Najlepszy termostat pokojowy bezprzewodowy

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Bezprzewodowe termostaty pokojowe – ranking

 

 

Viessmann ST620RF

 

Viessmann ST620RF to produkt składający się z dwóch elementów, czyli odbiornika oraz regulatora. Pozwala on na kontrolowanie temperatury w pokoju zgodnie z zaprogramowanymi ustawieniami. Termostat wyposażono w duży, podświetlany wyświetlacz LCD. Obsługuje się go przy pomocy dotykowego panelu sterowania.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest unikatowy, elegancki design. Oba elementy urządzenia mają białe obudowy o zaokrąglonych rogach. Komunikują się one ze sobą na częstotliwości radiowej (RF). Ten bezprzewodowy termostat pokojowy w dobrej cenie jest zasilany dwiema bateriami AA. Jego zakres regulacji temperatury wynosi od 5 st. C do 35 st. C.

Konsumenci docenili model Viessmann ST620RF głównie za estetykę i praktyczność. Pozwala on na programowanie w trybie dziennym oraz tygodniowym. Co więcej, urządzenie jest łatwe w montażu i można je podłączyć niemal do każdego typu kotła czy pieca grzewczego.


 

 

 

 

Danfoss TP 7000-RF

 

Bezprzewodowy termostat Danfoss TP 7000-RF został wyposażony w cyfrowy wyświetlacz. Steruje się nim za pomocą przycisków. Urządzenie pozwala na nastawienie 6 różnych wartości temperatury w cyklu 5/2 dni lub 7-dniowym. Produkt współpracuje z odbiornikiem z serii RX, komunikuje się z nim poprzez fale radiowe.

Termostat jest niezwykle łatwy w montażu. Wystarczy pamiętać o tym, by odległość pomiędzy nim, a odbiornikiem nie przekraczała 30 m. Regulacja temperatury powyższego modelu mieści się w zakresie od 5 st. C do 30 st. C. Sprzęt jest zasilany dwiema bateriami AA.

Jak twierdzą konsumenci produkt jest godny uwagi. Wpływ na to ma nie tylko nieskomplikowana obsługa, ale i wiele przydatnych funkcji. Do nich należy tryb wakacyjny, który można uruchomić na czas dłuższej nieobecności w domu. Po jego włączeniu system grzewczy nie będzie ocieplał pomieszczeń, w efekcie czego można zmniejszyć rachunki, np. za zużycie gazu.


 

 

 

 

Honeywell T87RF205

 

Prezentujemy termostat Honeywell T87RF205, który jest nowoczesnym i funkcjonalnym urządzeniem. Powyższy model został wyposażony w czujnik temperatury pomieszczenia. Współpracuje on m.in. z jednostką centralną ATC928 oraz regulatorami podłogowymi z serii HCE80/HCC80 tej samej marki.

Produkt został wyposażony w podświetlany wyświetlacz, obsługuje się go przy pomocy pokrętła. Jest on zasilany dwiema bateriami AA. Termostat można zamontować w dowolnym miejscu w pokoju. Wydawany przez niego sygnał ma zasięg do 30 m. Powyższy model pozwala na regulację temperatury w zakresie od 5 st. C do 30 st. C, z dokładnością do 0,5 st. C.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, iż jednym z najważniejszych atutów termostatu jest elegancki design. Model Honeywell T87RF205 ma okrągłą obudowę utrzymaną w białej kolorystyce. Ma ona niewielkie wymiary i dobrze dopasowuje się do wnętrza.


 

 

 

Jaki termostat pokojowy bezprzewodowy wybrać?

 

Przy pomocy termostatu możemy swobodnie regulować temperaturę w danym pomieszczeniu. Takie urządzenie jest łatwe w obsłudze, dlatego bardzo szybko dostosujemy pracę zamontowanego w domu kotła czy pieca grzewczego do własnych potrzeb. Aby produkt okazał się funkcjonalny, musimy przyjrzeć się jego kilku podstawowym cechom. W naszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, robiąc zakupy. Dodatkowym ułatwieniem jest umieszczony na jego końcu ranking prezentujący trzy godne uwagi modele.

 

 

W sklepach znajdziemy termostaty przewodowe i bezprzewodowe, jednak to te drugie cieszą się większą popularnością. Wpływ na to ma m.in. możliwość umieszczenia ich w dowolnym miejscu w pokoju. Poza tym takie urządzenia często pozwalają na sterowanie nimi zdalnie, nawet gdy przebywamy poza domem (np. przy pomocy smartfonu). Możemy więc ustawić temperaturę z odpowiednim wyprzedzeniem, a po naszym powrocie pokój będzie już nagrzany.

Chcąc znaleźć najlepszy bezprzewodowy termostat pokojowy w 2023 roku, musimy upewnić się, że będzie on współpracować z zamontowanym w domu urządzeniem grzewczym. Niektóre modele są kompatybilne wyłącznie z kotłami na węgiel czy ekogroszek, podczas gdy bardziej zaawansowane produkty można podłączyć również do dwufunkcyjnego pieca.

Aby termostat okazał się komfortowy w użytkowaniu, powinien mieć szeroki zakres regulacji temperatury. Standardowo wynosi on od 5 st. C do ok. 30 st. C. Takie rozwiązanie sprawia, że z pomocą zamontowanego sprzętu możemy nie tylko nagrzać pokój, ale w razie potrzeby również go ochłodzić. Polecamy zakup modelu z jak najszerszym zakresem regulacji. Wówczas lepiej dopasuje się on do naszych indywidualnych potrzeb.

Często słyszy się, że najlepsze bezprzewodowe termostaty pokojowe są łatwe w obsłudze. O tym decyduje głównie sposób sterowania. Najczęściej dostępne na rynku produkty wyposażone są w specjalne pokrętło lub przyciski, za pomocą których ustawia się określoną temperaturę. Bardziej zaawansowane technologicznie modele mają dotykowy wyświetlacz i pozwalają na sterowanie również przy pomocy komputera (wymagany jest jedynie dostęp do Internetu).

To, jaki sprzęt wybierzemy, bardzo często uzależnione jest także od funkcjonalności. Przydatne mogą okazać się w tym przypadku takie opcje, jak: ustawienie budzika, tryb wakacyjny czy górna, nieprzekraczalna granica temperatury. Im więcej funkcji będzie miał termostat, tym bardziej praktyczny się on okaże.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ