Najlepsza stacja pogodowa Oregon

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Stacje pogodowe Oregon – Ranking

 

 

Oregon Scientific RAR 502

 

Oregon Scientific RAR 502 to bezprzewodowa stacja pogodowa. Dołączono do niej 3 specjalne czujniki. Każdy z nich możemy umieścić w innym miejscu i odczytywać informacje z miejsc ich zamontowania. Maksymalna odległość czujnika od stacji nie powinna wynosić więcej niż 30 m. Mamy możliwość odczytywania informacji z każdego z nich w tym samym momencie na ekranie stacji.

Sprzęt pokazuje nam dwa parametry – temperaturę oraz wilgotność. Zakres temperatury, jaką potrafi odczytać wynosi od -20 st. C do aż +60 st. C. Jeżeli chodzi o wilgotność, to jej zakres mierzony jest w zakresie od 25% do 95%. Stacja domowa, jak i wszystkie 3 czujniki zasilane są bateryjnie. Sprzęt ten nie posiada pamięci wyników pokazywanych na ekranie.

Użytkownicy szczególnie cenią prostotę pomiaru tej stacji pogodowej. Jest ona idealna dla osób, które nie wymagają zbyt wiele informacji. Konsumenci docenili to, że do zestawu dołączono czujniki pozwalające na kontrolę temperatury w 3 różnych miejscach.


 

 

 

 

Oregon Scientific BAR 208HG

 

Produkt Oregon Scientific BAR 208HG to jedna z ciekawszych propozycji w naszym zestawieniu. Urządzenie to, oprócz podstawowych funkcji potrafi prognozować pogodę na najbliższe 12 do 24 godzin. Jej dokładność określana jest na 75%. Dzięki takiej prognozie możemy zaplanować sobie wyjazd lub przygotować ubrania do wyjścia w kolejnym dniu.

Stacja potrafi odczytać wewnętrzną i zewnętrzną temperaturę i wilgotność. Dodatkowo możemy wybrać, czy wolimy aby temperatura wyświetlana była w stopniach Celsjusza czy Fahrenheita. Urządzenie ostrzeże nas także przed gwałtownymi zmianami pogody, np. burzą lub mgłą. Co więcej, posiada ono specjalny alarm przymrozku. Dodatkowo, stacja ta potrafi zapamiętać maksymalną oraz minimalną temperaturę oraz wilgotność.

Sprzęt pokazuje nam fazy księżyca, ma wbudowany zegar oraz kalendarz. Wszystkie te funkcje sterowane są radiowo. Użytkownicy pochlebnie wypowiadają się o prezentowanym produkcie. Szczególnie cenią liczbę parametrów oraz wyraźny, podświetlany wyświetlacz.


 

 

 

 

Oregon Scientific RMR 203 HG

 

Model Oregon Scientific RMR 203 HG to stacja pogodowa, która posiada bezprzewodowy czujnik. Możemy umieścić go maksymalnie 30 m od wyświetlacza. Urządzenie to wyświetla nam informacje o wewnętrznej oraz zewnętrznej wilgotności i temperaturze. Dodatkowo, na wyświetlaczu znajdziemy zegar i datownik.

Sprzęt ma duży, wyraźny wyświetlacz, więc odczytanie informacji nie sprawi nam problemu. Możemy wybrać, czy pomiary podawane przez urządzenie mają być wyświetlane w stopniach Celsjusza czy Fahrenheita. Zakres temperatury zewnętrznej wynosi od -20 st. C do 60 st. C. Temperatury wewnętrznej z kolei od -5 st. C do +50 st. C.

Użytkownicy szczególnie cenią elegancki wygląd produktu. Uważają również, że jest to jedno z najbardziej dokładnych urządzeń, jakie kiedykolwiek mieli okazję wypróbować. Jest to nieduży sprzęt, który z powodzeniem możemy umieścić na parapecie lub szafce. Jest on także solidny, więc posłuży nam przez dłuższy czas. Wiele osób podkreśla, że jest to funkcjonalna stacja pogodowa Oregon w dobrej cenie.


 

 

 

 

Jaką stację pogodową Oregon wybrać?

 

Aby dowiedzieć się jakie warunki atmosferyczne panują za oknem, zmuszeni jesteśmy do oglądania telewizji czy sprawdzania Internetu, ale nie zawsze mamy na to czas. Dlatego warto kupić stację pogodową. Stały dostęp do informacji o pogodzie jest dla wielu osób istotny.. Urządzenie to posiada wiele parametrów skupionych w jednym okienku. Dlatego nie musimy szukać poszczególnych informacji w wielu miejscach. Jak więc wybrać odpowiedni produkt tego typu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku, na końcu którego umieściliśmy 3 najlepsze stacje pogodowe Oregon.

 

 

Firma Oregon zajmuje się głównie produkowaniem stacji pogodowych oraz kontrolowanych radiowo zegarków. Od lat skupia się wyłącznie na tych dwóch urządzeniach, dlatego możemy mieć pewność, że stacje tej marki są niezawodne. W swoich produktach firma Oregon zastosowała zaawansowane technologie, które ułatwią nam odczytywanie i przewidywanie pogody.

Pierwszym aspektem przy wyborze stacji pogodowej jest wyświetlacz. Jest to najważniejszy element każdego produktu tego typu. Informacje, które wyświetla powinny być wyraźne i widoczne pod wieloma kątami. Sprawdźmy, czy napisy są wystarczająco duże i czy nie zlewają się ze sobą. Najlepsza stacja pogodowa Oregon w 2023 roku ma podświetlany wyświetlacz. Dzięki temu możemy szybko sprawdzić pogodę, nawet gdy w pomieszczeniu panuje mrok. Najbardziej popularne są wyświetlacze czarno białe, lecz na rynku znajdziemy również wiele produktów pokazujące kolorowe ikony pogody. Te jednak są zdecydowanie mniej popularne i droższe.

Kolejną kwestią są informacje, jakie wyświetla sprzęt. Zdecyduj, czego tak naprawdę oczekujesz od stacji pogodowej. Może ona pokazywać nam temperaturę, ciśnienie, wilgotność, prędkość wiatru, wilgotność, prognozowane opady itp.

Nie możemy również zapomnieć o łączności z czujnikiem. Możemy wybrać opcję bezprzewodową. Jest to wygodne rozwiązanie jeżeli nie możemy przeciągnąć kabla na zewnątrz tak jak ma to miejsce w stacji pogodowej przewodowej. Niektóre modele pobierają dane z kilku czujników. Możemy jeden umieścić w domu, drugi na dworze obok domu, a trzeci na przykład w budzie naszego psa.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ