Ranking 5 najlepszych choinek sztucznych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 30.09.22

 

Choinka sztuczna – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Choinka to symbol świąt Bożego Narodzenia, nic więc dziwnego, że każdy chce mieć pięknie przystrojone drzewko, które wygląda i pachnie, jak naturalne. Polecanym produktem, który spełni oczekiwania nawet wymagającego użytkownika, jest sztuczna choinka na pniu, sosna diamentowa o wysokości 180 cm, której końcówki gałązek wykończono szklanymi kryształkami z dodatkiem brokatu. Naturalny pień o wysokości 50-55 cm jest dopasowany do gęstej korony, której gałązki można formować w dowolnych kształtach. Polecanym modelem jest także choinka sztuczna, sosna diamentowa Goliat o wysokości 160 cm. Wykonana pod bieżące zamówienie, wygląda świeżo i naturalnie. Korona ma szerokość wynoszącą 80 cm, a gęste igliwie można bez przeszkód układać i przyozdobić wedle własnego pomysłu.

5 najlepszych choinek sztucznych. Opinie w 2022 roku

 

Chociaż wydawałoby się, że żywa choinka to nieodzowny element świąt, sztuczne drzewko niejednokrotnie bywa najlepszym rozwiązaniem. Jego głównym atutem są nieopadające igły. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą poczuć magię świąt już na początku grudnia. Przyda się też dla tych, którzy pragną przedłużyć ten okres do lutego, a do tego nie lubią ciągłego odkurzania pod drzewkiem. Dlatego przedstawiamy ranking choinek sztucznych.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sztuczna choinka na pniu w wersji diamentowej jest gęsta, dzięki czemu nie widać łączenia pnia z koroną. Proporcje wyrobu zostały zachowane i nie odbiegają od tradycyjnego drzewka. Podczas układania gałązek nie sypią się igliwia, co oznacza, że produkt wykonano solidnie.

Wady

Stojak dołączony do produktu nie jest stabilny i wymaga dodatkowego wzmocnienia, aby choinka stała stabilnie. Z naturalnego pnia sypie się kora.

Podsumowanie

Sztuczne drzewko na naturalnym pniu ma łączną wysokość wynoszącą 180 cm. Wysokość pnia to 50-55 cm, a korony 120 cm. W zestawie znajduje się także stojak, płótno jutowe, drewniany napis Merry Christmas o długości 25 cm, a także 15 sztuk drewnianych gwiazdek i 15 szyszek sosnowych stanowiących ozdobę.

Drugi wybór

Zalety

Drzewko sprzedawane na pniu jest przygotowane zaraz po złożeniu zamówienia, dzięki temu prezentuje się bardzo okazale. Szybkie i bezproblemowe rozłożenie sprawia, że użytkownik nie musi męczyć się z prawidłowym ustawieniem. Choinka jest sprzedawana wraz ze stojakiem.

Wady

Klienci zwracają uwagę, że pień jest wykonany z mokrego drewna, które powinno jeszcze schnąć, zanim zostanie poddane obróbce. W pniu zdarzają się ślady korników.

Podsumowanie

Kolor korony jest zielono-biały, dzięki czemu drzewko wygląda, jak prawdziwe. Sosna opadająca wraz z pniem ma wysokość 160 cm oraz szerokość 80 cm. Waga produktu wraz z opakowaniem wynosi 10 kg. Choinka sprzedawana jest w kartonowym pudełku zabezpieczającym zawartość przed ewentualnym uszkodzeniem w trakcie transportu.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest wykonany z włókna szklanego, dlatego wygląda naturalnie, a do tego jest wytrzymały. Drzewko nie wymaga ozdabiania go światełkami, ponieważ zostało wyposażone w energooszczędne i trwałe oświetlenie LED (umieszczone na czubkach gałązek).

Wady

Wadą choinki jest mało estetyczny stojak. Niektórzy konsumenci uważają, że najlepiej jest go przykryć ozdobną tkaniną lub ustawić przy nim prezenty, aby nie zwracał na siebie uwagi domowników oraz gości.

Podsumowanie

Drzewko ma wysokość 150 cm. Możemy je ustawić nie tylko w domu, ale i na zewnątrz, przykładowo na tarasie lub balkonie. Choinkę łatwo się składa i rozkłada, czynność ta nie zajmuje zbyt dużo czasu. Ponadto produkt ma w komplecie świecący szpic.

 

1. Choinka Sztuczna na Pniu Sosna Diamentowa 180 cm CH002

 

Sztuczna choinka zdobiona szklanymi kryształkami z niewielką ilością brokatu przypomina sople lodu lub zmrożony śnieg. Taki dodatek sprawia, że korona wygląda bardzo naturalnie, a efekt potęguje gęste igliwie, które daje się wygodnie formować. Sosna diamentowa sprzedawana jest na naturalnym pniu, dopasowanym proporcjonalnie do rozmiarów całego drzewka.

Choinka ma całkowitą wysokość 180 cm, przy czym pień to zaledwie 50-55 cm, a korona ma 120 cm. Pień jest osadzony na podstawie wykonanej z tworzywa sztucznego, która pozwala na szybkie ustawienie drzewka. W zestawie z produktem znajdują się ozdoby, takie jak: Napis Merry Christmas o długości 25 cm, 10 sztuk szyszek sosnowych oraz 15 sztuk drewnianych gwiazdek.

Osoby, które zakupiły sosnę diamentową na naturalnym pniu zwracają uwagę na solidne i precyzyjne wykonanie.

Sztuczna choinka z gęstą koroną oraz pniem z naturalnego drewna pasuje do wielu aranżacji. Całość ma optymalną wysokość wynoszącą 180 cm, przy czym korona to 120 cm, a pień 50-55 cm. W zestawie znajdują się stojak z tworzywa sztucznego, napis Merry Christmas oraz inne ozdoby.

 

Zalety

Gęste igliwie: Korona ma gęste igliwie, które dobrze się układa.

Odpowiednie proporcje: Stosunek wysokości pnia do korony jest optymalny i wygląda naturalnie.

Stojak: Do zestawu dołączony jest stojak z tworzywa sztucznego.

Wykończenie: Szklane kryształki z brokatem znajdujące się na końcówkach gałązek odpowiednio odwzorowują efekt zmrożonego śniegu.

Łatwy montaż: Drzewko można złożyć szybko i bezproblemowo dzięki odpowiedniemu dopasowaniu wszystkich elementów.

 

Wady

Pień: Z naturalnego pnia sypią się niewielkie kawałki kory.

 

 

 

 

2. Choinka Sztuczna na Pniu Sosna Diamentowa Goliat 160 cm

 

Choinka na pniu uznawana jest za element dekoracyjny oraz symbol świąt. Wybierając sztuczne drzewko, użytkownik ma gwarancję, że korona będzie się okazale prezentować przez kilka lat. Sosna diamentowa wykonana z dobrej jakości materiałów jest produkowana tuż po złożeniu zamówienia, dzięki czemu kupujący otrzymuje świeży produkt.

Sztuczna choinka o wysokości 160 cm jest ustawiona na pniu z naturalnego drewna. Podstawka jest opleciona workiem jutowym, który pasuje do całości oraz klimatu świąt. Szerokość korony wynosi 80 cm w najszerszym punkcie. Po rozpakowaniu i ustawieniu na stabilnej podstawie choinka jest gotowa do dekorowania.

Konsumenci posiadający sosnę diamentową zwracają uwagę na wykończenie produktu oraz dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Po udekorowaniu korona prezentuje się okazale.

Sosna diamentowa na naturalnym pniu ma wysokość 160 cm oraz szerokość 80 cm w najszerszym miejscu. Rozłożenie zajmuje dosłownie kilka minut, a producent dołączył do zestawu stojak, dzięki któremu drzewko można odpowiednio ustawić.

 

Zalety

Świeży produkt: Producent wykonuje drzewka pod zamówienie, dzięki czemu kupujący otrzymuje świeży produkt.

Optymalne wymiary: Wysokość drzewka wynosi 160 cm, co oznacza, że można je ustawić w każdym miejscu niezależnie od wolnej przestrzeni.

Gęste igliwie: Szerokość korony wynosi 80 cm, a igliwie pozwala na dowolne ułożenie gałązek, dzięki czemu choinka cały czas wygląda na gęstą.

Wykończenie: Korona ma delikatne wykończenie imitujące zmrożony śnieg.

 

Wady

Mokre drewno: Drewno, z którego wykonano pień, jest mokre i początkowo nieprzyjemnie pachnie.

 

 

 

 

3. Choinka Sztuczna na Pniu Świerk Kaukaski MyChristmasTree 160 cm

 

Drzewko wykonane z połączenia sztucznych i naturalnych materiałów można przystroić według własnego uznania i postawić w salonie lub sypialni. Korona wykonana z grubego drutu o średnicy 2,5 mm oraz igliwie z niepalnej folii PVC umożliwiają formowanie symetrycznych i niesymetrycznych kształtów, dzięki czemu drzewko wygląda bardzo naturalnie.

Wymiary produktu wynoszą 160 cm wysokości oraz 100 cm szerokości. Pień ma wysokość 70 cm, a korona 90 cm. Gałązki pomalowano na kolor łudząco podobny do naturalnej choinki, dzięki czemu efekt jest zadowalający. Naturalny pień ma odpowiednią wilgotność, co pozwala uniknąć odpadania kawałków kory. Solidna podstawa minimalizuje ryzyko przewrócenia.

Osoby, które zakupiły drzewko na pniu przypominające świerk kaukaski są zadowolone z zakupu w przystępnej cenie.

Choinka na naturalnym pniu o wysokości 160 cm i szerokości 100 cm ma koronę wykonaną z połączenia grubego drutu oraz niepalnej folii PVC. Drzewko sprzedawane jest w mocnym kartonowym opakowaniu, które chroni w trakcie transportu.

 

Zalety

Odpowiednia wilgotność pnia: Drewno użyte do wykonania pnia ma odpowiednią wilgotność, dzięki czemu kora nie odpada.

Materiał korony: Igliwie jest zrobione z materiału PVC o właściwościach niepalnych.

Gałązki: Gałązki wykonano z grubego drutu o średnicy 2,5 mm, dzięki czemu można je formować w dowolne kształty.

 

Wady

Proporcje: Wysokość drzewka wynosi 160 cm, z czego korona ma zaledwie 90 cm. Pień stanowi aż 70 cm wysokości.

Stojak: Choinka jest na stałe przymocowana do stojaka, co uniemożliwia jego wymianę po ewentualnym uszkodzeniu.

 

 

 

 

4. Markslojd Borken 703384

 

Markslojd Borken 703384 to dobra i tania choinka sztuczna, która zmieści się w każdym domu. Jest to ozdoba o wymiarach: szerokość – 26 cm, długość – 45 cm i głębokość – 9 cm. Produkt ten można umieścić na stole, bądź w innym, wybranym przez nas miejscu.

Na choince zamontowane zostały efektowne światełka LED-owe. Ich moc wynosi 0,84 W. Dzięki nim dekoracja wygląda ciekawie. Produkt ten ma biały kolor, więc będzie dobrze wyglądał w każdym pomieszczeniu bez względu na to, czy urządziliśmy go w stylu klasycznym, nowoczesnym czy vintage. Na choince znajdują się małe ozdoby wykonane z tego samego materiału, co produkt. Znajdziemy tam m.in. gwiazdki czy aniołki.

Wiele osób poleca Markslojd Borken 703384. Choć nie jest to standardowa choinka z gałązkami stanowi świetne uzupełnienie pomieszczenia w okresie świątecznym. Zawieszone na ozdobie światełka skupiają uwagę gości i nadają wnętrzu odpowiedni klimat.

Markslojd Borken 703384 to choinka sztuczna o następujących wymiarach: szerokość – 26 cm, głębokość – 9 cm i wysokość – 45 cm. Jest to ozdoba, którą można położyć na stole lub szafce.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Produkt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jest szczególnie polecany do małych mieszkań. Wielu konsumentów wykorzystuje tę ozdobę, jako dekorację sypialni czy kuchni.

Ciekawy wygląd: Na uwagę zasługuje atrakcyjny design choinki. Z uwagi na to, że ma ona biały kolor, a zamiast gałązek posiada ozdoby, takie jak aniołki czy gwiazdki przyciąga uwagę gości.

 

Wady

Jakość wykonania: Niektórzy użytkownicy twierdzą, że po pewnym czasie zamontowane na choince ozdoby odpadają. Przez to produkt nie prezentuje się tak dobrze, jak na początku.

Kolor: Część konsumentów zauważyła, że po pewnym czasie biały kolor odbarwia się na żółto. Dlatego też trzeba uważać podczas czyszczenia ozdoby.

 

 

 

 

5. Choinka Sztuczna Sosna Diamentowa 160cm na Pniu

 

Sztuczna Sosna Diamentowa 160cm na Pniu to choinka, za sprawą której można stworzyć w domu prawdziwy, bożonarodzeniowy nastrój. Wygląda ona efektownie, nawet bez dużej ilości ozdób, co na pewno spodoba się miłośnikom minimalistycznego stylu. Wysokość drzewka wynosi 160 cm, a samej korony 90 cm. Ma ono długi pień i solidną podstawę, która zapewnia mu stabilność.

Gałązki są gęsto i mocno osadzone, a igiełki sztywne. Na ich końcach znajdują się drobne kryształki, które odbijają światło. Swoim wyglądem przypominają one szron. Ponieważ pień jest naturalny, w domu wyczuwalny jest charakterystyczny zapach, przywodzący na myśl las.

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup drzewka, ponieważ jest eleganckie. Jego rozkładanie i składanie nie stanowi problemu, głównie ze względu na zastosowanie systemu modułowego. Ważne jest też to, że gałązki nie uginają się pod ciężarem ozdób, a choinka stoi stabilnie na podłodze i nie kołysze się na boki.

Choinka Sztuczna Sosna Diamentowa 160cm na Pniu składa się z trzech części: 90 cm korony, 70 cm pnia oraz podstawy. Jej całkowita wysokość wynosi 160 cm.

 

Zalety

Elegancki wygląd: Drzewko elegancko wygląda. Ma ono gęsto osadzone gałązki, które ozdobiono odbijającymi światło kryształkami (przypominają one szron).

Solidna podstawa: Choinka stoi stabilnie na podłodze za sprawą solidnej, owiniętej jutą podstawy o średnicy 39 cm.

Naturalny pień: Korona jest zamocowana na naturalnym pniu o wysokości 70 cm. Dzięki niemu w domu wyczuwalny jest zapach lasu.

Łatwe rozkładanie: Rozkładanie choinki, podobnie jak jej składanie, nie stanowi problemu. Czynności te można wykonać nawet w pojedynkę.

Nie zajmuje dużo miejsca: Mimo że drzewko jest stosunkowo wysokie, nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. Można je bez obaw ustawić w pokoju o niewielkim metrażu.

 

Wady

Kłujące igiełki: Jak zauważyli kupujący, zawieszanie bombek na gałązkach jest trochę kłopotliwe. Wpływ na to mają kłujące igiełki.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką choinkę sztuczną kupić?

 

Trudno jest sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki. Sklepowe wystawy, ulice i skwery, już od początku grudnia, udekorowane są kolorowymi drzewkami i girlandami. Pomimo faktu, że ozdoba jest symbolem świąt katolickich, dekoruje się nią domy, szkoły i sklepy na całym świecie, niezależnie od tego, jaką religię wyznaje się w danym regionie.

Konsumenci coraz częściej decydują się na zakup sztucznych choinek. Ich decyzja motywowana jest różnymi zaletami. Przede wszystkim model jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Plastikowe igły nie opadają, dlatego znacznie łatwiej jest utrzymać czystość wokół drzewka. Poza tym, jeśli w naszym domu przebywają dzieci lub zwierzęta, drobne igiełki mogą wbić się w ich ciało. Dodatkowo, stabilna struktura sprawia, że choinka idealnie prezentuje się przez cały okres świąt – od grudnia, aż do lutego. Konsumenci kierują się również oszczędnością cennego czasu. Rozłożenie drzewka wyposażonego w stałą dekorację zajmie nam mniej niż 5 min. Zanim jednak dokonamy wyboru, jakie drzewko zagości w naszym salonie, musimy odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. W niniejszym poradniku pomożemy Wam zdecydować, jaką sztuczną choinkę wybrać, aby w pełni cieszyć się tradycyjnymi świętami.

Współczesna technologia pozwoliła opracować modele sztucznych choinek na tyle dokładnie, że czasami trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy dany produkt jest prawdziwą rośliną czy jedynie jej imitacją. Nawet zapach nie stanowi już problemu, ponieważ sklepowe półki wypełnione są aerozolami i żelami spełniającymi to zadanie. Sztuczne drzewka nie gubią igieł, są łatwe w montażu i nie wymagają od nas podlewania. Dzięki tym zaletom produkt z każdym rokiem odnotowuje coraz wyższy popyt. W związku z tym producenci udoskonalają swój asortyment zachęcając klientów do zakupu.

 

Materiał – jaka sztuczna choinka jest najlepsza?

Pierwszą kwestią, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał. Możemy wybrać drzewko wykonane z folii (PCV), żyłki, polietylenu (PE) lub hybrydy powyższych opcji.

Choinki foliowe charakteryzują się prostotą w montażu, ponieważ składają się z jednego lub kilku elementów. Gałązki zwykle przymocowane są na hakach, natomiast tipsy (wypustki) na stałe doczepione omotkami. Często spotyka się jednoczęściowe produkty. Ich konstrukcja zbudowana jest ze sztywnych drutów, które możemy dowolnie wyginać. Niewątpliwą zaletą takich choinek jest ich cena. Najprostsze modele kupimy już za kilkanaście złotych, a wartość bardziej rozbudowanych nie powinna przekroczyć 100 zł. Niestety, drzewka z PCV potrzebują dużo czasu, aby wszystkie igiełki wyprostowały się i ułożyły. Ponadto, z biegiem lat tworzywo sztuczne sztywnieje, przez co cieniutkie końcówki łamią się i odpadają.

Nieco starszą technologią jest produkcja choinek ze specjalnej żyłki. Jej konstrukcja jest bardzo podobna do drzewek z folii PCV. Wyróżnia się natomiast długimi i sztywnymi igłami. Takie zastosowanie dosyć wiernie imituje tradycyjną sosnę. Rozłożyste końcówki sprawiają, że gałązki wydają się być bardzo gęste i puszyste, dzięki czemu prześwity między poszczególnymi warstwami są niezauważalne. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny, choinki są o wiele mniej trwałe niż te wykonane z folii. Żyłka trwale się odkształca, dlatego musimy być bardzo ostrożni podczas demontażu. Jeśli chcemy, aby nasze drzewko było bogato ozdobione, ten model może nie spełnić naszych oczekiwań. Długie igły wykluczają zastosowanie większej liczby tipsów.

Nowością ostatnich lat są choinki polietylenowe. Materiał ten jest wyjątkowo miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Elastyczna budowa sprawia, że igły są odporne na odkształcenia, złamania, zmiany temperatury czy wilgoć. Dzięki temu jednoelementowe drzewka są łatwe w przechowywaniu i bardzo trwałe. Gałązki charakteryzują się dużą ilością tipsów, co w znacznym stopniu wpływa na jego realny wygląd. W sklepach znajdziemy produkty imitujące zarówno sosny, jak i jodły. Bogactwo wypustek wymaga jednak od nas cierpliwości przy układaniu poszczególnych warstw choinki, które niestety często tworzą prześwity. Jednym z większych minusów modelu jest jego cena. Polietylen jest wyjątkowo drogi, dlatego produkty wykonane w 100% z tego materiału kosztują od 500 zł nawet do kilku tysięcy.

Najbardziej zaawansowaną technologią w produkcji choinek jest zastosowanie hybryd wielu tworzyw. Wyróżniamy kilka połączeń, jednak niewątpliwie największym uznaniem cieszą się drzewka PE/PCV. Zakończenia gałązek wykonane są z polietylenowego materiału, natomiast wnętrze stanowią tipsy foliowe. Takie zastosowanie wyklucza pojawienie się prześwitów, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnej w dotyku zewnętrznej warstwy. Dodatkowym zabiegiem często stosowanym przez producentów jest wyposażenie drzewka w dwa odcienie zieleni. Jaśniejsze tipsy PE imitują naturalne, świeże odrosty rośliny. Gałązki montowane są zazwyczaj na specjalnych zawiasach, dzięki czemu dekoracja jest stabilna i symetryczna. Koszt choinki jest znacznie niższy niż w przypadku produktów polietylenowych. Cena przeciętnego drzewka nie powinna przekroczyć 700 zł.

 

Rozmiar

Przed zakupem choinki zastanówmy się nad miejscem, w którym chcemy ją postawić. Dokładny pomiar powierzchni ułatwi nam wybór odpowiedniego drzewka. Sztuczne choinki produkowane są w różnych rozmiarach. Ich wysokość waha się od kilkunastu centymetrów do kilku metrów. Istnieją modele, które posiadają opcję skracania bądź wydłużania, jednak zakres manipulacji zwykle jest niewielki. Warto również przemyśleć, na jaką maksymalną rozpiętość możemy sobie pozwolić. Drzewko jest ozdobą, która zagości w naszym pokoju na kilka tygodni. Zbyt długie i wystające gałązki nie tylko zmniejszają powierzchnię użytkową, ale również mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności.

Pamiętajmy również o przechowywaniu choinki. Duże ozdoby, nawet po demontażu, nie zmieszczą się w małe pudełko. W ciągu roku dobrze zabezpieczone drzewko powinno być zmagazynowane w bezpiecznym i suchym pomieszczeniu, dlatego uwzględnijmy ten fakt zanim dokonamy zakupu.

 

Design

Nowoczesne choinki zachwycają swą różnorodnością i designem. Bożonarodzeniowe drzewka produkowane są w licznych kolorach, wielkościach, a nawet kształtach. Wyboru należy dokonać według swojego gustu, mając na uwadze pomieszczenie, w którym zamierzamy ulokować ozdobę.

Do najbardziej popularnych kolorów zaliczamy zielony w różnych odcieniach i oraz biały. Modnym wariantem są modele „ombre”, w których barwy przechodzą stopniowo od ciemniejszych po bardzo jasne. Różnorodna kolorystyka gęstego i puszystego drzewka jest piękną dekoracją, którą możemy podkreślić światełkami i kilkoma bombkami.

Wielkość i kształt naszej choinki dostosujmy przede wszystkim do pokoju. Rozłożyste i bujne drzewka świetnie wkomponują się w wystrój przestronnego salonu. Jeśli jednak nasz pokój jest niewielki, warto kupić węższą choinkę. Pamiętajmy, że wystające gałązki mogą łatwo zahaczyć się o ubranie lub torebkę, dlatego też choinka nie powinna znajdować się w miejscach przechodnich.

 

Stojak

Kolejnym ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest stojak. Sztuczne choinki zwykle wyposażone są w odpowiednią dla swoich rozmiarów podstawę. Detal wykonany jest z plastiku, metalu lub drewna. Niewątpliwie, tworzywo sztuczne jest najmniej odporne na złamania, dlatego, jeśli ta część nie jest na stałe przymocowana do choinki, warto zaopatrzyć się w dodatkową bazę. W supermarkecie bez problemu dokupimy metalowe stojaki przykręcane do pnia zaciskowymi śrubami.

Innym, często stosowanym rozwiązaniem jest ustawienie ozdoby w donicy wypełnionej np. ziemią. Oprócz walorów estetycznych, choinka staje się bardziej stabilna i odporna na wstrząsy.

Atesty

Choinka co roku gromadzi wokół siebie nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Rozstawione pod nią prezenty wabią nasze pociechy, które niejednokrotnie dotykają jej gałązek. Warto przed zakupem upewnić się, czy produkt posiada atesty, które gwarantują nam bezpieczeństwo dla zdrowia. Sprowadzane, nieprzebadane drzewka mogą zawierać w swoim składzie szkodliwe substancje, które po zetknięciu z delikatną skóra dziecka mogą powodować poważne choroby.

 

Sztuczne choinki w dobrych cenach

Przekrój cen sztucznych choinek jest bardzo szeroki. Ich wartość uzależniona jest przede wszystkim od materiału i dodatkowych ozdób. Bardzo atrakcyjnym wariantem jest zakup produktu przez Internet, niestety nie możemy być pewni, jak zamówiona choinka będzie prezentować się w rzeczywistości. Dlatego dobrze jest dokonać zakupu odpowiednio wcześniej, tak by w razie niezadowolenia wymienić lub zwrócić towar.

Jeśli jesteś zwolennikiem stacjonarnych sklepów, odwiedź kilka z nich i porównaj ceny. Nie warto jednak przesadnie oszczędzać. Pamiętaj, że drzewko będzie towarzyszyć Ci przez kilka lat, dlatego jakość wyrobu powinna być dla Ciebie istotna.

 

 

Jak odnowić sztuczną choinkę?

 

Jeśli Twój świąteczny budżet jest ograniczony, nie musisz tracić czasu na zastanawianie się, jaka sztuczna choinka jest polecana przez konsumentów i wydawać pieniędzy na zakup nowego produktu. Możesz z powodzeniem odświeżyć starą choinkę, tak aby zyskała ona nowy, a tym samym bardziej atrakcyjny wygląd. Jak to zrobić?

Czy co roku trzeba kupować nową choinkę?

W okresie przedświątecznym panuje tzw. szał zakupowy. Ludzie kupują coraz to więcej ozdób i różnego rodzaju akcesoriów i wymyślają nowe ozdoby do swojego domu. Oczywiście, jeśli zachowany jest przy tym odpowiedni rozsądek, nie ma w tym nic złego. Nie musisz się jednak martwić, jeśli w tym roku nie masz zbyt dużego budżetu na świąteczne dekoracje. Nie jest powiedziane, że choinkę, która zwykle jest stosunkowo dużą inwestycją, należy kupować co roku. Jeśli mamy w swoim domu model sztuczny, możemy wykorzystywać go przez wiele lat. Ważne jest tylko to, aby odpowiednio dbać o zakupiony produkt. Wtedy na długo zachowa on swój atrakcyjny wygląd.

 

Jak czyścić sztuczną choinkę?

Jeśli chcemy, aby nasza sztuczna choinka wyglądała atrakcyjnie i zwracała na siebie uwagę, musimy przede wszystkim zadbać o jej czystość. Jeśli zakupiliśmy produkt dopiero co i jest on świeżo rozpakowany, nie musimy tracić czasu na jego pielęgnację. Jeśli jednak przynieśliśmy choinkę ze strychu czy garażu, trzeba koniecznie ją wyczyścić. Jak to zrobić? Istnieje wiele sposób. Niektórych konsumenci wkładają ozdobę pod prysznice i lekko spryskują ją wodą. Jest to wygodny sposób, ale ma pewne wady. Wiele zależy od wielkości naszej choinki. Jeśli jest ona bardzo duża i ciężka, umieszczenie ją w kabinie prysznicowej czy wannie może okazać się trudne. Trzeba mieć też na uwadze, że tego typu czynność może spowodować, że z gałązek zaczną opadać igły. Wpłynie to negatywnie na ogólny wygląd naszej ozdoby. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szczotki z miękkim włosiem. Trzeba zanurzyć ją w wodzie, a następnie delikatnie przecierać nią poszczególne gałązki. Jest to bardziej czasochłonne, ale zmniejsza ryzyko zniszczenia produktu.

 

Łatwy sposób na odnowienie sztucznej choinki

Możemy być pewni, że stara choinka już po czyszczeniu zyska bardziej przyjemny wygląd. Jeśli jednak zależy nam na większych zmianach, możemy np. pomalować gałązki sprayem. Najbardziej popularny jest kolor biały czy srebrny, który przywodzi na myśl śnieżny puch. Jeśli chcemy zmienić wygląd naszej dotychczasowej sztucznej choinki, pomocne w tym okażą się różnego rodzaju ozdoby. Temu zagadnieniu poświęciliśmy osobny akapit.

Ozdoby DIY czy kupowane – co lepiej wybrać?

W okresie świątecznym w sklepach można znaleźć wiele ozdób na ten okres. Produkty tego typu są dostępne w wielu kolorach, dlatego możesz ubrać swoją choinkę, jak tylko sobie zamarzysz. Możesz zdecydować się na zakup ozdób w jednej barwie, jak również wybrać kolorowe bombki i łańcuch. Dużą rolę odgrywają także światełka. Jeśli masz zdolności manualne, możesz samodzielnie wykonać dekoracje. Musisz jednak pamiętać, że zwykle zajmuje to dużo czasu. Tego typu aktywność to dobry sposób na spędzenie aktywnie czasu wspólnie ze swoimi dziećmi. Na blogach i różnych kanałach na Youtube można znaleźć wiele ciekawych tutoriali na wykonanie własnych ozdób świątecznych na choinkę.

 

 

FAQ

 

P1: Dlaczego sztuczna choinka nie jest przyjazna dla środowiska?

Wiele osób dekorując swój dom na święta zastanawia się, czy lepiej jest wybrać choinkę naturalną, czy jednak sztuczną. Jest to kwestia problematyczna również ze względów ekologicznych. Sztuczna choinka to alternatywa mniej przyjazna dla środowiska, produkowana z tworzyw sztucznych, na przykład PCV. Choinka naturalna rozkłada się kilka miesięcy, a w przypadku tej sztucznej proces rozkładu może trwać nawet kilkaset lat. Ponadto, szkodliwe substancje, z których jest wykonana, przenikają do gleby, zatruwają wodę i powietrze. Jeśli zatem decydujemy się na sztuczną choinkę, powinniśmy pomyśleć o zakupie na kilka-kilkanaście lat. Dbałość i odpowiednia pielęgnacja pozwala zachować urok drzewka na długi czas.

 

P2: Jak wyczyścić sztuczną choinkę?

Choinka sztuczna może służyć nam nawet kilka lat. Należy jednak pamiętać o właściwej pielęgnacji drzewka, aby co roku dobrze się prezentowało. Przechowywane na strychu lub w garażu łatwo może się zakurzyć, dlatego warto je wyczyścić przed świątecznym udekorowaniem. Można to zrobić ostrożnie, spryskując choinkę wodą pod prysznicem. Ten sposób jednak nie sprawdzi się, jeśli mamy duże drzewko. W tym wypadku możemy delikatnie przetrzeć gałązki mokrą ściereczką. Taka pielęgnacja jest bardziej czasochłonna, jednak pozwoli uniknąć ewentualnego zniszczenia naszego drzewka w trakcie czyszczenia pod prysznicem. Kiedy choinka będzie już sucha, możemy pomalować jej gałązki sprayem, lub użyć aromatu, nadającego zapach naturalnego drzewa.

P3: Gdzie kupić sztuczną choinkę?

Choinka to najważniejszy element świątecznego wystroju. Możemy postawić w naszym salonie naturalne drzewko, lub nabyć sztuczne. Obecnie mamy szeroki wybór sztucznych choinek, w różnych rozmiarach i kolorach. Niektóre z nich wyglądają, jak żywe drzewka, a nawet pachną, jak prawdziwa sosna lub jodła. Sztuczne choinki z łatwością kupimy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Znajdziemy je w marketach z wyposażeniem wnętrz i asortymentem ogrodniczym. W Internecie mamy zdecydowanie większy wybór, jednak kupując stacjonarnie możemy dokładnie obejrzeć drzewko, które nas interesuje. W okresie przedświątecznym powstają specjalne stoiska z choinkami naturalnymi i sztucznymi, oraz jarmarki świąteczne, na których zakupimy drzewka i ozdoby.

 

P4: Ile kosztuje sztuczna choinka?

Jeśli chcesz, aby świąteczne drzewko zdobiło Twój dom jak najdłużej, to rozważ zakup sztucznej choinki. Nie musisz martwić się jej pielęgnacją, od grudnia do lutego będzie prezentować się tak samo dobrze. Sztuczne drzewka dostępne są w różnych rozmiarach i cenach. Najmniejsze mają kilkanaście centymetrów, a ich ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Za najdroższe choinki zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Koszt drzewka uzależniony jest przede wszystkim od materiału, z którego jest wykonane. Najtańsze choinki powstają z folii PVC, a ich ceny zwykle nie przekraczają 100 zł. Te najdroższe wykonane są z polietylenu. Ceny takich drzewek zaczynają się od 500 zł.

 

P5: Jaka choinka lepsza – sztuczna czy żywa?

Choinka to znany na całym świecie symbol świąt Bożego Narodzenia. Drzewo kojarzone jest z religią katolicką, jednak współcześnie to ważny element kultury popularnej. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać drzewko naturalne, lub może postawić na sztuczne. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Żywe choinki stwarzają wyjątkowy klimat, ze względu na wygląd i piękny zapach. Są jednak trudne w utrzymaniu, ponieważ igły drzew szybko opadają. Choinki sztuczne mogą nam służyć przez nawet kilkanaście lat. Nie są jednak tak urokliwe, jak prawdziwe, ponadto są mniej przyjazne dla środowiska. Wybór drzewka powinien być uzależniony od naszych upodobań i warunków, w jakich mieszkamy.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Kacper

August 8, 2022 at 6:34 am

W zeszłym roku zdecydowałem się pierwszy raz na zakup sztucznej choinki z gołym pniem w sklepie Zuwi. Powiem szczerze, że bardzo dobrze mi się sprawdza. Wygląda jak zżywa. Plus to zdecydowanie porządek, co trudno było osiągnąć przy żywej.

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

August 12, 2022 at 12:28 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać