Ranking 7 najlepszych sejfów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Sejf – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jak przekonują konsumenci, dobry sejf musi mieć odpowiednie wymiary (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne), a ponadto wykazywać odporność na ogień i włamanie. Dobrze, jeśli skrytka będzie ponadto zabezpieczona w taki sposób, aby osobom niepożądanym w żaden sposób nie udało się ukraść przechowywanych w środku przedmiotów. Postanowiliśmy poddać analizie opublikowane w Internecie opinie, żeby przekonać się, które wśród dostępnych na rynku sejfów są najchętniej kupowane. Okazało się, że najbardziej popularny jest produkt Bayersystem Home Safe LUX. Może on się przydać nie tylko w domu, ale również w firmie, np. w  celu zabezpieczenia nośników ważnych danych. Wspomniany model można otworzyć po wpisaniu właściwego kodu lub przy pomocy klucza. Sejf jest odporny na uszkodzenia i działanie ognia, ponieważ wykonano go z solidnej stali. Drugie miejsce w przygotowanym przez nas rankingu zajmuje Wideshop Cyfrowy + Klucz. Produkt jest zasilany bateriami, a na wyświetlaczu LCD ukazuje się informacja o poziomie naładowania. Sejf ma kompaktowe wymiary.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sejf jest zabezpieczony specjalnym, cyfrowym kodem. To powoduje, że dostęp do przechowywanych przedmiotów mają wyłącznie osoby, które go znają. Produkt jest niewielki, a do tego można go na stałe przymocować na ścianie lub podłodze.

Wady

Część użytkowników uważa, że przez wymiary wewnętrznej skrytki trudno jest w niej przechowywać dużych rozmiarów dokumenty. Niemniej jednak, bez problemu zmieścimy do sejfu mniejsze przedmioty, takie jak biżuteria, banknoty czy cyfrowe nośniki danych.

Podsumowanie

Produkt jest lekki, co powoduje, że możemy go zamontować w dowolnym miejscu. Model został wykonany z wytrzymałej i solidnej stali, dlatego zawartość jest bardzo dobrze chroniona, np. przed ogniem. Sejf świetnie sprawdza się w domu.

Drugi wybór

Zalety

Za jedną z największych zalet produktu uznaje się wysoki poziom ochrony umieszczonych w skrytce dokumentów czy też pieniędzy. Aby otworzyć sejf należy nie tylko włożyć klucz, ale również wpisać ustalony, kilkucyfrowy kod.

Wady

Sejf idealnie nadaje się do użytku w domu, ale w biurze lub dużej firmie może okazać się mało praktyczny. Wszystko przez to, że nie jest on zbyt pojemny. Biorąc pod uwagę wewnętrzne wymiary przechowywanie w skrytce dokumentów jest kłopotliwe.

Podsumowanie

Mimo wszystko, model marki Wideshop sprawdza się w przypadku osób chcących właściwie zabezpieczyć cenną biżuterię lub inne drobiazgi. Produkt został wyposażony w wyświetlacz LCD pokazujący poziom naładowania baterii.

Rozważ też

Zalety

Model jest idealny do przechowywania broni myśliwskiej. Wykonano go z blachy stalowej. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto szafę można w razie potrzeby na stałe przytwierdzić do podłogi.

Wady

Jak wynika z opinii konsumentów to solidny i praktyczny sejf. Został on jednak wyposażony tylko w jeden zamek. Według wielu osób, szafy przeznaczone do przechowywania broni powinny mieć kilka zabezpieczeń, aby osoby niepożądane miały utrudniony dostęp do zawartości skrytki.

Podsumowanie

Szafa została pomalowana metodą proszkową, w efekcie czego estetycznie się prezentuje. Wewnątrz zmieści się 5 sztuk broni (długiej lub krótkiej), więc jest to bardzo dobry dla osób zajmujących się myślistwem.

 

 

7 najlepszych sejfów. Opinie w 2024 roku

 

Chcesz dowiedzieć się, które wśród dostępnych na rynku produktów cieszą się zainteresowaniem wśród konsumentów? W takim razie sprawdź nasz ranking sejfów. Znajdziesz tu opisy 5 modeli pozwalających na bezpieczne przechowywanie cennych przedmiotów.

 

1. Sejf Bayersystem domowy Home Safe LUX

 

Chcielibyśmy zaprezentować sejf elektroniczny Bayersystem Home Safe LUX. Jest on przeznaczony zarówno do użytku domowego, jak i firmowego. Można w nim przechowywać m.in.: pieniądze, biżuterię i nośniki danych. Produkt jest zabezpieczony cyfrowym kodem, dlatego dostęp do zawartości mają tylko osoby, które go znają. W zestawie zawarte są również awaryjne klucze. Można ich użyć w przypadku, gdy wyczerpią się baterie zasilające elektroniczny system.

Sejf ma wymiary: 20 cm x 31 cm x 20 cm. Wewnętrzna skrytka mierzy natomiast: 19,6 cm x 30,6 cm x 15,4 cm. Produkt waży ok. 4,34 kg. Ponieważ wykonano go z dobrej gatunkowo stali nie ma ryzyka, że ulegnie uszkodzeniu. Ponadto powyższy model został wyposażony w opcję blokady klawiatury, która aktywuje się po trzecim błędnym wprowadzeniu kodu.

Opinie o sejfach producenta Bayersystem są pochlebne. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się opisany wyżej model. Wynika to głównie z jego funkcjonalności. Produkt możemy w razie potrzeby przymocować do podłogi lub do ściany. Niezbędne do tego akcesoria są dołączone do kompletu, więc nie trzeba kupować ich osobno.

Bayersystem Home Safe LUX to sejf o wymiarach: 20 cm x 31 cm x 20 cm. Waży on 4,34 kg. Model został wykonany ze stali.

 

Zalety

Zabezpieczenie cyfrowym kodem: Aby otworzyć sejf i wyjąć schowane wewnątrz przedmioty musimy znać ustalony, cyfrowy kod. To daje pewność, że osoby postronne nie będą miały dostępu do skrytki.

Solidność: Materiał wykorzystany do produkcji modelu jest solidny i odporny na uszkodzenia. Schowane w środku przedmioty są bezpieczne, co potwierdził test sejfów.

Łatwy montaż: Skrytkę możemy ustawić na biurku, schować do szafy, a nawet przymocować do podłogi lub na ścianie. W komplecie są niezbędne w montażu elementy.

Awaryjne otwieranie kluczem: W sytuacji, gdy rozładują się baterie zasilające elektroniczny system możemy otworzyć sejf przy pomocy awaryjnych kluczy.

Sprawdza się w domu: To odpowiednia skrytka do domu, w której można bezpiecznie przechowywać takie przedmioty, jak cenna biżuteria, zewnętrzne nośniki danych, banknoty.

 

Wady

Nie do przechowywania dokumentów: Wewnętrzne wymiary sejfu są równe: 19,6 cm x 30,6 cm x 15,4 cm, co oznacza, że nie zmieszczą się w nim dokumenty w formacie A4 lub większym.

 

 

 

 

2. Wideshop Sejf Kasetka Na Pieniądze Zamek Cyfrowy

 

Elektroniczny sejf Wideshop Cyfrowy + Klucz jest idealny nie tylko do biura, ale również do domu. Wyposażono go w praktyczny wyświetlacz LED, na którym ukazuje się informacja o stanie naładowania baterii. Dzięki temu wiemy, kiedy należy wymienić je na nowe. Produkt można zamontować na ścianie lub przytwierdzić do podłogi.

Sejf pozwala nam odpowiednio zabezpieczyć istotne dokumenty czy pieniądze przed obcymi osobami. Wystarczy zaprogramować zamek elektroniczny wpisując ustalony przez siebie kod. Korpus i drzwi zostały wykonane ze stali, więc nie są podatne na korozję. W razie potrzeby możemy otworzyć produkt również przy pomocy dołączonego do zestawu klucza awaryjnego.

Konsumenci chwalą sejf przede wszystkim za wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywanych w środku przedmiotów. Ponieważ do otworzenia wymagane jest podanie kodu niepożądanym osobom na pewno nie uda się ukraść zawartości. Poza tym produkt ma kompaktowe wymiary i można go umieścić w miejscu, które najbardziej nam odpowiada.

Model Wideshop Cyfrowy + Klucz jest wykonany ze stali. Wymiary kasetki są równe: 31 cm x 20 cm x 20 cm, waży ona 5,8 kg.

 

 Zalety

Możliwość zaprogramowania własnego kodu: Aby zabezpieczyć włożone do sejfu przedmioty należy samodzielnie ustalić kod i wpisać go przy użyciu klawiatury z wyświetlaczem LED. Może on składać się z minimum 3, maksymalnie 8 cyfr.

Nawiercone otwory w obudowie: W obudowie znajdują się nawiercone fabrycznie otwory. To oznacza, że w razie potrzeby z łatwością przymocujemy skrytkę do ściany lub podłogi.

Stalowa konstrukcja: Ponieważ sejf wyprodukowano ze stali, dobrze zabezpiecza schowane w środku przedmioty, także przed ogniem. Drzwi mają grubość 4 mm, znajdują się przy nich dwie solidne śruby blokujące.

Wskaźnik naładowania baterii: Na wyświetlaczu pokazuje się informacja dotycząca poziomu naładowania baterii zasilającej system elektroniczny. Wiemy, kiedy trzeba ją wymienić.

 

Wady

Mała pojemność: Nie wszystkim kupującym sejf w pełni przypadł do gustu. Część z nich uważa, że ma on małą pojemność i może nie pomieścić wszystkich cennych rzeczy.

 

 

 

 

3. Polaszek Szafa myśliwska jednościenna S1 HIT-BAŻANT

 

POLASZEK S1 HIT-BAŻANT to szafa przeznaczona do przechowywania broni myśliwskiej. Drzwi i obudowa zostały wykonane z blachy stalowej o grubości 3 mm. Produkt jest zabezpieczony zamkiem otwieranym przy pomocy klucza. Ze względu na konstrukcję opisywany model w razie potrzeby możemy przytwierdzić do podłoża.

Wymiary zewnętrzne szafy to: 140 cm x 30 cm x 35 cm. Biorąc pod uwagę wewnętrzny rozmiar skrytki (122,4 cm x 29,4 cm x 24,4 cm), zmieścimy w niej 5 sztuk broni (długiej lub krótkiej). Produkt waży 64 kg, więc nie ma ryzyka, że zostanie on skradziony.

Z opublikowanych w Internecie opinii wynika, że sejf jest idealny dla osób chcących odpowiednio zabezpieczyć swoją broń. Szafa estetycznie się prezentuje, a ponadto jest odporna na uszkodzenia. W razie konieczności możemy wyposażyć produkt w dodatkowy zamek (elektroniczny, kluczowy, bądź szyfrowy), aby zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów.

Szafa myśliwska POLASZEK S1 HIT-BAŻANT jest wyprodukowana ze stalowej blachy o grubości 3 mm. Jej wymiary to: 140 cm x 30 cm x 35 cm.

 

Zalety

Bezpieczne przechowywanie broni: Za sprawą szafy możemy bezpiecznie przechowywać w domu broń (krótką lub długą, do 5 sztuk). Szafa jest odporna na uszkodzenia, a żeby ją otworzyć, potrzebujemy klucza. To, że skrytka jest dostatecznie solidna i zabezpieczona potwierdza certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Możliwość przymocowania do podłoża: Sejf możemy bez problemu przymocować do podłoża. To daje pewność, że nikt go nie ukradnie (zwłaszcza że waży ponad 60 kg, wyniesienie go w domu byłoby stosunkowo trudne). 

Estetyczny wygląd: Nie trzeba się martwić, że szafa wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia. Polakierowano ją proszkowo na jasny kolor, dlatego estetycznie się prezentuje.

 

Wady

Tylko jeden zamek kluczowy: Niektórym konsumentom nie do końca odpowiada to, że wewnętrzna skrytka jest zamykana na jeden zamek kluczowy. Jednak w razie potrzeby możemy sami zamontować dodatkowe zabezpieczenia.

 

 

 

 

4. Sejf elektroniczny gabinetowy YSM/250 Yale

 

Sejf Yale YSM/250/EG1 jest przeznaczony do użytku domowego. Pozwala on zapobiec kradzieży cennej biżuterii, dokumentów czy pieniędzy. Do zestawu dołączono komplet śrub, w efekcie czego powyższy model możemy zamontować na ścianie lub podłodze. Obudowę wykonano ze spawanej stali, więc nie musimy się obawiać o zniszczenie produktu, np. przy próbie włamania.

Cechą wyróżniającą sejf jest obecność dwóch zamków – kluczowego i elektronicznego. Wymiary zewnętrzne modelu Yale YSM/250/EG1 to: 25 cm x 35 cm x 30 cm. Produkt nie jest zbyt duży, dlatego możemy umieścić go w dyskretnym miejscu. Ma on wzmocnione drzwi, więc ich wyłamanie jest niezwykle trudne.

Atutem sejfu jest wytrzymałość. Dostęp do przechowywanych w skrytce przedmiotów ma wyłącznie osoba, która zna kod elektroniczny i posiada pasujący klucz. Produkt jest zasilany bateriami. Na podświetlanym na niebiesko wyświetlaczu widnieje informacja o niskim poziomie ich naładowania. To praktyczna funkcja, która według wielu osób znacząco zwiększa komfort użytkowania.

Sejf Yale YSM/250/EG1 to model o wymiarach: 25 cm x 35 cm x 30 cm. Jest on wykonany ze spawanej stali.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Ponieważ skrytka nie jest zbyt duża, bardzo dobrze sprawdza się w domu. Można ustawić ją na biurku lub schować w dyskretnym miejscu, przykładowo w szafie (na pewno się zmieści).

Wskaźnik poziomu naładowania baterii: Elektroniczny system dający możliwość otwierania sejfu poprzez wpisanie kodu jest zasilany bateriami. Na wyświetlaczu jest wskaźnik poziomu ich naładowania, więc wiemy, kiedy trzeba je wymienić.

Wzmocnione drzwi: Sejf został wyposażony we wzmocnione drzwi, dlatego ryzyko, że osoba niepożądana włamie się do środka jest zmniejszone do minimum.

 

Wady

Nie mieści dużych dokumentów: Niektórzy posiadacze sejfu narzekają, że w środku nie mieszczą się dokumenty w większych formatach, takich jak A4.

Czasami się zacina: Pojawiają się pojedyncze opinie, że model czasami się zacina i po wpisaniu kodu drzwiczki nie otwierają się automatycznie.

 

 

 

 

5. Metalowa Kasetka Na Pieniądze książka Vorel 78632

 

Vorel 78632 to kasetka na pieniądze, która do złudzenia przypomina książkę. Okładka została wykonana z kartonu, a wewnętrzna skrytka powstała ze stalowej blachy. Produkt idealnie nadaje się do przechowywania pieniędzy oraz drobnych przedmiotów, takich jak pierścionki czy łańcuszki. Sejf jest zamykany na zamek. Do jego otworzenia wymagany jest pasujący klucz (w zestawie otrzymujemy 2 sztuki).

Model Vorel 78632 ma wymiary: 18 cm x 11,5 cm x 5,5 cm. Możemy go ustawić na półce z książkami, gdyż z pewnością nie zwróci na siebie uwagi domowników. Ten dobry i tani sejf jest wytrzymały. Biorąc pod uwagę materiał wykonania skrytki zawartość jest bardzo dobrze chroniona m.in. przed działaniem wilgoci.

Według konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup modelu marki Vorel, najważniejszymi zaletami opisywanego produktu są: poręczność, dyskretność i solidność. Kasetka jest dobrym wyborem dla osób, które nie chcą lub nie mają możliwości zamontowania w domu tradycyjnego sejfu.

Vorel 78632 to dobry sejf do 150 zł, który ma skrytkę ze stalowej blachy. Wymiary modelu są równe: 18 cm x 11,5 cm x 5,5 cm.

 

Zalety

Wygląda, jak książka: Sejf można łatwo zamaskować, ponieważ wygląda, jak zwykła książka. Można ustawić go na półce w biblioteczce. Ponieważ skrytka jest zamykana na klucz, tylko mająca go osoba może zyskać dostęp do schowanych przedmiotów.

Wytrzymała, wewnętrzna skrytka: Okładka jest zrobiona z kartonu, ale wewnętrzny schowek ze stalowej blachy dobrze zabezpiecza banknoty czy inne rzeczy przed wilgocią oraz niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

 

Wady

Odklejająca się okładka: Jak twierdzą niektórzy kupujący, po pewnym czasie kartonowa okładka zaczyna odklejać się od skrytki, co nie wygląda najlepiej.

Pomieści tylko drobiazgi: Sejf nadaje się do przechowywania drobiazgów, takich jak biżuteria czy plik banknotów. Nie zmieszczą się w nim większe przedmioty.

 

 

 

6. Red Eagle Sejf AX Samson

 

Produktem, który umożliwia bezpieczne przechowywanie Twoich najbardziej wartościowych przedmiotów i gotówki jest Red Eagle Sejf AX Samson. Model otwierany jest za pomocą zamka elektronicznego – kod może zawierać od 3 do 8 cyfr. W przypadku błędnie wpisanego kodu zamek się blokuje. Drugą możliwością jest otworzenie sejfu kluczykiem (w komplecie są 2).

Wymiary tego produktu są równe: 20 cm x 31 cm x 20 cm. Model jest niewielki, ale uważany jest za dość pojemny. Do zestawu dołączone są kołki rozporowe, które umożliwiają zamontowanie urządzenia w domu – na blacie, półce czy ścianie. Sprzęt wykonany jest z wytrzymałych materiałów, dzięki którym skutecznie chroni Twoje kosztowności.

Opinie o sejfach domowych producenta Red Eagle są bardzo pozytywne. Również w przypadku tego modelu można znaleźć wiele pochlebnych komentarzy. Użytkownicy doceniają produkt za solidność wykonania.

 

 

 

 

7. Masterlock LFW123FTC

 

Sejfem, który pozwoli na przechowanie wszystkich Twoich kosztowności, dokumentów czy pieniędzy jest Masterlock LFW123FTC. W środku zmieści się wiele przedmiotów, dlatego też sprawdzi się on nie tylko w domu, ale także w niewielkich przedsiębiorstwach.

Zamknięcie tego produktu jest odpowiednio zabezpieczone – zamek elektroniczny. Sejf zamykany jest na 4 rygle. W ten sposób drzwiczki nie otwierają się przez nieautoryzowane do tego osoby. Drzwiczki są dodatkowo wzmocnione wytrzymałymi zawiasami oraz specjalnymi bolcami zabezpieczającymi (2,5 średnicy), które nie występują w standardowych sejfach.

Wymiary tego modelu są równe: szerokość – 50 cm, wysokość – 56,5 cm i głębokość – 55 cm. Jego pojemność wynosi 33,6 l. Wnętrze sejfu ma zabezpieczenie przed zalaniem, więc sprawdzi się nawet w trakcie powodzi. Produkt waży 38,8 kg, więc jest on stosunkowo ciężki i trudno się go przenosi. Konsumenci doceniają ten sprzęt za solidność, wbudowane oświetlenie oraz pojemność.

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki sejf kupić?

 

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie cennych przedmiotów jest umieszczenie ich w sejfie. Może się jednak zdarzyć, że różnorodność produktów znacząco utrudni nam dokonanie właściwego wyboru. Jeżeli Ty również masz problem z podjęciem dobrej decyzji zajrzyj do naszego poradnika. Dzięki zawartym w nim wskazówkom przekonasz się, jaki sejf wybrać. Z tego względu na pewno będziesz zadowolony z zakupu.

 

 

Rodzaje

Sejfem może być zarówno niewielka kasetka, jak i dużych rozmiarów szafa. Standardowo tego typu produkty klasyfikowane są do trzech grup, w zależności od stopnia wytrzymałości. Pierwszą z nich stanowią modele ognioodporne. Zapewniają one ochronę zawartości przed ogniem, ale niepożądane osoby, np. przy użyciu odpowiednich narzędzi, mogą wyłamać zawiasy i tym samym otworzyć drzwiczki. Bardziej solidne są sejfy zaliczane do grupy odpornych na włamania. Mają one wzmocnioną konstrukcję i specjalne zamki. Niemniej jednak, takie produkty zapewniają ochronę przed ogniem tylko na podstawowym poziomie (do ok. 30 minut od wybuchu pożaru).

Osoby chcące właściwie zabezpieczyć bardzo ważne dokumenty lub dużą sumę pieniędzy powinny pomyśleć o zakupie sejfu z podwyższoną odpornością zarówno na ogień, jak i włamania. Choć jest to bardzo duży wydatek, często tego rodzaju rozwiązanie pozwala pozbyć się obaw o kradzież czegoś, co jest dla nas wyjątkowo cenne.

 

Zamek

O tym, jaki sejf jest najlepszy decyduje przede wszystkim typ zastosowanego zamka. Zwykle każdy produkt można zamknąć przy pomocy klucza. Jest jednak duże ryzyko, że go zgubimy. To powoduje, że coraz bardziej popularne stają się modele wyposażone dodatkowo w zamek elektroniczny. Aby otworzyć taki sejf należy wpisać na klawiaturze ustalony wcześniej kod (składający się z 3, maksymalnie 8 cyfr). Elektroniczne zabezpieczenie minimalizuje ryzyko kradzieży zawartości skrytki, nawet gdy niepożądanym osobom uda się zabrać nam klucz.

Wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody użytkowania zapewniają z kolei zamki biometryczne. Wystarczy przyłożyć palec w odpowiednie miejsce, aby wbudowany w sejf system zeskanował odcisk i ustalił, czy należy on do posiadacza skrytki. Tak nowoczesne produkty bardzo dobrze sprawdzają się do użytku domowego, gdyż w przeciwieństwie do biura czy konkretnego działu firmy, nie ma potrzeby częstej zmiany listy użytkowników mających dostęp do przechowywanej zawartości. Poza tym w ten sposób możemy zabezpieczyć przedmioty czy dokumenty zarówno przed pozostałymi domownikami, jak i osobami postronnymi, takimi jak np. sprzątaczka.

 

Zasilanie

Decydując się na sejf z zamkiem elektronicznym musimy koniecznie sprawdzić sposób zasilania. Najczęściej do prawidłowego działania produktu wystarczy kilka sztuk baterii (AA lub AAA). Ważne, by nie dopuścić do ich całkowitego rozładowania, gdyż wtedy elektroniczne zabezpieczenie przestanie działać.

Dużym udogodnieniem jest obecność wyświetlacza LCD, na którym przez cały czas widnieje wskaźnik poziomu naładowania baterii.

 

Wymiary

Mówi się, że najlepszy sejf powinien być na tyle duży, aby można było w nim schować wszystko, co uważamy za najcenniejsze. Dlatego warto przed zakupem zastanowić się, co zamierzamy umieścić w skrytce. Jeśli ma to być głównie biżuteria czy banknoty możemy bez obaw wybrać model o niewielkich gabarytach. Jeżeli jednak w sejfie chcemy również przechowywać dokumenty czy teczki, potrzebujemy bardziej pojemnego produktu.

Większą uwagę należy zwrócić na wymiary wewnętrzne. To od ich wartości zależy, jakie przedmioty będzie można przechowywać w skrytce.

 

Miejsce montażu

Biorąc pod uwagę miejsce montażu możemy wyróżnić sejfy: ścienne, meblowe i wolnostojące. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, służą do przymocowania na stałe na ścianie. Tego typu produkty można więc ukryć tak, aby nie były dla nikogo widoczne. Zazwyczaj jednak nie są one zbyt pojemne, a poza tym nie wykazują zbyt dużej odporności na włamanie.

Modele meblowe można zamontować w różnych miejscach: na ścianie, podłodze lub w szafce. Mają one większe gabaryty i zapewniają wyższy poziom ochrony zawartości. Sejfy wolnostojące są najbardziej pojemne. Zaliczamy do nich: kasy pancerne, szafy na broń (długą lub krótką) oraz skrytki gabinetowe.

Niezależnie od tego, jaki typ sejfu wybierzemy i gdzie dokładnie go umieścimy należy zwrócić uwagę na kierunek otwierania drzwi. Produkt powinien być zamontowany tak, abyśmy mieli wygodny dostęp do zawartości. Inaczej korzystanie z niego okaże się niekomfortowe i tym samym nie do końca będziemy zadowoleni z zakupu.

 

 

Certyfikaty

Certyfikaty zgodności (np. serii P41) są potwierdzeniem, że wybrany sejf jest zgodny z obowiązującymi, niezwykle restrykcyjnymi normami Unii Europejskiej. Takie dokumenty mówią nam także o klasie odporności na włamanie, która przekłada się na wysokość limitu wartości przechowywanych przedmiotów.

Pamiętajmy, że w przypadku włamania do sejfu możemy starać się o wypłatę odszkodowania. Nie otrzymamy go jednak, jeśli w skrytce przechowywaliśmy przedmioty, których wartość przekracza kwotę określoną przez przyznany produktowi certyfikat.

 

Sejfy w dobrych cenach

Sejf o niewielkich wymiarach kosztuje od 20 zł do 1000 zł, w zależności od marki oraz zastosowanych zabezpieczeń. Za model wykazujący podwyższoną odporność na włamanie i ogień zapłacimy ponad 1200 zł. W przypadku sejfów nie warto nadmiernie oszczędzać, gdyż to one odpowiadają za ochronę przedmiotów, które często uważamy za bezcenne.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ