Najlepsza markiza tarasowa 500×300

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Markizę wykonano z nieprzemakalnej, impregnowanej tkaniny, która zabezpieczona jest przed promieniowaniem słonecznym. Aluminiowa konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona, co sprawia, że jest wytrzymała.

Wady

Akcesorium jest dostępne tylko w jednej wersji kolorystycznej, czyli połączenia: bieli niebieskiego i czarnego, co nie musi podobać się każdemu.

Podsumowanie

Markizy bardzo dobrze wpisują się w aranżacje tarasów, balkonów czy elewacji budynków. Produkt ma regulowany kąt nachylenia do 45 stopni i jest sterowany mechanicznie. Wymiary modelu wynoszą 495 cm x 300 cm. Akcesorium waży 48 kg.

Drugi wybór

Zalety

Przesłonienie szklanego dachu tym akcesorium sprawia, że pomieszczenie dużo mniej się nagrzewa. Nie trzeba zatem inwestować w klimatyzację. Co więcej, producent oferuje szeroką gamę kolorów, aby każdy mógł dopasować produkt do swojego wnętrza.

Wady

Samodzielny montaż produktu może sprawić nieco trudności i zająć sporo czasu. W związku z tym lepiej jest skorzystać z pomocy fachowca.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony do ogrodu zimowego, świetlika czy na poddasze, ponieważ akcesorium jest stworzone do przysłaniania płaskich, poziomych i ukośnych powierzchni. Wymiary markizy wynoszą 300 cm x 500 cm. Materiał, z którego wykonano model jest nieprzemakalny.

Rozważ też

Zalety

Antracytowa konstrukcja modelu, a także elementy wykończenia sprawiają, że dobrze się prezentuje. Wysięg sprzętu jest regulowany, więc możemy go dostosować do własnych potrzeb. Ponadto tkanina markizy jest nieprzemakalna.

Wady

Montaż nie należy do najprostszych czynności, zwłaszcza gdy się na tym nie znamy. Ponadto mogłoby być więcej kolorów tkanin do wyboru.

Podsumowanie

Model jest przeznaczony do montażu na balkonach, tarasach czy elewacjach budynków. Materiał, z którego wykonano markizę jest nieprzemakalny i odporny na działanie promieniowania słonecznego. Wymiary akcesorium wynoszą 495 cm x 300 cm.

 

 

Markizy tarasowe 500×300 – Ranking

 

 

Dragon Family Kasetowa

 

Dragon Family Kasetowa to markiza tarasowa firmy Dragon. Ma ona wysięg 300 cm, natomiast długość możemy samodzielnie regulować w zakresie 481 cm – 600 cm. Kupując ten model mamy możliwość dobrania tkaniny według naszego upodobania. W zależności od wybranego materiału producent oferuje od 8 do 10 lat gwarancji. Kaseta, w której chowa się materiał jest także dostępna w trzech kolorach: białym, kremowym oraz brązowym.

Jeśli zdecydujesz się na zakup Dragon Family Kasetowa w zestawie otrzymasz uchwyty montażowe ścienne w ilości 4 sztuk oraz ręczny napęd korbowy. Jeśli jednak chciałbyś wyposażyć model w napęd elektryczny, to istnieje taka możliwość za dopłatą. Również za dodatkową opłatą producent dołącza elementy montażowe, które pozwolą na zamontowanie markizy do dachu.

Producent podaje, że model ten charakteryzuje się najmniejszą kasetą, jaką można znaleźć na rynku. Tak więc produkt w wersji zamkniętej nie powinien zwracać na siebie dużo uwagi. Konsumenci natomiast potwierdzają, że produkt pięknie się prezentuje i pozwala na przyjemnie spędzanie czasu na dworze.


 

 

 

 

Selt Veranda

 

Selt Veranda to propozycja dla osób, które szukają markizy do ogrodu zimowego lub świetlika, a to dlatego, że model ten jest stworzony do przysłaniania płaskich, poziomych powierzchni oraz powierzchni ukośnych. Przesłonienie szklanego dachu powoduje, że pomieszczenie mniej się nagrzewa. Dzięki takiemu zabiegowi będziemy mogli w takim pokoju przebywać nawet w słoneczne, letnie dni bez uruchamiania klimatyzacji, wentylatorów czy otwierania okien.

Ta markiza kasetowa ma szerokość 300 cm, natomiast jej wysokość wynosi 500 cm. Producent oferuje szeroką gamę tkanin do wyboru. Wszystkie z nich charakteryzują się wysoką jakością oraz strukturą HIGH-T-TEX, która zapobiega powstawaniu kontrastów, gdy pojawiają się promienie słoneczne.

Użytkownik ma również możliwość dobrania koloru samej konstrukcji z czterech opcji: bieli, ciemnego aluminium oraz jasnego aluminium i matowego grafitu (więcej kolorów dostępnych jest za dopłatą). W zestawie otrzymamy napęd elektryczny oraz system naciągu tkaniny. Konsumenci podają, że po zamontowaniu Selt Veranda pomieszczenia stały się bardziej funkcjonalne, a po rozłożeniu markizy pokoje zyskiwały przyjemny nastrój.


 

 

 

 

Selt Veranda FTS

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Selt Veranda FTS. Ten model markizy został stworzony dla wymagających osób. Jest to markiza kasetowa przeznaczona do ogrodów zimowych i świetlików. Ma ona szerokość 300 cm, a jej wysokość wynosi 500 cm. Produkt składa się z tkaniny, w której zastosowano strukturę HIGH-T-TEX. Sprawia ona, że w pomieszczeniu nie tworzą się kontrakty za sprawą promieni słonecznych.

Producent posiada szeroką gamę kolorów, możemy więc dobrać taki, który będzie pasować do elewacji budynku i koloru ścian bądź wyposażenia pomieszczenia, nad którym będzie zamontowana markiza. W zestawie z markizą znajdziemy kasetę, system naciągu tkaniny, który zapewnia odpowiednie napięcie tkaninie oraz konstrukcję aluminiową dostępną w czterech kolorach (białym, ciemnym i jasnym aluminium oraz matowym graficie). Produkt składa się także z dwóch zsynchronizowanych silników SOMFY oraz sterownika FTS i pilota.

Konsumenci przede wszystkim doceniają łatwość użytkowania Selt Veranda FTS. W swoich opiniach przekazują także, że jest to najlepsza markiza tarasowa 500×300, bo jest bardzo łatwa w montażu.


 

 

 

 

Jaką markizę tarasową 500×300 wybrać ?

 

Markizy to produkt, który nie jest popularny w Polsce w domach prywatnych. Coraz częściej widujemy je zainstalowane przy kawiarniach, czy restauracjach, jednak bardzo rzadko ludzie decydują się zainstalować taki sprzęt w domu. Związane jest to z mylnym przeświadczeniem, że takie produkty są trudne w instalacji, oraz że materiał szybko się psuje i płowieje od słońca. Markizy produkowane obecnie są zbudowane z elementów bardzo trwałych, nawet poszycie jest zrobione ze specjalnie zaimpregnowanego materiału. Taka tkanina nie blaknie pod wpływem słońca, ponadto nie przepuszcza promieni UV. Możemy więc wypoczywać pod markizą bez obawy o oparzenia skóry. Natomiast szeroka gama kolorów i wzorów pozwoli nam dobrać odpowiedni do koloru elewacji budynku. Jeśli zastanawiasz się, czym charakteryzuje się najlepsza markiza tarasowa 500×300 w 2023 roku to poniżej opisaliśmy kilka cech tego typu produktów.

Na rynku możemy spotkać kilka rodzajów markiz. Po pierwsze znajdziemy markizy kasetowe oraz bez kasety. Te pierwsze charakteryzują się tym, że po złożeniu markizy materiał chowa się w kasecie, jest więc chroniony przed deszczem, a w zimę przed śniegiem. Natomiast tkanina markizy bez kasety nie jest niczym chroniona.

Wśród markiz w sprzedaży znajdziemy też takie, które montuje się nad wolnymi przestrzeniami np. tarasem, czy balkonem, oraz takie, które instaluje się pod zadaszeniem. Często wybierane są przez osoby, które mają szklane zadaszenie nad balkonem lub są posiadaczami ogrodu zimowego.

Przed wyborem modelu warto zastanowić się, czy będziemy usatysfakcjonowani markizą obsługiwaną ręcznie. Zazwyczaj takie urządzenia wyposażone są w korbkę, która rozwija i zwija materiał. W sklepach znajdziemy także modele elektryczne. Kosztują one więcej od tych napędzanych ręcznie, jednak są zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu. Rozłożenie i złożenie markizy wymaga od użytkownika jedynie przyciśnięcia jednego guzika.

Ten krótki poradnik powinien pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Byś nie musiał przeszukiwać sklepów internetowych w poszukiwaniu odpowiedniego produktu poniżej przedstawiamy trzy modele. Mamy nadzieję, że wśród nich będzie najlepsza markiza tarasowa 500×300 w dobrej cenie.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ