Najlepszy termostat pokojowy do podłogówki

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Termostaty pokojowy do podłogówki – ranking

 

 

Eberle FR-E525 31

 

Eberle FR-E525 31 jest kompatybilny z kilkoma systemami grzewczymi, w tym z ogrzewaniem podłogowym, dzięki czemu będzie spełniać swoją funkcję nawet przy wymianie podłogówki na coś innego. Jest on czuły na zmiany temperatury podłogi i pomieszczenia, co powoduje, że bez opóźnienia przesyła odpowiednie sygnały. Termostat korzysta z czujników zewnętrznych, o zasięgu 4 m, co zwiększa efektywność jego pracy.

Wygodę obsługi urządzenia zapewnia analogowe pokrętło służące do ustawienia pożądanej temperatury. Ten sposób wybierania stosownych ustawień jest polecany użytkownikom, którzy nieszczególnie radzą sobie z nadmiarem rozwiązań technologicznych.

Produkt korzysta z napięcia sieciowego 230 V, co wpływa na jego wydajność. Montowany jest natynkowo, zgodnie z życzeniami użytkownika – może wybrać, gdzie chce umieścić urządzenie. Termostat posiada regulację elektroniczną, dysponuje włącznikiem/wyłącznikiem, można dokonać za jego pośrednictwem ustawienia temperatury w skali od 10 stopni do 60 stopni Celsjusza.

Model występuje w białej wersji kolorystycznej, którą użytkownicy uznają za ładną i uniwersalną. Jego wymiary to 75 mm szerokości na 75 mm wysokości i 25,5 mm głębokości.


 

 

 

 

Danfoss RET C02

 

Regulator temperatury Danfoss RET C02 to regulator ręczny, powstały z myślą o układach zmiennych dwufunkcyjnych. Został wyposażony w funkcję ręcznej zmiany trybu pracy, dzięki czemu kompatybilny z nim system grzewczy będzie grzać zimą, a chłodzić latem. Posiada przycisk, który pozwala na wyłączenie termostatu, chociażby na wypadek jego awarii.

Urządzenie sterowane jest ręcznie, przez co jego obsługa może wydawać się dziecinnie prosta. Wystarczy przesunąć pokrętło na wartość temperatury interesującej użytkownika i gotowe – będzie mógł cieszyć się upragnionym ciepłem lub orzeźwiającym chłodem. Zakres temperatury ustawianej przy użyciu termostatu wynosi od 5 stopni do 30 stopni Celsjusza.

Model jest odpowiedni dla osób ceniących sobie wygodę i prostotę korzystania z urządzenia. Sięgną po nie ci, którzy docenią jego pracę w układach dwufunkcyjnych i możliwość wybrania zarówno trybu ogrzewania, jak i ochładzania pomieszczenia. Termostat jest dostępny w uniwersalnym, białym kolorze. Można go zainstalować w niemal każdym pomieszczeniu.


 

 

 

 

Elektrobock PT14-HT

 

Elektrobock PT14-HT dobrze współpracuje z termoelektrycznymi silnikami typu zamkniętego, które bazują na zaworach i są częścią systemu ogrzewania podłogi wodą. Poleca się go w szczególności do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych. Produkt został stworzony tak, aby jego praca odbywała się jak najciszej – elementem jego budowy są półprzewodniki, które zapewniają niskie natężenie dźwięków.

Urządzenie korzysta z funkcji PWM, pozwalającej mu na stałe badanie temperatury pomieszczenia. Posiada również funkcję ASS, dzięki której raz w tygodniu następuje zamknięcie i ponowne otwarcie zaworu tak, aby doszło do usunięcia kamienia wodnego. Działa ona także, kiedy ogrzewanie nie jest włączone. Dodatkowo użytkownik zyskuje możliwość ustawienia temperatury dla dwóch trybów – nocnego i dziennego, z których każda będzie się mieścić w przedziale od 3 st. C do 39 st. C. Jeżeli wybór temperatur nie zostanie dokonany, włączą się ustawienia fabryczne na 18 st. C w nocy i 23 st. C za dnia, które będzie można zweryfikować w dowolnym momencie.

Termostat jest prosty w obsłudze, dzięki czemu każdy sobie z nim poradzi. Łatwo się go montuje. Użytkownik może spersonalizować model dzięki dokonaniu ustawienia kodu blokady klawiatury własnym PIN. Warto pamiętać o jeszcze jednym, istotnym udogodnieniu – urządzenie zostało wyposażone w duży wyświetlacz z podświetleniem, ułatwiający użytkowanie i umożliwiający bieżące sprawdzanie ustawień.

Opisywany produkt jednym z tańszych modeli tej jakości na rynku. Zdaniem konsumentów to termostat pokojowy do podłogówki w dobrej cenie.


 

 

 

Jaki termostat pokojowy do podłogówki wybrać?

 

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję dokonywać wyboru rozwiązań dla świeżo wybudowanego domu lub mieszkania wie, jak istotną kwestią jest zastanowienie się nad odpowiednim systemem grzewczym. Ze względu na funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wysoki komfort użytkowania dużym zainteresowaniem cieszy się ogrzewanie podłogowe. Żeby móc skorzystać z pełnego wachlarza korzyści, które ten system grzewczy za sobą niesie, koniecznym jest zainwestowanie w kompatybilny z nim termostat.

 

 

Opisywane urządzenie można nazwać inaczej mechanizmem regulacji temperatury. Ten niewielki wynalazek służy optymalnemu zarządzaniu pracą wybranego systemu grzewczego. Jego działanie opiera się na wbudowanych, specjalnych czujnikach, których zadanie to kontrola temperatury podłogi oraz powietrza. W momencie, kiedy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta optymalna temperatura termostat wyłączy źródło ogrzewania, zapobiegając stratom ciepła, czy energii, a co za tym idzie – minimalizując koszty, które w związku ze stratami należałoby ponieść.

Przy wyborze odpowiedniego modelu można kierować się różnymi kryteriami. Ten poradnik wskaże kilka z cech, które powinien posiadać najlepszy termostat pokojowy do podłogówki w 2024 roku.

Najważniejsze przy podejmowaniu decyzji, co do kupna konkretnego urządzenia, jest jego współgranie z systemem ogrzewania podłogowego. Na rynku istnieje wiele podobnych produktów o różnym przeznaczeniu. Tylko niektóre z nich nadają się dla więcej, niż jednego systemu grzewczego, podczas gdy pozostałe są kompatybilne z poszczególnymi rodzajami ogrzewania. Zanim kupisz, sprawdź dokładnie, czy dany termostat nadaje się właśnie dla Ciebie.

Warto zwrócić uwagę na system, który obsługuje termostat – na ile skomplikowane jest jego działanie, w jakim stopniu konieczna jest ingerencja w poszczególne ustawienia, jakie komendy przesyła
do urządzenia grzewczego. Później podejmuj decyzje zgodnie z potrzebami, to znaczy, że jeśli wystarczy Ci obsługiwanie przez mechanizm załączania i wyłączania głównego źródła ciepła, wybierz
jak najprostszy model, jeśli natomiast chcesz móc korzystać z jak największej ilości opcji – sięgnij po coś bardziej skomplikowanego. Pamiętaj o możliwości decydowania pomiędzy rozwiązaniami, którymi można sterować i stałymi, w których sterowanie znacznie lepiej dopasuje się do Twoich oczekiwań.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ