Skrzynki na listy ranking

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

Jeżeli zależy Ci na czasie i chcesz przekonać się, jaka skrzynka na listy okazała się w 2023 roku najlepsza, to poniżej znajdują się nasze dwa najlepsze wybory. Po przeanalizowaniu opinii klientów, którzy zdążyli już wybrać i wypróbować zakupiony przez siebie produkt okazało się, że najbardziej popularny był model MP MP-8R. To skrzynka, którą w tym roku wybierano najczęściej, i która zebrała najwięcej pozytywnych opinii. Służy ona zarówno do odbierania zwykłych listów, gazet i ulotek, jak również przesyłek o nieco większych rozmiarach. Można ją zamontować niemal na każdego rodzaju ogrodzeniu. Ponadto na drzwiach ma niewielkie, przezroczyste okienko, służące do umieszczenia na nim swojego nazwiska, czy numeru domu. Na jej wytrzymałość i jakość wykonania ma wpływ przede wszystkim materiał wykonania, czyli odporna na korozję blacha. Drugą skrzynką na listy, która uplasowała się niemal tak samo wysoko, jest Euro 6-7035. Jeżeli więc pierwszy produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, zapoznaj się z zaletami drugiego.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Skrzynka została zaprojektowana do odbierania nie tylko zwykłych listów, ulotek czy katalogów, ale i większych przesyłek. Jest wykonana z odpornej na rdzewienie blachy. Na drzwiczkach jest umieszczone okienko, w którym można zamieścić swoje dane.

Wady

Niektórzy nabywający zwracają uwagę na łatwe zarysowywanie się skrzynki. Z tego powodu należy uważać na odpowiednie przenoszenie i montaż produktu.

Podsumowanie

Skrzynka jest dopasowana do różnych rodzajów ogrodzenia. Jej wymiary to: szerokość - 39,7 cm oraz wysokość - 33,2 cm . Wykorzystany materiał sprawia, że produkt charakteryzuje się solidnością i nie ulega zniszczeniom na skutek niekorzystnych warunków pogodowych.

Drugi wybór

Zalety

Skrzynka pomieści 6 skrytek. Znajdzie swoje zastosowanie na klatkach schodowych bloków mieszkalnych. Dzięki wrzutnikom o szerokości 33 cm można do niej wrzucać przesyłki w formacie A4. Skrzynka jest przystosowana do powieszenia - na tylnej ścianie znajdują się otwory do montażu.

Wady

Produkt może nie wszystkim przypaść do gustu ze względu na wygląd. Skrzynka ma fabrycznie przygotowane otwory do montażu, jednak należy przygotować własne kołki do przymocowania jej na ścianie.

Podsumowanie

Skrzynka lokatorska została wykonana z ocynkowanej blachy i jest odporna na rdzę. Jej całkowite wymiary wynoszą: głębokość – 26,5 cm, szerokość – 35 cm i wysokość – 69 cm. W komplecie zawarte są również zamki z dwoma kluczami do poszczególnych skrytek.

Rozważ też

Zalety

Wykorzystana w produkcji skrzynki stal nierdzewna zapobiega powstawaniu korozji. Konsumenci chwalą produkt za stylowy i nowoczesny wygląd. Dzięki temu skrzynka spełnia nie tylko funkcje praktyczne, ale i ozdobne.

Wady

Część z osób, które używają produktu zauważają, że skrzynka ma zbyt małe okienka na korpusie, przez co nie można dokładnie zobaczyć, co jest w środku.

Podsumowanie

Skrzynka cechuje się dużą funkcjonalnością, a jej powierzchnię zdobią niewielkie elementy. Wymiary całego produktu to: 32 cm x 45 cm x 10 cm, a rozmiar wrzutnika to: 30 cm x 3,8 cm. Skrzynka zmieści wiele przesyłek.

 

 

Najlepsze skrzynki na listy w 2023 roku

 

Wbrew pozorom, skrzynki na listy wciąż są popularnym elementem wejściowej strefy domu. Dziś trafiają do nich jednak nie tylko niewielkie pocztówki, czy krótkie listy. Współczesne modele nieco różnią się od tych które były modne kilkanaście lat temu. Stworzony przez nas ranking skrzynek na listy ma na celu zaprezentowanie Ci produktów godnych uwagi, które mogą spełnić Twoje oczekiwania.

 

Nasze zalecenia

 

MP MP-8R

 

Model MP MP-8R to skrzynka na listy oraz gazety, która przeznaczona jest do odbioru ulotek, katalogów, zwykłych przesyłek listowych, a także przesyłek o większych gabarytach. Jej pojemność wynosi 12 cm, wyposażona została dodatkowo w osobny pojemnik na gazety. Produkt ten jest dopasowany niemal do wszystkich rodzajów ogrodzenia.

Na drzwiach skrzynki znajduje się przezroczyste okienko, na którym można umieścić swoje nazwisko lub numer domu. Została ona wykonana z blachy odpornej na korozję, co gwarantuje jej wysoką jakość oraz solidność. Jej wymiary wynoszą: szerokość – 39,7 cm, wysokość – 33,2 cm. Wymiary samego pojemnika na gazety z kolei wynoszą: szerokość – 39 cm, wysokość – 11 cm.

Konsumenci doceniają ten model między innymi za niezwykle estetyczny wygląd. Blacha z antykorozyjnymi właściwościami prezentuje się elegancko i nie ma w tym przypadku ryzyka, że szybko ulegnie ona zniszczeniu pod wpływem np. zmiennych warunków atmosferycznych. Dla wielu plusem jest też to, że produkt pochodzi od polskiego producenta.


 

 

 

 

Euro 6-7035

 

Produkt Euro 6-7035 jest skrzynką lokatorską z sześcioma skrytkami, stosuje się go głównie w budynkach spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych. Jest on przeznaczony do montażu na ścianie. Jej wrzutniki mają szerokość 33 cm, dzięki czemu do środka można wrzucić nawet koperty w formacie A4.

Model ten został wykonany z ocynkowanej blachy, co oznacza, że jest on odporny na korozję. Jego wymiary wynoszą: szerokość – 35 cm, wysokość – 69 cm i głębokość – 26,5 cm. Drzwiczki poszczególnych skrytek otwierane są z góry na dół, co zapewnia wygodę wyciągania przesyłek ze środka. Do zestawu dołączane są zamki z dwoma kluczykami do każdej skrytki.

Konsumenci uważają, że skrzynka ta zasługuje na uwagę nie tylko ze względu na solidność wykonania, ale i gotowość do montażu ściennego. Na jej tylnej ściance znajdują się specjalne otwory, dzięki którym łatwo można ją zawiesić na ścianie. W razie jej uszkodzenia można bez problemów samodzielnie znaleźć potrzebny element, np. wrzutnik, czy sam zamek.


 

 

 

 

Richter Czech BK931 GN

 

Skrzynka na listy Richter Czech BK931 GN to model wykonany ze stali nierdzewnej. Jest on odporny na powstawanie korozji, wygląda też bardzo nowocześnie i elegancko. Można go z powodzeniem zamontować na ogrodzeniu lub nawet na drzwiach swojego domu.

Produkt ten idealnie nadaje się do przechowywania nie tylko przesyłek listowych, ale również gazet, katalogów, czy ulotek reklamowych. Został on wyposażony w kwadratowe okienko wykonane z matowego materiału o nazwie pleksi, dzięki czemu można z łatwością zajrzeć do środka i sprawdzić, czy w skrzynce znajdują się przesyłki. Jej wymiary wynoszą: 32 cm x 45 cm x 10 cm. Z kolei sam wrzutnik ma wymiary: 30 cm x 3,8 cm.

Konsumenci doceniają ten model za minimalistyczny i ciekawy design, a także wysoką jakość wykonania. Jest on bardzo trwały, solidny i odporny na warunki atmosferyczne, a dodatkowo może pomieścić wiele przesyłek.


 

 

 

 

Metalbud A4WT

 

Model Metalbud A4WT został wykonany z ocynkowanej blachy, która jest wytrzymała i odporna na powstawanie rdzy. Jest on malowany metodą proszkową przy pomocy strukturalnej farby poliestrowej, co świadczy o jego bardzo dobrej jakości. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można go swobodnie dopasować do swojego ogrodzenia.

Wrzutnik skrzynki ma wymiary: 2,5 cm x 24 cm. Oznacza to, że do środka swobodnie zmieszczą się nawet przesyłki w formacie A4. Została ona wyposażona w chromowany zamek, a do zestawu dołączane są dwa kluczyki. Jej wymiary wynoszą: wysokość – 41 cm, szerokość – 24,5 cm i głębokość – 7,5 cm.

Opinie o skrzynkach na listy tego producenta są bardzo dobre, podobnie wygląda sytuacja w przypadku tego modelu. Konsumenci doceniają go przede wszystkim za solidność wykonania, elegancki wygląd, a także osobny pojemnik, gdzie można wkładać gazety.


 

 

 

 

Sparta Antyczna

 

Jeżeli interesuje Cię dobra i tania skrzynka na listy, zwróć uwagę na model Sparta Antyczna. To produkt przeznaczony do odbioru małych przesyłek, został on wykonany z blachy ocynkowanej elektrolitycznie i malowanej proszkowo. Dzięki temu jest on nie tylko odporny na powstawanie korozji, ale również na działanie warunków atmosferycznych, takich jak np. deszcz, czy śnieg.

Wymiary tego modelu wynoszą: szerokość – 19 cm, wysokość – 28 cm i głębokość – 3,3 cm. Sam otwór wrzutowy ma wymiary: szerokość – 16,5 cm i wysokość – 1 cm. Jest on dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, w efekcie można dobrać produkt pasujący idealnie do swoich drzwi, czy bramy.

Konsumenci uważają, że produkt zasługuje na uwagę ze względu na prosty, a jednocześnie elegancki design. Pochodzi on od polskiego producenta, co dla wielu jest jego dodatkową zaletą. Poza tym mieści on przesyłki o formacie C5, dzięki czemu można rzucić do środka nawet nieco większe koperty.


 

 

 

 

Jaką skrzynkę na listy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Skrzynki na listy wciąż cieszą się dużą popularnością, ponieważ nie tylko są funkcjonalne, ale również mogą być doskonałą ozdobą drzwi, czy ogrodzenia. Z kolei we wspólnotach mieszkaniowych ten element wciąż jest niezastąpiony, ponieważ ułatwia listonoszowi roznoszenie drobnych przesyłek, listów, czy gazet. Na rynku możemy znaleźć wiele produktów tego typu, o różnych rozmiarach, wzorach i kształtach. Stworzyliśmy ten poradnik, aby podpowiedzieć Ci, jaką skrzynkę na listy wybrać, aby służyła Ci przez długi czas i wyglądała estetycznie.

 

Rodzaje skrzynek na listy

Chcąc kupić skrzynkę na listy, musimy się najpierw zastanowić, jaki rodzaj najbardziej nas interesuje. Podstawowo wyróżniamy dwa typy takich produktów, czyli modele pojedyncze i wielokomorowe. Te pierwsze przeznaczone są do domów jednorodzinnych, można zawiesić je na drzwiach, wmurować w ścianę, ogrodzenie lub postawić przy ogrodzeniu (w przypadku modeli wolnostojących).

Skrzynki wielokomorowe przeznaczone są przede wszystkim dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Je także można zawiesić na ścianie, np. na klatce schodowej lub postawić przed blokiem.

 

Skrzynka zwykła i przelotowa

Skrzynki na listy dzielimy także biorąc pod uwagę sposób wrzucania oraz wyjmowania korespondencji. Możemy więc wyróżnić produkty zwykłe (tradycyjne) oraz przelotowe. W przypadku tych pierwszych wrzutnik i drzwiczki znajdują się po tej samej stronie, frontowej. Tylna ściana służy wyłącznie do montażu. Niektóre tego typu modele są jednak wyposażane w szufladę, którą otwiera się z boku. Takie rozwiązanie może zwiększać bezpieczeństwo naszej korespondencji, ponieważ znacznie trudniej jest otworzyć taką skrzynkę przez obce osoby.

Z kolei produkty przelotowe są przeznaczone do zabudowy. Można je więc wmurować w ogrodzenie lub zamontować na drzwiach. Na przedniej ścianie znajduje się otwór wrzutowy, a korespondencję wyciąga się poprzez drzwiczki umieszczone na ścianie tylnej. To może być bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ w niektórych przypadkach nie trzeba nawet wychodzić z domu, by odebrać listy (w zależności od miejsca, gdzie taka skrzynka została zamontowana).

 

Skrytki

Przy wyborze skrzynki należy zastanowić się, ile skrytek potrzebujemy. W przypadku domów jednorodzinnych jedna powinna okazać się wystarczająca. Jeżeli mieszkamy w domu wielorodzinnym, lepszym wyborem będzie produkt z kilkoma przegrodami. Ciekawą alternatywą może być model modułowy. Można go rozbudować według własnych preferencji o różnej wielkości przegrody i komory. Dzięki temu możemy stworzyć indywidualnie dopasowany produkt, gdzie np. osobno wrzuca się gazety, listy i ulotki reklamowe.

Niemniej ważna jest głębokość skrytek. Do niektórych zmieszczą się wyłącznie niewielkie listy, a inne przeznaczone są do odbierania przesyłek o znacznie większych gabarytach. Wybór zależy od tego, jakiego rodzaju przesyłki odbieramy na co dzień.

 

Materiał wykonania – jaka skrzynka na listy jest najlepsza?

Obecnie na rynku znajdziemy modele wykonane ze stali lub aluminium. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, które trzeba brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji. W przypadku stali należy upewniać się, czy jest ona odporna na korozję, a więc powinna być ocynkowana lub wzbogacona dodatkiem chromu. Zazwyczaj takie modele są malowane proszkowo, co dodatkowo zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Mają one najczęściej dość proste, tradycyjne kształty.

Wiele osób uważa jednak, że najlepsza skrzynka na listy to taka wykonana z aluminium. Panuje przekonanie, że to materiał idealny do tworzenia takich produktów, ponieważ jest on lekki, można z niego stworzyć produkty o dowolnych kształtach, a dodatkowo jest odporny na korozję. Ponadto aluminium można dodatkowo zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem wiatru, czy deszczu za pomocą specjalnych preparatów. Jeżeli więc zależy nam na skrzynce o wymyślnym kształcie, lepszym wyborem będzie ta wykonana właśnie z aluminium.

 

Udogodnienia

Na funkcjonalność skrzynki na listy mogą pozytywnie wpływać różnego rodzaju udogodnienia. Do domów jednorodzinnych ciekawym wyborem może być model z wbudowanym domofonem. Należy pamiętać, że częścią wspólną dla tych dwóch elementów będzie jedynie obudowa produktu, jednak sam montaż domofonu nie powinien sprawić już większych kłopotów.

Kiedy zależy nam na tym, by dostarczane przez listonosza gazety nie trafiały do nas złożone na kilka części, warto poszukać skrzynki wyposażonej w osobny pojemnik na gazety. To dość prosty dodatek, jednak dla osób czytających codziennie prasę może być naprawdę dużym udogodnieniem.

 

Design

Wygląd skrzynki na listy wbrew pozorom odgrywa dość dużą rolę. Obecnie na rynku znajdziemy produkty o różnych kształtach, zdobieniach i w wielu wersjach kolorystycznych. Dziś dominują produkty w ciemnych kolorach, jednak interesującą alternatywą dla nich mogą być te w kolorze czerwonym. Przywodzą na myśl widziane na ulicach skrzynki Poczty Polskiej i sprawdzą się przy bardziej nowoczesnym domu.

Jeśli chodzi o kształty, to najpopularniejsze są modele stylizowane na dawne pocztowe plecaki, a także te bardziej współczesne, proste i o subtelnych liniach.

 

Skrzynki na listy w dobrych cenach

Za najtańsze skrzynki na listy musimy zapłacić ok. 30-50 zł. Jeśli jednak zależy nam na bardziej nowoczesnym i eleganckim modelu, często będziemy musieli zapłacić znacznie więcej. Niektóre modele kosztują nawet powyżej 200 zł i można mieć niemal pewność, że są to produkty wysokiej jakości.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ