Najlepsza niszczarka do papieru ręczna

Ostatnio aktualizowane: 05.08.21

 

Niszczarki do papieru ręczne – ranking

 

 

Peach Strip Cut PS300-21

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości niszczarki, polecamy Ci zainwestowanie w Peach Strip Cut PS300-21. Jest to bardzo wydajny sprzęt zasilany ręcznie, w którym w krótkim czasie zniszczymy nie tylko arkusze papieru, ale też karty kredytowe oraz płyty CD. Za sprawą tego urządzenia zniszczymy nasze dokumenty, tak, by osoby postronne nie mogły ich odczytać.

Po umieszczeniu arkusza w sprzęcie, musimy użyć dźwigni, aby wprawić mechanizm w ruch. Na uwagę zasługuje to, że model dostosowany jest do III poziomu bezpieczeństwa. Oznacza to, że otrzymujemy ścinki w rozmiarze 4 mm x 4 mm. Dzięki temu, dobrze zabezpieczymy nasze prywatne dane tak, aby nikt nie był w stanie połączyć poszczególnych fragmentów. Tego typu produkty dobrze sprawdzają się w dużych biurach, gdzie mamy do czynienia z arkuszami, na których znajdują się nie tylko imiona i nazwiska pracowników, ale też ich numery bankowe oraz istotne hasła. Urządzenie wyposażone jest również w kosz, w którym gromadzą się ścinki. Zbiornik posiada pojemność 3 l. Dużym udogodnieniem jest to, że niszcząc pliki dokumentów, nie musisz usuwać z nich zszywek. Wymiary niszczarki to: wysokość – 14 cm, szerokość – 30 cm i głębokość – 17 cm. Z kolei waga modelu wynosi 1,8 kg, więc bez trudu przeniesiesz go w dowolne miejsce. Maszyna ma wejście na dokumenty o szerokości 22 cm.

Konsumenci, którzy kupili prezentowany sprzęt są z niego zadowoleni, gdyż pozwala on na szybkie i precyzyjne zniszczenie naszych dokumentów. Zdaniem użytkowników ta ręczna niszczarka do papieru w dobrej cenie, to bardzo przydatny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym domu oraz biurze.


 

 

 

 

Philippi P136025

 

Poszukując niszczarki do papieru, warto zastanowić się nad zakupem modelu Philippi P136025. Jest to bardzo eleganckie urządzenie, które będzie dobrze wyglądało w każdym pomieszczeniu.

Największą zaletą prezentowanego modelu jest szybka i wydajna praca. Sprawia to, że maszyna sprawdzi się w średniej wielkości biurze, gdzie musimy regularnie utylizować arkusze z danymi. Aby użyć sprzętu, wystarczy umieścić w otworze złożony na pół arkusz lub list. W efekcie uzyskamy cienkie paski, na których nie będzie widać treści. Niszczarka została wykonana ze stali niklowanej, dzięki czemu nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest również odporna na zniszczenia i wstrząsy. Sprawia to, że prezentowany produkt będzie Ci służył przez długi czas. Wymiary modelu wynoszą 15 cm x 4 cm x 4 cm. Cechą docenioną przez wiele osób jest prosta obsługa. Gdyż w celu użycia sprzętu, należy przekręcić suwaki ulokowane na obu końcach urządzenia.

Prosta obsługa oraz elegancki wygląd to dwie główne cechy, które wyróżniają urządzenie na tle innych niszczarek. Ponieważ model zapewnia nam wydajną pracę, nie musimy się obawiać o awarie mechanizmu tnącego. Zdaniem wielu klientów, inwestycja w niszczarkę jest bardzo opłacalna, gdyż pozwala nam ona ochronić prywatne dane przed postronnymi osobami.


 

 

 

 

Jaką niszczarkę do papieru ręczną wybrać?

 

Niezbędnym wyposażeniem każdego biura jest dobra niszczarka do papieru, dzięki której nasza prywatna korespondencja nie wpadnie w niepowołane ręce. Niestety, nie każdy wie, jak poprawnie zakupić takie urządzenie. W konsekwencji liczna grupa użytkowników wyrzucając cenne dokumenty zwija je tylko w kulkę. Jest to bardzo nieodpowiedzialne, gdyż potencjalni złodzieje mają prosty dostęp do naszych prywatnych danych. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz, jakie cechy powinny mieć najlepsze ręczne niszczarki do papieru.

W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, jaki typ niszczarek będzie dla nas najlepszy. Do wyboru mamy 2 rodzaje urządzeń, które mogą pociąć dokumenty w paski (nazywane strip cut) oraz w ścinki (cross out). Dobór sprzętu musi być podyktowany tajnością papierów, które posiadamy. Niestety, papier pocięty w paski bardzo prosto jest skleić, by odczytać znajdujące się tam informacje. Dlatego, jeśli posiadasz biuro rachunkowe lub też zajmujesz się tajnymi dokumentami, na których widnieją nie tylko imiona i nazwiska, ale też numery kont bankowych, zainwestuj w model tnący papier na niewielkie ścinki.

Najlepsza ręczna niszczarka do papieru w 2021 roku powinna być również wydajna. Niewielkie urządzenia są często w stanie pociąć jedynie 5 kartek papieru podczas jednej serii. Większa ilość może doprowadzić do przegrzania lub awarii silnika. Naturalnie, znajdziemy też produkty, które są w stanie obsłużyć nawet 650 arkuszy pod rząd. Aby podjąć właściwą decyzję, co do zakupu niszczarki, zastanów się, jak duże jest Twoje biuro oraz jak wiele dokumentów będziesz musiał regularnie niszczyć. Na użytek domowy w pełni wystarczy Ci model o wydajności niszczenia 5 kartek, z kolei średnie przedsiębiorstwa powinny wybrać sprzęty, które są w stanie zniszczyć nawet 30 arkuszy pod rząd, bez wykonywania przerwy.

Koniecznie sprawdź pojemność kosza na ścinki. Jeśli element ten będzie niewielki, zmuszony będziesz regularnie przerywać pracę w celu jego wyczyszczenia. Niewielkie modele mają pojemniki liczące od 5 l do 15 l, zaś większe urządzenie dedykowane do biur są w stanie zmieścić nawet 25 l.

Choć niszczarka nie jest sprzętem działającym non stop, zapoznaj się z poziomem generowanego przez nią hałasu. Jeśli maszyna będzie zbyt głośna, będziemy przeszkadzać reszcie domowników lub innym współpracownikom. Dlatego zalecamy wybór modelu, który generuje hałas w zakresie 50 dB – 60 dB.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ