Ranking 5 najlepszych tabletów suchościeralnych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Tablica suchościeralna – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Naga 10302 to najlepsza tablica suchościeralna spośród wszystkich modeli dostępnych obecnie na rynku. Do takiego wniosku doszliśmy po dokładnej analizie opinii konsumentów, którzy zrobili już zakupy i postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Wspomniany produkt ma prostokątny kształt i kompaktowe wymiary, dlatego można go dopasować również do niewielkich pomieszczeń. Producent dołączył do kompletu potrzebne do montażu elementy (śruby i kołki), więc montaż tablicy nie powinien nikomu sprawić problemu. Poza tym model marki Naga został wykonany z materiałów wykazujących odporność na zarysowanie, pękanie i inne uszkodzenia. Drugie miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Bi-Office 40 cm x 60 cm. To tablica, która została umieszczona w eleganckiej ramie wykonanej z drewna. Takie rozwiązanie powoduje, że produkt nie tylko efektownie wygląda, ale również jest bardzo wytrzymały. Zaletą wspomnianego modelu jest też to, że wszystkie elementy mocowania są dobrze ukryte. Zachęcamy do zapoznania się również z opisami pozostałych wyróżnionych produktów, które są dostępne na naszej stronie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model umozliwia wygodne przyczepienie zdjęć i notatek, które przydadzą się w domu, jak również sali lekcyjnej i biurze. Z tyłu tablicy umieszczono elementy mocujące o dużej wytrzymałości. Z tego powodu masz pewność, że produkt nie spadnie i nie zniszczy się.

Wady

Szkło, z którego wykonano tablicę nie ma warstwy ochronnej, więc łatwo ulega uszkodzeniu. W konsekwencji upuszczenie produktu lub uderzenie go innym przedmiotem może poważnie uszkodzić powierzchnię do pisania

Podsumowanie

Wady tablicy nie zniechęciły konsumentów do jej zakupu. Jest to funkcjonalny model, po którym możemy pisać mazakami, a nie kredą. Dzięki temu nasze dłonie nie będą przesuszone i pokryte białym pyłem. Łatwy montaż sprawia, że zawiesisz produkt w dowolnym miejscu w domu lub pracy.

Drugi wybór

Zalety

Jest to uniwersalny sprzęt, który ma szerokie zastosowanie dydaktyczne. Konsument może zamontować tablicę we własnym pokoju, by służyła mu jako miejsce na notatki. Gładka powierzchnia sprawia, że pisanie po niej jest wygodne, a do tego gwarantuje łatwe i szybkie czyszczenie.

Wady

Design modelu jest bardzo klasyczny, co nie musi podobać się wszystkim konsumentom. Jednak większym uniedogodnieniem jest brak markerów i magnesów w zestawie. Przy ich zakupie upewnij się, że są one dopasowane do modelu tablicy tak, by można je było w prosty sposób zmazać.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany produkt, który sprawdzi się w gabinetach oraz salach lekcyjnych. Magnetyczna powierzchnia umożliwia używanie magnesów oraz markerów. Tablica jest też łatwa w konserwacji, co przekonało wiele osób do jej zakupu. W celu usunięcia napisu wystarczy użyć suchej szmatki.

Rozważ też

Zalety

Prezentowana tablica suchościeralna ma magnetyczną powierzchnię. Dlatego użyjesz na niej markerów i magnesów, co ułatwi rozmieszczenie notatek. Produkt zrobiono ze szkła, które jest odporne na zarysowania, więc będzie się długo dobrze prezentować.

Wady

W modelu brakuje ramy, która chroniłaby brzegi przed zniszczeniem. Z tego powodu są one podatne na przetarcia oraz strzępienie się. Poza tym zahaczenie ubraniem lub skórą o krawędź tablicy jest bolesne.

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt ma bogate wyposażenie dodatkowe w postaci markerów i magnesów. Cała tablica jest bardzo wytrzymała, więc nie musisz się martwić zarysowaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym jest to bardzo estetyczny i elegancki model.

 

 

5 najlepszych tabletów suchościeralnych. Opinie w 2023 roku

 

Tablica suchościeralna to nieodłączny element każdej klasy szkolnej czy sali wykładowej, lecz swoje zastosowanie znajdzie również w pomieszczeniach biurowych. Ponadto, coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego produktu do domu. Dzięki gładkiej powierzchni służącej do pisania markerami, możemy na takiej tablicy nie tylko zapisywać notatki, ale również przypinać plakaty magnesami czy nawet wyświetlać filmy z projektora. Co więcej, konserwacja takiej tablicy jest niezwykle prosta – wystarczy jedynie sucha szmatka aby wyczyścić całą powierzchnię. Prosta instalacja pozwala na samodzielny montaż. Aby ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru idealnego produktu, przygotowaliśmy dla Państwa ranking najlepszych tablic suchościeralnych dostępnych na polskim rynku.

 

1. Naga Tablica szklana suchościeralna magnetyczna 10302

 

Na pierwszym miejscu naszego rankingu znalazła się szklana tablica suchościeralna firmy Naga model 10302. Jej powierzchnia jest magnetyczna, co sprawia, że jest ona bardzo funkcjonalna. Możliwość notowania markerami oraz przyczepiania magnesów jest niezastąpiona, gdy szukasz tablicy dla dzieci.

Można ją zawiesić nad biurkiem. Tworzywo, z którego został wykonany prezentowany model to wysokiej jakości szkło, odporne na wszelkie zarysowania. Co więcej, dołączona do zestawu para kołków oraz śrubek umożliwia montaż tablicy na ścianie.

Samo mocowanie znajduje się na spodzie produktu, więc nic nie jest widoczne po zawieszeniu tablicy na ścianie. Producent pozwala konsumentom na pełną dowolność wyboru koloru produktu – dostępna jest niemalże cała gama kolorystyczna – od czerni, przez jasną zieleń, błękit, granat, pomarańcz, aż po biel.

Dodatkowo, w zestawie otrzymujemy jeden marker oraz dwa magnesy. Według opinii konsumentów jest to najlepsza tablica suchościeralna na rynku. Jest praktyczna i ładnie się prezentuje.

Tablica suchościeralna Naga 10320 ma wymiary: 60 cm x 80 cm. Produkt powstał ze szkła hartowanego.

 

Zalety

Nowoczesny design: Przedstawiony model ma kształt prostokąta i jest dostępny w kolorze białym. Wygląda on wyjątkowo estetycznie i z łatwością dopasujemy go do wystroju pomieszczenia. Tablica świetnie prezentuje się zarówno w biurze czy szkole, jak też w domu.

Łatwy montaż: W zestawie otrzymujemy elementy niezbędne do montażu produktu na ścianie. Istotnym atutem jest to, że możemy go powiesić nie tylko w pozycji pionowej, ale także poziomej. To sprawia, że tablica zmieści się nawet w pokoju o niewielkim metrażu.

Brak konieczności stosowania kredy: Po modelu Naga 10302 pisze się przy użyciu specjalnego markera suchościeralnego. Jest to wygodniejsza opcja niż kreda, która często się łamie i kruszy przy ścieraniu (zwłaszcza, gdy nie zwilżymy gąbki wodą).

Możliwość przyczepienia zdjęć i notatek: Do tablicy możemy przyczepić ważne notatki, zdjęcia, rysunki lub kartki z informacjami dla współpracowników czy domowników. Na tylnej ścianie produktu znajduje się ocynkowana blacha, która pozwala na przyczepianie magnesów.

Ukryte elementy mocujące: Wszystkie elementy mocujące umieszczone są na spodzie tablicy, więc nie są one widoczne.

 

Wady

Materiał: Jest to produkt szklany, dlatego jest bardziej podatny na uszkodzenia.

 

 

 

 

2. Bi-Office Tablica suchościeralna magnetyczna lakierowana

 

Kolejnym modelem jest dobra tablica suchościeralna Bi-Office. Jej wymiary to: wysokość – 40 cm oraz szerokość – 60 cm. Jest to propozycja o uniwersalnym designie i zastosowaniu. Oznacza to, że świetnie sprawdzi się zarówno w klasach szkolnych, salach konferencyjnych, wykładowych, jak i w pokoju dla dziecka.

Jej magnetyczna powierzchnia pozwala na stosowanie magnesów, a lakierowane wykończenie ułatwi używanie markerów.

Lakier, którym został pokryty ten model, jest łatwy w konserwacji – wystarczy jedynie sucha szmatka by wyczyścić całą tablicę. W efekcie codzienne użytkowanie tego produktu jest proste i bardzo komfortowe. Model Bi-Office ma drewniane obramowanie, zapobiegające ewentualnemu spadaniu magnesów.

Opinie na temat tego modelu są bardzo pozytywne, a konsumenci zachwalają sobie jego uniwersalność oraz wysoką jakość wykonania.

Produkt Bi-Office 40 cm x 60 cm został umieszczony w drewnianej ramie, co zwiększa jego wytrzymałość. Wspomniany model ma prostokątny kształt.

 

Zalety

Magnetyczne właściwości: Jest to magnetyczna tablica suchościeralna, dlatego możemy do niej przyczepić ważne notatki czy zdjęcia. W tym celu pomocne okażą się zwykłe magnesy z lodówki.

Gładka powierzchnia: Ze względu na gładką powierzchnię bardzo łatwo się po niej pisze. To ułatwia również utrzymanie prezentowanego modelu w czystości.

Zestaw do montażu w komplecie: Razem z tablicą otrzymujemy zestaw do montażu składający się ze śrub i specjalnych kołków. Takie rozwiązanie powoduje, że od razu po zakupie możemy zawiesić produkt na ścianie.

Uniwersalny charakter: Powyższy model doskonale sprawdza się w szkole, w biurze i na konferencjach. Świetnie zastępuje on klasyczną tablicę kredową, która prezentuje się mniej estetycznie.

 

Wady

Brak markerów w zestawie: Producent nie dołączył do kompletu markerów. Bez nich pisanie po produkcie nie jest możliwe. Pisaki musimy dokupić osobno, co generuje dodatkowy koszt.

 

 

 

 

3. Naga Tablica szklana suchościeralna magnetyczna 10501

 

Kolejną propozycją jest tablica suchościeralna Naga 10501. Jest to model z magnetyczną powierzchnią. Takie wykonanie pozwoli na używanie nie tylko markerów, ale również magnesów, dzięki którym możesz przyczepić swoje notatki bez konieczności ich przepisywania.

Poza tym, w czasie lekcji czy konferencji użytkownik może przypiąć do tablicy zdjęcia i diagramy. Co więcej, tablica ta została wykonana z wysokiej jakości szkła, odpornego na wszelkie zarysowania. Jej wymiary to: 40 cm x 60 cm. Można ją zawiesić zarówno w pionie, jak i poziomie.

Model ten występuje w czarnym kolorze, a do zestawu dołączony jest biały pisak oraz komplet markerów fluorescencyjnych. Dzięki temu Twoje notatki będą świecić w ciemności. Jest to dobre rozwiązanie dla dzieci.

Ponadto, produkt ten posiada również magnetyczną półkę na pisak oraz gąbkę. Według opinii konsumentów jest to dobra tablica suchościeralna, która będzie świetnym prezentem dla dzieci.

Naga 10501 to model o wymiarach: 40 cm x 60 cm. Wyprodukowano go z hartowanego szkła.

 

Zalety

Montaż: Tablicę można zawiesić na ścianie w pozycji pionowej lub poziomej. Oznacza to, że z pewnością zmieści się ona w każdym pomieszczeniu. Poza tym w zestawie znajdują się elementy niezbędne do montażu produktu.

Estetyka i elegancja: Prezentowany model jest dostępny w kolorze czarnym i przez to pasuje do każdego pomieszczenia (bez względu na wystrój). Co więcej, części mocujące znajdują się na spodzie tablicy i po jej zawieszeniu na ścianie stają się one całkowicie niewidoczne.

Wyposażenie dodatkowe: Do zestawu dołączono markery do pisania i dwa silne magnesy. Z ich pomocą przyczepimy do powierzchni produktu istotne dokumenty, notatki czy zdjęcia.

Wytrzymałość: Ze względu na materiał wykonania tablicy, jest ona odporna na zarysowanie i inne uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Brak ramy: Niektórzy konsumenci narzekają na brak ramy. Brzegi produktu są więc bardziej narażone na zniszczenie.

 

 

 

 

4. Memoboards Tablica suchościeralna w ramie aluminiowej Classic TM85_ALC

 

Kolejną propozycją w naszym rankingu jest dobra i tania tablica suchościeralna Memoboards TM85_ALC. Jej wymiary to: długość – 80 cm oraz wysokość – 50 cm. Jej gładka powierzchnia otoczona jest aluminiową ramą, która uchroni naszą tablicę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Producent wyposażył model w odłączaną półkę, na której możemy położyć magnesy czy gąbkę do ścierania. Tablica może być zamontowana w pozycji poziomej lub pionowej. Do zestawu dołączone są śrubki do montażu oraz marker i gąbka, dzięki czemu można korzystać z tablicy zaraz po zakupie.

Poza tym w zestawie znajduje się marker i gąbka. Produkt ten został objęty dziesięcioletnią gwarancją. Możesz być pewny, że kupujesz solidny model na lata.

Według opinii konsumentów, tablica suchościeralna Memoboards TM85_ALC świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach szkolnych oraz biurowych, a jej wysoka jakość wykonania zapewnia wieloletnią eksploatację.

Memoboards TM85_ALC to dobra tablica suchościeralna do 50 zł o wymiarach: 80 cm x 50 cm. Powyższy model powstał ze stalowej blachy polakierowanej na biały kolor.

 

Zalety

Dowolny sposób montażu: Produkt można zamontować w pozycji pionowej lub poziomej, w zależności od własnych preferencji czy ilości wolnej przestrzeni.

Wytrzymałość: Tablica wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, na które jest narażona w wyniku częstej eksploatacji. Poza tym tylna ściana modelu Memoboards TM85_ALC została dodatkowo wzmocniona płytą pilśniową. Staranne wykończenie i dopracowanie wszystkich detali potwierdzają zdobyte przez produkt certyfikaty (przyznane m.in. przez Biuro Badań i Certyfikacji Cobrabid-BBC).

Półka na markery: W komplecie znajduje się demontowalna półka, na której można przechowywać markery i gąbkę do ścierania.

 

Wady

Uporczywe plamy z markerów: Należy uważać, aby podczas pisania nie wybrudzić się pisakiem. Powstające plamy są wyjątkowo trudne do usunięcia (zwłaszcza te na ubraniach).

Jakość uchwytu: Część osób twierdzi, że prezentowany model mógłby mieć nieco trwalszy uchwyt.

 

 

 

 

5. Desq Tablica magnetyczna suchościeralna szklana 4250.01

 

Tablica suchościeralna Desq 35 cm x 35 cm może doskonale sprawdzić się w biurze, restauracji, a nawet w domu. Ze względu na elegancki i nowoczesny design produkt możemy wykorzystać na ważnych konferencjach czy zebraniach. To doskonała alternatywa dla zwykłej tablicy kredowej.

Ze względu na to, że na produkcie pisze się przy pomocy markerów, a nie kredy unikamy powstania drażniącego drogi oddechowe pyłu (który jest niebezpieczny zwłaszcza dla alergików). W razie konieczności tablicę możemy wykorzystać do wyświetlania obrazów z rzutnika, jeśli nie mamy dostępu do ekranu projekcyjnego.

Prezentowany model ma kilka istotnych atutów. Jednym z nich jest to, że w zestawie znajdują się elementy potrzebne do zawieszenia produktu na ścianie. Co więcej, tablica marki Desq jest odporna na pęknięcia, jak również zarysowania. To powoduje, że jest ona funkcjonalna i niezwykle praktyczna. Opisany wyżej model ma magnetyczne właściwości, co pozwala na przypięcie do jego powierzchni notatek, karteczek z informacjami, a także zdjęć.

Produkt Desq 35 cm x 35 cm został wykonany ze szkła hartowanego. Ma on kompaktowe wymiary i z tego względu dobrze sprawdza się zwłaszcza w domu.

 

Zalety

Niewidoczne mocowanie: Ponieważ elementy mocowania tablicy są ukryte, nie wpływają one negatywnie na wystrój pomieszczenia.

Dodatkowe akcesoria w komplecie: Do produktu zostało dołączone dodatkowe wyposażenie w postaci: markerów do pisania, gąbki do ścierania i trzech magnesów.

Wygoda użytkowania: Po tablicy nie trzeba pisać kredą, która często kruszy się i łamie. Ponadto, aby zetrzeć to, co napisaliśmy, nie musimy zwilżać gąbki wodą.

 

Wady

Nie sprawdza się w szkole: Wiele osób twierdzi, że ze względu na niewielki rozmiar produkt nie sprawdza się w szkole.

Nie ma ochronnej ramy: Brzegi tablicy są narażone na uszkodzenia, gdyż opisywany model nie został wyposażony w ochronną ramę.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką tablicę suchościeralną kupić?

 

Tablica suchościeralna to nieodłączny element każdej sali wykładowej, szkolnej klasy i innych placówek edukacyjnych. Odporna na uszkodzenia, takie jak zarysowania, obtłuczenia, pozwala na wieloletnie użytkowanie. Charakteryzuje się więc nie tylko wyjątkową trwałością, ale też prostym wyglądem, który nie rozprasza uczniów w trakcie zajęć. Ponadto, pomimo swoich gabarytów jest stosunkowo prosty w montażu sprzęt– wystarczy użyć specjalnych dołączonych zaślepek. Taki sprzęt służy do notowania najważniejszych informacji, a możliwość używania magnesów oraz markerów ułatwia pracę wykładowców. Przygotowaliśmy więc poradnik, który ułatwi podjęcie decyzji, jaką tablicę suchościeralną wybrać.

 

 

Rodzaje

Tablice suchościeralne możemy podzielić ze względu na materiał, z jakich zostały wykonane. Wśród nich możemy wyróżnić następujące modele:

Tablice lakierowane – idealnie nadają się do pomieszczeń biurowych czy klas lekcyjnych. Dostępne są tablice metalowe lakierowane, bądź porcelanowe utwardzane w temperaturze 800 stopni Celsjusza.

Tablice ceramiczne – najbardziej wytrzymałe tablice suchościeralne dostępne na rynku. Utwardzane w wysokich temperaturach gwarantują wieloletnią eksploatację. Pozwalają na używanie markerów oraz magnesów.

Tablice projekcyjne – inaczej ekrany odpowiednie również do wyświetlania prezentacji bądź filmów. Świetnie sprawdzą się w salach wykładowych, klasach szkolnych czy pomieszczeniach konferencyjnych.

Tablice magnetyczne – są wykonane z porcelany oraz obramowane metalową ramką. Takie produkty są wyjątkowo twarde i odporne na zarysowania, pozwalają na używanie markerów.

Tablice szklane – nie posiadają żadnego obramowania. Szkło, z którego są wykonane jest odporne na zarysowania i drobne stłuczenia. Pozwala na pisanie markerami. Taki model świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych.

Tablice graficzne – posiadają wzór. Jest on umieszczony na stałe, więc nie da się go usunąć, nawet za pomocą wilgotnej szmatki lub innych środków. Wzorem mogą być linie, kratka, czy też pięciolinia. Takie rozwiązanie jest idealne dla klas podstawowych, w których dzieci uczą się alfabetu, liczb, oraz pisania notacji muzycznej. Nauczycielom natomiast pozwoli zaoszczędzić dużo czasu.

Tablice all in one – inne modele suchościeralne to najczęściej wariancje kilku rodzajów tablic połączonych w jedną. Kupując więc jeden produkt otrzymujemy duży produkt o podzielonej powierzchni: magnetycznej, korkowej, materiałowej, itd.

 

Rozmiar

Rozmiar tablicy jest istotnym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę. Większość producentów w swojej ofercie posiada kilka rozmiarów dla każdego modelu. Istnieją jednak też takie produkty, które dostępne są tylko w dużych rozmiarach, jak np. tablica projekcyjna. Na rynku znajdziemy modele 60 cm x 90 cm, ale też takie 100 cm x 100 cm czy małe 40 cm x 40 cm. Pamiętaj, że chodzi tutaj często o sam element roboczy, a nie całość konstrukcji.

 

Montaż

Tablice suchościeralne różnię się od siebie również pod względem montażu. Najpopularniejsze są modele na stelażu, który jest regulowany. Równie popularne są tablice do zawieszania na ścianie. Jeśli decydujesz się na taki produkt, dokładnie sprawdź, jak wygląda kwestia jego montażu i czy do zestawu dołączono wszystkie kołki montażowe.

 

Design

Wygląd tablicy też jest istotny. W salach wykładowych czy lekcyjnych należy zainstalować większy model, nie zapominając o jego wyglądzie. Jeśli jednak jest to klasa dla małych dzieci, które dopiero uczą się pisać, warto wybrać tablicę z nadrukiem. W biurach i salach konferencyjnych, design tablicy jest istotny, aby współgrał z całością wystroju.

 

 

Jaka tablica suchościeralna jest najlepsza dla Ciebie lub Twojej firmy?

Jeżeli tablica ma być używana przez dzieci, polecamy zakup porcelanowej, która pozwoli na wieloletnią eksploatację. Jej lakierowana powierzchnia odporna jest na zarysowania oraz stłuczenia, dlatego świetnie spisze się w placówkach szkolnych. Do klas podstawowych dobrym pomysłem będzie również tablica graficzna, która pozwoli zaoszczędzić czas nauczycielom. Tablica projekcyjna oraz szklana będzie idealna do pomieszczeń biurowych lub nowoczesnych sal wykładowych. Projekcyjna pozwoli na wyświetlanie filmów, szklana natomiast sprawdzi się do skomplikowanych obliczeń oraz rysunków.

 

Dodatkowe wyposażenie

Bardzo często w zestawie z tablicą znajdziemy specjalne markery oraz gąbkę do ścierania ich z jej powierzchni. Jeśli mamy do czynienia z modelem magnetycznym, bardzo często dołączany jest zestaw magnesów.

 

Tablice suchościeralne w dobrych cenach

Najtańsze tablice suchościeralne kosztują od 70 do 100 złotych. Najdroższe są tablice wykonane ze szkła, które mogą kosztować kilka tysięcy złotych. Pamiętaj, że cena zależy nie tylko od materiału, ale też wielkości tablicy, czy wyposażenia, jakie jest do niej dołączone. Jeśli wybierzesz model szklany w niestandardowym kolorze, zapłacisz za niego więcej niż za klasyczny. Koleina kwestia, która wpływa na koszt zakupu takiego produkty to ewentualny stelaż. Im jest on bardziej stabilny, tym lepiej. Poza tym, więcej kosztuje stelaż na kółkach, gdyż jest bardziej mobilny.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ