Ranking 9 najlepszych siłowników do bram w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.10.21

 

Siłowniki do bram – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wybierając odpowiedni model siłownika, należy zwrócić uwagę na wiele ciekawych rozwiązań dostępnych na rynku. Dobrym wyborem będzie zakup zestawu siłowników FAAC Alfa 414. Model pasuje do każdego rodzaju słupków i został przystosowany do bram uchylnych o długości do 3 m oraz ciężarze do 200 kg. Zestaw obsługuje się za pomocą pilotów kompatybilnych z centralą sterującą. Innym, równie ciekawym rozwiązaniem przeznaczonym do automatyzacji prawego skrzydła bramy przydomowej jest model FAAC 414 230 V. Siłownik pasuje do słupków wykonanych z klinkieru, metalu oraz innych materiałów. Dzięki temu jest odpowiedni do większości wjazdów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model pasuje do każdego rodzaju słupków ogrodzeniowych. Jest to duży plus, ponieważ nie trzeba martwić się o dopasowanie zestawu do zamontowanego już ogrodzenia. Jeden siłownik przeznaczony jest do skrzydła o maksymalnej długości 3 m oraz ciężarze do 200 kg.

Wady

W zestawie z siłownikami do dwuskrzydłowej bramy przydomowej są tylko 2 piloty zdalnego sterowania. W przypadku większych rodzin może być to za mała liczba urządzeń.

Podsumowanie

FAAC 414 ALFA to dobry wybór dla osób posiadających gotowe ogrodzenie z bramą wjazdową o prześwicie do 6 m. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy potrzebne do montażu bramy oraz dokładny schemat przedstawiający poprawną instalację.

Drugi wybór

Zalety

Siłownik jest przeznaczony do automatyzacji prawego skrzydła bramy. Jest dostosowany do bramy o długości do 3 m oraz ciężarze do 200 kg. Model pracuje bardzo cicho i sprawnie się uruchamia. Produkt jest wykonany z dobrej jakości materiałów.

Wady

Model nie ma zainstalowanych wyłączników krańcowych otwierania, które zabezpieczają urządzenie przed uszkodzeniem. Aby zautomatyzować oba skrzydła bramy, trzeba kupić dodatkowo zestaw do lewego skrzydła.

Podsumowanie

Komplet FAAC 414 składa się z jednego siłownika, który w zależności od zamówienia należy zainstalować po lewej lub prawej stronie. Silnik zasilany jest napięciem 230 V, a pobór mocy urządzenia wynosi 280 W. Prędkość obrotowa silnika to 1400 obr/min.

Rozważ też

Zalety

Model z silnikiem 230 V został zaprojektowany do użytku przydomowego. Siłownik jest dostosowany do wykonywania 50 cykli otwierania i zamykania na dobę. Jego dodatkową zaletą jest duży udźwig, jest on w stanie obsłużyć bramę o wadze do 300 kg.

Wady

Uchwyty dołączone do siłownika Toona 230V wymagają spawania, co może sprawiać problem w czasie instalacji. Model został przeznaczony wyłącznie do montażu na szerokich, murowanych słupkach.

Podsumowanie

Siłownik Toona został wykonany z materiałów takich jak stal, lekkie stopy oraz techno-polimery, które są wyjątkowo odporne na działanie czynników atmosferycznych. Samohamowny model ma silnik 230 V oraz jest przystosowany do bram o długości 3 m.

 

 

9 najlepszych siłowników do bram. Opinie w 2021 roku

 

Montaż automatycznej bramy wjazdowej to bardzo duża wygoda dla użytkowników. Domownicy, którzy mają pilot do zdalnego sterowania, nie muszą się przejmować koniecznością ręcznego otwierania oraz zamykania. Jest to duże ułatwienie, szczególnie gdy pogoda nie dopisuje, a kierowca musi wyjść i otworzyć, a następnie zamknąć wjazd. Aby dowiedzieć się, jaki zestaw będzie najlepszy, warto przeanalizować ranking siłowników do bram, w którym są przedstawione najważniejsze informacje o poszczególnych modelach. 

 

Siłowniki do bram dwuskrzydłowych

 

1. FAAC Zestaw Siłowników 414 Do Bramy Dwuskrzydłowej Alfa

 

Zestaw siłowników do bramy dwuskrzydłowej FAAC Alfa 414 pasuje do każdego rodzaju słupków, dzięki czemu można go zainstalować na każdej ogrodzonej posesji. Jest to dobre rozwiązanie przeznaczone do skrzydłowych bram ogrodzeniowych, które łącznie mają do 6 metrów długości. Kompletny zestaw składa się z niezawodnych i sprawdzonych mechanizmów FAAC 414. Siłowniki do bram dwuskrzydłowych przeznaczone są do automatyzacji bram uchylnych, których długość jednego skrzydła nie przekracza 3 metrów, a ciężar 200 kg. 

Zestaw jest przystosowany do każdego rodzaju słupków, dlatego siłowniki do bram dwuskrzydłowych można zainstalować do ogrodzenia metalowego czy wykonanego z klinkieru. Kompletny model składa się z dwóch siłowników FAAC 414, obudowy, centrali sterującej E045, modułu radiowego XF 868, a także 3 pilotów XT4 SLH LR w kolorze czarnym. W zestawie są także: Para fotokomórek, 2 kondensatory rozruchowe, 2 klucze wysprzęglające oraz wszystkie niezbędne przyrządy montażowe. 

Użytkownicy, którzy zakupili zestaw FAAC 414, są bardzo zadowoleni z zakupu. Test siłowników do bram potwierdza, że w tej cenie jest to najlepszy automat do bram, który cicho pracuje i szybko otwiera wjazd. Dodatkowymi zaletami modelu są gwarancja i serwis producenta oraz dostęp do części zamiennych. 

 

 

 

 

Siłowniki do bram skrzydłowych

 

2. FAAC 414 Siłownik elektromechaniczny 230V

 

Zestaw FAAC 414 składa się z pojedynczego siłownika, który w zależności od wyboru można zainstalować po lewej lub prawej stronie bramy wjazdowej. Model przeznaczony jest do automatyzacji wjazdu, w którym długość jednego skrzydła wynosi 3 m. Siłownik do bram skrzydłowych może udźwignąć ciężar do 200 kg, a prędkość wysuwu trzpienia wynosi 1,5 cm/sek. W zestawie znajdują się elementy takie jak uchwyty montażowe, kluczyk do awaryjnego otwierania w razie braku napięcia, kondensator rozruchowy, instrukcja obsługi w języku polskim oraz karta gwarancyjna. 

Model zasilany jest 230 V napięciem. Pobór mocy wynosi 280 W, a pobór prądu 1,2 A. Prędkość obrotowa silnika wynosi 1400 obr/min. Siłownik został zabezpieczony przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych i może pracować w zakresie temperatur od -20 stopni Celsjusza do +55 stopni Celsjusza. Model ma również zabezpieczenie termiczne do 140 stopni Celsjusza. 

Opinie o siłownikach do bram FAAC 414 są pozytywne. Użytkownicy potwierdzają, że model działa bez zarzutu i przy odpowiednim montażu oraz regularnej konserwacji może służyć bezawaryjnie przez kilka lat. 

 

 

 

 

Siłowniki do bram Nice

 

3. Nice Toona TO4005 Siłownik 3m

 

Nice Toona 4005 to samohamowny siłownik do bram skrzydłowych, gdzie długość jednego skrzydła nie może przekraczać 3 m. Model został skonstruowany z myślą o gospodarstwach domowych, w których liczba cykli otwierania oraz zamykania wjazdu nie przekracza 50 na dobę. Siłowniki do bram Nice wyróżniają się znacznie większą siłą oraz wzmocnioną konstrukcją. Dzięki temu model Toona TO4005 może poradzić sobie z bramą o masie do 300 kg. 

Siłowniki do bram Nice Toona zostały przystosowane do montażu na szerokich murowanych słupkach. Osadzenie zawiasu nie może jednak przekroczyć 15 cm. Siłowniki trzeciej generacji zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość oraz długoletnie użytkowanie. Obudowa jest wykonana z aluminiowych pokryw, zabezpieczonych lakierem poliestrowym. Części wewnętrzne są zrobione ze stali, lekkich stopów, a także z techno-polimerów. 

Użytkownicy posiadający model Toona są zadowoleni z zakupu. Do siłownika należy dokupić centralę sterującą Nice Mindy A60, która jest kompatybilna z mechanizmem. Mając taki zestaw, można sterować skrzydłem, uruchamiać funkcję furtki oraz elektronicznie regulować siłę. 

 

 

 

 

Siłowniki do bram FAAC

 

4. FAAC Genius Siłownik G-Bat 300 DX

 

Siłowniki do bram FAAC Genius zostały zaprojektowane z myślą o bramach dwuskrzydłowych, których maksymalna długość skrzydła wynosi 3 m. Model przeznaczony jest do automatyzacji wjazdów przydomowych, których ciężar nie przekracza 200 kg. Wersja G-Bat to unowocześniony siłownik 414, równie wydajny i bezawaryjny. Mechanizm jest dostępny w wersji lewej SX oraz prawej DX, co zdecydowanie ułatwia montaż na szerokich słupkach. Ten dobry siłownik do bram FAAC ma stopień ochrony IP54 oraz koło zębate wykonane z brązu. 

W zestawie Genius G-Bat 300 DX znajdują się wszystkie najważniejsze elementy: Dwa siłowniki, centrala sterująca FAAC 455 D, obudowa do centrali, fotokomórka o zasięgu 20 m, odbiornik radiowy FAAC 433 MHz RP2 LC wersja 2-kanałowa oraz 2 piloty z kodem dynamicznie zmiennym. Oprócz tego, w skład zestawu wchodzą także: Ogranicznik środkowy zaoblony, 2 ograniczniki zewnętrzne, lampa sygnalizująca z anteną, kluczyki do awaryjnego otwierania oraz wszystkie niezbędne elementy do montażu. 

Siłowniki do bram FAAC model Genius G-Bat mają pozytywne opinie wśród zadowolonych użytkowników. Zestaw sprawdza się bardzo dobrze, a co najważniejsze cały mechanizm został wykonany z wysokiej jakości materiałów. 

 

 

 

 

Siłowniki do bram przesuwnych

 

5. Nice Robus600P Siłownik 600kg

 

Nice Robus 600P to siłownik przeznaczony do bram o wadze do 600 kg. Napęd z indukcyjnymi wyłącznikami krańcowymi, a także z wbudowaną centralą sterującą to produkt, który dobrze sprawdzi się w zakładach pracy lub na strzeżonych osiedlach. Siłowniki do bram przesuwnych pracują z intensywnością 100 cykli na dzień z prędkością min-max bramy 6.0-18.0m/min. System BLUEBUS pozwala na podłączenie do 7 urządzeń preferencyjnych oraz umożliwia sterowanie prędkością przesuwu bramy do 20m/min. Wbudowana centrala ma 3 przyciski sterujące oraz funkcję furtki. 

Model jest zasilany prądem 230 V o natężeniu 2.5 A. Zestaw pobiera 515 W mocy, a nominalny moment obrotowy wynosi 9.0 Nm. Zaletami siłownika do bram Nice Robus 600P są: Opcja informująca o konieczności wykonania konserwacji oraz tryb uśpienia, gdy system nie jest używany. Centrala sterująca może pracować w zakresie temperatur od -20 stopni Celsjusza do +50 stopni Celsjusza.  

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na montaż mechanizmu Nice Robus 600P, są zadowoleni z wyboru. Dużą zaletą modelu jest amperometryczny system zwiększający bezpieczeństwo, który z dużą precyzją wykrywa przeszkody. 

 

 

 

 

Siłowniki do bram wjazdowych

 

6. Faac Zestaw Automatyki do Bramy Przesuwnej z Siłownikiem C721 – Cyclo 24V

 

Automatyczny zestaw do bramy przesuwnej FAAC CYCLO jest przeznaczony do użytku przydomowego oraz osiedlowego. Model ma opatentowaną przekładnię zapobiegającą redukcji drgań, a także specjalną jednostkę sterującą zabezpieczającą przed zgnieceniem. Siłowniki do bram wjazdowych FAAC są kontrolowane przez centralę z funkcją master-slave. Model przeznaczony jest do przesuwania bram o ciężarze do około 800 kg. Prędkość przesuwu wynosi 18 m/min, dzięki czemu urządzenie dobrze sprawdzi się zarówno przy budynkach jednorodzinnych oraz na zamkniętych osiedlach. 

Dobry i tani siłownik do bram jest wykonany z dobrej jakości materiału. W zestawie znajdują się elementy takie jak podstawa montażowa, moduł radiowy, parę fotokomórek oraz 3 piloty w zestawie. Model FAAC Cyclo zasilany jest napięciem 230 V, a pobór mocy wynosi 290 W. Silnik elektryczny wykonuje 3600 obr/min, maksymalny moment obrotowy wynosi 30 Nm. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu Cyclo, są zadowolone z zakupu. Model pracuje bez zarzutu w zakresie temperatur od -20 stopni Celsjusza do + 55 stopni Celsjusza. Dużą zaletą zestawu jest to, że bazuje on na jednym z najpopularniejszych produktów FAAC, wyróżniającym się bezawaryjnością.

 

 

 

 

Siłowniki do bram garażowych

 

7. Bft Phobos Bt A25 Siłownik Bez Centrali BFT83

 

Napęd do bramy skrzydłowej BFT PHOBOS BT A25 to model przeznaczony do automatyzacji wjazdu o długości skrzydła wynoszącej do 2,5 m oraz ciężarze do 250 kg. Siłownik ma możliwość maksymalnego osadzenia zawiasu do 8 cm, w efekcie czego jest on mało widoczny na zewnątrz. Mechanizm wykorzystuje technologię D-TRACK, zapewniającą pełne bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Zestaw jest wyposażony w nowoczesną centralę sterującą THALIA LIGHT, która ma wyświetlacz LCD. Dużą zaletą modelu jest możliwość szybkiego zaprogramowania wszystkich niezbędnych funkcji. 

Napęd BFT PHOBOS BT A25 został wyposażony w funkcję furtki, która pozwala częściowo otworzyć jedno skrzydło bramy. Model jest zasilany prądem 230 V, a pobór mocy wynosi 40 W. Mechanizm jest w stanie przesuwać skrzydła z prędkością 15 mm/s. Atutem modelu jest opcja wykrywania przeszkód wraz z magnetycznymi wyłącznikami krańcowymi. 

Model jest przeznaczony do montażu na ogrodzeniach wykonanych ze stali oraz murowanych. Zestaw BFT PHOBOS BT A25 ma wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry model, który użytkuje się bez problemu.

 

 

 

 

Siłowniki do bram Somfy

 

8. Zestaw do bram skrzydłowych Somfy SGA 4100

 

Zestaw Somfy SGA 4100 jest przeznaczony do automatycznego otwierania bram dwuskrzydłowych o masie do 150 kg i długości do 1,8 m. Model dobrze nada się do obsługi przydomowego wjazdu, gdzie liczba cykli na dobę nie przekracza 20. Siłowniki do bram Somfy otwierają i zamykają bramę w czasie 12 sekund. Model został wyposażony w funkcję furtki, dzięki czemu daje użytkownikom możliwość uchylenia jednego skrzydła dla pieszych. Bezpieczeństwo osobom korzystającym z automatycznego wjazdu zapewnia nowoczesny system zatrzymywania mechanizmu zaraz po wykryciu przeszkody. 

Model Somfy SGA 4100 ma dołączone dwa piloty zdalnego sterowania. Siłowniki są w stanie otwierać i zamykać bramę o powierzchni 3,6 m2/skrzydło. Maksymalny kąt otwarcia wynosi 120 stopni, przy czym jedno skrzydło nie może ważyć więcej niż 150 kg. W razie braku zasilania, napęd ma wbudowany specjalny przełącznik, który umożliwia ręczne otwarcie wjazdu. 

Osoby, które zainstalowały zestaw od tego znanego producenta automatyki wjazdowej, są zadowolone z jego działania. Model SGA 4100 nie wymaga częstych napraw, a okres gwarancji na produkty wynosi aż 36 miesięcy. Jest to urządzenie godne polecenia. 

 

 

 

 

Came siłowniki do bram

 

9. Siłownik trójfazowy CAME BKS22TGS do Bram Przesuwnych

 

Siłownik trójfazowy CAME BKS22TGS to model przeznaczony do ciężkich bram przesuwnych. Mechanizm został przystosowany do obsługi wjazdu o masie do 2200 kg oraz maksymalnej długości 23 m. Siłowniki do bram Came zostały zaprojektowane z myślą o zautomatyzowaniu ciężkich wjazdów na posesje prywatne oraz dojazdów do budynków przemysłowych. Prędkość przesuwu wynosi 10,5 m/min, a zamykana na klucz pokrywa od mechanizmu wysprzęglającego gwarantuje, że żadna osoba z zewnątrz nie będzie miała do niego dostępu. 

Zestaw ma zamontowany silnik o mocy 600 W, którego siła ciągu wynosi 1650 N. Jednostka napędowa zasilana jest prądem 230/400V AC trójfazowe. Centrala sterująca ma solidną, wodoodporną obudowę w klasie szczelności IP54. Silnik wyposażony jest także w specjalne zabezpieczenie termiczne, a mechanizm składający się z koła zębatego ma 6 modułów.

Użytkownicy, którzy posiadają zestaw Came BKS22TGS, wystawiają pozytywne opinie o sprzęcie. Samoblokujący siłownik elektromechaniczny został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, dlatego też wiele osób chętnie decyduje się na jego montaż na swojej posesji. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki siłownik do bram kupić? 

 

Decydując się na montaż automatycznej bramy wjazdowej, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Na samym początku niezbędne będzie podłączenie instalacji elektrycznej w miejscu, w którym ma znajdować się centralka sterująca oraz silnik. Bez odpowiedniego połączenia za pomocą prądu elektrycznego niewiele można zrobić. Zastanawiając się, jaki siłownik do bram wybrać, należy sprawdzić, jakie są możliwości instalacyjne. Nie wszystkie modele są przystosowane do montażu na każdym ogrodzeniu. Wiele urządzeń daje możliwość instalacji na słupkach wykonanych z metalu oraz z klinkieru, jednak decydując się na zakup konkretnego produktu, warto sprawdzić, czy będzie pasować do danego materiału. Jaki jest najlepszy siłownik do bram automatycznych, który dodatkowo będzie bezawaryjny? 

Na jakie parametry należy zwrócić uwagę? 

Osoby szukające napędu automatycznego powinny wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni produkt. Siłowniki do bram w dobrych cenach mają spełniać wszystkie najważniejsze warunki bezpieczeństwa. Sprzęt musi być bezpieczny zarówno pod względem użytkowania, jak i ochrony przed nieproszonymi gośćmi. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać dobry zestaw do zamontowanej już bramy wjazdowej? 

Liczba skrzydeł – szukając napędu do bramy wjazdowej, należy wybrać model pasujący do liczby skrzydeł. W zależności od tego, czy jest to wjazd dwuskrzydłowy, czy jednoskrzydłowy, mechanizmy będą zupełnie różne. Różnica jest oczywista, ponieważ do pierwszego wariantu potrzebny będzie rozbudowany zestaw. Druga opcja pozwala zainstalować klasyczny model napędowy. 

Długość skrzydła – długość jednego skrzydła bramy to jeden z ważniejszych parametrów, na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni napęd. W karcie produktu napędu podane są informacje, które należy uwzględnić podczas zakupu. Na pierwszym miejscu trzeba sprawdzić, do jakiej długości bramy jest dany model siłownika. Tańsze napędy są przeznaczone do obsługi metrowych skrzydeł, których konstrukcja nie jest zbyt ciężka. Kupując siłownik, warto jednak zostawić bezpieczny zapas i wybrać model przeznaczony do dłuższej i cięższej bramy. Jest to gwarancja tego, że podczas silnych podmuchów wiatrów nie dojdzie do uszkodzenia napędu. 

Ciężar – ciężar bramy to kolejny bardzo ważny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. W opisie każdego produktu znajduje się informacja zawierająca przedział wagowy, w jakim dany model może pracować. Oczywiście warto wybrać sprzęt z większym zapasem, aby w trakcie obsługi wjazdu nie był stale narażony na obciążenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu z bezpiecznym zapasem około 25% obciążenia. 

Oprócz wyżej wymienionych parametrów należy wziąć pod uwagę kilka innych ważnych kwestii. Właściwe dopasowanie mechanizmu do danej bramy pozwoli uniknąć awarii, które niejednokrotnie wynikają z winy użytkowników. 

Cykle dobowe – napęd automatyczny to nic innego jak mechanizm o ograniczonej wytrzymałości. Aby działał poprawnie, należy o niego dbać, stale kontrolować, konserwować, a także przeprowadzać regularne wymiany zużytych elementów. Wybierając dany model mechanizmu, należy wziąć pod uwagę liczbę cykli dobowych przewidzianych przez producenta. Jeśli użytkownik wie, że brama wjazdowa będzie często zamykana i otwierana, warto wybrać produkt, którego cykle dobowe są większe. Jeśli jednak wiadome jest to, że wjazd będzie rzadko używany, można wybrać tańszy produkt z obniżoną liczbą cykli na dobę. Najlepszy siłownik do bram jest przystosowany do tego, aby wykonywać przynajmniej 20 – 30 ruchów w ciągu dnia. 

Rodzaj ogrodzenia i słupków – innymi czynnikami decydującymi o tym, jaki model napędu będzie najlepszy, są rodzaj ogrodzenia oraz materiał, z jakiego zostały wykonane słupki. Inne typy siłowników kupuje się na słupki wąskie, a inne na szerokie. W zależności od tego, z jakiego materiału zostało wykonane ogrodzenie, wybór automatycznych siłowników może być ograniczony. Nie wszystkie modele są przeznaczone do montażu na każdym materiale. Dobrym wyborem jest zakup zestawu, który daje możliwość zainstalowania na dowolnym podłożu. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zamontować siłowniki do bram? 

Montaż siłowników do bram sam w sobie nie jest trudny. Znacznie większy kłopot może sprawić prawidłowe ustawienie centrali sterującej, która będzie obsługiwała wjazd. Bramy dwuskrzydłowe przeznaczone do samodzielnego montażu stają się coraz bardziej popularne ze względu na to, że coraz większa liczba osób decyduje się na instalację napędu. Brama taka to duża wygoda, która w zależności od wybranego zestawu montażowego nie musi wcale dużo kosztować. Instalacja zestawu do samodzielnego montażu składa się z kilku prostych kroków.  Na początku należy wymierzyć i nawiercić wszystkie niezbędne otwory w słupkach, aby przymocować wsporniki, które potem również trzeba przykręcić do bramy. Po prawidłowym przykręceniu siłowników przystępuje się do podłączenia instalacji elektrycznej oraz programatora. Następny etap to umieszczenie słupków z fotokomórkami, montaż włącznika oraz połączenie przewodów z centralką sterującą.

P2: Ile kosztują siłowniki do bram? 

Ceny siłowników do bram zależą od wybranego modelu oraz dodatkowych funkcji. Zestawy przeznaczone do większych i cięższych bram osiedlowych czy przemysłowych są droższe, ponieważ muszą udźwignąć znacznie większy ciężar. Są również przystosowane do wielokrotnego otwierania i zamykania w ciągu dnia. Cena wysokiej jakości produktu to koszt od 2000 do 4000 złotych. Klasyczne siłowniki do bram przeznaczone do wjazdu o ciężarze do 200 kg i długości do około 3 metrów kosztują znacznie mniej. Cena takich modeli waha się w przedziale od 1500 do 3000 złotych. Dużo zależy również od tego, czy kupując zestaw siłowników, użytkownik decyduje się na ich montaż przez wykwalifikowaną ekipę. 

 

P3: Jak działa siłownik do bram? 

W zależności od wybranego modelu napędy do bram skrzydłowych dzielą się na dwa rodzaje. Na rynku dostępne są sprzęty mechaniczne oraz elektrohydrauliczne. W wielu przypadkach stosuje się ten pierwszy rodzaj, czyli napęd śrubowy. Są to klasyczne konstrukcje, uważane za jedne z najbardziej niezawodnych. Montuje się je przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Bezawaryjny system pozwala obsługiwać skrzydło o maksymalnej długości do 7 metrów oraz wadze do 600 kg. Otwieranie skrzydła odbywa się za pomocą mechanizmu zasilanego prądem elektrycznym. Czas oraz ilość cykli otwarcia i zamknięcia uzależnione są od danego modelu. W przypadku napędów elektrohydraulicznych śruba jest zastąpiona przez siłownik hydrauliczny, który wyróżnia się dużą wytrzymałością. Tego typu modele są jednak znacznie droższe od śrubowych i wymagają montażu specjalnych grzałek, które utrzymują właściwą temperaturę cieczy wewnątrz mechanizmu podczas mrozów. 

 

P4: Gdzie kupić siłowniki do bram? 

Siłowniki do bram można kupić przez Internet oraz u producenta prowadzącego sprzedaż swoich produktów. Znaczna ilość osób decyduje się na zakup zestawu napędowego w autoryzowanym salonie. Wówczas użytkownik dostaje gwarancję na dany produkt oraz usługę serwisową w razie awarii. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest niższy koszt montażu. Wielu producentów oferuje profesjonalną instalację po zakupie gotowego zestawu siłowników wraz z niezbędnymi elementami. Kupując napędy do bram przez Internet, trzeba dokładnie wiedzieć, jaki model będzie odpowiedni. Należy sprawdzić wszystkie parametry oraz mieć na uwadze wagę, długość bramy oraz możliwości instalacyjne.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ