Ranking 10 najlepszych wizjerów elektronicznych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Wizjer elektroniczny – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Bezpieczeństwo w domu zapewniają nie tylko zamki w drzwiach, ale także wizjery. Umożliwiają sprawdzenie, kto chce dostać się do mieszkania. Tradycyjne wizjery mogą nie spełniać dostatecznie swojego zadania, więc warto zdecydować się na model elektroniczny. Dobrym wyborem jest postawienie na produkt Gerda 0ADWEF00000.06000P. Wizjer ma duży ekran LCD, dzięki czemu sprawdza się także dla osób starszych. Sprzęt pasuje do drzwi o grubości skrzydła drzwi od 35  do 120 mm. Dobra rozdzielczość kamery umożliwia rozpoznanie gościa. Możesz zdecydować się także na wizjer elektroniczny Brinno DUO SHC1000W. Sprzęt ma czujnik ruchu oraz drgań. Można połączyć go z aplikacją w telefonie, dzięki czemu kontrolujesz otoczenie domu nawet w pracy lub na wyjeździe.

10 najlepszych wizjerów elektronicznych. Opinie w 2023 roku

 

Wizjer to niezbędny element drzwi wejściowych. Umożliwia sprawdzenie, kto znajduje się przed domem, co zwiększa bezpieczeństwo domowników. Warto jednak wybrać wizjer elektroniczny, ponieważ pozwala na trafniejszą identyfikację gościa. W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, dlatego wybór może okazać się trudny. Nasz ranking wizjerów elektronicznych z polecanymi przez użytkowników produktami, z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Elektroniczny wizjer drzwiowy OPTIC F firmy GERDA ułatwia obserwację obszaru przed drzwiami bez konieczności spoglądania przez mały, wysoko umieszczony otwór. Montaż wizjera nie wymaga ingerencji w konstrukcję skrzydła drzwi. Posiada rejestrację obrazu, przechowywanie danych w pamięci wewnętrznej oraz wbudowany akumulator zasilany kablem micro USB.

Wady

Do zasilania urządzenia jest niezbędna ładowarka z zakończeniem micro USB, jednak producent nie przewidział dołączenia jej do zestawu i trzeba ją dokupić oddzielnie.

Podsumowanie

Kupując Wizjer elektroniczny Gerda , klienci otrzymują innowacyjny produkt z zaawansowaną technologią i wszechstronnymi funkcjami. Jest to solidna i trwała konstrukcja, która oferuje najwyższą jakość wykonania. Wizjer jest wyposażony w intuicyjny, łatwy w użyciu panel sterowania, a także wygodne sterowanie dotykowe.

Drugi wybór

Zalety

Wizjer Brinno umożliwia połączenie z aplikacją w telefonie, dzięki czemu obraz wyświetla się zarówno na smartfonie, jak i na ekranie przy drzwiach. Sprzęt ma możliwość zapisywania plików wideo na karcie SD. Wizjer jest wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia. Sprzęt łatwo się instaluje, pasuje do większości modeli drzwi.

Wady

Ekran wizjera Brinno jest mały, przez co osobom starszym trudno rozpoznać stojącego przed drzwiami gościa. Mały kąt widzenia nie zapewnia widoczności panoramicznej.

Podsumowanie

W każdym domu sprawdzi się wizjer elektroniczny Brinno. Jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznego sprzętu podczas montażu. Wizjer zapisuje pliki na karcie pamięci, a specjalna aplikacja umożliwia kontrolowanie otoczenia domu nawet w pracy lub na wakacjach.

Rozważ też

Zalety

Wizjer elektroniczny Ezviz DP1C oferuje stały i ostry obraz HD 720p oraz szeroki kąt widzenia 104 stopni. Pasywny czujnik PIR w wizjerze pozwala na dużą oszczędność energii, zaś automatyczny tryb nocny na podgląd w ciemności. Posiada mikrofon i głośnik do rozmów, dzwonienia oraz bezprzewodowe połączenie z WiFi.

Wady

Brak funkcji podczerwieni umożliwia rozpoznanie osób podchodzących do drzwi bez zapalania światła, to spory minus urządzenia, wszak złodziej zrobi wszystko, aby nie zostać rozpoznanym.

Podsumowanie

Wizjer elektroniczny Ezviz DP1C 17 mm / 35-105 mm / 104 ° ma wyraźny obraz wideo w wysokiej rozdzielczości, szeroki kąt widzenia, stabilne monitorowanie, dostęp zdalny i wiele innych. Wizjer posiada również wbudowany mikrofon i głośnik, dzięki czemu możesz wysyłać i odbierać dźwięk, jak również monitorować swój dom z dowolnego miejsca na świecie.

 

Wizjer elektroniczny Gerda

 

1. Wizjer elektroniczny Gerda 0ADWEF00000.06000P 14 mm / 35-120 mm

 

Elektroniczny wizjer drzwiowy OPTIC F firmy Gerda to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie funkcjonalność, nowoczesność i elegancję. Innowacyjny system wizjera umożliwia łatwą obserwację obszaru przed drzwiami, bez konieczności patrzenia przez niewygodny, mały otwór. Montaż wizjera nie wymaga żadnych ingerencji w konstrukcję skrzydła drzwi, ponieważ OPTIC F idealnie pasuje w miejsce fabrycznego wizjera optycznego.

Wizjer elektroniczny Gerda posiada funkcję rejestracji obrazu oraz przechowywania danych w wewnętrznej pamięci, zasilany jest przez wbudowany akumulator zasilany za pomocą kabla micro USB, pasującego do klasycznej ładowarki od telefonu. Cechy techniczne wyróżniające ten dobry i tani wizjer elektroniczny to: średnica kamery (zewnętrzna strona drzwi) – 30 mm, wymiary “”pudełka”” (w pomieszczeniu) – około 80 mm x 80 mm, przekątna ekranu – 2,4”, rozdzielczość ekranu – 0,3 MP, kąt widzenia kamery – 90 stopni, zakres grubości skrzydła drzwi – 35-120 mm.

Wizjer elektroniczny Gerda OPTIC F to gadżet, który dzięki swojej funkcjonalności, nowoczesności i elegancji spełni oczekiwania każdego. Poniżej przedstawiamy kilka zalet produktu.

 

Zalety

Łatwy montaż: Elektroniczny wizjer do drzwi, idealnie pasuje w miejsce fabrycznego wizjera optycznego, dzięki czemu montaż nie wymaga żadnej ingerencji w konstrukcję skrzydła drzwi.

Nowoczesna technologia: OPTIC F posiada nowoczesną technologię, dzięki której można rejestrować obraz i przechowywać dane w pamięci wewnętrznej.

Wygodna obsługa: Wizjer elektroniczny Gerda OPTIC F ułatwia obserwację obszaru przed drzwiami, nie trzeba już spoglądać przez mały, niewygodny otwór.

Duży ekran: Przekątna ekranu wynosi 2,4”, a rozdzielczość ekranu 0,3 MP. Kąt widzenia kamery wynosi aż 90 stopni

Zasilanie: Ten bezprzewodowy wizjer elektroniczny jest zasilany podobnie jak wiele urządzeń elektronicznych – za pomocą typowej ładowarki z micro USB.

 

Wady

Brak ładowarki w zestawie: Wizjer zasilany jest przez kabel micro USB, który pasuje do klasycznej ładowarki od telefonu, jednak ładowarka nie jest dołączona do zestawu, trzeba ją nabyć osobno lub skorzystać z ładowarki od telefonu.

 

 

 

 

Wizjer elektroniczny Wifi

 

2. Brinno DUO SHC1000W Elektroniczny Wizjer Drzwi z WiFi

 

Dla większej ochrony domu przyda się wizjer elektroniczny Brinno DUO SHC1000W z WiFi. Produkt jest łatwy w montażu, a solidna konstrukcja i wytrzymałe materiały są odporne na uszkodzenia. Wizjer umożliwia połączenie go z aplikacją w telefonie, co pozwala odtwarzać obraz z kamery na dwóch ekranach jednocześnie. Dzięki temu możesz kontrolować posesję i wejście do domu, nawet będąc w pracy lub na wakacjach. Sprzęt ma dodatkowy czujnik ruchu, który wykrywa również pukanie i delikatne drgania na powierzchni drzwi.

Wizjer elektroniczny WiFi ma kąt widzenia wynoszący 90 stopni i ekran o przekątnej 2,7 cala. Do sprzętu dołączono kartę SD. Umożliwia ona zapisywanie nagrań z kamery, co zapewnia lepszą ochronę domu. Sprzęt jest zasilany czterema bateriami typu AA. Produkt jest łatwy w obsłudze, a skonfigurowanie go z aplikacją zajmuje tylko kilka minut.

Użytkownicy, którzy przeprowadzili test wizjerów elektronicznych z funkcją WiFi są zadowoleni z zakupu. Sprzęt umożliwia wyświetlanie obrazu z kamery na telefonie, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Wizjer jest solidny i łatwy w obsłudze.

Brinno DUO SHC1000W Elektroniczny Wizjer Drzwi z WiFi jest zaawansowanym systemem, który łączy w sobie wizjer, monitor i kamerę. Poniżej opiszę 6 zalet i 1 wadę produktu.

 

Zalety

Łatwa instalacja: Ten elektroniczny wizjer drzwi jest łatwy w montażu i można go zamontować w drzwiach o grubości od 43 do 80 mm. 

Funkcje wizjera: Wizjer ma ekran LCD o przekątnej 2,7 cala, który zbiera obraz z odległości do 11 metrów. Wyposażony jest w czujnik ruchu, czujnik pukania i gniazdo karty MicroSD.

Powiadomienia e-mail: System powiadomień e-mail poinformuje Cię o wszystkich ruchach wokół drzwi.

Internet Rzeczy: Ten wizjer drzwi wspiera technologię Internetu Rzeczy, dzięki czemu można go łatwo skonfigurować za pomocą aplikacji mobilnej.

Jakość: Wizjer wykonany jest z wytrzymałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia i trwały w użytkowaniu. 

 

Wady

Podczerwień: Sprzętu nie wyposażono w funkcje podczerwieni, zatem nie rozpozna włamywacza skradającego się w ciemnościach i nie zarejestruje jego twarzy. 

 

 

 

 

Elektroniczny wizjer do drzwi

 

3. Wizjer elektroniczny Ezviz DP1C 17 mm / 35-105 mm / 104 °

 

Wizjer elektroniczny Ezviz DP1C to niewielkie urządzenie o wymiarach 71 x 71 x 48.3 mm. Posiada 1/3″” CMOS przetwornik i 4,3″” kolorowy ekran LCD. Obiektyw o rozmiarze 2,2mm nadaje mu 104° szerokości widzenia, a tryb dzień/noc jest automatyczny. Posiada 3D-DNR redukcji szumów oraz detekcję ruchu z czujki PIR, której zasięg wynosi 3m.

Obsługuje chmurę EZVIZ, karty SD do 128Gb oraz 5V zasilanie. Wsparcie dla sieci WiFi IEEE802.11b, 802.11g oraz 802.11n zapewnia zakres częstotliwości 2,4 GHz–2,4835 GHz i szerokość pasma 20Mhz. Zawiera 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK zabezpieczenie transmisji chroniące prywatność. Do zestawu dołączony jest zasilacz, podstawa mocowania, komplet śrub oraz instrukcja instalacji.

Przedstawiamy inteligentny wizjer WiFi z kamerą i czujnikiem ruchu Ezviz DP1C 17 mm / 35-105 mm / 104, poznajmy jego zalety.

 

Zalety

Szeroki kąt widzenia: Obiektyw kamery wyposażony w ogniskową 2,2 mm pozwala na obserwację przed drzwiami obszaru w zakresie 104 stopni.

Tryb dzwonka: Wizjer został wyposażony w funkcję dzwonka, która wywołuje połączenie ze smartfonem właściciela mieszkania.

Detekcja ruchu: Sprzęt wyposażony w pasywny czujnik PIR, oszczędza energię, a równocześnie wybudza się w przypadku wykrycia ruchu zawiadamiając o nim użytkownika.

Komunikacja: Zamontowany mikrofon oraz głośnik pozwala na komunikację z osobami przebywającymi przed drzwiami również przez aplikację mobilną.

Nagrywanie: Sprzęt obsługuje karty pamięci micro SD do 128 GB, co pozwala na nagrywanie obszaru przed drzwiami wraz z dźwiękiem.

 

Wady

Komunikacja z routerem: Cześć o użytkowników przekazuje, że nie udało im się tego gadżetu podłączyć do routera. Uważają oni że urządzenie jest pod tym względem niedopracowane.

 

 

 

 

Elektroniczny wizjer do drzwi z funkcją nagrywania

 

4. Orno Wizjer Elektroniczny OR-WIZ-1106

 

Łatwy w obsłudze wizjer elektroniczny Orno OR-WIZ-1106 to dobre rozwiązanie do każdego domu. Sprzęt ma duży ekran o przekątnej 4,3 cala, dzięki czemu wyświetlany obraz jest wyraźny. Do urządzenia można włożyć kartę SD, na której będą zapisywane zdjęcia i pliki wideo z kamery. Produkt zasilany jest czterema bateriami typu AA. Elektroniczny wizjer do drzwi z funkcją nagrywania ma wbudowany czujnik ruchu, który uruchamia kamerę.

Model Orno jest łatwy w obsłudze, a montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Produkt ma wbudowany dzwonek, którego głośność można dowolnie regulować. Duży ekran i wysoka rozdzielczość ekranu sprawiają, że sprzęt dobrze sprawdzi się również dla osób starszych. Model Orno to wizjer elektroniczny z podczerwienią, co oznacza, że kamera przesyła wyraźny obraz również nocą. Zwiększa to bezpieczeństwo domu i domowników.

Konsumenci, którzy wybrali model Orno, polecają go innym użytkownikom. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, wytrzymały i zapewnia dobrą widoczność otoczenia drzwi. Duży ekran ułatwia korzystanie z urządzenia, również osobom starszym.

Orno wizjer elektroniczny OR-WIZ-1106 jest wygodnym w użyciu, wszechstronnym urządzeniem, które oferuje szereg przydatnych funkcji. Przyjrzyjmy się bliżej jego zaletom i wadom. 

 

Zalety

Nieograniczone możliwości: Orno wizjer elektroniczny OR-WIZ-1106 oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak nagrywanie plików video i foto, oświetlenie podczerwienią, regulacja głośności dzwonka i przycisk dzwonka. 

Wyświetlacz: Urządzenie posiada 4,3-calowy wyświetlacz LCD oferujący wyraźne obrazy, które pozwalają na łatwy podgląd osób stojących bezpośrednio przed drzwiami. 

Zasięg: Urządzenie jest wystarczająco wszechstronne, aby można go było zamontować w drzwiach o grubości od 38 do 110 mm i jest łatwe do zamontowania i ma otwór montażowy o wymiarach 14-26 mm.

Wielojęzyczne menu: Orno wizjer elektroniczny OR-WIZ-1106 ma menu w 9 językach, co czyni go przyjaznym i łatwym w użyciu.

Przydatny dla wszystkich: Urządzenie jest szczególnie przydatne dla osób starszych, niskich i o słabym wzroku.

 

Wady

Brak baterii w zestawie: Użytkownik musi kupić baterie 4xAA we własnym zakresie, aby uruchomić urządzenie.

 

 

 

 

Elektroniczny wizjer z czujnikiem ruchu

 

5. Yale Elektroniczny Wizjer Drzwiowy DDV5800 

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu elektronicznego wizjera Yale DDV5800. Sprzęt składa się z dużego wyświetlacza o przekątnej 4,3 cala, na którym dobrze widoczny jest każdy szczegół. Model Yale ma funkcję wykrywania ruchu oraz nagrywania wideo i tworzenia zdjęć. Dzięki temu można odtworzyć plik sprzed kilku dni, aby sprawdzić, kto był na posesji. Elektroniczny wizjer z czujnikiem ruchu uruchamia się automatycznie po wykryciu czyjejś obecności.

Sprzęt ma wbudowany dzwonek, którego głośność wynosi 80 dB. Dobrze słychać go z każdego miejsca w domu. Wizjer zasilany jest czterema bateriami typu AA. Kamerę wyposażono w podczerwień, dzięki czemu działa również w nocy. Elektroniczny wizjer drzwiowy pomaga chronić dom i posesję. Kąt widzenia kamery wynosi 110 stopni, co pozwala zobaczyć również otoczenie wokół wejścia.

Opinie o wizjerach elektronicznych Yale są najczęściej pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z dodatkowych funkcji, takich jak czujnik ruchu, czy możliwość nagrywania plików wideo. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, a bezinwazyjny montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Bezprzewodowa konstrukcja umożliwia umieszczenie ekranu w dowolnym miejscu.

Elektroniczny wizjer drzwiowy DDV5800 YALE to wygodny i praktyczny produkt, który umożliwia ochronę domu lub mieszkania przed osobami niepowołanymi. Poniżej przedstawione są korzyści, jakie niesie ze sobą jego zakup.

 

Zalety

Wysoce zaawansowana kamera: DDV5800 YALE wyposażony jest w wysokiej jakości kamerę o rozdzielczości 0,3 MP oferującą kąt widzenia na poziomie 110 stopni. 

Wykonywanie zdjęć i nagrywanie filmów: Funkcja wykonywania zdjęć po każdorazowym naciśnięciu dzwonka oraz wbudowany czujnik ruchu, który automatycznie wykonuje zdjęcie lub nagrywa film.

Oświetlenie podczerwienią: Urządzenie jest wyposażone w 3 diody podczerwieni, które umożliwiają wykonywanie zdjęć i rejestrowanie materiałów wideo w ciemności.

Łatwy montaż: Wizjer jest przystosowany do drzwi o grubości od 38 do 110 milimetrów oraz do wizjerów o średnicy 14 milimetrów, co pozwala na łatwy montaż w większości drzwi wejściowych.

Wygodny w użyciu: Elektroniczny wizjer drzwiowy DDV5800 YALE jest łatwy w użyciu, a jego obsługa jest intuicyjna. 

 

Wady

Wyświetlacz: Podstawowy model wizjera posiada wyświetlacz LCD o niskiej rozdzielczości, który może być niewystarczający do wyświetlenia wyraźnych obrazów.

 

 

 

 

Wizjer elektroniczny Orno

 

6. Wizjer Elektroniczny Orno OR-WIZ-1107 Monitor

 

Jeśli szukasz dobrego wizjera elektronicznego, polecamy zakup modelu Orno OR-WIZ-1107. Kolorowy ekran o przekątnej 4 cale zapewnia dobrą widoczność i ostrość obrazu. Produkt jest łatwy w obsłudze, sprawdzi się również dla osób starszych. Zasilany jest trzema bateriami AAA. Wizjer elektroniczny Orno można umieścić w drzwiach o grubości od 42 mm do 70 mm. Dołączona instrukcja w języku polskim ułatwia naukę obsługi urządzenia oraz konfigurację ustawień.

Kamera ma kąt widzenia wynoszący 95 stopni. Sprzęt wykonano z solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Wizjer elektroniczny to dobre rozwiązanie do domów, mieszkań i biur. Dzięki niemu możesz łatwo kontrolować, kto chce wejść do budynku. Monitor jest estetycznie wykończony, dzięki czemu ładnie wygląda na ścianie w przedpokoju. Jego wymiary to: 121 mm x 64 mm, nie zajmuje więc dużo miejsca.

Model Orno to dobry wizjer elektroniczny, co potwierdzają opinie konsumentów. Użytkownicy są zadowoleni z jakości obrazu oraz komfortu obsługi. Sprzęt sprawdza się w każdym miejscu, również w domach starszych osób.

Wizjer elektroniczny Orno OR-WIZ-1107 monitor jest doskonałym rozwiązaniem do bezpiecznego otwierania drzwi. Wyposażony w 4″ wyświetlacz i 2MPX CMOS przetwornik kamery, daje szerokie pole widzenia. 

 

Zalety

Wszechstronność: Wizjer elektroniczny Orno OR-WIZ-1107 monitor może być montowany na drzwiach o szerokim zakresie grubości od 42 do 70 mm oraz średnicy otworu wizjera od 14 do 30 mm.

Szeroki kąt widzenia: Kamery posiadają 65 stopni kąta widzenia w pionie i 95 stopni w poziomie.

Wytrzymała konstrukcja: Dzięki wytrzymałej konstrukcji monitora oraz kamery, wizjer jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Łatwość instalacji: Instalacja wizjera jest prosta i szybka dzięki kompletnej zawartości zestawu i czytelnej instrukcji.

Wyświetlacz LCD: Wyświetlacz 4″ TFT LCD zapewnia wyraźny i szczegółowy obraz.

 

Wady

Zużycie energii: Wadą wizjera jest to, że baterie AAA, którymi sprzęt jest zasilany szybko się wyczerpują, wymaga to częstego ich wymieniania.

 

 

 

 

7. Orno OR-WIZ-1102

 

Urządzenie Orno OR-WIZ-1102 to praktyczny wideo-wizjer, który może okazać się przydatny w każdym domu. Sprzęt z pewnością docenią w szczególności osoby starsze lub te mające problemy ze wzrokiem. Produkt z powodzeniem zastępuje zwykłego judasza w drzwiach. W komplecie jest kamera zewnętrzna o wymiarach: 6,3 cm x 6,3 cm x 1,7 cm oraz monitor (jego wymiary to: 11,1 cm x 8,3 cm x 2,8 cm).

Sprzęt jest zasilany 3 bateriami AA. Kąt widzenia kamery wynosi 110 stopni, dlatego nic nie powinno umknąć naszej uwadze. Wyświetlany na 3,5-calowym monitorze obraz jest kolorowy i wyraźny. Co ważne, urządzenie może robić zdjęcia, a nawet nagrywać pliki wideo. To model z wejściem na kartę pamięci SD.

Konsumenci uważają, że produkt może przydać się również w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci. Za sprawą elektronicznego wizjera maluchy nie otworzą drzwi osobom, których nie znają. Kamera zewnętrzna jest na tyle niewielka, że trudno ją zauważyć, co jest istotną zaletą.

Model Orno OR-WIZ-1102 ma w komplecie kamerę zewnętrzną (wymiary: 6,3 cm x 6,3 cm x 1,7 cm) oraz monitor (wymiary: 11,1 cm x 8,3 cm x 2,8 cm). Sprzęt jest zasilany trzema bateriami AA.

 

Zalety

Łatwy montaż: Montaż urządzenia nie powinien być kłopotliwy. Produkt pasuje do większości otworów przeznaczonych do instalacji zwykłych wizjerów. Do pracy nie są potrzebne specjalistyczne narzędzia.

Duży monitor: Ekran monitora ma przekątną 3,5 cala, więc nawet osoby ze słabym wzrokiem nie mają zbyt dużych problemów z zobaczeniem, kto puka do drzwi.

32 dzwonki do wyboru: Model daje nam możliwość wyboru 1 z 32 dostępnych dźwięków.

Robi zdjęcia: Urządzenie może robić zdjęcia osób, które stoją przy drzwiach. Co więcej, sprzęt nagrywa też filmy wideo, które możemy obejrzeć później.

 

Wady

Brak karty pamięci: Produkt ma wyjście na kartę pamięci, jednak nośnika danych nie ma w komplecie. Musimy dokupić go osobno, aby móc przechowywać zdjęcia i pliki wideo.

 

 

 

 

8. Eura-Tech VDP-01C1 Gold C11A102

 

Eura-Tech VDP-01C1 Gold C11A102 to sprzęt, który jest ciekawą alternatywą dla judasza, czyli zwykłego wizjera optycznego montowanego w drzwiach. Urządzenie jest wyposażone w zewnętrzną kamerę z kątem widzenia 110 stopni oraz monitor LCD z kolorowym ekranem o przekątnej 3,2 cala. Prezentowany model został wykonany z mosiądzu i tworzywa sztucznego, to zapewnia mu wytrzymałość.

Wizjer jest zasilany 3 bateriami AAA, dlatego nie musimy doprowadzać do drzwi przewodów. Ponieważ produkt pasuje do większości otworów przeznaczonych na judasza, jego montaż nie zajmuje dużo czasu. Sprzęt jest dostępny w dwóch wersjach do wyboru – srebrnej i złotej.

Jak wynika z recenzji publikowanych przez konsumentów, model oferowany przez markę Eura-Tech jest nie tylko łatwy w instalacji, ale i w obsłudze. Montując urządzenie w swoim domu możemy czuć się bezpieczniej, gdyż znacząco zmniejsza się ryzyko, że domownicy otworzą drzwi nieznajomym. Zewnętrzna kamera jest niewidoczna. Z kolei monitor gwarantuje czytelny obraz, także w nocy. To zwiększa komfort użytkowania.

Produkt Eura-Tech VDP-01C1 Gold C11A102 to elektroniczny wizjer z kamerą zewnętrzną oraz monitorem LCD (jego przekątna to 3,2 cala). Urządzenie jest zasilane 3 bateriami AAA.

 

Zalety

Elegancki design: Obudowa sprzętu została wykonana z połączenia dwóch materiałów – tworzywa sztucznego oraz mosiądzu. Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne produktu, czyli złotą i srebrną. To może nam pomóc w lepszym dopasowaniu wizjera do swoich drzwi.

Nieskomplikowana instalacja: Aby zamontować urządzenie nie potrzebujemy pomocy fachowca. Z tą czynnością poradzimy sobie samodzielnie, gdyż nie ma potrzeby doprowadzania przewodów zasilających ani używania specjalistycznych narzędzi czy sprzętów.

Szeroki kąt widzenia kamery: Kąt widzenia kamery wynosi 110 stopni. Z tego względu możemy zauważyć nie tylko stojącą przed drzwiami osobę, ale i prawie całą klatkę schodową. Na pewno dostrzeżemy więc każdy szczegół.

 

Wady

Nie nagrywa wideo: To model, który nie nagrywa filmów wideo, dlatego nie mamy możliwości sprawdzenia, czy podczas naszej nieobecności w domu ktoś dzwonił do drzwi.

 

 

 

 

9. Orno OR-WIZ- 1101

 

Orno OR-WIZ- 1101 to elektroniczny wizjer wyposażony w wyświetlacz LCD o rozmiarze 2,7 cala i niewielką kamerę umieszczaną po zewnętrznej stronie drzwi. Jej wymiary wynoszą: 30 mm x 30 mm x 35 mm, dlatego przez wiele osób może pozostać niezauważona.

Produkt ten można zamontować w drzwiach, których grubość wynosi od 30 mm do 105 mm. Jest on odpowiedni dla otworu o średnicy od 13 mm do 30 mm. Wykonywane przez niego zdjęcia zapisywane są w formacie JPG, a filmy w formacie AVI, w efekcie są one dobrej jakości i bardzo wyraźne. Urządzenie to jest zasilane trzema bateriami AA.

Jak mówią konsumenci, ten dobry i tani wizjer elektroniczny wyróżnia się dobrą jakością oraz funkcjonalnością. W jego przypadku istnieje możliwość zamontowania karty pamięci o maksymalnej pojemności 32 GB, dzięki czemu nawet pod naszą nieobecność obrazy sprzed drzwi mogą się zapisywać.

Orno OR-WIZ- 1101 to dobry wizjer elektroniczny do 250 zł. Wymiary monitora to: 11,1 cm x 8,3 cm x 2,8 cm, a kamery zewnętrznej: 6,3 cm x 6,3 cm x 1,7 cm.

 

Zalety

Automatyczne wyłączanie ekranu: Po 10 sekundach od momentu naciśnięcia przycisku podglądu, ekran automatycznie się wyłącza. Nie trzeba pamiętać o tym, aby robić to samodzielnie. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić energię.

Elementy montażowe: W opakowaniu znajdują się wszystkie niezbędne do montażu elementy tj. tuleje, śruby czy wsporniki.

Wykonanie: Obudowa sprzętu jest zrobiona z solidnego materiału, który dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm.

 

Wady

Brak czujnika ruchu: Minusem urządzenia może być to, że nie ma ono czujnika ruchu, a przez to jest mniej funkcjonalne.

Głośność pracy: Podczas naciskania przycisków generowany jest głośny dźwięk, który sprawia, że używanie wizjera nie jest dyskretne, a w konsekwencji może okazać się nieco uciążliwe.

 

 

 

 

10. Yale DDV 4500

 

Prezentujemy Ci wizjer elektroniczny Yale DDV 4500, czyli model wyróżniający się estetycznym wyglądem. W zestawie znajduje się 4-calowy wyświetlacz oraz kamera o rozdzielczości 0,3 MP i kącie widzenia 105 stopni. Dopuszczalna grubość drzwi w tym przypadku wynosi od 38 mm do 110 mm.

Wymiary tego produktu wynoszą: 19,5 cm x 17,5 cm x 5,5 cm. Został on wyposażony w opcję trybu nocnego, dzięki czemu nawet wieczorem możemy uzyskać bardzo wyraźny i czytelny obraz sprzed naszych drzwi. Poza tym znajduje się tutaj port pozwalający umieścić kartę pamięci.

Konsumenci doceniają ten model za możliwość zapisywania obrazów nie tylko na karcie pamięci, ale również w pamięci wewnętrznej (do 50 zdjęć). Obrazy opatrzone są dokładną datą i godziną, więc zawsze będziemy wiedzieć, kto i kiedy dzwonił do drzwi.

Wizjer elektroniczny Yale DDV 4500 wyposażono w kamerę o rozdzielczości 0,3 MP. Sprzęt jest przeznaczony do drzwi grubości od 38 mm do 110 mm.

 

Zalety

Ekran: Model ma stosunkowo duży ekran, przez który można łatwo sprawdzić, kto znajduje się przed drzwiami naszego mieszkania czy wejściem na posesję. Wyświetlacz jest odporny na zarysowania.

Diody podczerwieni: Wizjer ma diody podczerwieni, co umożliwia nagrywanie i robienie zdjęć w słabym świetle.

 

Wady

Brak karty SD: Kupując Yale DDV 4500, musimy wiedzieć, że w zestawie nie znajduje się karta SD. Aby wszystkie funkcje urządzenia działały bez zarzutu, konieczny jest jej zakup. Wiąże się to z dodatkowymi nakładami finansowymi.

Montaż: Zdaniem pewnej grupy konsumentów montaż urządzenia jest skomplikowany.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki wizjer elektroniczny kupić?

 

Wybierając wizjer do drzwi wejściowych, można zdecydować się na klasyczny model lub wersję elektroniczną. Warto zapewnić sobie większe bezpieczeństwo, decydując się na zakup sprzętu wyposażonego w ekran i kamerę. Dzięki temu zawsze będzie możliwe rozpoznanie stojącej na zewnątrz osoby. Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać najlepszy wizjer elektroniczny i podpowie, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Kamera

Najważniejszym elementem wizjera elektronicznego jest kamera. To ona znajduje się w drzwiach w miejscu przeznaczonym na wizjer. Najczęściej umieszcza się ją w obudowie odpornej na uszkodzenia. Kamera powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem przez potencjalnych włamywaczy. Zastanawiając się, jaki wizjer elektroniczny wybrać, trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery. To ona decyduje w dużym stopniu o tym, czy obraz będzie wyraźny i ostry. Dobra widoczność jest niezbędnym warunkiem do rozpoznania stojącej przed drzwiami osoby. Kamery w wizjerach elektronicznych mają zwykle od 1 Mpx do 2 Mpx. Parametry poniżej tych wartości mogą nie zapewniać wyraźnego obrazu.

Kolejnym ważnym aspektem jest kąt widzenia kamery. Decyduje on o tym, czy na ekranie pojawia się tylko osoba dzwoniąca do drzwi, czy widoczne jest też otoczenie wokół drzwi. Kamery w wizjerach elektronicznych mogą mieć kąt widzenia wynoszący od 90 stopni do 120 stopni. Im wyższy parametr, tym więcej elementów można zauważyć. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa domowników, możesz wybrać wizjer z kamerą o kącie widzenia powyżej 100 stopni. Dzięki temu możesz kontrolować również posesję wokół wejścia.

Kamera powinna dobrze pracować nie tylko w dzień, ale także w nocy. Jeśli nie masz przy drzwiach wejściowych oświetlenia, które uruchamia się automatycznie, warto zdecydować się na wizjer elektroniczny z podczerwienią. Zapewni on wyraźny i widoczny obraz z kamery również po zapadnięciu zmroku. Niektórzy producenci stosują także diody, które rozświetlają otoczenie.

 

Monitor

Wizjer elektroniczny składa się z kamery oraz monitora montowanego wewnątrz budynku. Ekran powinien być wystarczająco duży, aby umożliwić dostrzeżenie wszystkich elementów na obrazie. Przekątna monitora powinna wynosić od 3 do 4 cali. Dzięki temu będzie można łatwo rozpoznać osobę na ekranie. Większe monitory dobrze sprawdzą się dla osób starszych, które mogą mieć problemy ze wzrokiem. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy wizjer elektroniczny, warto zwrócić także uwagę na przyciski. Powinny być rozmieszczone przy ekranie w taki sposób, aby można było go łatwo uruchomić.

 

Dodatkowe funkcje

Szukając wizjera elektronicznego do swojego domu, warto również zwrócić uwagę, czy dany model ma dodatkowe funkcje. Często stosowanym udogodnieniem jest wbudowany dzwonek. Dzięki temu nie trzeba montować go osobno. Dobrym rozwiązaniem jest także czujnik ruchu. Wykrywa on obecność ludzi w pobliżu drzwi i automatycznie uruchamia kamerę. Na poziom bezpieczeństwa wpływa także możliwość nagrywania i zapisywania zdjęć oraz filmów. Dzięki temu możesz z łatwością przeglądać nagrania sprzed kilku dni. Przydatną funkcją jest także możliwość połączenia wizjera elektronicznego z siecią WiFi. Można wtedy pobrać specjalną aplikację na telefon, która umożliwia wyświetlanie obrazu z kamery na dwóch ekranach jednocześnie. Będąc poza domem, możesz użyć swojego smartfona, aby sprawdzić, kto znajduje się przy drzwiach wejściowych.

Odpowiednie wymiary

Przed zakupem wizjera elektronicznego, upewnij się, czy pasuje on do Twoich drzwi wejściowych. Producenci podają także grubość drzwi, na których można zamontować dany produkt. Zanim zdecydujesz się na wizjer, upewnij się, że jego montaż nie spowoduje uszkodzenia drzwi, oraz czy urządzenie będzie odpowiednio działać w Twoim domu. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo. Sprawdź także, jak zasilany jest wizjer i umieść go w takim miejscu, aby można było łatwo go naładować lub wymienić baterie.

 

Wizjery elektroniczne w dobrych cenach

Warto zainwestować w dobry wizjer elektroniczny, aby zapewnić sobie i innym domownikom bezpieczeństwo. Kamera z wysoką rozdzielczością, dodatkowe funkcje i duży ekran na monitorze zwiększają cenę zakupu. Jest to jednak inwestycja w sprzęt, który będzie służył przez wiele lat, dlatego powinno się wybrać sprawdzone modele, polecane przez innych użytkowników. Najtańsze wizjery elektroniczne można znaleźć za ok. 200 zł. Jeśli szukasz modeli z szerokim kątem widzenia kamery i dużą rozdzielczością ekranu, znajdziesz je w przedziale cenowym 200 zł – 450 zł. Za wizjery elektroniczne z czujnikami ruchu, możliwością nagrywania i wykonane z materiałów chroniących przed uszkodzeniami, trzeba zapłacić więcej. Dostępne są w cenie sięgającej nawet 1000 zł. Zapewniają jednak bezpieczeństwo i duży komfort użytkowania.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa wizjer elektroniczny?

Wizjer elektroniczny może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa w domu. Umożliwia dokładny podgląd na to, kto oczekuje przed drzwiami. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, gdy otworzymy drzwi przed nieproszonymi gośćmi. Wizjer elektroniczny składa się z kamery, którą umieszcza się w miejscu tradycyjnego „judasza”. Uruchamia się ona po naciśnięciu dzwonka lub wykryciu ruchu, jeśli jest wyposażona w specjalny czujnik. Następnie obraz z kamery przesyłany jest na ekran monitora, zamontowany w domu. Przyciskiem można odtworzyć obraz i sprawdzić, kto stoi przed drzwiami. Wizjery elektroniczne są zwykle bezprzewodowe, zasilane bateriami lub ładowanym akumulatorem, dzięki czemu nie trzeba prowadzić kabli od kamery do źródła zasilania. 

P2: Jak zamontować wizjer elektroniczny?

Montaż wizjera elektrycznego jest bardzo prosty i w wielu przypadkach bezinwazyjny. Do instalacji sprzętu nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Przede wszystkim jednak przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z instrukcją. Jest w niej dokładnie opisane, jak należy montować dany model. Dzięki temu unikniesz błędów i przypadkowego uszkodzenia wizjera. Pierwszym krokiem w instalacji urządzenia jest wyjęcie z drzwi starego wizjera. W jego miejsce należy umieścić wizjer elektroniczny. Po wewnętrznej stronie drzwi trzeba zamontować monitor z ekranem. Obie części muszą być połączone kablem. Warto upewnić się przed zakupem, czy urządzenie może być montowane w drzwiach o takiej grubości, jak mają te w Twoim domu. 

 

P3: Ile kosztuje wizjer elektroniczny?

Ceny wizjerów elektrycznych zależą od wielu czynników. Na koszt zakupu wpływa rozdzielczość kamery i jej kąt widzenia, przekątna ekranu i dodatkowe funkcje. Podstawowe modele można znaleźć za 100 – 200 zł. Zwykle składają się tylko z kamery i niedużego ekranu. Jeśli zależy Ci na sprzęcie z czujnikiem ruchu, podczerwienią i możliwością nagrywania plików wideo, trzeba zapłacić więcej. Warto jednak zainwestować kilkaset złotych w dobry i solidny sprzęt. Będzie on służył przez lata i zapewni wygodę i bezpieczeństwo domownikom. Modele znanych producentów i polecane przez użytkowników to dobry wybór, nawet jeśli wiąże się z wydatkiem 500 zł lub nawet 1000 zł. 

 

P4: Gdzie można kupić wizjer elektroniczny?

Wizjery elektroniczne można znaleźć w wielu sklepach budowlanych i z wyposażeniem do domu. Dobre i solidne modele dostępne są także w miejscach oferujących kamery i zabezpieczenia do budynków. Warto sprawdzić również oferty sklepów online oraz aukcje internetowe. Wielu producentów oferuje produkty na swoich stronach. Dzięki temu możesz porównać kilka modeli i wybrać ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Przeszukiwanie wielu ofert umożliwia znalezienie najkorzystniejszej pod względem ceny. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić wiele miejsc i sklepów, zarówno stacjonarnie, jak i online. Jeśli nie wiesz, jaki wizjer elektroniczny sprawdzi się w Twoim domu, możesz poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ