Umywalki z szafkami ranking  

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

Gdy szukasz użytecznej umywalki z szafką podumywalkową do niewielkiej łazienki, to możemy Ci przekazać, że model Elita Tiny 165072 cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Jego cena jest przystępna, a zarówno szafka, jak i umywalka są dobrej jakości. Producent, firma Elita, to wiodący producent mebli łazienkowych. Firma zawraca uwagę na to, aby wyroby wychodzące z ich fabryk cechowała elegancka stylistyka, a jakość zadowoliła nawet najbardziej wymagającego klienta. Prezentowany produkt to szafka w kolorze białym, lakierowana na wysoki połysk, oraz umywalka prostokątna wykonana z ceramiki. Producent zadbał tu o detale, takie jak ciche domykanie drzwiczek, czy możliwość zamontowania drzwiczek szafki z obu stron do wyboru przez klienta. Szafka jest dostarczana klientowi w stanie złożonym, więc pozostaje jedynie kwestia zamontowania zestawu w łazience. Gdyby jednak ten model był różny od Twojego gustu, lub okazało się, że już nie jest on dostępny, polecamy drugi komplet umywalki z szafką, który zyskał podobnie wysokie noty swoich użytkowników. Jest to model Koło NOVA PRO M39004.

 

 

Najlepsze umywalki z szafkami w 2023 roku

 

Uzbrojony teraz w wiedzę dotyczącą rodzaju umywalek i szafek do nich, przejdź do naszego rankingu przedstawiającego różne typy umywalek z szafkami. Zapewne wśród nich znajdziesz model dla siebie, bo są to czołowe sprzęty wybranych producentów.

 

Nasze zalecenia

 

Elita Tiny 165072

 

Chcieliśmy przedstawić dobrą i tanią umywalkę z szafką, jaką jest model Elita Tiny 165072. Firma Elita, to wiodący, europejski producent mebli łazienkowych, który dba o elegancki design swoich wyrobów. Firma specjalizuje się w stylu minimalistycznym, z dyskretną elegancją. Wszystkie elementy mebli są zawsze dopracowane w najmniejszych szczegółach. Taka też jest umywalka z szafką Elita Tiny 165072.

Szafka została tu pomalowana na wysoki połysk i jest koloru białego, jej wymiary wynoszą 44 x 30 x 50 cm. Natomiast wymiary umywalki to 45 x 30,8 x 10 cm. Jest ona w kształcie prostokąta i wykonano ją z ceramiki. Zawiasy szafki mają system miękkiego domykania SOFT CLOSE, a drzwiczki można zamontować dowolnie, albo po prawej lub po lewej stronie.

Uchwyt do otwierania szafki jest wykonany z chromowanego metalu. Szafka do klienta dociera w formie złożonej i pozostaje jedynie zamontowanie całego zestawu w łazience. Według klientów produkt ten ma bardzo przystępną cenę, montaż jest niezwykle prosty, a do tego całość jest funkcjonalna, wytrzymała i o ładnym wyglądzie.


 

 

 

 

Koło NOVA PRO M39004

 

Zestaw łazienkowy umywalki z szafką Koło NOVA PRO M39004 to produkt rodem z firmy o 50-cio letniej tradycji. Produkty firmy Koło są wciąż doskonalone przez zespół projektantów, a dostarczane klientom rozwiązania są funkcjonalne, nowoczesne i niezawodne. Koło NOVA PRO M39004 to produkt składający się z prostokątnej umywalki o wymiarach 50 x 42 cm, oraz wiszącej szafki podumywalkowej o wymiarach 41,8 x 55,7 x 36,1 cm.

Wewnątrz szafki znajduje się jedna regulowana półka, a na drzwiach jest montowany metalowy organizer na butelki z wyborem wysokości montażu. Producent umożliwia, w razie potrzeby, dokupienie nóżek do szafki w wersji chrom lub białej. Szafka została pomalowana na biały kolor z połyskiem, a materiał, z jakiego została szafka wykonana to płyta odporna na wilgoć.

Drzwi mebla są wyposażone w mechanizm cichego domykania. W związku z tym, że szafka do klienta dociera w formie do złożenia, producent dołącza do produktu zestaw montażowy, oraz instrukcję montażu. Osoby, które tego modelu używają sądzą, że jest to właściwy mebel do małej łazienki, a dzięki temu, że szafka nie ma nóżek, łatwiejsze jest sprzątanie łazienki.


 

 

 

 

Roca Unik Suit A85118280

 

Ranking umywalek z szafkami zawiera również produkt firmy Roca. Ten hiszpański producent wyposażenia łazienek ma w swojej ofercie m.in. wiszące toalety, miski stojące, umywalki, baterie łazienkowe, stelaże podtynkowe, meble łazienkowe, wanny, a także umywalki z szafkami. Roca to również producent wielokrotnie nagradzany za doskonałe wyposażenie łazienek.

Firma otrzymała między innymi nagrody Design dla Konesera 2014, Superbrands 2014/2015, Dobrze Mieszkaj – Dobry Design 2013. Roca Unik Suit A85118280, to produkt zawierający umywalkę ceramiczną i szafkę zawierającą dwie szuflady. Wymiary całości to długość 54 cm, szerokość 42,2 cm, oraz wysokość 62 cm. Zarówno umywalka, jak i szafka są koloru białego. Montaż całości może być wykonany na ścianie, lub po dokupieniu nóżek, szafka może zostać na nich ustawiona. Dwie szuflady zawierają system cichego domykania.

Klienci, którzy są użytkownikami Roca Unik Suit A85118280 uważają, że model ten ma uniwersalne wymiary pasujące do wielu łazienek, ponadto model ten ma wysoką jakość wykonania i bardzo elegancki design.


 

 

 

 

Antado Wave VA-140/80/2-WS+UCS-LY-80

 

Firma Antado, to polski producent mebli łazienkowych od 1989 roku. Oferta firmy jest wciąż poszerzana tak, aby produkty spełniały wymagania ergonomiczne i estetyczne. Obecnie firma ma w swojej kolekcji ponad 20 zestawów mebli łazienkowych w różnych wariantach kolorystycznych. Wśród wyrobów firmy są umywalki z ceramiki i konglomeratu. Firma też oferuje bogatą ilość akcesoriów łazienkowych.

Antado Wave VA-140/80/2-WS+UCS-LY-80, to model szafki z umywalką ceramiczną oparty na motywie fal. Taki design charakteryzuje zarówno szafkę, jak i umywalkę. Zarówno szafka, jak i umywalka są w białym kolorze, a szafka zawiera dwie szuflady z cichym domykaniem. Wymiary mebla to szerokość 78 cm, głębokość 37 cm, oraz wysokość 41 cm i montuje się go do ściany, jako szafkę wiszącą.

Kształt szafki w formie fali powoduje, że pasuje ona idealnie do nowoczesnych wnętrz, a jej wymiary dedykują ją do większych łazienek. Opinie o umywalkach z szafką Antado Wave VA-140/80/2-WS+UCS-LY-80 przekazują, że ma ona wysoką funkcjonalność i wytrzymałość.


 

 

 

 

Cersanit MARINA COLOUR S811-001

 

Cersanit MARINA COLOUR S811-001 to umywalka z szafką wykonana przez najbardziej znanego polskiego producenta. Cersanit to firma o bogatej tradycji i znanym rozwiązaniom łączącym w sobie funkcjonalność, wygodę, wysoką jakość i dobry styl. Wieloletnia działalność firmy przyniosła jej liczne nagrody, wyróżnienia i atesty, a produkty zyskały uznanie klientów.

Cersanit MARINA COLOUR S811-001 to zestaw szafki w kolorze ciemny jesion z umywalką wykonaną z ceramiki w kolorze białym. Szafkę używa się w pozycji podwieszonej z regulacją wysokości i posiada ona dwie szuflady z systemem cichego domykania, a jej całościowe wymiary to szerokość 60 cm, wysokość 58 cm, oraz głębokość 45 cm. Szafka dociera do konsumenta w stanie złożonym.

Korpus szafki jest wykonany z płyty wiórowej, a fronty z płyty MDF. Dołączona do zestawu umywalka jest w kształcie prostokąta. Całość zestawu szafki wraz z umywalką waży 45 kg. Klienci, którzy zakupili ten model chwalą system cichego domykania szuflad, oraz ich funkcjonalność.


 

 

 

 

Jaką umywalkę z szafkami kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wyposażając łazienkę musimy podjąć szereg decyzji o elementach jej wyposażenia. Jedną z nich jest decyzja o tym, jaką zamontujemy umywalkę. Często, ze względu na wygodę rozwiązania decydujemy się na zakup umywalki z szafką. Ale jaką umywalkę z szafką wybrać? To jest właśnie pytanie, na które spróbujemy dziś odpowiedzieć. Opiszemy szereg rozwiązań szafek z umywalkami, na jakie elementy zwracać uwagę i co będzie ważne podczas użytkowania. Zapraszamy do lektury.

Szafka i umywalka połączone w jeden mebel mają jednak swoje własne uwarunkowania, które trzeba potraktować oddzielnie. Dlatego zaczniemy od szafek.

 

 

Najlepsza umywalka z szafką – jaka szafka

To, czy mebel, jakim jest umywalka z szafką będzie dla Ciebie użyteczny zależy od jego wykonania. Najważniejszym elementem wydaje się dobór odpowiedniej szafki, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale również pozwoli na schowanie wszystkich elementów instalacyjnych. Zatem wybór szafki musi być zdeterminowany warunkami łazienki, w drugiej kolejności naszymi gustami. Bardzo ważnym jest, aby materiał, z jakiego szafka jest wykonana był wodoodporny. Łazienka to wszak jest miejsce, w którym o wodę nie trudno, często woda ta jest rozchlapywania również na meble. Najbardziej popularnym materiałem, który jest wodoodporny, wykorzystywanym do budowy mebli łazienkowych jest płyta MDF. Płyta ta jest pokryta lakierem poliuretanowym, który jest odporny na działanie wody i wilgoci.

Potrzebujemy również zastanowić się nad tym, jakie funkcje taka szafka ma pełnić. Jedne szafki mają duży blat obok umywalki, który można przeznaczyć na rozmaite kosmetyki. Inne szafki charakteryzują się głębokim wnętrzem, gdzie można przechowywać środki czystości. Kolene szafki mają jedno pojemne wnętrze w formie dużej szuflady, inne mają dwie szuflady, a jeszcze inne to szafki z drzwiczkami na zawiasach. Oczywiście niezwykle ważną sprawą są wymiary mebla, które trzeba dopasować do rozmiarów, jakie oferuje łazienka.

Szafki, niezależnie od tego, czy mają szufladę, jedną, czy więcej, czy też otwieraną część z drzwiczkami, to również trzeba zaplanować sposób montażu. Jedne szafki to meble stojące na nóżkach, inne są montowane do ściany. Jedna i druga metoda jest równie powszechna.

 

Jaka jest najlepsza umywalka z szafką – dopasowanie umywalki

Gdy kupujemy szafkę wraz z umywalką, zwykle umywalka jest tak dopasowana do szafki, że razem stanowią one wizualną całość. Tego rodzaju umywalki są postawione bezpośrednio na szafce w taki sposób, że nie ma już na szafce dodatkowej przestrzeni blatu na przechowywanie czegokolwiek. Kupując taki mebel możemy zdecydować się na zakup kompletu złożonego z szafki i umywalki, bądź zakupić je oddzielnie. Kupowanie kompletu ma tę przewagę, że elementy szafki i umywalki z pewnością będą dopasowane do siebie. Ponadto komplety zmontowane we wspólny mebel na ogół mają również zabezpieczenie przeciwwilgociowe na styku szafka – umywalka.

Gdy zdecydujemy się na dobór indywidualny szafki i umywalki, to musimy dokładnie dopasować jeden element do drugiego, a także sprawdzić, czy szafka jest odpowiednio zabezpieczona przeciwwilgociowo i jeśli nie, to pokryć ją warstwą lakieru na bazie poliuretanu. Szafka z umywalką muszą być również kompatybilne, jeśli chodzi o sposób montażu. Najlepiej jest upewnić się u sprzedawcy, czy dany model szafki będzie funkcjonował wspólnie z wybranym modelem umywalki.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem klientów cieszą się umywalki nablatowe. Umywalki takie są dostępne w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Dobierając szafkę do takiej umywalki ważną sprawą jest dopasowanie wytrzymałości szafki do wagi umywalki. Często takie umywalki są wykonane z granitu czy marmuru, które wymagają solidnego podparcia. Umywalki nablatowe wymagają, aby szafka była większa od umywalki około 10-15 cm. Dopiero wtedy używanie ich jest wygodne.

Umywalki wpuszczane w blat, to rozwiązanie minimalistyczne. Posiadając blat, w który jest wpuszczana umywalka łatwo jest utrzymać czystość wokół umywalki. Dobrze jest, aby taka umywalka miała regularne kształty i pozbawiona była trudnodostępnych załamań, które utrudnią czyszczenie. Umywalki takie łatwo skonsolidować z szafkami podwieszanymi, które dobrze wyglądają w każdej łazience. Oczywiście i tu należy sprawdzić jakość wykonania blatu pod względem odporności na wilgoć. Sprawdzić należy również, czy krople wody nie zostawiają nieestetycznych plam na blacie.

 

 

Umywalki z szafkami w dobrych cenach – kilka plusów i minusów

Gdy zdecydujemy się na montaż szafki dopasowanej do umywalki, to możemy mieć pewność, że szafka zostanie dopasowana do armatury stanowiąc jedną konstrukcję zwłaszcza, gdy zostanie kupiony zestaw, który jest łatwiejszy w montażu i gwarantuje dopasowanie do armatury. Jednak takie rozwiązanie nie pozostawia miejsca na kosmetyki. Trzeba znaleźć inne miejsce na wszelkie przybory toaletowe.

Szafka podwieszana z szufladami pozwala na podwieszenie jej na regulowanej wysokości, a brak nóżek jest w łazience praktyczne nie tylko ze względu na higienę, ale też w eksploatacji. Niestety montaż takiej szafki jest trudniejszy, bo wymaga przyczepienia do ściany stelażu. Ponadto szuflady muszą uwzględniać miejsce na syfon, co ogranicza ich funkcjonalność.

Szafka stojąca jest za to łatwa w montażu, zwykle wystarczy ja po prostu przystawić do ściany. Jednak tu nie mamy możliwości regulacji wysokości, na jakiej umywalka będzie się znajdować. Ale za to zwykle szafki takie mają większą pojemność od tych z szufladami.

Natomiast szafka pod umywalkę nablatową jest dłuższa od umywalki, więc obok umywalki mamy miejsce na ustawienie kosmetyków. Minusem takiego rozwiązania jest częste zachlapywanie blatu, a więc konieczność ciągłego wycierania blatu, co może powodować szybsze jego niszczenie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ