Najlepszy fotel rozkładany jednoosobowy

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model jest wielofunkcyjny. Nadaje się dla dorosłych i dzieci. Pokrowiec łatwo się ściąga i pierze. Producent oferuje kilka wariantów kolorystycznych, dzięki czemu mebel będzie pasował do każdego wnętrza.

Wady

Materac używany jako fotel nie ma oparcia, co dla użytkownika może oznaczać obciążenie kręgosłupa przy długotrwałym siedzeniu.

Podsumowanie

Pokrowiec materaca wykonany jest w 70% z bawełny i w 30% z poliestru. Po rozłożeniu wymiary modelu to: 200 cm x 70 cm x 10 cm. W wersji złożonej, jako fotel jego rozmiar to: 70 cm x 60 cm x 50 cm.

Drugi wybór

Zalety

Użyta do konstrukcji fotela sosnowa rama zapewnia mu trwałość i solidność wykonania. W ciągu dnia może posłużyć jako gustowne siedzisko w pokoju dziennym, a na noc stać się wygodnym łóżkiem dla gości. Model jest wąski, więc nie zajmuje dużo, często potrzebnej, przestrzeni.

Wady

Podłokietniki w modelu nie są obite, przez co mogą powodować uczucie dyskomfortu. Jednakże położenie stylowych poduszek doda fotelowi szykowności i rozwiąże problem bolących rąk.

Podsumowanie

Fotel w 100% pokrywa poliester. Jako siedzisko ma wymiary: 59,5 cm x 72 cm x 72,5 cm. Po wybraniu opcji łóżka wymiary wynoszą 170 cm x 59,5 cm x 48 cm.

Rozważ też

Zalety

Odpowiedni poziom twardości materaca pozwala na korzystanie z niego przez osoby mające problemy z kręgosłupem. Dzięki użytym materiałom nadaje się do recyklingu. Model świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach.

Wady

Mebel nie ma podłokietników, przez co może powodować uczucie dyskomfortu podczas jego użytkowania. Zamiana fotela w łóżko do spania zajmuje więcej czasu niż zwykle, ponieważ dodatkowo należy zdjąć pokrowiec.

Podsumowanie

Materiały, jakich użyto do produkcji siedziska to głównie bawełna i poliester oraz stal, z której wykonano stelaż. Szerokość fotela wynosi 80 cm, wysokość 87 cm, a głębokość 100 cm. Korzystając z funkcji łóżka do spania należy przygotować 80 cm x 188 cm przestrzeni.

 

 

Fotele rozkładane jednoosobowe – Ranking

 

 

Laforma Moss

 

Prezentujemy jednoosobowy fotel rozkładany Laforma Moss. Ma on bardzo prostą konstrukcję, która ułatwia użytkowanie. Składa się z czterech elementów połączonych ze sobą. Dużym atutem jest możliwość częściowego rozłożenia mebla, co powoduje, że można go wykorzystać na trzy sposoby – jako fotel, leżankę i materac do spania. W każdej pozycji jest bardzo wygodny. Wymiary mebla to 78 cm szerokości, 88 cm głębokości, po rozłożeniu powstaje powierzchnia do spania o wymiarach 78 cm x 200 cm.

Mebel jest dostępny w kolorach: białym i niebieskim. Kolorystyka i stylistyka pasują szczególnie do wnętrz nowoczesnych, loftowych i do pokoi młodzieżowych, ale dobrze komponuje się również z wystrojem bardziej tradycyjnym.

Konsumenci podkreślają jakość produktu, szczególnie zwracają uwagę na staranność wykonania i jakość użytych materiałów. Ozdobne przeszycia i czarna lamówka wszyta na bokach modelu w kolorze niebieskim, sprawiają, że fotel kojarzy się i elegancją.

 

 

 

 

MKS Samba

 

Fotel rozkładany MKS Samba ma formę niedużej sofy o szerokości 140 cm i głębokości 90 cm. Po rozłożeniu tworzy powierzchnię do spania o wymiarach 115 cm x 185 cm.

Mebel ma drewniany stelaż, rozkładanie odbywa się poprzez wyciągnięcie szuflady umieszczonej pod siedziskiem i samego siedziska. Atutem mebla jest pojemny schowek na pościel, nie ma więc problemu z jej przechowywaniem.

Wyrób wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i dostępny w wielu wariantach kolorystycznych. Mebel jest dwukolorowy, dwie dołączone do niego poduszki w odmiennym od całości kolorze lub wzorze pełnią funkcję dekoracyjną. Pianka materaca o gęstości T25 gwarantuje wygodę mebla zarówno w funkcji fotela, jak i łóżka. Użytkownicy chwalą jakość mebla i jego stylistykę, która pasuje do różnych wnętrz.

 

 

 

 

Ikea LYCKSELE LOVAS

 

Fotel rozkładany IKEA LYCKSELE LOVAS jest wygodnym meblem łączącym funkcję wygodnego siedziska i łóżka. Szerokość mebla wynosi 80 cm, a głębokość – 100 cm. Po rozłożeniu powierzchnia do spania ma wymiary 80 cm x 188 cm. Ten najlepszy fotel rozkładany jednoosobowy w dobrej cenie utrzymany jest w stylu skandynawskim.

Mebel osadzony jest na metalowym stelażu o konstrukcji podobnej do łóżka polowego. Przed rozłożeniem konieczne jest zdjęcie pokrycia. Można dokupić pojemnik na pościel, który wsuwa się pod siedzisko.

Produkt jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych, pokrycia są wymienne i można je dokupić oddzielnie. Wszystkie pokrowce można prać w pralce, drobniejsze zabrudzenia dają się usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki.

 

 

 

 

Jaki fotel rozkładany jednoosobowy wybrać?

 

Warto rozważyć zakup rozkładanego fotela nie tylko w przypadku małego mieszkania. Tego rodzaju mebel może pełnić wiele funkcji. W ciągu dnia będzie zwykłym siedziskiem służącym np. do relaksu przed telewizorem, w nocy przekształci się w wygodne łóżko. Szczególnie przydatny może okazać się w przypadku, gdy chcemy przenocować gościa. Jednoosobowe fotele rozkładane dobrze sprawdzają się także w roli łóżka dla dziecka. Dobry mebel tego rodzaju powinien być nie tylko praktyczny, ale również ładny.

 

 

Na rynku jest dostępny szeroki asortyment rozkładanych foteli. Ten poradnik ma za zadanie podpowiedzieć, jak wybrać odpowiedni model. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materiału obiciowego, rodzaj pianki, stelażu, sposób rozkładania i wielkość fotela po rozłożeniu. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w poduszki, podłokietniki, pojemniki na pościel, co eliminuje problem jej przechowywania.

Według konsumentów najlepsze jednoosobowe fotele rozkładane są wykonane z wysokiej jakości materiałów i łączą funkcjonalność z estetyką. Mogą być ozdobą każdego mieszkania.

Materiał wierzchni powinien być wytrzymały, łatwy w czyszczeniu i nie powinien odkształcać się podczas użytkowania. Bardzo wygodne w utrzymaniu są tkaniny typu Easy Clean, są one plamoodporne, powierzchniowe zabrudzenia (np. rozlaną kawę) można łatwo usunąć za pomocą wilgotnej ściereczki.

Niektóre modele foteli mają zdejmowane pokrycia, które można prać w pralce. To dobre rozwiązanie, które nie tylko pomoże nam w utrzymaniu czystości, ale dodatkowo pozwoli odmienić wystrój wnętrza poprzez zmianę pokrycia.

Szczególnie ważna jest jakość pianki, która stanowi wypełnienie fotela, bo to od niej zależy, czy mebel będzie wygodny i trwały. Musi być ona sprężysta i odporna na odkształcenia. Decyduje o tym gęstość, która w przypadku foteli powinna wynosić T25 i więcej, czyli powyżej 25 kg/m3.

Wymiary jednoosobowego fotela rozkładanego po rozłożeniu wahają się od 185 cm – 200 cm długości i od ok. 80 cm – 105 cm szerokości. Warto więc przed dokonaniem zakupu dokładnie zaplanować i wymierzyć miejsce, gdzie chcemy ustawić mebel.

Na komfort użytkowania wpływa też konstrukcja fotela. Producenci stosują bardzo różne rozwiązania. Najprostsze modele mają formę składanego materaca, bardziej skomplikowane zbudowane są na stelażach drewnianych lub metalowych. Różnią się także sposoby rozkładania fotela. Jeśli ma on pełnić funkcję codziennie używanego łóżka, należy zwrócić uwagę, żeby rozkładanie było szybkie i łatwe.

Najlepszy jednoosobowy fotel rozkładany w 2024 roku łączy walory estetyczne z wygodą użytkowania. Dzięki prostej budowie jedna osoba bez wysiłku przekształci fotel w leżankę lub łóżko. Producenci połączyli prostotę z elegancją i jakością, dzięki czemu produkt przyciąga wzrok i stanowi ozdobę wnętrza.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ