Ranking 5 najlepszych kamer IP w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Kamera IP – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wiemy, jak trudny jest zakup elektroniki. Zwłaszcza, że sklepy oferują nam tak duży wybór. Wiele trudność spotykamy wtedy, gdy musimy podjąć decyzję dotyczącą zakupu kamery. Dlatego przygotowaliśmy artykuł na temat wyboru kamer IP, w którym umieściliśmy też krótki ranking. Tworząc zestawienie wzięliśmy pod uwagę nie tylko cechy danych modeli, ale również opinie konsumentów. Na pierwszym miejscu znalazła się kamerka Xblitz ISEE PTZ HD. Urządzenie łączy się z różnymi sprzętami przenośnymi i komputerami za pośrednictwem łączności Wi-Fi. Prezentowany model nagrywa w rozdzielczości HD 720 P. Filmy zapisywane są na znajdującej się w zestawie karcie pamięci microSD. Urządzenie bez problemu nagrywa również w nocy. Równie ciekawą propozycją jest Xiaomi Xiaoyi YI Home, kamerka nagrywająca w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Model ten nagrywa w dzień i w nocy. Może nam służyć jako przenośna niania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma łączność Wi-Fi, dlatego jest mobilne i można je przenosić w dowolne miejsce. Kamera posiada wejście na kartę SD, więc mamy możliwość zapisywania nagrań. Matryca CMOS ¼ cala sprawia, że nagrywany obraz jest czytelny, a kolory są prawidłowo odwzorowane.

Wady

Sprzęt trudno skonfigurować. Niektórym osobom zabiera to dużo czasu. Konsumenci zaznaczają także, że aplikacja producenta jest trudna w obsłudze i często się zawiesza, dlatego konieczne jest pobranie z Internetu innego programu.

Podsumowanie

Mimo problemów z konfiguracją wiele osób decyduje się na zakup tego urządzenia. Jest ono dostępne w przystępnej cenie. Obudowa kamery została wyprodukowana z odpornych na uszkodzenia i zarysowania materiałów. Tryb nocny pozwala nagrywać dobrej jakości obraz, kiedy jest ciemno.

Drugi wybór

Zalety

Czujnik podczerwieni 940 mm sprawia, że urządzenie dobrze radzi sobie z nagrywaniem w nocy. Dzięki temu mamy kontrolę nad tym, co się dzieje w ciągu całej doby. Nagrywany obraz jest czytelny i przejrzysty. Kamera wyposażona jest w funkcję niani.

Wady

Jedną z wad modelu jest to, że transmisja obrazu jest nieco spóźniona. Dla wielu osób może być to zbyt uciążliwe. Kamera nie współpracuje z routerami nowszej generacji, dlatego nie sprawdzi się ona u każdego.

Podsumowanie

Opinie na temat urządzenia są pochlebne. Kamera jest kompatybilna z urządzeniami przenośnymi np. smartfonem, dlatego mamy możliwość monitorowania sytuacji bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Dwustronna komunikacja audio sprawia, że sprzęt jest bardziej funkcjonalny.

Rozważ też

Zalety

Kamera jest wodoodporna. To pozwala umieścić ją na zewnątrz budynku. Bezprzewodowa łączność pozwala podłączyć urządzenie w dowolnie wybranym przez nas miejscu. Prezentowany model ma czujnik ruchu, dlatego nagrywa tylko wtedy, kiedy coś się dzieje.

Wady

Urządzenie kosztuje ok. tysiąca złotych. Pewna grupa osób zauważyła także, że jakość nagrywanego obrazu mogłaby być zdecydowanie lepsza.

Podsumowanie

Kamera jest chętnie kupowana przez konsumentów. Filtry podczerwieni oraz podświetlenia LEDowe umożliwiają nagrywanie nawet wtedy, kiedy jest ciemno. Obudowa urządzenia jest wykonana z odpornych na uszkodzenia materiałów, co stanowi gwarancję, że sprzęt nie zniszczy się zbyt szybko.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę IP kupić?

 

Szukasz może kamery do monitoringu i zastanawiasz się, jaki model wybrać? Niestety nie jest to proste zadanie, gdyż sprzętów nagrywających jest obecnie bardzo dużo na rynku. Może słyszałeś o kamerach IP, lecz nie wiesz dokładnie, czym różnią się one od innych kamer, które można zakupić. Otóż urządzenia te funkcjonują w połączeniu z komputerem, lub smartfonem.  Sprzęt ten przesyła obraz na żywo do poprzez sieć IP. Takie modele to zdecydowane ułatwienie dla osób poszukujących kamer do monitoringu domu czy firmy. Nie wymagają one instalacji całego systemu czy prowadzenia kabli.

Kamery IP są łatwe w montażu oraz użytkowaniu. Jeśli po tym krótkim opisie uważasz, że taki model sprzętu nagrywającego będzie Ci potrzebny, to przeczytaj nasz krótki poradnik, gdzie podpowiemy, jaką kamerę IP wybrać.

 

 

Sprzęt przewodowy, czy bezprzewodowy?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć to, czy chcemy zakupić urządzenie przewodowe, czy bezprzewodowe. Sprzęt bezprzewodowy jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga skomplikowanej instalacji. A i samą kamerę możemy z łatwością przestawić w miejsce, które chcemy mieć na oku. Urządzenie przewodowe charakteryzują się bardziej stabilnym połączeniem. Często też przewodowe modele to sprzęty, które możemy zamontować nie tylko w pomieszczeniu, lecz również na zewnątrz.
Przed wyborem odpowiedniego urządzenia powinieneś się zastanowić, gdzie masz zamiar swoją nową kamerę IP używać. Jeśli szukasz modelu, który pozwoli Ci obserwować poczynania Twojej pociechy szalejącej w innym pokoju, kamera bezprzewodowa powinna być dla Ciebie odpowiednia. Zwłaszcza, jeśli dziecko przebywa w różnych pomieszczeniach.

Taki bezprzewodowy sprzęt z łatwością przeniesiesz do innego pokoju, nie będziesz więc musiał kupować drugiego urządzenia. Natomiast, jeśli szukasz profesjonalnej kamery IP, która będzie stała na straży Twojego biura lub masz zamiar na stałe zainstalować ją na dworze to zdecyduj się raczej na model przewodowy.

 

Sterowanie

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na zakup modelu przewodowego czy bezprzewodowego powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób steruje się urządzeniem. Coraz częściej spotykana jest obsługa kamer IP za pomocą specjalnych aplikacji instalowanych na smartfonach. Jest to bardzo wygodna forma obsługi urządzenia, gdyż tworzone aplikacje są zazwyczaj intuicyjne w użytkowaniu. Dodatkowo każdy z nas zazwyczaj zawsze ma swój telefon przy sobie. Mamy więc możliwość w każdym momencie podglądnięcia co się dzieje w czasie rzeczywistym w miejscu, gdzie kamera jest zainstalowana. W niektórych modelach możemy też sterować za pomocą smartfona obiektywem. Będziemy więc w stanie przybliżyć obraz bądź poruszyć obiektywem na boki.      

 

Obudowa

Gdy planujemy zakup kamery, która będzie zainstalowana na dworze musimy zwrócić uwagę na obudowę urządzenia oraz jej zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Bezapelacyjnie kamera musi być wodoodporna. Nawet, jeśli planujemy ją zamontować pod dachem, nie mamy gwarancji, że deszcz, czy śnieg jej nie dosięgnie. Obudowy kamer IP standardowo mają oznaczenia dotyczące ich szczelności. I tak obudowy urządzenia opatrzone symbolem IP00 nie zapewniają żadnej ochrony delikatnemu wnętrzu.

Natomiast te z oznaczeniem IP36 chronią wnętrze kamery przed wodą oraz wniknięciem pyłów i innych obiektów do średnicy 2,5 mm. Bardzo ważna jest także odporność sprzętu na wysokie i niskie temperatury. Każdy sprzęt powinien mieć określony zakres temperatur, w których może pracować.

 

Promiennik podczerwieni

Dużo osób decyduje się na zakup kamery IP, ponieważ chce mieć możliwość obserwowania swoich dzieci, zwłaszcza, gdy są jeszcze malutkie. Bez ciągłych podróży do pokoju dziecięcego będziemy mogli sprawdzić, czy maluch śpi, czy się rozkopał podczas snu, a może się obudził i czeka aż mama przyjdzie się z nim pobawić. Każdy rodzic chce mieć możliwość obserwacji swojego dzieciątka nie tylko w dzień, lecz również i w nocy. W takim wypadku musimy sprawdzić, czy wybrane przez nas urządzenie zostało wyposażone w promiennik podczerwieni. Ten element pozwala nagrywać filmy w nocy bez dodatkowego światła.

 

Praca kamery IP w chmurze

O ile monitoring domowy, połączony z domowym panelem sterowania i zarządzany lokalnie, bo zapisywany na twardym dysku komputera czy na karcie pamięci, jest wygodny w domu dla użytkowników, którzy tam są i mogą nim zarządzać. O tyle monitoring CloudIP to sposób na dostęp do zapisanych w sieci informacji z zewnątrz. Będziemy mieli dostęp do takiego monitoringu będąc na wakacjach, czy siedząc w pracy. Wystarczy dostęp do Internetu, aby zarządzać monitoringiem domu. Do zapisu możemy użyć albo przez siebie stworzone miejsce w chmurze, które użytkowaliśmy już wcześniej do zapisu dokumentów, lub skorzystać z miejsca, jakie coraz częściej oferują producenci kamer IP przeznaczonych do monitoringu. Udostępnione miejsce w chmurze nie jest obciążone dodatkowymi kosztami, a jest dobrze chronione przed osobami niepowołanymi.

Instalacja monitoringu zapisującego dane w chmurze obecnie jest czynnością prostą. Nie ma też znaczenia, jak wiele kamer chcemy zainstalować i mieć do nich podgląd  (inaczej niż w przypadku łączenia kamer za pomocą kabla z routerem). Obecnie zazwyczaj producenci wraz z urządzeniem dają dostęp do darmowej aplikacji pracującej na telefonach z systemem Android albo iOS i za pomocą telefonu użytkownik instaluje całość w chmurze. Oczywiście niezbędne jest tu łącze z Internetem.

Gdy uruchomimy aplikację to w kilku prostych krokach pokieruje nas ona poprzez założenie konta do instalacji poszczególnych kamer oraz dostępu do naszej sieci. Zakładając konto należy pamiętać o odpowiednim haśle, które spowoduje, że tylko my będziemy mieli dostęp do oglądania obrazu z kamer i zarzadzania kontem. Od tej chwili mamy dostęp do kamer filmujących na żywo otoczenie naszego domu z każdego miejsca, gdzie jest Internet.

 

 

Dodatkowe funkcje

Zazwyczaj producenci kamer IP wbudowują dodatkowe funkcje w swoich produktach, tak, by były one bardziej wszechstronne oraz wielofunkcyjne. Jakich zatem funkcji możemy się spodziewać w tego typu urządzeniach? Najczęściej instalowany jest wspomniany już wcześniej promiennik podczerwieni. Równie często znajdziemy także wbudowaną detekcję ruchu. Jest to przydatna funkcja, gdy instalujemy kamerę jako kamerę do monitoringu, gdy np. wyjeżdżamy na wakacje. Ta cecha może też być przydatna, jak mamy małe dzieci. Sprzęt poinformuje nas, jeśli maluchy będą wychodzić z łóżek w nocy.

Kolejnym przydatnym dodatkiem jest funkcja wysyłania powiadomień w momencie wykrycia niepożądanej aktywności. W zależności od modelu użytkownik otrzyma wiadomość mailowo z dołączonym zdjęciem, lub nagraniem, albo też wiadomość SMS-ową.  

 

Jaka jest najlepsza kamera IP?

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik wyjaśnił najważniejsze kwestie dotyczące kamer IP i będzie przydatny przy wyborze urządzenia. Opisane w nim kwestie opisują najważniejsze funkcje, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu. Pamiętajmy, że w sklepach bez problemu znajdziemy kamery IP w dobrych cenach. Musimy tylko dobrać odpowiednie funkcje do naszych potrzeb tak, by być zadowolonym po dokonaniu zakupu.   

 

 

5 najlepszych kamer IP. Opinie w 2021 roku

 

1. Kamera IP Xblitz iSee HD/P2P/WIFI

 

Pierwszy produkt, który chcieliśmy Państwu przedstawić to Xblitz ISEE PTZ HD. Jest to dobra i tania kamera IP. Możemy ją nabyć już za niecałe 250 zł. Model ten działa bezprzewodowo i jest zasilany zasilaczem DC 2A, więc jego instalacja nie wymaga skomplikowanych zabiegów.

Możemy go zamontować w każdym miejscu, gdzie kamera będzie mogła łączyć się z siecią Wi-Fi, przez którą prześlemy nagrany materiał. Możemy też zapisać film na kartę pamięci, gdyż producent wyposażył urządzenie w kartę pamięci microSD.

Xblitz ISEE PTZ HD została wyposażona w matrycę CMOS ¼ cala oraz technologię AWB, która automatycznie reguluje kolory w celu nadania nagranemu materiałowi naturalnych barw. Obraz nagrywany jest w technice skanowania progresywnego, tak więc jakość nagranego obrazu jest na dobrym poziomie.

Natomiast sam obraz nagrywany jest w rozdzielczości HD 720p. AWB. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w mikrofon oraz tryb nocny i obsługuje zarówno system operacyjny iOS oraz Android.

Przeglądając pozostawione przez użytkowników opinie możemy zauważyć, że jest to najlepsza kamera IP w tym przedziale cenowym. Wskazują oni również, że urządzenie jest funkcjonalne, a nagrywany obraz jest dobrej jakości.

Xblitz ISEE PTZ HD dobra kamera IP do 200 zł. Urządzenie ma wbudowaną łączność Wi-Fi. Zasilane jest przy użyciu zasilacza DC 2A. Prezentowany model nagrywa w rozdzielczości HD 720 P.

 

Zalety

Łączność bezprzewodowa: Kamera jest wyposażona w łączność Wi-Fi. Nie musisz więc używać żadnych przewodów i zastanawiać się nad instalacją sprzętu, gdyż możesz bezprzewodowo odbierać nagrywany przez nią materiał.

Karta pamięci microSD: W zestawie znajduje się karta pamięci SD. Jeśli nie tylko chcesz mieć wgląd w to, co aktualnie dzieje się w Twojej firmie czy w domu, ale też potrzebujesz stałych nagrań, możliwość zapisu na karcie pamięci jest niezastąpiona. Zwłaszcza, że model obsługuje klasyczną kartę microSD, którą odtworzysz praktycznie na każdym sprzęcie.

Matryca: Matryca CMOS ¼ cala wraz z technologią automatycznie regulującą kolory, czyli AWB, sprawia, że jakość nagrywanego obrazu jest bardzo dobra.

Mikrofon: Urządzenie jest wyposażone w mikrofon, więc nagrywa nie tylko obraz, ale też dźwięki.

Tryb nocny: Tryb nocny sprawia, że możemy nagrywać w wysokiej jakości nie tylko przy dobrym oświetleniu w ciągu dnia, ale również w nocy.

 

Wady

Problem z instalacją: Niektórzy konsumenci mieli problem z konfiguracją kamery.

 

 

 

 

2. Xiaomi Yi Home kamera Ip do monitoringu Hd Wifi

 

Xiaoyi YI Home to kamera produkcji chińskiego producenta elektroniki użytkowej Xiaomi. Ten przewodowy model pozwala na dwustronną komunikację audio.

Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które szukają sprzętu, który pozwoli kontrolować nam sytuację w domu, gdy nas nie ma. Możemy więc będąc w pracy nie tylko podglądnąć co nasz zwierzak robi, lecz również do niego mówić. Kamera może także pełnić rolę „drugiej niani”.

Zawsze będziemy wiedzieć, co nasze dziecko robi, będziemy też wiedzieć, czy nasza niania dobrze się naszą pociechą zajmuje. Model ten charakteryzuje się 111° kątem widzenia oraz rozdzielczością 1280 x 720. Urządzenie będzie działać także w nocy, gdyż producent wyposażył kamerę w nieinwazyjny czujnik podczerwieni 940 mm.

Czy jesteśmy blisko, czy daleko będziemy mogli nie tylko obejrzeć nagrany materiał, lecz również podejrzeć, co się dzieje na żywo. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację na nasz smartfon i połączyć kamerę z telefonem. Konsumenci są zadowoleni z tego urządzenia. W swoich komentarzach przekazują, że kamera nagrywa obraz dobrej jakości zarówno w dzień, jak i w nocy.

Model Xiaoyi YI Home to kamera nagrywająca w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Urządzenie może działać jako bezprzewodowa niania.

 

Zalety

Funkcja niani: Prezentowana kamerka może pełnić funkcję elektronicznej niani. Ponieważ ma system zwrotny – my możemy nie tylko słyszeć płacz dziecka, ale też je uspokajać, zanim dojdziemy do maluszka.

Działa w nocy: Urządzenie bez większego problemu może działać także w nocy. Ma to związek z tym, że kamerka jest wyposażona w nieinwazyjny czujnik podczerwieni 940 mm. To za jego sprawą jakość nagrań w nocy jest całkiem niezła.

Aplikacja na urządzenia przenośne: Kamerka współgra z aplikacją na urządzenia przenośne. To umożliwia podgląd obrazu w dowolnej chwili, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy.

Jakość obrazu: Osoby, które zdecydowały się na ten model są bardzo zadowolone z zakupu. Uważają, że jakość obrazu jest bardzo dobra.

 

Wady

Opóźnienia w transmisji: Osoby używające kamery zauważyły, że czasami występuje opóźnienie w transmisji.

 

 

 

 

3. NetGear Arlo Security System VMS3130-100EUS

 

NETGEAR Arlo Security System VMS3130-100EUS to kamera nagrywająca w jakości HD. Rozdzielczość 720p oraz regulacja kąta widzenia w zakresie do 130 stopni umożliwia nam dostrzeżenie wszelkich szczegółów.

Ponieważ jest to urządzenie wodoodporne, możemy je bez obaw umieścić na zewnątrz. Należy też podkreślić, że kamera jest odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych.

Bardzo ważne jest to, że sprzęt ten nagrywa również w nocy. Ma to związek z tym, że we wnętrzu kamery zainstalowano oświetlacze LED o długości fali 850 nm i filtry podczerwieni.

Kamera Arlo rejestruje obraz, gdy wykryje ruch i jednocześnie nas o tym ostrzega. Takie rozwiązanie jest bardzo energooszczędne, bo kamera bez potrzeby nie nagrywa.

Nagrania z kamery możemy oglądać na smartfonie, tablecie oraz komputerze. Specjalna aplikacja daje nam możliwość podglądu nagrań z 4 kamer jednocześnie. Brak przewodów to brak konieczności podłączania urządzenia do komputera i innych sprzętów przenośnych, a to przekłada się na wygodę i komfort użytkowania kamery. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to urządzenie solidne i nagrywa ono w dobrej jakości.

NETGEAR Arlo Security System VMS3130-100EUS to wewnętrzna i zewnętrzna kamera nagrywająca w jakości HD (rozdzielczość 720p). Ma ona regulację kąta widzenia w zakresie do 130 stopni. Urządzenie nagrywa w dzień i w nocy.

 

Zalety

Czujnik ruchu: Za sprawą czujnika ruchu urządzenie nie nagrywa cały czas, więc jest energooszczędne. Nie ma też problemu z pojemnością karty pamięci i nadpisywaniem danych, gdyż kamerka działa tylko wtedy, kiedy faktycznie coś się dzieje.

Łączność bezprzewodowa: Aby mieć stały podgląd na to, co się dzieje w danym miejscu, nie musimy szukać sposobów, aby przy użyciu kabla podłączyć kamerkę do komputera, gdyż jest ona wyposażona w łączność bezprzewodową.

Jakość: W swoich ocenach konsumenci potwierdzają, że kamerka nagrywa w bardzo dobrej jakości w dzień i w nocy. Podświetlenia LEDowe oraz filtry podczerwieni umożliwiają nagrywanie w całkowitej ciemności.

Wodoodporność: Ponieważ prezentowane urządzenie jest wodoodporne, z powodzeniem możemy zainstalować je na zewnątrz budynku lub w bardzo wilgotnych pomieszczeniach.

 

Wady

Cena: Urządzenie kosztuje prawie 1000 zł i jest to jedna z droższych propozycji w naszym rankingu.

 

 

 

 

4. Kamera Bezprzewodowa do Monitoringu OVERMAX Camspot 3.5

 

Kamera Bezprzewodowa do Monitoringu OVERMAX Camspot 3.5 to nowoczesny sprzęt, który został wyposażony w głośniki, mikrofon, a także moduł Wi-Fi. Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się jako elektroniczna niania, ponieważ daje możliwość stałej obserwacji pociechy, a także zdalnej rozmowy.

Prezentowany model obraca się o 300 stopni w poziomie oraz 60 stopni w pionie. Zapewnia on obraz w rozdzielczości HD, co daje możliwość dostrzeżenia wielu detali. Kamera ma wbudowany czujnik natężenia światła, po zapadnięciu zmroku automatycznie przechodzi w tryb nocny IR. Obsługuje ona karty pamięci do 128 GB. Sprzęt wyposażono w 3,6 mm obiektyw oraz detektor ruchu.

Kamera zebrała wiele pozytywnych opinii konsumentów. Jest ona chwalona za to, że pozwala na stałe kontrolowanie, co dzieje się w domu. Ważne jest to, że nie tylko widzimy obraz na żywo, ale też słyszymy wszystkie odgłosy. Poza tym sprzęt szybko wykrywa poruszające się obiekty, robi zdjęcia i wysyła je na wskazany serwer FTP lub adres e-mail.

OVERMAX Camspot 3.5 to sprzęt z obiektywem 3,6 mm. Kamera ma wymiary: 8,8 cm x 11,4 cm x 13,3 cm. Maksymalna rozdzielczość nagrań to: 1280 x 720 pikseli.

 

Zalety

Obrotowa konstrukcja: Urządzenie może obracać się w poziomie w zakresie do 300 stopni, a także w pionie do 60 stopni. To daje pewność, że nic nie umknie naszej uwadze.

Czujnik ruchu: Kamera ma wbudowany czujnik ruchu i jeśli wykryje poruszający się obiekt, zrobi zdjęcie, a następnie prześle je na adres e-mail lub serwer FTP.

Elektroniczna niania: Sprzęt sprawdza się jako elektroniczna niania. Pozwala on na stałą obserwację dziecka, a także prowadzenie rozmów, gdyż ma głośnik i mikrofon.

 

Wady

Problemy z łącznością Wi-Fi: Niektórzy posiadacze kamery narzekają, że połączenie z siecią Wi-Fi nie jest stabilne. Czasami dochodzi do utraty łączności.

Brak karty pamięci: Co prawda urządzenie ma czytnik, w którym można umieścić kartę pamięci, ale nie została ona dołączona do zestawu. Należy dopasować ją samodzielnie.

 

 

 

 

5. Kamera IP IMOU Ranger 1080 IPC-A22

 

IMOU Ranger 1080 IPC-A22 to wewnętrzna kamera IP, która daje możliwość stałego kontrolowania, co dzieje się w domu. Ponieważ jest ona wyposażona w głośnik i mikrofon, pozwala na prowadzenie zdalnej rozmowy z domownikami. Sprzęt ma obiektyw 3,6 mm z 8-krotnym zoomem cyfrowym. Maksymalna rozdzielczość nagrań to: 1920 x 1080 pikseli.

Urządzenie obsługuje karty pamięci do 64 GB. Może się ono obracać w poziomie do 355 stopni oraz pionie do 90 stopni. Po wykryciu ruchu kamera automatycznie wysyła powiadomienie na smartfona. Nagrania są zapisywane w chmurze Imou, co zapewnia im bezpieczeństwo.

Konsumenci twierdzą, że sprzęt jest łatwy w montażu i obsłudze. Można go połączyć bezprzewodowo z domową siecią internetową. Kamera działa niezawodnie przez całą dobę, po zapadnięciu zmroku przechodzi w tryb nocny. Ponadto ma ona kompaktowe wymiary, dlatego można ją łatwo zakamuflować. Dzięki temu domownicy będą czuli się w pełni swobodnie.

Kamera IMOU Ranger 1080 IPC-A22 ma wymiary: 11 cm x 9,6 cm x 10,4 cm. Zapewnia ona obraz w rozdzielczości: 1920 x 1080 pikseli. Urządzenie ma 3,6 mm obiektyw.

 

Zalety

Dwukierunkowa rozmowa: Sprzęt jest wyposażony zarówno w głośnik, jak i mikrofon. Z tego względu pozwala on na swobodne prowadzenie rozmów z domownikami. Kamera może pełnić też funkcję elektronicznej niani, przydatnej przy opiece nad niemowlęciem.

Możliwość przechowywania danych w chmurze: Urządzenie pozwala na zapisywanie plików na karcie pamięci lub w chmurze Imou. Decydując się na drugą opcję, mamy pewność, że nagrania są bezpieczne i nie stracimy ich w przypadku zniszczenia kamery.

 

Wady

Mała pojemność karty pamięci: Osoby, które wolą zapisywać pliki na karcie pamięci, narzekają, że sprzęt obsługuje nośniki o stosunkowo niewielkiej pojemności, do 64 GB.

Krótki kabel zasilający: Dołączony do urządzenia kabel zasilający jest stosunkowo krótki. Trzeba dobrze przemyśleć, gdzie ustawimy kamerę.

 

 

 

 

Jak podłączyć kamerę IP?

 

Kamery IP, inaczej internetowe, umożliwiają monitorowanie tego, co dzieje się w naszym domu przez całą dobę. Wielu konsumentów po zakupie takiego sprzętu zatrudnia specjalistów, aby pomogli im w prawidłowym podłączeniu urządzenia. Okazuje się jednak, że samodzielna instalacja kamery IP nie jest zbyt trudna. Przygotowaliśmy krótką instrukcję, która z pewnością Ci się przyda.

 

 

Podłączanie sprzętu – pierwsze kroki

Instalację kamery IP powinniśmy zacząć od podłączenia jej do prądu. Następnie musimy połączyć ją z Internetem, co możemy zrobić na dwa sposoby. Model o prostej budowie, bez modułu Wi-Fi, wymaga podłączenia przez kabel Ethernet. Natomiast bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia nawiązują połączenie z Internetem bezprzewodowo, co jest wygodniejszym, ale nie zawsze lepszym rozwiązaniem. Musimy pamiętać, że kamera działająca dzięki Wi-Fi przeważnie nagrywa wideo w mniejszej rozdzielczości, w efekcie czego możemy mieć problem z dostrzeżeniem wszystkich szczegółów. Jeśli więc mamy taką możliwość, warto zdecydować się na połączenie kablowe.

W zestawie razem z kamerą powinniśmy otrzymać płytę ze sterownikami. Musimy zainstalować je na swoim komputerze, aby wszystko działało tak, jak powinno. W instrukcji obsługi z pewnością znajdziemy informację o tym, które pliki umieszczone na nośniku danych są niezbędne i w jaki sposób trzeba przeprowadzić instalację.

 

Konfiguracja kamery IP

Konfiguracja kamery IP polega przede wszystkim na odczytaniu jej adresu IP i wpisaniu go do przeglądarki internetowej. Jak to zrobić? W tym także pomoże nam dostarczone na płycie CD oprogramowanie lub instrukcja obsługi. Uzyskany adres IP musimy wpisać w przeglądarkę, co umożliwi nam zalogowanie się na konto użytkownika. Aby nie dopuścić do włamania się do panelu naszej kamery przez osoby niepożądane, musimy ustalić silne hasło.

Co ważne, nawet jeśli planujemy podłączyć urządzenie do Internetu przez Wi-Fi, najpierw zazwyczaj musimy użyć kabla Ethernet. Dopiero później, gdy ustawimy wszystkie parametry pracy kamery, protokoły bezpieczeństwa itp., będziemy mogli wybrać łączność bezprzewodową.

 

Przekierowanie portów

Część dostępnych na rynku sprzętów IP udostępnia pliki w internetowej chmurze, co oznacza, że konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana. Nie wszystkie kamery są jednak wyposażone w taką opcję. Jeśli nasze urządzenie również nie ma takiej funkcji, musimy przekierować jego porty na zewnętrzny adres IP. Aby go poznać, możemy skorzystać ze specjalnych stron internetowych. Często jednak konieczna okazuje się przy tym zmiana ustawień routera, polegająca na samodzielnym wskazaniu, jaki port kamery ma być przekierowany i gdzie. Niezbędny jest też wybór właściwego protokołu sieciowego (zwykle jest to TCP/UDP).

 

 

Problem ze zmiennym adresem IP

W przypadku, gdy nasze połączenie z Internetem bazuje na zmiennym adresie IP, podczas konfiguracji kamery musimy dodatkowo skorzystać z usługi DDNS, czyli Dynamic Domain Name System. W ten sposób uda nam się zmienić adres IP na nazwę domenową, przeważnie nie wiąże się to z ponoszeniem żadnych dodatkowych kosztów.

Żeby dokonać zmiany, należy wejść w ustawienia routera, znaleźć zakładkę „Dynamic DNS” i włączyć działanie funkcji DDNS. Po wyborze dostawcy tej usługi i podaniu strony internetowej musimy się na niej zalogować i w odpowiednim polu wpisać wybraną przez nas nazwę, która od teraz będzie częścią nowego adresu (najczęściej nosi nazwę „Hostname”). Ostatni krok to znalezienie pola „Service Type” i wybranie kolejno opcji „Host with IP adress” oraz „Create Host”.

Jak widać, nie tylko znalezienie informacji o tym, jaka kamera IP jest polecana do monitorowania domu, jest proste. Instalacja sprzętu także nie jest trudna i może sobie z nią poradzić każdy z nas.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Kamera IP Foscam H.264 FI9828P PTZ WiFi P2P 960P

 

 

Ranking kamer IP kontynuujemy produktem Foscam FI9828P. Model ten jest najdroższym urządzeniem w naszym zestawieniu. Jednak jest to profesjonalna kamera, którą możemy z powodzeniem użyć do monitorowania sklepu, czy biura. Sprzęt możemy zainstalować zarówno w budynku, jak i na zewnątrz, ponieważ kamera ta może pracować w temperaturach od -20 do 55° Celsjusza.

Urządzenie jest również wodoodporne. Foscam FI9828P oferuje wysoką jakość obrazu na poziomie 1280 x 960 pikseli. Kamera wyposażona jest w funkcję zdalnego obracania PanTilt. Funkcja ta pozwala urządzeniu na obrót w poziomie o 355° i w pionie o 75°. 

Model ten został wyposażony w funkcję wykrywania ruchu. Dodatkowo możemy go zaprogramować tak, by otrzymać powiadomienie, gdy kamera wykryje aktywność. Możemy też usłyszeć i nawet przemówić do intruza zakłócającego nasz spokój. Wszystko to dzięki funkcji dwukierunkowego audio wbudowanej przez producenta.

Sprzęt oferuje również trzykrotny zoom i możliwość nagrywania w nocy za pomocą podczerwieni o zasięgu IR 20m. Wszystkimi funkcjami bez problemu możemy sterować za pomocą smartfona i specjalnej aplikacji stworzonej dla tej kamery. Konsumenci przekazują, że jest to dobre urządzenie z bardzo dobrze dobranymi dodatkowymi funkcjami.

Kamera IP  Foscam FI9828 to urządzenie, które można zainstalować na zewnątrz i wewnątrz. Nagrywa ono w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli.

 

Zalety

Profesjonalizm: Model ten stanowi profesjonalne urządzenie, odpowiednie do instalacji w sklepie lub w biurze. Może stanowić część monitoringu firmy.

Odpowiednia do instalacji na zewnątrz: Jest to kamera, która może zostać zainstalowana w mieszkaniu czy biurze, a także na zewnątrz. Ma to związek z tym, że sprzęt jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur. Bez problemu pracuje przy temperaturach: od -20 st. C do 55 st. C.

Funkcje: Kamera posiada wiele ciekawych funkcji, które okazują się bardzo przydatne. Wśród nich możemy wymienić system zdalnego obracania PanTilt. Poza tym urządzenie wykrywa ruch i ma wbudowany, dwukierunkowy system audio. Kamerą można też sterować przy użyciu smartfonu.

 

Wady

Jakość nagrywania: Jak zauważają konsumenci prezentowane urządzenie cechuje nie najlepsza jakość nagrywania.

Jakość obudowy: Osoby korzystające z kamerki narzekają na jej obudowę. Niestety bywa ona dość awaryjna.

 

 

Kamera Hikvision IP-CAM Bullet DS-2CD2020F-I 4mm

 

Nasza ostatnia propozycja to Hikvision DS-2CD2020F-I 4MM. Oferuje ona rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Jest to urządzenie, które możemy zainstalować zarówno w pomieszczeniu, jak i na dworzu.

Nie musimy obawiać się o niskie temperatury, gdyż kamera działa w zakresie temperaturowym od -30 do 60° Celsjusza. Dodatkowo sprzęt jest wodoodporny. Producent wyposażył ten model w funkcję DWDR, która sprawia, że rejestrowany obraz jest bardzo czytelny. Bez względu na panujące warunki oświetleniowe.

W urządzeniu znajdziemy również cyfrową redukcję szumów NR (3D DNR), która znacząco poprawia jakość obrazu nagrywanego w słabym oświetleniu. Pozwala ona także na wyższą kompresję nagranego materiału. Kamera posiada wbudowany oświetlacz podczerwieni, więc może posłużyć do nagrywania w dzień oraz w nocy.

Zasięg promieni podczerwieni sięga do 30 metrów. Zarejestrowany obraz możemy nagrać na kartę micro SD, gdyż w urządzeniu znajduje się czytnik takich kart. Opinie o kamerach IP Hikvision DS-2CD2020F-I 4MM przedstawiają ten produkt jako profesjonalne urządzenie, które zadba o bezpieczeństwo naszego domu lub biura.

Hikvision DS-2CD2020F-I 4MM to urządzenie, które oferuje rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Prezentowany model można umieści wewnątrz i na zewnątrz.

 

Zalety

Odporność: Produkt jest wodoodporny. Wytrzymuje w skrajnych temperaturach w zakresie od -30st C. do +60 st. C. Dzięki temu nie musimy obawiać się o sprzęt zainstalowany na zewnątrz.

Czytelny obraz: Bez względu na warunki oświetleniowe jakość obrazu jest bardzo dobra. Za sprawą cyfrowej redukcji szumów nie musimy obawiać się, że nagrany obraz będzie nieczytelny.

Podczerwień: Kamera ma wbudowany oświetlacz podczerwieni, dlatego może być wykorzystywana również do nagrywania po zmroku.

 

Wady

Cena: Jest to dość drogi model, zwłaszcza gdy uwzględnimy jego funkcje.

Dla firm: Jest to raczej urządzenie stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, a nie osobach prywatnych, które potrzebują kamerki do obserwowania domu pod ich nieobecność.

 

 

D-Link Cloud DCS-5009L

 

Nasza kolejna propozycja to D0Link Cloud DCS-5009L. Ten model jest również bezprzewodowy. Choć możemy również go zainstalować za pomocą kabli. Dodatkowo sprzęt ten został wyposażony w obrotową głowicę, co poszerza kąt nagrania. Zakres obrotu kamery wynosi od -170° do +170°.

Natomiast wbudowany czujnik ruchu uruchomi sprzęt przy wykryciu najmniejszej aktywności w zakresie swojego działania. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia powiadomień, które wysyłane są mailem, gdy kamera wykryje ruch. Do powiadomienia dołączane jest zdjęcie lub materiał wideo zarejestrowany w momencie wykrycia aktywności.

Będziemy więc mogli od razu zweryfikować, co spowodowało wzbudzenie się alarmu. Kamera może rejestrować obraz w nocy dzięki wbudowanej diody podczerwieni LED. Podświetlenie pozwoli nam na nagranie wyraźnego obrazu do odległości 8 metrów.

Dodatkowo użytkownik ma możliwość w razie potrzeby przybliżyć obraz dzięki zastosowanemu 4-krotnemu zoomowi cyfrowemu. Użytkownik ma również możliwość skorzystania z usługi mydlink™. Jest to bezpłatna aplikacja, która pozwoli na podgląd obrazu na smartfonie czy tablecie. Możemy być więc spokojni o nasz dom i bliskich, gdziekolwiek byśmy nie byli.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments