Ławostoły rozkładane ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

Jeżeli poszukujesz mebla, który będzie pełnił funkcję zarówno stołu, jak i ławy, to dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz artykuł, w którym dowiesz się, jakie są najważniejsze cechy tego typu produktów. Ponadto stworzyliśmy ranking najbardziej popularnych, rozkładanych ławostołów. Na pierwszym miejscu naszego zestawienia znalazł się PP 002. Model ten charakteryzuje się klasycznym wykonaniem. Zrobiono go z wysokiej jakości płyty laminowanej i ma on kształt prostokąta. Stół ten wyróżnia luksusowy wygląd, który sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Mebel na co dzień spełnia funkcję ławy. Istnieje możliwość jej rozłożenia i podwyższenia. W ten sposób otrzymamy stół, który można wykorzystywać przy wspólnych posiłkach, lub gdy przyjdą goście. Ważną kwestią jest łatwość rozkładania. Czynność tą wykonuje się za pomocą korbki znajdującej się z boku. Produkt umieszczony jest na 4 nogach.Jeżeli model ten Ci nie odpowiada, zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi pozycjami dostępnymi w naszym rankingu. Na drugim miejscu znalazł się Pegie mini 006, który także wykonano z płyty laminowanej.

 

 

Najlepsze ławostoły rozkładane w 2023 roku

 

Wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze tego mebla. Teraz zapraszamy do zapoznania się naszym zestawieniem, w którym znajdziesz produkt dla siebie. Poniższy ranking rozkładanych ławostołów zawiera najpopularniejsze modele na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

PP 002

 

Ciekawym modelem, który zyskał wiele pochlebnych opinii, jest PP 002. Produkt ten przeznaczono do ustawienia w salonie lub jadalni. Mebel na co dzień pełni funkcję ławy, przy której można usiąść lub wykorzystać jako stolik kawowy. Na jego boku znajduje się korbka, za pomocą której można z łatwością rozsunąć mebel. W ten sposób tworzy się stół, który pomieści wielu gości.

Model ten wykonany jest z wysokiej jakości płyty laminowanej w kolorze jasnego drewna. Taki materiał bardzo łatwo się czyści. Produkt ma kwadratowy kształt i ostro zakończone kanty. Charakteryzuje się on atrakcyjnym designem, który sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych wnętrzach.

Wysokość mebla jest regulowana w zakresie od 60 cm do 72 cm. Grubość blatu wynosi 36 cm. Stół znajduje się na 4 nóżkach, co zapewnia mu dużą stabilność. Użytkownicy doceniają ten model za dużą wytrzymałość.


 

 

 

 

Pegie mini 006

 

Wiele osób ceni sobie produkt Pegie mini 006. Mebel ten charakteryzuje się atrakcyjnym designem, który sprawia, że można go postawić na środku salonu. Sprzęt jest wielofunkcyjny. Można z niego korzystać, jako ze stolika kawowego. W przypadku wspólnego posiłku lub wizyty większej liczby gości produkt można rozsunąć i używać, jako stół. Pegie mini 006 sprawdza się w niewielkich mieszkaniach.

Obsługa modelu jest bardzo prosta, a rozsuwanie odbywa się za pomocą wygodnej korbki. Mebel wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Blat zrobiono z płyty laminowanej, a dodatkowe elementy są drewniane. Całość atrakcyjnie się prezentuje. Ponadto wykończenie stołu jest bardzo precyzyjne, co nadaje mu ekskluzywny wygląd.

Blat ma wymiary 100 cm x 70 cm. Jego długość można zwiększyć do 150 cm za pomocą wkładki. Z kolei wysokość jest regulowana od 60 cm do 72 cm. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.


 

 

 

 

Signal DANIEL

 

Dużym zainteresowaniem cieszy się produkt Signal DANIEL. Ten dobry i tani rozkładany ławostół charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i sprawdzi się, jako stolik kawowy w salonie. Po rozłożeniu można go wykorzystać, jako stół jadalny.

Produkt wykonany jest w angielskim stylu i wyróżniają go okrągłe kanty i zgrabny wygląd. Model ten sprawdzi się u osób, które nie mają zbyt wiele miejsca, a także lubią mieć do dyspozycji dużą przestrzeń. Wykonany jest on z wysokiej jakości płyty laminowanej. Rozsuwany jest za pomocą metalowych prowadnic.

Długość stołu można zwiększyć do 160 cm. Również jego wysokość jest regulowana. Przed podwyższeniem wynosi 60 cm, a po 72 cm. Blat ma wymiary 70 cm x 120 cm. Produkt dostępny jest w 3 kolorach: olcha, orzech i kasztan. Dzięki temu można wybrać model, który będzie pasował do wystroju wnętrza. Użytkownicy doceniają go za dużą wytrzymałość i atrakcyjny wygląd.


 

 

 

 

Mazzoni Cleo

 

Mazzoni Cleo to ławostół, który jest odpowiedni dla osób, które lubią masywne i okazałe meble w swoim wnętrzu. Produkt charakteryzuje się dużą funkcjonalnością. Możliwość składania i rozkładania sprawdza się szczególnie dobrze w niewielkich mieszkaniach.

Mebel może być wykorzystywany w trakcie rodzinnych uroczystości. Złożony sprawdza się jako ława, przy której można wypić kawę, czy poczytać książkę. Jednocześnie po rozłożeniu można go ustawić do wspólnego posiłku. Model wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Konsument ma do wyboru stół zrobiony z płyty laminowanej pokrytej okleiną lub płyty 3D. Oba rodzaje są zrobione w taki sposób, aby imitować drewno.

Istnieje możliwość podwyższenia blatu od 57 cm do 77 cm. Jego szerokość ma 75 cm, a długość można regulować w zakresie od 75 cm do 150 cm. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi i jego ciche rozkładanie.


 

 

 

 

Agata Meble Vision

 

Atrakcyjnym modelem jest Agata Meble Vision. Ten ławostół sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Jednocześnie dodaje pomieszczeniom przytulnego charakteru. Produkt ma kształt prostokątny. Wyróżniają go ostre linie i kanty. Można go używać zarówno w salonie, jak i jadalni. Istnieje możliwość korzystania z niego na co dzień, szczególnie dobrze sprawdza się jako stół kawowy. Ponadto gdy przyjdą goście, ławostół można rozłożyć.

Produkt wykonany jest z wysokiej jakości płyty meblowej. Pokryta została ona okleiną naturalną, która dobrze imituje drewno orzecha amerykańskiego. Taki ciemny odcień dodaje wnętrzu klasy.

Wysokość mebla można regulować w zakresie od 59 cm do 77 cm. Blat produktu można wydłużać od 130 cm do 220 cm. Natomiast jego szerokość wynosi 80 cm. W ten sposób zmieści się przy nim cała Twoja rodzina. Opinie o rozkładanych ławostołach producenta Agata są bardzo pozytywne. Również model Vision zyskał wiele pochlebnych ocen. Użytkownicy doceniają go za niepowtarzalne wzornictwo.


 

 

 

 

 

Jaki rozkładany ławostół kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Urządzasz mieszkanie i nie wiesz, jaki rozkładany ławostół wybrać? W naszym poradniku przedstawiamy najistotniejsze kwestie dotyczące zakupu tego mebla. Znajdziesz w nim informacje na temat jakości wykonania produktu, jak i różnych systemów rozkładania. Z nami, podjęcie decyzji dotyczącej zakupu odpowiedniego modelu ławostołu będzie zdecydowanie prostsze.

 

 

Dla kogo?

Ławostół to doskonała propozycja do niewielkich pomieszczeń. Ze względu na możliwość rozkładania i podnoszenia blatu, możemy zaoszczędzić bardzo dużo miejsca w naszym salonie. Ponadto, taki mebel wygląda bardzo stylowo i niepozornie, gdyż specjalna korbka lub inny mechanizm odpowiadający za pneumatyczne podnoszenie się ławy ukryty jest pod jego blatem.

 

Różne systemy podnoszenia blatu – jaki rozkładany ławostół jest najlepszy?

Zanim zdecydujesz się na zakup ławostołu, warto jest dokładnie przyjrzeć się wszystkim modelom dostępnym w sklepach. Różnią się one od siebie pod względem mechanizmu podnoszenia oraz rozkładania. Dlatego w sklepach znajdziesz 4 warianty:

Mechanizm korbowy – podobny jest do systemu pajączka. Tak samo występuje tutaj korbka, którą należy kręcić. Wysuwane zostają metalowe elementy konstrukcji ławy, dzięki czemu możemy dostosować wysokość mebla do naszych potrzeb. dodatkowym atutem jest stabilność naszego stołu. Każdy model takiej ławy posiada schowki na wkładki poszerzające blat. Wadą modelu jest jednak widoczna metalowa konstrukcja po jego rozłożeniu.

Mechanizm pajączka – posiada niewielką korbkę ukrytą pod blatem stołu. Należy nią kręcić tak długo, aż ława się rozłoży oraz podniesie maksymalnie do 12 cm wysokości. Sam stół jest bardzo stabilny, gdyż utrzymuje się na czterech masywnych nogach. Minusem jest jednak poprzeczna belka, które pozostaje w tym samym miejscu nawet po rozłożeniu ławy, przez co nie jesteśmy w stanie wsunąć pod blat krzesła.

Podnośnik pneumatyczny – jest on podobny do sposobu podwyższania siedziska w krzesłach biurowych. Po naciśnięciu specjalnej dźwigienki, blat podnosi się automatycznie i znacznie szybciej niż w przypadku modeli z korbką. Może się on podnieść nawet do 21 cm. Dodatkowym atutem jest estetyka takiego modelu, nawet po rozłożeniu ładnie się prezentuje. Minusem jest jednak jego wysoka cena.

Siłownik gazowy – to dość nietypowa propozycja, która wymaga użycia siły. Siłownik gazowy odpowiada za utrzymanie blatu na odpowiedniej wysokości (do ok. 15 cm), jednak samodzielnie musimy najpierw podnieść sam blat. Ponadto, nie mamy tutaj do dyspozycji regulacji wysokości blatu. Zaletą tego typu produktu jest jego estetyka, gdyż mechanizm podnoszenia stołu jest ukryty w blacie stołu.

Wymienne nogi – to najbardziej czasochłonny proces podnoszenia blatu. W tym przypadku, konieczny jest demontaż oraz wymiana nóg ławy, by móc zamontować te wyższe. Choć jest to czasochłonne i dość męczące, po podwyższeniu blatu możemy swobodnie wsunąć krzesła pod stół. Mimo to, nie jesteśmy w stanie wybrać wysokości pośredniej. Standardowy taki model ma wysokość 70 cm od podłogi.

 

Wykonanie

Najlepszy rozkładany ławostół to produkt, który jest nie tylko wielofunkcyjny, ale także gustowny. Powinien być on wykonany z dbałością o najmniejsze szczegóły. Do jego produkcji wykorzystuje się najczęściej drewno laminowane. Dzięki temu materiał ten zachowuje swoje właściwości na dłużej. Ponadto jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy pęknięcia. W sklepach znajdziemy modele w różnych kolorach imitujących różne drzewa: kasztan, orzech, dąb lub olcha. Sam mechanizm wykonany jest z metalu, a najczęściej stali nierdzewnej. To daje nam pewność, że korbka czy podnośnik pneumatyczny jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, by od czasu do czasu wycierać je z kurzu, który osadza się na ich powierzchni, gdyż bród może wpływać na pracę mechanizmu.

 

Kształt

Istotną kwestią w wyborze ławostołu jest również jego kształt. Taki mebel powinien być dostosowany do naszych potrzeb, dlatego w sklepach znajdziesz zarówno modele kwadratowe, prostokątne, jak i te owalne. Każdy z nich pozwoli nam się zrelaksować przy filiżance kawy podczas spotkania z przyjaciółmi.

 

 

Nogi

Pamiętaj, że po rozłożeniu oraz podniesieniu blatu naszego ławostołu, jego stabilność może zostać naruszona. Taki mebel może się okazać dość chwiejny ze względu na jakość wykonania nóg. Dlatego warto jest wybrać model, którego nogi rozstawione są w odpowiedniej odległości, przez co nasz stół będzie stabilny, nawet po jego rozłożeniu.

 

Rozkładane ławostoły w dobrych cenach

Na cenę bardzo wpływa nie tylko jakość wykonania danego modelu, ale przede wszystkim mechanizm, jaki w nim zainstalowano. Najtańsze są ławostoły z systemem korbowym lub tym typu pajączek. Choć wyglądają one stylowo w postaci ławy, minusem jest ich design zaraz po rozłożeniu oraz podniesieniu blatu, ze względu na widoczne elementy konstrukcji stołu. Koszt zakupu takiego wariantu to ok. 500 złotych. Droższe modele to te posiadające mechanizm gazowy, za które będziemy musieli zapłacić, co najmniej 800 złotych. Jednak najbardziej kosztowne są ławostoły, w których zainstalowano podnośnik pneumatyczny. Ze względu na łatwość oraz wygodę podnoszenia i rozkładania blatu, taki mebel jest bardzo drogi. Jego cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ