Metkownice ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

Jak szybko ometkować dużą ilość towarów w sklepie czy na magazynie? Pomóc nam w tym może metkownica. To stosunkowo mały sprzęt, ale znacząco ułatwia pracę. Na podstawie analizy trendów zakupowych i recenzji konsumentów udało nam się wytypować najlepszy tego typu sprzęt w 2024 roku. Jest nim Sato Judo – dwurzędowa metkownica, która wyróżnia się lekkością. Urządzenie nie powoduje szybkiego zmęczenia rąk, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. Model umożliwia wykorzystywanie metek w różnych kolorach i kształtach. Jego obudowa jest wytrzymała i nie ma ryzyka, że szybko pojawią się na niej pęknięcia czy wyszczerbienia. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, również wymiana rolki z tuszem nie powinna być zbyt kłopotliwa. Osobom szukającym metkownicy jednorzędowej polecamy produkt Sato Kendo. Ze względu na to, że zainstalowano w nim rolkę z białymi metkami oraz rolkę tuszującą od razu po zakupie można sprawdzić, jak działa urządzenie. Zaletą modelu jest dobrze wyprofilowany uchwyt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Metkownicą wykonamy precyzyjny wydruk ceny. Kupujący doceniają zaletę urządzenia, jaką jest tania eksploatacja. Produkt daje możliwość druku wielu znaków specjalnych, co ułatwia np. drukowanie cen w wielu walutach. Niska waga sprzętu (280 g) pomaga w szybkim metkowaniu towarów. Model jest łatwy w obsłudze.

Wady

Uchwyt metkownicy jest wykonany z niezbyt trwałego plastiku, który w razie upadku urządzenia z dużej wysokości może pękać.

Podsumowanie

Sprzęt drukuje po 10 znaków w 2 rzędach. Do urządzenia pasuje standardowa taśma z metkami w rozmiarze 26 mm x 16 mm. Metkownica jest wygodna w przechowywaniu, co stanowi zaletę, gdy jest używana w niewielkich sklepach.

Drugi wybór

Zalety

Model wykonuje wydruki bardzo czytelnie. Metkownica jest tania w eksploatacji. Uchwyt sprzętu również stanowi jedną z jego zalet, ponieważ umożliwia pewny, wygodny chwyt, co jest istotne, kiedy metkownica jest używana długo i często. Produkt jest łatwy w obsłudze.

Wady

Początkowo niektórzy kupujący miewają kłopot z prawidłowym nałożeniem rolki, jednak z czasem da się to zrobić szybko i sprawnie.

Podsumowanie

Do metkownicy można używać standardowych taśm o wymiarach: 26 mm x 12 mm. Model drukuje cyfry od 1 do 9. Prezentowany produkt waży około 300 g, jest więc lekki, co znacznie usprawnia pracę użytkownika.

Rozważ też

Zalety

Mechanizm drukujący ma metalowe podzespoły, co korzystnie wpływa na wytrzymałość urządzenia, a to jest ważne przy wzmożonej eksploatacji. Wydruk metkownicy jest czytelny. Sprzęt ma znaki specjalne, co ułatwia dokładne oznaczanie cen. Wałek barwiący i rolkę wymienia się bardzo łatwo.

Wady

Tuż przed wymianą rolki barwiącej wydruk może stać się mało czytelny i się rozmazywać. Przy wymianie wałka można się ubrudzić, dlatego warto zachować ostrożność.

Podsumowanie

Metkownica numeryczna drukuje 10 cyfr w górnym rzędzie i 7 cyfr w większym rozmiarze w dolnym rzędzie. Matryca modelu została wyposażona również w znaki specjalne. Produkt jest jednym z najchętniej wybieranych spośród innych urządzeń tego typu dostępnych na rynku.

 

 

Najlepsze metkownice w 2024 roku

 

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiły nam życie, uprościły wiele prac na różnych płaszczyznach. Tym razem nasze zestawienie kierujemy do właścicieli/pracowników sklepowych. Przedstawiamy ranking metkownic zawierający najciekawsze urządzenia dostępne na polskim rynku, które z całą pewnością ułatwią pracę każdego sklepu, czy hurtowni.

 

Nasze zalecenia

 

Sato Judo

 

Dwurzędowa metkownica SATO JUDO to pierwszy produkt w naszym zestawieniu. Jest to jedna z najtańszych w eksploatacji metkownic dostępnych na rynku. Wysoka jakość wykonania oraz niska cena to najczęściej wymieniane zalety tego modelu.

Urządzenie drukuje po 10 znaków w 2 rzędach. Każdy druk jest czytelny i niezwykle precyzyjny. W metkownicy tej stosuje się najbardziej standardowe, tanie taśmy z metkami o rozmiarze 26 mm x 16 mm. Sprzęt posiada zainstalowany wałek z tuszem oraz rolkę z metkami.

Model ten drukuje cyfry od 0 do 9, a także wiele znaków specjalnych, które umożliwiają przygotowanie metek z cenami w różnych walutach oraz umieszczenie dodatkowych informacji. Znajdziesz tutaj symbole takie, jak: Sk, Lei, Lt, Ft, Kod, Kč, $, €, zł, £, kg, gr i inne.

Sprzęt ten waży 280g, jest więc lekki i bardzo poręczny. Wymiana rolki z etykietami nie stanowi większego problemu. Ta najlepsza metkownica uważana jest za bardzo wydajną, niezawodną i łatwą w obsłudze.

Sprzęt Sato Judo waży 280 g. Drukuje on metki o wymiarach: 2,6 cm x 1,6 cm. To numeryczna metkownica dwuwierszowa.

 

Zalety

Lekkość: Urządzenie jest lekkie, dlatego praca z nim jest komfortowa. Nawet po kilku godzinach trzymania sprzętu w dłoniach nie powinien pojawić się nieprzyjemny ból nadgarstka.

Łatwa wymiana rolki: Wymiana rolki z tuszem jest na tyle łatwa, że każdy sobie z nią poradzi (nawet osoby, które do tej pory nie miały styczności z podobnymi urządzeniami).

Możliwość stosowania różnych etykiet: Metkownica daje możliwość stosowania etykiet w różnych kształtach oraz kolorach.

Precyzyjne drukowanie: Sprzęt gwarantuje precyzyjne drukowanie takich znaków, jak: kg, zł, KOD czy g. To model idealnie nadający się do użytku w małych sklepach.

Solidność: Obudowa metkownicy nie jest podatna na uszkodzenia. To oznacza, że urządzenie może być poddawane intensywnej eksploatacji.

 

Wady

Zacina się: Od czasu do czasu sprzęt się zacina, a to może utrudniać szybkie przyklejenie metek do wszystkich produktów w sklepie.


 

 

 

 

Sato Kendo

 

Dobra i tania metkownica jednorzędowa Sato Kendo to druga propozycja w naszym zestawieniu. Jest tania w eksploatacji, czyli idealna dla wszystkich, którzy szukają oszczędności. Wysoka jakość wykonania oraz konkurencyjna cena to najczęściej wymieniane zalety tego modelu. Drukuje do 10 znaków w rzędzie, w tym symbole specjalne. Druki zawsze są bardzo precyzyjne i czytelne.

Tania eksploatacja ma związek z tym, że możesz z nią używać niedrogich taśm z metkami o rozmiarze 26 mm x 12 mm. Warto tutaj podkreślić, że można stosować etykiety o różnorodnym kształcie oraz kolorach.

Metkownica drukuje cyfry od 0 do 9 oraz najróżniejsze znaki specjalne, które są bardzo przydatne w sklepach, zwłaszcza tych przyjmujących też płatności w innych walutach lub chcących na metce umieścić dodatkowe informacje o produkcie. Wśród znaków specjalnych znajdziesz: Sk, Lei, Ft, Kod, Kč, $, €, /, zł, £ i inne.

Metkownica waży niespełna 300 g i ma ergonomiczny uchwyt ułatwiający jej użytkowanie. Konsumenci wysoko ocenili funkcjonalność tego sprzętu i jego prostą obsługę.

Urządzenie Sato Kendo to model jednorzędowy. Ta dobra metkownica do 100 zł umożliwia drukowanie metek o wymiarach: 2,6 cm x 1,2 cm. Sprzęt waży ok. 280 g (bez etykiet).

 

Zalety

Od razu gotowa do użycia: Metkownica jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu z opakowania. Wszystko ze względu na to, że w urządzeniu jest już zainstalowana rolka tuszująca oraz rolka z białymi metkami.

Wyraźny druk: Urządzenie gwarantuje wyraźny, przejrzysty druk. Korzystanie z niego z pewnością będzie dużym ułatwieniem dla pracowników sklepów. Z pomocą metkownicy szybko oznaczymy wszystkie towary.

Wygodny uchwyt: Sprzęt ma kompaktowe wymiary, jak również wygodny uchwyt. Urządzenie dobrze leży w dłoni i można nim swobodnie manewrować.

Niezawodne działanie: Metkownica nie zacina się, nawet jeśli jest używana przez kilka godzin bez przerwy.

 

Wady

Nie drukuje liter: Sprzęt nie pozwala na wydrukowanie na metkach liter. Wyjątkiem są znaki specjalne takie jak: kg, gr, zł czy Lt.


 

 

 

 

Blitz C17

 

Metkownica dwurzędowa, numeryczna Blitz C17 to trzeci produkt, który chcemy Państwu zaprezentować. Urządzenie Drukuje 8 cyfr w górnym rzędzie i 8 cyfr w dolnym. Posiada symbole: kg, g, zł, gr, słowo KOD i inne. Mechanizm drukujący posiada metalowe podzespoły, dzięki którym jest bardzo wytrzymały, nie tylko w czasie wzmożonej eksploatacji, ale również na upadki z dużej wysokości, czy inne uszkodzenia.

Metkownica zapewni Ci szybki, czytelny wydruk. Z urządzeniem tym stosuje się standardowe metki 26 mm × 16 mm, co minimalizuje koszty eksploatacji do minimum. Nie można też zapomnieć, że sprzęt ten ma łatwy system wymiany rolek i wałka barwiącego, co również zyskało duże uznanie wśród konsumentów.

Opinie o metkownicach marki Blitz są bardzo pochlebne. Przez użytkowników cenione są za jakość i łatwą obsługę. Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że cechuje go najwyższa jakość wykonania i niezawodność.

Dwurzędowa metkownica Blitz C17 waży ok. 800 g. To sprzęt pozwalający na wydrukowanie metek w rozmiarze: 2,6 cm x 1,6 cm.

 

Zalety

Wytrzymałość: Z pewnością nie jest to metkownica, która w wyniku codziennego użytkowania szybko ulegnie awarii lub się zniszczy. Ma ona mechanizm drukujący z metalowymi podzespołami, co zwiększa jej wytrzymałość.

Nieskomplikowana wymiana rolek: Z obsługą urządzenia poradzą sobie także osoby bez dużego doświadczenia. Wymiana rolek, podobnie jak wałka barwiącego, nie jest skomplikowana i nie zajmuje zbyt dużo czasu.

Drukuje znaki specjalne: Co prawda jest to metkownica numeryczna (nie drukuje liter), ale pozwala na przygotowanie metek ze znakami specjalnymi. Sprzęt umożliwia nadrukowanie takich symboli jak: zł, kg, $, € itp.

 

Wady

Za ciężka: Mimo że metkownica niezawodnie działa i zapewnia komfortową pracę, to wielu jej posiadaczy uważa, że mogłaby być lżejsza. Po dłuższym czasie przygotowywania metek trzeba chwilę odpocząć, aby nie pojawił się ból ręki.


 

 

 

 

Towa APN-65/60

 


Towa APN-60 to kolejna metkownica warta uwagi. Jest to ręczny aplikator samoprzylepnych etykiet nawiniętych na rolkę. Posiada czujnik Mech-Sensor, który dopasowuje długość druku do etykiet używanych przez ten sprzęt. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości druk na każdej powierzchni, również krzywej, czy chropowatej, a więc zawsze możesz mieć pewność, że druk będzie czytelny.

Aplikacja etykiet przebiega bezproblemowo i jest wyjątkowo łatwa. Urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję, odporną na upadki. Pracuje jedynie z etykietami prostokątnymi o wymiarach: wysokość od 18 mm do 60 mm i szerokość od 25 mm do 60 mm. Natomiast maksymalna średnica rolki to 100 mm.

Eksploatacja tej metkownicy jest tania i nie sprawia większego problemu. Konsumenci wysoko oceniają jakość wykonania produktu, a także druku, jaki zapewnia. Poza tym w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie to ma świetny stosunek jakości do ceny.

Towa APN-65/60 to ręczny aplikator etykiet. Waży on 400 g. Sprzęt umożliwia naniesienie na towary metek, których minimalne wymiary to: 2 cm x 2 cm, a maksymalne: 6 cm x 6 cm.

 

Zalety

Trwała konstrukcja: To świetny model dla osób, którym zależy przede wszystkim na solidności zakupionej metkownicy. Przyrząd wyróżnia się trwałą konstrukcją z elementami wykonanymi z metalu.

Mało kłopotliwa obsługa: Obsługa sprzętu nie jest kłopotliwa i szybko się jej nauczymy. Model wyposażono w mechaniczny czujnik długości etykiet, w efekcie czego sam dopasowuje się do używanych w danym momencie metek.

Uniwersalne zastosowanie: Przyrząd znajdzie zastosowanie w wielu różnych miejscach – zarówno małych, jak i większych sklepach. Umożliwia on przyklejanie etykiet nie tylko do płaskich, ale też krzywych powierzchni.

 

Wady

Trudna wymiana rolek: Część konsumentów przekonuje, że wymiana rolek z metkami nie należy do najłatwiejszych czynności i wymaga wprawy.

Nieporęczny: Choć aplikator jest lekki, to niektóre osoby twierdzą, że nie jest zbyt poręczny i trudno się nim manewruje.


 

 

 

 

Blitz C8

 

Na ostatnim miejscu naszego rankingu znajduje się sprzęt Biltz C8. Jest to jednorzędowa, numeryczna metkownica, która drukuje 8 cyfr w rzędzie (istnieje możliwość oznaczenia daty, ceny, wagi). Posiada symbol “zł”. Możesz do niej zamocować stempel w specjalnym uchwycie.

Pozwoli Ci to zadrukować dodatkowe wiersze – dodasz na przykład nazwę sklepu i inne niezbędne informacje. W urządzeniu stosuje się standardowe metki 26 mm × 12 mm. Konsumenci potwierdzają, że model ten cechuje wysoka jakość i niezawodność.

Ma to również związek z konstrukcją – mechanizm drukujący posiada metalowe podzespoły, zwiększające wytrzymałość urządzenia nawet przy częstej eksploatacji. Warto także podkreślić, że wymiana rolek i wałka barwiącego jest bardzo łatwa.

Jeśli zależy Ci na szybkim, czytelnym wydruku i szukasz sprzętu, który będzie prosty w obsłudze, Biltz C8 to propozycja dla Ciebie i Twojej firmy. Osoby, które już zakupiły ten model doceniły jego prostą obsługę i bardzo dobrą jakość zadruku.

Model Blitz C8 drukuje etykiety w rozmiarze: 2,6 cm x 1,2 cm. To jednorzędowa metkownica numeryczna.

 

Zalety

Solidna: Metkownica ma mechanizm drukujący, który ma trwałe, metalowe elementy. Sprzęt działa niezawodnie przez długi czas. Jeśli dojdzie do uszkodzenia elementów konstrukcji urządzenia, można je z łatwością wymienić.

Praktyczność: Ze względu na swoją praktyczność sprzęt może być użytkowany wszędzie tam, gdzie konieczne jest ometkowanie dużej ilości towarów w krótkim czasie. Mowa tu nie tylko o sklepach spożywczych, ale i hurtowniach oraz składach magazynowych.

 

Wady

Drukuje tylko jeden rząd znaków: Nie jest to model idealny dla osób szukających dwurzędowej metkownicy. W razie konieczności możemy zyskać dodatkową linię znaków na metce, ale wymaga to zakupu i zamontowania specjalnego stempla.

Nie zawsze czytelnie drukuje: Nie zawsze urządzenie drukuje wyraźne symbole na etykietach. To powoduje, że towar jest źle oznaczony, co może przeszkadzać klientom w sklepie.


 

 

 

 

Jaką metkownicę kupić?

 

Przewodnik zakupowy

W dzisiejszych czasach metkownica znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w sklepach, czy magazynach, ale również w biurach i placówkach publicznych. Niewątpliwie, jest to bardzo tani i szybki sposób, aby nanieść na konkretny produkt ważne informacje. Urządzenia używa się, aby oznaczyć cenę, datę, nazwę, wagę, numer partii itd. Cyfry, czy słowa nanosimy za pomocą pistoletu, naciskając delikatnie rączkę sprzętu.

Wcześniej wprowadzone dane „drukowane” są na samoprzylepnych karteczkach, dlatego obsługa urządzenia jest bardzo łatwa. Mimo, iż nieskomplikowany mechanizm działa podobnie w różnych modelach, wybór gadżetu jest dość trudny. Niniejszy poradnik pomoże Ci zdecydować, jaką metkownicę wybrać, aby cieszyć się sprawną i efektywną pracą.

 

 

Nanoszone informacje – jaka metkownica jest najlepsza?

Zanim dokonasz zakupu metkownicy, zastanów się, ile informacji potrzebujesz nanieść na etykietę. Każde urządzenie posiada ściśle określoną liczbę znaków. Poza tym, gadżet charakteryzuje się takimi właściwościami, jak: rodzaj symboli (mogą być to cyfry, litery, znaki specjalne), ilość elementów w jednej linijce, liczba wierszy i grubość czcionki. Im bardziej rozbudowany sprzęt, tym cena produktu jest wyższa.

Ze względu na ilość wierszy wyróżniamy metkownice: jednorzędowe, dwurzędowe i trzyrzędowe. Najprostsze modele drukują jedynie cyfry, bardziej rozbudowane – litery, a najbardziej zaawansowane są wyposażone dodatkowo w znaki specjalne. Profesjonalne urządzenia posiadają opcję drukowania niewielkich obrazków, lub nawet logo danej firmy. Są to metkownice zrobione na zamówienie dla przedsiębiorstw, które chcą spersonalizować każdy element swojego produktu.

 

Rozmiar etykiety

Oprócz ilości wierszy i znaków, metkownice różnią się od siebie wielkością i rodzajem aplikowanych etykiet. Najbardziej standardowym wymiarem pojedynczej naklejki jest ok. 26 mm x 16 mm. Taki rodzaj pozwoli nam w szybki sposób nanieść na produkt cenę lub termin ważności. Oczywiście, istnieje wiele innych możliwości. Producenci wzbogacają swoje urządzenia o dodatkowe opcje, które umożliwiają stosowanie różnych form etykiet. Mogą być one kwadratowe, prostokątne, a nawet okrągłe. Szerokość typowych naklejek waha się od 20 mm do 32 mm, a wysokość od 12 mm do 55 mm.

 

Rodzaj etykiety

Istnieje wiele rodzajów etykiet. Najbardziej popularnymi są wersje papierowe, pokryte uniwersalnym klejem. Świetnie nadają się do długotrwałego oznaczania produktów, ponieważ ich usunięcie jest dość trudne. Możemy pokryć nimi niemal wszystkie powierzchnie, począwszy od szkła skończywszy na tkaninach.

Inny rodzaj etykiet stosowany w metkownicach wytworzony został z połączenia papieru z domieszką plastiku. Nałożenie tego typu oznaczenia jest dość skomplikowane, dlatego sprzęt musi być wyposażony w szybkoschnący tusz, który nie rozmaże się tuż po aplikacji.

Wszystkie dostępne na rynku materiały etykiet produkowane są w różnych barwach. Niektóre metkownice wyposażone zostały w mechanizm pozwalający na oznaczanie produktów kilkoma kolorami, bez konieczności wymiany rolki. Jest to dobra opcja dla tych osób, które chciałyby jednocześnie nanieść informację np. o cenie regularnej i promocyjnej.

 

Praca metkownicy

Każdy producent metkownic dąży do tego, aby jego wyroby były nowoczesne i funkcjonalne. Dlatego też urządzenia nowej generacji są lekkie i poręczne. Kupując sprzęt zwróć uwagę na jego kształt, rozmiar i wagę. Weź metkownicę do ręki i sprawdź, jak działa. Jeśli naciśnięcie spustu podczas drukowania naklejki wymaga dużego nakładu siły, zastanów się nad wyborem innego modelu. Urządzenie będziemy używać taśmowo, dlatego musi być poręczne i łatwe w obsłudze. Bardzo dobrym dodatkiem jest zamontowany pasek, który nałożysz na szyję lub nadgarstek.

Metkownica powinna działać bardzo stabilnie. Jeśli zauważysz, że podczas pracy urządzenie odskakuje zastanów się, czy będzie ono funkcjonalne. Delikatne materiały mogą ulec deformacji lub zniszczeniu, jeśli etykieta zostanie do nich przyklejona z dużą siłą.

Kolejną, ważną cechą metkownicy jest jej konserwacja i wymiana rolek. Niektóre modele wymagają, aby podczas uzupełniania tuszu lub oczyszczania dysz wykorzystywać dodatkowe narzędzia np. śrubokręt. Takie rozwiązanie z pewnością sprawia, że sprzęt będzie bezpieczny i bardziej trwały. Niestety, rozbieranie i składanie urządzenia jest czasochłonne i pracochłonne. Dobrze jest więc wybrać gadżet, który po naciśnięciu odpowiedniego guzika sam odblokowuje rolkę lub tusz. Upewnij się, czy wszystkie kluczowe elementy są wymienne. Najtańsze metkownice mogą okazać się jednorazowym urządzeniem, którego nie możemy uzupełnić.

Wygląd

Metkownice starej generacji są dużymi i ciężkimi urządzeniami, w większości wykonanymi z metalu. Tego rodzaju sprzęt świetnie spełni swoje zadanie w hurtowniach lub magazynach, gdzie pracuje praktycznie przez cały czas. Urządzenia są odporne na uderzenia i upadki oraz łatwo je naprawić. Jeśli zamierzasz używać gadżetu w biurze, pomyśl o zakupie delikatniejszego, plastikowego przyrządu.

Niewielkie gabaryty z łatwością zmieścisz w biurku i nie będziesz musiał się krępować, aby wyciągnąć przyrząd np. przy kliencie. Zdaniem konsumentów najlepsza metkownica to taka, która nie tylko świetnie działa, ale również dobrze prezentuje się w naszej dłoni.

 

Metkownice w dobrej cenie

Przekrój cenowy metkownic jest bardzo duży. Najprostszy sprzęt kupisz już za 15 zł. Są to zwykle jednorzędowe gadżety o niewielkiej liczbie znaków. Jeśli zależy Ci na trwałym produkcie, który wykorzystasz do kilku celów poszukaj gadżetu z wyższej półki. Dobre urządzenie kosztuje ok. 50 zł. Oczywiście, w sklepach znajdziesz metkownice, których wartość przekracza nawet 300 zł. Taki sprzęt zazwyczaj wykorzystywany jest w hurtowniach lub fabrykach do oznaczania bardzo dużej ilości elementów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ