Zaproszenia na urodziny ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Victorian Art Na Roczek ze zdjęciem i Rustical Wianki 2 to kartki, które najbardziej spodobały się konsumentom. W poniższym zestawieniu zebraliśmy kilka propozycji zaproszeń na urodziny, które mogą Ci się przydać na tę wyjątkową okazję. Pierwszy wspomniany produkt jest personalizowany (wysyłasz sprzedawcy różne dane). Strony są otwierane, a na okładce znajdziesz ramkę, w której możesz umieścić wybrane zdjęcie swojego dziecka oraz wydrukować jego imię i datę urodzin. Wewnątrz sprzedawca wpisuje przesłane mu informacje dotyczące miejsca wydarzenia. Kartki dostępne są w kilku wariantach graficznych, więc możesz wybrać najbardziej odpowiadający Tobie styl. Wyjątkowość tego produktu dotyczy w szczególności możliwości umieszczenia fotografii malucha, dzięki czemu zaproszenie pozostaje pamiątką dla gości. Z kolei na okazję 18 urodzin możesz skorzystać z modelu Rustical Wianki 2, bardzo eleganckiego i klasycznego. Zaproszenie jest dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Istnieje także możliwość wybrania treści tekstu w środku z kilku podanych wzorów. Do zestawu dołącza się do wyboru: sznurek z juty lub kokardę. Elementy te można samodzielnie zawiązać lub przyczepić do kartki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Istnieje możliwość wybrania zaproszenia w różnym stylu, dotyczy to zarówno okładki, jak i wnętrza. Kartka jest drukowana na twardym kartoniku, który jest dość trwały. Druk jest bardzo staranny i się nie rozmazuje ani nie wyciera przy dotknięciu.

Wady

Nie można spersonalizować kartki w przypadku zaproszonych gości, trzeba samodzielnie wypisać imiona i nazwiska, a ponieważ papier jest śliski, trzeba uważać, aby nie rozmazać długopisu.

Podsumowanie

Wystarczy podać sprzedawcy wszystkie informacje dotyczące 1 urodzin dziecka i będą one wydrukowane według wzoru. Imię i nazwisko gości należy wpisać ręcznie. We wnętrzu są różne wierszyki i grafiki. Cała kartka jest bardzo kolorowa i estetycznie wykonana.

Drugi wybór

Zalety

Na okładce są ozdoby w postaci kwiatów. Istnieje możliwość wyboru tekstu z dostępnych wzorów. Kolory na kartce są mocne i wyraźne - ładnie się komponują i uzupełniają. Istnieje możliwość wymiany zapisanej okoliczności zaproszenia np. na 30 urodziny.

Wady

Po zakupie samodzielnie musimy złożyć zaproszenie, co bywa trudne. Niektórzy twierdzą, że zajmuje to zbyt dużo czasu, szczególnie gdy kartek jest dużo.

Podsumowanie

Zaproszenie ma wymiary 13,5 cm x 13,5 cm. Do każdej sztuki jest dołączona koperta. Użyta kartka jest satynowo-biała, a gramatura papieru 220 g/m2, więc jest dość twarda. We wnętrzu zaproszenia trzeba wypisać wszystkie informacje dotyczące imprezy.

Rozważ też

Zalety

Zaproszenie jest drukowane na sztywnym papierze, w efekcie czego dobrze wygląda i nie gniecie się zbyt łatwo. Do zestawu dołączono koperty, w których kartki się bez problemu mieszczą. Zaproszenie jest bardzo oryginalne i wygląda zabawnie.

Wady

Zdarza się, że podczas wypisywania zaproszeń ręcznie, tekst się rozmazuje, bo nie wysycha szybko. Nie wygląda to estetycznie.. Szczególny problem mają osoby, którym pocą się ręce

Podsumowanie

Grubość papieru wynosi 300 g/m2. Zaproszenie jest sprzedawane w formacie A6, czyli ma wymiary 10,5 cm x 14,5 cm. Produkt można kupić na sztuki lub w zestawie po 10 w zależności, ilu chcesz zaprosić gości. Na kartce są wykropkowane miejsca do wpisania informacji dotyczących przyjęcia.

 

 

Najlepsze zaproszenia na urodziny w 2024 roku

 

Pora na ranking zaproszeń na urodziny, zapoznaj się z nim, w celu poznania aktualnych trendów. W zestawieniu znajdziesz wzory, które pozytywnie zaskoczą Twoich znajomych, w końcu kartki nie muszą być nudne.

 

Nasze zalecenia

 

Victorian Art Na Roczek ze zdjęciem

 

Polecamy zaproszenia Victorian Art Na Roczek ze zdjęciem, które na pewno spodobają się gościom. Na zewnętrznej, przedniej części kartki może być nadrukowana fotografia jubilata, dlatego jest spersonalizowana i stanowi ładną pamiątkę.

Na okładce, oprócz zdjęcia, są także kolorowe nadruki, kojarzące się z urodzinami. Istnieje możliwość wybrania, jaki konkretnie styl najbardziej odpowiada rodzicom. Dostępnych jest 20 różnych obwolut i 8 wzorów tekstów środku.

Przed zakupem należy wysłać sprzedawcy informacje, jakie znajdą się we wnętrzu – dotyczące dziecka i organizowanego dla niego wydarzenia oraz wysłać w załączniku zdjęcie malucha. Miejsce na imię i nazwisko gościa należy wypełnić ręcznie. Rodzice doceniają te zaproszenia za wysoką jakość i intensywność kolorów.


 

 

 

 

Rustical Wianki 2

 

Jeżeli poszukujesz zaproszenia idealnego na 18 urodziny, to może spodoba Ci się Rustical Wianki 2. Bardzo ładny, kwiatowy wzór na okładce spodobał się wielu osobom, ale pamiętaj, że dostępne są także inne kolory i design. We wnętrzu kartki są miejsca na informacje dotyczące imprezy, które należy uzupełnić samodzielnie.

Do kartki dołączono odpowiednio dużą kopertę, do której możesz ją włożyć. W gratisie dostajesz także kokardkę lub sznurek (do wyboru), odpowiednio docięty, który możesz samodzielnie zawiązać na zaproszeniu, aby wyglądało atrakcyjnie.

Złożony produkt ma wymiary 13,5 cm x 13,5 cm. Po kontakcie ze sprzedawcą istnieje możliwość zmiany okazji na inne urodziny lub okoliczność. 18-latkowie, którzy skorzystali z tego zaproszenia, doceniają jego elegancję i styl.


 

 

 

 

Zaproszenie ZX6801

 

Zaproszenie ZX6801 jest idealne na 50-te urodziny, które są wyjątkową uroczystością dla jubilata. Kartka ma ciemne tło, a na nim jest napis: “Zaproszenie 50”. Kartka jest otwierana i we wnętrzu są puste miejsca, trzeba w nie wpisać informacje dotyczące imprezy. Do zestawu dołączono kopertę, w której kartka bez problemu się mieści.

Można zakupić zaproszenia pojedyncze lub w zestawie 10 sztuk (każdy ma wymiary 10,5 cm x 14,5 cm (A6)). Zaproszenie jest drukowane na twardym kartonie. Zastanawiasz się, jakie są opinie o zaproszeniach na urodziny z okazji 50 jubileuszu? Na tę okazję można znaleźć, zdaniem zapraszających, zabawne wzory. Natomiast opisywany produkt jubilaci doceniają za trwałość.


 

 

 

 

Pokli zaproszenie Premium

 

Pokli zaproszenie Premium to propozycja dla każdego, odpowiednie na dowolne urodziny np. 18, 30 czy 50. Po złożeniu okładki strona ma wymiary: 10,5 cm x 14,8 cm. Jubilat ma do wyboru kilka wzorów: wezwanie, elegancki złoty motyw, PRL + świadectwo, Retro i ozdobną kartkę z koronką. We wnętrzu należy samodzielnie wypisać dane dotyczące imprezy i zaproszonego gościa.

Gramatura papieru to 250 – 300 g/m2, co oznacza, że jest bardzo twardy i ładnie wygląda. W zestawie jest koperta, więc łatwo umieścić zaproszenie w środku i dać je w eleganckiej formie lub wysłać. Internauci podkreślają, że produkt ma bardzo atrakcyjne wzornictwo i podoba się osobom z humorem.


 

 

 

 

Urodziny 40 PRL

 

Idealną kartką, aby zaprosić swoich wyjątkowych gości na jubileusz, są Urodziny 40 PRL. Piękna okładka kojarzy się z PRL-em, ponieważ na niej są czarno-białe zdjęcia, a na odwrocie są bloczki, które także pochodzą z tych czasów. We wnętrzu jest świadectwo ukończenia 40 roku życia i w nim ręcznie wypisuje się dane uroczystości.

Istnieje możliwość zakupu zestawu 10 zaproszeń lub pojedynczej kartki. Wymiary produktu wynoszą 10,5 cm x 14,5 cm (A6). Papier, na którym drukuje się ozdoby i informacje, ma grubość 300 g/m2, jest sztywny. 40-latkowie, który wybrali te zaproszenia twierdzą, że to klimatyczna kartka, pozwalająca im wrócić wspomnieniami do przeszłości.


 

 

 

 

DP Piłka Nożna

 

DP Piłka Nożna to zaproszenie, które spodoba się każdemu dziecku, a w szczególności fanom futbolu. Maluch może zorganizować swoje przyjęcie w podobnej tematyce, wprowadzając nastrój taką kartką. W środku znajduje się grafika przedstawiająca boisko od góry, z wykropkowanymi miejscami, które należy uzupełnić informacjami o urodzinach. Produkt jest bardzo kolorowy i ładnie się prezentuje.

To dobre i tanie zaproszenie na urodziny jest sprzedawane na sztuki. Kartka ma wymiary: 10,5 cm x 14,5 cm, czyli jest to format A6, do zestawu dołączona jest też pasująca koperta. Konsumenci zauważyli, że zaproszenie ma ładne kolory, przyciągające wzrok. Jak twierdzą rodzice, ich dzieci były zachwycone tym wzorem.


 

 

 

 

PapierEKO

 

Zaproszenia urodzinowe PapierEKO są idealne dla osób, którym zależy na ochronie środowiska, a jednocześnie chcą w atrakcyjny sposób poinformować gości o swojej imprezie. Na aukcji są dostępne 32 różne wzory okładki, a także kilka tekstów, które można modyfikować. Kartki są wykonane z papieru, który można bez problemu recyklingować.

Przed wysłaniem zamówienia do klienta, projekt zaproszenia jest wysłany na e-mail, więc w przypadku błędów można nanieść wszelkie poprawki. Do każdej kartki dołączono sznurek jutowy o odpowiedniej długości, jako dodatkowy element ozdobny. Osoby, które skorzystały z tej oferty, uważają, że dostępne wzory są bardzo różnorodne, dlatego można wybrać produkt pasujący do swojego charakteru.


 

 

 

 

Jakie zaproszenie na urodziny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Urodziny to często na tyle ważna okazja, że chętnie spotykamy się z rodziną i znajomymi, aby wspólnie je świętować. Zamiast telefonować lub pisać SMS-y do wszystkich gości, lepiej jest wręczyć im estetycznie wyglądające zaproszenie. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że nikt nie zapomni daty czy godziny zaplanowanego przyjęcia. Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji, jakie zaproszenie na urodziny wybrać, sprawdź wskazówki umieszczone w tym poradniku.

 

 

Rodzaje

Możemy wyróżnić kilka rodzajów zaproszeń urodzinowych: klasyczne (składane na pół), jednokartkowe, tryptyki oraz foldery z kieszonką. Wszystkie wymienione produkty wyglądają efektownie, więc w dużej mierze to nasze preferencje będą miały wpływ na podjętą decyzję. Wciąż najbardziej popularne są zaproszenia składane na pół. Nie wymagają one przewiązywania ozdobną wstążeczką czy sznureczkiem, a w dodatku w środku jest na tyle dużo miejsca, że możemy wspomnieć o wszystkich szczegółach dotyczących przyjęcia. Osobom chcącym zaskoczyć gości nietypowym zaproszeniem polecamy te jednokartkowe, które są dostępne w różnych formatach (choć najczęściej wybierany jest format A5). Produkty te dają nam możliwość podkreślenia najważniejszych informacji, a jednocześnie dodanie ozdobnej grafiki czy zdjęcia. Wśród nich możemy znaleźć kartki o nietypowych kształtach, czyli np. z nieregularnymi brzegami.

Zaproszenia tryptyki to zazwyczaj kartka w formacie A4 złożona na trzy części. Wyglądają one ciekawie i pozwalają na umieszczenie dużej ilości informacji. Zyskujemy więc możliwość dodania nie tylko głównej treści, ale też np. mapki z zaznaczonym miejscem organizacji przyjęcia. Tryptyk najlepiej przewiązać tasiemką i schować do koperty. Foldery z kieszonką składają się z głównej karty z informacjami o obchodzonych urodzinach, a także z dodatkowych elementów schowanych do kieszonki. Podobnie jak w przypadku tryptyku, może to być mapa czy karteczka z numerem telefonu solenizanta (aby móc potwierdzić przybycie na przyjęcie, np. gdy jest organizowane w restauracji).

 

Papier

To, jaki papier zostanie wykorzystany do przygotowania zaproszenia, ma bardzo duże znaczenie. Kartka nie może być zbyt cienka, ponieważ wtedy będzie podatna na rozerwanie, a treść może przebijać na drugą stronę. Mówi się, że najlepsze zaproszenie na urodziny to takie, które jest wydrukowane na papierze o gramaturze minimum 200 g/m2. Wówczas będzie ono odpowiednio grube i sztywne, z pewnością nie rozerwie się podczas wyjmowania z koperty.

Jeśli chodzi o kolor papieru, to mogą być to odcienie bieli lub brązu (to tzw. papier ekologiczny). Bardziej istotne powinno być dla nas to, czy produkt jest bigowany, czyli mający mechaniczne wyżłobienia wykonane w miejscach zgięcia arkusza. Brak bigów nierzadko sprawia, że kartka jest nierówno zgięta i zaczyna się kruszyć.

 

Wzór i czcionka

Wybór wzoru i czcionki zależy zarówno od indywidualnych preferencji, jak i stylu, w jakim utrzymane będzie przyjęcie urodzinowe. Zaproszenie może być minimalistyczne lub nawiązywać do stylistyki vintage, glamour itp. Dobrze, jeśli będzie ono utrzymane w kolorach przewodnich przyjęcia (jeśli je wybraliśmy). Wygląd ma bardzo duży wpływ na to, jakie zaproszenie na urodziny jest najlepsze, dlatego musimy zwrócić uwagę na każdy, z pozoru niezbyt istotny szczegół. Litery muszą być czytelne, aby żaden z gości nie miał problemu ze zrozumieniem treści. Z kolei ozdobne grafiki nie powinny nachodzić na tekst, zwłaszcza jeśli oba elementy są utrzymane w podobnych kolorach.

 

Treść

Treść zaproszenia musi odpowiadać na 4 podstawowe pytania: co? kto? kiedy? gdzie?, a więc musimy dokładnie opisać, w jakim dniu odbędzie się przyjęcie i o której powinni pojawić się goście. Wszystkie potrzebne informacje mogą być od razu nadrukowane na kartkę, choć czasem mamy możliwość ich samodzielnego wykaligrafowania. Nie podejmujmy się jednak samodzielnego wypisywania zaproszeń, jeżeli nie piszemy zbyt starannie.

 

 

Jakość wydruku

Nawet jeśli dobierzemy idealne kolory, czcionkę i ozdobniki, zaproszenie może nie wyglądać tak, jak oczekiwaliśmy z uwagi na słabą jakość wydruku. Grafiki i zdjęcia muszą być wyraźne i dobrze odzwierciedlać kolory, podobnie jest z samymi literami. Niekiedy mamy możliwość zamówienia próbek zaproszeń, aby przekonać się, jak będzie wyglądał nasz projekt (korzystają z niej przede wszystkim pary organizujące przyjęcie ślubne).

 

Możliwość personalizacji

Obecnie możemy zdecydować się na zaproszenia personalizowane, czyli np. ze zdjęciem solenizanta oraz własnym tekstem. Tego typu rozwiązanie jest wykorzystywane m.in. przez rodziców chcących w wyjątkowy sposób uczcić pierwsze urodziny swojej pociechy. Tak wyglądające zaproszenie nie tylko zrobi wrażenie na gościach, ale może być też świetną pamiątką z tego wyjątkowego wydarzenia. Często personalizowane zaproszenia są nieco droższe.

 

Zaproszenia na urodziny w dobrych cenach

Trudno jest określić, ile wydamy na zakup zaproszeń na urodziny, ponieważ to zależy przede wszystkim od tego, ilu sztuk potrzebujemy. Przeciętnie pojedyncze egzemplarze kosztują od 0,5 zł do 2 zł, drukowane zarówno na ekologicznym, jak i satynowym papierze. Jeśli nie zależy nam na spersonalizowanych zaproszeniach, możemy od razu kupić komplet kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk, które wystarczy podpisać. Kosztuje on od 5 zł do ponad 30 zł.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ