Ranking 6 najlepszych daszków nad drzwi w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Daszek nad drzwi — przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nad drzwiami wejściowymi warto zamontować daszek, który będzie spełniał kilka funkcji. Zadaszenie Metal-Gum NowK 100 x 200 wykonano z jasnobrązowej płyty poliwęglanowej na wspornikach z tworzywa sztucznego. Daszek jest wytrzymały i odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Chroni zarówno stojące przy drzwiach osoby przed deszczem, jak i powierzchnię drzwi przed słońcem. Wykonano go solidnie, z dbałością o detale. Czarna konstrukcja nadaje zadaszeniu eleganckiego charakteru i pasuje do budynków w różnych stylach. Dodatkowe zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru uzyskasz dzięki ściance bocznej do daszku 1,8 m x 0,6 m x 0,3 m Akrol. Poliwęglanowe wypełnienie i aluminiowa, spawana konstrukcja zapewnia wiele lat użytkowania, bez względu na panujące na zewnątrz warunki.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Daszek nad drzwi Metal-Gum wykonano z wytrzymałego poliwęglanu odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Pokrycie ma ładny, jasnobrązowy odcień. Wsporniki z tworzywa sztucznego są trwałe i wytrzymałe. Czarny stelaż nadaje zadaszeniu eleganckiego wyglądu. Daszki można łączyć, tworząc większe moduły. W efekcie sprawdzają się nie tylko nad drzwi, ale także na balkony i tarasy.

Wady

Konsumenci zauważyli, że w niektórych zestawach brakuje niektórych elementów potrzebnych do montażu. Czasem nie ma także instrukcji, która znacznie ułatwiłaby i przyspieszyła montaż zadaszenia.

Podsumowanie

Jeśli chcesz chronić powierzchnię drzwi wejściowych przed wyblaknięciem na skutek działania promieni słonecznych, przyda się odpowiednie zadaszenie. Daszek Metal-Gum jest wytrzymały, solidnie wykonany i estetyczny. Ma lekko zaokrąglony kształt, co sprawia, że po opadach deszczu woda nie pozostaje na jego powierzchni. Zadaszenie ma jasnobrązowy odcień, a pokrycie z poliwęglanu zapewnia skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi.

Drugi wybór

Zalety

Daszek ze ścianką zapewnia dodatkową ochronę przed deszczem, promieniami słonecznymi i silnymi podmuchami wiatru. Aluminiowa konstrukcja i poliwęglanowe wypełnienie zapewniają trwałość. Profile tworzące stelaż ścianek są spawane, co sprawia, że nie wyginają się nawet pod wpływem mocnych podmuchów wiatru. Jasnobrązowy kolor wypełnienia jest ładny i pasuje do czarnej konstrukcji.

Wady

Sprzedawca oferuje każdą część oddzielnie. Daszek sprzedawany jest osobno. Ścianki do daszku również dostępne są osobno, dlatego, jeśli chce się zamontować je po obu stronach futryny, trzeba zamówić dwa zestawy.

Podsumowanie

Oprócz daszku do ochrony drzwi i zapewnienia komfortu odwiedzającym gościom warto zdecydować się również na ścianki przy futrynie. Poliwęglanowe pokrycie i aluminiowa konstrukcja zapewniają trwałość. Spawany stelaż zachowuje swój kształt po wielu latach narażenia na działanie silnego wiatru. Ścianki i daszek mają jasnobrązowy odcień, który dobrze wygląda przy elewacjach budynków w różnych kolorach.

Rozważ też

Zalety

Zaletą zadaszenia vidaXL jest przezroczysta powłoka, która jednocześnie chroni powierzchnię drzwi przed wyblaknięciem, ale także przepuszcza światło słoneczne. Daszek jest odporny na szkodliwe działanie różnych czynników atmosferycznych. Konstrukcja pomalowana na czarno nadaje zadaszeniu elegancji. Poliwęglanowa płyta jest odporna na uszkodzenia i wytrzymała.

Wady

Daszek nad drzwi nie jest stworzony z myślą o utrzymaniu dużych ilości ciężkiego, mokrego śniegu. Dlatego w okresie zimowym trzeba nieustannie pamiętać o odgarnianiu z zadaszenia powstałych zasp.

Podsumowanie

Nad drzwiami domu mieszkalnego lub budynku przemysłowego warto zamontować daszek vidaXL z przezroczystym wypełnieniem. Zadaszenie chroni drzwi przed blaknięciem i dodatkowo zabezpiecza przed deszczem. Jednocześnie przepuszcza światło słoneczne, co sprawia, że jest pod nim wystarczająco jasno. Daszek jest solidny, wykonano go z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o każdy szczegół, co zapewnia wiele lat użytkowania.

 

 

6 najlepszych daszków nad drzwi. Opinie w 2024 roku

 

Daszek nad drzwi dobrze sprawdza się w różnego rodzaju budynkach. Chroni on nie tylko osoby stojące przy wejściu przed deszczem i słońcem. Przede wszystkim daszek zabezpiecza drzwi przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Dlatego warto zamontować go w swoim domu lub firmie. Nasz ranking daszków nad drzwi pozwoli Ci znaleźć odpowiedni dla siebie model.

 

Daszek nad drzwi 200 cm x 100 cm

 

1. Daszek nad Drzwi Zadaszenie 200×100 Poliwęglan Metal-Gum NowK100x200 

 

Przy niesprzyjającej pogodzie dobrze sprawdzi się daszek nad drzwi, zadaszenie poliwęglan Metal-Gum NowK100x200. Jego wymiary to: 200 cm długości, 100 cm głębokości i 28 cm wysokości (w najwyższym miejscu). Daszek składa się z wytrzymałych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych elementów. Pokrycie wykonano z poliwęglanu komorowego dymionego, co nadaje mu jasnobrązowy odcień. Wsporniki daszku zrobiono z kompozytowego tworzywa sztucznego, które jest trwałe. Elementy konstrukcji pomalowano na czarny kolor, co sprawia, że nie przyciągają wzroku. Daszek nad drzwi 200 cm x 100 cm sprawdzi się w większości domów do standardowych futryn.

Daszek można stosować pojedynczo lub połączyć kilka sztuk w sposób modułowy. Powstaje wtedy wygodne zadaszenie, które można wykorzystać nie tylko nad drzwiami, ale również na tarasie. Do wykonania pokrycia wykorzystano odporny na działanie promieni słonecznych poliwęglan. Daszek nad drzwi w efekcie nie tylko przez długi czas zachowuje ładny wygląd, ale chroni także powłokę drzwi przed wyblaknięciem.

Konsumenci, którzy wybrali daszek z poliwęglanu, są zadowoleni z zakupu. Jego montaż jest prosty, a pokrycie można łatwo utrzymać w czystości. Produkt pozytywnie zakończył test daszków nad drzwi, ponieważ chroni przed deszczem oraz promieniami UV.  

 

 

 

 

Daszek nad drzwi ze ściankami bocznymi

 

2. Ścianka Boczna do Daszek 1,8×0,6×0,3 Akrol

 

Ścianka boczna do daszku Akrol pozwoli uchronić stojące przy drzwiach osoby nie tylko przed deszczem, ale również przed nieprzyjemnym wiatrem. Dodatkową osłonę można zamontować po dwóch stronach futryny lub tylko po jednej. Wymiary ścianki to: 1,8 m x 0,6 m x 0,3 m. Połączenie aluminium i poliwęglanu sprawia, że zadaszenie i dodatkowe ochronne panele są wytrzymałe i odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Daszek nad drzwi ze ściankami bocznymi może wytrzymać duży ciężar, nawet mokrego śniegu. Konstrukcja z aluminiowych profili jest solidna i trwała.

Boczne ścianki mają spawaną konstrukcję, co sprawia, że są odporne na mocne podmuchy wiatru. W efekcie stelaż pozostaje prosty nawet po wielu latach. Daszek nad drzwi ze ścianką może nie tylko pełnić funkcję ochronną, ale także ozdabiać drzwi. Jasnobrązowy kolor pokrycia jest nowoczesny i estetyczny.

Opinie osób, które zdecydowały się na zamontowanie ścianek bocznych do daszku nad drzwi, są zadowolone z decyzji. Konstrukcja chroni przed deszczem i śniegiem, a także przed silnymi podmuchami wiatru. Jest stabilna i wytrzymała.  

 

 

 

 

Daszek nad drzwi wejściowe

 

3. vidaXL Zadaszenie nad Drzwi 240×100 cm

 

Ochronne zadaszenie nad drzwi vidaXL o wymiarach 240 cm x 100 cm pozwoli Ci zabezpieczyć powierzchnię drzwi lub okien przed deszczem i słońcem. Przezroczysta powłoka nie blokuje jednak dostępu światła. Pokrycie wykonano z poliwęglanowych arkuszy, które są wytrzymałe i solidne. Przede wszystkim są odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, masz więc pewność, że daszek będzie Ci służył przez długi czas. Konstrukcja jest dodatkowo zabezpieczona przed korozją. Daszek nad drzwi wejściowe można montować w domu prywatnym lub w budynku przemysłowym.

Grubość płyty poliwęglanowej wynosi 5 mm. Lekko zaokrąglony kształt daszku sprawia, że woda nie zbiera się na jego powierzchni. Wsporniki wykonane z tworzywa ABS mogą wytrzymać silne podmuchy wiatru. Pomalowano je na czarny kolor, co sprawia, że daszek zyskuje elegancki wygląd. Zadaszenie jest łatwe w montażu i wygodne w czyszczeniu.

Opinie o daszkach nad drzwi vidaXL, wystawione przez użytkowników, są najczęściej pozytywne. Konsumentom podoba się jakość wykonania, estetyczny wygląd zadaszenia oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Daszek jest solidny i trwały.  

 

 

 

 

Daszek nad drzwi drewniany

 

4. Daszek Zadaszenie nad Drzwi Drewniane Radex 

 

Ładny i stylowy daszek, drewniane zadaszenie Radex sprawdzi się nad drzwi wejściowe, do przydomowych składów oraz budynków gospodarczych. Jego wymiary to: 120 cm długości, 69,5 cm wysokości oraz 65 cm szerokości. Daszek wykonano z litego drewna sosnowego, odpowiednio sezonowanego. Jest ono wytrzymałe, odporne na deszcz i silne podmuchy wiatru. Drewniany daszek nad drzwi może być stosowany samodzielnie, jego powierzchnia jest jednak przygotowana także do pokrycia dachówką, deskami, gontem lub arkuszem plexi.

Daszek jest łatwy w montażu. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy. Całość łączy się za pomocą dołączonego klucza imbusowego. Daszek nad drzwi z drewna ma jasny, naturalny odcień, który pasuje do różnego rodzaju budynków. Wszystkie elementy połączone są śrubami typu konfirmat, co zapewnia trwałość konstrukcji. Daszek jest sztywny, a tym samym odporny nawet na bardzo silne podmuchy wiatru.

Dobry i tani daszek nad drzwi wykonany z drewna jest chętnie wybierany przez konsumentów. Użytkownikom podoba się surowy, naturalny styl zadaszenia. Można dodatkowo pokryć go dowolnym materiałem, zapewniając sobie ochronę również przed deszczem.  

 

 

 

 

Nowoczesny daszek nad drzwi

 

5. Daszek nad Drzwi Zadaszenie Nexhed 

 

Elegancki daszek nad drzwi, zadaszenie Nexhed 120 cm/120 cm stanowi dopełnienie nowoczesnego domu. Składa się ze szklanej, prostej płyty, która chroni przed deszczem. Daszek montuje się w prosty sposób, wykorzystując stalowe, zabezpieczone przed korozją odciągi. Szkło w wypełnieniu jest laminowane i hartowane, co zapewnia trwałość całego zadaszenia. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do montażu elementy, między innymi kotwa chemiczna, śruby oraz pręty. 

Daszek nad drzwi jest bardzo subtelny, nie przyciąga wzroku, ponieważ nie ma masywnej konstrukcji. Bezbarwne szkło w wypełnieniu przepuszcza światło słoneczne, jednak zatrzymuje część promieni, co chroni powłokę drzwi przed wyblaknięciem. Nowoczesny daszek nad drzwi dobrze wygląda w każdym domu. Można zamontować go także na budynkach przemysłowych.

Osoby, które wybrały prosty daszek nad drzwi, są zadowolone z zakupu. Zadaszenie chroni przed deszczem, a przede wszystkim jest estetyczne i nie zwraca uwagi odwiedzających gości. Bezbarwne szkło pasuje do elewacji budynków w różnych kolorach. Daszek chroni powierzchnię drzwi przed promieniami słonecznymi. 

 

 

 

 

Daszek nad drzwi szklany

 

6. Daszek Szklany GL 120 x 150 cm nad Drzwi Zadaszenie 

 

Elegancki daszek szklany GL nad drzwi sprawdzi się w domach prywatnych oraz budynkach przemysłowych i siedzibach firm. Jest estetycznie wykonany, a przezroczyste wypełnienie sprawia, że nie zwraca uwagi przechodniów. Szkło dobrze chroni powłokę drzwi przed wyblaknięciem, a dodatkowo zabezpiecza osoby stojące na zewnątrz przed deszczem. Szklany daszek nad drzwi wykonano z wysokiej jakości materiałów. Okucia zrobiono ze stali nierdzewnej INOX. Szkło na pokryciu jest laminowane i hartowane, co zapewnia jego trwałość.

Wymiary daszku to 120 cm x 150 cm. Grubość szkła wynosi ponad 12 mm. Daszek jest podwieszany, montuje się go łatwo i szybko. Konstrukcja zadaszenia wygląda niemal tak, jakby szklana płyta unosiła się w powietrzu. Nowoczesny, elegancki daszek dodatkowo ozdobi każdy budynek.

Dobry daszek nad drzwi GL pasuje do budynków w różnym stylu — zarówno do klasycznych domów, jak i nowoczesnych firm. Dlatego konsumenci są zadowoleni z zakupu i polecają go innym użytkownikom. Zadaszenie montuje się łatwo, szkło jest wytrzymałe i przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd.  

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy — jaki daszek nad drzwi kupić?

 

Drzwi wejściowe narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg, czy wiatr. Negatywny wpływ na ich wygląd mają także promienie słoneczne. Światło powoduje blaknięcie, a czasem także łuszczenie się farby na powierzchni drzwi. Dlatego warto je odpowiednio chronić, montując zadaszenie. Jeśli nie wiesz, jaki daszek nad drzwi wybrać, nasz przewodnik pomoże Ci podjąć decyzję.

Materiał

Istotne znaczenie przy wyborze zadaszenia nad drzwi ma materiał, z którego je wykonano. Daszki składają się najczęściej z konstrukcji, na której znajduje się powłoka chroniąca przed słońcem i deszczem. Stelaże są zwykle metalowe lub aluminiowe. Drugi z tych materiałów charakteryzuje się mniejszym ciężarem, co sprawia, że cały daszek jest lżejszy. Warto upewnić się, czy konstrukcja zadaszenia została odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Daszek powinien być wzmocniony i odporny na działanie silnych podmuchów wiatru. W przeciwnym wypadku konstrukcja szybko może się załamać. Ciekawym wyborem jest także drewniany daszek nad drzwi zewnętrze. Decydując się na taki model, upewnij się, czy drewno wykorzystane do jego konstrukcji jest zabezpieczone przed słońcem i deszczem.

Na konstrukcji znajduje się powłoka, którą można wykonać z różnych materiałów. Najczęściej spotyka się zadaszenia poliwęglanowe. Są one wytrzymałe, odporne na działanie promieni słonecznych i mają odpowiednią elastyczność. Pozwala to na uzyskanie łukowatego kształtu zadaszenia. Rzadziej stosowane są arkusze plexi lub akryl. Bardziej nowoczesnym, ale także droższym rozwiązaniem, są daszki szklane. Ich powłoka musi być wtedy hartowana i laminowana, aby wytrzymała duże obciążenia. Szklane daszki dobrze pasują do nowoczesnych domów oraz budynków firmowych.  

 

Kształt

Kolejną kwestią, nad którą warto zastanowić się przed podjęciem decyzji, jest kształt zadaszenia. Daszki mogą być łukowate lub proste. Delikatnie zaokrąglone modele tworzą dodatkową ozdobę nad drzwiami. Przede wszystkim jednak taki kształt umożliwia swobodny odpływ wody deszczowej. Jeśli zdecydujesz się na wersję szklaną, zwykle mają one prosty kształt. Woda może zbierać się na ich powierzchni, dlatego warto zdecydować się na daszek nad drzwi z rynną. Proste zadaszenia mogą być jednak montowane pod różnymi kątami, mogą mieć mniejsze lub większe nachylenie. Przed dokonaniem zakupu trzeba dokładnie przemyśleć, jakie zadaszenie chce się zamontować w swoim budynku. Warto sprawdzić, czy będzie zbierać się na nim woda oraz śnieg. Płaskie daszki powinny być dodatkowo wzmacniane, aby w zimie utrzymały duże obciążenie. Mokry śnieg będzie na nich zalegał i może spowodować uszkodzenie powierzchni.

Warto rozważyć także zakup dodatkowych ścianek montowanych do zadaszenia. Osłaniają one wtedy drzwi również z boku, zarówno przed śniegiem, deszczem, jak i słońcem. Takie ścianki można zamontować z jednej lub dwóch stron futryny. Trzeba jednak upewnić się przed zakupem, czy mają dobrze wzmocnioną, najlepiej spawaną konstrukcję. Ścianka musi wytrzymać nawet bardzo silne podmuchy wiatru.  

 

Rozmiar

Jaki jest najlepszy daszek nad drzwi? Taki, który ma odpowiedni rozmiar. To również kluczowa kwestia, podobnie jak kształt i materiał. Zadaszenie musi osłaniać całe drzwi, razem z futryną. Dlatego przed zakupem, trzeba dokonać pomiarów wejścia do budynku. Podobnie w przypadku, gdy chcesz wykorzystać daszek nad oknem lub tarasem. Jeśli miejsce, w którym chcesz zamontować zadaszenie, ma niestandardowe wymiary, możesz zdecydować się na model z możliwością łączenia modułowego. Stworzysz wtedy estetyczny dach nad dowolną powierzchnią. 

Sposób montażu

Zastanawiając się nad wyborem zadaszenia, trzeba również sprawdzić, jaki ma on system montażu. Proste modele, szczególnie z powłoką poliwęglanową, przykręcane są bezpośrednio do ściany budynku. Przed rozpoczęciem montażu, warto sprawdzić, czy w zestawie od producenta znajdują się wszystkie potrzebne elementy montażowe. Jeśli budynek jest ocieplony styropianem, niezbędne będą dodatkowo kołki rozporowe. W przypadku daszków ze szkła często nie mają one tradycyjnej konstrukcji, a są zawieszane na specjalnych kotwach. Elementy, na których opiera się szklana powłoka, powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Najlepszy daszek nad drzwi to taki, który można łatwo zamontować samodzielnie i będzie on służył przez wiele lat.

 

Ceny daszków nad drzwi

Daszki nad drzwi w dobrych cenach dostępne są w wielu sklepach budowlanych lub bezpośrednio u producentów. Zakup w sklepie firmowym często wiąże się z możliwością wykonania zadaszenia w niestandardowych wymiarach. Koszt zakupu daszku nad drzwi zależy od jego rozmiaru, materiału, z którego go wykonano, czy sposobu montażu. Najtańsze są konstrukcje drewniane, można znaleźć je już za ok. 160 zł. W podobnych cenach dostępne są daszki z powłoką poliwęglanową. Ich cena waha się od ok. 180 zł do ok. 450 zł. Jeśli chcesz do swojego zadaszenia dodać boczne ścianki, ich koszt może wynosić nawet 300 zł. Najdroższe są jednak modele szklane. Podwieszane, nowoczesne daszki mogą kosztować ponad 1500 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić daszek nad drzwi z poliwęglanu?

Daszek jest bardzo przydatny, ponieważ chroni powierzchnię drzwi przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Zadaszenie może jednak okazać się dużym wydatkiem, dlatego warto spróbować zrobić je w domu. Potrzebne będą do tego odpowiednie materiały. Oprócz ekranu, który pełni ochronną funkcję, potrzebna jest także konstrukcja, na której pokrycie będzie zamontowane. Do wykonania stelażu najczęściej wykorzystuje się stal, aluminium, drewno lub tworzywa sztuczne. Na pokrycie dobrze sprawdzi się arkusz poliwęglanowy. Daszek może mieć różne konstrukcje — spotykane są modele dwuspadowe, łukowe, przypominające markizę lub proste. Przed rozpoczęciem budowy warto zastanowić się, jaki kształt chce się uzyskać. Z płyty poliwęglanowej łatwo zrobić zadaszenie łukowe, po którym swobodnie będzie spływać woda. 

 

P2: Jak zrobić daszek nad drzwi drewniany?

Daszek drewniany jest często stosowany szczególnie nad drzwiami domków gospodarczych, czy przydomowych składzików. Można je w łatwy sposób wykonać w domu. Wystarczy odpowiednio połączyć drewniane elementy. Warto wykorzystać drewno, które jest wytrzymałe oraz właściwie zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz i słońce. Na gotowej konstrukcji można zamontować pokrycie z dowolnego materiału. Popularne są dachówki, gonty, płyty poliwęglanowe lub plexi. W efekcie uzyskasz dodatkową ochronę drzwi przed deszczem, słońcem i wiatrem. Drewniane elementy warto połączyć dobrze dobranymi śrubami, które zapewnią stabilność i sztywność konstrukcji. Nie może ona bowiem ruszać się pod wpływem silnych podmuchów wiatru.

P3: Ile kosztuje daszek nad drzwi?

Cena zakupu zadaszenia nad drzwi waha się od 150 do nawet 2 000 zł. Na koszt daszku wpływa wiele czynników. Przede wszystkim materiał, z którego go wykonano. Najtańsze są modele, które pokryto arkuszem poliwęglanu lub plexi. Są odporne na działanie promieni słonecznych, ale często dostępne są jedynie w ciemnym kolorach. Ponadto ciężka konstrukcja zwraca uwagę przechodniów. Jeśli więc chcesz mieć zadaszenie, które będzie subtelne, ale dobrze spełni swoje zadanie, możesz zdecydować się na model szklany. Takie daszki są najczęściej przezroczyste i mocowane są na specjalnych podwieszanych kołkach. Szklane zadaszenia należą jednak do najdroższych. W podobnej cenie, co modele poliwęglanowe, czyli za mniej niż 200 zł, możesz znaleźć produkty wykonane z drewna.  

 

P4: Jak zamontować daszek nad drzwiami?

Przed rozpoczęciem montażu daszku nad drzwiami, trzeba dopasować go do rodzaju powierzchni. Jest to niezbędne, aby odpowiednio dobrać potrzebne sprzęty i elementy montażowe. Ważne jest, czy dom ma ocieplenie ze styropianu, ponieważ potrzebne będą wtedy tuleje dystansowe oraz kołki rozporowe. Daszki mocuje się do ściany budynku. Kupując zadaszenie, w zestawie powinny znajdować się odpowiednie śruby i elementy montażowe. W przypadku modeli poliwęglanowych zwykle niepotrzebne są specjalistyczne sprzęty i uchwyt, dokupowane osobno. Waga takiego daszku jest nieduża, więc utrzyma się on na dołączanych do zestawu śrubach. Daszek przykręca się do konstrukcyjnej warstwy domu. Jeśli chcesz zamontować zadaszenie na kotwach, musisz odpowiednio dostosować je do materiału ściany.  

 

P5: Kiedy warto zamontować daszek nad drzwiami?

Daszek nad drzwiami to dobre rozwiązanie dla każdego. Ma on wiele zalet. Przede wszystkim zadaszenie chroni powierzchnię drzwi przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą powodować blaknięcie koloru. Jeśli więc zależy Ci, aby długo cieszyć się estetycznymi drzwiami wejściowymi, zamontowanie daszku będzie dobrym rozwiązaniem. Zadaszenie przyda się także dla gości i domowników. Podczas niesprzyjającej pogody, gdy pada deszcz lub śnieg, stojąca przy drzwiach osoba może łatwo schować się pod dachem. Daszki dostępne są w sklepach w różnych stylach, rozmiarach i kolorach, dlatego łatwo dopasować je do wyglądu budynku. W efekcie nie będą zwracać uwagi przechodniów, a wręcz mogą stać się ozdobą domu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ