Ranking 6 najlepszych listew przeciwprzepięciowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Listwy przeciwprzepięciowe – przewodnik zakupowy, ranking i test  

 

Listwa przeciwprzepięciowa to produkt, który pomaga zabezpieczyć sprzęt elektroniczny znajdujący się w domu lub w firmie. Jest to urządzenie odcinające dopływ prądu w momencie skoku napięcia w sieci elektrycznej. Dobrej jakości model polecany przez konsumentów to ACAR Eco Plus ALP-ACARECOPLUS-0N. Produkt jest wyposażony w bezpiecznik oraz praktyczny wyłącznik. Model został wyposażony w ochronę antyprzepięciową oraz praktyczny system oszczędzania energii. Zasilacz ma 6 gniazd z uziemieniem pozwalających na wpięcie różnego rodzaju sprzętu. Innym polecanym produktem jest Lestar LX 810 z warystorem. Model jest przeznaczony do podłączenia komputerów oraz innych urządzeń wykorzystywanych w biurach. Listwa ma praktyczny wyłącznik oraz 8 gniazd z uziemieniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Listwa antyprzepięciowa z 6 gniazdami z uziemieniem jest przeznaczona do zabezpieczenia urządzeń elektrycznych, takich jak telewizory, konsole do gier czy sprzęt audio. Model ma 1,5-metrowy kabel umożliwiający swobodne podłączenie. Listwa jest wyposażona w funkcję pozwalającą oszczędzać energię.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że listwa przeciwprzepięciowa sprawia problemy z właściwą synchronizacją gniazd. Po wyłączeniu wtyku Master, wszystkie urządzenia w Slave również zostają odłączone.

Podsumowanie

Listwa przeciwprzepięciowa ACAR Eco Plus ALP-ACARECOPLUS-0N pozwala na maksymalne obciążenie do 2300 W. Model ma praktyczny wyłącznik oraz bezpiecznik znajdujący się tuż obok. Prąd znamionowy wynosi 10 A. Produkt wykonany jest w praktycznym czarnym kolorze.

Drugi wybór

Zalety

Lestar LX 810 ma możliwość podłączenia 8 urządzeń jednocześnie. Listwa została wyposażona w 3-żyłowy przewód zasilający o długości 1,5 metra, dzięki któremu można z łatwością podłączyć potrzebny sprzęt. Model ma szybki czas reakcji na zmianę napięcia wynoszący 25 ns.

Wady

Maksymalny prąd impulsowy listwy antyprzepięciowej Lestar LX 810 wynosi jedynie 10 kA. Jest to za niska wartość, jak na produkt zapewniający optymalne bezpieczeństwo.

Podsumowanie

Produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ma wszystkie niezbędne atesty pozwalające na bezpieczne użytkowanie oraz obudowę wykonaną z wysokoudarowego poliamidu. Listwa została wyposażona w bezpiecznik 250 V oraz zabezpieczenie przed przypadkowym wyłączeniem w trakcie użytkowania.

Rozważ też

Zalety

Produkt został wyposażony w funkcję pozwalającą zaoszczędzić energię elektryczną w trakcie, gdy urządzenia są wyłączone. Model ma dwubiegunowy, podświetlany wyłącznik oraz lampkę kontrolną sygnalizującą przepięcie. Listwa została wyposażona w gruby przewód zasilający H05VV-F 3G1,5.

Wady

Listwa przeciwprzepięciowa Brennenstuhl Eco-Line 1412000000 ma tylko 4 gniazda wtykowe. Użytkownicy zwracają uwagę, że jest to za mała ilość, aby podłączyć niezbędne urządzenia.

Podsumowanie

Dobrej jakości listwa antyprzepięciowa jest zaprojektowana z myślą o ochronie sprzętu komputerowego oraz RTV i AGD. Model ma 4 gniazda wtykowe zabezpieczone przed dziećmi oraz 1,5-metrowy, gruby przewód. Produkt chroni przed przepięciami do 13.500 A oraz wytrzymuje do 2300 W obciążenia.

 

 

6 najlepszych listew przeciwprzepięciowych. Opinie w 2024 roku 

 

W każdym domu można znaleźć przynajmniej jedną listwę zasilającą. Użytkownicy podłączają do niej różnego rodzaju sprzęty, takie jak telewizor, konsola, sprzęt audio czy komputer stacjonarny z drukarką. Dla osób pragnących zabezpieczyć urządzenia elektroniczne przed ewentualnym uszkodzeniem spowodowanym skokiem napięcia dobrym wyborem jest model antyprzepięciowy. Poszukując właściwego produktu, warto sprawdzić ranking listew przeciwprzepięciowych, w którym znajdują się modele mające pozytywne opinie wśród użytkowników. 

 

Profesjonalna listwa przeciwprzepięciowa

 

1. Listwa Przeciwprzepięciowej ACAR Eco Plus ALP-ACARECOPLUS-0N

 

Profesjonalna listwa przeciwprzepięciowa ACAR Eco Plus ALP-ACARECOPLUS-0N to model dostosowany do podłączenia 6 różnych urządzeń jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie produktu przy biurku, gdzie znajduje się dużo urządzeń wymagających zasilania. Model przeznaczony jest do użytku zarówno w domu, jak i w biurze, gdzie jest znacznie więcej sprzętów, takich jak komputery, drukarki, kserokopiarki czy modemy internetowe. 

Listwa przepięciowa ACAR Eco Plus ALP-ACARECOPLUS-0N jest przeznaczona do podłączenia urządzeń, takich jak telewizory, konsole do gier, odtwarzacze DVD czy kina domowe. Model ma gniazdo Master, 3 Slave oraz 2 niezależne. Listwa antyprzepięciowa została wyposażona w funkcję pozwalającą na oszczędzanie energii. Model ma 1,5-metrowy kabel oraz opcję wyłącznika. Listwa jest wyposażona w bezpiecznik i gniazda z uziemieniem. Maksymalne obciążenie wynosi 2300 W. 

Test listew przeciwprzepięciowych wykazał, że użytkownicy chętnie sięgają po ten produkt. Model jest wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz gwarantuje podstawową ochronę sprzętu podłączonego do gniazd. 

 

 

 

 

Listwa przeciwprzepięciowa z warystorem

 

2. Lestar Listwa Przeciwprzepięciowa LX 810, 1L, 1.5m ALLESLX811C 

 

Wysokiej jakości listwa przeciwprzepięciowa z warystorem jest wyposażona we wszystkie niezbędne funkcje, jakie powinien mieć produkt zapewniający bezpieczeństwo urządzeniom elektrycznym. Model ma wskaźnik prawidłowego działania układu ochronnego oraz trwałą i atestowaną obudowę, która została wykonana z wysokoudarowego poliamidu. Produkt ma wiele systemów bezpieczeństwa, takich jak bezpiecznik resetowalny, który zabezpiecza urządzenie przed przeciążeniem. 

Model został wyposażony w praktyczny system zabezpieczający przed przypadkowym wyłączeniem listwy w trakcie użytkowania. Listwa przepięciowa ma aż 8 gniazd z uziemieniem oraz 3-żyłowy przewód doprowadzający zasilanie. Kabel ma 1,5 metra długości, dzięki czemu można go doprowadzić do każdego miejsca w pomieszczeniu. Napięcie nominalne urządzenia wynosi 230 V, 50 Hz. Natężenie nominalne to 10 A, a maksymalna absorpcja energii wynosi 303 J. 

Opinie o listwach przeciwprzepięciowych Lestar są pozytywne wśród użytkowników. Konsumenci chwalą model za optymalny czas reakcji wynoszący 25 ns. 

 

 

 

 

Listwa przepięciowa do komputera

 

3. Listwa Zasilająca Brennenstuhl Eco-Line Przeciwprzepięciowa 1412000000

 

Listwa zasilająca z ochroną przeciwprzepięciową to dobry wybór dla osób poszukujących sprawdzonego rozwiązania do podłączenia urządzeń elektrycznych. Model przeznaczony jest do bezpiecznego zasilania RTV i AGD oraz sprzętów, które wymagają odłączenia z sieci na noc. Gniazda zostały umieszczone ukośnie, aby pozwolić użytkownikom na wygodne korzystanie i wkładanie wtyczek kątowych. Model ma 4 gniazda wtykowe pozwalające na podłączenie podstawowego sprzętu komputerowego. 

Listwa przepięciowa do komputera chroni przed nagłymi skokami napięcia oraz prądami błędnymi do 13.500 A. Model ma dwubiegunowy i podświetlany wyłącznik bezpieczeństwa. Napięcie znamionowe wynosi 230 V AC, a maksymalne obciążenie listwy to 2300 W. Długość przewodu zasilającego to 1,5 metra, przy czym sam panel z wtykami ma 25,5 cm. Gruby przewód zasilający H05VV-F 3G1,5 zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. 

Osoby, które zakupiły ten produkt polecają go ze względu na dobre parametry techniczne. Listwa przepięciowa sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze, gdzie wymagane jest zastosowanie bezpiecznych rozwiązań. 

 

 

 

 

Listwa zasilająca przeciwprzepięciowa 

 

4. Listwa Zasilająca Ever Home T/LZ05-HOM019/0000

 

Praktyczna listwa zasilająca przeciwprzepięciowa to dobry wybór dla osób poszukujących sprawdzonego rozwiązania do pokoju, gdzie znajduje się wysokiej klasy sprzęt audio-wideo. Model Ever Home T/LZ05-HOM019/0000 sprawdzi się w przypadku podłączenia do sieci urządzeń, takich jak telewizory, dekodery, konsole do gier, kino domowe, subwoofery czy odtwarzacze DVD. Listwa przepięciowa do telewizora z zabezpieczeniem przed skokami napięcia pozwala na bezpieczne korzystanie z drogich sprzętów bez ryzyka wystąpienia awarii. 

Przeciwprzepięciowa listwa zasilająca jest wyposażona w 8 gniazd sieciowych z uziemieniem, które dodatkowo zostały zabezpieczone systemem CHILD PROTECTION. Funkcja chroniąca przed dziećmi uniemożliwia najmłodszym dostanie się do elementów znajdujących się pod napięciem. Wbudowany filtr EMI/RFI pozwala pozbyć się uciążliwych zakłóceń, które są widoczne podczas oglądania telewizji. Napięcie znamionowe modelu wynosi 230 V AC, a absorpcja energii 918 J. 

Użytkownicy, którzy wybrali ten model, potwierdzają, że jest to dobra listwa przeciwprzepięciowa przeznaczona do podłączenia sprzętu audio-wideo. Konsumenci są zadowoleni z wyboru produktu, który spełnia ich oczekiwania dotyczące doskonałych parametrów. 

 

 

 

 

Listwa przeciwprzepięciowa Acar

 

5. Listwa zasilająca Acar SMART 1,5m

 

Listwa przeciwprzepięciowa Acar SMART 1,5 m to wysokiej jakości produkt opracowany pod kątem zabezpieczenia sprzętu elektronicznego przed szkodliwymi skutkami wyładowań atmosferycznych oraz przed zmianami napięcia w sieci. Model został wyposażony w dwa osobne wyłączniki umożliwiające pełną kontrolę nad urządzeniem. Dzięki praktycznym przełącznikom użytkownik może także ograniczyć niepotrzebne zużycie energii, w czasie gdy sprzęt nie jest uruchomiony. 

Listwa antyprzepięciowa reaguje na zmianę napięcia w czasie 25 ns. Napięcie znamionowe wynosi 230 V, a częstotliwość znamionowa 10 A. Maksymalny prąd wyładowczy to ImAx 6,5 kA (L/N) – 8/20 ms (typ 2) oraz znamionowy IN 2 kA (LM) – 8/20 ms. Produkt ma 6 gniazd sieciowych oraz przewód o długości 1,5 metra. Dodatkowo model został wyposażony w system ochrony przeciwpożarowej w postaci kołków ochronnych połączonych z przewodem. 

Konsumenci, którzy kupili ten produkt potwierdzają, że jest to dobra i tania listwa przeciwprzepięciowa marki Acar. Model wyróżnia się optymalnymi parametrami technicznymi oraz zabezpieczeniami, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania nie tylko dla sprzętu, ale także dla ludzi. 

 

 

 

 

Listwa przeciwprzepięciowa Brennenstuhl

 

6. Listwa Zasilająca Przeciwprzepięciowa Brennenstuhl Eco-Line 13.500A 1153954314

 

Wysokiej jakości listwa przeciwprzepięciowa Brennenstuhl Eco-Line 13.500 A 1153954314 została wykonana z materiału, który jest odporny na zniszczenia i uszkodzenia mechaniczne. Model umożliwia bezpieczne podłączenie urządzeń, takich jak telewizory, komputery, konsole do gier, sprzęty audio oraz domowego AGD. Produkt jest wyposażony w funkcję, która pozwala na przełączenie w tryb oszczędzania energii. 

Listwa antyprzepięciowa ma 4 gniazda sieciowe z uziemieniem, które dodatkowo mają zabezpieczenia przed dziećmi. Model ma lampkę kontrolną oraz dwubiegunowy, podświetlany wyłącznik. Napięcie znamionowe listwy wynosi 230 V AC, a maksymalne obciążenie 2300 W. Model został wyposażony w gruby przewód o długości 1,5 metra, który doprowadza energię do panelu zasilającego. Produkt jest wykonany w kolorze jasnoszarym. 

Osoby posiadające urządzenia Brennenstuhl chwalą markę za wysoką jakość produkowanych sprzętów. Listwa przeciwprzepięciowa ma pozytywne opinie wśród konsumentów, którzy zakupili ten produkt ze względu na trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką listwę przeciwprzepięciową kupić? 

 

Wiele osób decyduje się na zakup listwy przeciwprzepięciowej ze względu na bezpieczeństwo urządzeń elektronicznych podłączonych do sieci. Są także ludzie, którzy mimo świadomości decydują się na podłączenie drogiego telewizora do zwykłego przedłużacza wyposażonego jedynie w wyłącznik niegwarantujący żadnego bezpieczeństwa. Spora część społeczeństwa broni swoich racji twierdząc, że w każdym domu znajdują się bezpieczniki, które w razie awarii odetną zasilanie. Prawdą jest, że zabezpieczenie elektryczne w postaci tablicy z bezpiecznikami chroni instalację elektryczną oraz odbiorniki przed skutkami powstałymi po nadmiernym przeciążeniu, jednak nie zawsze jest to wystarczające. 

Zabezpieczenie w postaci bezpieczników może, ale nie musi chronić urządzeń zasilanych energią elektryczną. Przepływ prądu zostaje przerwany, aby nie doszło do dalszych skutków przeciążenia, takich jak porażenie prądem, pożar czy wybuch. W pierwszej kolejności bezpieczniki znajdujące się w domu mają chronić przed wypadkiem. Dopiero na drugim miejscu można brać pod uwagę ochronę urządzeń elektronicznych, które same w sobie nie mają odpowiedniego zabezpieczenia. Głównie z tego względu warto zdecydować się na zakup przedłużacza z filtrami ochronnymi. 

Jakie są rodzaje listew zasilających? 

Na rynku są dostępne dwa podstawowe modele listew zasilających. Różnica między jedną a drugą wersją jest bardzo duża w przypadku zabezpieczenia znajdującego się wewnątrz. Osoba decydująca się na zakup może także zauważyć dużą różnicę w cenie produktu. 

 

Listwy filtrujące 

Klasyczne listwy filtrujące można znaleźć w wielu domach. Są to modele podobne do zwykłych przedłużaczy z wyłącznikami, jednak mają dodatkową ochronę w postaci bezpieczników. Właśnie to zabezpieczenie stanowi główną ochronę w przypadku modelu filtrującego. W sytuacji, gdy dojdzie do nagłego wzrostu prądu poza wyznaczoną wartość, zabezpieczenie znajdujące się wewnątrz przerywa obieg prądu. Jest to podstawowa ochrona w przypadku ewentualnej awarii sprzętu elektrycznego. 

 

Listwy przeciwprzepięciowe 

Listwy przeciwprzepięciowe to o wiele bardziej zaawansowane urządzenia w porównaniu do modeli filtrujących. W przypadku produktu antyprzepięciowego oprócz bezpieczników topikowych są zainstalowane układy warystorów, diody transilowe czy układy stabilizatorów napięcia. Wszystkie te zabezpieczenia chronią przed przeciążeniem i mają szybki czas reakcji na nagłe skoki napięcia. 

 

Jaka jest najlepsza listwa przeciwprzepięciowa? 

Decydując się na zakup zaawansowanego urządzenia zabezpieczającego, warto sprawdzić, jaka jest najlepsza listwa przeciwprzepięciowa dostępna w przewidzianym budżecie. Wiele osób zastanawia się, na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni produkt. Przede wszystkim należy sprawdzić kilka podstawowych parametrów, takich jak ilość oraz rodzaj wtyczek. Wybór odpowiedniej listwy zależy od tego, ile sprzętu będzie podłączonego do zasilania. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku komputerów, gdzie osobnego podłączenia do sieci wymaga kilka różnych urządzeń. Zasilacz antyprzepięciowy przyda się także osobom posiadającym wysokiej klasy sprzęt audio, który jest bardzo wrażliwy na zmiany napięcia. Zastanawiając się, jaką listwę przeciwprzepięciową wybrać, warto sprawdzić pozostałe parametry techniczne. 

 

Czas reakcji 

Dobrej jakości listwa antyprzepięciowa reaguje od razu, gdy następuje wzrost napięcia. Czas reakcji to parametr, który pokazuje, jak szybko urządzenie jest w stanie zareagować na zmianę w sieci elektrycznej, określony w nanosekundach. Nie warto kupować produktu, którego wartość przekracza 25 ns. Im krótszy jest czas reakcji, tym lepiej. 

 

Obciążenie listwy 

Maksymalne obciążenie listwy to jeden z najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem. Wartość ta wyrażana jest w watach. Najlepiej kupić model, który nie będzie działał w górnej granicy wytrzymałości. Warto zadbać o to, aby listwa miała odpowiedni zapas umożliwiający bezpieczne użytkowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić, ile watów zużywają urządzenia, które będą wpięte do zasilacza. 

Absorbowanie energii 

Zdolność do absorbowania energii jest podawana w dżulach oznaczonych literą J. Dla dobrej jakości listwy antyprzepięciowej wartość minimalna wynosi 150 J. Warto jednak szukać produktu, który pozwala na absorbowanie energii w zakresie od 400 do 500 J. Jest to wartość optymalna dla zasilacza z filtrami ochronnymi. 

 

Maksymalny prąd impulsowy 

Maksymalny prąd impulsowy to wartość podawana w kiloamperach. Decydując się na zakup listwy przeciwprzepięciowej, warto sprawdzić ten parametr, ponieważ wysokiej jakości urządzenia powinny mieć 50 kA. Na rynku są dostępne modele z wyższą wartością, taką jak 90 kA. 

 

Listwy przeciwprzepięciowe w dobrych cenach 

Poszukując wysokiej jakości listwy antyprzepięciowej, warto sprawdzić produkty z dobrymi parametrami, które będą gwarancją bezpieczeństwa dla podłączonego sprzętu. W sklepach są dostępne modele o optymalnych parametrach pozwalających na bezproblemowe użytkowanie. Za dobrą listwę zasilającą z filtrami ochronnymi trzeba zapłacić od 40 do 100 zł. W tej cenie można kupić produkt, który będzie odpowiedni dla sprzętu, takiego jak laptop, komputer stacjonarny czy telewizor. Powyżej 100 zł są dostępne modele charakteryzujące się wysoką wydajnością oraz bardzo dobrymi parametrami. Wydanie kwoty od 100 do 200 zł pozwala uchronić użytkownika przed koniecznością wymiany drogiego sprzętu. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa listwa przeciwprzepięciowa?

Osoba, która nie zna się na elektronice, nie zauważy różnicy między zwykłym przedłużaczem a listwą antyprzepięciową. Duża różnica kryje się pod obudową z tworzywa sztucznego. Model przeciwprzepięciowy ma wewnątrz specjalne filtry ochronne, które w razie skoku napięcia odetną zasilanie i ochronią sprzęt przed spaleniem. Współczesne urządzenia elektroniczne są zasilane napięciem 230 V. Wyższa wartość spowoduje, że delikatny sprzęt zostaje uszkodzony. Listwa przepięciowa ma za zadanie chronić wszystkie urządzenia przed nagłą zmianą napięcia, która w sieci domowej może osiągnąć nawet 400 V. Wiele osób zastanawia się nad sensem instalowania takiego zabezpieczenia, jednak wydanie 40 – 200 zł może uchronić użytkownika przed kosztami naprawy lub wymiany sprzętu, które wyniosą zdecydowanie więcej. 

P2: Jak zrobić listwę przepięciową?

Zakup dobrej jakości listwy antyprzepięciowej to wydatek 40 – 200 zł. Z tego względu wiele osób postanawia, że własnoręcznie wykona takie zabezpieczenie. Wykonanie listwy przeciwprzepięciowej w domu jest możliwe, o ile użytkownik ma odpowiednią wiedzę w zakresie elektroniki. Do wykonania takiego urządzenia w domowym zaciszu potrzebne będą rzeczy, takie jak: Przedłużacz z wyłącznikiem z możliwością rozkręcenia, warystor o napięciu 250 V 14N391K oraz podstawowe narzędzia. Na początku należy rozkręcić listwę i poluzować śrubki na włączniku. Warystor należy umieścić między kablami N oraz L w kolorach niebieskim i brązowym. Po umieszczeniu warystora można złożyć listwę i dobrze skręcić. Przed podłączeniem warto sprawdzić, czy przedłużać działa i czy wszystko zostało poprawnie wykonane. 

 

P3: Po co zakładać listwę przeciwprzepięciową?

Osoby zakładające listwy antyprzepięciowe najczęściej umieszczają je przy biurku lub obok stolika RTV. Jest to dodatkowe zabezpieczenie sprzętu elektrycznego, które pozwala chronić komputer czy telewizor przed nagłym skokiem napięcia. W okresie burzowym bardzo często zdarzają się sytuacje, gdy wyładowania elektryczne powstałe przy uderzeniu pioruna wywołują gwałtowny skok napięcia powyżej zalecanego 230 V. Delikatna elektronika reaguje bardzo szybko i może w jednej sekundzie dojść do powstania zwarcia, które na stałe uszkodzi urządzenie elektryczne. Nagłe skoki napięcia mogą być także wywołane wadliwą lub źle zamontowaną instalacją elektryczną. Listwa antyprzepięciowa, która jest wyposażona w odpowiednie filtry ochronne, ma za zadanie odciąć dopływ prądu w momencie, gdy nastąpi skok napięcia. W takiej sytuacji urządzenia elektryczne nie otrzymają dodatkowego napięcia, które mogłoby wywołać poważne uszkodzenia. 

 

P4: Co daje listwa przeciwprzepięciowa?

Dobrej jakości listwa przeciwprzepięciowa pozwala chronić wszystkie sprzęty elektroniczne przed nagłymi skokami napięcia, które mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń. Zabezpieczenia w postaci przedłużacza antyprzepięciowego instaluje się zazwyczaj w miejscach, gdzie wpina się do zasilania urządzenia, takie jak telewizor, konsola, laptop, komputer, sprzęt grający czy telefon. Naprawa takiego sprzętu bywa bardzo często nieopłacalna, ponieważ do wymiany nadaje się duża ilość części. Inną kwestią jest to, że żaden serwis nie zagwarantuje, że po naprawie wszystko będzie działało, jak przed awarią. Listwa antyprzepięciowa to dobre zabezpieczenie, które zmniejszy ryzyko powstania awarii sprzętu w razie nagłej burzy czy awarii zasilania sieciowego.  

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Donek

February 4, 2021 at 7:26 am

Jak szukasz profesjonalnej listwy przepięciowej polecam ci polską markę Armac, od lat na rynku, sama mam i naprawdę ok są, w dobrych cenach

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

February 6, 2021 at 3:02 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać