Najlepszy grzejnik łazienkowy poziomy

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Grzejniki łazienkowe poziome – Ranking

 

 

Termal Erebusa GŁ-PB 800×600

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Termal Erebusa GŁ-PB 800×600. Jest to poziomy grzejnik, który nadaje się nie tylko do łazienki, ale do każdego pomieszczenia, które należy odpowiednio ogrzać.

Model ten wyposażony jest w podwójną ilość profili grzewczych, dzięki czemu oddaje więcej ciepła niż standardowe produkty tego typu. Posiada on możliwość bocznego podłączenia, co sprawia, że doskonale sprawdzi się też jako model podokienny.

Konstrukcja grzejnika jest stalowa. Jest to model wodno-elektryczny, dzięki czemu można go używać również poza sezonem grzewczym. Urządzenie dostępne jest w dowolnym kolorze z palety RAL. Jego wymiary to szerokość – 80 cm i wysokość – 60 cm. Moc grzejnika wynosi 820 W.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest on estetyczny i dobrze wykonany. Ładnie prezentuje się w każdej łazience.


 

 

 

 

Termal GŁ – PB EREBUS 600×600

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Termal GŁ – PB EREBUS 600×600. Jest to poziomy grzejnik łazienkowy w dobrej cenie, który pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Cechą charakterystyczną tego modelu jest zastosowanie dwóch typów profili grzewczych. Pierwszy rodzaj opiera się o łukowate rurki, które spełniają rolę funkcjonalnych wieszaków na ręczniki czy bieliznę. Drugi typ to proste profile, znajdujące się bezpośrednio pomiędzy kolektorami.

Urządzenie dostępne jest w wersji poziomej i pionowej, a jego kolor można dobrać z palety RAL. Grzejnik wykonany jest ze stali, a jego wymiary to wysokość – 60 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 13 cm.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że grzejnik świetnie sprawdza się zarówno w roli ogrzewania, jak i suszarki i wieszaka do ręczników. Cenią oni ten model również za sporą moc wynoszącą 508 W.


 

 

 

 

Terma Cyklon 410X1000

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Terma Cyklon 410X1000. Jest to poziomy grzejnik łazienkowy charakteryzujący się bardzo nowoczesnym i stylowym designem.

Urządzenie wykonane jest z płaskich profili o wymiarach 7 cm x 1,1 cm, które zostały skręcone spiralnie o 90 stopni. Taki zabieg sprawił, że grzejnik ma wyjątkowo oryginalny wygląd. Model ten dostępny jest z podłączeniem jednootworowym oraz przyłączem znajdującym się po lewej lub prawej stronie. Wyposażony jest on również zawór przyłączeniowy z rurką zanurzeniową oraz głowicę termostatyczną.

Duża paleta kolorów do wyboru daje możliwość dopasowania grzejnika do każdej łazienki. Wymiary urządzenia to wysokość – 41 cm i szerokość – 100 cm, a jego moc wynosi 408 W.

Mimo, iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja z naszego zestawienia, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że grzejnik nadaje charakteru każdemu, nowoczesnemu wnętrzu.


 

 

 

Jaki grzejnik łazienkowy poziomy wybrać?

 

Oferta grzejników łazienkowych jest bardzo bogata. Produkowane są one w wielu kształtach i kolorach oraz z różnych materiałów. Ich podstawową rolą jest ogrzanie pomieszczenia, ale często służą również do suszenia ręczników i mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Aby podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, przygotowaliśmy ten poradnik wskazujący, czym cechuje się najlepszy poziomy grzejnik łazienkowy w 2024 roku. Ponadto na końcu znajdziesz krótki ranking.

 

 

Większość modeli do łazienek ma budowę drabinkową i składa się z dwóch podłużnych kolektorów stalowych lub aluminiowych oraz montowanych między nimi rur, których ilość i kształt zależy od typu grzejnika. Wypełnione są one najczęściej wodą lub specjalnym płynem grzewczym. W sprzedaży dostępne są także urządzenia elektryczne. Coraz częściej stosuje się również warianty wodno-elektryczne, które zimą są zasilane ciepłem z instalacji centralnego ogrzewania, a poza sezonem grzewczym przy użyciu grzałki.

Kupując nowy produkt warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Grzejniki mogą być miedziane, aluminiowe lub stalowe. To, jaki model wybrać, uzależnione jest od oczekiwanej mocy urządzenia i jego walorów estetycznych. W łazienkach najlepiej sprawdzają się modele aluminiowe, gdyż są lekkie, mają gładkie i łatwe do czyszczenia powierzchnie oraz są odporne na podwyższoną wilgotność.

Grzejniki łazienkowe mogą mieć moc od 50 W do ponad 1000 W. Jej dobór uzależniony jest od wielkości łazienki oraz przeznaczenia urządzenia. Kupując nowy sprzęt można przyjąć, że około 120 W potrzebne jest na ogrzanie 1 metra kwadratowego łazienki. Jeśli mamy zamiar wykorzystać produkt jako suszarkę do ręczników oraz w pomieszczeniu znajdują się nieszczelne okna, wybierzmy model o nieco większej mocy.

Ważnym elementem, jaki trzeba sprawdzić wybierając nowy grzejnik łazienkowy, jest powłoka malarska i zabezpieczenia antykorozyjne. Gwarantują one estetyczny wygląd produktu i jego trwałość. W ostatnich latach zmienił się też wygląd grzejników. Producenci coraz częściej odchodzą od tradycyjnych drabinek i oferują modele w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Najlepsze poziome grzejniki łazienkowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, ale również szykowne i eleganckie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ