Ranking 3 najlepszych choinek sztucznych ubrane w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Choinki sztuczne ubrane – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Nie każdy z nas ma wystarczająco dużo czasu, aby przed świętami pięknie ubrać choinkę. Nie oznacza to jednak, że nie mamy możliwości przyozdobienia domu na Boże Narodzenie. Idealnym rozwiązaniem jest zakup sztucznego, udekorowanego już drzewka. Który produkt wybrać? Na uwagę zasługuje m.in. choinka vidaXL LED 150 cm, która została wykonana ze szklanego włókna. Jest ona wytrzymała i nie obsypuje się, dlatego zachowuje świetny wygląd na długi czas. Drzewko ozdobiono energooszczędnymi światełkami LED z funkcją automatycznej zmiany koloru. W zestawie jest też stalowy stojak zapewniający stabilność. Do naszego zestawienia wytypowaliśmy także kilka innych choinek, które przypadły do gustu konsumentom. Drugie pod względem popularności jest drzewko OneConcept Everwhite 180 LED, które bez wątpienia sprawi dużo radości dzieciom i dorosłym. To produkt z systemem wentylacji, który sypie sztucznym śniegiem. Nie musimy się martwić, że styropianowe kulki będą zalegały na podłodze, gdyż są wyrzucane do specjalnego parasola. Do choinki dołączono 30-częściowy zestaw ozdób.

3 najlepszych choinek sztucznych ubrane. Opinie w 2023 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Materiał wykonania produktu to włókno szklane, dlatego choinka wygląda realistycznie i wprowadza bożonarodzeniowy nastrój. Drzewko może być użytkowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale i na zewnątrz. Zostało ono odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Wady

Za wadę drzewka uznaje się krótki przewód zasilający dołączonych lampek. Choinkę trzeba ustawić w pobliżu gniazdka, co nie zawsze jest możliwe (zwłaszcza gdy chcemy przyozdobić nią balkon).

Podsumowanie

Choinka ma wysokość 150 cm. W zestawie otrzymujemy stabilny stojak. Drzewko ozdobiono 28 lampkami LED, które emitują światło w różnych kolorach (zmienia się automatycznie). Produkt nie pobiera dużo prądu, a w dodatku łatwo się go montuje (wystarczy wstawić koronę w stojak).

Drugi wybór

Zalety

Drzewko jest niepowtarzalną dekoracją wnętrza. W środku znajduje się system wentylacji transportujący białe kuleczki imitujące śnieg. Siłę strumienia możemy swobodnie regulować, aby płatki trafiały do przeznaczonego w tym celu parasola. W komplecie są piękne bombki.

Wady

Część osób narzeka na położenie przycisku pozwalającego na włączenie i wyłączenie systemu wentylacji. Umieszczono go w podstawie, więc trzeba się mocno pochylić, żeby śnieżne kulki przestały sypać.

Podsumowanie

Produkt waży ok. 5 kg, a jego wysokość wynosi 180 cm. Do choinki dołączono nie tylko 30-elementowy zestaw ozdób, ale również energooszczędne światełka LED. Choinka sprawia dużo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym (zwłaszcza gdy na zewnątrz nie pada prawdziwy śnieg).

Rozważ też

Zalety

Choinka ma na tyle niewielkie wymiary, że można postawić ją na biurku lub blacie kuchennym. Drzewko jest przystrojone bombkami, szyszkami, sztuczną poinsecją, łańcuchem oraz lampkami LED i efektownie się prezentuje.

Wady

Lampki nie mają programatora, dlatego nie możemy zmienić ich programu świecenia z ciągłego na miganie czy stopniowe wygaszanie. Poza tym po kilku godzinach światełka nadmiernie się rozgrzewają.

Podsumowanie

Drzewko ma wysokość ok. 50 cm. Dekoracje są przymocowane do gałązek przy pomocy kleju na gorąco, więc przez cały czas pozostają na swoim miejscu. Produkt stoi stabilnie na podłożu, gdyż ma stelaż z trzema nóżkami. Choinka znajduje zastosowanie w domu, biurze, szkole itp.

 

1. vidaXL Sztuczna choinka ze stojakiem i oświetleniem LED

 

VidaXL LED 150 cm to piękna, zielona choinka o wysokości 150 cm. Ma ona aż 170 gałązek, na których znajdziemy 28 lampek LEDowych świecących w 7 kolorach. Produkt wykonany jest z włókna szklanego i metalu, dlatego jest uważany za bardzo solidny.

To piękne drzewko świąteczne z kolorowymi, mieniącymi się światełkami może stanowić wyjątkową ozdobę każdego wnętrza. Ustawisz je w domu, biurze czy sklepie. Ponieważ choinka nie jest dodatkowo przystrojona, możesz sam dobrać do niej elementy dekoracyjne.

Wiele osób uważa, że to doskonały wybór, bo drzewko ma przytwierdzone światełka, których nie trzeba każdego roku zdejmować i ponownie nakładać, co minimalizuje ilość pracy, jaką musimy włożyć w dekorowanie swojego domu. Składanie choinki też nie jest problematyczne. Znajdujący się w zestawie stojak i pozostałe elementy szybko ze sobą połączymy.

Wiele osób uważa, że VidaXL LED 150 cm to doskonała inwestycja na długie lata. Drzewko jest rozbudowane, ma dużo igieł i przez to świetnie się prezentuje. Nawet po kilku sezonach wciąż możemy mieć piękną, świąteczną dekorację.

Drzewko vidaXL LED 150 cm ma wymiary: wysokość – 150 cm i średnica – 70 cm. Produkt jest ustawiony na stalowym stojaku z czterema nóżkami. Do choinki dołączono lampki o mocy 8,4 W.

 

Zalety

Solidność: Drzewko jest solidne i na pewno nie zniszczy się za szybko. Wpływa na to materiał wykonania, czyli włókno szklane.

Automatyczna zmiana koloru lampek: Lampki choinkowe nie mają programatora, ale ich kolory zmieniają się automatycznie.

Stabilny stojak: Wykonany ze stali stojak zapewnia drzewku stabilność i minimalizuje ryzyko jego przewrócenia.

Praktyczność: Choinkę możemy ustawić nie tylko w domu, ale również na zewnątrz – na balkonie, tarasie lub podjeździe.

Nie pobiera dużo prądu: Z uwagi na to, że drzewko ozdobiono energooszczędnymi światełkami LED nie wpływa na zwiększenie rachunków za prąd. Możemy więc codziennie włączać lampki na kilka godzin.

 

Wady

Nienaturalnie wyglądająca korona: Konsumenci uważają, że choć choinka jest pięknie ozdobiona, to nie wygląda naturalnie i niezbyt dobrze imituje prawdziwe drzewko.


 

 

 

 

2. oneConcept Everwhite choinka sypiąca śnieg 180 LED

 

Jeśli chcesz zrobić wrażenie na domownikach i swoich gościach, koniecznie kup produkt oneConcept Everwhite 180 LED. Jest to duża, bo aż 180 cm choinka z symulacją sypiącego śniegu. Taka ozdoba będzie stanowić piękny, świąteczny dodatek do Twojego domu. Z całą pewnością zaskoczy nie tylko dzieci, ale też wszystkich dorosłych.

Komplet składa się z choinki, 30 częściowego zestawu złotych i czerwonych ozdób oraz oświetlenia LED. Wszystkie elementy zestawu są nie tylko dobrze wykonane, ale też ładnie się prezentują.

Jak to się dzieje, że z choinki pada śnieg i można regulować jego intensywność, a także odsłuchiwać kolędy? Prezentowane drzewko ma system wentylacji, który transportuje kulki śnieżne przez pień do czubka drzewa. Te następnie spadają do parasola znajdującego się na dole choinki. Potem z powrotem wracają do pnia. Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do tej funkcji, jednocześnie podkreślając, że padający śnieg jeszcze piękniej wygląda, gdy towarzyszą mu kolędy. Drzewko ma głośnik z którego wypływają dźwięki takich hitów, jak Jingle Bells.

OneConcept Everwhite 180 LED to produkt o wysokości 180 cm i szerokości 100 cm. Do choinki dołączono światełka LED, a także 30-elementowy zestaw ozdób, w którym znajdziemy bombki i szpic.

 

Zalety

Oryginalna dekoracja: Wewnątrz drzewka jest system wentylacji, który transportuje niewielkie, styropianowe kulki na czubek choinki, które następnie swobodnie opadają pomiędzy igiełkami drzewa. To oznacza, że nie tylko pięknie świeci, ale też sypie sztucznym śniegiem.

Możliwość dodania oprawy muzycznej: Jeśli chcemy stworzyć w domu bożonarodzeniową atmosferę, poza opadami sztucznego śniegu możemy też dodać do drzewka oprawę muzyczną.

Duża ilość ozdób: Dołączone do kompletu dekoracje w zupełności wystarczą, aby w efektowny sposób przyozdobić choinkę. Nie musimy kupować dodatkowych bombek.

Płynna regulacja systemu wentylacji: Możemy sami regulować siłę strumienia powietrza wyrzucającego styropianowe kulki śniegu, w efekcie czego zawsze będą trafiały do materiałowego parasola.

 

Wady

Niezbyt gęste gałązki: Igły na gałązkach są krótkie i niezbyt gęste, więc sama choinka nie prezentuje się efektownie. Wiele osób uważa, że mimo dekoracji doskonale widoczne są druty stanowiące podstawę konstrukcji drzewka.


 

 

 

 

3. Choinka z dekoracją ubrana Organza 100 cm różne

 

Choinka z lampkami LED to produkt o wysokości 50 cm, który doskonale sprawdza się nie tylko w domu, ale również w biurze. To doskonała dekoracja biurka pozwalająca na stworzenie we wnętrzu świątecznego klimatu. Jednocześnie nie trzeba się obawiać, że choinka ograniczy wolną przestrzeń w pomieszczeniu.

Cechą wyróżniającą drzewko jest duża liczba ozdób, które zostały przymocowane do gałązek z użyciem kleju na gorąco. Produkt udekorowano sztucznymi poinsecjami, szyszkami, łańcuchem, bombkami oraz lampkami LED (do wyboru mamy światełka kolorowe i białe). Choinka stoi na stojaku z trzema nóżkami, nie ma obaw, że przewróci się, gdy ją przypadkiem potrącimy.

Drzewko przypadło do gustu konsumentom, gdyż jest niewielkie, a do tego wytrzymałe. Igiełki nie obsypują się i nie są kłujące. Produkt można użytkować przez kilka sezonów. Warto dodać, że lampki nie są przyklejone na stałe do gałązek, więc w razie konieczności możemy wymienić je na inne.

Produkt Choinka z lampkami LED ma wysokość 50 cm. W podstawie drzewka jest stojak z trzema nóżkami. Do choinki dołączono lampki choinkowe z 25 diodami LED.

 

Zalety

Niewielkie wymiary: Produkt jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą ustawić w pokoju bożonarodzeniowe drzewko, ale boją się ograniczenia wolnej przestrzeni. Choinka jest tak mała, że zmieści się na kuchennym blacie lub biurku, a jednocześnie nie będzie nam przeszkadzać.

Dwa kolory światełek: Dołączone do drzewka światełka dostępne są w dwóch wersjach: wielokolorowej i białej. Możemy sami zdecydować o kolorze lampek, więc produkt na pewno będzie odpowiadał naszym preferencjom.

Dobrze przymocowane ozdoby: Choinkę udekorowano bombkami, szyszkami, łańcuchem oraz sztucznymi poinsecjami. Wszystkie wymienione ozdoby zostały przyklejone do gałązek, więc od razu po wyjęciu z pudełka drzewko jest gotowe do ustawienia w wybranym miejscu.

 

Wady

Nieładny stojak: Część konsumentów uważa, że stojak, na którym zamocowano choinkę nie prezentuje się zbyt dobrze, a dodatkowo trudno go zamaskować.


 

 

 

 

Jaką choinkę sztuczną ubraną wybrać?

 

Nie każdy lubi ubieranie choinki i wiele osób nie ma na to czasu, ale trudno jest nam sobie wyobrazić dom w grudniu bez takiej ozdoby. Niezależnie od kręgu kulturowego, choinka stała się symbolem grudnia. Kojarzy nam się z miłym, rodzinnym czasem. Jak więc cieszyć się pięknym drzewkiem, którego dekoracją nie musimy się przejmować? Odpowiedzią są sprzedawane w sklepach produkty sztuczne. Mają one komplet dekoracji, często zamontowanych na stałe. Takie wygodne rozwiązanie to coraz popularniejszy wybór. Jeśli zastanawiasz się, jakie cechy ma najlepsza ubrana sztuczna choinka w 2023 roku, zapraszamy Cię do dalszej części artykułu.

Pierwsza decyzja na etapie wyboru choinki dotyczy wielkości drzewka. Gotowe produkty dostępne są w wersji dużej i małej. Wysokie modele mają ok. 150 cm – 180 cm, a niskie 30 cm. Jeśli masz małe dziecko lub zwierzę i chcesz ustawić drzewko poza jego zasięgiem, wybierz niski produkt do postawienia na szafce.

Chociaż choinka kojarzy nam się z zielenią, wielu producentów oferuje też białe produkty. Wyglądają one bardzo estetycznie i nowocześnie. Jeśli chcesz nieco odejść od tradycji, to będzie dobry wybór. Oświetlenie jest obowiązkowym elementem drzewka. Polecamy Ci produkty z lampkami LEDowymi, które pobierają niewiele prądu. Jeśli wybierzesz drzewo ze zwykłym oświetleniem, Twoje rachunki w okresie świątecznym mogą wzrosnąć.

Warto przyjrzeć się, jak przytwierdzono elementy dekoracyjne, zwłaszcza gdy masz dzieci i zwierzęta, które mogą je ściągnąć. Jeśli będą odpadać, Twoje drzewo nie będzie wyglądać zbyt atrakcyjnie. Na rynku znajdziemy także bardzo nowoczesne produkty, które mają wbudowane głośniki i pozwalają nam na słuchanie świątecznych piosenek.

Nie bez znaczenia jest jakość materiałów i stabilność konstrukcji. Konsumenci uważają, że najlepsze ubrane sztuczne choinki to takie, które są atestowane i mają odpowiednią, wspartą konstrukcję. Opierają się na specjalnym drewnianym lub metalowym stojaku, lub jak w przypadku małych drzewek są umieszczone w niewielkiej doniczce.

 

 

Czy warto kupić ubraną sztuczną choinkę?

 

Mimo że prawdziwa choinka pięknie pachnie i wygląda, to coraz więcej osób decyduje się na zakup sztucznego, już ubranego, świątecznego drzewka. Takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet. Aby je poznać, zapraszamy do lektury kolejnej części artykułu.

Dlaczego warto kupić ubraną sztuczną choinkę?

Jednym z najważniejszych atutów sztucznych choinek jest to, że nie usychają. Nie musimy pamiętać o regularnym podlewaniu drzewka ani co pewien czas zamiatać zalegających na podłodze igiełek. Wystarczy rozłożyć choinkę i ustawić w odpowiednim miejscu, później możemy ją podziwiać przez długi czas. Ponieważ drzewko jest już ubrane nie ma potrzeby kupowania bombek, łańcuchów czy światełek. Jest to więc spora oszczędność, nie musimy nadwyrężać domowego budżetu (co z pewnością docenimy po zakupie bożonarodzeniowych prezentów dla bliskich).

Osoby decydujące się na żywe drzewko często narzekają na to, że jego pień jest pokryty żywicą. Choć dzięki temu w domu pięknie pachnie, to trzeba liczyć się z tym, że na choince szybko zacznie osiadać kurz, którego trudno jest się pozbyć.

Igły sztucznego drzewka nie są tak kłujące, co jest istotne zwłaszcza dla osób mających małe dzieci i niesforne zwierzęta domowe. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że tego typu choinki są uważane za ekologiczne, gdyż nie przyczyniają się do zwiększonej wycinki żywych drzewek w lasach.

 

Czy ubrana sztuczna choinka ma wady?

Miłośnicy prawdziwych bożonarodzeniowych choinek twierdzą, że te sztuczne nie wyglądają zbyt naturalnie. Nie do końca jest to prawda, ponieważ obecnie możemy znaleźć drzewko do złudzenia wyglądające, jak świerk, sosna czy jodła. Niemniej jednak nie można zaprzeczyć, że sztuczna choinka nie wypełnia domu wyjątkowym zapachem przywodzącym na myśl zaśnieżony las. Aby wprowadzić prawdziwy, bożonarodzeniowy nastrój konieczne jest rozpalenie zapachowych świec lub samodzielne przygotowanie świątecznego potpourri.

 

Dla kogo sztuczna choinka jest dobrym wyborem?

Ubrana sztuczna choinka jest świetnym wyborem zwłaszcza dla tych osób, którym marzy się pięknie wyglądające drzewko świąteczne, ale nie chcą tracić czasu na zawieszanie na nim ozdób. Przystrojona już choinka jest gotowa do ustawienia w pokoju. Z uwagi na to, że do wyboru mamy wiele różnorodnych produktów, na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Sztuczne drzewka są łatwe w przechowywaniu, gdyż po złożeniu i schowaniu do pudełka nie zajmują dużo miejsca w szafie. Poza tym, jeśli znajdziemy solidnie wykonaną choinkę, na pewno posłuży nam przez kilka lat.

Jak zrobić ubraną sztuczną choinkę?

Nawet jeżeli wiemy, jaka ubrana sztuczna choinka jest polecana przez dekoratorów wnętrz, możemy mieć problem z jej znalezieniem. W przypadku, gdy po długich poszukiwaniach stwierdzimy, że żadne przystrojone drzewko nie spełnia naszych oczekiwań, możemy je zrobić samodzielnie. Nie jest to trudne, a do pracy możemy zaangażować wszystkich domowników. Wystarczy kupić styropianowy stożek, pomalować go na zielono, a później nabić na drewniany kij, który będzie pełnił funkcję pnia. Następnie do korpusu choinki należy przykleić girlandę lub sztuczne gałązki iglaków, najlepiej użyć w tym celu pistoletu z klejem na gorąco. Ostatnim krokiem jest udekorowanie drzewka bombkami, łańcuchami i innymi ozdobami, które także możemy przygotować sami. Można do tego wykorzystać kolorowe wycinanki, makaron, znalezione w lesie szyszki itp. Własnoręcznie zrobioną choinkę warto owinąć dodatkowo światełkami.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ