Ranking 3 najlepszych termowentylatorów łazienkowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 05.02.23

 

Termowentylator do łazienki – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki termowentylator do łazienki kupić? Jeśli obecnie jesteś na etapie szukania takiego urządzenia, dobrze trafiłeś. Mamy dla Ciebie ranking, w którym prezentujemy często polecane przez kupujących sprzęty. Pierwsze miejsce zajął termowentylator łazienkowy Aurora CES 5000 2000W przeznaczony do montażu na ścianie. Ma on solidną obudowę i jest dobrze zabezpieczony przed zachlapaniem. Obsługa urządzenia nie jest trudna. Sprzęt ma wbudowany termostat. Kolejną naszą propozycją jest termowentylator do łazienki Steba BS 1800 z zabezpieczeniem przed zamarzaniem. Model ma podwójną izolację i funkcję suszenia ręczników. Dobrze zrobiony wyświetlacz ułatwia wybór odpowiednich ustawień.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Termowentylator łazienkowy ma wytrzymałą metalową obudowę, która nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt działa efektywnie, dzięki wydajnemu elementowi grzewczemu i wentylatorowi. Urządzenie jest w stanie szybko ogrzać pomieszczenie. Grzejnik ma zabezpieczenie IP24. Urządzenie cicho pracuje.

Wady

Kupujący zwracają uwagę na to, że przewód zasilający liczy tylko 1 m. W związku z tym trzeba dobrze przemyśleć, w jakim miejscu podłączymy termowentylator (gniazdko musi być blisko).

Podsumowanie

Sprzęt jest przeznaczony do montażu na ścianie. Jego instalacja nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu. W zestawie znajduje się filtr pyłkowy. Grzejnik ma zabezpieczenie przed zamarzaniem. Moc urządzenia wynosi 2000 W.

Drugi wybór

Zalety

Korzystanie z tego sprzętu jest w pełni bezpieczne. Ma on zabezpieczenie przed przegrzaniem i rozpryskującą wodą. U dołu termowentylatora znajduje się praktyczny uchwyt na ręcznik. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi i dobrze opisanym przyciskom obsługa urządzenia nie jest trudna.

Wady

Producent dołączył do zestawu zmywalny filtr przeciwpyłowy. Jest to praktyczny dodatek, choć pewna grupa osób przyznaje, że demontaż filtra w celu jego umycia jest trudny i czasochłonny.

Podsumowanie

Termowentylator do łazienki ma stopień ochrony IP24. Urządzenie wyposażono w czujnik ruchu gwarantujący mniejsze zużycie energii. Wysoki komfort pracy gwarantuje programowalny timer. Sprzęt waży tylko 2,2 kg.

Rozważ też

Zalety

Grzejnik łazienkowy można ustawić na 10 st. C. do 30 st. C. Urządzenie ma moc maksymalną 1800 W. Sprzęt dobrze radzi sobie z ogrzaniem łazienki. Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania jego pracy przy wykorzystaniu wbudowanego timera.

Wady

Do wykonania obudowy termowentylatora łazienkowego wykorzystano m.in. tworzywo sztuczne. Nie jest ono najlepszej jakości, więc na jego powierzchni po czasie można zauważyć zarysowania.

Podsumowanie

Urządzenie jest przeznaczone do montażu na ścianie, a jego instalacja nie jest skomplikowana. Model ma stopień ochrony IP24. Element grzewczy i wentylator wydajnie pracują. Urządzenie ma reling na ręczniki i 4 praktyczne haczyki.

 

 

Termowentylatory łazienkowe – ranking

 

1. Termowentylator łazienkowy Aurora CES 5000 2000W

 

Chcielibyśmy polecić Ci zakup termowentylatora łazienkowego Aurora CES 5000 o mocy grzewczej 2000 W. Wymiary sprzętu to: Szerokość – 27 cm, wysokość – 42,5 cm i grubość – 14 cm. Jego waga wynosi 3 kg. Urządzenie jest przeznaczone do montażu ściennego. Kabel zasilający ma długość 100 cm.

Termowentylator do łazienki marki Aurora jest wyposażony w termostat gwarantujący ochronę przeciwzamrożeniową. Mając ten sprzęt w pomieszczeniu, można być pewnym, że temperatura nie spadnie poniżej 7 st. C. Urządzenie ma też dobrą izolację elektryczną i jest zabezpieczone przed zachlapaniem (ochrona IP24). Termowentylator jest sprzedawany w zestawie z filtrem pyłkowym.

Publikowane na temat sprzętu opinie są bardzo dobre. Większość osób przyznaje, że termowentylator działa efektywnie i cicho. Jego przygotowanie do użytkowania i późniejsza obsługa nie są skomplikowane. Dodatkowo sprzęt estetycznie się prezentuje i pasuje do różnie urządzonych łazienek.
Aurora CES 5000 2000W to bardzo dobry termowentylator łazienkowy do 400 zł. Wymiary urządzenia to: 27 cm x 42,5 cm x 14 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Sprzęt ma podwójną izolację elektryczną, a dodatkowo jest dobrze zabezpieczony przed zachlapaniem (ochrona IP24). W związku z tym korzystanie z tego termowentylatora jest bezpieczne.

Filtr pyłkowy: Kupujący otrzymuje w komplecie filtr pyłkowy, który po pewnym czasie użytkowania można bez problemu wyjąć, dokładnie umyć i zainstalować z powrotem. Filtr można umieścić z prawej lub lewej strony urządzenia.

Materiał wykonania: Sprzęt ma metalową obudowę, która jest wytrzymała i odporna na działanie różnych czynników. Z przodu urządzenia znajduje się grill, dzięki któremu ciepłe powietrze płynie w stronę ogrzewanego pomieszczenia.

Łatwy montaż: Montaż termowentylatora w łazience nie jest trudny. W komplecie znajduje się dobrze opracowana instrukcja. Sprzęt jest przeznaczony do zainstalowania na ścianie.

Cicha praca: Urządzenie cicho pracuje, właściwie to niemal nie słuchać, kiedy jest uruchomione.

 

Wady

Krótki kabel zasilający: Z uwagi na to, że przewód zasilający liczy tylko 100 cm, wybranie miejsca do instalacji sprzętu nie zawsze jest łatwe.


 

 

 

 

2. Steba Termowentylator BS 1800

 

Steba BS 1800 to jeden z droższych termowentylatorów łazienkowych. Mimo stosunkowo wysokiej ceny wiele osób decyduje się na jego zakup. Dzieje się tak, ponieważ jest to model solidnie wykonany, a do tego ma prosty design. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkt będzie pasował do naszej łazienki, bez względu na to, jaki ma ona wystrój.

Moc sprzętu wynosi 1800 W. Ma on płaską konstrukcję, dlatego nie odstaje zbyt mocno od ściany, co ma znaczenie w szczególności w pomieszczeniu o małej powierzchni. Produkt wyposażony jest w funkcję suszenia ręczników. Dużym ułatwieniem jest zegar z opcją programowania. Możemy więc ustawić termowentylator na konkretną godzinę i mieć pewność, że w naszej łazience będzie ciepło.

Jeśli szukasz dobrej jakości sprzętu, Steba BS 1800 spełni Twoje oczekiwania. Jest to klasyczny, elegancki model, który będzie pięknie prezentował się w łazience. Ponadto jego instalacja i późniejsza obsługa, według opinii konsumentów, to niezwykle proste czynności.

Termowentylator do łazienki Steba BS 1800 ma moc równą 1800 W, a jego wymiary to: 30 cm x 49 cm x 10 cm.

 

Zalety

Energooszczędność: Grzejnik jest energooszczędny, a wszystko dzięki czujnikowi ruchu, który wykrywa, kiedy ktoś znajduje się w pobliżu. Małe zużycie energii potwierdził test termowentylatorów do łazienki.

Funkcjonalność: Urządzenie ma bezstopniowy termostat pokojowy, a ponadto programowalny zegar, który ułatwia codzienne ogrzewanie łazienki.

Uchwyt: Termowentylator łazienkowy ma na dole praktyczny uchwyt, na którym można zawiesić ręcznik i pozostawić go do wyschnięcia. To rozwiązanie podoba się użytkownikom, bo wiele małych sprzętów dostępnych na rynku, nie ma wspomnianego uchwytu.

Bezpieczeństwo użytkowania: Model jest dobrze zabezpieczony przed pryskającą wodą i przegrzaniem, dlatego korzystanie z niego jest w pełni bezpieczne.

 

Wady

Filtr przeciwpyłowy: W komplecie znajduje się filtr przeciwpyłowy. Niektóre osoby mają problem z jego demontażem celem umycia.


 

 

 

 

3. Termowentylator do łazienki z Lustrem Aurora Folio Visio 1800W

 

Sporo osób poleca zakup termowentylatora do łazienki Aurora Folio Visio. To model z wbudowanym z przodu lustrem. Moc grzewczą urządzenia można ustawić na 1000 W lub 1800 W. Wymiary sprzętu to: Szerokość – 30 cm, wysokość – 50 cm i grubość – 11 cm, a jego waga wynosi 3 kg. Termowentylator łazienkowy jest przeznaczony do montażu ściennego.

U dołu sprzętu znajduje się metalowy grill, który ukierunkowuje ciepłe powietrze w stronę ogrzewanego pomieszczenia. Termowentylator do łazienki ma termostat, który utrzymuje odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z timera (60 minut). Sprzęt ma tryb przeciwzamrożeniowy utrzymujący temperaturę na poziomie 7-10 st. C.

Osoby, które miały okazję korzystać z tego urządzenia, są zadowolone z tego, jak efektywnie ono działa. Grzejnik szybko się nagrzewa i jest łatwy w obsłudze. Jego zaletą jest oryginalny, a jednocześnie prosty design.

Aurora Folio Visio to termowentylator do łazienki z lustrem. Jego moc wynosi 1800 W. Urządzenie ma wymiary: 30 cm x 50 cm x 11 cm, a jego waga to 3 kg.

 

Zalety

Timer: Urządzenie ma wbudowany timer, który można ustawić do 60 minut. Przydaje się on wtedy, kiedy np. chcemy ogrzać łazienkę na chwilę przed wzięciem kąpieli lub pozostawić ręcznik do wyschnięcia.

Tryb przeciwzamrożeniowy: Dzięki trybowi przeciwzamrożeniowemu nie trzeba się martwić o to, że temperatura w pomieszczeniu spadnie poniżej 7 st. C.

Atrakcyjny design: Termowentylator do łazienki ma atrakcyjny wygląd. Prezentuje się prosto, a jednocześnie ciekawie. Wszystko za sprawą znajdującego się z przodu lustra.

 

Wady

Obudowa z tworzywa sztucznego: W niektórych recenzjach można przeczytać, że jakość wykonania obudowy w części zrobionej z tworzywa sztucznego nie jest najlepsza.


 

 

 

 

Jaki termowentylator do łazienki wybrać?

 

W okresie jesienno-zimowym dużą popularnością cieszą się termowentylatory łazienkowe. Są one wykorzystywane wtedy, kiedy temperatura na dworze spada, a okres grzewczy się jeszcze nie rozpoczął. Wiele osób używa tych sprzętów także jako dodatek do ogrzewania centralnego w domu. Z racji tego, że w sklepach można znaleźć wiele modeli, wybór najlepszego jest skomplikowany. Jeśli nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, zachęcamy do przeczytania tego artykułu. Zawarliśmy w nim kilka cennych informacji, które z pewnością pomogą Ci w zakupach. Na końcu poradnika znajduje się także ranking. Prezentujemy w nim najlepsze termowentylatory do łazienki.

 

 

Wybierając termowentylator łazienkowy, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc. To, jaki sprzęt będzie dla nas odpowiedni zależy od wielkości pomieszczenia. Na przykład urządzenie o mocy ok. 1800 W będzie odpowiednie do pomieszczeń o wielkości około 20 m2. Pamiętajmy jednak o tym, że termowentylator to jedynie dodatek do stałego ogrzewania. Kolejną, istotną sprawą jest możliwość regulowania temperatury. Dzięki temu użytkownik może dostosować produkt do swoich potrzeb. Warto, aby interesujący nas model był łatwy w obsłudze. Wtedy ustawienie temperatury nie zajmie nam dużo czasu. Termowentylatory zasilane są elektrycznie, dlatego warto upewnić się, że kabel zasilający jest wystarczająco długi.

Uważa się, że najlepszy termowentylator łazienkowy w 2023 roku jest wykonany z dobrych jakościowo tworzyw. Jeśli wybierzemy sprzęt wyprodukowany z solidnych materiałów, będziemy mieć pewność, że posłuży nam on przez długi czas. Wielu konsumentów podkreśla także, że dobrej jakości urządzenie powinno posiadać udogodnienia w postaci możliwości programowania czasu pracy. Znacznie ułatwia to użytkowanie. Ciekawą opcją jest funkcja zimnego nawiewu. Pozwala ona użytkować produkt właściwie przez cały rok i pozytywnie wpływa na jego funkcjonalność. Nie możemy zapomnieć także o tym, aby kupić model łatwy w instalacji. Aby to zrobić, warto przeczytać opinie innych konsumentów na temat wybranego przez nas produktu. Na rynku dostępne są termowentylatory do zawieszenia na ścianie ale też takie, które można postawić bezpośrednio na podłodze.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ