Ranking 5 najlepszych kamer IP w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Kamera IP – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiemy, jak trudny jest zakup elektroniki. Zwłaszcza, że sklepy oferują nam tak duży wybór. Wiele trudności spotykamy wtedy, gdy musimy podjąć decyzję dotyczącą zakupu kamery. Dlatego przygotowaliśmy artykuł na temat wyboru kamer IP, w którym umieściliśmy też krótki ranking. Tworząc zestawienie wzięliśmy pod uwagę nie tylko cechy danych modeli, ale również opinie konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazła się kamerka Xiaomi Mi Home Security Camera 360 QDJ4041GL. Urządzenie łączy się ze smartfonem właściciela, za jego pomocą można monitorować to co dzieje się w domu. Prezentowany model nagrywa w rozdzielczości 720 x 480 pix. Filmy zapisywane są na znajdującej się w zestawie karcie pamięci microSD. Urządzenie bez problemu nagrywa również w nocy. Równie ciekawą propozycją jest Xiaomi Xiaoyi YI Home, kamerka nagrywająca w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Model ten nagrywa w dzień i w nocy. Może nam służyć jako przenośna niania.

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę IP kupić?

 

Szukasz może kamery do monitoringu i zastanawiasz się, jaki model wybrać? Niestety nie jest to proste zadanie, gdyż sprzętów nagrywających jest obecnie bardzo dużo na rynku. Może słyszałeś o kamerach IP, lecz nie wiesz dokładnie, czym różnią się one od innych kamer, które można zakupić. Otóż urządzenia te funkcjonują w połączeniu z komputerem, lub smartfonem.  Sprzęt ten przesyła obraz na żywo do poprzez sieć IP. Takie modele to zdecydowane ułatwienie dla osób poszukujących kamer do monitoringu domu czy firmy. Nie wymagają one instalacji całego systemu czy prowadzenia kabli.

Kamery IP są łatwe w montażu oraz użytkowaniu. Jeśli po tym krótkim opisie uważasz, że taki model sprzętu nagrywającego będzie Ci potrzebny, to przeczytaj nasz krótki poradnik, gdzie podpowiemy, jaką kamerę IP wybrać.

 

 

Sprzęt przewodowy, czy bezprzewodowy?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć to, czy chcemy zakupić urządzenie przewodowe, czy bezprzewodowe. Sprzęt bezprzewodowy jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga skomplikowanej instalacji. A i samą kamerę możemy z łatwością przestawić w miejsce, które chcemy mieć na oku. Urządzenie przewodowe charakteryzują się bardziej stabilnym połączeniem. Często też przewodowe modele to sprzęty, które możemy zamontować nie tylko w pomieszczeniu, lecz również na zewnątrz.
Przed wyborem odpowiedniego urządzenia powinieneś się zastanowić, gdzie masz zamiar swoją nową kamerę IP używać. Jeśli szukasz modelu, który pozwoli Ci obserwować poczynania Twojej pociechy szalejącej w innym pokoju, kamera bezprzewodowa powinna być dla Ciebie odpowiednia. Zwłaszcza, jeśli dziecko przebywa w różnych pomieszczeniach.

Taki bezprzewodowy sprzęt z łatwością przeniesiesz do innego pokoju, nie będziesz więc musiał kupować drugiego urządzenia. Natomiast, jeśli szukasz profesjonalnej kamery IP, która będzie stała na straży Twojego biura lub masz zamiar na stałe zainstalować ją na dworze to zdecyduj się raczej na model przewodowy.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To niewielkie urządzenie ma potężne możliwości. Monitoruje przestrzeń, po wykryciu ruchu nagrywa krótki film i informuje o zagrożeniu właściciela mieszkania. Jakość obrazu zarówno dziennego, jak i nocnego jest dobra.

Wady

Przekazywany dźwięk ze smartfona do pomieszczenia z kamerą jest słabej jakości. Trudno jest dokładnie zrozumieć wypowiadane słowa, bo są zanieczyszczone szumem.

Podsumowanie

Kamera nagrywa obraz na karcie SD z jakością 720 x 480 pix, uchwyt może obracać sprzęt w zakresie 115 stopni w pionie i 100,04 stopni w poziomie. Sprzęt nadaje się do wykorzystania jako wewnętrzna kamera i wymaga zasilania 5 V.

Drugi wybór

Zalety

Czujnik podczerwieni 940 mm sprawia, że urządzenie dobrze radzi sobie z nagrywaniem w nocy. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, co się dzieje w ciągu całej doby. Nagrywany obraz jest czytelny i przejrzysty. Kamera wyposażona jest w funkcję niani.

Wady

Jedną z wad modelu jest to, że transmisja obrazu jest nieco spóźniona. Dla wielu osób może być to zbyt uciążliwe. Kamera nie współpracuje z routerami nowszej generacji, dlatego nie sprawdzi się ona u każdego.

Podsumowanie

Opinie na temat urządzenia są pochlebne. Kamera jest kompatybilna z urządzeniami przenośnymi np. smartfonem, dlatego mamy możliwość monitorowania sytuacji bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Dwustronna komunikacja audio sprawia, że sprzęt jest bardziej funkcjonalny.

Rozważ też

Zalety

Kamera jest wodoodporna. To pozwala umieścić ją na zewnątrz budynku. Bezprzewodowa łączność pozwala podłączyć urządzenie w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Prezentowany model ma czujnik ruchu, dlatego nagrywa tylko wtedy, kiedy coś się dzieje.

Wady

Urządzenie kosztuje ok. tysiąca złotych. Pewna grupa osób zauważyła także, że jakość nagrywanego obrazu mogłaby być zdecydowanie lepsza.

Podsumowanie

Kamera jest chętnie kupowana przez konsumentów. Filtry podczerwieni oraz podświetlenia LEDowe umożliwiają nagrywanie nawet wtedy, kiedy jest ciemno. Obudowa urządzenia jest wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów, co stanowi gwarancję, że sprzęt nie zniszczy się zbyt szybko.

 

Sterowanie

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup modelu przewodowego czy bezprzewodowego powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób steruje się urządzeniem. Coraz częściej spotykana jest obsługa kamer IP za pomocą specjalnych aplikacji instalowanych na smartfonach. Jest to bardzo wygodna forma obsługi urządzenia, gdyż tworzone aplikacje są zazwyczaj intuicyjne w użytkowaniu. Dodatkowo każdy z nas zazwyczaj zawsze ma swój telefon przy sobie. Mamy więc możliwość w każdym momencie podglądnięcia co się dzieje w czasie rzeczywistym w miejscu, gdzie kamera jest zainstalowana. W niektórych modelach możemy też sterować za pomocą smartfona obiektywem. Będziemy więc w stanie przybliżyć obraz bądź poruszyć obiektywem na boki.      

 

Obudowa

Gdy planujemy zakup kamery, która będzie zainstalowana na dworze musimy zwrócić uwagę na obudowę urządzenia oraz jej zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Bezapelacyjnie kamera musi być wodoodporna. Nawet, jeśli planujemy ją zamontować pod dachem, nie mamy gwarancji, że deszcz, czy śnieg jej nie dosięgnie. Obudowy kamer IP standardowo mają oznaczenia dotyczące ich szczelności. I tak obudowy urządzenia opatrzone symbolem IP00 nie zapewniają żadnej ochrony delikatnemu wnętrzu.

Natomiast te z oznaczeniem IP36 chronią wnętrze kamery przed wodą oraz wniknięciem pyłów i innych obiektów do średnicy 2,5 mm. Bardzo ważna jest także odporność sprzętu na wysokie i niskie temperatury. Każdy sprzęt powinien mieć określony zakres temperatur, w których może pracować.

 

Promiennik podczerwieni

Dużo osób decyduje się na zakup kamery IP, ponieważ chce mieć możliwość obserwowania swoich dzieci, zwłaszcza, gdy są jeszcze malutkie. Bez ciągłych podróży do pokoju dziecięcego będziemy mogli sprawdzić, czy maluch śpi, czy się rozkopał podczas snu, a może się obudził i czeka aż mama przyjdzie się z nim pobawić. Każdy rodzic chce mieć możliwość obserwacji swojego dzieciątka nie tylko w dzień, lecz również i w nocy. W takim wypadku musimy sprawdzić, czy wybrane przez nas urządzenie zostało wyposażone w promiennik podczerwieni. Ten element pozwala nagrywać filmy w nocy bez dodatkowego światła.

 

Praca kamery IP w chmurze

O ile monitoring domowy, połączony z domowym panelem sterowania i zarządzany lokalnie, bo zapisywany na twardym dysku komputera czy na karcie pamięci, jest wygodny w domu dla użytkowników, którzy tam są i mogą nim zarządzać. O tyle monitoring CloudIP to sposób na dostęp do zapisanych w sieci informacji z zewnątrz. Będziemy mieli dostęp do takiego monitoringu będąc na wakacjach, czy siedząc w pracy. Wystarczy dostęp do Internetu, aby zarządzać monitoringiem domu. Do zapisu możemy użyć albo przez siebie stworzone miejsce w chmurze, które użytkowaliśmy już wcześniej do zapisu dokumentów, lub skorzystać z miejsca, jakie coraz częściej oferują producenci kamer IP przeznaczonych do monitoringu. Udostępnione miejsce w chmurze nie jest obciążone dodatkowymi kosztami, a jest dobrze chronione przed osobami niepowołanymi.

Instalacja monitoringu zapisującego dane w chmurze obecnie jest czynnością prostą. Nie ma też znaczenia, jak wiele kamer chcemy zainstalować i mieć do nich podgląd  (inaczej niż w przypadku łączenia kamer za pomocą kabla z routerem). Obecnie zazwyczaj producenci wraz z urządzeniem dają dostęp do darmowej aplikacji pracującej na telefonach z systemem Android albo iOS i za pomocą telefonu użytkownik instaluje całość w chmurze. Oczywiście niezbędne jest tu łącze z Internetem.

Gdy uruchomimy aplikację to w kilku prostych krokach pokieruje nas ona poprzez założenie konta do instalacji poszczególnych kamer oraz dostępu do naszej sieci. Zakładając konto należy pamiętać o odpowiednim haśle, które spowoduje, że tylko my będziemy mieli dostęp do oglądania obrazu z kamer i zarzadzania kontem. Od tej chwili mamy dostęp do kamer filmujących na żywo otoczenie naszego domu z każdego miejsca, gdzie jest Internet.

 

 

Dodatkowe funkcje

Zazwyczaj producenci kamer IP wbudowują dodatkowe funkcje w swoich produktach, tak, by były one bardziej wszechstronne oraz wielofunkcyjne. Jakich zatem funkcji możemy się spodziewać w tego typu urządzeniach? Najczęściej instalowany jest wspomniany już wcześniej promiennik podczerwieni. Równie często znajdziemy także wbudowaną detekcję ruchu. Jest to przydatna funkcja, gdy instalujemy kamerę jako kamerę do monitoringu, gdy np. wyjeżdżamy na wakacje. Ta cecha może też być przydatna, jak mamy małe dzieci. Sprzęt poinformuje nas, jeśli maluchy będą wychodzić z łóżek w nocy.

Kolejnym przydatnym dodatkiem jest funkcja wysyłania powiadomień w momencie wykrycia niepożądanej aktywności. W zależności od modelu użytkownik otrzyma wiadomość mailowo z dołączonym zdjęciem, lub nagraniem, albo też wiadomość SMS-ową.  

 

Jaka jest najlepsza kamera IP?

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik wyjaśnił najważniejsze kwestie dotyczące kamer IP i będzie przydatny przy wyborze urządzenia. Opisane w nim kwestie opisują najważniejsze funkcje, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu. Pamiętajmy, że w sklepach bez problemu znajdziemy kamery IP w dobrych cenach. Musimy tylko dobrać odpowiednie funkcje do naszych potrzeb tak, by być zadowolonym po dokonaniu zakupu.   

 

 

5 najlepszych kamer IP. Opinie w 2023 roku

 

1. Kamera IP Xiaomi Mi Home Security Camera 360 QDJ4041GL

 

Coraz chętniej wykorzystujemy monitoring wokół siebie. Nie tylko akceptujemy ten miejski, ale też chronimy swoje mienie montując kamery śledzące to co się dzieje wokół. Polecanym produktem przez klientów jest IP Xiaomi Mi Home Security Camera 360 QDJ4041GL.

Technologia zawarta w tym małym przedmiocie pozwala na ustawienie czasowego nagrywania w różnych kierunkach, możliwość obrotu to 100,4 stopnie, a nachylenia 115 stopni. Gdy ta dobra i tania kamera IP wykryje ruch włącza nagrywanie. W ten sposób powstaje 10 sekundowy film dotyczący zdarzenia, a informacja o tym jako alert pojawi się na ekranie Twojego telefonu komórkowego.

Również w nocy obraz będzie wystarczająco dobry, bowiem sprzęt wyposażono w filtr podczerwieni. Dane są zapisywane na wewnętrznej karcie pamięci microSD, a interfejs urządzenia jest chroniony hasłem. Sprzęt nagrywa z rozdzielczością 720 x 480 pix, wyposażono go w uchwyt mocujący, a jego waga wynosi 239 g. W komentarzach klientów pojawiają się opinie, że to dobra kamera IP do 200 zł Niewielkie urządzenie – kamera IP Xiaomi Mi Home Security Camera 360 QDJ4041GL cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co wpływa na zadowolenie klientów?

 

Zalety

Współpraca ze smartfonem: Gdy kamera wykryje ruch, włącza nagrywanie krótkiego filmu i równocześnie informuje użytkownika za pomocą jego smartfonu, że w obszarze urządzenia został wykryty ruch. 

Obrotowy uchwyt: Sprzęt pozwala na zaprogramowanie w jaki sposób i z jaką częstotliwością ramię ma monitorować przestrzeń, obracając oko kamery w różne strony.

Podczerwień: Kamera będzie stanowiła zabezpieczenie naszego mienia, gdy zjawi się nieproszony gość podczas naszego wakacyjnego wyjazdu. Nagrywane obrazy w nocy, dzięki podczerwieni są czytelne. 

Aplikacja na telefon: Użytkownicy chwalą funkcjonalność aplikacji na smartfona. Za jej pomocą można w pełni nawigować kamerą. 

Nagrywanie obrazu: Dzięki nagrywaniu w pętli, użytkownik nie musi zarządzać nagraniami. W razie potrzeby zachowania któregoś z nich łatwo można je zgrać na komputer. 

 

Wady

Słaba jakość dźwięku: Komunikaty głosowe, które może przekazać użytkownik za pomocą smartfona do odtworzenia w pomieszczeniu z kamerą są słabej jakości.

 

 

 

 

2. Xiaomi Yi Home kamera Ip do monitoringu Hd Wifi

 

Xiaoyi YI Home to kamera produkcji chińskiego producenta elektroniki użytkowej Xiaomi. Ten przewodowy model pozwala na dwustronną komunikację audio.

Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które szukają sprzętu, który pozwoli kontrolować nam sytuację w domu, gdy nas nie ma. Możemy więc będąc w pracy nie tylko podglądnąć co nasz zwierzak robi, lecz również do niego mówić. Kamera może także pełnić rolę „drugiej niani”.

Zawsze będziemy wiedzieć, co nasze dziecko robi, będziemy też wiedzieć, czy nasza niania dobrze się naszą pociechą zajmuje. Model ten charakteryzuje się 111° kątem widzenia oraz rozdzielczością 1280 x 720. Urządzenie będzie działać także w nocy, gdyż producent wyposażył kamerę w nieinwazyjny czujnik podczerwieni 940 mm.

Czy jesteśmy blisko, czy daleko będziemy mogli nie tylko obejrzeć nagrany materiał, lecz również podejrzeć, co się dzieje na żywo. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację na nasz smartfon i połączyć kamerę z telefonem. Konsumenci są zadowoleni z tego urządzenia. W swoich komentarzach przekazują, że kamera nagrywa obraz dobrej jakości zarówno w dzień, jak i w nocy.

Model Xiaoyi YI Home to kamera nagrywająca w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Urządzenie może działać jako bezprzewodowa niania.

 

Zalety

Funkcja niani: Prezentowana kamerka może pełnić funkcję elektronicznej niani. Ponieważ ma system zwrotny – my możemy nie tylko słyszeć płacz dziecka, ale też je uspokajać, zanim dojdziemy do maluszka.

Działa w nocy: Urządzenie bez większego problemu może działać także w nocy. Ma to związek z tym, że kamerka jest wyposażona w nieinwazyjny czujnik podczerwieni 940 mm. To za jego sprawą jakość nagrań w nocy jest całkiem niezła.

Aplikacja na urządzenia przenośne: Kamerka współgra z aplikacją na urządzenia przenośne. To umożliwia podgląd obrazu w dowolnej chwili, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Jakość obrazu: Osoby, które zdecydowały się na ten model są bardzo zadowolone z zakupu. Uważają, że jakość obrazu jest bardzo dobra.

 

Wady

Opóźnienia w transmisji: Osoby używające kamery zauważyły, że czasami występuje opóźnienie w transmisji.

 

 

 

 

3. NetGear Arlo Security System VMS3130-100EUS

 

NETGEAR Arlo Security System VMS3130-100EUS to kamera nagrywająca w jakości HD. Rozdzielczość 720p oraz regulacja kąta widzenia w zakresie do 130 stopni umożliwia nam dostrzeżenie wszelkich szczegółów.

Ponieważ jest to urządzenie wodoodporne, możemy je bez obaw umieścić na zewnątrz. Należy też podkreślić, że kamera jest odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych.

Bardzo ważne jest to, że sprzęt ten nagrywa również w nocy. Ma to związek z tym, że we wnętrzu kamery zainstalowano oświetlacze LED o długości fali 850 nm i filtry podczerwieni.

Kamera Arlo rejestruje obraz, gdy wykryje ruch i jednocześnie nas o tym ostrzega. Takie rozwiązanie jest bardzo energooszczędne, bo kamera bez potrzeby nie nagrywa.

Nagrania z kamery możemy oglądać na smartfonie, tablecie oraz komputerze. Specjalna aplikacja daje nam możliwość podglądu nagrań z 4 kamer jednocześnie. Brak przewodów to brak konieczności podłączania urządzenia do komputera i innych sprzętów przenośnych, a to przekłada się na wygodę i komfort użytkowania kamery. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to urządzenie solidne i nagrywa ono w dobrej jakości.

NETGEAR Arlo Security System VMS3130-100EUS to wewnętrzna i zewnętrzna kamera nagrywająca w jakości HD (rozdzielczość 720p). Ma ona regulację kąta widzenia w zakresie do 130 stopni. Urządzenie nagrywa w dzień i w nocy.

 

Zalety

Czujnik ruchu: Za sprawą czujnika ruchu urządzenie nie nagrywa cały czas, więc jest energooszczędne. Nie ma też problemu z pojemnością karty pamięci i nadpisywaniem danych, gdyż kamerka działa tylko wtedy, kiedy faktycznie coś się dzieje.

Łączność bezprzewodowa: Aby mieć stały podgląd na to, co się dzieje w danym miejscu, nie musimy szukać sposobów, aby przy użyciu kabla podłączyć kamerkę do komputera, gdyż jest ona wyposażona w łączność bezprzewodową.

Jakość: W swoich ocenach konsumenci potwierdzają, że kamerka nagrywa w bardzo dobrej jakości w dzień i w nocy. Podświetlenia LEDowe oraz filtry podczerwieni umożliwiają nagrywanie w całkowitej ciemności.

Wodoodporność: Ponieważ prezentowane urządzenie jest wodoodporne, z powodzeniem możemy zainstalować je na zewnątrz budynku lub w bardzo wilgotnych pomieszczeniach.

 

Wady

Cena: Urządzenie kosztuje prawie 1000 zł i jest to jedna z droższych propozycji w naszym rankingu.

 

 

 

 

4. Kamera IP TP-Link Tapo C200

 

Kamera IP wifi zasługująca na wzmiankę to model TP-Link Tapo C200 nagrywający obrazy w rozdzielczości 1080 PIX. Sprzęt wykrywa ruch w odległości do 9 metrów i przekazuje o tym wiadomość na smartfona użytkownika. Ponadto model ten wyposażono w alarm dźwiękowy i świetlny, który skutecznie odstraszy nieproszonych gości, a ponadto pozwoli na komunikację z domownikami, bo wyposażono go w głośnik i mikrofon. Na uwagę zasługuje istnienie trybu prywatnego, całkowicie zasłaniającego soczewkę kamery, a także tryb podczerwieni, pozwalający na nagranie czytelnych obrazów nocą.

Kamera stale, niezależnie od sytuacji alarmowych, gdy wykryje ruch, nagrywa obraz według ustalonego harmonogramu. Dodatkowo, na życzenie użytkownika, z użyciem aplikacji w smartfonie można kamerę skierować w określony punkt. Aplikacja obsługuje do 32 kamer, zatem posiadacz domu nie musi się ograniczać w umieszczaniu urządzeń w każdym z pomieszczeń. Na jednym ekranie można równocześnie wyświetlać podgląd z 4 kamer.

Według użytkowników model ten nie stwarza problemów z obsługą, niektórzy z nich nawet twierdzą, że jest to najlepsza kamera IP. Wielu posiadaczy domów jest zadowolonych z modelu kamera IP TP-Link Tapo C200. Aplikacja na smartfona do tego urządzenia potrafi obsłużyć nawet 32 kamery.

 

Zalety

Wysoka jakość nagrywania: Kamera nagrywa w rozdzielczości 1080 PIX, obraz nagrany zarówno za dnia, jak i w nocy jest czytelny i wyraźny. 

Komunikacja dwukierunkowa: Sprzęt pozwala na odbiór dźwięków za pomocą smartfona, jak i przekazywanie ich do pomieszczenia z kamerą. Ma również możliwość włączenia alarmu świetlno-dźwiękowego. 

Nagrania: Nagrania są umieszczane na 128 GB karcie pamięci, na której można wyszukać dane z konkretnego dnia i godziny, aby je odtworzyć. 

Tryb prywatny: Gdy chcemy trochę prywatności, wystarczy włączyć ten tryb w kamerze, a zasłoni ona soczewkę do czasu, gdy zdecydujemy o wznowieniu nagrywania.

 

Wady

Zasilanie: Kamera nie przesyła do użytkownika informacji o nagłym zaniku zasilania. Przypadkowe odłączenie kabla przez psa czy dziecko całkowicie wyłącza urządzenie, bez informacji zwrotnej. 

Powiadomienia: Nie ma opcji ustawienia powiadomień niezależnie od harmonogramu pracy urządzenia. Powiadomienie o ruchu dostaniesz nawet gdy jesteś obecny w domu.

 

 

 

 

5. Kamera Zewnętrzna IMOU Wi-Fi Bullet Lite 4MP IPC-G42

 

Kamera Zewnętrzna IMOU Wi-Fi Bullet Lite 4MP IPC-G42 to urządzenie do przemysłowego zastosowania. Jest ono odporne na warunki atmosferyczne, bowiem zastosowano tu klasę szczelności IP67. Również tryb nocny zapewnia wyjątkowo dobry podgląd, bo jest on możliwy do 30 metrów. Po wykryciu ruchu kamera IP zewnętrzna wysyła sygnał na smartfona właściciela posesji. A nagranie zostaje zapisane na karcie MicroSD. Jest też możliwość odpłatnego zapisywania nagrań w chmurze.

Wymiary urządzenia wynoszą: Szerokość 84,6 mm, wysokość 70 mm, głębokość 164,6 mm, w tym wielkość obiektywu to 2,8 mm. Waga kamery wynosi 0,53 kg. Sprzęt zasila prąd 12 V, a jego pobór mocy to 4,8 W. Kupując ten sprzęt klient otrzymuje wszelkie potrzebne elementy montażowe, kamerę z wodoszczelną obudową, wbudowany mikrofon i zasilacz.

Jako że jest to urządzenie do użytku na zewnątrz posesji, również jego parametry temperaturowe muszą być szerokie. IMOU Wi-Fi Bullet Lite 4MP IPC-G42 może pracować w mrozie do – 30°C, a także w upale, bo znosi nawet +50°C. Zewnętrzna kamera IMOU Wi-Fi Bullet Lite 4MP IPC-G42 spełnia oczekiwania wielu użytkowników. Jej rozdzielczość obrazu to 2560×1440 px.

 

Zalety

Odporność na warunki atmosferyczne: Model jest zabezpieczony wodoszczelną obudową na poziomie IP67, znaczy to, że może pracować w ulewnym deszczu. Również dozwolony zakres temperatur jest szeroki i wynosi od -30 do + 50 stopni Celsjusza. 

Wyraźny obraz: Sprzęt filmuje z rozdzielczością 2560×1440 co pozwala uzyskać obraz bardzo dobrej jakości. Co więcej, w nocy przy kompletnej ciemności kamera uchwyci równie dobrej jakości obraz. 

Współpraca ze smartfonem: Urządzenie ma zdolność rozpoznawania ruchu na odległość 30 m. Zaraz po jego wykryciu zawiadamia użytkownika wysyłając alert na jego smartfona. 

 

Wady

Obszar monitoringu: Kamera ma kąt widzenia w poziomie 101 stopni a w pionie 54 stopnie. Jest ona montowana na stałe i nie ma możliwości skierowania jej obiektywu w inną stronę.

 

 

 

 

Jak podłączyć kamerę IP?

 

Kamery IP, inaczej internetowe, umożliwiają monitorowanie tego, co dzieje się w naszym domu przez całą dobę. Wielu konsumentów po zakupie takiego sprzętu zatrudnia specjalistów, aby pomogli im w prawidłowym podłączeniu urządzenia. Okazuje się jednak, że samodzielna instalacja kamery IP nie jest zbyt trudna. Przygotowaliśmy krótką instrukcję, która z pewnością Ci się przyda.

Podłączanie sprzętu – pierwsze kroki

Instalację kamery IP powinniśmy zacząć od podłączenia jej do prądu. Następnie musimy połączyć ją z Internetem, co możemy zrobić na dwa sposoby. Model o prostej budowie, bez modułu Wi-Fi, wymaga podłączenia przez kabel Ethernet. Natomiast bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia nawiązują połączenie z Internetem bezprzewodowo, co jest wygodniejszym, ale nie zawsze lepszym rozwiązaniem. Musimy pamiętać, że kamera działająca dzięki Wi-Fi przeważnie nagrywa wideo w mniejszej rozdzielczości, w efekcie czego możemy mieć problem z dostrzeżeniem wszystkich szczegółów. Jeśli więc mamy taką możliwość, warto zdecydować się na połączenie kablowe.

W zestawie razem z kamerą powinniśmy otrzymać płytę ze sterownikami. Musimy zainstalować je na swoim komputerze, aby wszystko działało tak, jak powinno. W instrukcji obsługi z pewnością znajdziemy informację o tym, które pliki umieszczone na nośniku danych są niezbędne i w jaki sposób trzeba przeprowadzić instalację.

 

Konfiguracja kamery IP

Konfiguracja kamery IP polega przede wszystkim na odczytaniu jej adresu IP i wpisaniu go do przeglądarki internetowej. Jak to zrobić? W tym także pomoże nam dostarczone na płycie CD oprogramowanie lub instrukcja obsługi. Uzyskany adres IP musimy wpisać w przeglądarkę, co umożliwi nam zalogowanie się na konto użytkownika. Aby nie dopuścić do włamania się do panelu naszej kamery przez osoby niepożądane, musimy ustalić silne hasło.

Co ważne, nawet jeśli planujemy podłączyć urządzenie do Internetu przez Wi-Fi, najpierw zazwyczaj musimy użyć kabla Ethernet. Dopiero później, gdy ustawimy wszystkie parametry pracy kamery, protokoły bezpieczeństwa itp., będziemy mogli wybrać łączność bezprzewodową.

 

Przekierowanie portów

Część dostępnych na rynku sprzętów IP udostępnia pliki w internetowej chmurze, co oznacza, że konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana. Nie wszystkie kamery są jednak wyposażone w taką opcję. Jeśli nasze urządzenie również nie ma takiej funkcji, musimy przekierować jego porty na zewnętrzny adres IP. Aby go poznać, możemy skorzystać ze specjalnych stron internetowych. Często jednak konieczna okazuje się przy tym zmiana ustawień routera, polegająca na samodzielnym wskazaniu, jaki port kamery ma być przekierowany i gdzie. Niezbędny jest też wybór właściwego protokołu sieciowego (zwykle jest to TCP/UDP).

 

 

Problem ze zmiennym adresem IP

W przypadku, gdy nasze połączenie z Internetem bazuje na zmiennym adresie IP, podczas konfiguracji kamery musimy dodatkowo skorzystać z usługi DDNS, czyli Dynamic Domain Name System. W ten sposób uda nam się zmienić adres IP na nazwę domenową, przeważnie nie wiąże się to z ponoszeniem żadnych dodatkowych kosztów.

Żeby dokonać zmiany, należy wejść w ustawienia routera, znaleźć zakładkę „Dynamic DNS” i włączyć działanie funkcji DDNS. Po wyborze dostawcy tej usługi i podaniu strony internetowej musimy się na niej zalogować i w odpowiednim polu wpisać wybraną przez nas nazwę, która od teraz będzie częścią nowego adresu (najczęściej nosi nazwę „Hostname”). Ostatni krok to znalezienie pola „Service Type” i wybranie kolejno opcji „Host with IP adress” oraz „Create Host”.

Jak widać, nie tylko znalezienie informacji o tym, jaka kamera IP jest polecana do monitorowania domu, jest proste. Instalacja sprzętu także nie jest trudna i może sobie z nią poradzić każdy z nas.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Kamera IP Foscam H.264 FI9828P PTZ WiFi P2P 960P

 

 

Ranking kamer IP kontynuujemy produktem Foscam FI9828P. Model ten jest najdroższym urządzeniem w naszym zestawieniu. Jednak jest to profesjonalna kamera, którą możemy z powodzeniem użyć do monitorowania sklepu, czy biura. Sprzęt możemy zainstalować zarówno w budynku, jak i na zewnątrz, ponieważ kamera ta może pracować w temperaturach od -20 do 55° Celsjusza.

Urządzenie jest również wodoodporne. Foscam FI9828P oferuje wysoką jakość obrazu na poziomie 1280 x 960 pikseli. Kamera wyposażona jest w funkcję zdalnego obracania PanTilt. Funkcja ta pozwala urządzeniu na obrót w poziomie o 355° i w pionie o 75°. 

Model ten został wyposażony w funkcję wykrywania ruchu. Dodatkowo możemy go zaprogramować tak, by otrzymać powiadomienie, gdy kamera wykryje aktywność. Możemy też usłyszeć i nawet przemówić do intruza zakłócającego nasz spokój. Wszystko to dzięki funkcji dwukierunkowego audio wbudowanej przez producenta.

Sprzęt oferuje również trzykrotny zoom i możliwość nagrywania w nocy za pomocą podczerwieni o zasięgu IR 20m. Wszystkimi funkcjami bez problemu możemy sterować za pomocą smartfona i specjalnej aplikacji stworzonej dla tej kamery. Konsumenci przekazują, że jest to dobre urządzenie z bardzo dobrze dobranymi dodatkowymi funkcjami.

Kamera IP  Foscam FI9828 to urządzenie, które można zainstalować na zewnątrz i wewnątrz. Nagrywa ono w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli.

 

Zalety

Profesjonalizm: Model ten stanowi profesjonalne urządzenie, odpowiednie do instalacji w sklepie lub w biurze. Może stanowić część monitoringu firmy.

Odpowiednia do instalacji na zewnątrz: Jest to kamera, która może zostać zainstalowana w mieszkaniu czy biurze, a także na zewnątrz. Ma to związek z tym, że sprzęt jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur. Bez problemu pracuje przy temperaturach: od -20 st. C do 55 st. C.

Funkcje: Kamera posiada wiele ciekawych funkcji, które okazują się bardzo przydatne. Wśród nich możemy wymienić system zdalnego obracania PanTilt. Poza tym urządzenie wykrywa ruch i ma wbudowany, dwukierunkowy system audio. Kamerą można też sterować przy użyciu smartfonu.

 

Wady

Jakość nagrywania: Jak zauważają konsumenci prezentowane urządzenie cechuje nie najlepsza jakość nagrywania.

Jakość obudowy: Osoby korzystające z kamerki narzekają na jej obudowę. Niestety bywa ona dość awaryjna.

 

 

Kamera Hikvision IP-CAM Bullet DS-2CD2020F-I 4mm

 

Nasza ostatnia propozycja to Hikvision DS-2CD2020F-I 4MM. Oferuje ona rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Jest to urządzenie, które możemy zainstalować zarówno w pomieszczeniu, jak i na dworzu.

Nie musimy obawiać się o niskie temperatury, gdyż kamera działa w zakresie temperaturowym od -30 do 60° Celsjusza. Dodatkowo sprzęt jest wodoodporny. Producent wyposażył ten model w funkcję DWDR, która sprawia, że rejestrowany obraz jest bardzo czytelny. Bez względu na panujące warunki oświetleniowe.

W urządzeniu znajdziemy również cyfrową redukcję szumów NR (3D DNR), która znacząco poprawia jakość obrazu nagrywanego w słabym oświetleniu. Pozwala ona także na wyższą kompresję nagranego materiału. Kamera posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni, więc może posłużyć do nagrywania w dzień oraz w nocy.

Zasięg promieni podczerwieni sięga do 30 metrów. Zarejestrowany obraz możemy nagrać na kartę micro SD, gdyż w urządzeniu znajduje się czytnik takich kart. Opinie o kamerach IP Hikvision DS-2CD2020F-I 4MM przedstawiają ten produkt jako profesjonalne urządzenie, które zadba o bezpieczeństwo naszego domu lub biura.

Hikvision DS-2CD2020F-I 4MM to urządzenie, które oferuje rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Prezentowany model można umieści wewnątrz i na zewnątrz.

 

Zalety

Odporność: Produkt jest wodoodporny. Wytrzymuje w skrajnych temperaturach w zakresie od -30st C. do +60 st. C. Dzięki temu nie musimy obawiać się o sprzęt zainstalowany na zewnątrz.

Czytelny obraz: Bez względu na warunki oświetleniowe jakość obrazu jest bardzo dobra. Za sprawą cyfrowej redukcji szumów nie musimy obawiać się, że nagrany obraz będzie nieczytelny.

Podczerwień: Kamera ma wbudowany oświetlacz podczerwieni, dlatego może być wykorzystywana również do nagrywania po zmroku.

 

Wady

Cena: Jest to dość drogi model, zwłaszcza gdy uwzględnimy jego funkcje.

Dla firm: Jest to raczej urządzenie stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, a nie osobach prywatnych, które potrzebują kamerki do obserwowania domu pod ich nieobecność.

 

 

D-Link Cloud DCS-5009L

 

Nasza kolejna propozycja to D0Link Cloud DCS-5009L. Ten model jest również bezprzewodowy. Choć możemy również go zainstalować za pomocą kabli. Dodatkowo sprzęt ten został wyposażony w obrotową głowicę, co poszerza kąt nagrania. Zakres obrotu kamery wynosi od -170° do +170°.

Natomiast wbudowany czujnik ruchu uruchomi sprzęt przy wykryciu najmniejszej aktywności w zakresie swojego działania. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia powiadomień, które wysyłane są mailem, gdy kamera wykryje ruch. Do powiadomienia dołączane jest zdjęcie lub materiał wideo zarejestrowany w momencie wykrycia aktywności.

Będziemy więc mogli od razu zweryfikować, co spowodowało wzbudzenie się alarmu. Kamera może rejestrować obraz w nocy dzięki wbudowanej diody podczerwieni LED. Podświetlenie pozwoli nam na nagranie wyraźnego obrazu do odległości 8 metrów.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość w razie potrzeby przybliżyć obraz dzięki zastosowanemu 4-krotnemu zoomowi cyfrowemu. Użytkownik ma również możliwość skorzystania z usługi mydlink™. Jest to bezpłatna aplikacja, która pozwoli na podgląd obrazu na smartfonie czy tablecie. Możemy być więc spokojni o nasz dom i bliskich, gdziekolwiek byśmy nie byli.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ