Najlepszy wilgotnościomierz powietrza

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

 

Wilgotnościomierze powietrza – ranking

 

 

Testo 610

 

Testo 610 to bardzo małe urządzenie, które możesz przechowywać w szufladzie i nosić ze sobą w torebce, jeżeli tego wymaga Twoja praca. Wymiary wilgotnościomierza to: 119 mm x 46 mm x 25 mm. Sprzęt pokazuje nie tylko wilgotność, ale też mierzy temperaturę otoczenia. Jego dokładność wynosi 0,5 st. C i 2,5% (dotyczy to pomiaru poziomu wilgoci).

Z pomocą tego urządzenia mamy możliwość kalkulacji punktu rosy, a nawet termometru wilgotnego, dzięki którym wyniki są bardziej wiarygodne. Sprzęt sprawdza wilgotność z pomocą specjalnej końcówki. Użytkownikom podoba się to, że jest ona dobrze zabezpieczona, więc nie ulega uszkodzeniom. Urządzenie jest wytrzymałe i pracuje w temperaturach od -40 st. C do 70 st. C.

Wilgotnościomierz jest łatwy w obsłudze, ponieważ ma wyłącznie 3 przyciski. Dlatego korzystanie z niego jest przyjemne. Wielu użytkownikom podoba się, że urządzenie jest dobrze wykonane. Nawet na skutek upadku nie ulega ono zniszczeniu. Najczęściej wymienianą zaletą jest jednak bardzo duży wyświetlacz, który wyraźnie pokazuje wszystkie wyniki.


 

 

 

 

Stacja Pogody 2w1

 

Chcielibyśmy zaprezentować Stacja Pogody 2w1, czyli wilgotnościomierz powietrza w dobrej cenie w kształcie zegara. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość powieszenia na ścianie, dzięki czemu nie zabiera zbyt dużo miejsca. Sprzęt jest wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Jest on odporny na zarysowania i nie ulega łatwo zniszczeniu.

Średnica wilgotnościomierza wynosi 8,5 cm. Z kolei jego szerokość to 2 cm. Zegar można zamontować wewnątrz domu oraz na zewnątrz. Jest on odporny na ciężkie warunki, więc nie musimy się martwić, że mróz czy wysokie temperatury wpłyną na jego pracę. Akcesorium mierzy temperaturę w zakresie od -30 st. C do 60 st. C.

Wilgotność jest mierzona w zakresie od 0% do 100%. Liczby na wyświetlaczu są duże i łatwo je odczytać nawet z pewnej odległości. Dodatkową zaletą jest umieszczenie pod liczbami specjalnych pasków, które pokazują, czy wilgotność jest odpowiednia dla zdrowia oraz warunków panujących w domu. Nie musimy więc sprawdzać informacji w innym miejscu.


 

 

 

 

Tanel WCPT-100E/100C

 

Tanel WCPT-100E/100C to urządzenie, które można ze sobą zabrać w każde miejsce. Dzięki temu sprawdzenie wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniach, które tego wymagają, jest bardzo łatwe. Pomiary są wykonywane z pomocą specjalnych sensorów. Na pojawienie się wyników na wyświetlaczu nie musimy zbyt długo czekać – zaledwie kilka sekund.

Wyświetlacz LCD jest wyraźny, a liczby wystarczająco duże. Wiele osób zaopatrzonych w prezentowany wilgotnościomierz uważa, że nie mają żadnego problemu z odczytaniem wyników, co jest dla nich dużą zaletą. Wilgotność jest mierzona w zakresie od 20% do 95%. Dokładność sprzętu to około 2%.

Wymiary urządzenia wynoszą: 165 mm x 80 mm x 33 mm. Łatwo się je trzyma w dłoni, a zabranie ze sobą w torbie nie jest problemem. Co więcej, aby wilgotnościomierz się nie zniszczył, jest on zapakowany w ładną, małą walizeczkę.


 

 

 

 

Jaki wilgotnościomierz powietrza wybrać?

 

Wiedza o wilgotności powietrza jest ważna nie tylko dla meteorologów, ale również dla osób pracujących w magazynie, biurze, a nawet dla zwykłych mieszkańców domu. Kontrolowanie wilgotności jest konieczne z tego względu, że przy zbyt wysokich wynikach w domu mogą się rozwijać różnego rodzaje pleśnie, które szkodzą naszemu zdrowiu. Warto więc zaopatrzyć się w urządzenie, które będzie mierzyć poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wybór wilgotnościomierza wiąże się z poruszeniem kilku kwestii. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakich, to zostały one wytłumaczone poniżej.

 

 

Najlepszy wilgotnościomierz powietrza w 2023 roku jest solidnie wykonany. W sklepach znajdziesz wiele modeli ze słabego plastiku, które już po krótkim czasie ulegają zniszczeniu. Na szczęście nie wyglądają one zbyt dobrze nawet przed zakupem, więc łatwo je rozpoznać. Wybierz wilgotnościomierz wykonany z dobrego gatunkowo tworzywa sztucznego. Może to być również stal lub aluminium, jeżeli sprzęt jest wystarczająco lekki, aby swobodnie go przenieść. Ważne jest również to, aby urządzenie było przystosowane do pracy w trudnych warunkach.

Wiele osób przyznaje, że najlepsze wilgotnościomierze powietrza mają duży wyświetlacz. Jest to ważne, ponieważ odczyt wyniku nie jest wtedy trudny. Ułatwi to z pewnością również obecność dużych liczb. Wystarczy jedno spojrzenie, aby od razu odczytać, jaka wilgoć panuje w danym pomieszczeniu. Nie zapominajmy też, że wyświetlacz musi być wyraźny, najlepiej podświetlany.

Kolejną kwestią jest margines błędu. Jest wiele osób, które skarżą się na tanie produkty pokazujące błędne wyniki. Przeczytajmy uważnie opis danego modelu, aby potem nie być zawiedzionym. Dobry sprzęt nie powinien mieć marginesu błędu większego niż 5%. W innym wypadku wyniki, jakie pokazuje urządzenie, mogą wprowadzić w błąd.

Warto również wspomnieć, że wiele wilgotnościomierzy oprócz pokazywania wilgotności w pomieszczeniu ma również inne funkcje. Jedną z najpopularniejszych jest mierzenie temperatury wewnątrz domu. Jeżeli urządzenie ma specjalne czujniki, które można zamontować na zewnątrz, to dowiemy się też, jaka temperatura oraz jaka wilgotność jest poza domem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ