Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Zdaniem wielu Internautów najlepszą baterią kuchenną z wyciągana wylewką jest Teka Ark 938 Chrom. Produkt wyróżnia się ładnym wyglądem, dlatego będzie się dobrze prezentował w minimalistycznie urządzonych kuchniach. Ustawienie temperatury jest bardzo łatwe, dzięki mieszakowi. Do wykonania sprzętu użyto wytrzymałych materiałów, które są odporne na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Wylewka obraca się o 180 st., co zwiększa jej funkcjonalność. Produkt ma innowacyjny system, który zmniejsza prawdopodobieństwo osadzania się kamienia. Kolejną baterią, chętnie wybieraną przez konsumentów, jest Franke Coxy Chrom 115.0185.417. Produkt ma jedną dźwignię. Ruchomą wylewkę w modelu można obracać o 360 st. Mycie naczyń jest bardzo wygodne i przyjemne, ze względu na łatwą regulację przepływu wody oraz temperatury. Model bardzo dobrze się prezentuje, więc przypadł do gustu wielu osobom. Ruchoma wylewka umożliwia dokładne umycie wszystkich naczyń, nawet tych o bardzo dużych gabarytach. Woda wypływa ze sprzętu na 2 sposoby: : zwykły i prysznicowy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Mieszakiem bardzo szybko dostosujemy temperaturę wody do naszych potrzeb. Zapobiega to oparzeniom np. w trakcie zmywania naczyń. Wylewka obracana o 180 stopni jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Bateria ma perlator z systemem anti-scale, co zapobiega osadzaniu kamienia.

Wady

Wygląd baterii jest przystosowany do futurystycznie urządzonych wnętrz, dlatego nie będzie dobrze wyglądał w nieco bardziej tradycyjnie urządzonej kuchni.

Podsumowanie

Model ma wysięg liczący 22,1 cm oraz wysokość 28,9 cm. Ceramiczne zawory głowicy baterii pozytywnie wpływają na użytkowanie całości. Elastyczne przyłącza o stalowym splocie znacznie ułatwiają montaż całości.

Drugi wybór

Zalety

Ruchoma wylewka obraca się aż o 360 stopni. Uchwyt reguluje nie tylko temperaturę wody, ale również jej ciśnienie. Znacznie ułatwia to mycie naczyń, nawet tych największych. Baterię można bez trudu obsługiwać mokrymi rękoma bez obaw o stłuczenie naczyń lub ustawienie zbyt wysokiej temperatury.

Wady

Czasem sprężyna trzyma zbyt mocno, przez co wylewkę trzeba szarpnąć. Strumień wody z wylewki nie jest nazbyt szeroki.

Podsumowanie

W zestawie z baterią znajdziemy podkładkę usztywniającą, która przydaje się w przypadku montowania modelu do zlewozmywaka wykonanego ze stali szlachetnej.

Rozważ też

Zalety

Bateria ma przełącznik pozwalający zmienić strumień wody na prysznicowy. Dzięki temu możemy dokładnie umyć naczynia. Bateria współpracuje z przepływowym podgrzewaczem wody. W końcówce baterii znajduje się magnetyczny uchwyt ułatwiający jej odkładanie. Model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – łatwo dopasujemy go do zlewozmywaka i wystroju kuchni.

Wady

Wylewka obraca się jedynie o 150 stopni. To dość mały kąt, który może nieco utrudniać dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Podsumowanie

Wymiary baterii wynoszą 8 cm x 31 cm x 56 cm. To produkt przeznaczony raczej do nieco mniejszych zlewozmywaków. Materiałem wykończenia produktu jest stal, dlatego czyszczenie nie sprawia problemu.

 

 

Najlepsze baterie kuchenne z wyciąganą wylewką w 2024 roku

 

Na rynku możemy dziś znaleźć wiele rodzajów baterii kuchennych. Nic więc dziwnego, że czasem nie wiemy, który model sprawdzi się najlepiej w naszej kuchni. Pod uwagę trzeba brać nie tylko sam design, czy liczbę uchwytów, ale i wylewkę. Powinna być ona przede wszystkim większa i bardziej funkcjonalna niż przy baterii w łazience, może być też ruchoma. Prezentowany przez nas ranking baterii kuchennych z wyciąganą wylewką może ułatwić Ci wybór.

 

Nasze zalecenia

 

Teka Ark 938 Chrom

 

Jeśli interesuje Cię dobra i tania bateria kuchenna z wyciąganą wylewką, produkt Teka Ark 938 Chrom może Cię zainteresować. Ten model ma bardzo nowoczesny wygląd, przez co świetnie dopasuje się do kuchni urządzonej w stylu minimalistycznym lub nawet futurystycznym. Produkt wyposażony został w mieszak, który pozwala swobodnie i szybko dopasować temperaturę wody do indywidualnych potrzeb. W efekcie można uniknąć nieprzyjemnych poparzeń podczas zmywania naczyń.

Ta bateria mieszakowa ma nie tylko wyciąganą wylewkę obracaną o 180 stopni, ale również perlator wyposażony w system o nazwie anti-scale. Dzięki niemu można zapobiec osiadaniu kamienia na tej dość trudnej do czyszczenia części. Produkt ten ma wysięg o długości 221 mm i wysokość wynoszącą 289 mm.

Konsumenci doceniają ten model nie tylko za efektowny wygląd, ale również wysoką jakość wykonania. Bateria ta ma głowicę z ceramicznym zaworem. Posiada ona również elastyczne przyłącza w oplocie stalowym, co dla wielu jest dużym ułatwieniem i udogodnieniem podczas montażu.

Teka Ark 938 Chrom to bateria kuchenna z wyciąganą wylewką do 350 zł, która może obracać się o 180 st. Wielkość otworu na baterie to 35 mm, a wysięg – 221 mm. Głowica ma zawór ceramiczny. Całość ma chromowane wykonanie.

 

Zalety

Ustawienie temperatury: Kupujący nie mają trudności z precyzyjnym ustawieniem temperatury. Zapewnia to komfort korzystania z baterii.

Wąż: Dołączony do zestawu wąż ma 80 cm długości. Dzięki temu możesz umyć w zlewie nawet duże przedmioty. Został on wykonany z wytrzymałych materiałów. Dzięki solidnej konstrukcji ten element baterii jest mało awaryjny.

Materiały: Do wykonania prezentowanej baterii producent użył najlepszych materiałów. Głowica ma wytrzymały, ceramiczny zawór. Przyłącze ma stalowy oplot, dlatego jest odporne na uszkodzenia. Całość modelu zrobiono ze stali, a następnie pokryto go chromowaną powłoką, która dobrze się prezentuje i chroni produkt przed zarysowaniem.

Montaż: Dołączona do produktu instrukcja obsługi została napisana w sposób jasny i czytelny. Dzięki temu konsument bez trudu zainstaluje baterię w swojej kuchni.

Wygląd: Produkt wyróżnia się bardzo dobrym wykonaniem i estetycznym wyglądem. Producent zapewnia, że bateria będzie się dobrze prezentować w każdej kuchni. Wzornictwo w naturalnych kolorach i powierzchnia z dużym połyskiem spodobała się sporej grupie Internautów.

 

Wady

Wysoka wylewka: Z powodu wysokiej wylewki odległość zlewozmywaka od perlatora jest spora. Powoduje to, że woda mocno się rozpryskuje podczas mycia. Wielu konsumentom przeszkadza to, gdyż podczas zmywania naczyń, ich ubrania zostają ochlapane woda.


 

 

 

 

Franke Coxy Chrom 115.0185.417

 

Produkt Franke Coxy Chrom 115.0185.417 to model, który może przypaść do gustu osobom poszukującym jednodźwigniowej baterii wysokociśnieniowej. Ma ona ruchomą wylewkę, która może obracać się nawet o 360 stopni. Ponadto wyposażona została ona także w jeden uchwyt, który służy do regulacji temperatury oraz przepływu wody. Dzięki temu mycie naczyń wcale nie musi być nieprzyjemne.

Wysokość tego produktu wynosi 460 mm, sam zasięg wylewki jest równy 184 mm. Został on wykonany z mosiądzu, w efekcie cechuje go wyjątkowa wytrzymałość. Do kompletu dołączana jest dodatkowo podkładka usztywniająca, którą powinno się zamontować w przypadku zlewozmywaka wykonanego ze stali szlachetnej.

Według konsumentów ta bateria nie tylko efektownie wygląda, ale jest też produktem o bardzo dobrej jakości. Jest ona doceniana przede wszystkim za wysoką wylewkę, która sprawia, że ten model jest niezwykle poręczny.

Bateria Franke Coxy Chrom 115.0185.417 to wysokociśnieniowy model złożony z jednej dźwigni. Sprzęt ma ruchomą wylewkę, która obraca się o 360 st. Wysokość baterii to 46 cm, a jej zasięg to 18,4 cm. Produkt został wykonany z mosiądzu.

 

Zalety

Montaż: Internauci, z których opiniami się zapoznaliśmy, przyznali, że montaż produktu jest bardzo łatwy. Do sprzętu dołączono czytelną instrukcję. Podążając za jej wskazówkami uda Ci się szybko zamontować baterię w swojej kuchni.

Zasięg: Dzięki ruchomej wylewce, zasięg baterii zwiększa się. Dlatego produkt bardzo dobrze sprawdzi się podczas mycia większych naczyń jak woki czy patelnie. Wyciągnięcie głowicy jest łatwe i nie sprawia trudności.

Regulacja strumienia: W produkcie zastosowano jedną dźwignię do regulowania wielkości strumienia oraz zmiany temperatury. Konsument może wybrać również 2 rodzaje strumienia: zwykły i prysznic. Drugi z nich dobrze sprawdza się podczas czyszczenia komór zlewu. Regulacja temperatury jest płynna, co pozwala na dokładne dopasowanie jej do naszych preferencji.

Wygląd: Mosiądzową baterię pokryto chromowaną powłoką, co zapewnia elegancki wygląd. Model został wykończony na wysoki połysk, co dodatkowo zwiększa wrażenia estetyczne. Poza tym chromowana powłoka chroni cały mechanizm przed uszkodzeniem, gdyż materiał jest wytrzymały i odporny na zarysowania.

 

Wady

Wylewka: Element ten został wykonany z plastiku, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas używania baterii, gdyż łatwo go uszkodzić.


 

 

 

 

Hansgrohe Focus 31815000

 

Na uwagę zasługuje też model Hansgrohe Focus 31815000, czyli jednouchwytowa bateria z wyciąganą wylewką, która dodatkowo posiada przełącznik. Dzięki niemu z łatwością można zmienić strumień wody z normalnego na prysznicowy, co pomoże dokładniej umyć brudne naczynia. Może ona współpracować także z przepływowym podgrzewaczem wody.

Wylewka w tym modelu ma zakres obrotu wynoszący 150 stopni, a dodatkowo w jej końcówce znajduje się magnetyczny uchwyt. Ta jednouchwytowa bateria jest dostępna w kolorze chromu, a materiał jej wykończenia to stal. Jej wymiary wynoszą 80 mm x 310 mm x 560 mm.

Opinie o bateriach kuchennych z wyciąganą wylewką tego producenta są pozytywne. Podobnie jest również w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go przede wszystkim możliwość szybkiego przełączania strumienia wody. To dla wielu wygodna opcja nie tylko podczas zmywania, ale i samego czyszczenia zlewu.

Hansgrohe Focus 31815000 to elegancki model stworzony przez znaną markę zajmującą się produkcją sprzętów sanitarnych. Bateria ma jeden uchwyt i wyciąganą wylewkę. Zakres obrotu głowicy to 150 st. Wymiary produktu to: 56 cm x 31 cm x 8 cm.

 

Zalety

System Quick Clean: Wiele osób pochwaliło baterię za innowacyjny system Quick Clean. Dzięki niemu na powierzchni modelu nie osadza się kamień. Dlatego produkt przez cały czas dobrze się prezentuje.

Dopasowanie strumienia: Produkt marki Hansgrohe ma możliwość łatwej zmiany strumienia ze zwykłego na prysznicowy. Dlatego przy pomocy baterii wyczyścisz nie tylko naczynia, ale również cały zlewozmywak.

Wygoda: Bateria ma wydłużony kształt, a co więcej zakres jej obrotu to 150 st. Pozwala to na wygodne mycie dużych naczyń. Poza tym ze względu na duży zasięg, produkt może być używany również w dwukomorowych zlewozmywakach.

 

Wady

Montaż: Sporo Internautów miało trudność z zamontowaniem prezentowanego modelu. Niestety, dołączona do sprzętu instrukcja obsługi jest mało czytelna.


 

 

 

 

Blanco Linus-S-F 514023

 

Produkt Blanco Linus-S-F 514023 to bateria podokienna z wyjmowaną wylewką. Można ją więc umieścić przy zlewie umieszczonym przy oknie. Ten model charakteryzuje minimalistyczne wzornictwo i wyjątkowa funkcjonalność. Został on wyposażony w ceramiczną głowicę i elastyczne przewody przyłączeniowe, które ułatwiają jego montaż.

Ze względu na to, że w tym modelu znajduje się wyciągana wylewka obracająca się o 160 stopni, umycie nawet bardzo wysokich garnków, czy naczyń nie będzie problemem. Bardzo łatwo się ją obsługuje. Wystarczy wyciągnąć baterię pionowo do góry i odłożyć na bok, po czym należy naszykować przedmioty do umycia. Produkt ten jest dostępny w kolorze chromu.

Jak twierdzą konsumenci, bateria ta elegancko się prezentuje i może zamienić przykry obowiązek zmywania w prawdziwą przyjemność. Jest ona także doceniana za kompaktowe wymiary. Całkowita wysokość korpusu baterii wynosi 284 mm, a zasięg samej wylewki to 219 mm.

Prezentujemy Blanco Linus-S-F 514023, czyli elegancką baterię podokienną z wyjmowaną wylewką. Model może obracać się o 160 st. Zasięg wylewki to 21,9 cm, a wysokość baterii to 28,4 cm.

 

Zalety

Obsługa: Model cechuje się prostą obsługą, co spodobało się dużej ilości osób. Po pionowym wyciągnięciu baterii wystarczy odłożyć ją na bok, a po napełnieniu zlewu rozpocząć zmywanie. Ustawienie odpowiedniej wielkości strumienia i temperatury również nie sprawi problemu.

Wykonanie: Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów – miedzi i stali. Następnie cały model został pokryty chromowaną powłoką. Dlatego bateria nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest odporna na zarysowania i zniszczenia. Poza tym produkt łatwo jest wyczyścić, nawet bez używania detergentów.

Wygląd: Sporo Internautów zostało przekonanych do zakupu modelu zachęconych wyglądem. Produkt wyróżnia się minimalistycznym wzornictwem i ładnym chromowym kolorem o wysokim połysku. Cała bateria ma niewielkie wymiary, co sprawia, że dobrze się prezentuje w nowoczesnych wnętrzach.

 

Wady

Przyłącze: Choć do wykonania całego produktu użyto dobrej jakości materiałów, konsumenci zauważyli, że przyłącza są dość awaryjne.

Montaż: Mimo zapewnień producenta, montaż baterii nie jest prosty. Wiele osób miało trudności z poprawną instalacją modelu. Co więcej, czynność trwa dość długo.


 

 

 

 

KFA Symetric 343-110-00

 

Model KFA Symetric 343-110-00 to stojąca bateria kuchenna wyposażona w obrotowy wylot, dlatego musiała znaleźć się w naszym rankingu. Została ona wykonana z mosiądzu, posiada ceramiczną głowicę oraz napowietrzacz, który może ograniczać zużycie wody o kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt procent.

Produkt ten posiada w komplecie elastyczne przyłącza ułatwiające montaż, jak również wyciąganą wylewkę o długości 195 mm. Umożliwia on regulację strumienia wody. Bateria ta może współpracować z wodą o ciśnieniu do 1,0 MPa i maksymalnej temperaturze 90 stopni. Jest ona dostępna w kolorze chromu. Dodatkowo ten produkt został wyposażony w głowice ceramiczne, które są trwalsze niż uszczelkowe, a w przypadku awarii szybciej można je wymienić.

Konsumenci doceniają ten model za wytrzymałość, niezawodność i dobrą jakość wykonania. Na uwagę zasługuje także połączenie minimalizmu z wyjątkową elegancją, w efekcie dobrze dopasowuje się on do kuchni niemal w dowolnym wystroju. Dla wielu dużym plusem jest funkcjonalność, poręczność kurków i symetria formy, którą widać w szczególności w uchwytach.

Bateria KFA Symetric 343-110-00 to stojący model z obrotowym wylotem. Produkt został wykonany z wytrzymałego mosiądzu. Bateria dobrze współpracuje z wodą o ciśnieniu 1 MPa i temperaturze nieprzekraczającej 90 st.

 

Zalety

Materiały: Do wykonania tego modelu użyte zostały najlepsze materiały, co zapewnia trwałość konstrukcji. Baterię wykonano z mosiądzu, a głowicę zrobiono z ceramiki. Oba tworzywa są bardzo trwałe.

Wygląd: Jest to dość niewielka bateria o małych gabarytach. Cały model pokryto chromowaną powłoką o ładnym wyglądzie i dużym połysku.

 

Wady

Trwałość: Niestety duża grupa kupujących zauważyła, że bateria szybko się psuje. Również wyciągana wylewka nie jest zbyt wytrzymała.

Rozproszony strumień: Niestety, gdy zbyt mocno odkręcimy wodę, jej strumień sam zmienia się na rozproszony (inaczej: prysznicowy).


 

 

 

 

Jaką baterię kuchenną z wyciąganą wylewką kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Wyposażenie kuchni jest bardzo ważne, ponieważ to od niego zależy, czy czas, który spędzamy w tym pomieszczeniu, będzie dla nas przyjemny. Znaczenie ma nie tylko odpowiedni dobór szafek, czy zlewu, ale również samej baterii. Jeśli nie mamy w domu innego zlewu, w którym można byłoby np. napełnić wiadro wodą, powinniśmy zdecydować się na model z ruchomą wylewką. Ułatwi nam ona choćby przygotowywanie posiłków i późniejsze zmywanie naczyń. Stworzyliśmy ten poradnik by podpowiedzieć Ci, jaką baterię kuchenną z wyciąganą wylewką wybrać, by zakup okazał się trafiony.

 

 

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką – zalety

Osoby, które przygotowują się na montaż nowej baterii kuchennej zazwyczaj stoją przed poważną decyzją: wybrać wylewkę zwykłą, czy może jednak wyciąganą? Obie mają swoje wady i zalety, jednak dziś to właśnie drugie rozwiązanie zyskuje na popularności. Dzieje się tak, ponieważ produkty z taką wylewką mają obecnie bardzo nowoczesny design, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do wystroju pomieszczenia.

Ponadto wyciągana wylewka jest dużym ułatwieniem, choćby podczas zmywania brudnych talerzy, szklanek i garnków. Dzięki niej nawet naczynie o niestandardowych i nieporęcznych rozmiarach można dokładnie opłukać i nie grozi to zalaniem podłogi, czy szafek dookoła zlewu. Należy też pamiętać, że bateria z wyciąganą wylewką może posiadać wiele ciekawych i pomocnych w kuchni opcji. Do nich zaliczyć możemy na przykład możliwość regulacji strumienia wody (w tym choćby prysznicowego) lub napowietrzania, dzięki któremu możemy ograniczyć poziom zużycia wody w naszym domu.

 

Materiał wykonania

Przy poszukiwaniu odpowiedniej baterii z wyciąganą wylewką musimy przede wszystkim sprawdzać, z czego została ona wykonana. Obecnie najpopularniejsze są modele z mosiądzu. W tym materiale dominuje miedź i zazwyczaj jej ilość stanowi 59% całości. Im mniej jej będzie w wybranym przez nas produkcie, tym bardziej będzie on narażony na uszkodzenia, ze względu na cieńsze ścianki. Mniejsza ilość tego pierwiastka sprawia też, że materiał jest mniej elastyczny i nie tak trwały, jak powinien.

Osobna kwestia to materiał pokrywający wybraną przez nas baterię. Na rynku znajdziemy modele pokryte chromem, antycznym chromem, satyną. Czasami możemy też napotkać produkty w kolorze złota, bieli lub czerni. Decyzja będzie więc zależeć od nas i własnych preferencji, ponieważ najlepsza bateria kuchenna z wyciąganą wylewką powinna przede wszystkim dopasować się do reszty wyposażenia pomieszczenia.

 

Kształt

Wyciągane wylewki mogą mieć różne kształty, dzięki czemu łatwiej je dostosować do naszych potrzeb. Do wyboru mamy modele proste, w kształcie litery U lub F. Te pierwsze sprawdzą się przy zlewozmywakach, których głębokość komory przekracza 20 cm. Wylewka w kształcie litery U znajdzie zastosowanie w zlewozmywakach z komorą o głębokości powyżej 16 cm. Z kolei produkty w kształcie litery F przeznaczone są do zlewozmywaków z komorą płytką, gdzie głębokość nie przekracza 12-16 cm.

 

Aerator

Na końcu wylewki powinien znaleźć się aerator. To on odpowiada za napowietrzanie wypływającej wody, dzięki niemu strumień jest jednostajny i nie pryska na boki. Może być on wykonany z metalu lub plastiku, który jest mniej trwały. Aeratorów nie stosuje się w przypadku, gdy wylewki mają nieregularny kształt.

 

Długość węża

Na decyzję, jaka bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest najlepsza, wpływa również sama długość węża. Możemy znaleźć modele krótkie, których długość wynosi 40-50 cm, jak i znacznie dłuższe produkty, przekraczające 100 cm. Przed zakupem musimy się więc zastanowić, czy bateria z wylewką będzie nam służyć jedynie do mycia naczyń, czy z jej pomocą będziemy też napełniać wodą wiadra, butelki czy naczynia o nietypowych kształtach. Jeśli będzie ona używana na wiele różnych sposobów, lepiej wybrać dłuższy wąż. Dzięki temu będzie nam się swobodniej z niego korzystało.

 

Grupa akustyczna

Szukając odpowiedniej baterii kuchennej nie należy zapominać o sprawdzaniu grupy akustycznej. Określa ona siłę natężenia dźwięku, jaki się z niej wydobywa podczas działania. Za określenie grupy odpowiada wspomniany już aerator i element tłumiący znajdujący się w głowicy. Możemy wyróżnić trzy grupy akustyczne:

x ≤ 20 dB – grupa I

20 dB < x ≤ 30 dB – grupa II

x > 30 dB – nieklasyfikowana.

Grupa I zapewnia cichą pracę baterii nie będzie ona przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu domowników. Grupa II jest nieco głośniejsza, ale wydawane dźwięki nie są nieprzyjemne dla ucha.

Wyposażenie dodatkowe

Baterie kuchenne z wyjmowaną wylewką to najczęściej modele stojące. Dlatego też musimy sprawdzić sposób wykonania wężyków przyłączeniowych. Powinny mieć one certyfikat świadczący o dobrej jakości i nie mieć żadnych odstających elementów. Upewniajmy się też, że pozostałe elementy dodatkowego wyposażenia, takie jak uszczelki, czy pierścienie, także zostały solidnie wykonane.

 

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką w dobrych cenach

Ceny baterii kuchennych z wyciąganą wylewką uzależnione są od marki, długości węża, czy materiału wykonania. Najtańsze modele z krótkim wężem kosztują ok. 60-250 zł. Jeśli interesuje nas jednak produkt lepszej jakości o nowoczesnym designie, musimy zapłacić znacznie więcej. Zazwyczaj w takim przypadku cena będzie wynosić 400-700 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ