Ranking 9 najlepszych szafek na klucze w 2023

Ostatnio aktualizowane: 02.12.23

 

Szafki na klucze – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeżeli masz w domu wiele kluczy, warto zastanowić się nad zakupem specjalnej szafki, w której będziesz mógł je poukładać. Interesującą propozycją jest Biała Szafka na Klucze IKEA PRUNKA. Wykonana jest ze stali barwionej, a w jej wnętrzu znajduje się kilka haczyków. W drzwiczkach został wycięty duży symbol klucza, co pozytywnie wpływa na wygląd skrzynki i jest naprawdę ciekawym sposobem na oznaczenie jej przeznaczenia. Godną uwagi opcją jest też Szafka Wisząca na Klucze Metalkas TG-16SK-50. Została ona pomalowana ekologiczną farbą proszkową w kolorze popielatym. Zamek jest cylindryczny i może dodatkowo być zaszyfrowany. We wnętrzu szafki znajduje się miejsce na nawet 50 kluczy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szafka jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Wystarczy przecierać ją szmatką nasączoną w wodzie z delikatnym detergentem, a następnie wytrzeć do sucha ręcznikiem, aby nie powstały zacieki. Model został wykonany z metalu, a jego powierzchnia została specjalnie pomalowana.

Wady

W niektórych opiniach możemy przeczytać, że należy dokupić śruby i wkręty, aby móc zamontować szafkę na ścianie, a to generuje dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Wymiary szafki to: wysokość – 25 cm, szerokość – 18 cm i głębokość – 5 cm. W środku znajduje się 11 haczyków, na których możesz powiesić klucze.

Drugi wybór

Zalety

Wewnątrz szafki znajdują się numerowane, ruchome zawieszki z możliwością regulacji poziomej, które ułatwiają organizację kluczy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz zdecydować się na zaszyfrowanie swojej szafki. Producent wykona to na Twoje zlecenie.

Wady

Według części użytkowników wykonanie otworów w tylnej ściance skrzynki (umożliwiających jej zawieszenie) wpływa negatywnie na jej wygląd i sprawia, że całość wygląda mniej estetycznie.

Podsumowanie

Szafka wykonana została z blachy o grubości 0,8 mm – 1,2 mm. Jej wymiary zewnętrzne to: 23,5 cm x 6 cm x 36 cm. Waga modelu wynosi około 3 kg. W środku możesz ułożyć nawet 50 kluczy.

Rozważ też

Zalety

Skrzynkę możesz zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić na szafce znajdującej się w przedpokoju. Jej dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia na drzwiczkach dowolnego zdjęcia, które stanie się ozdobą pomieszczenia.

Wady

Niektórzy kupujący uważają, że gałka w drzwiczkach jest trochę za mała, w efekcie czego trudno ją złapać i otworzyć skrzynkę.

Podsumowanie

Model ma wymiary: wysokość – 26,5 cm, szerokość – 21 cm i głębokość – 4 cm. Został on wykonany z płyty MDF, którą pomalowano na biało. W środku znajduje się 6 haczyków na klucze.

 

 

9 najlepszych szafek na klucze. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej przedstawiamy ranking szafek na klucze. Dzięki niemu będziesz mógł zadecydować, który odpowiada Twoim wymaganiom i spełnia wszystkie oczekiwania.

 

Szafka na klucze IKEA

 

1. IKEA PRUNKA Szafka na Klucze Skrzynka Biały 

 

IKEA PRUNKA to ciekawa szafka na klucze. Jej wymiary to: wysokość – 25 cm, szerokość – 18 cm i głębokość – 5 cm. Została wykonana z metalu, a jej powierzchnię pomalowano specjalnym lakierem.

W środku szafki znajduje się 11 haczyków, na których możesz powiesić klucze. Jej pielęgnacja jest bardzo prosta. Wystarczy przetrzeć ją mokrą szmatką, a następnie usunąć nadmiar wilgoci suchym ręcznikiem.

Szafka na klucze ze sklepu IKEA cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Kupującym podoba się jej design, a zwłaszcza wycięty w drzwiczkach symbol klucza. Nie można zapomnieć także o możliwości zawieszenia skrzynki na ścianie, dzięki specjalnie wywierconym  z tyłu otworom.

 

 

 

 

Szafka na klucze Castorama

 

2. Metalkas Szafka Wisząca na Klucze TG-16SK-50

 

Metalkas Szafka Wisząca na Klucze TG-16SK-50, czyli szafka na klucze ze sklepu Castorama, wykonana została z blachy o grubości 0,8 – 1,2 mm. Jej powierzchnia jest pokryta ekologiczną farbą proszkową w kolorze szarym.

Wymiary szafki są równe: 23,5 cm x 6 cm x 36 cm. Jej waga to około 3 kg. Otwory umożliwiające zawieszenie skrzynki zostały wywiercone w tylnej ściance. Zamek może zostać zaszyfrowany na nasze życzenie.

Konsumenci bardzo chwalą sobie prezentowaną szafkę. Zwracają szczególną uwagę na możliwość umieszczenia wewnątrz niej wielu kluczy (aż 50). Do zestawu dołączone są numerowane zawieszki, które znacznie ułatwią organizację.

 

 

 

 

Szafka na klucze do domu

 

3. Skrzynka na Klucze z Zawieszkami Zdjęcie 21x26cm 

 

Jeżeli szukasz skrzynki, która stanie się ozdobą pomieszczenia, to warto zainteresować się modelem Skrzynka na Klucze z Zawieszkami Zdjęcie 21x26cm. Na drzwiczkach możesz umieścić dowolny obrazek.

Prezentowana szafka na klucze do domu ma wymiary: wysokość – 26,5 cm, szerokość – 21 cm i głębokość – 4 cm. W jej wnętrzu znajduje się 6 haczyków.

Opinie o prezentowanym modelu są pozytywne. Kupujący chwalą sobie jego ładny wygląd oraz to, że można go zarówno powiesić na ścianie, jak i postawić na przykład na szafce na buty. Według konsumentów to dobra i tania szafka na klucze.

 

 

 

 

4. Szafka Ścienny z Szyfrem na Klucze

 

Interesującą propozycją jest model Szafka Ścienny z Szyfrem na Klucze. Jego wymiary zewnętrzne to: wysokość – 12,3 cm, szerokość – 9,6 cm i głębokość – 4 cm. Wewnętrzne natomiast są równe: wysokość – 10 cm, szerokość – 6,5 cm i głębokość – 2,2 cm. Materiał wykonania szafki to stal.

Szafka jest bardzo solidna. Czterocyfrowy szyfr pozwala dobrze zabezpieczyć zawartość. Gwarantuje to, że dostęp do kluczy będą miały tylko osoby upoważnione i znające kod. 

Test szafek na klucze wykazał, że jest to bardzo dobry model. Kupującym podoba się możliwość zaszyfrowania skrzynki, co jest gwarancją bezpieczeństwa przechowywanych w środku kluczy.

 

 

 

 

Szafka na klucze drewniana

 

5. Drewniana Skrzynka na Klucze Szklany Front 

 

Model Drewniana Skrzynka na Klucze Szklany Front pozwoli Ci zachować porządek w przedpokoju. Drzwiczki są przeszklone i znajduje się na nich duży, czarny napis “Keys” wraz z symbolem klucza.

Wymiary modelu to: wysokość – 26 cm, szerokość – 20 cm i głębokość – 6 cm. Prezentowana drewniana szafka na klucze może zostać powieszona na ścianie lub po prostu postawiona na innym meblu.

Kupujący pozytywnie oceniają prezentowaną szafkę na klucze. Model może stać się bardzo ładną ozdobą pomieszczenia, w którym zostanie powieszony. Nie można zapomnieć także o tym, że umożliwia on odpowiednie zorganizowanie i bezpieczne przechowywanie kluczy.

 

 

 

 

6. Szafka na Klucze Brąz Drewniana 

 

Jeśli obiektem Twoich poszukiwań jest szafka, która oprócz funkcji przechowywania będzie także ozdobą, to powinieneś zwrócić uwagę na produkt Szafka na Klucze Brąz Drewniana. Drzwiczki możesz przyozdobić fotografiami, ponieważ znajduje się na nich 13 specjalnie wydzielonych miejsc na obrazki.

Szafka ma wymiary: wysokość – 39 cm, szerokość – 32 cm i głębokość – 10 cm. Wewnątrz znajduje się 11 haczyków, na których możesz powiesić klucze i utrzymać je w porządku.

Opinie o tych szafkach na klucze są pozytywne. Według konsumentów dużą zaletą produktu jest możliwość ozdobienia drzwiczek fotografiami. Nie można pominąć także tego, że prezentowany model nadaje się jako prezent na przykład z okazji przeprowadzki do nowego domu.

 

 

 

 

Szafka na klucze metalowa

 

7. SILVERLINE Skrzynka na 20 Kluczy Zamek Szyfrowy 

 

Wartym uwagi przedmiotem jest Skrzynka na 20 Kluczy Zamek Szyfrowy marki SILVERLINE, czyli metalowa szafka na klucze. Jej konstrukcja jest bardzo solidna i umożliwi Ci dobrą organizację kluczy.

Do zestawu dołączono 20 naklejek z numerami oraz tyle samo różnokolorowych breloków do kluczy (kolory to: niebieski, żółty, zielony, czerwony i biały). Szafka została pomalowana proszkowo, co pozwala na zachowanie jej ładnego wyglądu przez długi czas.

Prezentowany produkt to dobra szafka na klucze. Według wielu kupujących model zapewnia bezpieczeństwo przechowywanym kluczom, ponieważ ma łatwy w obsłudze zamek na szyfr. Oprócz tego trzeba wspomnieć o dołączonych do zestawu elementach, które umożliwiają zamontowanie szafki od razu po rozpakowaniu z pudełka.

 

 

 

 

Szafka na klucze retro

 

8. Szafka na Klucze Brązowa Zawieszana 40cm 

 

Interesuje Cię szafka na klucze retro? W takim razie zwróć uwagę na model Szafka na Klucze Brązowa Zawieszana 40cm. Została ona wykonana z drewna, a drzwiczki wykończono czarnymi wstawkami (kwadratami), które nadają jej unikalnego charakteru.

Wymiary modelu to: wysokość – 40 cm, szerokość – 27 cm i głębokość – 9,5 cm. W drzwiczkach można umieścić fotografię (maksymalny rozmiar to: 15 cm x 20 cm). Wewnątrz znajduje się 5 haczyków, a na zewnątrz 2 większe.

Według konsumentów prezentowana szafka na klucze jest ciekawym przedmiotem. Kupujący zwracają szczególną uwagę na jej wygląd, który będzie pasował do wielu wnętrz.

 

 

 

 

Szafka na klucze biała

 

9. Metalowa Szafka na Klucze 42 Haczyki

 

Metalowa Szafka na Klucze 42 Haczyki to godna uwagi biała szafka na klucze. Jest ona bardzo solidna, ponieważ wykonano ją z metalu. Produkt cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i korozję.

W środku modelu znajdują się 42 haczyki na kluczyki. Do zestawu dołączono dwa klucze, dzięki którym będziesz mógł zamykać i otwierać szafkę. Jej wymiary to: wysokość – 35 cm, szerokość – 27 cm i głębokość – 8 cm.

Konsumenci chwalą sobie wytrzymałość i solidną konstrukcję produktu. Nie można zapomnieć także o dużej pojemności szafki, a także możliwości swobodnego regulowania rozmieszczenia haczyków wewnątrz (pozwalają na to otwory boczne).

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szafkę na klucze kupić?

 

Masz kłopot ze zorganizowaniem swoich kluczy, często znikają i nie możesz ich znaleźć? Warto zastanowić się nad zakupem organizera, który pomoże zachować Ci je w porządku. Jaka szafka na klucze jest najlepsza? Odpowiedź uzyskasz w poniższym poradniku.

Ilość zawieszek

W zależności od tego, ile masz kluczy, warto przed zakupem sprawdzić, ile konkretny model szafki ma w środku zawieszek. Im więcej, tym lepiej. Duża ilość znacznie ułatwi Ci organizację i pozwoli na zachowanie porządku. Niektóre modele mają w środku tylko jedno, a inne nawet do 50 miejsc przeznaczonych na klucze. Aby uniknąć zakupu nietrafionej szafki, należy dokładnie dowiedzieć się, ile w środku jest zawieszek. Najlepsza szafka na klucze jest w stanie pomieścić i zorganizować wszystko to, co chcesz.

 

Sposób zamocowania

Szafka na klucze może być zawieszona na ścianie lub postawiona na innym meblu. W pierwszym przypadku konieczne jest sprawdzenie, czy ma ona specjalne otwory, umożliwiające umieszczenie jej na ścianie. Niektóre modele mają specjalne zawieszki, dzięki którym w prosty i szybki sposób będziesz mógł umieścić ją na ścianie. Istnieją także skrzynki na klucze, które stawia się na innych meblach (na przykład na szafce na buty w przedpokoju). Tak ustawiona staje się ozdobą pomieszczenia.

 

Materiał wykonania

Materiał wykonania szafki na klucze jest ważną kwestią. Modele wykonane z metalu są zazwyczaj trwalsze. Nie trzeba ich pielęgnować w szczególny sposób, wystarczy, że przetrzesz powierzchnię szmatką nasączoną delikatnym detergentem, a później usuniesz jego nadmiar papierowym ręcznikiem. Oprócz tego bardzo często metalowe szafki pokrywane są warstwą specjalnej farby, która gwarantuje odporność na korozję. Z tymi wykonanymi z drewna jest trochę inaczej. Należy dbać o nie w szczególny sposób i używać do tego specjalnych środków czyszczących, które nie uszkadzają struktury drewna. To bardzo ważne, aby dbać o szafkę zgodnie z zaleceniami, ponieważ dzięki temu będzie ona Ci służyć przez długie lata.

 

Sposób zamykania

Istnieje kilka sposobów zamykania szafki. Jednym z najczęściej spotykanych jest zwykły zamek na klucz. Do kompletu zazwyczaj dołączone są 2 lub 3 klucze, które umożliwiają otwarcie i zamknięcie skrzyneczki. Oprócz tego dużą popularność zyskują szafki zamykane na szyfr. Po wprowadzeniu poprawnego, kilkucyfrowego kodu (tak jak w sejfie) następuje otwarcie i masz możliwość wzięcia konkretnych kluczy ze sobą. To bardzo wygodny sposób, ponieważ wystarczy, że podasz domownikom kod i każdy z nich będzie miał dostęp do zawartości skrzynki. Istnieje także sposób zamykania, do którego niepotrzebne są klucze i kody. To zwykłe zamknięcie szafki na gałkę, która jest przymocowana do drzwiczek (zamyka się ją tak, jak drzwi do pokoju).

Wygląd

Wygląd znacznie wpływa na podjęcie decyzji o zakupie konkretnego modelu. W zależności od tego, gdzie chcesz go umieścić, powinieneś poświęcić chwilę na zastanowienie się nad jego wyglądem zewnętrznym. Jaką szafkę na klucze wybrać? Jeżeli masz zamiar umieścić skrzynkę w widocznym miejscu, to należy wybrać tę o ładnym i estetycznym wyglądzie. Niekiedy takie modele mają miejsce na umieszczenie jednego lub kilku zdjęć. Sprawia to, że taka szafka pełni nie tylko funkcje przechowywania, ale także ozdoby pomieszczenia, w którym się znajduje. Jeśli natomiast chcesz umieścić ją w niewidocznym miejscu, możesz zdecydować się na tę minimalistyczną, która nie będzie się zbytnio wyróżniać.

 

Szafki na klucze w dobrych cenach

Najtańsza szafka na klucze to koszt rzędu 40 złotych. Cena najdroższych to nawet kilkaset złotych. Zwykle wyższa cena ma związek z tym, że producent jest popularny lub zastosował do produkcji wysokiej jakości materiał albo produkt jest robiony ręcznie. Modele wykonywane na zamówienie, które są w pełni dopasowane do konkretnych wymagań i oczekiwań, zawsze będą droższe. Ze względu na wnętrze i ilość zawieszek cena także będzie proporcjonalnie rosła (jeżeli będzie ich dużo) lub malała (jeżeli będzie ich mało). Przed zakupem szafki na klucze warto dokładnie określić swoje wymagania. Jeżeli tego dokonasz, wybór odpowiedniego produktu będzie łatwy i przyjemny.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić szafkę na klucze?

Wykonanie szafki na klucze jest prostym zadaniem. Aby ją zbudować, potrzebne Ci będą deski (dwie szersze na tył i drzwiczki oraz cztery węższe na boki), gwoździe, dwa zawiasy, wkręty, wiertarka oraz drewniane kołki. Pracę należy zacząć od zbicia pudełeczka z desek. Następnie Twoim zadaniem będzie przymocowanie zawiasów do jednej ze ścianek i drzwiczek. Gdy już to wykonasz i skrzynka będzie swobodnie się otwierać, może przystąpić do zainstalowania drewnianych kołków na jej tylnej ściance. Posłużą one jako zawieszki na klucze. Jeżeli będziesz chcieć, możesz pomalować wykonane przez Ciebie pudełko kolorową farbą lub impregnatem do drewna, który je zabezpieczy i nada ciekawy wygląd.

 

P2: Gdzie powiesić szafkę na klucze?

Szafkę na klucze możesz powiesić w wielu miejscach. Jednym z najpopularniejszych jest przedpokój. To w nim zostawiasz buty, okrycia wierzchnie i inne przedmioty, więc umieszczenie skrzynki na jednej ze ścian będzie dobrym wyjściem. Szafkę na klucze możesz powiesić np. obok drzwi wejściowych lub nad szafką na buty. Stanie się ona nie tylko przydatnym elementem przedpokoju, ale także jego ciekawą ozdobą. Innym miejscem może być kuchnia, ponieważ to w niej bardzo często pozostawiane są klucze. Jeżeli w szafce chcesz przechowywać tylko kluczyki, którymi otwierasz szuflady w barku lub w biurku sypialni, to właśnie w tym pomieszczeniu możesz ją powiesić. Wybranie pasującej do wystroju skrzynki pozwoli dodatkowo ozdobić pokój.

P3: Gdzie kupić szafkę na klucze?

Istnieje wiele sklepów internetowych, które mają w swojej ofercie szafki na klucze. Niektóre z nich oferują personalizację i wykonanie na specjalne zamówienie poszczególnych elementów (ozdobienie skrzynki w określony sposób, zaszyfrowanie zamka). Oprócz tego stacjonarne sklepy z wyposażeniem do domu także oferują ciekawe produkty. Jednak w Internecie można znaleźć osoby, które na zamówienie wykonują różnego rodzaju rzeczy, w tym szafki na klucze. Jeżeli wybierzesz tę opcję, to masz możliwość dowolnego zaprojektowania niepowtarzalnego przedmiotu. To bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ Twoja szafka na klucze zostanie wykonana specjalnie dla Ciebie i będzie dokładnie taka, jak ją sobie wymarzyłeś.

 

P4: Ile kosztuje szafka na klucze?

Ceny szafek na klucze są zróżnicowane. Najtańsze modele kosztują około 50 złotych, a najdroższe nawet 200 złotych. Koszt uzależniony jest od materiału, z którego taka skrzynka została wykonana, a także od jej wyglądu. Te o ciekawym designie zazwyczaj kosztują więcej. W takich szafkach często możesz na drzwiczkach umieścić zdjęcie Twoich najbliższych. Dostępne są także takie skrzynki, które mają wygrawerowane motto lub jakąś złotą myśl. Bardzo ładnie to wygląda i jest piękną ozdobą pomieszczenia. Koszt zakupu szafki na klucze zależy w dużej mierze od Twoich oczekiwań i tego, jaka skrzynka  najbardziej przypadnie Ci do gustu. Jedni wolą minimalistyczne, a inni bogato zdobione modele, z oryginalnym wykończeniem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ