Ranking 6 najlepszych wizjerów elektronicznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Wizjer elektroniczny – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Bezpieczeństwo w domu zapewniają nie tylko zamki w drzwiach, ale także wizjery. Umożliwiają sprawdzenie, kto chce dostać się do mieszkania. Tradycyjne wizjery mogą nie spełniać dostatecznie swojego zadania, więc warto zdecydować się na model elektroniczny. Dobrym wyborem jest produkt Gerda HD-43. Wizjer ma wbudowany dzwonek i duży ekran LCD, dzięki czemu sprawdza się także dla osób starszych. Sprzęt pasuje do wszystkich rodzajów drzwi, dzięki specjalnym adapterom. Dobra rozdzielczość kamery umożliwia rozpoznanie gościa. Możesz zdecydować się także na wizjer elektroniczny Brinno DUO SHC1000W. Sprzęt ma czujnik ruchu oraz drgań. Można połączyć go z aplikacją w telefonie, dzięki czemu kontrolujesz otoczenie domu nawet w pracy lub na wyjeździe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wizjer elektroniczny Gerda pasuje do większości drzwi i jest łatwy w montażu. Duży ekran o przekątnej 4,3 cala ułatwia rozpoznanie stojącej przed drzwiami osoby. Duży kąt widzenia umożliwia kontrolowanie otoczenia przy wejściu. Po włożeniu karty SD obraz zapisuje się automatycznie po naciśnięciu dzwonka, dzięki czemu wiesz, kto był na posesji pod Twoją nieobecność.

Wady

W zestawie nie ma karty pamięci, którą trzeba dokupić osobno. Ponadto kamera nie odtwarza ruchu płynnie i wyświetla go na monitorze z drobnym opóźnieniem.

Podsumowanie

Jeśli szukasz wizjera, który pomoże Ci kontrolować otoczenie domu i odwiedzające Cię osoby, dobrym wyborem będzie model Gerda. Duży ekran ułatwia obsługę, również osobom starszym. Sprzęt jest łatwy w montażu i ma duży kąt widzenia. Menu po polsku zapewnia komfortową obsługę urządzenia.

Drugi wybór

Zalety

Wizjer Brinno umożliwia połączenie z aplikacją w telefonie, dzięki czemu obraz wyświetla się zarówno na smartfonie, jak i na ekranie przy drzwiach. Sprzęt ma możliwość zapisywania plików wideo na karcie SD. Wizjer jest wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia. Sprzęt łatwo się instaluje, pasuje do większości modeli drzwi.

Wady

Ekran wizjera Brinno jest mały, przez co osobom starszym trudno rozpoznać stojącego przed drzwiami gościa. Mały kąt widzenia nie zapewnia widoczności panoramicznej.

Podsumowanie

W każdym domu sprawdzi się wizjer elektroniczny Brinno. Jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalistycznego sprzętu podczas montażu. Wizjer zapisuje pliki na karcie pamięci, a specjalna aplikacja umożliwia kontrolowanie otoczenia domu nawet w pracy lub na wakacjach.

Rozważ też

Zalety

Zaletą wizjera do drzwi jest kolorowy wyświetlacz, który ułatwia rozpoznanie gości. Szeroki kąt widzenia umożliwia kontrolowanie również otoczenia drzwi. Sprzęt jest łatwy w montażu, nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Produkt pasuje do większości modeli drzwi. Wizjer jest łatwy w obsłudze, sprawdzi się także dla osób starszych. Sprzęt wykonano solidnie z wytrzymałych materiałów.

Wady

Obraz na ekranie włącza się z kilkusekundowym opóźnieniem. W nocy widoczność spada do minimum, przez co trudno rozpoznać stojącą przed drzwiami osobę.

Podsumowanie

Wizjer elektroniczny pasuje do każdych drzwi. Montaż jest prosty i bezinwazyjny, nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Sprzęt dobrze sprawdza się również dla osób starszych, ponieważ ułatwia rozpoznanie, kto stoi przed drzwiami. Również obsługa jest prosta, a polska instrukcja ułatwia naukę.

 

 

6 najlepszych wizjerów elektronicznych. Opinie w 2021 roku

 

Wizjer to niezbędny element drzwi wejściowych. Umożliwia sprawdzenie, kto znajduje się przed domem, co zwiększa bezpieczeństwo domowników. Warto jednak wybrać wizjer elektroniczny, ponieważ pozwala na trafniejszą identyfikację gościa. W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli, dlatego wybór może okazać się trudny. Nasz ranking wizjerów elektronicznych z polecanymi przez użytkowników produktami, z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję.

 

Wizjer elektroniczny Gerda

 

1. Wideo Wizjer Elektroniczny, Dzwonek do Drzwi Gerda HD-43 

 

Warto wyposażyć swój dom w wideo wizjer elektroniczny, dzwonek do drzwi Gerda HD-43. Sprzęt montuje się łatwo, nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Składa się z kamery z dzwonkiem oraz ekranu o przekątnej 4,3 cala, montowanego w domu. Sprzęt pasuje do większości drzwi o grubości od 35 mm do 100 mm. Wizjer elektroniczny Gerda ma kąt widzenia wynoszący 120 stopni, dzięki czemu zapewnia dobrą widoczność na całe otoczenie wokół wejścia. Dobra rozdzielczość kamery, 1 Mpx, pozwala rozpoznać osobę stojącą przed drzwiami.

Do sprzętu można włożyć kartę SD, wtedy obraz z kamery jest zapisywany automatycznie po naciśnięciu dzwonka. Produkt wyposażono w diody, dzięki którym obraz jest dobrze widoczny również w nocy. Sprzęt zasilany jest akumulatorem, który ładuje się przez kabel USB. Menu w kamerze jest w języku polskim, co znacznie ułatwia obsługę. Bezprzewodowy wizjer elektroniczny to dobre rozwiązanie również dla osób starszych.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu wizjera elektronicznego Gerda, ponieważ jest łatwy w obsłudze. Duży wyświetlacz i kamera z szerokim kątem widzenia umożliwiają kontrolowanie otoczenia drzwi wejściowych. Czytelny obraz ułatwia rozpoznawanie gości.

 

 

 

 

Wizjer elektroniczny Wifi

 

2. Brinno DUO SHC1000W Elektroniczny Wizjer Drzwi z WiFi

 

Dla większej ochrony domu przyda się wizjer elektroniczny Brinno DUO SHC1000W z WiFi. Produkt jest łatwy w montażu, a solidna konstrukcja i wytrzymałe materiały są odporne na uszkodzenia. Wizjer umożliwia połączenie go z aplikacją w telefonie, co pozwala odtwarzać obraz z kamery na dwóch ekranach jednocześnie. Dzięki temu możesz kontrolować posesję i wejście do domu, nawet będąc w pracy lub na wakacjach. Sprzęt ma dodatkowy czujnik ruchu, który wykrywa również pukanie i delikatne drgania na powierzchni drzwi.

Wizjer elektroniczny WiFi ma kąt widzenia wynoszący 90 stopni i ekran o przekątnej 2,7 cala. Do sprzętu dołączono kartę SD. Umożliwia ona zapisywanie nagrań z kamery, co zapewnia lepszą ochronę domu. Sprzęt jest zasilany czterema bateriami typu AA. Produkt jest łatwy w obsłudze, a skonfigurowanie go z aplikacją zajmuje tylko kilka minut.

Użytkownicy, którzy przeprowadzili test wizjerów elektronicznych z funkcją WiFi są zadowoleni z zakupu. Sprzęt umożliwia wyświetlanie obrazu z kamery na telefonie, co zwiększa poziom bezpieczeństwa. Wizjer jest solidny i łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Elektroniczny wizjer do drzwi

 

3. Wizjer do Drzwi, Kamera 3,5 LCD, 120 stopni CCD 2MPx

 

Warto rozważyć zakup wizjera do drzwi, kamery CCD 2 MPx, ponieważ jest to wygodny w użyciu sprzęt, który pozwala kontrolować, kto odwiedza posesję. Kamera ma kąt widzenia wynoszący 120 stopni, dlatego otoczenie drzwi wejściowych jest dobrze widoczne. Obraz wyświetla się na kolorowym ekranie o przekątnej 3,5 cala. Dzięki temu można łatwo rozpoznać osobę przed drzwiami. Elektroniczny wizjer do drzwi jest dużym ułatwieniem dla osób starszych.

Sprzęt jest zasilany czterema bateriami typu AAA. Produkt jest łatwy w montażu, nie wymaga pomocy fachowca. Wizjer pasuje do większości typów drzwi o grubości 40 mm – 100 mm. Kamera ma rozdzielczość 2 Mpx, co zapewnia wyraźny i ostry obraz na wyświetlaczu. Instrukcja obsługi w języku polskim ułatwia programowanie i naukę obsługi sprzętu. Wizjer nadaje się zarówno do domów prywatnych, jak i do biur.

Opinie użytkowników na temat produktu są pozytywne. Konsumenci podkreślają, że jest to dobry i tani wizjer elektroniczny, który zapewnia bezpieczeństwo. Ekran jest duży, a obraz na nim wyraźny, dzięki czemu można łatwo rozpoznać odwiedzającą osobę.

 

 

 

 

Elektroniczny wizjer do drzwi z funkcją nagrywania

 

4. Orno Wizjer Elektroniczny OR-WIZ-1106

 

Łatwy w obsłudze wizjer elektroniczny Orno OR-WIZ-1106 to dobre rozwiązanie do każdego domu. Sprzęt ma duży ekran o przekątnej 4,3 cala, dzięki czemu wyświetlany obraz jest wyraźny. Do urządzenia można włożyć kartę SD, na której będą zapisywane zdjęcia i pliki wideo z kamery. Produkt zasilany jest czterema bateriami typu AA. Elektroniczny wizjer do drzwi z funkcją nagrywania ma wbudowany czujnik ruchu, który uruchamia kamerę.

Model Orno jest łatwy w obsłudze, a montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Produkt ma wbudowany dzwonek, którego głośność można dowolnie regulować. Duży ekran i wysoka rozdzielczość ekranu sprawiają, że sprzęt dobrze sprawdzi się również dla osób starszych. Model Orno to wizjer elektroniczny z podczerwienią, co oznacza, że kamera przesyła wyraźny obraz również nocą. Zwiększa to bezpieczeństwo domu i domowników.

Konsumenci, którzy wybrali model Orno, polecają go innym użytkownikom. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, wytrzymały i zapewnia dobrą widoczność otoczenia drzwi. Duży ekran ułatwia korzystanie z urządzenia, również osobom starszym.

 

 

 

 

Elektroniczny wizjer z czujnikiem ruchu

 

5. Yale Elektroniczny Wizjer Drzwiowy DDV5800 

 

Zachęcamy do rozważenia zakupu elektronicznego wizjera Yale DDV5800. Sprzęt składa się z dużego wyświetlacza o przekątnej 4,3 cala, na którym dobrze widoczny jest każdy szczegół. Model Yale ma funkcję wykrywania ruchu oraz nagrywania wideo i tworzenia zdjęć. Dzięki temu można odtworzyć plik sprzed kilku dni, aby sprawdzić, kto był na posesji. Elektroniczny wizjer z czujnikiem ruchu uruchamia się automatycznie po wykryciu czyjejś obecności.

Sprzęt ma wbudowany dzwonek, którego głośność wynosi 80 dB. Dobrze słychać go z każdego miejsca w domu. Wizjer zasilany jest czterema bateriami typu AA. Kamerę wyposażono w podczerwień, dzięki czemu działa również w nocy. Elektroniczny wizjer drzwiowy pomaga chronić dom i posesję. Kąt widzenia kamery wynosi 110 stopni, co pozwala zobaczyć również otoczenie wokół wejścia.

Opinie o wizjerach elektronicznych Yale są najczęściej pozytywne. Konsumenci są zadowoleni z dodatkowych funkcji, takich jak czujnik ruchu, czy możliwość nagrywania plików wideo. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, a bezinwazyjny montaż nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Bezprzewodowa konstrukcja umożliwia umieszczenie ekranu w dowolnym miejscu.

 

 

 

 

Wizjer elektroniczny Orno

 

6. Wizjer Elektroniczny Orno OR-WIZ-1107 Monitor

 

Jeśli szukasz dobrego wizjera elektronicznego, polecamy zakup modelu Orno OR-WIZ-1107. Kolorowy ekran o przekątnej 4 cale zapewnia dobrą widoczność i ostrość obrazu. Produkt jest łatwy w obsłudze, sprawdzi się również dla osób starszych. Zasilany jest trzema bateriami AAA. Wizjer elektroniczny Orno można umieścić w drzwiach o grubości od 42 mm do 70 mm. Dołączona instrukcja w języku polskim ułatwia naukę obsługi urządzenia oraz konfigurację ustawień.

Kamera ma kąt widzenia wynoszący 95 stopni. Sprzęt wykonano z solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia. Wizjer elektroniczny to dobre rozwiązanie do domów, mieszkań i biur. Dzięki niemu możesz łatwo kontrolować, kto chce wejść do budynku. Monitor jest estetycznie wykończony, dzięki czemu ładnie wygląda na ścianie w przedpokoju. Jego wymiary to: 121 mm x 64 mm, nie zajmuje więc dużo miejsca.

Model Orno to dobry wizjer elektroniczny, co potwierdzają opinie konsumentów. Użytkownicy są zadowoleni z jakości obrazu oraz komfortu obsługi. Sprzęt sprawdza się w każdym miejscu, również w domach starszych osób.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki wizjer elektroniczny kupić?

 

Wybierając wizjer do drzwi wejściowych, można zdecydować się na klasyczny model lub wersję elektroniczną. Warto zapewnić sobie większe bezpieczeństwo, decydując się na zakup sprzętu wyposażonego w ekran i kamerę. Dzięki temu zawsze będzie możliwe rozpoznanie stojącej na zewnątrz osoby. Nasz przewodnik pomoże Ci wybrać najlepszy wizjer elektroniczny i podpowie, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Kamera

Najważniejszym elementem wizjera elektronicznego jest kamera. To ona znajduje się w drzwiach w miejscu przeznaczonym na wizjer. Najczęściej umieszcza się ją w obudowie odpornej na uszkodzenia. Kamera powinna być zabezpieczona przed zniszczeniem przez potencjalnych włamywaczy. Zastanawiając się, jaki wizjer elektroniczny wybrać, trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery. To ona decyduje w dużym stopniu o tym, czy obraz będzie wyraźny i ostry. Dobra widoczność jest niezbędnym warunkiem do rozpoznania stojącej przed drzwiami osoby. Kamery w wizjerach elektronicznych mają zwykle od 1 Mpx do 2 Mpx. Parametry poniżej tych wartości mogą nie zapewniać wyraźnego obrazu.

Kolejnym ważnym aspektem jest kąt widzenia kamery. Decyduje on o tym, czy na ekranie pojawia się tylko osoba dzwoniąca do drzwi, czy widoczne jest też otoczenie wokół drzwi. Kamery w wizjerach elektronicznych mogą mieć kąt widzenia wynoszący od 90 stopni do 120 stopni. Im wyższy parametr, tym więcej elementów można zauważyć. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu bezpieczeństwa domowników, możesz wybrać wizjer z kamerą o kącie widzenia powyżej 100 stopni. Dzięki temu możesz kontrolować również posesję wokół wejścia.

Kamera powinna dobrze pracować nie tylko w dzień, ale także w nocy. Jeśli nie masz przy drzwiach wejściowych oświetlenia, które uruchamia się automatycznie, warto zdecydować się na wizjer elektroniczny z podczerwienią. Zapewni on wyraźny i widoczny obraz z kamery również po zapadnięciu zmroku. Niektórzy producenci stosują także diody, które rozświetlają otoczenie.

 

Monitor

Wizjer elektroniczny składa się z kamery oraz monitora montowanego wewnątrz budynku. Ekran powinien być wystarczająco duży, aby umożliwić dostrzeżenie wszystkich elementów na obrazie. Przekątna monitora powinna wynosić od 3 do 4 cali. Dzięki temu będzie można łatwo rozpoznać osobę na ekranie. Większe monitory dobrze sprawdzą się dla osób starszych, które mogą mieć problemy ze wzrokiem. Zastanawiając się, jaki jest najlepszy wizjer elektroniczny, warto zwrócić także uwagę na przyciski. Powinny być rozmieszczone przy ekranie w taki sposób, aby można było go łatwo uruchomić.

 

Dodatkowe funkcje

Szukając wizjera elektronicznego do swojego domu, warto również zwrócić uwagę, czy dany model ma dodatkowe funkcje. Często stosowanym udogodnieniem jest wbudowany dzwonek. Dzięki temu nie trzeba montować go osobno. Dobrym rozwiązaniem jest także czujnik ruchu. Wykrywa on obecność ludzi w pobliżu drzwi i automatycznie uruchamia kamerę. Na poziom bezpieczeństwa wpływa także możliwość nagrywania i zapisywania zdjęć oraz filmów. Dzięki temu możesz z łatwością przeglądać nagrania sprzed kilku dni. Przydatną funkcją jest także możliwość połączenia wizjera elektronicznego z siecią WiFi. Można wtedy pobrać specjalną aplikację na telefon, która umożliwia wyświetlanie obrazu z kamery na dwóch ekranach jednocześnie. Będąc poza domem, możesz użyć swojego smartfona, aby sprawdzić, kto znajduje się przy drzwiach wejściowych.

Odpowiednie wymiary

Przed zakupem wizjera elektronicznego, upewnij się, czy pasuje on do Twoich drzwi wejściowych. Producenci podają także grubość drzwi, na których można zamontować dany produkt. Zanim zdecydujesz się na wizjer, upewnij się, że jego montaż nie spowoduje uszkodzenia drzwi, oraz czy urządzenie będzie odpowiednio działać w Twoim domu. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie bezpieczeństwo. Sprawdź także, jak zasilany jest wizjer i umieść go w takim miejscu, aby można było łatwo go naładować lub wymienić baterie.

 

Wizjery elektroniczne w dobrych cenach

Warto zainwestować w dobry wizjer elektroniczny, aby zapewnić sobie i innym domownikom bezpieczeństwo. Kamera z wysoką rozdzielczością, dodatkowe funkcje i duży ekran na monitorze zwiększają cenę zakupu. Jest to jednak inwestycja w sprzęt, który będzie służył przez wiele lat, dlatego powinno się wybrać sprawdzone modele, polecane przez innych użytkowników. Najtańsze wizjery elektroniczne można znaleźć za ok. 200 zł. Jeśli szukasz modeli z szerokim kątem widzenia kamery i dużą rozdzielczością ekranu, znajdziesz je w przedziale cenowym 200 zł – 450 zł. Za wizjery elektroniczne z czujnikami ruchu, możliwością nagrywania i wykonane z materiałów chroniących przed uszkodzeniami, trzeba zapłacić więcej. Dostępne są w cenie sięgającej nawet 1000 zł. Zapewniają jednak bezpieczeństwo i duży komfort użytkowania.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa wizjer elektroniczny?

Wizjer elektroniczny może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa w domu. Umożliwia dokładny podgląd na to, kto oczekuje przed drzwiami. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, gdy otworzymy drzwi przed nieproszonymi gośćmi. Wizjer elektroniczny składa się z kamery, którą umieszcza się w miejscu tradycyjnego „judasza”. Uruchamia się ona po naciśnięciu dzwonka lub wykryciu ruchu, jeśli jest wyposażona w specjalny czujnik. Następnie obraz z kamery przesyłany jest na ekran monitora, zamontowany w domu. Przyciskiem można odtworzyć obraz i sprawdzić, kto stoi przed drzwiami. Wizjery elektroniczne są zwykle bezprzewodowe, zasilane bateriami lub ładowanym akumulatorem, dzięki czemu nie trzeba prowadzić kabli od kamery do źródła zasilania. 

P2: Jak zamontować wizjer elektroniczny?

Montaż wizjera elektrycznego jest bardzo prosty i w wielu przypadkach bezinwazyjny. Do instalacji sprzętu nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Przede wszystkim jednak przed rozpoczęciem pracy warto zapoznać się z instrukcją. Jest w niej dokładnie opisane, jak należy montować dany model. Dzięki temu unikniesz błędów i przypadkowego uszkodzenia wizjera. Pierwszym krokiem w instalacji urządzenia jest wyjęcie z drzwi starego wizjera. W jego miejsce należy umieścić wizjer elektroniczny. Po wewnętrznej stronie drzwi trzeba zamontować monitor z ekranem. Obie części muszą być połączone kablem. Warto upewnić się przed zakupem, czy urządzenie może być montowane w drzwiach o takiej grubości, jak mają te w Twoim domu. 

 

P3: Ile kosztuje wizjer elektroniczny?

Ceny wizjerów elektrycznych zależą od wielu czynników. Na koszt zakupu wpływa rozdzielczość kamery i jej kąt widzenia, przekątna ekranu i dodatkowe funkcje. Podstawowe modele można znaleźć za 100 – 200 zł. Zwykle składają się tylko z kamery i niedużego ekranu. Jeśli zależy Ci na sprzęcie z czujnikiem ruchu, podczerwienią i możliwością nagrywania plików wideo, trzeba zapłacić więcej. Warto jednak zainwestować kilkaset złotych w dobry i solidny sprzęt. Będzie on służył przez lata i zapewni wygodę i bezpieczeństwo domownikom. Modele znanych producentów i polecane przez użytkowników to dobry wybór, nawet jeśli wiąże się z wydatkiem 500 zł lub nawet 1000 zł. 

 

P4: Gdzie można kupić wizjer elektroniczny?

Wizjery elektroniczne można znaleźć w wielu sklepach budowlanych i z wyposażeniem do domu. Dobre i solidne modele dostępne są także w miejscach oferujących kamery i zabezpieczenia do budynków. Warto sprawdzić również oferty sklepów online oraz aukcje internetowe. Wielu producentów oferuje produkty na swoich stronach. Dzięki temu możesz porównać kilka modeli i wybrać ten, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Przeszukiwanie wielu ofert umożliwia znalezienie najkorzystniejszej pod względem ceny. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić wiele miejsc i sklepów, zarówno stacjonarnie, jak i online. Jeśli nie wiesz, jaki wizjer elektroniczny sprawdzi się w Twoim domu, możesz poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments