Najlepszy termowentylator ceramiczny

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Termowentylatory ceramiczne – ranking

 

 

Clatronic HL 3631

 

Termowentylator Clatronic HL 3631 ma moc 1500 W, dlatego szybko i skutecznie ogrzewa pomieszczenie bez względu na jego metraż. Ponieważ produkt wyposażono w ceramiczną grzałkę PTC, pracuje on bardzo cicho i wydajnie. Urządzenie ma 2 ustawienia mocy ogrzewania, czyli 1000 W i 1500 W. Możemy regulować sposób jego działania biorąc pod uwagę własne preferencje.

Sprzęt jest zasilany sieciowo. Jego wymiary to: 191 mm x 267 mm x 141 mm. Powyższy model waży 1,5 kg i ma wygodną rączkę, dlatego bez problemów przeniesiemy go w inne miejsce. Co więcej, termowentylator wyposażono w nadmuch zimnego powietrza.

Konsumenci chwalą urządzenie marki Clatronic za bezpieczeństwo stosowania. Produkt ma specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem, za sprawą którego automatycznie wyłącza się, gdy jest nagrzany. Sprzęt samoczynnie włącza się ponownie, kiedy ostygnie.


 

 

 

 

Adler Ad 7702

 

Osoby chcące kupić termowentylator ceramiczny w dobrej cenie powinny sprawdzić model Adler Ad 7702. To urządzenie o mocy 1500 W. Prezentuje się ono niezwykle nowocześnie i elegancko. Produkt jest dwufunkcyjny i ma wbudowany termostat. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy regulować ilość wytwarzanego przez niego ciepła.

Termowentylator ma kompaktowe wymiary (230 mm x 200 mm x 140 mm), dlatego nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Ze względu na to, że wyposażono go w funkcję zimnego powietrza, możemy z urządzenia korzystać także latem. To sprawia, że jest ono funkcjonalne i praktyczne.

Jak wynika z wydawanych opinii, najważniejszymi atutami modelu Adler Ad 7702 są bezawaryjność i trwałość. Ceramiczny element grzewczy jest gwarancją skutecznej, a jednocześnie cichej pracy termowentylatora. Dodatkową zaletą jest łatwa regulacja temperatury nadmuchu. Wszystko za sprawą wbudowanego termostatu.


 

 

 

 

Adler AD7703

 

Adler AD7703 to sprzęt dwufunkcyjny o mocy 1500 W. Produkt ma automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa eliminujący ryzyko wystąpienia awarii. Wyposażono go w lampkę kontrolną informującą o pracy sprzętu. Co więcej, urządzenie ma również termostat. Pozwala on na dostosowanie pracy sprzętu do naszych potrzeb.

Termowentylator może działać na dwóch poziomach mocy, czyli 750 W lub 1500 W. Ze względu na to, że ma on opcję zimnego nawiewu jest bardziej funkcjonalny. Włączenie tej opcji to doskonały sposób na ochłodzenie się w upalny dzień. Całkowite wymiary modelu Adler AD7703 to: 260 mm x 180 mm x 160 mm.

Według konsumentów, opisane wyżej urządzenie działa skutecznie bez względu na metraż pomieszczenia, w którym się znajduje. Cechą wyróżniającą sprzęt jest oryginalny design. Termowentylator ma srebrną obudowę o zaokrąglonym kształcie. Dlatego dobrze dopasowuje się on do reszty wyposażenia pokoju. Ponadto produkt ma niewielkie gabaryty i nie przeszkadza domownikom.


 

 

 

Jaki termowentylator ceramiczny wybrać?

 

Z pomocą termowentylatora możemy dogrzać pomieszczenie, w którym przebywamy. To niewielkie urządzenie może stanowić uzupełnienie podstawowego źródła ogrzewania domu. Poszukując niezawodnego i efektywnie działającego sprzętu, powinniśmy zwrócić uwagę na jego kilka podstawowych cech oraz parametrów. W naszym zakupowym poradniku dowiesz się, jak znaleźć odpowiedni dla siebie produkt. Dla ułatwienia przygotowaliśmy również ranking przedstawiający 3 ceramiczne modele. Są one nie tylko skuteczne, ale i eleganckie.

 

Najważniejszym parametrem termowentylatorów jest moc. Na podstawie jej wartości możemy ocenić, czy wybrany sprzęt spełni nasze oczekiwania. Najczęściej ten parametr wynosi od ok. 750 W do 2000 W. Polecamy zakup urządzenia mocniejszego, ponieważ z pewnością będzie ono szybciej nagrzewało pokój (zwłaszcza, że różnica cenowa pomiędzy takim sprzętem a produktem o małej mocy jest zwykle stosunkowo niewielka).

Najlepszy termowentylator ceramiczny w 2024 roku powinien być wyposażony w regulację mocy. Dzięki niej możemy swobodnie dostosować pracę sprzętu do naszych preferencji i potrzeb. Równie ważną rolę odgrywa rozmiar urządzenia. W tej kwestii istotny jest metraż pomieszczenia, w którym zamierzamy je umieścić. Ustawienie bardzo dużego termowentylatora w niewielkim pokoju sprawi, że ograniczymy sobie i innym domownikom swobodę ruchu. Sprzęt zabierze nam cenną przestrzeń, dlatego szybko zniechęcimy się do jego użytkowania (nawet, jeśli będzie on działać efektywnie).

Większość dostępnych na rynku termowentylatorów to modele przenośne. Bez przeszkód możemy przenosić je do innych pomieszczeń w domu. Sprawdźmy więc, czy termowentylator ma specjalny, przeznaczony do tego uchwyt. Pod uwagę warto wziąć także wagę sprzętu. Im cięższy i większy on będzie, tym trudniej będzie nam go przestawić.

Jeżeli urządzenie zamierzamy wykorzystywać nie tylko w salonie czy sypialni, ale również w łazience musimy upewnić się, że ma ono odpowiednie zabezpieczenia. Taki sprzęt musi być przystosowany do pracy przy zwiększonej wilgotności, inaczej bardzo szybko się on zepsuje. Ponadto model służący do ogrzewania łazienki powinien być zabezpieczony przed działaniem wody. Wówczas nawet przypadkowe zachlapanie go nie powinno spowodować awarii (co często zdarza się choćby podczas mycia rąk).

Wiele osób uważa, że najlepsze termowentylatory ceramiczne mają dodatkowe opcje zwiększające ich funkcjonalność. Do nich należy m.in. nawiew zimnego powietrza (za sprawą którego możemy ochłodzić się w letnie dni) oraz programator umożliwiający ustawienie czasu pracy sprzętu. Takie funkcje mogą znacząco zwiększyć wygodę użytkowania urządzenia.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ