Podpórki pod plecy ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

Jeżeli szukasz przydatnej podpórki, która zwiększy komfort Twojej pracy lub pomoże Ci podczas odpoczynku, gdy spędzasz dużo czasu przy biurku, to zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem. Modelem, który najchętniej wybierają konsumenci, jest Fellowes FLA131X. Produkt zakłada się na oparcie fotela – ma elastyczne pasy do nakładania, więc można go dopasować do grubości krzesła. Przedmiot wykonany jest z miłego w dotyku materiału, który się nie nagrzewa, nawet w gorące dni. Jego wnętrze wypełnione jest miękką gąbką, dzięki czemu lędźwia są w odpowiedniej pozycji i mogą odpocząć. Oprócz tego interesującego modelu prezentujemy także inne – przykładowo TS Interior ABXAWN, który zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Produkt może być używany w samochodzie, a także na fotelu w pracy czy przed komputerem domowym. Model jest bardzo elastyczny i dobrze podpiera dolną część pleców, pozwalając na odprężenie mięśni. Podpórka ma siatkowy materiał, cechujący się dużą przewiewnością. Produkt z łatwością nakłada się na fotel z pomocą tasiemek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model bardzo łatwo nakłada się na oparcia foteli - długość tasiemek można dostosowywać do ich grubości. Produkt jest skuteczny w leczeniu i zapobieganiu powstawania bólu pleców. Podpórka ułatwia zachowanie odpowiedniej pozycji podczas siedzenia, jednocześnie dobrze dopasowując się do kształtu ciała.

Wady

Niektórzy uważają, że w górnej część pleców powinno być więcej poduszek. Produkt jest dość trudny w dokładnym wyczyszczeniu - brud mocno przyczepia się do materiału.

Podsumowanie

Produkt ma bardzo solidne elementy mocujące, zapewniające dobre trzymanie podpórki na fotelu w tej samej pozycji. Przedmiot wykorzystywany jest na oparciach siedzeń przy biurku. Powłoka antybakteryjna chroni przed namnażaniem się mikroorganizmów. Sprzęt ma certyfikat FIRA, potwierdzający jego wysoką jakość.

Drugi wybór

Zalety

Podpórkę można bardzo łatwo zamontować na fotelu i dobrze pasuje do różnej grubości oparć. Produkt jest bardzo elastyczny - nie zmienia kształtu, ale dobrze dopasowuje się do ciała. Przedmiot daje dużą ulgę zmęczonemu kręgosłupowi - szczególnie w odcinku lędźwiowym.

Wady

Produkt podczas siadania czy zmiany pozycji na fotelu może się przesuwać, dlatego warto go przytrzymać, jeśli chce się mieć pewność, że nadal wspiera odcinek lędźwiowy.

Podsumowanie

Przedmiot można zakładać na fotel biurowy, komputerowy, a także samochodowy. Podpórkę można używać, kiedy występują bóle pleców - umożliwia ona relaksację mięśni. Model jest wykonany w 100% z poliestru. Wymiary produktu są równe: 13 cm x 40 cm x 40 cm.

Rozważ też

Zalety

Produkt można zakładać nawet na oparcia niewielkich foteli, gdyż ma przeznaczone do tego celu, wygodne tasiemki. Model ma siatkowy materiał, który jest lekki i dobrze przepuszcza powietrze, nie powodując przegrzania. Podpórka jest wygodna - zapewnia pełen komfort i odpoczynek podczas siedzenia.

Wady

Zdarza się, że po dłuższym czasie stosowania, siateczki przy łączeniach z oprawą zaczynają się lekko rwać i pojawiają się niewielkie dziury.

Podsumowanie

Model uzyskał certyfikat jakości od firmy FIRA. Wymiary produktu wynoszą: 46 cm x 36 cm x 12 cm. Podpórka ma na celu korygowanie pozycji siedzącej, aby dać ulgę plecom i nogom. Sprzęt używany jest w pracy i w domu.

 

 

Najlepsze podpórki pod plecy w 2023 roku

 

Z naszym zestawieniem możesz znaleźć idealne podparcie pod plecy, dzięki któremu Twoje mięśnie się rozluźnią. Poniższy ranking podpórek pod plecy zawiera egzemplarze, które przydadzą się osobom chorym, pracującym czy spędzającym dużo czasu przed komputerem.

 

Nasze zalecenia

 

Fellowes FLA131X

 

Fellowes FLA131X to profesjonalny model podpórki pod plecy, który przyda się osobom dużo siedzącym na fotelu czy krześle. Produkt zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych schorzeń kręgosłupa, a także daje ulgę podczas wielogodzinnego siedzenia przed ekranem monitora albo kierownicą samochodu. Model pokryty jest specjalną powłoką antybakteryjną o nazwie Microban, która zabija różne drobnoustroje.

Podpórkę należy umieścić na wysokości pleców. Dlatego, jeśli z krzesła korzystają osoby o różnym wzroście, to warto dostosować umiejscowienie modelu na oparciu. Produkt składa się z poduszki, która podzielona jest na 4 części, odpowiadające różnym częściom pleców – z czego na odcinku lędźwiowym są 3 elementy dla uzyskania w tym miejscu odpowiedniego podparcia.

Model jest bardzo prosty w użyciu – wystarczy go przyczepić rzepami do oparcia krzesła na odpowiedniej wysokości. Podpórkę zakłada się przy pomocy aż trzech mocowań, dlatego nie przesuwa się ona nawet przy częstym siadaniu na krześle. Konsumenci cenią ten produkt za łatwość zakładania i dostosowywania do danego użytkownika.


 

 

 

 

TS Interior ABXAWN

 

Wygodnym modelem, który spełnia oczekiwania wielu osób, jest TS Interior ABXAWN. Podpórka spodoba się osobom, spędzającym wiele godzin przed ekranem monitora – bawiąc się czy pracując. Produkt może być także założony na siedzenie w samochodzie, co daje ulgę plecom podczas wielogodzinnej jazdy.

Podpórkę zakłada się na fotel z pomocą elastycznych tasiemek, co jest łatwe i szybkie. Model wykonany jest z siatki, która jest przewiewna. Podczas siedzenia mięśnie pleców mogą się rozluźnić i są ustawione pod odpowiednim kątem – to ułatwia leczenie schorzeń kręgosłupa, a także chroni przed ich powstawaniem.

Wymiary produktu wynoszą 38 cm x 38,5 cm i jest on bardzo lekki – waży tylko 0,5 kg. Stelaż modelu jest zrobiony z metalu. Wielu konsumentów twierdzi, że jest to dobra i tania podpórka pod plecy. Użytkownicy doceniają produkt za wygodę korzystania – daje dużą ulgę zmęczonym plecom.


 

 

 

 

Fellowes 8036501

 

Podpórka pod plecy Fellowes 8036501 jest częstym wyborem konsumentów, przez wzgląd na jej praktyczność, wygodę i dużą wytrzymałość. Konsumenci cenią ten produkt za dobre podtrzymywanie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Model jest wykorzystywany przez osoby, które spędzają dużo czasu, siedząc – w pracy lub w domu.

Podpórka ma na celu zmianę ułożenia kręgosłupa, pozwalając na rozluźnienie otaczających go mięśni – ciągłe napięcie, a także krzywe ułożenie ciała prowadzi do rozwoju różnych schorzeń. Model uzyskał certyfikat organizacji FIRA (dla produktów z branży meblarskiej), co oznacza, że wyrób jest bezpieczny w użytku i zgodny z wysokimi standardami.

Wymiary produktu wynoszą: 37 cm x 44 cm x 16 cm. Podpórka zrobiona jest z materiału w kolorze czarnym. Przedmiot jest wykonany z oddychającego tworzywa, które nie powoduje zwiększenia temperatury ciała – tkanina dobrze dopasowuje się do figury, zapewniając duży komfort. Model bardzo łatwo nakłada się na oparcie fotela.


 

 

 

 

Fellowes 991301

 

Jeżeli szukasz ciekawego modelu, to wybierz Fellowes 991301 – jest zarówno wygodny, jak i elegancki. Podpórka chętnie wykorzystywana jest w miejscach pracy, gdyż daje ogromną ulgę podczas siedzenia, umożliwiając odprężenie mięśni wspierających kręgosłup – szczególnie w odcinku lędźwiowym. Model przyda Ci się, jeśli cierpisz na bóle pleców, spędzasz dużo czasu w fotelu i dodatkowo się garbisz – zatrzyma lub nie dopuści on do rozwoju choroby.

Na stelaż założono siatkowy materiał, który dobrze dopasowuje się do ciała i oddycha, co jest szczególnie przyjemne podczas gorącego lata. W produkcie został użyty system napinający Tri-Tensioning, który jest regulowany i na tyle elastyczny, że można go założyć na większość rodzajów oparć foteli i krzeseł.

Narzędzie uzyskało certyfikat FIRA, co świadczy o wysokim standardzie materiałów i wykonania. Wymiary modelu wynoszą: 44 cm x 15 cm x 50,5 cm – jest on więc dość duży i wspiera całe plecy. Możliwie, że ucieszą Cię opinie o podpórkach pod plecy producenta Fellowes. Konsumenci doceniają produkty firmy za skuteczne wspomaganie utrzymania poprawnej postawy i za to też cenią opisywany model.


 

 

 

 

Timago JMC-C 7000

 

Jeżeli zastanawiasz się, który model spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom, to odpowiedzią jest Timago JMC-C 7000. Podpórka jest odpowiednia dla osób, które są chore i większość czasu przebywają w łóżku i mają trudności ze wstawaniem – można z niej korzystać w domu i szpitalu.

Model ma wymiary równe 54,5 cm x 50 cm x 25-57 cm – istnieje możliwość regulacji wysokości w zależności od potrzeb. Produkt waży jedynie 2,7 kg, więc jest lekki i łatwy w ustawieniu w odpowiednim miejscu na łóżku. Z przedmiotu mogą korzystać osoby o wadze maksymalnej do 100 kg. Istnieje możliwość skokowego ustawienia nachylenia oparcia (5 różnych stopni).

Produkt ma metalowy stelaż, pomalowany proszkowo, charakteryzujący się dużą wytrzymałością i odpornością na rdzę. Do metalu przyczepiono tkaninę, na której można się ułożyć oraz miękką, odpinaną poduszkę, używaną do oparcia zmęczonej głowy. Użytkownicy twierdzą, że produkt jest łatwy i wygodny w użytku.


 

 

 

 

Jaką podpórkę pod plecy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podpórka pod plecy jest niezbędna osobom, które każdego dnia spędzają przed komputerem czy w samochodzie kilka lub nawet kilkanaście godzin. Produkt ten zapobiega pojawieniu się nieprzyjemnego bólu kręgosłupa i redukuje napięcie mięśni. Dzięki poniższemu poradnikowi dowiesz się, jaką podpórkę pod plecy wybrać.

 

 

Po co nam podpórka pod plecy?

Wielogodzinna jazda samochodem, ciągłe siedzenie w tej samej pozycji przed komputerem czy telewizorem może wywołać dokuczliwy ból kręgosłupa i karku. Dzieje się tak, ponieważ nie dbamy o prawidłowe ułożenie pleców, w efekcie czego mięśnie stają się napięte. Sprzyja to również zwyrodnieniu stawów, rozwojowi skrzywienia kręgosłupa oraz wielu innym, nieprzyjemnym schorzeniom i problemom. Najlepsza podpórka pod plecy dobrze dopasowuje się do kształtu naszego ciała, a jednocześnie pozwala usiąść w taki sposób, aby móc uniknąć narzekania na uciążliwy ból. Tego typu produkty przydają się w szczególności zawodowym kierowcom i pracownikom biurowym, ale tak naprawdę każdy z nas powinien pomyśleć o ich zakupie. W zależności od rodzaju podpórkę możemy założyć na fotel biurowy, siedzenie w samochodzie, a także na swoje ulubione krzesło, na którym siedzimy w czasie oglądania telewizji.

Z pewnością każdy z nas jest świadomy, że wyjątkowo negatywny wpływ na kręgosłup ma wielogodzinna, ciężka praca fizyczna. Zapominamy jednak, że zajęcia wymagające siedzenia w jednej pozycji przez długi czas również przyczyniają się do rozwoju problemów zdrowotnych. Brak wsparcia kręgosłupa w odcinku lędźwiowym wywołuje nie tylko dolegliwości bólowe, ale i drętwienie kończyn, a to utrudnia skupienie się na swojej pracy. Podpórka może jednak temu zapobiec.

 

Niska czy wysoka?

Ze względu na budowę dostępne na rynku produkty dzielimy na niskie i wysokie. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, są niewielkie. Ich zadaniem jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy oparciem fotela a lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. Niskie podpórki redukują napięcie mięśni i gwarantują komfortową pracę przy biurku, można je także wykorzystać w czasie podróży. Z kolei modele wysokie obejmują całą powierzchnię oparcia fotela, w części lędźwiowej są specjalnie wyprofilowane, mogą być też wyposażone w regulację. To umożliwia lepsze dopasowanie produktu do swoich potrzeb i preferencji.

 

Materiał wykonania

Z czego wykonywane są podpórki pod plecy? Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się poliester, ponieważ jest wytrzymały i sprężysty, odporny na rozerwanie, a w dodatku mało podatny na zabrudzenia. Niektóre produkty są pokrywane powłoką antybakteryjną, co zapobiega namnażaniu się bakterii i innych mikroorganizmów, przyczyniających się do odbarwienia materiału czy powstawania nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli chcemy mieć pewność, że podpórka nie ograniczy cyrkulacji powietrza i nie przyczyni się do nadmiernej potliwości pleców, wybierzmy model z siateczki. Jest on przewiewny i może pozytywnie wpłynąć na komfort użytkowania.

 

Sposób montażu

Zamontowana na fotelu podpórka nie może się przesuwać przy każdym naszym ruchu, gdyż jej ciągłe poprawianie szybko stanie się irytujące. Z tego powodu musimy przyjrzeć się elementom odpowiadającym za mocowanie produktu do oparcia. Powinny to być mocne, elastyczne pasy (podwójne lub potrójne). Trzeba się też upewnić, że wybrany model będzie pasował do naszego fotela. Na szczęście większość podpórek ma uniwersalny charakter i nie powinniśmy mieć problemu z ich montażem.

 

Wygoda użytkowania

Produkt powinien mieć odpowiednie wymiary i gwarantować dobre dopasowanie do ciała, inaczej nie będzie zbyt komfortowy w użytkowaniu. Niemal tak samo istotne jest to, czy dany model możemy łatwo wyczyścić, ewentualnie wyprać w pralce (jeśli ma zdejmowany pokrowiec). Jest wiele kwestii wpływających na to, jaka podpórka pod plecy jest najlepsza, a wygoda użytkowania jest jedną z najważniejszych.

 

 

Certyfikaty

Często producenci podpórek pod plecy podkreślają, że oferowane przez nich produkty posiadają certyfikat FIRA. To skrót od Furniture Industry Research Association, czyli nazwy brytyjskiej organizacji wspierającej działalność firm z branży meblowej. Przyznawany przez nią certyfikat to potwierdzenie, że produkt jest dobrej jakości i spełnia podstawowe, europejskie normy.

 

Podpórka do łóżka

Skupiliśmy się głównie na podpórkach przeznaczonych do montażu na fotelach. Nie można jednak zapominać o innej grupie produktów. Mowa tu o modelach dla osób, które ze względu np. na zdrowie nie mogą wstawać z łóżka. Ciągłe spędzanie czasu w pozycji leżącej także może mieć negatywny wpływ na to, jak się czujemy. Z tego powodu osobom obłożnie chorym lub po poważnym urazie warto zamontować przy łóżku podpórkę umożliwiającą przyjęcie wygodnej pozycji choćby podczas spożywania posiłków. Konstrukcja tych produktów jest mocna (zwykle wykonana z metalu) i odporna na rdzę, a założona na nią tkanina miękka i przewiewna. Często w komplecie jest też niewielka poduszka pod głowę, którą razie konieczności można ją szybko odpiąć.

 

Podpórki pod plecy w dobrych cenach

Niskie podpórki nierzadko kosztują mniej niż 50 zł, a ponieważ mogą zwiększyć komfort pracy w pozycji siedzącej, warto zdecydować się na ich zakup. Bardziej profesjonalne modele (zwłaszcza te wysokie) z odpowiednimi certyfikatami są droższe, zapłacimy za nie ponad 100 zł. Cena ta dotyczy również podpórek przeznaczonych do montażu w łóżku.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ