Najlepsza bateria kuchenna Franke

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

 

Baterie kuchenne Franke – Ranking

 

 

Franke POLA 115.0298.097

 

Model POLA 115.0298.097 marki Franke to dobrej jakości, elegancka bateria kuchenna. Produkt ten został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, co gwarantuje dużą trwałość i bezawaryjność. Nie musisz się zatem martwić o uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne. Sprzęt ten jest stojący, zatem podłączenie do wody zimnej i ciepłej odbywa się pod zlewozmywakiem.

Ta bardzo dobra bateria kuchenna Franke w dobrej cenie jest urządzeniem jedno dźwigowym. Dzięki temu odkręcanie wody i korzystanie z modelu jest znacznie prostsze. Dużym ułatwieniem jest to, że wylewka może obrócić się aż o 360 st.

Sprzęt ten posiada również specjalną podkładkę usztywniającą ze stali szlachetnej, która czyni montaż w zlewozmywaku znacznie łatwiejszy. Z kolei średnica głowicy wynosi 4 cm. Całkowita wysokość modelu o 35 cm, zaś wysokość do końca wylewki wynosi 26,5 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło elegancki design modelu. Średnica otworu montażowego wynosi 3,5 cm, co sprawia, że wpasuje się on do każdego zlewu.


 

 

 

Franke Coxy 115.0185.417

 

Bateria kuchenna Coxy 115.0185.417 marki Franke jest jednym z najczęściej kupowanych sprzętów. Jest to rodzaj urządzeń stojących, co oznacza, że bateria została podłączona do zimnej i ciepłej wody pod zlewozmywakiem. Produkt ten można spotkać w ekskluzywnych barach i restauracjach. Prezentowany produkt został wykonany z dobrej jakości mosiądzu.

Ta najlepsza bateria kuchenna Franke w 2023 roku to model wyciągany z ruchomą wylewką. Dzięki temu bez problemu umyjesz większą ilość naczyń oraz napełnisz duży garnek. Co więcej, prezentowany produkt to sprzęt wysokociśnieniowy. Takie rozwiązanie dodatkowo ułatwi Ci usunięcie mocnych zabrudzeń z naczyń.

Wysokość baterii wynosi 46 cm, zaś zasięg pracy ruchomej wylewki wynosi 18,4 cm. Urządzenie wyposażone zostało w jeden uchwyt do regulacji temperatury oraz natężenia strumienia wody. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które gwarantuje prostą obsługę przy użyciu jednej ręki.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki wygląd oraz dużą funkcjonalność modelu. Warto dodać, że sprzęt ten cechuje się cichą pracą.


 

 

 

Franke Pola Onyx 115.0298.093

 

Choć parametry urządzeń są bardzo ważne, nie można zapomnieć o eleganckiej prezencji. Model Pola Onyx 115.0298.093 marki Franke to sprzęt, który łączy w sobie dobre parametry i ciekawy design. Powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na umieszczenie tego produktu w swojej kuchni jest jego elegancki onyksowy kolor, który idealnie wpasuje się do kuchni w stylu vintage.

Prezentowany produkt to stojący typ baterii. Oznacza to, że cała aparatura łącząca model z zaworami ciepłej i zimnej wody znajduje się pod zlewozmywakiem. Dużym atutem jest to, że sprzęt jest wysokociśnieniowy, co zdecydowanie ułatwi mycie mocniej zabrudzonych naczyń.

Urządzenie posiada jeden kurek, którym dokonujesz zmiany temperatury oraz wielkości strumienia wody. Jest to bardzo poręczne rozwiązanie.

Ceramiczna głowica baterii ma średnicę 4 cm. Całkowita wysokość sprzętu wynosi 35 cm, zaś wylewki – 26,5 cm. Zasięg wylewki t0 17 cm. Opinie użytkowników o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów pochwaliło urządzenie za jego elegancki design.


 

 

 

Jaką baterię kuchenną Franke wybrać?

 

Sam zlew to nie jedyny zakup do kuchni, jaki powinieneś przemyśleć. Naturalnie wielkość oraz szczelność modelu są, bardzo ważne, jednak nie można zapomnieć o baterii kuchennej. Niestety, wiele osób dokonując tego zakupu, skupia się jedynie na aspekcie estetycznym, zapominając o jego funkcjonalności. Dlatego, aby ułatwić Tobie, jak i wielu osobom wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Co więcej, na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking, w którym opisaliśmy trzy najlepsze baterie kuchenne Franke.

 

 

Franke to szwajcarska marka sprzętów gospodarstwa domowego, która zajmuje się głównie dystrybucją wyposażenia kuchni. W swoim asortymencie firma ma okapy, płyty kuchenne czy krany. Wszystkie produkty cechują się eleganckim wykonaniem i dużą niezawodnością.

W pierwszej kolejności musisz zastanowić się, jaki typ urządzeń Cię interesuje. Pierwszym rodzajem, który jest najczęściej wybierany, są modele stojące. Pod zlewozmywakiem do baterii podpinana jest ciepła i zimna woda. Popularność tego modelu wynika z prostoty montażu. Kolejnym typem są baterie naścienne, które przykręca się bezpośrednio do złącza wody, które wychodzi ze ściany.

Drugą decyzją, jaką powinieneś podjąć jest wybranie modelu jedno lub dwuchwytowego. Pierwszy z nich, jak sugeruje nazwa, posiada tylko jeden uchwyt, którym wybieramy temperaturę oraz siłę strumienia. Drugi rodzaj charakteryzuje się dwoma kurkami, gdzie każdy z nich służy do innego rodzaju wody – zimnej lub ciepłej. Ze względu na prostotę użycia, polecamy baterię jednouchwytową, gdyż zmiany intensywności strumienia możemy dokonać jedną ręką.

Następną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest wielkość baterii kuchennej. Warto zakupić taki model, który ma duży zasięg, co pozwoli na mycie większej ilości żywności czy napełnienie dużego garnka. Tym, co decyduje o funkcjonalności sprzętu jest wylewka. Takie elementy dzielimy na ruchome, nieruchome, jednouchwytowe, wysokie i sprężynowe.

Aby zakupiony model służył nam przez wiele lat, warto wybrać taki produkt, który posiada jedną z następujących powłok. Pierwszą z nich jest model granitowy, który cechuje się dużą odpornością na zarysowania. Drugim typem są pokrycia chromowane, które ze względu na duży połysk dają elegancki efekt. Ostatni rodzaj to powłoki ceramiczne, które odznaczają się dużą trwałością.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ