Najlepszy wizjer elektroniczny do drzwi z czujnikiem ruchu

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Wizjery elektroniczne do drzwi z czujnikiem ruchu – Ranking

 

 

REER HD-43 HDM

 

Wizjer elektroniczny REER HD-43 HDM to urządzenie przydatne w każdym domu. Jest ono dobre w szczególności dla osób starszych, jak i dzieci, bowiem z dużej odległości można zauważyć, kto dzwoni do drzwi. Internauci w swoich opiniach doceniają solidną, metalową kamerę i panel LCD z dużym wyświetlaczem 4,3 cala. Po wciśnięciu przycisku dzwonka na kamerze zostaje wyświetlony obraz. Wyświetlacz pokazuje wszystko w wysokiej rozdzielczości HD.

Ten wizjer elektroniczny do drzwi z czujnikiem ruchu w dobrej cenie ma wejście na karty micro SD do 32 GB. Pozwala to automatycznie zapisywać zdjęcia osobom dzwoniącym do drzwi, więc mamy możliwość sprawdzenia, kto nas odwiedzał pod naszą nieobecność. Zamontowany w urządzeniu czujnik po wykryciu ruchu w odległości do 1 m od naszych drzwi, robi i zapisuje zdjęcia. Mamy również możliwość manualnego zrobienia zdjęcia. Kąt widzenia kamery HDM to 160 stopni, więc jesteśmy w stanie dostrzec osobę, która nie stoi bezpośrednio przy drzwiach.

Urządzenie jest zasilane bateriami 3,7 V. Zestaw zawiera ładowarkę USB i 2 akumulatory. Oprócz tego wizjer ma regulację głośności, funkcję wyciszania, a także umożliwia podglądanie obrazu w nocy, gdyż kamera ma system podczerwieni.


 

 

 

 

Brinno SHC1000

 

Wizjer elektroniczny Brinno SHC1000 ma wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala gwarantujący wyraźny i kolorowy obraz. Konsumenci chwalą wbudowany czujnik, który wyłapuje każdy ruch w zasięgu soczewki, czyli ok. 2-3 metrów. Wizjer ma wymiary: 158 mm x 87 mm x 34 mm, co sprawia, że jest bardzo dyskretny. Zaletą jest łatwy montaż tego modelu bez użycia specjalistycznych narzędzi, w obudowie imitującej kołatkę.

Sprzęt ma dobrej jakości kamerę o rozdzielczości 1,3 megapixeli. Wizjer ma slot na karty micro SD, więc możemy nagrywać obraz podczas naszej nieobecności i następnie sprawdzić, kto był pod naszymi drzwiami. Wizjer jest łatwy w obsłudze, więc nie będą z nim miały problemów dzieci i osoby starsze. Dobrej jakości obraz jest wolny od szumów i pozwala bez problemu rozpoznać twarz osoby stojącej przed drzwiami.

Urządzenie jest zasilane 4 bateriami AA i może pracować bez konieczności ich wymiany nawet do 6 miesięcy. W tym czasie może zapisać do 1800 reakcji. Wizjer ma również wbudowany czujnik pukania (drgań), którego czułość możemy skonfigurować w ustawieniach sprzętu.


 

 

 

Jaki wizjer elektroniczny do drzwi z czujnikiem ruchu wybrać?

 

Wizjer to ważny element drzwi zewnętrznych, gdyż pozwala dyskretnie podejrzeć, kto do nas przyszedł. Wśród nowości rynkowych znajdziemy modele elektroniczne z czujnikiem ruchu, szczególnie przydatne w nocy, gdyż widzimy wszystko za sprawą specjalnej diody podczerwieni. Poniższy poradnik podpowie Ci, na jakie elementy wizjera zwrócić uwagę podczas zakupów.

Wizjery elektroniczne cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Są proste w montażu, a także zasilane bateriami, więc nie musimy podłączać dodatkowych kabli. Model elektroniczny jest wyposażony w minikamerę, którą montuje się po zewnętrznej stronie drzwi, a po wewnętrznej zamieszcza się dołączony do zestawu wyświetlacz LCD. Dlatego można zobaczyć twarz osoby stojącej na zewnątrz, nawet gdy nie będzie stała bezpośrednio przed kamerą. Wizjer jest łatwy w obsłudze, możemy zintegrować go z dzwonkiem, aby po jego naciśnięciu pojawił się obraz na wyświetlaczu urządzenia.

Warto wspomnieć, że część urządzeń ma wbudowany w kamerę detektor ruchu. Gdy nie ma nas w domu, a chcemy wiedzieć, kto nas odwiedzał albo, co wydarzyło się za naszymi drzwiami, wystarczy, że włączymy ten tryb i rozpocznie się automatyczne nagrywanie wideo lub wykonywanie zdjęcia. Po wykryciu ruchu wizjer rejestruje film przez 15 sekund, a następnie samoczynnie się wyłącza.

Istotnym elementem każdego wizjera jest wyświetlacz. To on pozwala obserwować, co dzieje się przed naszymi drzwiami. Wiele osób twierdzi, że najlepsze elektroniczne wizjery do drzwi z czujnikiem ruchu mają kolorowy wyświetlacz, który gwarantuje przejrzystość obrazu. Wybierając odpowiedni model warto spojrzeć także na wymiary kamery. Jako że wizjer jest umieszczony na zewnątrz, ważne, żeby produkt był niewielki i niewidoczny dla przychodzących do nas osób. Zwykle mają maksymalnie 70 mm szerokości i wysokości.

Najlepszy elektroniczny wizjer do drzwi z czujnikiem ruchu w 2023 roku jest wyposażony w kamerę na podczerwień. Pozwala to na obserwowanie obrazu sprzed drzwi nie tylko w dzień, ale również i w nocy. Warto przy zakupie zastanowić się nad modelem, do którego możemy podłączyć kartę pamięci. Funkcja ta pozwala nam na zapisywanie obrazów sprzed drzwi w formie zdjęć z dokładną datą i godziną. Możemy wtedy sprawdzić, kto był pod naszymi drzwiami podczas naszej nieobecności w domu. Dodatkową opcją, która sprawdzi się szczególnie w przypadku osób ze słabszym wzrokiem jest zoom. Pozwala on na zbliżenie i dokładne przyjrzenie się twarzy osoby, która stoi za drzwiami. Wizjery są zasilane bateriami AA. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też sprawia, że unikniemy montażu dodatkowych kabli. Niektóre modele są zasilane także zewnętrznym akumulatorem i poprzez dołączony do zestawu zasilacz można je podłączyć do sieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Aga

June 26, 2021 at 5:11 am

Tydzień temu kupiłam Smart Digital Door Viewer 3″ Model C09. Z jednym przyciskiem MENU . Po naciśnięciu MENU nic mi się nie wyświetla ,żadne informacje o zdjęciach ani co się nagrało,ani żadna informacja o tym jak to sprawdzić.czy zna się ktoś kto mógłby mnie pokierować co mam zrobić abym miała wglad do nagrań i zdjęć? Z góry dziękuję

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

July 9, 2021 at 9:28 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. W pierwszej kolejności polecalibyśmy skontaktować się z producentem sprzętu, który będzie znał produkt najlepiej. Ewentualnie proszę skontaktować się ze sprzedawcą, który powinien umieć pokierować do właściwej osoby (jeśli sam nie zna odpowiedzi na pytanie).

Pozdrawiamy,
Zespół MojeWygodneWnętrze.pl

Odpowiadać