Ranking 10 najlepszych wag łazienkowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Waga łazienkowa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Medisana PSD 40461 to w pełni mechaniczna waga łazienkowa, oznacza to, że nie potrzeba baterii, aby działała. Została ona wyposażona w antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Design modelu utrzymany jest w stylu retro, dzięki czemu będzie on gustownym dodatkiem do każdej łazienki. Kolejna propozycja to elektroniczna waga łazienkowa Łucznik BS-11. Zastosowano w niej wyświetlacz LCD oraz wskaźnik naładowania baterii. Waga jest wielofunkcyjna, ponieważ oblicza ona wskaźnik BMI, liczbę kalorii oraz masę ciała, ilość tłuszczu i stan nawodnienia. Sprzęt wyposażono również w funkcję zapamiętywania danych 10 osób. Model został wykonany z hartowanego szkła. Waga jest bardzo łatwa w obsłudze i zasilana tylko jedną baterią dołączoną do zestawu.

10 najlepszych wag łazienkowych. Opinie w 2024 roku

 

Sezon na zdrowe i zadbane ciało trwa cały czas. Jeśli podjąłeś decyzję o zmianie trybu życia właśnie teraz, na pewno przyda Ci się nasz ranking wag łazienkowych. Wspomniany sprzęt jest niezbędny do kontrolowania masy ciała, poziomu tkanki tłuszczowej, czy też nawodnienia organizmu. W obecnych czasach wagi łazienkowe mają mnóstwo dodatkowych funkcji, o których dowiesz się z poniższego zestawienia. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Waga jest mechaniczna, co oznacza, że nie wymaga ona wymiany baterii lub częstego ładowania. Wykonano ją z wytrzymałych metalowych elementów. Dzięki niedużym wymiarom model zajmie niewiele miejsca w łazience. Dodatkowo duży „zegar” zapewnia łatwość odczytywania pomiarów.

Wady

Urządzenie nie zapamiętuje pomiarów kilku użytkowników. Waga wskazuje liczbę kilogramów tylko w momencie jej użytkowania. Model nie ma dodatkowych funkcji, tj. mierzenie wskaźnika BMI, czy poziomu tłuszczu w masie ciała.

Podsumowanie

Maksymalne obciążenie wagi wynosi 150 kg. Jej wymiary to: szerokość – 285 mm, wysokość – 85 mm oraz głębokość – 425 mm. Model waży 3,6 kg. Sprzęt jest wyposażony w pokrętło regulujące pozycję zerową.

Drugi wybór

Zalety

Model zapewnia wybór jednostki pomiarów, np. kg, lb i st. Włącza się on automatycznie przy postawieniu na nim stopy. Waga podaje pomiary z dokładnością do 0,1%. Dzięki klasycznemu wyglądowi będzie pasować do wszystkich pomieszczeń, nie tylko do łazienki.

Wady

Zdarza się, że przed przeczytaniem instrukcji obsługi, użytkownik może mieć trudność z odczytaniem pomiarów. Model wykonano z hartowanego szkła, ale może on ulec zniszczeniu przy gwałtownym upadku lub zbyt dużej masie ciała użytkownika.

Podsumowanie

Waga ma wymiary 30 cm x 30 cm. Jej minimalny mierzalny ciężar wynosi 6 kg, a maksymalny – 150 kg. Model jest zasilany jedną baterią CR2032. Masa sprzętu wynosi ok. 1,3 kg.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma zaokrąglone narożniki, dzięki czemu chroni użytkownika przed niechcianymi zadrapaniami. Waga pokryta jest materiałem antypoślizgowym. Model można zsynchronizować z aplikacją na telefonie, a więc wszystkie wyniki pomiarów będą zapisywane w urządzeniu.

Wady

Waga może być dla niektórych użytkowników za duża. Przy nieodpowiedniej pielęgnacji modelu, będzie się on brudzić i zmieni kolor na ciemniejszy. Czasem okazuje się on nieco trudny w obsłudze.

Podsumowanie

Jest to inteligentna waga z wieloma funkcjami. Zapamiętuje ona pomiary maksymalnie 16 osób. Sprzęt jest bardzo cienki i kompaktowy. Zastosowano w nim trwała elektrodę ze stali nierdzewnej. Wyświetlacz LED jest ukryty, liczby pokazują się dopiero po postawieniu stopy na urządzeniu.

 

Waga łazienkowa mechaniczna

 

1. Waga Łazienkowa Medisana Psd M40461 Analogowa

 

Jeśli potrzebujesz prostego w obsłudze i ładnie wyglądającego urządzenia, Medisana PSD 40461 sprawdzi się u Ciebie. Jest to mechaniczna waga łazienkowa, która nie wymaga wymiany baterii, ani ładowania. Wyposażono ją w pokrętło, dzięki któremu ustawisz wskazówkę w odpowiedniej pozycji. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, ponieważ został pokryty matą antypoślizgową, dlatego nawet osoba z mokrymi stopami łatwo zachowa stabilność.

Wymiary wagi to: 28,5 cm x 42,5 cm x 8,5 cm. Jej masa wynosi ok. 3,6 kg. Maksymalny poziom nacisku to 150 kg. Sprzęt mierzy z dokładnością do 0,5 kg il wykonano go z solidnego metalowego materiału. Sprzęt ma retro design, wiec może on stać się dopełnieniem stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. 

Opinie o wagach łazienkowych tego typu są pozytywne. Użytkownicy wskazują na aspekt łatwości obsługi modeli mechanicznych takich jak Medisana PSD 40461, a także braku konieczności myślenia o wymianie baterii. Kupujący dodają, że dzięki eleganckiemu wyglądowi ten produkt to świetny pomysł na prezent. 

 

 

 

 

Waga łazienkowa Łucznik

 

2. Elektroniczna wielofunkcyjna waga łazienkowa Łucznik BS-11B

 

Od teraz możesz mieć prywatny sprzęt do pomiaru wagi, tkanki tłuszczowej i innych parametrów, a zapewni Ci to model BS-11 firmy Łucznik. Urządzenie ma wbudowany wyraźny wyświetlacz LCD, na którym pokazują się wszystkie parametry. Model został wyposażony w wiele funkcji, na przykład zapamiętywanie pomiarów 10 osób. 

Waga łazienkowa firmy Łucznik ma wymiary 30 cm x 30 cm. Działa dzięki jednej baterii, którą dołączono do zestawu. Minimalny ciężar, jaki określi model to 6 kg, maksymalny natomiast – 150 kg. Dokładność pomiaru wynosi 0,1 kg. 

Konsumenci uważają, że jest to dobra i tania waga łazienkowa. Dobrze sprawdza się zarówno jako wyznacznik poziomu nawodnienia organizmu, jak i masy kości. Użytkownicy dodają, że nie muszą już udawać się na siłownię lub do dietetyka, aby kontrolować swoją wagę i inne ważne czynniki podczas stosowania diety. 

 

 

 

 

Waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu

 

3. Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Body Scale 2 NUN4056GL

 

Szukając funkcjonalnej i nowoczesnej wagi łazienkowej, zwróć uwagę na model Xiaomi Mi Smart Scale 2. Sprzęt można zsynchronizować z aplikacją, w której będą zapisywać się wszystkie pomiary. Urządzenie nie ma klasycznego wyświetlacza LED, jest on ukryty pod powierzchnią ABS. Wyświetlacz uruchamia się dopiero po naciśnięciu modelu stopą przez użytkownika. 

Jest to waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu, masy mięśniowej, kostnej oraz BMI. Sprzęt jest niezbędny podczas monitorowania postępów w osiąganiu wysportowanego, zdrowego ciała. Ma on wymiary 30 cm x 30 cm x 1,5 cm. Ciężar wagi wynosi zaledwie 2,2 kg, dlatego jest ona łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu. Urządzenie ma zakres ważenia od 5 kg do 150 kg. 

Test wag łazienkowych wykazał, że model Xiaomi Mi Smart Scale 2 jest bardzo bezpieczny, bo ma zaokrąglone rogi i antypoślizgową matę. Zapobiega to wszelkiego rodzaju urazom i zadrapaniom. Użytkownicy sprzętu uważają, że jest on dobrej jakości i służy przez długi czas. 

 

 

 

 

Waga łazienkowa elektroniczna

 

4. Waga łazienkowa AEG PW 5644 z analizatorem

 

Prezentujemy elektroniczną wagę łazienkową AEG PW 5644 z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej, nawodnienia organizmu, masy kości i mięśni oraz wartości BMI. Ma ona wbudowany czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii. Dodatkową funkcją jest mechanizm Step-On, dzięki któremu urządzenie włącza się i wyłącza samo, w zależności od tego, czy ktoś je używa. 

Elektroniczna waga łazienkowa jest higieniczna i łatwa w pielęgnacji. Osadzający się na niej kurz wystarczy zetrzeć mokrą ściereczką. Dzięki wysokiej jakości szkła, sprzęt jest odporny na zarysowania, dlatego zachowa na długo swój estetyczny wygląd. Do zestawu dołączono ,dwie niezbędne do działania urządzenia, baterie. Wymiary modelu to 30 cm x 30 cm x 2,5 cm. 

Kupujący uważają, że ta waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej jest bardzo solidnym i wytrzymałym sprzętem. Dzięki klasycznemu czarnemu kolorowi wpasuje się ona w każdy design pomieszczenia. 

 

 

 

 

Inteligentna waga łazienkowa

 

5. Inteligentna Waga łazienkowa Bluetooth Analityczna DexXer BT SF-400

 

Inteligentna Waga łazienkowa Bluetooth Analityczna DexXer BT SF-400 to model, który przyda się każdemu. To dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth waga oblicza wskaźnik BMI, może określić zawartość wody w organizmie, zmierzyć tkankę tłuszczową czy stan masy kostnej.

Ta inteligentna waga łazienkowa ma możliwość pomiaru dla 8 niezależnych użytkowników i pozwala na analizę ich wyników i kontrolę postępów odchudzania. Wymiary sprzętu to 26 x 26 cm, a do prawidłowego działania potrzebuje on dwóch baterii, które są dołączone w zestawie.

Minimalna waga, którą rozpoznaje urządzenie to 3 kg, natomiast maksymalna to 180 kg. Wagę można obsługiwać za pomocą aplikacji na telefon z systemem Android albo iOS. Dzięki modułowi Smart, za pomocą wagi określimy również dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. W opinii użytkowników waga jest zgrabna i wygodna w użytkowaniu.

 

 

 

 

Dokładna waga łazienkowa

 

6. Waga łazienkowa Huawei Smart Scale AH100

 

Prezentujemy precyzyjną wagę łazienkową Huawei Smart Scale AH100, która oblicza aż 9 parametrów, m.in. wskaźniki BMI i BMR oraz procentową zawartość tłuszczu w organizmie. Model jest połączony z aplikacją mobilną, która tworzy raport na temat zdrowia użytkownika, a także wskazuje, co jeszcze należałoby poprawić. 

Ta dokładna waga łazienkowa jest w kolorze białym, co umożliwia usytuowanie jej w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego designu. Sprzęt został wykonany głównie ze szkła. Jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Masa modelu jest równa 1,85 kg. Urządzenie zapisuje parametry maksymalnie 10 użytkowników. 

Kupujący uważają, że jest to nowoczesna i praktyczna waga. Dzięki zaokrąglonym krawędziom i stabilnym nóżkom sprzęt jest uznawany za bezpieczny i solidnie wykonany. Użytkownicy urządzenia dodają, że proces synchronizacji wagi z aplikacją jest bardzo szybki i łatwy. Wystarczy uruchomić odpowiednie opcje, a reszta dzieje się sama. 

 

 

 

 

Waga łazienkowa Beurer

 

7. Beurer BG 13 Waga łazienkowa diagnostycza

 

Prezentujemy wagę łazienkową niemieckiej firmy Beurer, model – BG 13. Określa ona poziom masy ciała, masy kości, tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz nawodnienia organizmu. Wszystko to dzieje się za sprawą wbudowanych w sprzęt elektrod, które emitują do ciała użytkownika bezpieczny prąd, aby zebrać wszystkie potrzebne dane. 

Waga łazienkowa firmy Beurer ma dodatkową funkcję oszczędzania baterii. Sprzęt wyłącza się sam po kilku sekundach bezczynności. Jego wymiary to 30 cm x 30 cm x 3,5 cm. Urządzenie jest zasilane trzema bateriami AAA, które dołączono do zestawu. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 150 kg. 

Konsumenci uważają, że jest to bardzo dobra i praktyczna waga łazienkowa. Zaznaczają jednak, że niekoniecznie musi ona stać właśnie w łazience. Sprzęt, dzięki swojemu designowi, dodaje elegancji i gustowności każdemu pomieszczeniu. Jest on również łatwy w przechowywaniu, ponieważ nie zajmuje zbyt dużo miejsca. 

 

 

 

 

Waga łazienkowa Bluetooth

 

8. Waga łazienkowa Amazfit Smart Scale D2003EU1N

 

Waga łazienkowa Amazfit Smart Scale D2003EU1N może przekazać użytkownikowi 15 różnych parametrów, wykrywa niewielkie zmiany wagi nawet 50 g. Wszystko to odczytujemy na czytelnym dużym wyświetlaczu LCD. Wśród pomiarów jakie odczytuje i przekazuje waga jest pomiar masy kostnej, BMI, tkanki mięśniowej i tłuszczowej, a nawet pomiar tętna w pozycji stojącej. Dzięki tej wadze możesz śledzić czy wzrost twojego dziecka.

Zakres w jakiej waga działa to 5 do 180 kg. Z zewnątrz została obudowana hartowanym szkłem, ma także nóżki antypoślizgowe, a jej wymiary to: Długość 32 cm, szerokość 32 cm i wysokość 2,5 cm. Sprzęt został również wyposażony łączność WiFi i Bluetooth, a także ma dedykowaną aplikację do obsługi za pomocą smartfona. Do działania ta waga łazienkowa z Bluetooth potrzebuje czterech baterii typu AAA.

Wagę może używać do 12 różnych osób i każda z nich może zapisywać i śledzić wszystkie własne parametry pomiarów. A podłączenie sprzętu do aplikacji Amazfit pozwala również na śledzenie Ilości spalonych kalorii.

 

 

 

 

Waga łazienkowa analityczna

 

9. Waga łazienkowa Analityczna Omron BF511

 

Waga łazienkowa analityczna Omron BF511 Jest polecana osobom, dla których dokładny wgląd budowę ciała jest istotny. To sprzęt, który pozwoli określić ilość tłuszczu trzewnego, ilość mięśni szkieletowych, a także BMI oraz spoczynkowy metabolizm.

Jest to produkt przebadany klinicznie certyfikowany walidowany i zatwierdzony przez wielu fachowców. Pomiar masy ciała mamy to od zera do 150 kg, zawartość tkanki tłuszczowej od 5 do 60%. Dokonanie pomiaru jest szybkie, a wynik bardzo dokładny. Sprzęt dysponuje pamięcią dla czterech różnych osób oraz modułem gościnnym i nadaje się do stałego monitoringu i kontroli stanu zdrowia.

Każda z czterech osób ma wgląd do historii wyników i może mieć pod całkowitą kontrolą swój stan zdrowia. Ta waga łazienkowa analityczna została wyposażona w instrukcję obsługi w języku polskim. Według użytkowników analizator spełnia ich oczekiwania, ponadto waga jest wykonana z najwyższą starannością, przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Sama obsługa jest prosta, a przedstawione wyniki czytelne.

 

 

 

 

Waga łazienkowa Huawei

 

10. Waga łazienkowa Huawei Scale 3 AH200

 

Wagę łazienkową Huawei Scale 3 AH200 wyposażono w ponad 10 pomiarów składu masy ciała. Aby w pełni wykorzystać urządzenie należy połączyć je z aplikacją Huawei.  Za jej pomocą będziemy mieć dostęp do szeregu raportów i analiz dotyczących naszego ciała.

Z użyciem wagi możemy uzyskać takie informacje jak zawartość minerałów w kościach, poziom tętna, procentową zawartość wody w organizmie, wskaźnik tkanki tłuszczowej, BMI, poziom białka, a także informacje o podstawowej przemianie materii. Dane jakie waga uzyska podczas pomiarów są analizowane i ze sobą zestawiane w efekcie czego użytkownik otrzymuje precyzyjne informacje na temat stanu swojego zdrowia.

Waga łazienkowa Huawei ma zapewnioną łączność za pomocą WiFi i technologii Bluetooth. Ze względu na możliwość użytkowania jej przez 10 niezależnych użytkowników, których parametry stanu zdrowia są zapisywane w pamięci urządzenia, większość osób korzystających z tej wagi uważa, że jest to dobra waga łazienkowa.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wagę łazienkową kupić?

 

Postanowiłeś zdrowo się odżywiać i kontrolować spadek masy swojego ciała? Na pewno przyda Ci się dobra i solidna waga łazienkowa, która ułatwi Ci zaobserwowanie, jak zmienia się Twoje ciało. Na rynku jest mnóstwo ofert, ale my pomożemy Ci ustalić, jaka jest najlepsza waga łazienkowa dla Ciebie. Nasz poradnik zawiera wszystkie kluczowe informacje odnoszące się do tego urządzenia.  

Typy

Najczęściej możemy spotkać wagi łazienkowe mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze nie wymagają żadnego zasilania, działają dzięki wbudowanemu mechanizmowi. Nie mają one jednak dodatkowych funkcji, podają tylko masę ciała użytkownika. Modele elektroniczne natomiast mają zazwyczaj wbudowany wyświetlacz LCD lub LED, na którym wyświetlane są inne przydatne informacje, takie jak: wskaźnik BMI, poziom tkanki tłuszczowej czy mięśniowej. Coraz częściej zdarza się, że wagi określają poziom nawodnienia organizmu. Wszystkie te parametry sprzęt oblicza dzięki wbudowanym elektrodom, które wysyłają bezpieczny prąd do ciała i odczytują potrzebne dane. Producenci oferują również możliwość synchronizacji urządzenia z aplikacją w telefonie lub z serwisem online. Wszystkie parametry są tam zapisywane i kontrolowane na bieżąco. 

 

Funkcje

Może wydawać się, że najlepsza waga łazienkowa to taka, która ma w sobie dużo funkcji, ale to wszystko zależy od preferencji użytkownika. Zdarza się, że konsument kupił bardzo drogą wagę z mnóstwem funkcji, z których w ogóle nie korzysta, bo nie są one mu potrzebne. Niektóre urządzenia, z uwagi na zbyt wiele dostępnych opcji, są nieco trudne w obsłudze. Czasem warunkiem odpowiedniego działania sprzętu jest jego synchronizacja z aplikacją, która również może nie przebiegać pomyślnie. Z drugiej jednak strony, jak już zakupimy wagę z dużą liczbą dodatkowych funkcji, możemy być spokojni, gdy zechcemy rozszerzyć nasz zakres pomiarów. Wtedy nie musimy wydawać dodatkowych pieniędzy na nowe, bardziej praktyczne urządzenie. 

Najczęściej spotykanymi funkcjami, jakie oferują producenci wag są: 

* pomiar ciężaru użytkownika, 

* pomiar wskaźnika BMI i BMR,

* pomiar ilości tkanki tłuszczowej w ciele,

* pomiar ilości tkanki mięśniowej w ciele,

* pomiar poziomu nawodnienia organizmu. 

Zazwyczaj waga elektroniczna zapamiętuje pomiary kilkunastu użytkowników, jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg – 180 kg. 

 

Wymiary

Standardowe wagi łazienkowe zazwyczaj mają kształt kwadratu o wymiarach 30 cm x 30 cm. Jednakże zdarza się, że są to prostokąty lub mają niestandardowe kształty, jak w przypadku wagi w stylu retro. Zazwyczaj są one bardziej podłużne z bardziej okrągłymi i opływowymi formami. 

 

Materiały

Wagi łazienkowe najczęściej produkowane są ze szkła hartowanego, które jest odporne na zarysowania i bardzo łatwe w pielęgnacji. Wystarczy je tylko przetrzeć ściereczką, aby nie „zbierało” kurzu. Drugim materiałem wykorzystywanym do produkcji wag łazienkowych jest metal w połączeniu z tworzywem sztucznym. Taki solidnie wykonany sprzęt posłuży nam przez wiele lat i co najważniejsze – nie rozbije się przy upadku. 

 

Design

Coraz częściej wagi łazienkowe nie służą tylko do pomiaru ważnych parametrów użytkowników, ale mają one także uzupełniać wystrój całego pomieszczenia. Zazwyczaj modele mają kształt kwadratu z ostrymi lub zaokrąglonymi rogami. Ważny jest również dobór odpowiedniego koloru, najczęściej są to: biały, czarny i szary. Jednakże, na rynku pojawiają się również wagi w stylu retro, swoim wyglądem przypominające dawne urządzenia do ważenia. 

Akcesoria i bezpieczeństwo

Jeśli wciąż nie wiesz jaką wagę łazienkową wybrać, ważnym aspektem jest bezpieczeństwo. Coraz więcej nowoczesnych wag ma zaokrąglone narożniki po to, aby uniknąć zadrapań i nieprzyjemnych urazów. Dużym udogodnieniem jest również mata, która chroni użytkownika przed poślizgnięciem się, nawet gdy stopy są mokre po kąpieli. 

Producenci czasem dołączają dodatkowe nóżki, które mają zapewnić dobry pomiar parametrów nawet na dywanie. Jednakże najlepszym usytuowaniem dla wagi łazienkowej są równe płytki. 

Podstawowymi elementami, które powinny znaleźć się w opakowaniu z wagą elektroniczną, są baterie. Najlepiej, jeśli producent doda je do zestawu, ponieważ ich dodatkowy zakup generuje kolejne koszty. 

 

Wagi łazienkowe w dobrych cenach

Ceny wag łazienkowych są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, jak wielu funkcji potrzebujemy, jaki jest design sprzętu oraz czy łączy się on z aplikacją. Najdroższe będą te sprzęty, które możemy zsynchronizować z urządzeniem mobilnym lub stroną internetową. Jest to bardzo duże udogodnienie, ponieważ automatycznie, na przykład w telefonie, zapisują się istotne informacje na temat naszego ciała. Dobre wagi możemy zacząć szukać w przedziale od 40 zł do 100 zł. Zazwyczaj mają one podstawową funkcję, którą jest pomiar masy ciała użytkownika. Te sprzęty, które sięgają górnej granicy 100 zł, mają już zwykle nieco więcej funkcji. Mierzą one poziom nawodnienia organizmu, wskaźnik BMI, czy ilość tkanki tłuszczowej w ciele. Te wagi, które można połączyć z urządzeniem mobilnym i mają szereg innych dodatkowych funkcji, kosztują ok. 150 zł. Możemy również spotkać się w sklepach urządzenia, których cena sięga nawet 500 zł. Są one wykonane z bardzo trwałych materiałów i mają dużo przydatnych funkcji. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić wagę łazienkową?

Podczas kontrolowanej utraty wagi niezbędna jest waga łazienkowa, która pozwoli Ci na systematyczne określanie masy ciała. Taki sprzęt możesz kupić praktycznie w każdym większym markecie, w sklepach z wyposażeniem domowym itp. Najwięcej jednak produktów możesz znaleźć w Internecie. Wielu producentów oferuje wagi z różnymi funkcjami i ciekawym, niecodziennym designem. Oczywiste jest, że dobrze byłoby najpierw produkt zobaczyć na żywo, a nawet przetestować go w sklepie stacjonarnym, ale nie zawsze takie rozwiązanie jest wygodne. Często waga dostępna online okazuje się dużo tańsza niż stacjonarnie. Podczas zakupów przez Internet możemy zapoznać się z opiniami innych użytkowników. W markecie jesteśmy zdani tylko na opinię sprzedawcy. 

P2: Ile kosztuje waga łazienkowa?

Ceny wag łazienkowych są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od liczby funkcji, w jakie został wyposażony sprzęt, jaki ma on design oraz czy zawiera dodatkowe udogodnienia, jak np. antypoślizgowa mata. Podczas wyboru urządzenia należy wziąć pod uwagę swoje preferencje. Czasem zdarza się, że waga zawiera mnóstwo funkcji, których i tak nie będziemy używać, a jej cena znacznie przewyższa inne oferty. Poszukiwanie dobrego sprzętu możemy zacząć w przedziale cenowym od 40 zł do 100 zł. Możemy się spotkać również z urządzeniami, których cena sięga nawet 500 zł czy więcej. Najdroższe wagi to te, które mają wbudowaną możliwość łączności z aplikacjami, jednakże jest to bardzo pomocna funkcja pozwalająca na całkowitą kontrolę swoich postępów. 

 

P3: Jak naprawić wagę łazienkową?

Istnieje wiele przyczyn, dla których waga łazienkowa przestaje działać lub działa niepoprawnie. Wszystko zależy od stopnia usterki oraz typu modelu, w jakim ona wystąpiła. Najczęstszym jednak problemem jest błędne wskazywanie pomiarów lub niepoprawne działanie funkcji automatycznego wyłączania. Oczywiście, nie wszystkie wagi są wyposażone w tę opcję, ale eksperci twierdzą, że najczęstszą przyczyną wad urządzeń są problemy elektroniczne. W takiej sytuacji najlepiej udać się do odpowiednio wykwalifikowanej osoby, która fachowo doradzi, co należy dalej zrobić, możemy też sami podjąć się naprawy. Istnieje też możliwość wysłania sprzętu do odpowiedniego serwisu, jeśli wciąż obejmuje go gwarancja. Czasem wystarczy wymienić wszystkie baterie w wadze, aby działała ona bez zarzutu. 

 

P4: Jak działa waga łazienkowa?

Działanie wagi łazienkowej zależy od jej typu. Najprostsze wagi mechaniczne dzięki wskazówce, pokazują na zegarze, ile wynosi ciężar ciała osoby na niej stojącej. Występują również wagi elektroniczne, które najczęściej są zasilane odpowiednią liczbą baterii alkalicznych. Jeśli urządzenie ma wbudowane kilka dodatkowych funkcji, na przykład pomiar tkanki tłuszczowej, najczęściej działa za pomocą elektrod, które wysyłają bezpieczny prąd do ciała, aby zebrać potrzebne dane do pomiaru. Zazwyczaj takie parametry są wysyłane do aplikacji na telefonie, jeśli waga jest z nią zsynchronizowana. Jeśli nie, wszystko pokazuje się na wyświetlaczu LED lub LCD wbudowanym w urządzenie.  

BRABANTIA – Solarna waga łazienkowa – czarna 48 31 03

P5: Jak ustawić wagę łazienkową?

Jak sama nazwa wskazuje, najlepszym miejscem dla wagi łazienkowej jest łazienka. Jednakże, coraz więcej osób wybiera inne usytuowanie sprzętu, na przykład sypialnia, salon, czy nawet kuchnia. Najważniejszym aspektem jest równość podłoża. Urządzenie będzie najlepiej działać, jeśli postawimy je na prostych i równych płytkach. Najmniej sprawdzającym się pomysłem jest dywan, który może się odkształcać i tym samym fałszować wyniki. Jeśli już znajdziemy miejsce dla naszej wagi, dokonamy pierwszego pomiaru, nie przestawiajmy jej. Pomiar wykonany na innym podłożu niż pierwotne może wskazywać nieco inne parametry. 

 

 

Kilogramy to nie wszystko

 

Odchudzając się mówimy, że chcemy zrzucić kilka kilogramów – nikt nie wspomina o zbędnych centymetrach. Tymczasem okazuje się, że kurczowe trzymanie się spadku masy ciała jako wyznacznika chudnięcia jest błędne i nie powinno być jedyną metodą oceny swoich postępów.

 

Owszem, masa ciała to ważny wyznacznik, co wskazuje już samo pojęcie nadwagi i niedowagi, bo przecież nie ma pojęcia “nadobwodu” i “niedoobwodu”. Należy jednak mieć świadomość, że odchudzając się i włączając więcej aktywności fizycznej w swój plan dnia, na pewno odnotujemy wzrost masy mięśniowej, co nawet przy spalaniu pewnej ilości tkanki tłuszczowej, może przyczynić się do powolnej utraty wagi. Plusem tej sytuacji jest jednak to, że zwiększając masę mięśniową, zwiększy się nasz metabolizm oraz dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, co ułatwi utrzymanie stałej masy ciała. W Internecie znajdziemy mnóstwo tzw. infografik pokazujących, że kilogram mięśni charakteryzuje się mniejszą objętością niż kilogram tłuszczu, jeśli stronimy od takich infografik możemy przeprowadzić mały eksperyment w sklepie spożywczym i porównać objętość kilograma mięsa (najlepiej czerwonego lub z kończyn, ponieważ to części ciała, których mięśnie wykonywały ruch, kilogram fileta będzie słabym punktem odniesienia) z kilogramem smalcu czy oleju. Łatwo zauważyć, że tłuszcz charakteryzuje się większą objętością niż mięso przy takiej samej masie, stąd oczywistym jest, że osoba o szczupłej budowie ciała, ale umięśniona, może ważyć tyle samo, co osoba wizualnie tęższa.

Waga łazienkowa

Chociaż codzienne stawanie na wadze łazienkowej to kiepski sposób na analizę swoich postępów, nie powinno się go całkowicie skreślać. Przede wszystkim, powinno się ważyć w około dwutygodniowych odstępach czasu, aby móc ocenić swoje rzeczywiste postępy. Również technika ważenia – o tej samej porze dnia, na czczo i po toalecie – wpłynie na obiektywność wyników. Pomiar masy ciała to także podstawa do analizy BMI, która również nie jest jednoznacznym sposobem oceny. Choć w normalnych sytuacjach wskaźnik ten dosyć jednoznacznie określa, czy nasza waga jest prawidłowa. 

Waga łazienkowa to proste i przydatne narzędzie, które pozwala nam na bieżąco analizować swoje postępy, jednak nie powinna być jedynym wyznacznikiem, ponieważ analizowanie samych kilogramów, bez uwzględniania chociażby wzrostu, trybu życia czy aktywności fizycznej, jest zwyczajnie bez sensu.

 

Waga z pomiarem bioimpendencji

Waga z pomiarem bioimpendencji to nieco bardziej profesjonalne narzędzie, które oprócz masy ciała jest w stanie uzyskać informację na temat masy poszczególnych tkanek (mięśniowej, kostnej czy tłuszczowej), co pozwala skuteczniej analizować postępy w odchudzaniu i zmiany w strukturze naszego organizmu. Analiza odbywa się na zasadzie przepływu impulsu elektrycznego i oporu, jaki stawiają poszczególne tkanki, na podstawie czego można wyznaczyć ich objętość. Decydując się na pomiar na takim urządzeniu należy mieć jednak świadomość, że nie wszystkie wyniki są obiektywne, ponieważ spotkać się możemy z pomiarami dwu- i czteroprowadzeniowymi. Dwuprowadzeniowe to takie, które mają dwa czujniki, na których należy stanąć, natomiast czteroprowadzeniowe mają jeszcze czujniki przeznaczone do trzymania w dłoni. Powszechnie wiadomo, że impuls elektryczny pokonuje najkrótszą drogę, stąd w przypadku wag dwuprowadzeniowych impuls przepłynie szybko od stopy do stopy i zmierzy objętość tkanek w naszych nogach, pomijając chociażby korpus czy górne kończyny i to czteroprowadzeniowe urządzenia dostarczą obiektywny wynik. Pomiar masy ciała uzupełniony o wyniki z tego urządzenia znacznie ułatwi analizę postępów, ponieważ waga uzupełniona o informacje na temat masy mięśniowej czy tkanki tłuszczowej przestanie być nic nieznaczącą liczbą.

Miarka krawiecka

Miarka krawiecka to prosty przyrząd, który wszyscy mają w domu, a który może okazać się bardzo przydatny w analizie postępów odchudzania. Oprócz utraty zbędnych kilogramów, widok zmniejszających się centymetrów również może być miernikiem sukcesu, zwłaszcza w sytuacji, w której odchudzanie wiąże się z dużą aktywnością fizyczną, a więc z utratą tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym przyroście mięśniowej, co może przyczyniać się do braku utraty masy ciała, pomimo na przykład konieczności dorobienia sobie dziurki w pasku do spodni. Dlatego odchudzając się, warto także mierzyć obwody klatki piersiowej, talii, bioder oraz ud i wyniki pomiarów również włączyć do analizy swojej masy ciała.

 

Grubość fałdów skórnych

Grubość fałdów skórnych, czyli między innymi wałeczków na brzuchu, to kolejny element, którego pomiar można włączyć do analizy rezultatów swojego odchudzania. Przyrząd do pomiaru przypomina nieco krzyżówkę cyrkla z suwmiarką i pozwala oszacować zawartość tkanki tłuszczowej w ciele. Urządzenia te są znacznie mniej kosztowne niż na przykład wagi bioimpendencyjne, jednak ich popularność jest zdecydowanie mniejsza, głównie z powodu konieczności posiadania sporego doświadczenia w wykonywaniu pomiaru i analizie wyników, ale także z powodu braku możliwości uzyskania informacji na temat objętości innych tkanek. Niemniej, jeśli taki pomiar oferuje nam dietetyk czy trener personalny, warto skorzystać.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Waga łazienkowa Zelmer

 

Zaawansowana i elegancka waga Zelmer BS1850

 

Model BS1850 firmy Zelmer to elegancka i wielofunkcyjna waga łazienkowa. Umożliwia ona pomiar aż pięciu różnych parametrów, mianowicie: wskaźniki BMI i BMR, procent tkanki mięśniowej, a także tłuszczowej w ciele oraz poziom nawodnienia organizmu. Sprzęt zapamiętuje wiek, wzrost, płeć i kondycję fizyczną maksymalnie 12 użytkowników. 

Waga łazienkowa Zelmer jest wykonana z hartowanego szkła z elementami stali szlachetnej. Jej maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Urządzenie ma funkcję automatycznego włączania i wyłączania się, jeśli nikt z niego nie korzysta. Dokładność pomiaru wynosi 0,1 kg. 

Użytkownicy wagi uważają, że jest ona bardzo praktyczna i wytrzymała. Nawet podczas częstego użytkowania nie traci szybko mocy, a dzięki dobrej jakości szkła, jest ona odporna na zarysowania i przetarcia. Model można łatwo wyczyścić i długo cieszyć się jego nienagannym wyglądem. 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Ania

January 25, 2022 at 1:52 pm

Mam wagę Łucznik, muszę wejść na nią z 10 razy, żeby uśrednić jakąś wartość, wahania ponad kilogram, nie polecam

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

February 3, 2022 at 6:27 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać