Termowentylator – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Dobry termowentylator to według konsumentów sprzęt wydajny, wytrzymały i jednocześnie elegancki. Właśnie takie kryteria wzięliśmy pod uwagę, gdy wybieraliśmy najlepsze urządzenia do naszego zestawienia. Postanowiliśmy uwzględnić również opinie wydawane przez konsumentów, którzy wypróbowali już wybrane przez siebie sprzęty, jak też obowiązujące trendy zakupowe. Okazało się, że najpopularniejszym termowentylatorem jest model Stadler Form Anna. Ze względu na dużą moc bardzo szybko ogrzewa on pomieszczenie. Urządzenie nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pokoju, a ponadto wyjątkowo estetycznie się prezentuje. Co więcej, wspomniany termowentylator cicho pracuje, więc nie zakłóca spokoju domowników. Drugie miejsce należy z kolei do sprzętu Adler AD 77. Ze względu na to, że ma on opcję chłodnego nawiewu możemy go wykorzystać również latem. Istotnym atutem powyższego modelu jest także to, że można go ustawić w dowolnej pozycji (nie tylko pionowej, ale i poziomej). Jeżeli oba produkty nie sprostały Twoim oczekiwaniom lub nie są już dostępne, sprawdź opisy pozostałych trzech termowentylatorów.
5 najlepszych termowentylatorów. Opinie w 2024 roku
Jeżeli masz problem z ogrzewaniem w domu lub chcesz po prostu dogrzać pomieszczenia biurowe, bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie termowentylatora. Jest to wygodne rozwiązanie, którym można cieszyć się zarówno w domu, jak i w pracy. Uwzględniając różne potrzeby, wybraliśmy 5 odmiennych modeli. Prezentowany przez nas ranking termowentylatorów z całą pewnością ułatwi Ci wybór.
Tabela porównawcza
- 1. Stadler Form termowentylator Anna ST0049
- 2. Termowentylator grzejnik wentrylator 2w1 Adler AD77
- 3. Termowentylator z termostatem 2000W FH-105 Ravanson
- 4. Honeywell Termowentylator HCE200BE
- 5. Termowentylator 1500W Farelka Grzejnik Clatronic HL 3631
- Jakie zastosowanie ma termowentylator?
- Przewodnik zakupowy – Jaki termowentylator kupić?
1. Stadler Form termowentylator Anna ST0049
Na pierwszym miejscu znalazło się urządzenie Stadler Form Anna. Jest to bardzo dobry termowentylator zasilany elektrycznie. Moc tego modelu wynosi 2 kW. Dzięki temu bardzo szybko osiąga odpowiednią temperaturę i nagrzewa wybrane pomieszczenia.
Najlepiej nadaje się do wnętrz o powierzchni do 25 m2. Model ten dostępny jest w kolorze białym, a jego wymiary to 14,6 cm x 36,7 cm x 9,5 cm. Waga urządzenia to 2,05 kg, więc z łatwością można je przenosić między pomieszczeniami. Termowentylator wyposażony jest w 2 poziomy grzania.
Dla bezpieczeństwa zastosowano zabezpieczenie z elementu grzejnego PTC, które chroni sprzęt przed przegrzaniem. Wysokiej jakości materiały użyte do budowy zapewniają trwałość urządzenia. Ten praktyczny model nie wydziela brzydkich zapachów, więc konsument nie musi martwić się o komfort użytkowania.
Oprócz tego cicho pracuje, więc nie przeszkadza w codziennym życiu. Istotny jest również fakt, że posiada zabezpieczenie przed kurzem, więc utrzymanie go w czystości jest bardzo proste. Ten najlepszy termowentylator ceniony jest za atrakcyjny wygląd i jakość wykonania.
Stadler Form Anna to termowentylator o dwóch stopniach mocy (1200 W i 2000 W). Jego dokładne wymiary to: 14,6 cm x 36,7 cm x 9,5 cm.
Zalety
Niewielkie gabaryty: Ze względu na to, że sprzęt ma niewielkie wymiary, nie zajmuje on dużo miejsca. Możemy więc bez przeszkód ustawić go w bardzo małym pomieszczeniu. Co więcej, sprzęt bez problemów zmieści się nawet pod biurkiem (co umożliwia np. ogrzanie zmarzniętych stóp).
Bezpieczeństwo stosowania: Termowentylator jest bezpieczny w użytkowaniu. Opisywany model został wyposażony w wiele zabezpieczeń. Zapobiegają one m.in. przegrzaniu urządzenia i przedostawaniu się drobinek kurzu do jego wnętrza.
Dwustopniowa regulacja mocy: Ponieważ urządzenie zostało wyposażone w dwustopniową regulację mocy mamy możliwość dostosowania sposobu jego pracy do własnych potrzeb. Takie rozwiązanie sprawia także, że mamy większą kontrolę nad temperaturą w danym pomieszczeniu.
Cicha praca: Termowentylator generuje hałas poniżej 43 dB. Z pewnością nie będzie on przeszkadzać żadnemu z domowników i zakłócać ich spokoju (nawet w przypadku wielogodzinnej pracy).
Efektowny design: Sprzęt ma elegancką obudowę, za sprawą której prezentuje się on niezwykle nowocześnie. Urządzenie z łatwością dopasujemy do wyposażenia pomieszczenia.
2. Termowentylator grzejnik wentrylator 2w1 Adler AD77
Drugie miejsce w naszym rankingu zajął elektryczny model Adler AD 77. Ten dobry i tani termowentylator wspaniale sprawdzi się w różnych pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Sprzęt ten ma obudowę w kolorze białym. Waży jedynie 1,19 kg, przez co wygodnie się go przenosi.
Model ten wyposażony został w termostat, dzięki czemu konsument decyduje o wielkości nadmuchu. Regulacja pozwala na ustawienie sprzętu na dwóch różnych poziomach mocy, takich jak 1 kW lub 2 kW. Urządzenie jest bezpieczne, gdyż wyposażone zostało w zabezpieczenie przed przegrzaniem.
O trwałości termowentylatora świadczą wysokiej jakości materiały, z których został zbudowany. Oprócz tego model ten wyposażony został w funkcję chłodzenia pomieszczeń, więc nadaje się nie tylko na zimne, lecz również na gorące, letnie dni.
Użytkownicy twierdzą, że jest to funkcjonalny produkt, który szybko nagrzewa i oziębia pomieszczenia. Wysoko ocenili też jego solidne wykonanie oraz lekkość, która zwiększa mobilność.
Model Adler AD 77 to dobry termowentylator do 50 zł. Jego wymiary to ok.: 25 cm x 25,5 cm x 12,5 cm. Produkt pracuje na dwóch stopniach mocy do wyboru: 1000 W lub 2000 W.
Zalety
Funkcjonalność: Urządzenie przyda nam się nie tylko zimą, ale również latem. Zostało ono wyposażone w opcję zimnego nadmuchu, za sprawą której szybko ochłodzimy pomieszczenie.
Możliwość ustawienia w dowolnej pozycji: Sprzęt możemy ustawić zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. To zwiększa praktyczność termowentylatora i sprawia, że możemy go użytkować nawet w niewielkim pomieszczeniu.
Termostat: Powyższy model został wyposażony w termostat, dlatego mamy możliwość regulacji ilości wytwarzanego ciepła w zależności od własnych potrzeb.
Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Ponieważ termowentylator ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, możemy uniknąć jego awarii (zwłaszcza w przypadku wielogodzinnej pracy).
Lekkość: Urządzenie waży nieco ponad 1 kg, więc w razie potrzeby bez problemów przeniesiemy je do innego pokoju.
Wady
Głośna praca: Termowentylator pracuje stosunkowo głośno. Wiele osób zauważyło, że sprzęt po każdym uruchomieniu wydaje charakterystyczne brzęczenie. Po pewnym czasie staje się to irytujące.
3. Termowentylator z termostatem 2000W FH-105 Ravanson
Ravanson FH105 to produkt, który zajął trzecie miejsce w naszym zestawieniu. Jest to model z obudową w kolorze szarym. To elektryczne urządzenie można ustawić na dwóch poziomach mocy, takich jak: 1 kW i 2 kW. Jednocześnie termowentylator wyposażony został w zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Dzięki temu przy zbyt dużym nagrzaniu produkt się wyłącza, a to zapobiega zapaleniu silnika. Sprzęt kontrolowany jest przez wbudowany termostat. Nadmuch można ustawić na zimny, średni lub ciepły.
Dlatego też urządzenie zapewnia idealną temperaturę w pomieszczeniu według indywidualnych potrzeb użytkownika. Model ten waży 1,1 kg. Jego wymiary to 22,5 cm x 14 cm x 26,5 cm.
Niewielkie gabaryty i wygodna rączka pozwalają na dogodne zmiany lokalizacji sprzętu. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze. Użytkownicy są bardzo zadowoleni z tego urządzenia ze względu na świetną jakość wykonania.
Urządzenie Ravanson FH105 pracuje na dwóch poziomach mocy: 1000 W lub 2000 W. Całkowite wymiary powyższego termowentylatora to: 22,5 cm x 14 cm x 26,5 cm.
Zalety
Dostosowanie do preferencji użytkownika: Sprzęt jest funkcjonalny i pozwala na wybór jednej z trzech dostępnych opcji, czyli nadmuchu zimnego, ciepłego lub gorącego powietrza. Przez to urządzenie dopasowuje się do preferencji użytkownika, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.
Kompaktowe wymiary: Termowentylator jest bardzo mały, dlatego możemy go ustawić nawet w pomieszczeniu o niewielkim metrażu. Z pewnością nie będzie on przeszkadzać domownikom.
Bezawaryjność: Kiedy sprzęt nagrzeje się do wysokiej temperatury, automatycznie się wyłącza. Takie zabezpieczenie przed przegrzaniem zapobiega powstaniu poważnej awarii.
Uchwyt do przenoszenia: Model marki Ravanson został wyposażony w dobrze wyprofilowany uchwyt. To ułatwia przeniesienie go do innego pomieszczenia.
Wady
Prosty design: Choć urządzenie bardzo szybko nagrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, to konsumenci często narzekają na zbyt prosty design. Przez to termowentylator trudno jest dopasować np. do bardzo eleganckiego wnętrza.
4. Honeywell Termowentylator HCE200BE
Jeśli często odczuwasz nieprzyjemny chłód, dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie w pomieszczeniu termowentylatora Honeywell HCE200BE. Urządzenie sprawdza się w pokojach o powierzchni do 20 m2. Termowentylator ma nowoczesny design, dzięki czemu wpasuje się w każde pomieszczenie. Produkt zasilany jest sieciowo, można ustawić go na ziemi, na stoliku lub komodzie. Jeśli termowentylator się przewróci, urządzenie samo się wyłączy. Produkt wyposażono także w zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Termowentylator Honeywell umożliwia regulację mocy grzania, wybierając jeden z dwóch stopni: 900 W i 1500 W. Obudowa urządzenia zawsze pozostaje chłodna, co eliminuje ryzyko poparzenia. Produkt jest bezpieczny, również dla dzieci. Temperaturę można płynnie regulować, w zależności od swoich potrzeb. Ceramiczna grzałka zapewnia wydajną pracę termowentylatora. Ciepłe powietrze wydmuchiwane z urządzenia jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Różnica temperatur jest odczuwalna już po kilku minutach od uruchomienia termowentylatora.
Opinie konsumentów o termowentylatorze Honeywell są pozytywne. Urządzenie pracuje wydajnie w dużych pomieszczeniach, sprawdza się do podgrzania powietrza w salonie, sypialni lub biurze. Produkt jest bezpieczny i wykonano go solidnie, dlatego służy przez wiele lat. Obudowa nie nagrzewa się i jest odporna na uszkodzenia.
Termowentylator Honeywell HCE200BE ma wymiary: 16,2 cm x 26 cm x 22,9 cm. Czarna obudowa spodoba się każdemu i wpasuje się we wnętrza w różnych stylach.
Zalety
Bezpieczeństwo: Termowentylator ma wiele różnych zabezpieczeń, między innymi przed przegrzaniem, które zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo obudowa nie nagrzewa się, więc nie ma ryzyka poparzenia.
Szybkość grzania: Już po kilku minutach od uruchomienia termowentylatora odczuwalna jest zmiana temperatury w otoczeniu.
Kompaktowe wymiary: Nieduże wymiary i mała waga urządzenia ułatwiają przenoszenie go i przechowywanie. Produkt można umieścić nawet na stoliku lub regale.
Wady
Głośność pracy: Dźwięk pracy wentylatora przeszkadza niektórym użytkownikom, szczególnie podczas oglądania telewizji lub rozmowy.
Krótki kabel: Przewód zasilający nie umożliwia ustawienia termowentylatora w miejscach oddalonych od kontaktu.
5. Termowentylator 1500W Farelka Grzejnik Clatronic HL 3631
Clatronic HL 3631 to termowentylator ceramiczny, który wyróżnia się bardzo niskim poziomem pylenia. Z tego powodu może być on bez przeszkód stosowany w domu zamieszkiwanym np. przez dzieci czy nawet alergików. Ze względu na rodzaj zastosowanej grzałki urządzenie gwarantuje bezpieczne, jak również wydajne ogrzewanie.
Z pomocą powyższego modelu możemy szybko ogrzać pomieszczenie, w którym przebywamy. Sprzęt stanowi idealne uzupełnienie podstawowego źródła ogrzewania w domu. Możemy z niego korzystać również w pracy, np. w biurze czy magazynie. Urządzenie bez wątpienia przyda się również osobom, które przeprowadzają remont domu. Ponadto przyspiesza ono proces osuszania i pozbywania się wilgoci na strychu, w piwnicy lub innych miejscach.
Aby termowentylator mógł efektywnie pracować wystarczy podłączyć go do prądu. Ponieważ nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu, żaden z domowników nie będzie narzekać na brak wolnej przestrzeni. Co więcej, opisany wyżej model został wyposażony w wiele różnych zabezpieczeń. Należy do nich m.in. ochrona przed przegrzaniem.
Clatronic HL 3631 to termowentylator o wymiarach: 26,7 cm x 19,1 cm x 14,1 cm. Może on pracować na dwóch poziomach mocy: 1000 W lub 1500 W.
Zalety
Ciekawy wygląd: Cechą wyróżniającą powyższy model jest unikatowy wygląd. Wygląda on bardzo nowocześnie i do złudzenia przypomina dużych rozmiarów głośnik.
7-stopniowy przełącznik: Urządzenie zostało wyposażone w 7-stopniowy przełącznik, który znacząco ułatwia ustawienie precyzyjnej temperatury.
Możliwość użytkowania sprzętu latem: Termowentylator ma opcję chłodnego nawiewu powietrza. Dzięki niej możemy ochłodzić pomieszczenie, gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura.
Wady
Specyficzny zapach po pierwszym uruchomieniu: Po pierwszym uruchomieniu urządzenia odczuwalny jest specyficzny, dla wielu konsumentów bardzo nieprzyjemny zapach. Stosunkowo długo utrzymuje się on w pomieszczeniu.
Jakość wykonania: Niektóre elementy budowy termowentylatora nie są idealnie dopasowane, co może negatywnie wpłynąć na estetykę produktu.
Jakie zastosowanie ma termowentylator?
Nasz artykuł jest pełen informacji nie tylko o tym, jaki termowentylator jest polecany jako dodatkowe źródło ciepła, ale również o jego zastosowaniu. Masz wątpliwości, czy potrzebujesz takiego urządzenia? Chcesz dowiedzieć się, jak ono działa i czy można je samodzielnie naprawić? Dzięki nam poznasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.
W jakich sytuacjach sprawdza się termowentylator?
Zakup termowentylatora to doskonałe rozwiązanie w szczególności dla osób wrażliwych na zimno. Czasami między domownikami dochodzi do sprzeczki o to, jaką temperaturę ustawić na termostacie. Jeśli nawet po włączeniu ogrzewania mamy wrażenie, że w danym pomieszczeniu jest zbyt zimno, możemy je dogrzać właśnie przy pomocy termowentylatora. Tego typu sprzęt idealnie nadaje się np. do sypialni czy pokoju dziecka, ponieważ w razie potrzeby można szybko podnieść temperaturę powietrza.
Co więcej, termowentylator może być wykorzystywany również do ogrzewania pomieszczeń, w których przebywamy stosunkowo rzadko, ale nie chcemy w nich zmarznąć. Mowa tu np. o garażu, piwnicy czy pokoju gospodarczym. Wystarczy zanieść urządzenie do pomieszczenia, w którym planujemy przez dłuższy czas przebywać, żeby czuć się w nim komfortowo. Należy dodać, że termowentylatory często wykorzystywane są do ogrzewania domków letniskowych, hal sportowych itp. Są to więc sprzęty o wszechstronnym zastosowaniu.
Jak działa termowentylator?
Termowentylator wymaga podłączenia do prądu, a więc jest przeznaczony do użytku w miejscach z dostępem do energii elektrycznej. Kiedy podłączymy wtyczkę do gniazdka umieszczona wewnątrz sprzętu spirala grzewcza zaczyna się rozgrzewać, a znajdujące się za nią śmigło wentylatora pozwala na wyprowadzenie ciepłego powietrza na zewnątrz. W ten sposób wzrasta temperatura w pokoju.
Jak bezpiecznie użytkować termowentylator?
Przed pierwszym włączeniem urządzenia należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją. W ten sposób dowiemy się, jak możemy ustawić optymalną moc termowentylatora czy czas jego włączenia i wyłączenia (jeśli mamy model z taką opcją). Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że sprzęt podczas pracy może mocno się nagrzewać i dotknięcie go zwykle skutkuje poparzeniem. Z tego względu musimy zachować szczególną ostrożność, gdy w ogrzewanym pomieszczeniu są małe dzieci lub zwierzęta domowe.
Termowentylator nie powinien być użytkowany na świeżym powietrzu. Większość sprzętów nie jest też przystosowana do ogrzewania łazienki oraz innych pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza. Poza tym tego typu produkty muszą być ustawione tak, aby otwory doprowadzające i odprowadzające ciepło nie były niczym zasłonięte.
Jak naprawić termowentylator?
W sytuacji, gdy termowentylator ulegnie awarii i przestanie działać lepiej nie podejmować się samodzielnej naprawy (zwłaszcza jeśli urządzenie wciąż jest objęte gwarancją). Dla własnego bezpieczeństwa lepiej od razu skontaktować się z serwisem i poprosić o pomoc fachowca. Specjalista z pewnością szybko znajdzie źródło usterki i dokona naprawy, ewentualnie poinformuje nas o konieczności wymiany urządzenia na nowe.
Jak dbać o termowentylator?
Żeby termowentylator działał niezawodnie przez długi czas musimy go regularnie czyścić, najlepiej raz w miesiącu. Do przetarcia obudowy należy użyć miękkiej, suchej ściereczki. Wnętrze urządzenia możemy przeczyścić przy pomocy sprężonego powietrza. Do mycia termowentylatora nie wolno używać wody, wosku lub środków chemicznych. Pamiętajmy też, że zamontowany wewnątrz sprzętu silnik jest nasmarowany fabrycznie, dlatego nie wymaga dodatkowej konserwacji. Co ważne, zanim zaczniemy czyścić termowentylator upewnijmy się, że jest odłączony do prądu i zdążył ostygnąć.
Przewodnik zakupowy – Jaki termowentylator kupić?
Termowentylator to urządzenie, które stanowi uzupełnienie naszego podstawowego systemu ogrzewania. Taki sprzęt pozwoli nam dogrzać pomieszczenie poza sezonem grzewczym, kiedy zdarzają się zimne dni i noce. Dostępny jest on w kilku wariantach, przez co zakup może się okazać dość problematyczny. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jaki termowentylator wybrać.
Zastosowanie
Najlepszy termowentylator to sprzęt, który pozwoli nam się ogrzać w mroźne dni. Jest on bardzo niewielki i mobilny, dzięki czemu można go przenieść w dowolne miejsce w mieszkaniu. Posiada wiatrak, który kieruje zasysane powietrze do grzałki nagrzewającej powietrze. Po tym jest ono wydmuchiwane w wybranym kierunku. Warto dodać, że taka farelka to urządzenie, które od momentu uruchomienia nagrzewa powietrze. Dzięki temu nie musimy długo czekać na efekty pracy sprzętu. Z drugiej strony, należy pamiętać że w chwili odłączenia sprzętu ciepłe powietrze natychmiast ucieka i szybko poczujemy zimno.
Rodzaje – jaki termowentylator jest najlepszy?
W sklepach znajdziemy wiele rodzajów termowentylatorów. Różnią się one od siebie pod względem parametrów oraz zastosowania. Dlatego do dostępnych modeli zaliczamy urządzenia:
do domu – klasyczne farelki dedykowane do użytku w domu. Warto jest jednak dobrać jej moc do pomieszczenia, w którym ma pracować. Należy jednak pamiętać, że tego typu przenośny sprzęt nigdy dobrze nie ogrzeje pomieszczenia o metrażu powyżej 20 m2. W sklepach znajdziemy modele z możliwą regulacją temperatury, jak i takie z różnymi trybami dmuchania,
Do łazienki – jeden z najbardziej popularnych modeli. W wielu starszych domach nie instalowało się w przeszłości grzejników w łazience. Dlatego też termowentylator to doskonałe rozwiązanie w takim przypadku. Powinien być on jednak dostosowany do pracy w trudnych warunkach – mowa tutaj o dużej wilgoci. Taka farelka musi być również odporna na wodę. Wszelkiego rodzaju zachlapania mogą uszkodzić zwykły model,
do samochodu – dostępne są również farelki samochodowe. Tego typu sprzęt jest bardzo mały i podłączany jest pod gniazdo zapalniczki. Zwykle mowa tutaj o urządzeniu zasilanym napięciem równym 12 V. Wybierając taki sprzęt koniecznie zwróć uwagę na długość jego przewodu. W przypadku krótkiego kabla, nie ma tutaj możliwości nagrzania tylnych siedzeń, o ile nie znajduje się tam dodatkowa zapalniczka samochodowa. Warto również pamiętać, że tego typu sprzęt jest dość mało wydajny.
Moc
Wybierając termowentylator pamiętaj, by dokładnie przyjrzeć się mocy danego urządzenia. Im wyższa jej wartość, tym teoretycznie wydajniejsza praca. Warto jednak pamiętać o tym, że nie sprawdza się to w każdej sytuacji. Duża moc oznacza również większe straty energii, a to oznacza wyższe rachunki za prąd. Standardowe urządzenie ma moc, której wartość waha się w granicach od 750 W do 2000 W.
Regulacja mocy
Warto również zwrócić uwagę na regulację mocy. Dobra farelka to urządzenie, w którym można dowolnie zmieniać ustawienia dotyczące siły dmuchania, kierunku, jak i temperatury. To oznacza, że możemy dostosować urządzenie do naszych potrzeb.
Programowanie
Dobry termowentylator powinien posiadać wiele funkcji. Choć tradycyjne farelki zwykle posiadały tylko jedno pokrętło, za pomocą którego możemy włączyć i wyłączyć urządzenie, to nowsze mają coraz to więcej ciekawych trybów. Do nich zaliczamy między innymi termostat. Jest to bardzo przydatna opcja. Nasz grzejnik inteligentnie będzie dostosowywał temperaturę grzania do temperatury powietrza w danym pomieszczeniu.
Dzięki temu nie musimy kontrolować urządzenia i nie odnotujemy dużych strat energii. Co więcej, możliwe jest również nastawienie czasu pracy danego modelu. To pozwala nam na włączenie tzw. drzemki w naszym termowentylatorze. Po upłynięciu określonego czasu, farelka automatycznie się wyłączy.
Instalacja
W sklepach do wyboru mamy farelki, które można montować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest montaż na stałe, co oznacza zainstalowanie sprzętu na ścianie. Drugi natomiast to termowentylator przenośny, który wystarczy jedynie podpiąć pod gniazdko elektryczne.
Tryby pracy
Nowe modele farelek posiadają funkcję oszczędzania energii. Oznacza to, że urządzenie nie pracuje na maksymalnej mocy i możemy je dostosować do własnych potrzeb.
Zasięg
Wybierając farelkę, pamiętaj, aby sprawdzić jej zasięg. Zależy on przede wszystkim od długości przewodu. Im jest on dłuższy, tym więcej możliwości przenoszenia naszego modelu i ustawienia go w wybranym przez nas miejscu.
Rozmiar
Warto pamiętać, że rozmiar termowentylatora ma duże znaczenie. Z racji tego, że jest to sprzęt przenośny, powinien być on również stosunkowo niewielki. To pozwoli nam na ustawienie go w dowolnym miejscu, jednocześnie mamy pewność, że będzie on skutecznie rozprowadzać ciepło w wybranych przez nas kierunkach.
Zabezpieczenia
Kupując taki sprzęt sprawdź, czy posiada on wszelkie zabezpieczenia chroniące go przed przegrzaniem. Taki model będzie się automatycznie wyłączać w chwili, gdy temperatura przekroczy maksymalny próg. Dzięki temu mamy pewność, że nasz sprzęt będzie bardziej żywotny i funkcjonalny.
Termowentylatory w dobrych cenach
Cena takiego produktu zależy przede wszystkim od funkcji danego modelu oraz jego mocy. Najtańsze z nich kosztują ok. 230 złotych. W sklepach znajdziemy jednak też takie po kilka tysięcy złotych.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Produkty te nie są już dostępne
Grzejnik Ceramiczny Sencor SFH 9013
Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest Semcor SFH 9013. To urządzenie odznacza się ciekawym designem, który doskonale prezentuje się w różnych pomieszczeniach. Model utrzymany jest w czarno-srebrnej tonacji. Termowentylator można ustawić na dwóch poziomach zużycia mocy – 1,3 kW lub 2,5 kW.
Wykorzystane do produkcji elementy grzewcze PTC zabezpieczają sprzęt przed przegrzaniem. Urządzenie wyposażone zostało w panel LCD, który pozwala na wygodne kontrolowanie jego działania. Jednocześnie do zestawu dołączony został pilot zdalnego sterowania.
Jedną z dodatkowych funkcji tego modelu jest minutnik, który można ustawić na czas (do 7,5 godzin). Po wybranym czasie termowentylator się wyłącza. Powietrze przechodzące przez urządzenie jest filtrowane, więc nie musimy się martwić o jego czystość.
Ponadto na sprzęt zakładana jest osłonka, która ułatwia utrzymanie go w czystości. Użytkownicy twierdzą, że ten termowentylator jest solidny i bardzo estetycznie wykonany.
Sencor SFH 9013 to sprzęt o mocy maksymalnej wynoszącej 2500 W. Jego wymiary to: 79 cm x 26,3 cm x 26,3 cm.
Zalety
Łatwa obsługa: Termowentylator jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Na ustawienie precyzyjnej temperatury grzania pozwala wbudowany wyświetlacz LED z dotykowym panelem sterowania.
Zdejmowana osłona wylotu powietrza: Ponieważ w przypadku opisywanego modelu osłonę wylotu powietrza da się zdjąć, możemy utrzymać sprzęt w czystości. To ułatwia też właściwą konserwację urządzenia.
Automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa: Jeśli produkt przewróci się na podłogę, automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa przerwie jego pracę. To zapobiega poważnemu uszkodzeniu elementów grzewczych sprzętu.
Wady
Cena: Termowentylator kosztuje ponad 300 zł. Wielu konsumentów twierdzi, że mimo wielu zalet powyższego modelu, jego cena jest stosunkowo wysoka.
Brak chłodnego nawiewu powietrza: Urządzenie nie zostało wyposażone w opcję chłodnego nawiewu powietrza, dlatego nie nadaje się ono do stosowania latem (w celu obniżenia temperatury w pokoju). Z pomocą sprzętu możemy tylko ogrzać dane pomieszczenie.
DeLonghi HVF 3030M
Nasz ranking zamyka termowentylator DeLonghi HVF 3030M. Jest to ciekawy produkt wyposażony w 3 stopnie poboru mocy: 0,8 kW, 1,2 kW i 2 kW. Dzięki nim można zoptymalizować zużycie energii i dostosować urządzenie do swoich potrzeb. Najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni do 60 m2.
Może być wykorzystywany zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych czy na budowach. Wymiary urządzenia to 31,5 cm x 23,7 cm x 17,5 cm. Waga produktu to jedynie 1,3 kg. Ten lekki sprzęt można swobodnie przenosić.
Jest to produkt bardzo łatwy w obsłudze. Sprzęt posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem, a także przed zamarznięciem, które włącza się gdy temperatura otoczenia dojdzie do 5 stopni Celsjusza. Ponadto konstrukcja urządzenia chroni je przed zalaniem, więc można je używać w łazienkach.
W gorące dni sprzęt można ustawiać w trybie wentylatora, dzięki możliwości chłodnego nawiewu. Opinie o termowentylatorach tego producenta są bardzo pozytywne. Model ten ceniony jest za wysokie walory techniczne.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Dodaj komentarz
3 KOMENTARZ
November 30, 2022 at 1:35 pm
Dla mnie najlepszy jest otatni zakup Ariete 808. Wysoka moc i dobre wykonanie.
Odpowiadać
January 23, 2023 at 6:51 pm
Też go mam i super jest ten jego oryginalny wygląd 😀 Nie widziałam drugiego takiego
Odpowiadać
November 30, 2022 at 7:23 pm
Dzień dobry,
Dziękujemy za komentarz i rekomendację.
Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl
Odpowiadać