohe Euphoria 27296001. Ta bateria charakteryzuje się idealnie równym i pełnym strumieniem z prysznica, gdzie użytkownik ma pełną kontrolę nad ciśnieniem i wyjściami wody za pomocą pokrętła AquaDimmer®. Dzięki umieszczonemu w urządzeniu termostatowi użytkownik zawsze osiągnie idealną temperaturę natrysku. A słuchawka posiadająca wewnętrzne kanały nie jest wrażliwa na zmienne temperatury i chroni użytkownika przed poparzeniem. Dysze prysznica zostały wykonane w technologii SpeedClean®, co pozwala na łatwe i szybkie usuwanie osadów wapiennych z powierzchni baterii. A idealnie dopracowany projekt w połączeniu z wytrzymałością chromowanej powierzchni, czyni z tego modelu urządzenie, które będzie długo bezawaryjnie użytkowane. Gdyby jednak okazało się, że w Twojej okolicy zestaw ten nie jest dostępny, proponujemy abyś zapoznał się z modelem Hansgrohe Croma 160, jest on w podobnej cenie i równie atrakcyjny technologicznie i wizualnie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Specjalny system prowadzi wodę do każdej dyszy w taki sposób, aby ciśnienie było identyczne. Z pomocą termostatu możemy bardzo łatwo ustawić temperaturę wody. Słuchawka nie nagrzewa się, więc nie możemy się poparzyć.

Wady

Wielu użytkowników skarży się, że instrukcja obsługi prezentowanej baterii prysznicowej jest napisana bardzo chaotycznie. W rezultacie montaż może potrwać trochę dłużej, niż zakładaliśmy, szczególnie jeżeli się na tym nie znamy.

Podsumowanie

Opisywana bateria jest bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Słuchawka nie nagrzewa się wobec czego, nie możemy się poparzyć. Jest to bardzo dobrze wykonany produkt, który z pewnością będzie się sprawdzał przez wiele lat.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest wyposażony w termostat, dzięki któremu możemy ustawić temperaturę wody. Regulowany suwak pozwala nam na umiejscowienie słuchawki w dowolnym miejscu. Jest to dobrze wykonana bateria.

Wady

Użytkownicy zauważyli, że w domach z twardą wodą baterię bardzo ciężko utrzymać w czystości. Po każdorazowym użyciu trzeba ją dokładnie wyczyścić. W przeciwnym razie pozostaną na niej nieestetyczne kropki, które potem ciężko zmyć.

Podsumowanie

Prezentowany produkt daje nam możliwość regulacji intensywności wody przepływającej przez baterię. Oprócz tego możemy nałożyć blokadę, więc z baterii nie wypływa zbyt gorąca woda. Jest to produkt, który dobrze się prezentuje.

Rozważ też

Zalety

Chromowy kolor wygląda bardzo estetycznie i dobrze prezentuje się w każdej łazience. Deszczownica ma bardzo dużą powierzchnię, co zapewnia wygodną kąpiel. Regulacja strumienia wody przebiega bardzo płynnie.

Wady

Wąż prezentowanej baterii jest stosunkowo sztywny. W rezultacie manewrowanie nim może przysporzyć trochę problemów. Dla niektórych użytkowników słuchawka okazała się stosunkowo mała.

Podsumowanie

Jest to bateria składająca się z deszczownicy umieszczonej nad baterią oraz słuchawki, którą możemy operować na poziomie swojego ciała. Jest to dobrze wykonany produkt, który bardzo ładnie się prezentuje.

 

 

Najlepsze baterie prysznicowe z deszczownicą w 2024 roku

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem baterii prysznicowych z deszczownicą. Znalazły się w nim czołowe modele uznane przez klientów.

 

Nasze zalecenia

 

Grohe Euphoria 27296001

 

Grohe Euphoria 27296001, to bateria prysznicowa wyposażona w drążek prysznicowy, prysznic górny, prysznic ręczny, ramię prysznica, termostat natynkowy, wąż prysznicowy. Mamy tu specjalny system, który dba o rozprowadzenie wody w taki sposób, aby ciśnienie było o tej samej wartości w każdej dyszy, dzięki temu strumień wody jest zawsze równy.

Głowica tego modelu została wyposażona w termostat, dzięki któremu skoki temperatury wody dostarczanej z sieci wodociągowej są wyrównywane, a woda jest dostarczana cały czas w wybranej temperaturze. Ten model baterii prysznicowej został również wyposażony w nieskręcający się wąż prysznicowy wykonany w technologii TwistFree®, a słuchawka prysznicowa dzięki wewnętrznym kanałom nie nagrzewa się do wysokich temperatur, chroniąc użytkownika przed poparzeniem.

Deszczownica o średnicy 180 mm, może być przesuwana w poziomie o 45 stopni zarówno w prawo, jak i w lewo od pozycji podstawowej. Daje ona górny, jednostrumieniowy, równy prysznic. Całość wykonana z chromowym wykończeniem, pozwala na długie użytkowanie i łatwe utrzymanie baterii w czystości. Opinie o bateriach prysznicowych z deszczownicą Grohe Euphoria 27296001 przekazują, że idealnie ona wyrównuje temperaturę wody, jest solidnej budowy i ładnie się prezentuje.

Grohe Euphoria 27296001 to bateria prysznicowa z chromowaną powłoką. Średnica tarczy deszczownicy jest równa 18 cm, a długość drążka prysznicowego wynosi 101,6 cm.

 

Zalety

Wąż: Na uwagę zasługuje wąż deszczownicy. Przy jego produkcji zastosowano technologię TwistFree. Oznacza to, że wąż nie skręca się podczas użytkowania, dzięki czemu strumień wody jest równomierny przez całą kąpiel.

Termostat: Prezentowana bateria prysznicowa została wyposażona w dobrej jakości termostat. Działa on sprawnie i utrzymuje ustawioną temperaturę wody.

Czyszczenie: Jak zapewnia producent, czyszczenie dyszy jest bardzo proste. Wszystko ze względu na technologię SpeedClean. To za jej sprawą na powierzchni modelu nie osadza się trudny do usunięcia kamień. W rezultacie pielęgnacja baterii prysznicowej jest prosta.

Chromowana powłoka: Produkt ma chromowaną powłokę, która skutecznie chroni przed zarysowaniem powierzchni. W rezultacie model wygląda atrakcyjnie przez długi czas.

Design: Zdaniem wielu konsumentów bateria prysznicowa Grohe Euphoria 27296001 będzie ładnie wyglądała w każdej łazience. Model ma prosty design, co sprawia, że łatwo dopasować go do reszty wyposażenia.

 

Wady

Deszczownica: W nielicznych opiniach można przeczytać, że po skończonej kąpieli z deszczownicy jeszcze przez jakiś czas kapie woda.

 

 

 

 

Hansgrohe Croma 160

 

W okrągłą głowicę prysznicową został wyposażony model baterii prysznicowej z deszczownicą Hansgrohe Croma 160. Głowica prysznicowa ma średnicę 160 mm i została wyposażona w regulację kąta strumienia wody. Przy ciśnieniu wody 3 bar mamy tu do dyspozycji przepływ „Rain” w ilości 17 litrów wody na minutę. Użytkownik ma możliwość blokady maksymalnej temperatury wypływającej z prysznica, co uzyskuje między innymi dzięki termostatowi Ecostat Comfort, który wyrównuje różnice temperatury wody dostarczanej przez sieć wodociągową.

Słuchawkę prysznicową użytkownik może sobie ustawić na dowolnej wysokości za pomocą regulowanego suwaka. Została ona wyposażona w wąż prysznicowy z powierzchnią metaliczną 1,60 m. Natomiast ramię deszczownicy jest ustawione na stałe w odległości 270 mm od ściany. Wybór odbiornika wody użytkownik dokonuje za pomocą pokrętła.

A dzięki zastosowanej przez producenta technologii QuickClean na powierzchni urządzenia kamień i inne zabrudzenia nie przywierają, więc łatwo je usunąć, a elastyczne, silikonowe powłoki dysz wodnych wystarczy przetrzeć, aby usunąć wszystkie drobinki kamienia. Według użytkowników tego modelu jest on dobrze wykonany, posiada solidne elementy, super wygląd i jest łatwy w czyszczeniu.

Bateria prysznicowa Hansgrohe Croma 160 ma głowicę o średnicy równej 16 cm. Długość węża prysznicowego wynosi 160 cm. Model wyposażony jest w termostat.

 

Zalety

Wąż: Baterię wyposażono w długi, elastyczny wąż. Jest on wykonany z dobrej jakości materiałów. Dlatego też element ten jest odporny na uszkodzenia, dzięki czemu nie ma obaw, że wąż będzie przeciekał.

Termostat: Konsumenci doceniają to, że model ma wbudowany termostat gwarantujący odpowiednią temperaturę wody. Zabezpiecza on przed poparzeniem skóry, jak również gwarantuje maksymalny komfort podczas kąpieli.

Utrzymanie w czystości: Produkt wystarczy przetrzeć miękką szmatką z użyciem delikatnego środka do czyszczenia. Nie trzeba mocno pocierać powierzchni, aby pozbyć się zabrudzeń. Na modelu nie osadza się kamień.

Komfort użytkowania: Słuchawka prysznicowa jest dobrze wyprofilowana, co zapewnia pewny chwyt. Zaletą jest to, że użytkownik ma możliwość płynnej regulacji położenia słuchawki. Niewątpliwie podnosi to komfort użytkowania.

 

Wady

Montaż: Pojedyncze osoby wskazują, że dołączona do zestawu instrukcja nie jest czytelna. To sprawia, że montaż produktu zajmuje więcej czasu i niekiedy sprawia trudności.

 

 

 

 

Tres Loft-Tres 200.180.02

 

Nasz ranking baterii prysznicowych z deszczownicą zawiera również model Tres Loft-Tres 200.180.02. Jest to kompletny zestaw natryskowy podtynkowy. Po zmontowaniu pod tynkiem zestawu, dla użytkownika pozostaje widoczna oddzielnie zamontowana deszczownica u góry i oddzielna słuchawka prysznicowa niżej.

Głowica natryskowa jest kwadratowa i ma wymiary 220 x 220 mm, i jest wykonana w tworzywa sztucznego, a uchwyt słuchawki, metalowy, jest wyposażony w system antical i wąż satin. Regulację strumienia wody wykonuje się za pomocą umieszczonego na wysokości słuchawki zaworu, służy on również do przełączania wody ze słuchawki prysznicowej na deszczownicę. Cały zestaw składa się z baterii prysznicowej, deszczownicy, słuchawki prysznicowej, węża prysznicowego, uchwytu prysznicowego i ramienia natrysku.

Całość została wykonana w kolorze chromu, co uatrakcyjnia wygląd deszczownicy. Użytkownikom podoba się duża powierzchnia deszczownicy i estetyka wykonania tego modelu baterii. Zadowoleni są również z dołączenia przez producenta kompletu elementów podtynkowych służących do montażu i trwałości poszczególnych elementów.

Tres Loft-Tres 200.180.02 to podtynkowa bateria prysznicowa. Głowica natryskowa ma wymiary 22 cm x 22 cm, a ramię deszczownicy ma zasięg równy 40 cm.

 

Zalety

System antical: Model ma system antical. W związku z tym na baterii nie osadza się kamień. Dzięki temu pielęgnacja produktu zajmuje mniej czasu. Co więcej, aby pozbyć się zabrudzeń nie musimy zbyt mocno pocierać powierzchni, co mogłoby doprowadzić do jej zarysowania.

Regulacja strumienia: Użytkownik może w łatwy sposób regulować temperaturę i intensywność strumienia, a tym samym dostosować baterię do swoich aktualnych potrzeb. Konsumenci wskazują, że pokrętło działa płynnie.

Design: Bateria prysznicowa Tres Loft-Tres 200.180.02 bez wątpienia spodoba się nawet bardzo wymagającym konsumentom. Produkt jest estetycznie wykonany – ma prosty design i lśniącą powłokę.

 

Wady

Słuchawka prysznicowa: Część Internautów uważa, że słuchawka prysznicowa mogłaby być nieco większa.

 

 

 

 

Deante Peonia NAC 019M

 

Pięć lat gwarancji daje na swoje urządzenie producent baterii prysznicowej z deszczownicą Deante Peonia NAC 019M. Jest to bateria jednouchwytowa mieszaczowa o ceramicznej głowicy. Została ona wyposażona w stalowy drążek o regulowanej wysokości w zakresie od 900 mm do 1250 mm. Model ten ma chromowaną głowicę dwufunkcyjną o średnicy 200 mm z regulacją strumienia wody.

Słuchawka natomiast jest pięciofunkcyjna i posiada strumień deszczowy, miękki, hydromasaż, oraz dwa strumienie mieszane i ma średnicę 101 mm. Jest ona wyposażona w stalowy wąż, podwójnie pleciony o długości 1500 mm. Model ten jest wykonany z metalu i tworzywa sztucznego i jest utrzymany w kolorze chromu. Zakupiony zestaw zawiera baterię prysznicową, deszczownicę, słuchawkę prysznicową, wąż prysznicowy i drążek prysznicowy.

Użytkownicy tego modelu uważają, że jest to dobra i tania bateria prysznicowa z deszczownicą, do tego bardzo ładnie się prezentuje. Klientom podoba się również możliwość regulacji wysokości deszczownicy, a także regulacji rodzaju natrysku.

Deante Peonia NAC 019M to dobra bateria prysznicowa z deszczownicą do 400 zł. Model ma wymiary: wysokość – 125 cm i szerokość – 42,1 cm. Długość węża jest równa 150 cm.

 

Zalety

Drążek: Wiele osób docenia to, że można regulować długość drążka w zakresie od 90 cm do 125 cm. To pozwala lepiej dostosować baterię do naszych potrzeb.

Słuchawka: Warto wspomnieć o tym, że dołączona do zestawu słuchawka ma 5 funkcji m.in. strumień miękki czy hydromasaż. Znacznie zwiększa to funkcjonalność modelu.

System antywapienny: W produkcie zastosowano skuteczny system antywapienny. Zarówno wewnątrz, jak i na powierzchni baterii nie pojawia się kamień.

 

Wady

Krople z wody: Konsumenci wskazują, że po kąpieli zostają na baterii krople z wody. Jeśli nie chcemy, aby na powierzchni widoczne były zacieki, trzeba po każdym użytkowaniu przetrzeć produkt.

Montaż: Zdaniem części Internautów instrukcja montażu powinna być bardziej przejrzysta.

 

 

 

 

Omnires System Y Y1244/6/K-X

 

Bateria z termostatem Omnires System Y Y1244/6/K-X pozwala na precyzyjne ustawienie pożądanej temperatury. Posiada także blokadę gorącej wody zintegrowaną z przełącznikiem. Model ten jest wyposażony w ogranicznik, umiejscowiony w miejscu doprowadzenia wody do baterii prysznicowej, co wpływa na oszczędność zużycia wody sięgającą 60% w stosunku do zużycia wody bez ogranicznika.

Przepływ wody przez deszczownicę wynosi do 15 litrów na minutę. Deszczownica ta jest wykonana ze stali nierdzewnej i ma kształt kwadratu o boku 20 cm. Ma też ona możliwość regulacji wysokości w zakresie od 80 cm do 130 cm, a jej zasięg od ściany wynosi 43 cm. Zastosowany przez producenta system Easy Clean zapobiega osadzaniu się brudu i osadów wapiennych, a także ułatwia czyszczenie dysz. Przełączanie wody z deszczownicy na słuchawkę prysznicową odbywa się za pomocą rączki wbudowanej w pokrętło regulacji wody.

W skład zestawu wchodzą bateria prysznicowa termostatyczna, deszczownica ze stali nierdzewnej, rączka prysznicowa 1- funkcyjna, wąż mosiężny o długości 150 cm, przełącznik strumienia deszczownicy i ogranicznik przepływu wody. Użytkownicy lubią ten model za ładny wygląd, wyjątkowo dużą deszczownicę i wbudowany termostat czuwający nad temperaturą wody.

Baterię prysznicową Omnires Y1244/6/K-X wyposażono w wąż o długości 150 cm. Wykonana ze stali nierdzewnej deszczownica ma wymiary 20 cm x 20 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Producent potwierdza, że bateria jest bezpieczna w użytkowaniu. Model ma blokadę gorącej wody (38 st. C.). Nie ma więc obaw, że podczas kąpieli poparzymy swoje ciało.

Dostosowywanie: Model można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Użytkownik ma możliwość regulacji wysokości baterii w zakresie od 80 cm do 130 cm.

 

Wady

Zarysowania: Po pewnym czasie na powierzchni pojawiają się ślady po zarysowaniach. Zmniejsza to nieco atrakcyjność baterii. Warto więc pamiętać o tym, aby czyścić produkt przy użyciu miękkiej szmatki.

Pokrętło: Niektórzy twierdzą, że pokrętło do regulacji strumienia wody mogłoby płynniej działać.

 

 

 

 

Jaką baterię prysznicową z deszczownicą kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W ostatnich czasach bardzo popularne stały się baterie prysznicowe z deszczownicą, dlatego zasługują na zajęcie się tym tematem. Jaką baterię prysznicową z deszczownicą wybrać, to właśnie temat naszego dzisiejszego przewodnika. Postaramy się w nim odpowiedzieć na pytanie, którą z baterii z deszczownicą wybrać i dlaczego. Opiszemy najważniejsze funkcje tego urządzenia i cechy, na jakie należy zwrócić uwagę, aby po zakupie być zadowolonym z kupionego produktu.

Deszczownica to jeden z elementów składowych współczesnego prysznica. Poszczególne modele różnią się rozmiarem deszczownicy, gęstością umieszczenia dysz wodnych i sposobem ustawienia strumienia, gdy deszczownica jest wielofunkcyjna. Jest to proste urządzenie, które jednak dostarcza wielu doznań podczas kąpieli, dlatego urządzenia te cieszą się stale rosnącą popularnością.

 

 

Najlepsza bateria prysznicowa z deszczownicą – rodzaj montażu

Ze względu na rodzaj montażu możemy znaleźć deszczownice podtynkowe, gdzie całość instalacji jest poprowadzona w ścianie, a na zewnątrz wystaje jedynie część użytkowa, czyli panel deszczownicy i sterowanie wodą, przełączanie jej ze słuchawki prysznicowej na deszczownice i odwrotnie. Zaletą takiego rozwiązania jest elegancki wygląd, jednak wszelkie przeróbki, czy naprawy nastręczają trudności w dotarciu do instalacji. Deszczownice prysznicowe mogą również istnieć samodzielnie, bez słuchawki prysznicowej.

Tak najczęściej są rozwiązane tańsze modele. Deszczownice sufitowe, montowane na specjalnym uchwycie, są przytwierdzane do sufitu, bądź podsufitki. Deszczownice natynkowe to wszystkie te, w których instalacja przebiega w kabinie prysznicowej i nie jest schowana pod tynkiem. Do tej kategorii mogą należeć zarówno deszczownice prysznicowe, jak i sufitowe. Są one modelami o stosunkowo łatwym montażu.

 

Jaka jest najlepsza bateria prysznicowa z deszczownicą – dobór deszczownicy

To, jaki rodzaj deszczownicy powinieneś wybrać, będzie warunkować miejsce, w jakim chcesz model deszczownicy zainstalować. W przypadku montażu deszczownicy nad wanną musisz się liczyć, że urządzenie takie będzie rozchlapywać wodę, więc wybór powinien paść na mniejsze średnice wypływu wody. Z powodu rozchlapywania wody niewiele osób decyduje się umieścić deszczownice nad wanną.

Kabiny prysznicowe obecnie są bardzo często wyposażane w deszczownicę, jako główne źródło wody, lub montowane, jako źródło alternatywne w zestawie prysznicowym zawierającym zarówno słuchawkę prysznicową, jaki i deszczownicę.

Wersjami luksusowymi deszczownic są deszczownice podtynkowe kaskadowe. Taka deszczownica ma powiększoną, kaskadową wylewkę, z której woda spływa swobodnie szerokim strumieniem, tworząc wodospad.

Deszczownice różnią się między sobą rozmiarem i najpopularniejsze obecnie są średnice 30 i 40 cm. Różnią się one również materiałem wykonania. Najczęściej mamy tu różnego rodzaju metale, takie jak mosiądz, który bezsprzecznie jest materiałem najtrwalszym, różne metale nierdzewne, po tworzywa sztuczne. Przy wyborze deszczownicy należy sprawdzić, jaki strumień wody z niej uzyskamy. Im więcej oczek i większa ich wielkość w deszczownicy tym silniejszy strumień wody uzyskamy. Warto też zaopatrzyć się w model, który posiada system szybkiego usuwania kamienia wapiennego. Pozwoli to dłużej cieszyć się niezmienionym natężeniem strumienia wody.

Warto również zastanowić się, jaki design będzie pasował do naszej łazienki. Wybór deszczownic obecnie jest tak duży, że z pewnością znajdziemy model pasujący nam zarówno pod względem funkcjonalności, montażu, jak i wyglądu.

 

Głowica

Gdy kupujesz baterię prysznicową wraz z deszczownicą, trzeba zwrócić uwagę na elementy baterii, w której najważniejszym elementem jest głowica. Odpowiada ona za mieszanie zimnej i ciepłej wody. Im większa głowica tym pozwala ona na szybszy przepływ wody. Standardowo powinny one mieć 40 mm, ale zdarzają się również takie o średnicy 35 mm. Obecnie dostępne są baterie z trzema rodzajami głowic. Ceramiczne, które pozwalają na bardzo precyzyjne ustawienie siły przepływu i temperatury wody, ale są one wrażliwe na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które woda zawiera.

Głowice suwakowe na ogół są już wycofywane i zastępują je ceramiczne, ale wciąż można je jeszcze spotkać na rynku. Trzecim rodzajem są głowice termostatyczne, które odpowiadają za utrzymywanie stałej temperatury wody. Głowice lepszej jakości są wyposażone w tłumiki, czyli sitka, które tłumią szum przepływającej wody.

 

Z termostatem, czy bez – jaką baterię prysznicową z deszczownicą wybrać?

Termostat może być zamontowany w samej deszczownicy lub w głowicy prysznicowej. Jest on przydatny w instalacji, gdy sieć wodociągową cechują duże różnice w temperaturze dostarczanej wody. Na pewno bateria z termostatem będzie droższa od takiej bez niego, więc jeśli ograniczają Cię fundusze, możesz się zdać na ustawianie temperatury głowicą prysznicową, jednak termostat jest szybszy i dokładniejszy od głowicy i zapewnia absolutnie idealnie ustawioną temperaturę przez użytkownika.

 

 

Wygląd

Deszczownice są dostępne również w najróżniejszych wersjach designerskich. Są modele w czarnych kolorach, i nowoczesnych kształtach pasujące do współczesnych wnętrz. Ich rozmiary są na ogół duże i podkreślają stylowy charakter takiego modelu.

Deszczownice kwadratowe ostatnio zyskują wielu zwolenników i są nawet popularniejsze od okrągłych, zwykle mają wykończenie chromowane lub szczotkowane.

Deszczownice kaskadowe to najnowszy trend wśród tych urządzeń. Są to idealne deszczownice do przestronnych wnętrz ,a ich armatura wyraźnie się wyróżnia.

 

Baterie prysznicowe z deszczownicą w dobrych cenach

Najtańsze modele baterii prysznicowych są dostępne już za 300 – 500 złotych. Są to jednak modele mało znanych producentów. Najczęściej jednak baterię prysznicową z deszczownicą można kupić za około 1000 – 1200 złotych. Są to modele często wyposażone już w termostaty, wykonane z trwałych materiałów o różnorodnej funkcjonalności.

 

 

Bateria prysznicowa z deszczownicą czy bez?

 

Kupując armaturę łazienkową często stoimy przed wyborem baterii prysznicowej. Choćby ze względu na ilość dostępnych na rynku modeli zakup tego produktu nie jest łatwy. Dodatkowo musimy zastanowić się, czy chcemy inwestować w sprzęt z deszczownicą czy bez. Jeśli zastanawiasz się na tym, czym różnią się poszczególne typy baterii prysznicowej i chcesz poznać ich wady i zalety, przeczytaj ten tekst. Pomoże Ci on dobrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

 

 

Zalety baterii prysznicowej z deszczownicą

Coraz więcej osób decyduje się za zakup baterii prysznicowej z deszczownicą. Powodem tego jest fakt, że taki produkt jest uznawany za funkcjonalny. Szeroki strumień wody sprawia, że możemy szybko wziąć prysznic i dokładnie spłukać z ciała nadmiar żelu myjącego. Nie musimy także martwić się o to, że uchwyt na słuchawkę po pewnym czasie się obluzuje, przez co element ten będzie przesuwał się w trakcie użytkowania. Kolejną, istotną zaletą baterii prysznicowej z deszczownicą jest to, że pozwala ona zrelaksować się w trakcie kąpieli. Warto wspomnieć także o tym, że korzystając z deszczownicy, mamy dwie wolne ręce – nie musimy ustawiać słuchawki, albo – co gorsza – trzymać jej w dłoni. W rezultacie możemy np. szybko rozprowadzić po ciele peeling i tym samym dobrze zadbać o kondycję naszej skóry.

 

Wady deszczownicy

Baterie prysznicowe z deszczownicą mają także kilka wad, choć nie mają one dużego wpływu na funkcjonalność produktu. Jedną z nich jest to, że aby dokładnie wyczyścić armaturę łazienkową, trzeba poświęcić na to więcej czasu. Deszczownica jest zdecydowanie większa od standardowej słuchawki. Dodatkowo jest ona umieszczona wysoko, przez co dostęp do niej jest nieco ograniczony. Często na obudowie produktu osadza się trudny do usunięcia kurz. Opowiadając na pytanie, jaka bateria prysznicowa z deszczownicą jest polecana przez użytkowników należy wskazać, że dużą popularnością cieszą się modele wyposażone dodatkowo w słuchawkę. Niemniej jednak na rynku dostępne są również zestawy bez słuchawki. Zdaniem użytkowników tego typu produkty są niefunkcjonalne – choć podczas brania prysznica bardziej przydaje się deszczownica, słuchawka okazuje się nieoceniona np. podczas czyszczenia brodzika czy usuwania piany pozostałej po kąpieli.

 

 

Bateria prysznicowa bez deszczownicy – czy warto ją kupić?

Biorąc pod uwagę ilość zalet baterii z deszczownicą pojawia się pytanie, czy warto inwestować w modele, które są jej pozbawione. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli częściej korzystamy z wanny, zakup baterii z deszczownicą może okazać się zbędnym wydatkiem. Trzeba podkreślić, że cena samej słuchawki z baterią jest znacznie niższa, aniżeli zakup całego zestawu. Zaletą słuchawki jest bez wątpienia fakt, że łatwiej utrzymać ją w czystości. Ma ona mniejszą powierzchnię, dlatego nie musimy poświęcać zbyt dużo czasu na jej pielęgnację.

 

Podsumowanie

Bateria prysznicowa z deszczownicą jest w tym momencie uznawana za standard. Wszystko przez to, że jest to funkcjonalne rozwiązanie. Jeśli więc mamy w domu jedynie prysznic albo mimo posiadania wanny bardzo często z niego korzystamy, lepiej zdecydować się na zakup deszczownicy. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy model dobrze spełni swoje zadanie – musimy sprawdzić, czy wybrany przez nas produkt ma sporą powierzchnię. Jeśli deszczownica będzie zbyt mała, nie będzie z niej leciał odpowiednio duży strumień wody, a tym samym korzystanie z niej okaże się niewygodne. Jeśli jednak nie mamy pieniędzy na inwestycję w rozbudowaną armaturę łazienkową, nie musimy się martwić. Sama słuchawka również dobrze spełni swoje zadanie, choć trzeba przyznać, że jest ona nieco mniej komfortowa w użyciu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ