Ranking 10 najlepszych napędów do bramy w 2023

Ostatnio aktualizowane: 02.12.23

 

Napęd do bramy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Aby kupić sprawnie działający napęd do bramy, warto sugerować się nie tylko opisami dostępnych na rynku sprzętów, ale także opiniami użytkowników, którzy przetestowali już dane urządzenia. Biorąc pod uwagę recenzję, wytypowaliśmy najlepsze napędy do bramy. Wśród nich znalazł się m.in. model Delta 2 Faac 740 dostępny w komplecie z wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu. W skład zestawu poza napędem wchodzi podstawa montażowa, pilot, odbiornik radiowy i para fotokomórek. Urządzenie jest przystosowane do pracy w różnych warunkach pogodowych. Polecamy także Zestaw do napędów bram skrzydłowych 12″ wykonany z najwyższej jakości materiałów. Centrala główna działa sprawnie w każdych warunkach pogodowych.


10 najlepszych napędów do bramy. Opinie w 2023 roku

 

Aby stworzyć rzetelny ranking napędów do bramy, przeczytaliśmy wiele komentarzy na temat różnych produktów, a także poznaliśmy ich dokładne opisy na stronach producentów. To pozwoliło nam wyłonić najlepsze sprzęty na rynku. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Napęd do bramy jest sprzedawany w zestawie z wszystkimi niezbędnymi elementami montażowymi. Co więcej, jego instalacja jest prosta. Urządzenie jest dostosowane do pracy w różnych warunkach pogodowych, zarówno podczas mrozu, jak i intensywnych upałów.

Wady

Konsumenci, którzy zdecydowali się kupić ten sprzęt, przyznają, że zabezpieczenie przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby się nie sprawdza. Nie ma konieczności używania klucza, wystarczy pozbyć się jednej nakrętki, aby otworzyć bramę.

Podsumowanie

Waga modelu jest równa 16 kg, a jego dokładne wymiary to: 29,5 cm x 22,5 cm x 32,5 cm. Napęd jest dostosowany do przydomowych bram przesuwnych ważących do 500 kg.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest zrobione z wytrzymałych materiałów, więc nie jest podatne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Napęd do bramy skrzydłowej pozwala na jej otwarcie w zaledwie 30 sekund. Siłowniki są zasilane bezpiecznym napięciem.

Wady

Montaż napędu do bramy skrzydłowej jest nieco skomplikowany. Często zdarza się, że kupujący nie są w stanie sami przeprowadzić instalacji i muszą korzystać z pomocy fachowców. To nierzadko wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Podsumowanie

Centrala pracuje sprawnie w temperaturze od -30 st. C. do +70 st. Siłowniki ważą ok. 3,3 kg. Udźwig każdego z nich wynosi 300 kg. W komplecie znajdują się 3 piloty.

Rozważ też

Zalety

W modelu zastosowano mechanizm rozłączający, więc jeśli podczas zamykania bramy garażowej zostanie zlokalizowana jakakolwiek przeszkoda, nastąpi zatrzymanie działania. Napęd cicho pracuje. Nie trzeba poświęcać dużo czasu na jego konserwację.

Wady

Czasami, w przypadku bardzo silnych mrozów poniżej -20 st. C, brama garażowa może się zacinać. Wskazują na to pojedyncze recenzje na temat sprzętu zamieszczone w Internecie.

Podsumowanie

Prędkość otwierania bramy wynosi ok. 10,5 cm na sekundę. Model ma obudowę zrobioną z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Napęd jest dostosowany do bram o maksymalnej powierzchni 7 m2 i szerokości do 3 m. W komplecie otrzymujemy dwa piloty.

 

Napęd do bramy przesuwnej

 

1. Zestaw automatyki do bramy Delta 2 Faac 740 

 

Chcielibyśmy polecić Twojej uwadze dobrze oceniany przez użytkowników napęd do bramy przesuwnej Faac 740. Jest to zestaw składający się z elementów niezbędnych do zautomatyzowania działania bramy. Wszystkie akcesoria są zapakowane w jedno pudełko. W modelu wykorzystane zostały wytrzymałe siłowniki Faac 740, które są dostosowane do bram przydomowych ważących do 500 kg. 

Prezentowany napęd do bramy przesuwnej pobiera moc równą 350 W i prąd 1,5 A. Siła tarcia i skoku jest równa 450 N. Prędkość napędu wynosi do 1400 obrotów na minutę. Urządzenie działa sprawnie o każdej porze roku, w temperaturze od -20 st. C. do +55 st. C. Dokładne wymiary napędu z zębatką to: 29,5 cm x 22,5 cm x 32,5 cm. Jego waga wynosi 16 kg. 

Nie dziwi to, że opinie o napędach do bramy tej marki są pozytywne. Rekomendowany przez nas model ma solidną obudowę, stopień ochrony wynosi IP44. Dla użytkowników najbardziej istotne jest to, że w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy montażowe.

 

 

 

 

Napęd do bramy dwuskrzydłowej

 

2. Zestaw do napędów bram skrzydłowych 12″

 

Zachęcamy do zapoznania się z opisem zestawu do napędów bram skrzydłowych 12″, który nadaje się od razu do montażu. Komplet składa się z siłowników przystosowanych do bram o łącznej szerokości do 5 m. Każdy z nich ma udźwig maksymalny do 300 kg. Siłowniki mają samoblokującą się przekładnię i są zasilane bezpiecznym napięciem. Wbudowany impulsator pozwala na precyzyjne ustalenie ich pozycji.

Centrala, dzięki łączności radiowej, na otwartym terenie ma zasięg 70 m. Co istotne, jest ona dostosowana do pracy w temperaturze od -30 st. C. do +70 st. C, więc sprzęt jest niezawodny w każdych warunkach pogodowych. Producent zapewnia też, że napęd do bramy dwuskrzydłowej jest odporny na czynniki zewnętrzne. W komplecie znajduje się m.in. zasilacz, dwa siłowniki, lampa ostrzegawcza, trzy piloty i kątowniki mocujące.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej działa sprawnie, dlatego właściciele domów tak chętnie decydują się na jego zakup. Otwarcie bramy zajmuje zwykle ok. 30 sekund, więc nie trzeba długo czekać, aby wjechać na posesję.

 

 

 

 

Napęd do bramy garażowej

 

3. Kompletny zestaw napędu do bramy Hormann Liftronic 500 4511454

 

Napęd do bramy garażowej Hormann Liftronic 500 4511454 to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w tym rankingu. Jest on sprzedawany w zestawie z głowicą napędu EcoStar, zintegrowanym odbiornikiem radiowym o częstotliwości równej 433 Mhz, 2 dwukanałowymi pilotami z kółkiem na klucze, szyną prowadzącą i kompletem akcesoriów montażowych. W opakowaniu znajdziemy też instrukcję montażu i użytkowania w języku polskim.

Jak zapewnia producent, napęd do bramy garażowej cicho pracuje, ponadto nie wymaga on skomplikowanej konserwacji polegającej na naoliwieniu i smarowaniu łańcuchów. W urządzeniu zastosowano bezpieczny mechanizm rozłączający. Jego działanie polega na tym, że po napotkaniu przeszkody brama automatycznie się zatrzymuje (nie ma ryzyka jej uszkodzenia). 

Większość osób, które podjęły decyzję o zakupie tego urządzenia, jest zadowolona z efektywności jego działania. Sporo użytkowników docenia ten dobry i tani napęd do bramy garażowej za szybkie i bezawaryjne działanie, a także łatwy montaż. 

 

 

 

 

Napęd do bramy dwuskrzydłowej Castorama

 

4. Napęd do bramy dwuskrzydłowej Somfy Exavia 500

 

Somfy Exavia 500 to dobry napęd do bramy dwuskrzydłowej do kupienia w sklepie Castorama. Jest to sprzęt sprzedawany w zestawie z dwoma napędami, pilotami 2-kanałowymi, fotokomórkami, lampą ostrzegawczą i odpowiednio zaprojektowanym układem sterowania.

Maksymalna ilość cykli na dobę w przypadku tego urządzenia wynosi 20. Waga jednego skrzydła nie może przekraczać 250 kg. Napęd jest dostosowany do pracy w różnych warunkach pogodowych (temperatura od -20 st. C do +60 st. C). Model ma poziom ochrony IP44. Użytkownik może skorzystać z funkcji furtki, aby wejść na posesję bez otwierania całej bramy. Urządzenie ma też opcję łagodnego startu i cichego otwierania do 90 stopni w zaledwie 16 sekund.

Osoby, które zdecydowały się na montaż tego napędu do bramy dwuskrzydłowej, są zadowolone z podjętej decyzji. Sprzęt jest według nich funkcjonalny. Jednym z największych atutów urządzenia jest opcja detekcji przeszkód, która chroni przed uszkodzeniem bramy.

 

 

 

 

Napęd do bramy uchylnej

 

5. Zestaw siłowników Faac Handy S418 

 

Wybrany do naszego zestawienia napęd do bramy uchylnej Faac Handy S418 jest dobrze oceniany przez kupujących. Komplet składa się z dwóch elektromechanicznych siłowników, centrali z dobrej jakości obudową, modułu radiowego, dwóch pilotów w kolorze czarnym, jednej pary fotokomórek i niezbędnych akcesoriów montażowych.

Prezentowany zestaw jest przystosowany do użytku przydomowego, do bram ze skrzydłem o długości maksymalnej 2,3 m i wadze nieprzekraczającej 200 kg. Napęd nie pobiera dużej mocy (35 W), a mimo to siła jego ciągu jest bardzo dobra (1800 N). Prędkość wysuwu wynosi 1,8 cm/s. Siłownik ma masę równą 6 kg. 

W większości opinii możemy przeczytać, że użytkownicy są zadowoleni z zakupu tego zestawu, bo działa on sprawnie bez względu na pogodę i umożliwia szybkie otwarcie bramy. Jakość wykonania produktu jest określana jako bardzo dobra. Ma on stopień ochrony IP54. Wszystkie elementy montażowe są solidne.

 

 

 

 

Napęd do bramy skrzydłowej

 

6. Napęd Do Bram Skrzydłowych Came Fast FA7024

 

Jeśli interesuje Cię dobry napęd do bramy, powinieneś zastanowić się nad zakupem Came Fast FA7024. Jest to urządzenie z funkcją wykrywania przeszkód, co oznacza, że gwarantuje bramie ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem. Silnik ma moc równą 140 W, działa efektywnie i się nie przegrzewa. 

Napęd do bramy skrzydłowej jest wyposażony w siłowniki dostosowane do montażu na słupkach o szerokości do 20 cm. Co istotne, w przypadku zaniku zasilania można otworzyć bramę (urządzenie ma wygodny mechanizm wysprzęglający). Otwarcie bramy na 90 stopni zajmuje od 16 do 45 sekund, więc następuje to bardzo szybko. Model ma też wbudowane wyłączniki krańcowe.

Czy warto kupić napęd do bramy skrzydłowej Came Fast FA7024? Konsumenci odpowiadają na to pytanie twierdząco. Doceniają oni w szczególności to, że urządzenie ma funkcję wykrywania przeszkód. Nie bez znaczenia jest też łatwy montaż, który można przeprowadzić samodzielnie.

 

 

 

 

Napęd do bramy Nice

 

7. Zestaw Automatyki Do Bram Przesuwnych Nice Rox 600 Era Flor

 

Tworząc zestawienie, nie mogliśmy nie wspomnieć o napędzie do bram Nice Rox 600 Era Flor. Jest on przystosowany do automatyzacji działania bram przesuwnych, których masa nie przekracza 600 kg, a długość maksymalna to 8 m. Urządzenie ma 300 W, pobiera 1,4 A prądu. Intensywność pracy wynosi do 20 cykli na godzinę, co stanowi bardzo dobry wynik. Prędkość pracy wynosi 10,8 m/min. 

Napęd do bramy Nice ma specjalny mechanizm, który umożliwia otwieranie i zamykanie bramy w trybie ręcznym, kiedy dojdzie do zaniku zasilania lub jakiejkolwiek innej awarii. Urządzenie ma też opcję łagodnego startu i delikatnego zamykania, więc nie ma obaw, że dojdzie do niespodziewanego szarpnięcia bramy. Zapewnia to cichą i płynną pracę. Użytkownik ma możliwość podłączenia fotokomórek i lamp sygnalizacyjnych.

Sprzęt jest doceniany w szczególności za to, że dostosowano go do pracy zarówno w zimie, jak i w lecie. Nawet przy dużych mrozach brama działa płynnie. Obsługa napędu nie sprawia żadnych problemów, a prędkość pracy jest na zadowalającym poziomie.

 

 

 

 

Napęd do bramy Faac

 

8. Zestaw automatyki do bram skrzydłowych FAAC 414 

 

Prezentujemy napęd do bramy Faac FAAC 414 przystosowany do różnego rodzaju słupów. Jest to urządzenie przeznaczone do przydomowych bram skrzydłowych o długości do 3 m i masie do 200 kg. Działa ono sprawnie zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach (od -20 st. C. do +55 st. C). Kupujący otrzymuje: siłowniki, centralę sterującą, odbiornik radiowy, pilot i parę fotokomórek.

Sprzęt jest wykonany z najwyższą starannością, dlatego możemy być pewni co do długiego czasu użytkowania bez żadnych awarii. Montaż urządzenia jest prosty, a to wszystko dzięki tubowej konstrukcji i dobrze przemyślanemu mocowaniu siłowników do bramy. Brama z systemem FAAC 414 ma odpowiedni punkt podparcia i stosunkowo szybko się otwiera.

Opinie, jakie są dostępne w Internecie na temat prezentowanego napędu do bramy, pozwalają sądzić, że to bardzo dobry sprzęt. Jego atutem jest nie tylko sprawność działania, ale też elegancki wygląd. Sprzęt pasuje do ogrodzenia wykonanego w różnym stylu. 

 

 

 

 

Napęd do bramy garażowej Wiśniowski

 

9. Napęd Wiśniowski MIDO 600 do Bramy Garażowej

 

Napęd Wiśniowski MIDO 600 do Bramy Garażowej jest przystosowany do bram o powierzchni 11,25 m², maksymalnej wysokości 2250 mm i wymaganym nadprożu 160 mm. Napęd do bramy garażowej Wiśniowski współpracuje z bramami uchylnymi i segmentowymi i jako napęd łańcuchowy, jest zasilany napięciem 230V. Sprzęt ma funkcję łagodnego startu i zatrzymania, a na bezpieczeństwo wpływa automatyczny dobór parametrów pracy.

Kupowany zestaw składa się z napędu MIDO 600, który ma wbudowana centralę sterującą i odbiornik radiowy 433,92 MHz, szyny 3000 mm, koniecznych elementów montażowych, 1 czterokanałowego pilota zdalnego sterowania, oraz karty gwarancyjnej i instrukcji montażu. Producent umożliwia dokupienie kolejnych sztuk pilotów kompatybilnych z urządzeniem. W danych technicznych produktu czytamy, że moc napędu wynosi 40W, a siła otwierania i zamykania bramy to 600 N.

Ponadto dowiadujemy się, że sterownik zachowuje sprawność w temperaturze od -20°C +40°C. Osoby, które są użytkownikami napędu twierdzą, że jego działanie jest płynne i odbywa się bez jakichkolwiek problemów.

 

 

 

 

10. Automat napęd do bramy uchylnej HB5002

 

Automat napęd do bramy uchylnej HB5002 to produkt składający się z dwóch siłowników dostosowanych do skrzydeł bramy, centralki zdalnego sterowania zaopatrzonej w transformator toroidalny z zabezpieczeniem przeciążeniowym, trzech pilotów czterokanałowych oraz kompletu śrub, kątowników i innych elementów mocowania. Dokładna instrukcja obsługi i montażu w języku polskim ułatwia złożenie i instalację wszystkich elementów.

Centrala urządzenia pozwala na różnorakie wykorzystanie. Można na przykład zaprogramować czas pracy automatu, zastosować ustawienia soft-start i soft-stop, aby zapobiec szarpaniu skrzydłem bramy, Jest możliwość obsługi bramy zamykanej na zakładkę i opcja furtki, uchylająca jedno skrzydło bramy czy opcja automatycznego zamykania bramy po wjeździe pojazdu. Wszelkie informacje dotyczące ustawień są wyświetlane na ekranie LCD.

Ten napęd do bramy uchylnej sprawdzi się do bram dwuskrzydłowych, gdzie długość skrzydła nie przekracza 3,2 m. Ponadto producent deklaruje, że w standardzie wykonuje trzy rodzaje kątowników do montażu na różnych rodzajów słupków ogrodzeniowych, a w razie potrzeby jeszcze innego wariantu, kątowniki zostaną przystosowane pod konkretny rodzaj bramy i słupków.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki napęd do bramy kupić?

 

Napędy do bramy są wykorzystywane głównie na prywatnych posesjach. Takie urządzenia to wygodne rozwiązanie dla osób, które jeżdżą samochodem i nie chcą za każdym razem z niego wychodzić, aby zaparkować samochód przed domem. Napędy są też wykorzystywane do bram garażowych, więc nie trzeba otwierać ich ręcznie. Takie sprzęty stanowią duże ułatwienie codziennego życia, dlatego nie ma wątpliwości co do słuszności inwestowania w nie. Pojawia się jednak pytanie dotyczące tego, jaki model wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Staramy się na nie odpowiedzieć w tym artykule.

Rodzaje napędów

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki napęd do bramy wybrać i bierze pod uwagę w szczególności takie kwestie jak wytrzymałość czy funkcjonalność. Na samym początku jednak warto dowiedzieć się, jakie rodzaje sprzętów są dostępne na rynku, a dopiero później, na tej podstawie, szukać godnych uwagi modeli. W sklepach można znaleźć napędy do bram:

* skrzydłowych – do wyboru są urządzenia mechaniczne i elektrohydrauliczne, choć te drugie są zdecydowanie mniej popularne. Bramy skrzydłowe mechaniczne mogą być śrubowe, z łamanym ramieniem i podziemne;

* przesuwnych – wybierając ten sprzęt, trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego moc i ilość dopuszczalnych cykli otwierania na godzinę lub na dobę. Ma to znaczenie, szczególnie jeśli brama ma przeznaczenie przemysłowe, a nie domowe;

* garażowych – są to różne modele, które można dopasować w zależności od rodzaju bramy zamontowanej w garażu. Co ciekawe, istnieje możliwość ustawienia bram wjazdowej i garażowej tak, aby otwierały się one jednocześnie i były obsługiwane jednym pilotem.

 

Dostosowanie do rodzaju bramy i potrzeb

Sprzęt, na zakup którego się zdecydujemy, musi być dopasowany do naszej bramy wjazdowej lub garażowej (w zależności, gdzie chcemy go zamontować). Na początku trzeba więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest jej rodzaj. Następnie pod uwagę należy wziąć bardziej szczegółowe informacje m.in. wagę i wymiary. Każdy z dostępnych na rynku napędów ma określony udźwig maksymalny. W zależności od rodzaju urządzenia, producenci podają maksymalne obciążenie całkowite albo na jedno skrzydło. Wynosi ono zazwyczaj do kilkuset kilogramów, ale czasami więcej. Przyjmuje się, że jeśli brama waży 600 kg, powinniśmy wziąć napęd, który jest dostosowany do większego ciężaru. Należy także zweryfikować długość całkowitą skrzydła lub całej bramy. W przypadku napędów do bram garażowych podawana jest zazwyczaj informacja o maksymalnej obsługiwanej powierzchni.

Ważnym parametrem jest też ilość cykli dobowych, czyli to, jak często możemy otwierać bramę w ciągu jednego dnia. Jeśli instalujemy napęd do domowych zastosowań, wystarczy jeśli wartość ta będzie wynosiła ok. 20. Jeśli jednak sprzęt będzie zamontowany w firmie, która jest często odwiedzana przez klientów, musimy wybrać bardziej wydajny model.

Każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepszy napęd do bramy powinien działać sprawnie. Z tego względu należy też zwrócić uwagę na przewidywany czas otwierania. Z reguły wynosi on około minuty, czasami mniej lub nieco więcej. Sporo zależy tutaj od wielkości bramy.

 

Jakość wykonania

Poza parametrami napędu trzeba też przyjrzeć się jakości jego wykonania. Wybierajmy urządzenia zrobione z wytrzymałych materiałów, ze szczelną obudową. Warto sprawdzić stopień ochrony określany jako IP. Wskazuje on, jaką odporność sprzęt wykazuje m.in. na działanie wilgoci i wnikanie ciał obcych. Najczęściej wartość ta w przypadku napędów wynosi IP54, czasami IP44.

 

Akcesoria w zestawie

Odpowiadając na pytanie, jaki jest najlepszy napęd do bramy, trzeba wspomnieć o akcesoriach stanowiących część zestawu. Jednym z najbardziej przydatnych jest pilot, za pomocą którego można łatwo otworzyć bramę. Jeśli więcej domowników jeździ samochodem, powinno być ich odpowiednio dużo. Przydatnym elementem są też fotokomórki, które dają poczucie bezpieczeństwa. Wszystko dlatego, że w razie wystąpienia przeszkody, blokują one bramę lub odwracają ją w przeciwnym kierunku (brak ryzyka jej uszkodzenia). Z fotokomórką łączy się też funkcja wejścia awaryjnego np. kiedy dostęp do prądu jest ograniczony. 

Funkcjonalność

W kwestii funkcjonalności istotne jest to, żeby napęd do bramy miał opcję miękkiego startu i stopu. Wtedy mechanizm będzie działał płynnie, a to zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia. Ważne jest też to, aby po wyjeździe z posesji brama była automatycznie zamykana. Wielu osobom przydatna wydaje się funkcja furtki, czyli otwierania tylko jednego skrzydła.

 

Napędy do bramy w dobrych cenach

Często słyszy się, że zakup napędu do bramy to bardzo duży wydatek. Biorąc pod uwagę jednak jego funkcjonalność, nie do końca tak jest. Za dobrej jakości sprzęt dostosowany do otwierania bramy garażowej zapłacimy ok. 500 zł. Oczywiście możemy też znaleźć nieco tańsze, jak i droższe modele. Podobne ceny mają napędy do bram wjazdowych. Warto jednak sugerować się nie tylko kosztami zakupu, ale przede wszystkim wziąć pod uwagę parametry urządzenia, jakość jego wykonania i funkcjonalność.

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje napęd do bramy?

Przed podjęciem decyzji o instalacji napędu do bramy, czy to wjazdowej, czy garażowej, konsumenci zastanawiają się, ile kosztuje tego typu urządzenie. Ceny sprzętów są różne i zależą głównie od producenta i jego popularności. Znaczenie ma również to, ile akcesoriów jest dołączonych do zestawu, a także jakość wykonania obudowy i to, czy urządzenie jest dostosowane do pracy w różnych warunkach pogodowych. Solidnie zrobiony i sprawnie pracujący napęd do bramy garażowej można kupić już za ok. 500 zł. Nieco droższe są urządzenia przeznaczone do bram wjazdowych, ich cena wynosi 1000 zł i więcej. Czasami do kosztów zakupu musimy także doliczyć wydatek w postaci usługi montażu. Nie każdy kupujący poradzi sobie z samodzielną instalacją sprzętu.

P2: Jaki napęd do bramy przesuwnej: Nice czy Faac?

Jednymi z najbardziej popularnych producentów napędu do bram są firma Nice i Faac. W związku z tym wśród kupujących pojawia się pytanie, która z marek jest lepsza. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, bo użytkowanie sprzętu zawsze wiąże się z subiektywną oceną, każda osoba potrzebuje czegoś innego i zwraca uwagę na różne kwestie. Jesteśmy pewni, że bez względu na to, jakiej firmy napęd kupisz, będziesz zadowolony z zakupu. Każdy z producentów stosuje rozwiązania mające zapewnić możliwie największy komfort użytkowania. Jeśli spodoba Ci się konkretny model, najlepiej poznać opinie na jego temat albo zapytać na forum, jak innym osobom sprawdza się to urządzenie. 

 

P3: Jak zamontować napęd do bramy przesuwnej?

Montaż napędu do bramy przesuwnej nie zawsze jest łatwym zadaniem, dlatego trzeba wykazać się cierpliwością i pewnymi umiejętnościami. Przed przystąpieniem do instalacji koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją, która powinna stanowić jeden z elementów zestawu. Czasami producenci przygotowują także filmiki instruktażowe, które są dostępne za darmo w Internecie. Często takie wideo jest bardziej pomocne niż zwykła instrukcja. Jeśli jednak wydaje nam się, że proces instalacji jest zbyt skomplikowany, lepiej od razu skorzystać z pomocy fachowca. Poprawne podłączenie jest warunkiem efektywnej pracy. Lepiej wydać trochę pieniędzy i mieć pewność, że wszystko będzie działało, jak powinno.

 

P4: Jak naprawić napęd do bramy?

Jeśli dojdzie do awarii napędu do bramy, pierwsze, co powinniśmy sprawdzić to gwarancja. Możliwe, że zakupiony przez nas sprzęt nadal jest nią objęty, a wtedy wystarczy skontaktować się z odpowiednim serwisem. Należy też pamiętać, że wykonywanie jakichkolwiek prac samodzielnie zazwyczaj wiąże się z utratą gwarancji. Jeśli jednak nie możemy skorzystać już z tego prawa, musimy poradzić sobie inaczej. W przypadku, gdy uszkodzeniu uległ silnik albo inny ważny element, konieczna będzie konsultacja ze sprzedawcą w celu zdobycia informacji o możliwości zakupu danej części. Warto jednak pamiętać, że napęd do bramy może nie działać także z uwagi na brak napięcia w sieci albo z powodu wyczerpania baterii pilota.

P5: Gdzie kupić napęd do bramy?

Stacjonarnie napędy do bramy są dostępne szczególnie w sklepach budowlanych, tam też można otrzymać pomoc od wykwalifikowanego sprzedawcy, co nierzadko ułatwia podjęcie decyzji. Warto też zastanowić się nad zakupem sprzętu przez Internet, bo to wygodne rozwiązanie i można tam znaleźć różne modele. Kupujący może przy wykorzystaniu wyszukiwarki internetowej wyszukać dobrej jakości sprzęty, poznać opinie użytkowników, a także szybko porównać ceny poszczególnych urządzeń. To pozwala na podjęcie rozsądnej decyzji zakupowej. 

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Jarek

September 24, 2022 at 7:34 pm

Polecam automatykę z BFT. Mam u siebie i jestem zadowolony. Nic złego się nie dzieje. Tak jak pisał @Witek najważniejsze jest dobranie odpowiednich siłowników do bramy.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

October 7, 2022 at 5:36 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać
witek

March 13, 2022 at 1:10 pm

Ja u siebie mam napęd do bramy skrzydłowej z BFT. Brama jest duża więc i siłowniki musiały byc odpowiednio dobrane do wielkości i ciężaru. Pomogli fachowcy. Mechanizm działa płynnie, nie ma żadnych zacięć itp.
Wyposażony w system fotokomórek, silnik samohamowany, funkcja furtki. Godny polecenia

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

March 18, 2022 at 11:13 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać