Najlepszy radio cyfrowe do kuchni

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Radia cyfrowe do kuchni – ranking

 

 

Eltra KOLIBER-USB

 

Jeśli lubisz w czasie gotowania słuchać najnowszych list przebojów lub być na bieżąco z wiadomościami to model Eltra KOLIBER-USB powinien Ci się spodobać. Największą zaletą prezentowanego sprzętu jest możliwość podłączenia urządzenia USB i słuchania plików mp3. Warto dodać, że radio posiada również czytnik kart SD. Pozwoli Ci to gotować przy akompaniamencie swoich ulubionych piosenek. Jak pokazują badania naukowe, pozwala to na większe skupienie podczas wykonywanej czynności.

Prezentowane radio cyfrowe do kuchni w dobrej cenie zasilane jest za pomocą akumulatorów. Mogą być one ładowane za pośrednictwem ładowarki lub portu USB. Warto dodać, że osoby, które preferują gotowanie nocą, będą mogły dyskretnie słuchać muzyki za pośrednictwem gniazda słuchawkowego. Model posiada 1 głośnik, który w pełni wystarczy, aby cieszyć się wysoką jakością dźwięku.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło niewielkie gabaryty urządzenia oraz jego niską cenę. Zdaniem użytkowników największą cechą modelu jest to, że jest on zasilany akumulatorowo, co umożliwia zabranie produktu na działkę lub grilla w ogrodzie.


 

 

 

 

Thomson RT222

 

Model Thomson RT222 to bardzo elegancki radioodbiornik, który za sprawą swojego czarnego designu dobrze wpasuje się do każdej kuchni. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, co sprawia, że również osoby starsze nie powinny mieć problemu, aby wybrać interesującą je stacje. Warto dodać, że produkt ten może być zasilany na 2 sposoby: zarówno sieciowo, jak i przy pomocy baterii. Zdecydowanie zwiększa to mobilność radia.

Sprzęt został wyposażony w dwupasmowy tuner, co zapewnia szeroki wybór stacji z kraju i zagranicy. Radio ma wbudowaną pamięć, która pozwala na zapamiętanie do 20 stacji. Wyświetlacz LCD zdecydowanie ułatwia wybór interesującego nas programu.

Dyskretne słuchanie muzyki, zwłaszcza w porach nocnych, jest zapewnione poprzez wejście słuchawkowe. Niewielka waga, wynosząca jedynie 80 g sprawia, że przenoszenie modelu jest bardzo wygodne. Co więcej, producent określił wymiary sprzętu jako kieszonkowe, co oznacza, że bez obaw możesz zabrać urządzenia na wyjazd w góry. Nie musisz się bowiem obawiać, że zajmie on zbyt dużo miejsca.

Opinie konsumentów o zaprezentowanym produkcje są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło niską cenę urządzenia oraz jego niewielkie gabaryty. Użytkownikom również do gustu przypadła prosta obsługa radia.


 

 

 

 

Sangean ATS-909

 

Jeśli interesuje Cię zakup wydajnego radia w stylu vintage, to model Sangean ATS-909 na pewno przypadnie Ci do gustu. Zaletą maszyny jest jej wielozakresowość, co daje jej zasięg ogólnoświatowy. Oznacza to, że każdy posiadacz urządzenia może słuchać dowolnego radia na świecie. Na zakres odbieranych częstotliwości składają się: AM od 153 kHz do 29999 khz w sposobie ciągłym. Dodatkowo możliwy jest odbiór jednowstęgowego SSB: dolnej wstęgi – LSB oraz górnej – USB.

Za sprawą rozbudowanej pamięci możliwe jest zapisanie danych o 306 częstotliwościach. Zalicza się na to 18 stacji FM, 9 LW oraz 262 SW. Masz również możliwość opisania każdej nazwy kanału radiowego przy pomocy 8 znaków. Wyświetlacz ma opcję podświetlenia, co ułatwia obsługę. Na ekranie znajdziesz informacje o częstotliwości, zakresie fal i ich paśmie, rodzaju modulacji, RDS, sile sygnału oraz numeru na stronie pamięci.

Opinie konsumentów o prezentowanym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło możliwość podłączenia magnetofonu, aby nagrać audycje. Co więcej, sprzęt pozwala na wybranie jednego z 3 rodzajów dźwięków dostosowanych do wiadomości i muzyki, a także tryb neutralny.


 

 

 

 

Jakie radio cyfrowe do kuchni wybrać?

 

Wielu z nas lubi posłuchać muzyki lub wiadomości w czasie przygotowywania potraw w kuchni. Niektórzy używają do tego głośników telefonu, jednak emitowany dźwięk jest często zniekształcony. Z tego powodu chcielibyśmy doradzić zakup radia cyfrowego. Aby ułatwić Ci decyzję, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, jakie cechy mają najlepsze radia cyfrowe do kuchni oraz jak wybrać dobrej jakości sprzęt. Dodatkowo na końcu tego artykułu, znajdziesz niewielki ranking z trzema dokładnie opisanymi urządzeniami, które zasługują na uwagę.

Wybierając taki sprzęt powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość emitowanego dźwięku. Jedną z funkcji, która zapewni Ci czysty odbiór jest system antywstrząsowy. Jest to szczególnie ważne, gdy radio ma stać w sąsiedztwie innych urządzeń elektrycznych. Jeśli interesuje Cię najlepsze radio cyfrowe do kuchni w 2024 roku, to powinieneś dopilnować, aby było ono wyposażone w opcję korekty dźwięku. Zniweluje ona wszelkie szumy podczas odsłuchu. Kolejną pomocną funkcją jest wzmocnienie niskich tonów i basów, co zagwarantuje większą radość z muzyki. Szczególnie ucieszy to osoby, które preferują słuchanie klasycznych kompozytorów podczas gotowania.

Jeśli nadrzędnym celem radia ma być słuchanie muzyki emitowanej na popularnych stacjach to powinieneś zainwestować w model o dobrych głośnikach. Na szczególną uwagę zasługują sprzęty szerokopasmowe, które posiadają duży zakres tonów.

Funkcja, która na pewno spotka się z pozytywną reakcją konsumentów jest cyfrowy tuner. Dzięki niemu znalezienie ulubionej stacji będzie znacznie prostsze.

Ciekawym udogodnieniem, które zwiększy komfort użytkowania jest możliwość zapisania ulubionych stacji. Funkcja ta zdecydowanie skróci czas potrzebny na znalezienie kanału. Wiedz, że standardowe modele są w stanie zapisać do 35 stacji. Dzięki tak dużej pamięci, każdy członek Twojej rodziny będzie w stanie zapisać kanał, którego słucha najczęściej. Najbardziej pojemne sprzęty są w stanie przechować dane o 70 stacjach.

Następną opcją, która pozwoli Ci cieszyć się radiem, jest funkcja RDS. Dzięki temu udogodnieniu będziesz w stanie odczytać na ekranie wszystkie komunikaty, jakie nadaje Twoja stacja. Jest to szczególnie wygodne, gdyż często podawane są dane o aktualnie puszczanej piosence i jej wykonawcy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ