Pułapki na muchy ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Pułapki na muchy Bros Owocówki i Vaco EKO są najlepsze na rynku. Skąd to wiemy? Sprawdziliśmy, jakie produkty najchętniej wybierają konsumenci i jakie dobrze się sprawdzają w domach czy pomieszczeniach gospodarczych. Pierwszy, wspomniany środek jest wykonany na bazie naturalnych surowców, które są bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych. Pułapka ma obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego i jest wypełniona płynem aromatyzowanym wabikiem. Opakowanie ma kształt owocu, dzięki czemu dobrze się prezentuje i ma na celu zmylić owada wyglądem. Muszki po wejściu do środka nie są w stanie samodzielnie z niego wyjść, co ułatwia pozbycie się muszek owocówek z domu. Z kolei Vaco EKO to produkt, który jest dość duży i nadaje się do zawieszenia. Zbiornik jest zrobiony z tworzywa sztucznego w kolorze żółtym. Do środka wlewa się płyn z wabikiem na owady. Pojemnik można używać wielokrotnie, po użyciu należy wylać płyn i wlać świeży. Pułapka nadaje się do wyłapania much, muszek, a nawet os czy szerszeni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt może być używany wielokrotnie, wystarczy do wnętrza wlać płyn, a po ok. miesiącu go wymienić. Zbiornik jest bardzo szczelny, muszki nie są w stanie z niego wyjść. Wabik jest bezpieczny dla domowników.

Wady

Niektórzy twierdzą, że opróżnianie pojemnika i czyszczenie go po użyciu jest bardzo nieprzyjemne. Zapach wabika jest dość intensywny, co nie każdemu odpowiada.

Podsumowanie

Zbiornik jest zrobiony z tworzywa sztucznego w kolorze pomarańczowym i ma okrągły kształt, przypominający brzoskwinię. Pojemnik jest otwierany, do środka wkłada się aromatyzowany płyn. Pułapka jest odpowiednia do pozbywania się muszek owocówek, które są szczególnie uciążliwe w sezonie wiosenno-letnim.

Drugi wybór

Zalety

Intensywnie żółty kolor obudowy skutecznie wabi owady. Pułapka może być używana wielokrotnie. W składzie płynu nie ma szkodliwych substancji. Środek cechuje się szybkim działaniem, dlatego już po kilku dniach można znaleźć wiele owadów we wnętrzu dużego zbiornika.

Wady

Produkt bardzo szybko się brudzi, szczególnie w trakcie deszczowej pogody, w efekcie czego po kilku dniach na dworze czernieje i są na nim plamy, co wygląda nieestetycznie.

Podsumowanie

Do pojemnika wlewa się 250 ml gęstego płynu, z wabikiem o silnym zapachu. Uniemożliwia on owadom poruszanie się. Produkt można używać do złapania muszek, much, os oraz szerszeni. Środek może być używany na dworze w pobliżu siedzib ludzkich.

Rozważ też

Zalety

Pułapka jest bardzo szczelna, muchy po wejściu do środka nie mają możliwości ucieczki. Wabik na owady bardzo dobrze działa, ponieważ dość szybko można zauważyć wypełnienie się zbiornika. Produkt jest bezpieczny dla ludzi zwierząt domowych czy gospodarczych.

Wady

Przy trudnych warunkach pogodowych, po zawieszeniu np. na drzewie woreczek bywa, że się lekko naderwie lub zniszczy, w szczególności w okolicy plastikowej pokrywy.

Podsumowanie

Woreczek na proszek jest dość duży i ma wymiary równe: średnica - 19,5 cm i wysokość - 26,5 cm. Opakowanie jest wykonane z tworzywa sztucznego. Proszek należy zalać wodą. Opakowanie można z łatwością zawiesić przy drzwiach.

 

 

Najlepsze pułapki na muchy w 2024 roku

 

W każdym domu zdarza się problem z muchami, dlatego postaraliśmy się znaleźć najlepsze produkty, ułatwiające się ich pozbycia. Nasz ranking pułapek na muchy zawiera środki, z których z pozytywnym rezultatem skorzystało wielu konsumentów, więc możliwe, że pomogą także Tobie.

 

Nasze zalecenia

 

Bros Owocówki

 

Jeżeli borykasz się z problemem muszek owocówek, to polecamy zapoznanie się z produktem Bros Owocówki. W pułapce znajduje się wabik, który zachęca owady do próbowania, jest to aromatyzowany płyn. Środek powstał na bazie półproduktów pochodzenia naturalnego, dlatego można mieć pewność, że nie szkodzi ludziom (pułapka może być ustawiana w kuchni).

Ten model daje możliwość obserwacji, jak dużo muszek znajdowało się w domu – czy populacja się zwiększa czy zmniejsza. Obudowa produktu jest zrobiona z tworzywa sztucznego i można ją używać wielokrotnie. Elementem wymiennym jest płyn z wabikiem. Pułapka jest tak zbudowana, że muszki wchodzą do środka i nie mają możliwości wyjścia.

Łapka ma kształt owocu, dzięki czemu dobrze się prezentuje w pomieszczeniu. Wielu konsumentów pozytywnie wypowiada się o tym produkcie, w szczególności zwracając uwagę na dużą skuteczność działania przez dość długi czas.

Bros Owocówki to pułapka na muszki owocówki. Ma ona kulisty kształt, który przypomina brzoskwinię. W środku znajduje się zbiorniczek, do którego wlewa się płyn, w zestawie jest go 15 ml.

 

Zalety

Zapach: Pułapka ma bardzo ładny zapach, który zwabia muszki owocówki, a także jest przyjemny dla człowieka. Produkt może spełniać dwie role, łapać muszki oraz być aromatyzerem.

Łatwość korzystania: Aby złapać muchy wystarczy napełnić zbiorniczek pachnącym płynem, szczelnie go zamknąć i czekać.

Skuteczność: Skuteczność pułapki jest potwierdzona opiniami wielu konsumentów. Zwabia ona wszystkie muszki owocówki, dzięki czemu możesz się ich łatwo pozbyć z owoców.

Wygląd: Model wyglądem przypomina owoc, dzięki czemu skuteczniej zwabia muszki. Poza tym pułapka umieszczona w domu nie szpeci pomieszczenia.

Można stosować dłuższy czas: Pułapka jest wykonana z plastiku, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby dokupić płyn i korzystać z niej jeszcze raz. Nie musisz więc za każdym razem kupować całego kompletu.

 

Wady

Mała stabilność: Produkt ma okrągły kształt, więc trudno będzie postawić go stabilnie w jednym miejscu, raczej wymaga podparcia.


 

 

 

 

Vaco EKO

 

Jeżeli chcesz się pozbyć muszek, much i os, to pomoże Ci w tym środek Vaco EKO. W produkcie znajduje się płyn (250 ml), który wabi owady. Pułapka jest bezpieczna w użyciu, ponieważ w składzie ma jedynie naturalne składniki. Zbiornik jest przeznaczony do zawieszania na dworze np. przy pomieszczeniach gospodarczych czy w miejscach większej aktywności os.

Produktu można używać wielokrotnie. Zbiornik jest bardzo szczelny, więc muszki po wejściu do środka, nie są w stanie wyjść. Jednocześnie płyn ma dużą gęstość, zatrzymuje owady we wnętrzu. Obudowa modelu jest plastikowa i ma kolor żółty, który jest dobrze widoczny przez osy.

Pozytywne opinie o pułapkach na muchy producenta Vaco zachęciły wiele osób do poszukiwań różnych modeli wśród produktów firmy. Opisywany środek bardzo się przydaje, ponieważ, jak twierdzą gospodynie domowe, jest skuteczny i ułatwia utrzymanie porządku.

Polecamy Vaco EKO, czyli płyn do neutralizowania owadów, a szczególnie os. Pułapka ma kształt grzybka, do którego wlewa się dołączony płyn. Całość jest wykonana z plastiku.

 

Zalety

Łatwość użytkowania: W korzystaniu z pułapki nie ma nic trudnego. Wystarczy ją otworzyć, wlać płyn oraz zamknąć. Warto położyć w miejscu, w którym często pojawiają się różne insekty.

Skuteczność: Płyn ma zapach, który od razu zwabia wszystkie owady, szczególnie osy. Pod koniec dnia z pewnością znajdziesz w nim szkodniki, które przeszkadzały Ci wcześniej.

Dobre wykonanie: Pułapka jest na tyle dobrze wykonana, że można z niej korzystać wielokrotnie. Nie bój się, że poprzez częste użytkowanie produkt zostanie uszkodzony.

Bezpieczeństwo: Płyn nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Dlatego, pomimo że jego zapach jest niezbyt przyjemny, to wdychanie go nie jest szkodliwe dla ludzi ani dla pupili.

 

Wady

Silny zapach: Intensywny zapach płynu sprawia, że nie radzimy stawiać pułapki blisko mieszkania, szczególnie w miejscu, gdzie przebywasz Ty lub Twoja rodzina.


 

 

 

 

Redtop Flytrap

 

Przy problemie z muchami warto użyć Redtop, czyli pułapki, która skutecznie pozbywa się owadów na zewnątrz tak, aby nie miały możliwości wejść do domu. Wiele osób stosuje produkt przy chlewie, zbiorniku wodnym czy kompoście. Środek najlepiej umieścić przy drzwiach lub oknach, wtedy owady wylecą także z domu.

Produkt ma postać suchego atraktantu (wabika), który działa po zalaniu go wodą. Proszek należy wrzucić do plastikowego worka, dołączonego do zestawu z odpowiednim wejściem dla muszek. Wymiary zbiornika są równe: średnica – 19,5 cm i wysokość – 26,5 cm. Pojemnik jest przeznaczony do zawieszania na haku czy gałęzi.

Pułapka nie jest trująca, ponieważ nie zawiera trucizn, ani toksycznych substancji. Środek działa przez około 6 tygodni. Konsumenci cenią produkt, ponieważ ma ich zdaniem bardzo skuteczne działanie, po kilku tygodniach w pojemniku znajduje się wiele owadów. Domownicy są zadowoleni, że pułapkę można łatwo przygotować i założyć.

Redtop to pułapka przeznaczona do łapania much. Aby z niej skorzystać trzeba napełnić specjalną paczkę antracytem, a następnie zalać to litrem wody.

 

Zalety

Skuteczność: Jest to bardzo skuteczny produkt, który przyciąga wszystkie muchy. Test pułapek na muchy wykazał, że po krótkim czasie pozbędziesz się wszystkich much, które wcześniej Cię denerwowały.

Bezpieczeństwo: Płyn antracytowy jest bezpieczny dla człowieka. Podczas kontaktu z nim nie musisz się martwić o swoje zdrowie, nic Ci się nie stanie, tak samo, jak pupilowi, który zbliży się do pułapki.

Łatwe korzystanie z produktu: Wystarczy wrzucić antracyt do środka i zalać go wodą. Następnie powieś pułapkę tam, gdzie zbierają się muchy.

 

Wady

Wygląd: Pułapka nie wygląda zbyt ładnie. Nie można jej umieścić w pomieszczeniu, ponieważ zapach płynu jest silny.


 

 

 

 

Perel 13 W

 

Perel 13 W jest pułapką elektryczną i możesz użyć ją na tarasie lub w salonie, czyli w miejscach, w których masz największy problem z owadami: muchami czy komarami. Sprzęt można powiesić lub postawić. Urządzenie najlepiej działa w nocy, ponieważ zastosowano w nim żarówkę, do której lecą owady. Pułapka działa cicho, nie przeszkadzając domownikom.

Model ma obudowę zrobioną z ognioodpornego tworzywa sztucznego, która chroni użytkującego przed oparzeniem, a także zabezpiecza pułapkę przed zniszczeniem. Martwe owady spadają do ściąganego spodeczka (łatwo go wyjąć i opróżnić z owadów). W urządzeniu wykorzystano żarówkę UV-A 13 W.

W urządzeniu nie zastosowano chemii, dlatego model jest bezpieczny dla innych zwierząt znajdujących się w domu, a także dla ludzi. Produkt jest wysoko oceniany przez użytkowników, ponieważ w ciepłe, letnie wieczory zabezpiecza kolację przed muchami, nie trzeba również ubierać na siebie dodatkowych ubrań dla zabezpieczenia przed komarami.

Perel 13 W to produkt, który pozwoli pozbyć się komarów i innych owadów z najbliższego otoczenia. Jest on wykonany z ABS, a także ze szkła.

 

Zalety

Mechanizm nie przeszkadza: Pułapka nie generuje żadnego zapachu oraz nie hałasuje. Po zamontowaniu jej możesz nawet zapomnieć, że wcześniej postawiłeś ją w danym miejscu.

Dobre wykonanie: Głównym materiałem wykonania produktu jest ABS. Jest on odporny na działanie czynników zewnętrznych, jest nawet ognioodporny, więc masz pewność, że pułapka nie zostanie zniszczona.

Design: Pułapka bardzo dobrze się prezentuje. Wygląda tak, jak inne elementy wyposażenia domu, nie będzie więc przeszkadzać oraz rujnować stylistyki pomieszczenia.

 

Wady

Słabe zawieszenie: Element, który służy do zawieszania modelu na suficie, nie jest zbyt dobrze wykonany. Radzimy go w pewien sposób umocnić, lub po prostu położyć pułapkę na szafie czy stoliku.

Mała powierzchnia działania: Powierzchnia działania pułapki to 30 m2, co nie dla wszystkich jest wystarczające.


 

 

 

 

Effect Flytrap Roll

 

Szybkie pozbycie się much i innych owadów z domu umożliwia zastosowanie łapki Effect Flytrap Roll. Produkt można używać w domach, piwnicach czy garażach – możesz założyć ją w każdym miejscu, w którym masz problem z muszkami.

W zestawie znajdziesz 4 pułapki i możesz zawiesić je w różnych pomieszczeniach lub regularnie wymieniać, kiedy jedna się zużyje. Po kilku dniach po założeniu można zauważyć dużo mniejszą ilość much. Łapka sprzedawana jest w postaci rolki, którą należy otworzyć i rozwinąć. Lep nie zawiera insektycydów.

Ta dobra i tania pułapka na muchy zawiera substancje wabiące. Na pasku o szerokości 5 cm znajduje się klej, do którego przyklejają się owady. Konsumenci cenią ten produkt za bardzo długi czas działania, klej nie wysycha i nie traci swoich właściwości. Jeżeli w domu znajdują się zwierzęta domowe, należy zakładać lep w miejscach dla nich niedostępnych, ponieważ jego klej jest dość mocny.

Effect Flytrap Roll to zestaw 4 lepów, które można umieścić na suficie lub na lampie. Każdy z nich jest zamoczony w bezwonnym antracycie. Jest to pułapka na muchy do 10 zł.

 

Zalety

Skuteczność: Muchy zachęcone wizerunkiem innych owadów często siadają na lep i już go nie opuszczają. Pułapka pomaga pozbyć się wszystkich much.

Bezwonność: Lep jest zamoczony w antracycie, jednak ten jest bezwonny. W rezultacie nie przeszkadza w pomieszczeniu mieszkalnym, nie odstrasza też zapachem.

 

Wady

Wygląd: Niestety widok przylepionych much do lepu nie jest estetyczny. Szczególnie że owady często wydają dźwięki w postaci bzyczenia.

Jednorazowość: Po zapełnieniu lep nadaje się wyłącznie do wyrzucenia. Nie można z niego korzystać kilka razy.


 

 

 

 

Jaką pułapkę na muchy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kiedy w domu pojawiają się muchy lub podobne insekty, zwalczanie ich przy pomocy zwykłej łapki nie jest zbyt skuteczną metodą. W takiej sytuacji należy zastanowić się nad pozbyciem się uciążliwych owadów w inny sposób. Poniżej umieściliśmy informacje o tym, jaką pułapkę na muchy wybrać, aby nie mieć już z nimi problemu.

 

 

Lep

Jedną z alternatyw dla łapki jest lep na muchy. To pułapka w postaci rozwijanej rolki. Jej powierzchnia jest pokryta mocnym klejem, dlatego owady, które na niej usiądą, nie są w stanie odlecieć. Może to być skuteczny sposób na pozbycie się much, niemniej jednak tego typu produkty nie wyglądają zbyt estetycznie. Powieszony przy suficie lub żyrandolu lep może negatywnie wpływać na wystrój wnętrza, dlatego znajduje on zastosowanie głównie w pomieszczeniach gospodarczych, spiżarniach itp. Warto regularnie wymieniać takie pułapki, gdyż widok przyklejonych do nich owadów także nie jest zbyt przyjemny. Jednak jeżeli uda nam się znaleźć lep pokryty wystarczająco mocnym i niewysychającym klejem, muchy już po kilku dniach przestaną nam przeszkadzać. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że w opakowaniu zwykle znajdziemy kilka lepów, a nie jeden, co pozwala na ich użycie w kilku pomieszczeniach.

 

Pułapka z atraktantem

Jeżeli nie chcemy pozbywać się much, stosując przy tym chemiczne i niebezpieczne dla naszego zdrowia środki, możemy zdecydować się na zakup pułapki z atraktantem. Wygląda ona jak zwykły pojemnik. Wewnątrz niego znajduje się specjalny płyn, którego zadaniem jest wabienie owadów. Wyczuwające słodki zapach insekty po przedostaniu się do atraktantu topią się. To ekologiczny i bezpieczny sposób zwalczania much, komarów, meszek, a nawet os. Warto pamiętać, aby regularnie (średnio co kilka tygodni) dolewać płyn do pojemnika, gdyż z czasem wyparuje.

Najlepsza pułapka na muchy z atraktantem swoim wyglądem przypomina owoc, co zwiększa jej skuteczność. Lecące w stronę pojemnika owady nie są w stanie odróżnić go od słodkiego jabłka czy soczystej pomarańczy. Tego typu produkty mogą być stosowane w kuchni lub innym pomieszczeniu w domu. Są też pułapki przystosowane do użytku na zewnątrz, a więc np. w altance, na tarasie, a nawet na kempingu. Wykorzystuje się je nierzadko do zwalczania much krążących wokół stajni czy chlewni.

 

Pułapka elektryczna

O pułapkach elektrycznych mówi się, że wyjątkowo efektywnie działają. To lampy UV, które emitują światło przyciągające różne insekty. Po zbliżeniu się do niej owady są rażone prądem. Sprzęty te są dostępne w wielu rozmiarach do wyboru (większe są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach o dużym metrażu). Lampy UV są chętnie wykorzystywane zarówno w domach, jak i lokalach gastronomicznych. Część z nich można też umieścić na balkonie czy tarasie.

Istotne jest to, aby lampa była łatwa do utrzymania w czystości i wytrzymała. Jej obudowa powinna być wykonana z aluminium bądź solidnego tworzywa sztucznego (np. ABS). Pułapkę elektryczną można zawiesić przy suficie lub ustawić na meblach. Dostępne są też bardzo małe lampy podłączane do gniazdka, przydające się m.in. w korytarzu.

 

 

Bezpieczeństwo stosowania

Bezpieczeństwo użytkowania to obok skuteczności jedna z najważniejszych kwestii wpływających na to, jaka pułapka na muchy jest najlepsza. Nie możemy wybierać produktów, które np. ze względu na zastosowane substancje chemiczne mogą przyczynić się do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Szukając idealnej pułapki, należy uwzględnić także to, czy w domu mieszkają małe dzieci lub zwierzęta, które są najbardziej wrażliwe na działanie toksycznych środków.

 

Pułapki na muchy w dobrych cenach

Najtańszymi pułapkami na muchy są lepy, które kosztują nie więcej niż ok. 10 zł za opakowanie kilku sztuk. Pojemniki z atraktantowym płynem także nie są drogie, ich cena przeważnie nie przekracza 50 zł. Zakup lampy UV może być nieco większym wydatkiem, choć nie zawsze. Sprzęty te kosztują od 15 zł do ponad 100 zł (głównie modele o dużej mocy).

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ