Najlepsza niszczarka do papieru domowa

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

 

 

Niszczarki do papieru domowe – ranking

 

 

Esperanza RAZOR EN103

 

Esperanza RAZOR EN103 to domowa niszczarka do papieru w dobrej cenie. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zakupić niedrogi, ale również funkcjonalny sprzęt.

Rozmiary urządzenia są następujące: wysokość – 40,2 cm, szerokość – 39,5 cm i głębokość – 45,2 cm. Waga jest równa 4,92 kg, zatem jest to model mobilny, który bez trudu można przenieść w dowolne miejsce. Pojemność kosza jest równa 18 l. Prezentowana niszczarka niszczy nie tylko papier, ale także płyty CD, DVD i BD. Powstałe ścinki mają wymiary 4 mm x 34 mm. Są zatem bardzo małe i powodują, że rozczytanie danych jest niemożliwe. Korzystając z urządzenia możemy zniszczyć do 10 kartek jednocześnie. Model ten posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem i przeciążeniem. Potrafi zniszczyć także zszywki, więc nie musimy rozdzielać zszytych ze sobą dokumentów.

Konsumenci doceniają to urządzenie za jego przystępną cenę oraz dużą dostępność. Plusem jest także łatwa, intuicyjna obsługa. Dzięki temu każdy może skorzystać z urządzenia, nawet jeśli na co dzień stroni od nowych technologii.

 

 

 

 

Argo Wallner FXD85B

 

Osoby, które szukają niezawodnej niszczarki, powinny bliżej przyjrzeć się modelowi Argo Wallner FXD85B. To rozwiązanie idealne do domu, a także mniejszego biura. Jego małe rozmiary sprawiają, że zmieści się w każdym, nawet małym pomieszczeniu.

Dokładne wymiary produktu to: 340 mm x 170 mm x 390 mm. Jednocześnie możliwe jest zniszczenie 8 kartek A4 o gramaturze równej 70 g. Poziom głośności w czasie pracy wynosi 72 db. Pojemność kosza jest równa 15 l. Widoczny jest także poziom jego napełnienia, co znacznie ułatwia nam korzystanie ze sprzętu i wskazuje, kiedy musimy opróżnić kosz. Niszczarka tnie arkusze na małe ścinki, których wielkość to 4 mm x 33 mm. Niszczy nie tylko kartki, ale także zszywki, karty plastikowe czy płyty CD. Te ostatnie mają osobną, odpowiednio zaprojektowaną szczelinę.

Opinie na temat tego modelu są pochlebne. Kupujący doceniają jego funkcjonalność oraz łatwość obsługi. Prosty design sprawia, że urządzenie dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu.

 

 

 

 

Fellowes H-8CD

 

Fellowes H-8CD to niezawodna i w pełni profesjonalna niszczarka z systemem 100% Jam Proof, który czyni ją wolną od zacięć. Urządzenie niszczy jednorazowo około 20-22 kartek o gramaturze równej 70 g.

Poza dokumentami sprzęt niszczy także zszywki, małe spinacze, karty kredytowe oraz płyty CD oraz DVD. Szerokość szczeliny wejściowej jest równa 240 mm. Waga produktu to jedyne 4,1 kg. Jest on zatem w pełni mobilny. Pojemność wynosi aż 60 litrów. Zmieści się w nim dużo ścinek. Dodatkowo umieszczone na dole kółka znacznie ułatwiają jego przenoszenie. Prezentowany model jest energooszczędny. Zastosowany system Energy Savings sprawia, że ten podbiera do 70% mniej energii podczas pracy i uśpienia. Praca sprzętu jest cicha i nie zakłóca spokoju osób znajdujących się w pomieszczeniu.

Czujnik SafeSense automatycznie zatrzymuje pracę, kiedy szczelina wejściowa zostanie dotknięta przez człowieka lub zwierzę. To zapewnia duże bezpieczeństwo. Kupujący cenią ten produkt za jego solidne wykonanie oraz cichą pracę.

 

 

 

 

Jaką niszczarkę do papieru domową wybrać?

 

Decydując się na zakup niszczarki do papieru, musimy dokładnie przeanalizować jej parametry. Tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że wybrany przez nas model spełni nasze oczekiwania i nie okaże się przykrym rozczarowaniem. Ochrona danych osobowych jest niezwykle ważna, bez względu na to, czy chodzi o dokumenty biurowe czy też prywatne. Zakup niszczarki ustrzeże nas przed utratą prywatnych danych i nie dopuści do sytuacji, w której te dostaną się w ręce osób niepowołanych. Jako że kupno odpowiedniego sprzętu niejednokrotnie nie jest łatwym zadaniem, stworzyliśmy krótki poradnik. Z artykułu można dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas wizyty w sklepie. Na końcu znajduje się zestawienie prezentujące 3 produkty, które zyskały przychylne opinie konsumentów.

Na samym wstępie trzeba podkreślić, że najlepsza domowa niszczarka do papieru w 2023 roku powinna mieć odpowiednią wydajność. Parametr ten określany jest poprzez ilość arkuszy o standardowej, biurowej gramaturze, które urządzenie ma możliwość zniszczyć w tym samym czasie. Określona przez producenta wydajność powinna być przez nas respektowana – jeśli będziemy chcieli zniszczyć więcej papieru niż jest to zalecane, przyczynimy się do obniżenia żywotności urządzenia. Nowoczesne modele wyposażone są także w automatyczny czujnik niepozwalający na przeciążanie sprzętu.

Ważną kwestią jest także to, w jaki sposób niszczarka niszczy dokumenty. Wyróżniamy dwie opcje – na paski oraz ścinki. Ta druga jest bardziej funkcjonalna, bowiem nie musimy tak często opróżniać kosza. Rozróżnia się 7 stopni bezpieczeństwa wg normy DIN 32757. Uzależnione są one od wielkości ścinek powstałych po zniszczeniu dokumentu. Jeśli poszukujemy urządzenia tylko do używania w domu, wystarczające będą te oznaczone DIN 1 i 2.

Najlepsze domowe niszczarki do papieru powinny mieć pojemność ok. 20 l. Taka wielkość jest optymalna i odpowiednia dla osób, którym zależy na niezbyt dużym sprzęcie. Jeśli jednak masz zamiar często używać tego urządzenia, możesz pomyśleć nad trochę większym koszem np. takim o pojemności ponad 50 l. Dzięki temu nie będziesz musiał go zbyt często opróżniać. Mówiąc o koszu, warto wskazać, że stosowane są dwa rozwiązania, jeśli chodzi o jego wyjmowanie. Na rynku znajdziemy modele wysuwane, a także takie otwierane z góry. Warto, aby wybrane przez nas urządzenie posiadało możliwość zastosowania worków na odpady.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ