Najlepszy wentylator łazienkowy 12V

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

 

 

Wentylatory łazienkowe 12 V – Ranking

 

 

Venture Industries Silent 100 Cz

 

Venture Industries Silent 100 Cz to bardzo cichy wentylator łazienkowy, który emituje hałas zaledwie 26,5 dB(A). Jest to świetny wynik biorąc pod uwagę sprzęty innych marek.

Przyrząd jest wyposażony w antywibracyjne mocowania silnika, co również zapobiega emisji hałasu. Ponadto model ten ma lampkę kontrolną oraz klapę zwrotną. Informują nas one o jego pracy.

Model ten jest odpowiedni nie tylko do łazienki, ale i kuchni, czy małego biura. Może być montowany w ścianie lub suficie.

Zamontowany w wentylatorze silnik elektryczny wyposażony jest w łożyska kulkowe, które cechują się bardzo dobrą jakością i wysoką odpornością na uszkodzenia. Model ten ma system zabezpieczeń przed porażeniem prądem w klasie III, a jego stopień ochrony IP to 57. Warto wspomnieć, że przyrząd ten ma wydajność 95 m3/h i może pracować w temperaturze do 40 st. C.

Urządzenie zyskało uznanie wielu konsumentów. Głównie ze względu na bardzo cichą pracę.


 

 

 

 

Soler Palau DECOR 100C

 

Wentylator łazienkowy 12V z wylotem do kanału fi 100mm Soler Palau DECOR 100C to urządzenie, którego nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu. Jest to przyrząd z silnikiem wyposażonym w łożyska kulkowe. Możemy go zamontować w ścianie lub na suficie.

Model ten posiada klapę zwrotną, która skutecznie zapobiega nawiewaniu powietrza z kanału wentylacyjnego pomieszczenia. Prezentowany wentylator jest wykonany z tworzyw sztucznych. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu czystości.

Sprzęt ten ma zabezpieczenie przed porażeniem prądem w klasie II, a także zabezpieczenie przed wilgocią oraz stopień ochrony IP 44. Możesz więc mieć pewność, że podczas użytkowania wentylatora nie grozi Ci niebezpieczeństwo.

Prezentowany model jest przystosowany do pracy w temperaturze do 40 st. C. Jego wydajność wynosi 95 m3/h. Natomiast hałas, jaki emituje wynosi 40 dB(A).

Produkt ten spotkał się z szerokim uznaniem konsumentów. W swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo solidny sprzęt, a w dodatku łatwy w obsłudze.


 

 

 

 

Ventika Subtil D 150S

 

Ventika Subtil D 150S to wentylator łazienkowy 12 V w dobrej cenie. Prezentowane urządzenie jest przystosowane do stałej lub okresowej wentylacji różnych pomieszczeń.

Model ten posiada bardzo cienki panel frontowy – 8 mm. Całość wykonana jest z tworzyw sztucznych odpornych na uszkodzenia. Jednocześnie, świetnie się prezentuje. Wirnik wentylatora jest wykonany z wysokiej jakości tworzyw. Urządzenie jest odporne na działanie promieni UV.

Świetna wydajność wentylatora jest zasługą konstrukcji wirnika. Umożliwia ona również wydłużenie czasu eksploatacji przyrządu.

Prezentowany model posiada siatkę chroniącą przed owadami. Dzięki temu do awarii silnika dochodzi niezwykle rzadko. Warto też podkreślić, iż ten element jest wysoce odporny na przegrzanie.

Urządzenie można zamontować bezpośrednio w otworze szybu wentylacyjnego. Istnieje również możliwość montażu w suficie. Produkt ten zyskał szerokie uznanie konsumentów. Przede wszystkim ze względu na fakt, że jest on wydajny. Poza tym, dobrze się prezentuje. Konsumenci wysoko ocenili jego wysoką bezawaryjność. W ocenach podkreślają również, że jest to bardzo atrakcyjny wentylator łazienkowy 12 V w dobrej cenie.


 

 

 

 

Jaki wentylator łazienkowy 12V wybrać?

 

Łazienka to pomieszczenie o dużej wilgotności. Sprzyja ona rozwojowi grzybów i pleśni. Poza tym, wpływa na nasze samopoczucie, a także zapachy w łazience. Dobry wentylator jest bardzo istotny, nawet w łazience z oknem. Pamiętaj, że zimą wilgotność ciągle bywa duża, a otworzenie okna nie zawsze możliwe. W tym poradniku, skupimy się na tym, jak wybrać najlepszy wentylator łazienkowy 12 V w 2023 roku.

Pierwszą kwestią, o której musisz pamiętać jest sposób włączania wentylatora. Masz do wyboru sprzęt sprzężony z wyłącznikiem światła, który włącza się, gdy zapalasz światło w łazience, a wyłącza kiedy z niej wychodzisz. Mamy też przyrządy, które pracują bez przerw, polecane raczej do miejskich toalet. Ciekawą opcją są modele z higrostatem, które włączają się, gdy wilgotność przekroczy ustawiony przez nas poziom. Najtańszym wyborem są modele włączane ręcznie, ale raczej mało praktyczne dla zapominalskich. Bardzo interesującym rozwiązaniem są czujniki ruchu lub światła. Pierwsza opcja jest ciekawa, ale niezbyt wydajna. Natomiast ta druga może być bardzo energochłonna, gdyż takie urządzenia są na tyle czułe, że włączają się w sąsiednim pomieszczeniu kiedy zapali się światło. Ostatnia opcja to timer – sami ustawiamy, w jakich godzinach ma on działać.

Przy wyborze, nie zapominaj o zabezpieczeniach przed przegrzaniem silnika lub zalaniem, co w łazience niestety, ale może się zdarzyć. Ważną kwestią jest też głośność pracy sprzętu, zwłaszcza takiego, który działa w trybie ciągłym.

Bardzo istotna jest jego wydajność. Należy dobierać wentylator dopasowany do kubatury pomieszczenia. Niestety, często o tym zapominamy i zakupiony wentylator nie jest wystarczający do naszej łazienki.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób obsługuje się dany przyrząd. Niestety, nie każdy model jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Pamiętaj też o designie produktu. Wentylator jest dość widocznym elementem, dlatego warto zwrócić uwagę na jego design, aby dobrze prezentował się w naszej łazience. Aby ułatwić Ci wybór, poniżej przedstawiamy najlepsze wentylatory łazienkowe 12 V.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ