Ranking 6 najlepszych desek sedesowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Deska sedesowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zakup dobrze dopasowanej deski sedesowej jest uzależniony od posiadanego w łazience kompaktu WC. Decydując się na wybór odpowiedniego produktu, warto zwrócić uwagę na kształt oraz materiał, z jakiego wykonano model. Jedną z polecanych desek sedesowych jest Cersanit President K98-0028, którą wyprodukowano z trwałego materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Model ma system wolnoopadający, który dobrze sprawdzi się w każdej ubikacji. Polecanym produktem jest również Koło Nova Top Pico 60127000. Deskę sedesową wykonano z materiału zwanego duroplastem, który wyróżnia się trwałością. Model w śnieżnobiałym kolorze pasuje do wielu aranżacji. Produkt można dopasować do większości kompaktów o lejkowatym kształcie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wysokiej jakości deskę sedesową marki Cersanit President dopasowano do produktów tego samego producenta. Model jest wykonany z mocnego tworzywa zwanego polipropylenem pokrytym specjalną antybakteryjną powłoką zapobiegającą osadzaniu się bakterii.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że deska sedesowa Cersanit President ma plastikowe zawiasy, które podczas intensywnego użytkowania pękają. W trakcie użytkowania dochodzi do uszkodzenia mechanizmu.

Podsumowanie

Praktyczna i bardzo trwała deska sedesowa Cersanit President jest wykonana z odpornego na uszkodzenia mechaniczne polipropylenu. Model waży 0,8 kg, dzięki czemu jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Produkt ma długość wewnętrzną 28,5 cm oraz zewnętrzną 44,3 cm. Szerokość wewnętrzna modelu wynosi 23 cm oraz zewnętrzna 36,5 cm.

Drugi wybór

Zalety

Model Koło Nova Top Pico jest wykonany z mocnego i trwałego materiału, jakim jest duroplast. Produkt ma klasyczny kształt oraz niewielką wagę. Model jest dostępny w śnieżnobiałym kolorze, dzięki czemu deskę można dopasować do każdej łazienki.

Wady

Deska sedesowa Koło Nova Top Pico nie ma funkcji pozwalającej na powolne opuszczanie klapy po użyciu. Użytkownicy twierdzą, że brak tej opcji jest mało komfortowy.

Podsumowanie

Wysokiej jakości deska sedesowa to model przeznaczony do montażu na lejowatej misie. Produkt waży 2,4 kg. Deska sedesowa ma trwałe metalowe zawiasy, które dobrze sprawdzą się podczas regularnego użytkowania. Model ma zaokrąglony kształt pasujący do wielu kompaktów WC.

Rozważ też

Zalety

Uniwersalną deskę sedesową przeznaczono do montażu na kompaktach Roca Gap. Model jest wykonany z trwałego duroplastu i jest wyposażony w system wolnego opadania, który zapewnia duży komfort w trakcie użytkowania. Model ma system szybkiego montażu i demontażu.

Wady

Użytkownicy, którzy zakupili deskę Roca Gap, zwracają uwagę na słabej jakości zawiasy, które pękają w trakcie regularnego korzystania. Model jest trudny w instalacji.

Podsumowanie

Produkt o zaokrąglonym kształcie pasuje zarówno do kompaktów podwieszanych, jak i podtynkowych. Deska pasuje do misek A346477000, A34647L00M oraz A89009000R. Model w kolorze białym pozwala na dopasowanie do większości aranżacji. Deska sedesowa jest wyposażona w funkcję wolnego opadania, która jest bardzo praktyczna.

 

 

6 najlepszych desek sedesowych. Opinie w 2021 roku

 

Poszukując najlepszego produktu, warto sprawdzić, jakie są oferty producentów specjalizujących się w produkcji armatury łazienkowej. Deski sedesowe to pierwszy element, na który zwraca się uwagę, wchodząc do łazienki, dlatego też trzeba zainwestować w produkt wysokiej jakości, który posłuży kilka lat. Aby wybrać najlepszy model, warto sprawdzić ranking desek sedesowych, w którym znajdują się najlepsze produkty z danej kategorii.  

 

Deska sedesowa Cersanit

 

1. Deska Sedesowa Cersanit President K98-0028 

 

Wysokiej jakości deska sedesowa Cersanit President została dopasowana do produktów tego samego producenta. Jest ona wykonana z mocnego tworzywa zwanego polipropylenem, który jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Produkt pokryto specjalną powłoką zapobiegającą osadzaniu się bakterii, dzięki czemu jest to model bardzo bezpieczny i dobry dla zdrowia użytkowników. 

Deska sedesowa Cersanit waży 0,8 kg, dzięki czemu jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Produkt ma długość wewnętrzną 28,5 cm oraz zewnętrzną 44,3 cm oraz szerokość wewnętrzną wynoszącą 23 cm i zewnętrzną 36,5 cm. Model wyposażono w wolnoopadające zawiasy, które pozwalają na ciche zamknięcie toalety. Produkt jest dostępny w praktycznym białym kolorze. 

Test desek sedesowych wskazuje, że model Cersanit President jest jednym z chętniej wybieranych. Produkt ma wszystkie niezbędne funkcje oraz powłokę antybakteryjną i pasuje do większości kompaktów WC marki Cersanit. 

 

 

 

 

Deska sedesowa Koło

 

2. Koło Nova Top Pico Deska Twarda Duroplast 60127000

 

Deska sedesowa Koło Nova Top Pico jest wykonana z mocnego i trwałego materiału, jakim jest popularny duroplast. Jest to tworzywo charakteryzujące się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Produkt ma niewielką wagę wynoszącą 2,4 kg. Model jest dostępny w śnieżnobiałym kolorze, dzięki czemu deskę można dopasować do każdej łazienki. Deska sedesowa ma klasyczny design, który pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. 

Wysokiej jakości deska sedesowa Koło Nova Top Pico jest przeznaczona do montażu na lejowatej misie. Model ma zaokrąglony kształt pasujący do wielu kompaktów WC o tym kształcie i ma trwałe metalowe zawiasy, które dobrze sprawdzą się podczas regularnego użytkowania. Ryzyko uszkodzenia metalowych zawiasów jest o wiele mniejsze w porównaniu do zaczepów wykonanych z tworzywa sztucznego. 

Konsumenci, którzy wybrali produkt Koło Nova Top Pico zgodnie twierdzą, że jest to dobra i tania deska sedesowa wykonana z dobrej jakości materiałów. Model ma klasyczny wygląd, a także jest wygodny w użytkowaniu i czyszczeniu. 

 

 

 

 

Deska sedesowa wolnoopadająca

 

3. Roca Gap WC Duroplast Deska łatwowypinalna A80148200U

 

Uniwersalna deska sedesowa wolnoopadająca to produkt przeznaczony do montażu na kompaktach Roca Gap. Model jest wykonany z trwałego duroplastu, który gwarantuje wieloletnie użytkowanie i jest wyposażony w system wolnego opadania, który zapewnia duży komfort w trakcie użytkowania. Deska sedesowa wolnoopadająca ma system szybkiego montażu i demontażu ułatwiający utrzymanie czystości w łazience. Zawiasy wykonane z metalu są chromowane. 

Produkt o zaokrąglonym kształcie pasuje zarówno do kompaktów podwieszanych, jak i podtynkowych. Deska pasuje do misek A346477000, A34647L00M, A89009000G oraz A89009000R. Model w kolorze białym pozwala na dopasowanie do większości klasycznych i nowoczesnych pomieszczeń. Dzięki funkcji cichego domyku użytkownik może bez problemu korzystać z toalety nawet w nocy. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu, potwierdzają, że jest to dobra deska sedesowa wykonana z duroplastu i ma nowoczesny design, który wyróżnia się w pomieszczeniu. 

 

 

 

 

Deska sedesowa drewniana

 

4. Tiger Scaffold Deska sedesowa, MDF, Wwygląd Zbliżony do Drewna

 

Tiger Scaffold to drewniana deska sedesowa wykonana z trwałego i mocnego materiału. Produkt wykonano z tworzywa MDF, które z wyglądu do złudzenia przypomina drewno. Model ma elegancki i klasyczny design. Deska sedesowa ładnie prezentuje się w wielu łazienkach z dodatkami wykonanymi z drewna lub materiałów drewnopodobnych i zaprojektowano ją w taki sposób, aby pasowała do większości kompaktów WC. Deska sedesowa Tiger Scaffold pasuje do pomieszczenia urządzonego w stylu industrialnym. 

Wysokiej jakości model jest pokryty specjalną powłoką, która zabezpiecza powierzchnię przed zarysowaniem. Produkt jest łatwy w czyszczeniu, można go bez przeszkód czyścić środkami przeznaczonymi do mycia powierzchni w toaletach i łazienkach. Deska sedesowa ma wymiary wynoszące 45,5 cm długości oraz 37,5 cm szerokości. Regulowane zawiasy pozwalają dopasować deskę do rozstawu od 10,5 cm do 20 cm. 

Użytkownicy, którzy wybrali produkt Tiger Scaffold są zadowoleni z wysokiej jakości wykonania. Deska sedesowa ma solidne zawiasy wykonane ze stali nierdzewnej. Model wykonano w kolorze dębu. 

 

 

 

 

Podgrzewana deska sedesowa

 

5. Villeroy&Boch Subway 2.0 Deska Sedesowa ViSeat 8M01A101 

 

Villeroy&Boch Subway 2.0 ViSeat to model przeznaczony dla wymagających użytkowników, którzy nawet podczas korzystania z łazienki chcą zaznać odrobinę luksusu. Wysokiej jakości produkt wyposażono w funkcję “quick-release” oraz pilot pozwalający na sterowanie deską sedesową. Model regulację poziomu nagrzania deski, oraz system regulacji czujników zainstalowanych w urządzeniu, które służą do ustawiania temperatury. W trakcie użytkowania model osiąga temperaturę do 34 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia temperatura utrzymuje się na poziomie 28 st. C

Podgrzewana deska sedesowa jest wykonana z trwałego materiału i jest dostępna w kolorze białym. 

Model Villeroy&Boch Subway 2.0 ViSeat jest wyposażony w dwie lampki nocne, które dodatkowo reagują na światło dzienne. Deska sedesowa waży 4,7 kg. Model ma solidne zawiasy wykonane ze stali szlachetnej. 

Opinie o deskach sedesowych Villeroy&Boch są pozytywne wśród osób, które zdecydowały się na zakup wysokiej jakości produktu. Podgrzewany model jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się szczególnie w chłodne dni. 

 

 

 

 

Deska sedesowa z funkcją bidetu 

 

6. Duravit Deska z Funkcją Bidetu SensoWashe 610200002004300

 

Nowoczesna deska sedesowa z funkcją bidetu to model zaprojektowany, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Duravit SensoWashe jest dobrym rozwiązaniem do niewielkich toalet, gdzie nie ma możliwości zainstalowania bidetu obok kompaktu. Model jest praktyczny, a także bardzo prosty w użytkowaniu. Deska sedesowa z bidetem może być użytkowana zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach pół-publicznych. 

Model Duravit SensoWashe ma funkcje umożliwiające mycie w trzech różnych programach: Tylne, damskie oraz komfortowe. Użytkownik wedle potrzeby może wybrać intensywność strumienia, wyregulować siedzisko oraz dopasować temperaturę wody. W zestawie znajduje się pilot pozwalający na sterowanie wszystkimi programami deski sedesowej. Model ma wymiary 376 mm x 536 mm oraz wagę 6,4 kg. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na wybór wysokiej jakości produktu z funkcją bidetu, są zadowoleni z zakupu. Model ma samoczyszczącą dyszę oraz praktyczny przycisk włączający i wyłączający deskę sedesową. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką deskę sedesową kupić? 

 

Wybór dobrej deski sedesowej wydaje się bardzo prosty. Udając się do najbliższego marketu budowlanego, należy kierować się na dział z akcesoriami sanitarnymi. W większości sklepów można wybierać spośród wielu różnych produktów, które są dostępne w różnych kolorach i wykonane z trwałych materiałów. Deski sedesowe mają być nie tylko wytrzymałe, ale także ładnie się prezentować w łazience. W zależności od stylu pomieszczenia użytkownik może dopasować produkt do designu ubikacji. Modele mogą mieć różne kształty, dzięki czemu można je z łatwością umieścić na każdej muszli. Deski sedesowe są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim izolują użytkowników od bakterii, które w trakcie spłukiwania przedostają się poza toaletę. Nieczystości, które unoszą się w powietrzu po naciśnięciu spłuczki, mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Głównie z tego względu należy regularnie czyścić ubikację i używać specjalnych środków dezynfekujących. Ważne jest także to, aby regularnie myć nie tylko zewnętrzną część deski, ale także zakamarki kompaktu, w których gromadzą się zanieczyszczenia. 

Jaką deskę sedesową wybrać? 

Osoby, które zastanawiają się, jaka jest najlepsza deska sedesowa do łazienki, powinny wiedzieć jakie modele są do wyboru. Poszczególne modele różnią się od siebie designem, kolorem, kształtem oraz funkcjonalnością. Klasyczne produkty znane z większości łazienek to proste deski, które mają za zadanie jedynie chronić łazienkę przed rozprzestrzenianiem bakterii poza muszlę. Standardowe modele są tanie i bardzo powszechne. Można je spotkać w większości toalet w domach, szkołach czy w miejscach publicznych. Większość modeli składa się z mocowania wykonanego z metalu lub plastiku oraz z dwóch części. W zależności od dostępnych produktów użytkownik może wybrać między różnymi kolorami i wzorami. Wiele osób decyduje się na zakup kompaktu wraz z klasyczną deską. 

W nowoczesnych mieszkaniach i domach coraz częściej można spotkać modele wolnoopadające, które mają zainstalowany specjalny mechanizm odpowiedzialny za powolne opadanie klap. Jest to system, który pozwala na ciche zamknięcie sedesu po użyciu. Wolnoopadający mechanizm jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci. Nowoczesne rozwiązania, które można spotkać najczęściej w nowoczesnych budynkach to deski automatyczne zamykające się samoczynnie. Modele z funkcją zamykania reagują na ruch i w czasie gdy nikt nie korzysta z toalety, opuszczają klapę. Jest to jednak rozwiązanie, które wciąż jest mało spotykane. Bardziej popularne są automatyczne spłuczki uruchamiające się chwilę po wykryciu ruchu w pobliżu kompaktu.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania nowej deski sedesowej? 

Najlepsza deska sedesowa musi być dobrze dopasowana do kompaktu WC stojącego w łazience. Odpowiednio dobrany model umożliwia właściwe przymocowanie oraz wygodne korzystanie z toalety. Przed zakupem nowego produktu koniecznie trzeba sprawdzić, jaki kształt ma kompakt, jaka jest jego długość i szerokość oraz ile wynosi rozstaw śrub mocujących. Coraz częściej na rynku można kupić model z uniwersalnym rozstawem, dzięki czemu można z łatwością dopasować zakupiony produkt do posiadanego kompaktu. System regulacji pozwala na zmianę położenia zarówno w poziomie, jak i w pionie. Dopasowanie deski w poziomie umożliwia dostosowanie do szerokości muszli. Regulacja w pionie pozwala dopasować produkt do długości sedesu. 

 

Z jakich materiałów wykonuje się deski sedesowe? 

Deski sedesowe wykonuje się zazwyczaj z tworzyw sztucznych. Większość tanich modeli jest wykonanych z miękkiego plastiku, który jest najczęściej stosowany przy produkcji. Są to jednak produkty, które łatwo można uszkodzić lub zarysować. Droższe modele wykonane z twardego plastiku są o wiele solidniejsze od desek wykonanych ze słabej jakości materiałów. Wiele produktów jest pokrytych specjalną warstwą antybakteryjną chroniącą użytkownika przed zarazkami. Na rynku można spotkać także deski sedesowe wykonane z drewna, żywicy poliestrowej oraz stali nierdzewnej. 

Deski sedesowe w dobrych cenach 

W zależności od wyboru danego produktu użytkownik może zakupić nową deskę sedesową w cenie do 60 zł. Jest to model wykonany z dobrej jakości materiałów, który nadaje się do montażu na standardowej muszli. W większości przypadków produkt ma plastikowe zawiasy oraz nie ma powłoki antybakteryjnej. Za kwotę wahającą się od 100 do 200 zł konsument może zakupić model wykonany z twardego plastiku, który dodatkowo ma funkcję wolnoopadającej klapy. W cenie do 200 zł jest także dostępny model wykonany z drewna. Powyżej 200 zł można zakupić deskę sedesową przeznaczoną na konkretny kształt muszli. Zazwyczaj jest to model z mocnymi zawiasami oraz dodatkowymi udogodnieniami jak cichy domyk. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zmierzyć deskę sedesową? 

Dopasowanie deski sedesowej wydaje się z pozoru łatwym zadaniem. Wiele osób jednak twierdzi, że wybór odpowiedniego modelu dopasowanego do posiadanego sedesu jest skomplikowany i może zająć chwilę czasu, jeśli użytkownik nie wie, jaki jest rozmiar kompaktu. Aby w prawidłowy sposób dopasować deskę do sedesu, należy wykonać dokładne pomiary. Na początku trzeba zmierzyć, jaką długość ma kompakt od śrub do końca klapy, a następnie zmierzyć szerokość w najszerszym miejscu. Oprócz szerokości i długości konieczne jest zmierzenie rozstawu śrub, za pomocą których element będzie przymocowany do sedesu. Warto także wiedzieć, jaka jest grubość krawędzi toalety, aby deska była w odpowiedni sposób dopasowana. 

 

P2: Jak zamontować deskę sedesową? 

Montaż odpowiednio dopasowanej deski sedesowej nie powinien sprawić problemów nawet dla osoby, która robi to po raz pierwszy. W przypadku starej toalety z zamontowaną deską prace należy zacząć od usunięcia uszkodzonego elementu. Do tego zadania potrzebne będą kombinerki oraz smar WD-40, który umożliwi poluzowanie zapieczonych śrub. Po demontażu starej deski sedesowej należy dokładnie wyczyścić pozostałości po elementach mocujących. W oczyszczone otwory trzeba wsunąć dwa gwinty znajdujące się przy nowej klapie, a następnie nasunąć uszczelki wraz z podkładkami w kształcie skrzydełek. Po odpowiednim ustawieniu deski na toalecie należy dokładnie dokręcić wkręty.  

P3: Jak wyczyścić deskę sedesową?

Czyszczenie deski sedesowej z uporczywych zacieków oraz różnych zanieczyszczeń wymaga użycia specjalnych preparatów przeznaczonych do czyszczenia łazienki. Są to środki przeznaczone do dezynfekcji i usuwania przebarwień powstałych przez lata użytkowania. Większość preparatów ma za zadanie czyścić rdzę, kamień oraz pleśń, które często osadzają się w zakamarkach toalety. Na rynku jest sporo różnych produktów, które bez problemu poradzą sobie z nieczystościami. W przypadku naturalnych sposobów dobrze sprawdzi się połówka grejpfruta zanurzona w soli. Przekrojonym owocem należy wytrzeć deskę, a następnie przetrzeć jednorazowym ręcznikiem kuchennym do sucha.  

 

P4: Jak wybielić deskę sedesową?

Wybielanie deski sedesowej tak samo, jak czyszczenie całej ubikacji wymaga użycia różnego rodzaju preparatów przeznaczonych do wybielania. Za pomocą takich produktów użytkownik może wybielić deskę i tym samym odświeżyć toaletę. Czasami jeden prosty zabieg wystarczy, aby można było przyjemnie skorzystać z ubikacji. Dobrym sposobem na wybielenie deski jest użycie środków czyszczących na bazie chloru. Jest to sposób umożliwiający nie tylko pozbycie się przebarwień, ale przede wszystkim bakterii. Wiele osób do wybielenia deski sedesowej używa pasty do zębów lub mieszanki sody oczyszczonej z wodą utlenioną. Dokładne wyszorowanie powierzchni sprawi, że za drugim lub trzecim razem użytkownik całkowicie pozbędzie się nieestetycznych zacieków.  

 

P5: Gdzie kupić deskę sedesową?

Zakup nowej deski sedesowej wymaga od użytkownika jedynie udania się do najbliższego sklepu budowlanego, gdzie wybór różnego rodzaju produktów jest ogromny. W zależności od poszukiwanego rozmiaru konsument może wybierać spośród modeli wykonanych z plastiku miękkiego, twardego, żywicy poliestrowej, drewna czy rzadziej spotykanej w domach – stali nierdzewnej. Wiele osób decyduje się na zakup nowego modelu przez Internet. Znając dokładne wymiary i wiedząc jaki kształt będzie pasował do posiadanej toalety, można zdecydować się na kupno produktu bez wychodzenia z domu. Oprócz zakupu w markecie budowlanym istnieje także możliwość kupienia nowej deski w sklepie specjalizującym się sprzedażą różnego rodzaju artykułów wodno-kanalizacyjnych. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments