Ranking 3 najlepszych wałków do malowania niekapiących w 2024

Ostatnio aktualizowane: 03.10.24

 

Niekapiący Wałek do Malowania – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobry niekapiący wałek do malowania przyda się w szczególności osobom, które nie mają dużego doświadczenia w malowaniu ścian i w związku z tym potrzebują ułatwień. Tego typu akcesorium jest także chętnie wybierane przez zawodowców. Jak kupić dobrej jakości niekapiący wałek malarski? Najlepsze modele, jakie są obecnie na rynku możesz znaleźć w naszym rankingu. Na jego szczycie uplasował się produkt Black&Decker BDPR400. Ten dobry i tani niekapiący wałek do malowania ma regulowaną głowicę, więc można wygodnie malować powierzchnie pod oknami czy przy suficie. Akcesorium można wykorzystać do malowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. System napełniania zbiornika został zrobiony w ten sposób, aby nikt nie miał problemu ze sprawnym wykonaniem tej czynności. Niekapiący wałek do malowania Kanwod Carracci 50W to nasza kolejna propozycja. Wałek za pomocą agregatu podaje farbę z pojemnika bezpośrednio do wałka. Model wprowadza nowatorskie rozwiązania przy malowaniu ścian.


Wałki do malowania niekapiące – Ranking

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest stosunkowo długi, więc do malowania nie musimy używać drabiny. Akcesorium ma praktyczny zbiornik na farbę, który zmniejsza ryzyko powstawania zacieków i chroni przed zachlapaniem podłogi. Odpowiedni kształt wałka umożliwia dokładne pomalowanie każdej powierzchni.

Wady

Wałek jest dość ciężki, co może sprawiać problem przy dłuższym malowaniu, ponieważ szybko będą mdlały ręce. Dlatego trzeba robić częste przerwy w malowaniu.

Podsumowanie

Produkt jest przeznaczony do prac remontowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Akcesorium jest objęte 24 – miesięczną gwarancją. Wałek wyposażono w pojemnik na farbę o pojemności 650 ml, a jego wkład ma 9 mm. Waga całego modelu wynosi 2 kg.

Drugi wybór

Zalety

Nowatorskie rozwiązanie do malowania ścian i sufitów. Dzięki stałemu podawaniu przez agregat używanej farby, nie kapie ona, a praca przebiega w trybie ciągłym. Urządzenie posiada regulację prędkości podawania farby i jest zaopatrzone w dwie przedłużki rączki, które pozwolą sięgnąć do najwyższych partii ściany.

Wady

Używanie sprzętu wymaga bardzo dokładnego przygotowania farby malarskiej. Nie mogą się w niej znajdować żadne grudki ani paprochy, bo spowoduje to zatkanie przewodów doprowadzających farbę do wałka.

Podsumowanie

Farba do wałka jest podawana z maksymalną prędkością do 550 ml na minutę. Parametry te pozwalają na bardzo szybkie wykonanie pracy malarskiej. Pełne zabezpieczenie przed kapaniem usprawni sprzątanie po remoncie. Zarządzanie pracą sprzętu odbywa się za pomocą trzech dobrze opisanych przycisków.

Rozważ też

Zalety

W zestawie znajdują się wszystkie akcesoria, które są niezbędne do malowania, więc nie trzeba inwestować w żadne dodatkowe produkty. Komplet można wykorzystać do malowania różnych powierzchni: drewna, tynku czy nawet tapet.

Wady

Do produkcji wałka wykorzystano delikatne tworzywa, dlatego też trzeba uważać, aby go nie zniszczyć. Zbyt mocne dociśnięcie produktu albo jego przytrzymanie może skutkować uszkodzeniem.

Podsumowanie

Wałek nadaje się do malowania powierzchni farbami lateksowymi i akrylowymi. Jego średnica jest równa 10 cm. Pojemność zbiornika w wałku głównym jest równa 0,7 l. Długość 3-częściowego kijka wynosi do 90 cm. Produkt jest gotowy do pracy po 5 minutach od wlania farby do zbiornika.

 

1. Wałek Malarski Black&Decker Speedy Roller BDPR400-XJ

 

Jeśli nie jesteś wprawionym malarzem i szukasz wałka malarskiego, który ułatwi Ci samodzielne wykonanie prac remontowych w domu, koniecznie sprawdź model BDPR400 amerykańskiej firmy Black&Decker. Jest to wysokiej klasy produkt, który zapewni wydajne i wygodne malowanie ścian i sufitów.

Wałek wyposażony jest w system inteligentnego napełniania farbą. Po pociągnięciu tłoka drążek wypełnia się emulsją, która jest równomiernie dozowana podczas malowania. Dzięki temu unikamy zachlapania i zacieków, a każda warstwa jest precyzyjnie nałożona. W modelu tym zastosowano także zatrzaskowy system mocowania, który zapewnia szczelność całego urządzenia.

Ten niekapiący wałek do malowania w dobrych cenach ma obrotową głowicę, dzięki której dotrzemy w trudno dostępne miejsca, np. narożniki czy przestrzeń pod schodami. Wyposażony jest także w praktyczną, rozkładaną podstawkę umożliwiającą jego wygodne odstawienie podczas przerw w pracy. Pojemność wałka wynosi 650 ml, co wystarcza na pomalowanie około 14 m kw. powierzchni. Konsumenci podkreślają, że wałek Black&Decker BDPR400 pozwala im szybciej i wygodniej pomalować pomieszczenie.

Niekapiący wałek do malowania Black&Decker BDPR400 waży 1,4 kg. Pojemność zbiornika na farbę jest równa 650 ml.

 

Zalety

Regulowana głowica: Dzięki regulowanej głowicy osoba wykonująca pracę może uzyskać łatwy dostęp do części ściany przy suficie czy pod kaloryferem albo oknem. Może zachować wygodną pozycję w trakcie malowania takich powierzchni.

Napełnianie zbiornika: Jak zapewniają konsumenci, napełnianie zbiornika jest proste. Co istotne, można to robić bezpośrednio z pojemnika z farbą, więc nie ma ryzyka zachlapania podłogi w trakcie jej przelewania.

Podstawka: Model wyposażono w rozkładaną podstawkę, która przydaje się, kiedy chcemy na chwilę przerwać pracę i musimy odłożyć wałek w bezpieczne miejsce.

Czyszczenie: Akcesorium łatwo utrzymać w czystości. Po zakończonej pracy powinniśmy dokładnie przepłukać wałek pod bieżącą wodą.

Przeznaczenie: Wałek Black&Decker BDPR400 jest odpowiedni do użytkowania wewnątrz i na zewnątrz, co zwiększa jego uniwersalność.

 

Wady

Waga: Choć produkt wydaje się bardzo lekki po napełnieniu go farbą waga się zwiększa i w związku z tym dłuższa praca okazuje się bardziej męcząca.

 

 

 

 

2. Elektryczny Wałek Malarski Niekapiący Kanwod Carracci 50W

 

Coraz bardziej popularne staje się malowanie za pomocą elektrycznych wałków. W tej kategorii możemy przedstawić elektryczny wałek malarski niekapiący Kanwod Carracci 50W. Ma on moc 50 W i wydajność na poziomie 13 m2 na 8 minut pracy. Na wydajność tę składa się zarówno szerokość wałka wynosząca 22 cm, jak i wydajność tłoczenia farby na poziomie 550 ml na minutę oraz obroty głowicy wałka wynoszące od 100 do 280 na jedną minutę.

Za pomocą przycisków „plus” i „minus” prędkość tę można regulować i dopasować do tempa swojej pracy. Na wygodę pracy wpływa to, że do zestawu zostały dołączone dwie przedłużki rączki, dzięki czemu dopasujesz jej długość do aktualnych wymagań. Za pomocą dwóch wężyków farba jest doprowadzana do miejsca pracy. Krótszy z nich doprowadza farbę ze zbiornika do agregatu, a dłuższy (4,8 m) pompuje ją do głowicy wałka.

Dzięki takiemu rozwiązaniu farba nie ścieka i nie kapie wokół stanowiska pracy. Dzięki dołączeniu do zestawu dwóch wymiennych bawełnianych rolek o długości runa 2 cm, do pracy można przystąpić od razu po zakupie urządzenia. Innowatorskim sprzętem do malowania jest elektryczny wałek malarski niekapiący Kanwod Carracci 50W. To pomocnik malarza, który nie lubi kapiących i kłopotliwych urządzeń.

 

Zalety

Niekapiący: Dzięki zastosowaniu rozwiązania dwóch rurek prowadzących najpierw farbę ze zbiornika do agregatu, a następnie do wałka, z możliwością regulacji szybkości jej podawania, farba jest dostarczana w takiej ilości, jaką operator może wykorzystać. Dzięki takiemu rozwiązaniu farba nie kapie, a ta dostarczona jest w całości wykorzystana.

Przedłużki: Producent dołącza do zestawu dwie przedłużki rączki do wałka malarskiego. Dzięki temu stojąc na podłodze, osoba o każdym wzroście pokryje ścianę farbą aż do sufitu.

Regulacja pracy: Na rączce urządzenia znajduje się panel sterowania z przyciskiem on/off do włączania/wyłączania sprzętu, a także przyciski „plus” i „minus” do zarządzania prędkością podawania farby do wałka. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje aktualne ustawienia. To wygodny sposób ustawień.

Wałki: Producent do zestawu dołącza 2 wałki o szerokości 22 cm i wysokości runa 2 cm. Dzięki zapasowemu wałkowi, nawet jak pierwszy ulegnie zniszczeniu, praca nadal będzie mogła być kontynuowana.

Agregat: Sprzęt jest wyposażony w agregat o mocy 50 W, dzięki któremu farba jest transportowana do wałka rozprowadzającego ją po ścianie.

 

Wady

Przygotowanie farby: Ze względu na to, że farba jest zaciągana automatycznie z oryginalnego pojemnika, w którym została kupiona, ważne jest, aby bardzo dokładnie sprawdzić jej konsystencję i ja rozmieszać. W przypadku występujących grudek czy paprochów rurki rozprowadzające farbę zatykają się.

 

 

 

 

3. Zestaw do Malowania Niekapiący Paint Roller

 

Jeśli szukasz akcesoriów do malowania, niekapiący wałek Paint Roller sprzedawany w zestawie z innymi przedmiotami jest tym, czego szukasz. W komplecie poza wałkiem podstawowym jest mniejszy, wąski wałek, a także specjalne narzędzie, które ułatwia malowanie w kątach. Ponadto kupujący otrzymuje też pojemnik do napełniania wałków, teleskopową rączkę i praktyczną tackę.

Prezentowany wałek jest przystosowany do malowania różnych powierzchni: drewna, tynku czy nawet tapet. Produkt dobrze współpracuje z farbami akrylowymi i lateksowymi. Średnica wałka jest równa 10 cm, a pojemność zbiornika na farbę wynosi 0,7 l. 3-częściowy kijek osiąga długość do 90 cm. Wałek jest gotowy do pracy po 5 minutach od napełnienia zbiornika.

Paint Roller to praktyczny produkt, w który warto zainwestować. W opiniach użytkownicy zwracają uwagę na to, że w zestawie znajduje się wszystko, co potrzebne do malowania. Wałek jest poręczny i wygodnie się z niego korzysta.

Paint Roller to niekapiący wałek do malowania sprzedawany w zestawie z innymi przydatnymi akcesoriami. Średnica produktu wynosi 10 cm.

 

Zalety

Łatwe napełnianie zbiornika: Jak wskazuje nie tylko producent, ale też użytkownicy, napełnianie zbiornika na farbę jest bardzo łatwe. Wystarczy otworzyć wieczko i zapełnić zbiornik. Ta czynność zajmuje tylko chwilę. Wieczko zamykające pojemnik jest szczelne, więc nie ma obaw, że coś będzie przeciekało.

Gładka powierzchnia: Wałek do malowania ma idealnie gładką powierzchnię (bez żadnych szwów). W rezultacie efekty malowania są bardzo dobre, bo farba jest rozprowadzana równomiernie.

Tacka: W komplecie znajduje się praktyczna tacka, na którą można odstawić wałek. To zapewnia lepszą organizację pracy i pozwala zachować większy porządek.

 

Wady

Wykonanie: W niektórych opiniach użytkownicy zwracają uwagę na to, że produkt wykonano ze stosunkowo delikatnych materiałów, dlatego podczas jego użytkowania trzeba uważać, aby trwale go nie uszkodzić.

 

 

 

 

Jaki wałek do malowania niekapiący wybrać?

 

Malowanie ścian w pokoju można wykonać samodzielnie bez konieczności zatrudniania drogich ekip remontowych. Zanim przystąpimy do malowania musimy kupić farbę i oczywiście odpowiednie akcesoria, wśród których bardzo ważnym jest wałek malarski. Jednak wybór tego typu produktów jest bardzo duży, przez co może rodzić wiele wątpliwości. W naszym artykule postaramy się podpowiedzieć, czym charakteryzuje się najlepszy niekapiący wałek do malowania w 2024 roku.

 

 

Niekapiące wałki malarskie różnią się od zwykłych tym, że wyposażone są w specjalny pojemnik, do którego wlewamy farbę. Dzięki temu podczas malowania emulsja nie spływa po bokach. Eliminujemy więc ryzyko zabrudzenia podłogi lub powstania smug. Istnieją również modele mające tzw. okapnik. Takie rozwiązanie zmniejsza zużycie farby, gdyż trafia ona z powrotem do wałka i zostaje ponownie wykorzystana.

Przed zakupem warto zastanowić się nad rozmiarem nowego wałka. Od wielkości zależy wydajność naszej pracy, powinniśmy dopasować ją również do powierzchni, jaką chcemy pomalować. Jeśli potrzebujemy produktu do malowania ścian i sufitów, opinie o niekapiących wałkach do malowania mówią, że lepsze będą modele większe i szersze. Mniejsze modele sprawdzą się do malowania trudno dostępnych miejsc, na przykład narożników.

Kolejnym, istotnym czynnikiem przy wyborze wałka jest materiał, z jakiego został on wykonany. W sprzedaży spotkać możemy produkty z tworzywa sztucznego, a także weluru, sznurka, futra czy gąbki. Nasz wybór powinien być uzależniony od rodzaju stosowanej farby. Do emulsji wodorozcieńczalnych najlepiej nadaje się wałek z mikrofibry, do farb lateksowych dobrym wyborem jest model ze sznurka, a w przypadku farb olejnych najlepiej sprawdzi się wersja z gąbki. Wałki akrylowe, wełniane i welurowe stosuje się do farb rozpuszczalnikowych. Nasz ranking niekapiących wałków do malowania zawiera pozycje wykonane z róznych materiałów.

Najlepsze niekapiące wałki do malowania mają także wygodny uchwyt. Powinien on dobrze leżeć w dłoni i się z niej nie wyślizgiwać. Dobrym rozwiązaniem jest zakup wałka z rączką pokrytą antypoślizgową powłoką, która zagwarantuje nam pewny chwyt. Do malowania sufitów polecamy modele z wysięgnikiem teleskopowym, który znacznie ułatwi nam pracę. Dobrze jest też wykonać test niekapiących wałków do malowania i na przykład chwytając wałek do malowania niekapiący w sklepie Castorama, OBI czy Leroy Merlin sprawdzić jak się trzyma go w dłoni.

 

 

Gdzie kupić niekapiący wałek do malowania?

 

Planujesz pomalować ściany w swoim domu, łóżeczko dla dziecka lub płot w ogrodzie? Z pewnością przyda Ci się niekapiący wałek, który okazuje się pomocny zwłaszcza dla osób niedoświadczonych w malowaniu. Nie wiesz, gdzie dokładnie kupić wałek do malowania? Nie martw się, dzięki nam nie będziesz szukać bez celu. Dokładnie opiszemy, gdzie możesz znaleźć dobry wałek, abyś nie musiał na to tracić czasu.

Co powinieneś zrobić przed zakupem wałka?

Istnieje wiele rodzajów wałków do malowania, więc na początku koniecznie zdecyduj, jaki model właściwie potrzebujesz. Zdecyduj, czy powinien on być mały, trochę większy, z dodatkowym osprzętem lub wykonany ze specjalnego materiału. Wiele osób zapytanych, jaki niekapiący wałek do malowania jest polecany, odpowiadają, że taki, który komfortowo się używa. W pierwszej kolejności zadbaj więc o ten aspekt, a malowanie nie zabierze Ci zbyt dużo czasu i nie będzie dla Ciebie kłopotliwe.

 

Najłatwiejszy sposób na znalezienie dobrego wałka

Abyś nie musiał męczyć się z chodzeniem po sklepach oraz staniem w kolejkach do kas, możesz po prostu kupić wałek online. Proces wybierania wałka w sieci jest łatwy, wystarczy, że znajdziesz odpowiednią stronę, przeczytasz kilka opisów i zamówisz. W Internecie możesz łatwo poznać wszystkie parametry danego modelu, a przy okazji poznać opinie na jego temat. Korzystając z okazji, możesz również zapytać o dany produkt innych użytkowników, a nawet osoby, które profesjonalnie zajmują się sprzedawaniem akcesoriów budowlanych.

Kupowanie przez Internet ma wiele zalet. Nie musisz stać w kolejkach do kasy, a poza tym, jeżeli dany produkt Ci się nie podoba, to możesz go oddać, odsyłając w ciągu 2 tygodni od zakupu. Kolejną zaletą kupowania online jest to, że zamówiony produkt przyjedzie dokładnie pod Twoje drzwi, podczas całego procesu kupowania nie musisz nawet wychodzić z domu.

 

Kupowanie tradycyjnym sposobem

Jednak nie każdy lubi robić zakupy przez Internet. Niektórzy nie ufają za bardzo tej metodzie i decydują się na tradycyjne wyjście do sklepu. Takie rozwiązanie ma również swoje plusy. Kiedy będziesz w profesjonalnym sklepie budowlanym, możesz od razu poradzić się pracowników i spytać ich, co polecają. Przed taką rozmową warto przygotować się na temat wałków, aby móc dokładnie przekazać, czego oczekujesz od danego produktu. Poza gronem doradców w sklepie masz możliwość osobistego sprawdzenia produktu, który Cię interesuje.

Możesz wziąć wałek do ręki, zweryfikować, czy jest on odpowiednio wykonany, czy dobrze leży w ręce oraz, czy jest szczelny. Niestety nie masz takiej opcji podczas kupowania w Internecie. Kolejną zaletą kupowania w sklepie stacjonarnym jest to, że po zakupie możesz od razu przejść do malowania. Wystarczy, że odpakujesz produkt. Na model z Internetu nie będziesz jednak długo czekać, czasem produkt może zostać wysłany już tego samego dnia od zamówienia. W takim wypadku możesz się spodziewać, że pracę rozpoczniesz w ciągu maksimum 3 dni.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ